BEJAARDE CARNAVALSVIERDERS PvdA-raadslid voor behoud onderwijzers er in Borstonderzoek in Umuiden Regenmantels zonder drup bij Lucyna Konarska „We stinken in „Spaak” Loco-burgemeester C. Ockeloen opent nieuwe vestiging van Nutsspaarbank Inbraak leverde I DUIZEND GULDEN VOOR EEN GOEDE BESTEMMING Kennemer Theater Ontmoetingscentrum viert lustrum in t i j 5 IJMUIDER COURANT WOENSDAG 7 19 7 3 MAART 4 N u- (Van een onzer verslaggevers) DE OMVANGRIJKE móde- boomgaard waarin ik vooral deze week moet ronddwalen, hangt thans berstens vol rijpe voor- jaars- en zomervruchten van de menselijke geest. Plukken is bij kans niet nodig. Ze vallen je meestal zomaar glanzend voor de voeten. Het nationale aandeel voert de boventoon, maar de im port is eveneens rijk vertegen woordigd. UMUIDEN Het is misschien wel eens aardig om te weten dat het gemeentebestuur van Velsen dinsdagmiddag de beschikking heeft gekregen over duizend gul den, welk bedrag voor een sociale of culturele bestemming mag wor den aangewend. In ieder geval een bijzonder sympathieke geste van de directie van de Nutsspaarbank West-Nederland, ter gelegenheid van de opening van het nieuwe kan toor aan het Zeewijkplein in de vorm van een spaarbankboekje aan loco-burgemeester C. Ockeloen ter hand gesteld. a' JCr L 11 MODESHOW 27 maart nd m- >or is- •k- IS- reeds (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggeefsters) ADVERTENTIE uur -.7. (Van een onzer verslaggevers) onder -redactie van Be tei Maat De vertoning begint om 8.30 uur. Zon dagavond 11 maart is de sociëteit ook open. 12 maart 1973 13.30-16.30 uur en van 18.00-18.30 uur Pleiadenplantsoen-Hercu- lesstraat (ten oosten van de Pleiaden- school); 14 maart 1973 13.30-16.30 uur en van 18.00-20.30 uur nabij Gebouw Cultureel Centrum (westzijde); 15 maart 1973 16.00-16.30 uur en van 18.00-20.30 uur W. F. Visserhuis, Rijn straat 4; 16 maart 1973 9.30-12.00 uur en van 13.30-16.15 uur W. F. Visserhuis, Rijn straat 4. ir. nd 20 en an 10 u. >r” >or Zo zag ik voor u bijzonder mooie handbedrukte blouses van Ken Scott, die zo voortreffelijk uitkomen op een stretch shantung pantalon. Chemi- sters in de fijnste materialen, zoals batist, zijden jersey en zuiver zijde, die overigens uitstekend te combine ren zijn met de rechtsgesneden ga bardine mantels van Pierre Balmain. IN DE BEELDSCHONE en aparte collectie van Lucyana Konarska komt u de griffes tegen van Laug, Fabiani, Maljana, Enzo Russo en nog vele andere grootheden van het indernati- onale modetoneel. VOOR HET VOORJAAR en de zo mer speelt zij met veel plezier het verrassende combinatiespel mee, het geen zich manifesteert in de zoge noemde tennislook: rokken, panta lons, blouses, jumpers, vesten en bla zers, dat alles in de fraaiste keuren en prachtig op elkaar afgestemd. Voorts was de heer Ockeloen ervan overtuigd dat deze nieuwe vestiging de functie van het Zeewijkplein weer heeft versterkt, hetgeen ook de bewoners van dit deel van de gemeente ongetwijfeld ten goede zal komen. Vandaar dat het gemeentebestuur bijzonder met dit kan toor is ingenomen en de loco-burge- meester sprak dan ook de wens uit dat deze vestiging zich in het belang van alle betrokkenen voorspoedig zal mogen ontwikkelen. Bij het openen van de kluis treft loco- burgemeester C. Ockeloen een spaar bankboekje aan. Ondanks het in deze carnavalsdagen druk bezette programma hebben de Dansmariekes uit Velsen die optreden als „The Kids”, ook nog tijd kunnen vinden om de bejaarde bewoners van huis „Ter Hagen” in Driehuis dinsdag bij een dergelijk feest te betrekken. Onder aanvoering van prins Adrianus I van Saurus tot Scorpio, die in gezelschap was van prinses Elisabeth I, hebben zij aldus aan ongeveer honderddertig feest vierenden een vrolijke avond bezorgd, waarvoor de muziek van „The Magie Voices” geregeld tot een gezellig meezin gen stimuleerde. De bejaarde „zotten en zottinnen” amuseerden zich dan ook kostelijk, vooral toen de prins overging tot het uitreiken van een aantal onder scheidingen in de Orde van de Pintwip- pers. Op de foto’s prins Adrianus I en „The Kids” en een vrolijk gezelschap bejaarde carnavalsvierders. VOOR DE AVOND ZIJN er chemi- siers met blousende rug. Voor die late uurtjes zag ik onder andere een bij zonder elegante appelgroene japon waar vanuit een schouderpas een wolk plissé tot op de ranke voetjes daalt. Zeer verrassend voor mij was een beeldschone couture japon van Heinz Riva. De Rok bestond uit zij den linnen met grote bloemmotieven, ■terwijl het effen bovenstuk lange wijde plissé mouwen kreeg. Een ele gant en feestelijk geheel. i.. Zijden linnen avondjapon van Heinz Riva. Het effen topje kreeg zeer wijde plissé mouwen (collectie Ko narska). 13 maart 1973 18.00-20.30 uur Nabij gebouw Cultureel Centrum (westzijde); 13 maart 1973 13.30 uur-16.00 Pres. Steijnstraat-Schoolstraat; WILT U WEER EENS wat anders dan anders en bovendien het aller nieuwste op het gebied van regenman tels, dan kunt u bij madame Konars ka terecht voor een mantel die gega randeerd niet nat wordt. Ik heb mij laten vertellen dat ze plompverloren in een teil water werden gestopt en er bij het uithalen geen drupje op bleef zitten. Lycyna heeft in deze collectie waarlijk beeldschone model len. Ze zien er uit als zeemleer en werden door de befaamde Heinz Riva ontworpen. Eveneens van Riva waren er bedrukte regenjassen, die naar be lieven met of zonder ceintuur kunnen worden gedragen en door de 7/8 lengte zowel op pantalons als op jurkjes zeker niet misstaan. Flan- neljasjes in allerlei lengten en in de kostelijkste kleuren zijn ook overal bij te combineren. 15 maart 1973 13.30-15.30 uur nabij Gebouw Cultureel Centrum (westzijde); VELSEN. Het P.v.d.A.-raadslid F. J. Grijzenhout heeft B. en W. vragen gesteld naar aanleiding van een publika- tie in de Staatscourant van 21 februari, waarin onder meer gemeld wordt dat er dit jaar een landelijk overschot van 1.132 onderwijzers zal ontstaan. Hij ver zoekt het college er met klem bij de regering op aan te dringen de leerlingen- schaal bij het basisonderwijs per 1 au gustus te verlagen met 1 en op 35 te brengen, waardoor 910 onderwijzers ex tra aan de slag kunnen komen. Voorts vraagt hij, of het college bereid is een initiatief te nemen om samen met andere gemeente- en schoolbesturen er bij de regering op aan te dringen voor scholen met een teruglopend aantal leerlingen niet langer per 1 januari van het volgend jaar over te gaan tot ver mindering van het aantal onderwijzers, maar dit op te schorten tot het einde van het schooljaar. Door invoering van de voorgestelde maatregel zal de onrust als gevolg van het combineren van klassen in de loop van een schooljaar kunnen worden ver meden. HEEMSKERK. Het hsmtoor van notaris N. J. Duin aan de G. van Assen- delfts.raat heeft in de nacht van maan dag op dinsdag bezoek van ongenode gasten gehad. Zij ontvreemdden een bedrag van vijf mille, een klok en een schrijfmachine. Uit de collectie van Lucyna Konarska is dit korte flannel jasje, dat met een rok, japon of pantalon uitstekend kan worden gecombineerd. LUCYNA KONARSKA toonde mij in haar statige, doch gezellige pand aan de Stadionkade in Amsterdam, uit laatstgenoemde categorie een voortreffelijke couture en boutique collectie van Italiaanse en Franse huizen. En wie de charmante Lucyna kent, weet uit ervaring dat zij perfect de kunst verstaat om die modellen te plukken, waardoor haar collectie ie der seizoen weer een apart karakter verkrijgt. Nadat de heer Ockeloen zijn vermelde aandacht aan de kluis had geschonken, werd daarop door alle aan wezigen een toast op deze goede wensen uitgebracht. IJMUIDEN. Voor het röntgenolo- gisch borstonderzoek in Umuiden kun nen de boven veertig jarige inwoners mannen en vrouwen terecht op de hieronder genoemde standplaatsen en tijdstippen: De familie Van Amersvoort, die het ontmoetingscentrum begeleidt, is er in geslaagd een ander onderkomen te vin den in de zaal van café Eindspurt, Alkmaarseweg 59 te Beverwijk. Dit tij delijke adres zal het ontmoetingscen trum eind juni gaan verlaten, als de verbouwing en modernisering van „De Schans” voorbij is en de grote zaal weer door de bezoekers(sters) van het ont moetingscentrum kan worden gebruikt. In de zaal van Eindspurt is op de zaterdagen alleen ’s avonds vanaf 8 uur een bijeenkomst. Hst ontmoetingscen trum is niet geopend op de zaterdaga vonden 10 maart, 14 april en 2 juni. BEVERWIJK. In de sociëteit „Spaak” op de hoek van de Plesmanweg en de Van Riemsdijklaan, achter de Apostelkerk en „De Grenspost” wordt za terdag 10 maart de film „We stinken er in” van Jan van Hillo gedraaid, die enige tijd geleden door de NCRV-televi- sie is uitgezonden. De film behandelt de lucht- en water vervuiling in de wereld. Jan van Hillo spreekt onder anderen met professor Ber ry Commanner over de zeer ernstige staat van vervuiling van het Eriemeer in Canada. In feite is „ter hand gesteld” niet geheel de juiste omschrijving van het gebeuren, omdat de heer Ockeloen hier voor eerst de grote kluis heeft moeten openen. Deze handeling diende tevens als de officiële opening te worden be schouwd, waarna de loco-burgemeester het needs genoemde boekje in de kluis mocht aantreffen. Daarvoor waren de genodigden reeds begroet door de heer A. J. Franiken als vicie-voorzitter van de raad van com missarissen, die zich met deze nieuwe vestiging bijzonder ingenomen toonde. Hij noemde het gebouw modern en up to date, doch niet te luxueus, omdat het dienstbetoon nu eenmaal op de voor grond dient te worden geplaatst. 12 maart 1973 19.00-20.30 uur Pres. Steijnschool-Schoolstraat; Daarbij achtte de heer Franken het ook van belang er even op te wijzen dat de cliënten hier behalve een kluis, ook een spreekkamer ter be schikking staat, waar zij zich desgewenst door enige specialisten over allerlei bank zaken kunnen laten voorlichten. En een dergelijk dienstenpakket is er volgens de heer Franken mede de oorzaak van dat het aantal spaarders zich bij deze bank nog steeds in stijgende lijn bevindt. In zijn toespraak werd door loco- burgemeester C. Ockeloen vooral de aandacht gevestigd op het grote aandeel dat de Nutsspaarbank bij de ontwikke ling van Zeewijk heeft gehad. En dat juist in een tijd van schaarste op de kapitaalmarkt, met als gevolg dat het „eigen woningbezit” in deze omgeving bijzonder kon worden gestimuleerd. Al gebood de eerlijkheid hem dan ook daarbij te vermelden dat de Raiffeisen bank zich in dit opzicht evenmin onbe tuigd heeft gelaten. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Het Ontmoetingscen trum voor alleenstaanden „De Schans” bestaat vijf jaar en om dit lustrum te vieren heeft de Stichting het Kennemer Theater in de Zeestraat gehuurd, waarin zaterdagavond 24 maart om 20 uur een feestprogramma van start gaat. De wekelijkse bijeenkomsten van het ontmoetingscentrum, zullen tot en met juni in een ander gebouw dan „de Schans” plaatsvinden. De huidige zaal namelijk ondergaat momenteel een ver bouwing en wordt overgedragen aan het buurtcentrum Kennemer Staten. Il‘“—tfnrmMiuuuUH.iün-.Q, A y t ,.s ■k i *<1 kg 169,— Een allround japon voor kantoor, maar ook om gasten te ontvangen. Zuiver scheerwol van Ara. Maten: 38-44. MODE Kleverpark - Haarlem Reserveren tel. 25 19 37 (023)

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 5