VANDAAG SLOTONDERHOUD IN KNVB-SPORTCENTRUM IN ZEIST SPORMIHffl Nieuwe trainer Selectie uitbreiden tot veertig, vijftig spelers Van Linden tweemaal in sprint verslagen danken aan tovenarij kraken Britten e MW volgende week benoemd Tivoli onderscheiden Genève 1972 Ijshockeyers voor kwaliteit j r f Tl „Braziliaanse successen te r I «e i I ■aS 99 sa N I II F I -4W v M I I MERCKX BLEEF LEIDER IN PARIJS-NICE H „VOETBALPRIESTER” RAFAEL DELILLO: 1 'T--' T.s' - ïftr - ft-«M 15 DINSDAG 13 MAART 1973 (Van onze sportredactie) Geruchten Hoogste Besprekingen 1 Generatie MILD en MENTHOL-25/155 - <r-'< 1 t 18 it r AM* M 1^033 sa naoaa R/ O303D11M J) i.n'. .-.'A A “A'J ff 4?. ftA A- ’*0*. I". 'i- i.' -4 t F ywliaA'ftW'7- ft A Cor van der Hart over Fadrhonc moeten elkaar in onze waarde laten (Van onze sportredactie) ADVERTENTIE MARC SERNÉ (Van onze sportredactie) Pele: betoverd H Ed. LAURENS CONTINENTAL ”'ft U' mtm iilHiffll Mexico heeft zich geplaatst voor de tweede ronde van het Davis Cup-toer- nooi (Noordamerikaanse zone) door een voorsprong van 3-1 te nemen tegen Vene zuela. i CHALON SUR SAONE. —Het tweede gedeelte van de tweede etappe van de wegwedstrijd Parijs-Nice is gewonnen door de Belg Eric Leman, die de afstand van Saulieu naar Chalon Sur Saone over 100 km aflegde in 2 uur, 9 minuten en 13 seconden. Tweede werd zijn landge noot Van Linden en derde de winnaar van het eerste gedeelte, de Fransman Esclassan. Zij noteerden dezelfde tijd als de winnaar. De beste Nederlander was Gerard Vianen die als zevende over de eindstreep ging. In het (uiteraard officieuze) klasse ment van zeventien seizoenen Europa Cup voor landskampioenen (de zeven tiende editie is overigens nog in volle Hij heeft bijzonder grote verdiensten met betrekking tot het nationale elftal gehad. Daarom is het belangrijkste ge loof ik dat wij elkaar zoveel mogelijk in onze waarde laten. Daar zullen Fadr honc, dokter Kessel (de bondsarts, red) en ik, het trio dat het dichtst bij het nationale team is betrokken, het over eens moeten worden. Maar nogmaals: ik dacht toch echt wel dat wij op deze punten tot overeenstemming kunnen ko men.” /I I i” ffcwE; I» Het algemeen klassement na de twee de etappe is: 1. Merckx (België) 5.12,00; 2. Grosskost (Fr) 5.12,12; 3. Mortensen (Den.) 5.12,16; 4. Poulidor (Fr) 5.12,18; 5. Van Springel (België) 5.12,20; 6. Delisle (Fr) 5.12,20; 7. Gonzales Linares (Sp) 5.12,20; 8. Rosiers (Belg) 5.21,21; 9. Oca- nan (Sp) 5.12,21; 10. Pijnen (Ned) 5.12,22; 14. Zoetemelk (Ned) 5.12,28; 20. Tabak (Ned) 5.12,42; 73. Vianen (Ned) 5.13,25; 82. Kuiper (Ned) 5.13,36; 106. Van der Meyden (Ned) 5.19,35. RIO DE JANEIRO. De „geesten priester” Rafael Delillo uit Rio de Janeiro heeft een opzienbarende ver klaring voor de enorme successen van het Braziliaanse voetbel in de afgelopen jaren. Het virtuoze, soms bijna magische spel van veel Brazili anen (wereldkampioen in 1958, 1962 en 1970) berustte volgens hem letter lijk op tovenarij. nnsDiiHniiiniiiuiniiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiminiiiuiiiiUiudhió KING SIZE FILTERS varing als voetballer. De 45-jarige oe fenmeester die zeven jaar geleden nog actief speler was hierover: „Ik sta na tuurlijk wel een generatie dichter bij deze voetballers dan een ander.” Toch blijft de indruk bestaan dat er met Fadrhonc op een vreselijke manier ge manipuleerd wordt. Hij wordt dan wel niet ontslagen maar hij lijkt toch wel op een elegante manier aan de kant te worden geschoven. De ambitieuze Van der Hart is uiteraard veel te slim om dat toe te geven, maar toch vertelt hij: „Fadrhonc heeft tot juli 1974 een con tract. Het zou best zo kunnen zijn dat ik De eerste drie van deze halve etappe reden ook weer vooraan in het tweede gedeelte. Opnieuw moest de Belg Van Linden genoegen nemen met een tweede plaats achter Eric Leman, die na lange tijd weer eens een zege behaalde. De leiderstrui van Eddy Merckx kwam niet in gevaar. Van der Hart: „Als ik één van de bondscoaches word dan wil ik mij toch nief uitsluitend bezighouden met dat Ne derlands elftal. Ik wil weten hoe het met de jeugd van zestien tot achttien is gesteld. Hoe Jong Oranje wordt geselec teerd. Toch wil ik verder aan niemands werk komen. Iedereen in zijn waarde laten. Zeker Fadrhonc. Ik heb echter wel een idee over die selectie van ons die het straks in Duitsland moet waar maken. München moet gehaald worden want zo’n kans als wij nu hebben krij gen wij nooit weer. Daarom moet je niet alleen kijken naar die 22 spelers die straks misschien naar Duitsland gaan, maar je moet in eerste instantie zo’n En Cor van der Hart: „Een functie als bondscoach is ook in mijn ogen het hoogste wat je als oefenmeester kunt bereiken. Ik ben echter nog geen bonds coach. Ik heb vanavond alleen een oriënterend gesprek gehad. Het voor naamste punt van bespreking is de taak verdeling geweest Daar praat ik van daag over met Fadrhonc. We moeten natuurlijk vooraf wel goed weten wat we aan elkaar hebben.” Maar ligt juist daar niet een eventueel breekpunt? De soepele aanpak van Fadrhonc en de als het er op aankomt soms cruciale Van der Hart zijn op het eerste gezicht de twee grootste tegenpolen die men zich maar kan voorstellen. Van der Hart: „Misschien is dat wel goed. Het is na tuurlijk een enorme uitdaging voor mij. Fadrhonc en ik zijn het in grote lijnen ook wel met elkaar eens, hoewel er nog wel veel afhangt van het gesprek dat ik met hem zal hebben. Ik verwacht tijdens dat onderhoud toch geen onoverkome lijke moeilijkheden. Ik weet namelijk hoe Fadrhonc over mij denkt en dat hij erg blij met mij is.” Eén van de punten waar Van der Hart Fadrhonc aanvult is de praktij ker- Toch blijven twee gezagvoerders voor het nationale elftal een dubieuze zaak. Zeker als „assistent” Van der Hart, wiens karakter beslist niet toelaat dat hij zich in een hoek laat drukken zoals dat met Fadrhonc de afgelopen maanden is gebeurd, al vastomlijnde ideeën om trent zijn nieuwe functie heeft. De stichting betaald voetbal van MW is er voorstander van om in de toekomst ook een fulltime manager aan te stellen die directeur wordt van de afdeling betaald voetbal. Maar voor het zover is, wordt eerst de nieuwe trainer-coach aangesteld. Of deze ook de functie van manager kan vervullen, zoals de huidige trainer-coach George Knobel de laatste jaren met succes deed, dient te worden afgewacht, maar de voorkeur gaat uit naar een andere persoon voor die func tie al is men zich wel bewust van de financiële consequenties. De Rus Mikhail Tal heeft het in ternationale toernooi in Tallinn gewon nen. Na de voorlaatste ronde heeft hij H*/i punt, anderhalf punt meer dan zijn landgenoot Poloegajevski. Jan Timman is negende met 7 pnt. De Ronde van Friesland gaat dit jaar niet door. De organiserende vereni ging De Friesche Leeuw heeft geen sponsor kunnen vinden. (Van onze sportredactie) UTRECHT. De kansen voor het Ne derlandse ijshockeyteam om op een van de twee op promotie recht gevende plaasen in het wereldkampioenschap C- groep terecht te komen, zijn gisteravond vergroot. Nederland won in Utrecht moeiteloos van Groot-Brittannië: 13-3. De scores per periode waren: 3-3, 5-0, en 5-0. Voor de Nederlandse doelpunten zorgden Si mons en De Graauw (beiden drie), McDonald (twee), Hunting, Christiaans, De Heer en Van Soldt. Nederland deelt de tweede plaats met Hongarije en Frankrijk. De leiding is in handen van Noorwegen, dat ook zijn derde wed strijd won, 40 tegen de Volksrepu bliek China. AMSTERDAM Vandaag wordt in het KNVB-sportcentrum in Zeist de laatste barrière genomen inzake de benoeming van AZ-trainer Cor van der Hart als assistent of medewerker van bondscoach Frantisek Fadrhonc. In het onderhoud dat Van der Hart en Fadrhonc vandaag zullen hebben moeten beide oefenmeesters het nog wel eens worden over een exacte taakverdeling, maar dat dit slechts een formaliteit is werd gisteravond al duidelijk in het Amsterdamse Hilton-hotel, waar Cor van der Hart uren lang van gedachten wisselde met zijn nieuwe werkgever, de KNVB. Naast Van der Hart waren bij dit gesprek aanwezig de secretaris-penningmees- ter van de KNVB, Burgwal, de bedrijvige sectie-voorzitter betaald voetbal mr. Hogewoning, FBO-voorzitter Van Vloten, elftalleider Jack van Zan ten en het financiële brein achter AZ’67, Klaas Molenaar. Ms Rafael Delillo, van huis uit schoen maker en nu hogepriester van een uit Afrika stammende geestencultus (Umbanda) zegt in zijn binnenkort verschijnende boek „Magie bij het voetbal”, dat hij jarenlang als „reli gieus adviseur” gewerkt heeft voor een aantal Braziliaanse topteams. Volgens zijn beweringen heeft Delillo trainers en spelers van bijvoorbeeld FC Santos (met Pele), Palmeiras en Vasco da Gama met zijn toverkun sten terzijde gestaan. Door het uit spreken van bezweringen verdreef hij boze geesten en stelde de clubs in staat te winnen... In Brazilië geloven miljoenen mensen min of meer open lijk in voodoo-cultussen van Afri kaanse origine, die honderden jaren Toch is de op handen zijnde ijlbenoe- minig van Cor van der Hart een opmer kelijk succes voor het duo Hogewoning- Van Zanten, dat een uiterst slimme oplossing voor de problemen heeft ge vonden. De aanvankelijk te verwachten oppositie van de spelers, die nooit had den geaccepteerd dat Fadrhonc rücksichtlos aan de kant zou worden geschoven, blijft uit. Toch krijgt het nationale elftal die dringende technische versterking die vooral mr. Hogewoning, sedert BelgiëNederland één van de felste kritikasters van Fadrhonc, al ge ruime tijd voor ogen staat. Voor AZ heeft dit tot gevolg dat de vereniging naar een andere oefenmeester zal moe ten uitkijken. De geruchten dat Van der Hart bondscoach zou worden waren nog niet geboren of de sollicitanten dienden zich al aan. Klaas Molenaar spreekt over „veel gegadigden”. Een naam wilde hij uiteraard niet loslaten. Maar ook in dit geval doen de geruchten in Alkmaar hun werk grondig. Als eventuele gega digden voor een trainersfunctie bij AZ zouden nu al in aanmerking komen: Leo Canjels, Barry Hughes, Joop Brand, zelfs Haartem-hulptraimer John Eelman, Joop Castenmiller en Ben Peters. Ga er maar eens aanstaan. In de laatste transferperiode in het Engelse voetbal afgelopen don derdag geëindigd hebben de betaal de clubs ruim 64 miljoen gulden uitgegeven voor de aanschaf van nieuwe spelers. Manchester United, wanhopig vechtend tegen degradatie, kocht acht spelers voor in totaal 6,3 miljoen gulden. De netto-investering voor de Mancunians werd uiteindelijk 3.7 miljoen gulden, omdat spelersver- koop in totaal een bedrag van 2.6 miljoen opleverde. Tweede op de „in vesteringslijst” was Crystal Palace, ook al vechtend tegen degradatie, met 4.8 miljoen gulden voor zes spelers. De afgelopen transferperiode leverde vier transfers op van meer dan an derhalf miljoen gulden. Grootste be drag: 1.7 miljoen voor de transfer van verdediger Nisih van Leicester City naar landskampioen Derby County. In Engeland krijgt een speler vijf procent van de transfersom, ten zij hij zichzelf op de lijst heeft laten plaatsen. In de tweede etappe, die in twee gedeelten werd verreden, domineerden de sprinters. Verrassend klasseerde zich daarbij in het eerste deel de nieuwe Franse prof Esclassan als winnaar, waar bij hij de Belgen Rik van Linden, Eric Leman en Eddy Merckx achter zich liet. veertig, vijftig voetballers selecteren. Een zo breed mogelijke selectie dus. Binnen zo’n groep kun je pas na verloop van tijd je verantwoorde keus maken wat betreft de 22 spelers waar je tenslotte mee naar München moet.” gang) heeft Ajax zich opgewerkt naar de derde plaats. Ajax passeerde Man chester United en heeft nu uit 45 EC- duels 63 punten verzameld. Slechts Real Madrid, dat afgelopen woensdag in Odessa tegen Dynamo Kiev zijn honderdste ontmoeting in het toernooi voor landskampioenen speelde, en Benfica hebben een nog betere staat van dienst. Real Madrid verzamelde in zijn 100 wedstrijden 139 punten, Benfica kwam in 78 wedstrijden tot 97 punten. De Europa Cup-toptien is verder: 4. Celtic (60 pt.), 5. Manchester United (59), 6. AC Milan (57), 7. Inter- nazionale Milaan (56), 8. Dukla Praag (46), 9. Feyenoord (44), 10. CSKA Sofia (42). Over het eerste probleem waren de heren het snel eens. AZ’s Klaas Mole naar: „AZ heeft een formeel verzoek van de bond gekrege - of Van der Hart In dienst mag treden van de KNVB. Daar vloeit natuurlijk een zakelijke transactie voor AZ uit voert maar ik mag toch wel stellen (instemmend ge- knik van Jack van Zanten) dat hierover tussen AZ en de KNVB geen problemen sullen rijzen. De KNVB heeft ons ge vraagd om Van der Hart af te staan en waf ons betreft is die bereidheid er. Het zit ons niet lekker dat Van der Hart als inzet wordt gevraagd want in de periode dat hij nu bij ons werkt hebben wij hem bijzonder leren waarderen. Maar wij vinden dat wij het eventuele vertrek van Van der Hart ruim moeten zien. Wij mogen hem deze positieverbetering niet onthouden.” MAASTRICHT. Volgende week wordt beslist wie de nieuwe trainer- coach wordt van MW. Er wordt een keuze gemaakt tussen Leo Canjels van FC Brugge, Maarten Vink (Wageningen), Mag de Jongh (Heerenveen) en nog en kele andere kandidaten, die nog niet genoemd wensten te worden in verband met andere afspraken en verplichtingen. O Australië heeft in Hartford een prof-tenniswedstrijd tegen de Verenigde Staten met 5-2 gewonnen. „Wij -1 Hl’ 'ft De Finse motorcoureur Jarno Saar inen heeft de 200 mijlsrace van Daytona Beach gewonnen. Met zijn Yamaha haalde hij een gemiddelde van 158 kilo meter per uur. Er waren ruim 60.000 toeschouwers. .-o. een iets langere verbintenis afsluit. Ik Vrolijke gezichten na afloop van de besprekingen in de gangen van het Hilton-hotel. V.l.n.r. Cor van der Hart, Jack van wil namelijk wel een bepaalde garantie Zanten, Klaas Molenaar en Henk Burgwal. hebben. Het zou natuurlijk waanzin zijn om een man als Fadrhonc te ontslaan. Moeilijkheden verwachtte het sectie- bestuur betaald voetbal echter wel. Reeds vorige week werden door Van Zanten enkele informatieve besprekin gen gehouden met Cruyff en Keizer, die ook gisteravond werden ingelicht, over de eventuele benoeming van Van der Hart. Elftalleider Jack van Zanten moti veert waarom in eerste instantie aan Van der Hart werd gedacht: „Toen Fadrhonc eenmaal duidelijk de wens te kennen had gegeven dat hij een man naast zich wilde hebben ga je in de richting van een bepaald type trainer denken. Een oefenmeester die Fadrhonc zou kunnen aanvullen en waar hij het mee zou kunnen vinden. Zo kregen wij een lijstje van gegadigden waar Van der Hart als eerste uitkwam.” A .’A'AT - T T - ft geleden door slaven uit het „zwarte werelddeel” zouden zijn meegebracht Delillo heeft in een interview met een Braziliaans weekblad verklaard, dat zijn „carrière” in voetbalkringen begon bij de club Palmeiras, die er op een gegeven moment slecht voor stond. Hij adviseerde de trainer de shirts van alle spelters te zegenen met wijwater en kaarsen te ontsteken. De volgende dag, zo luidt althans de verklaring van Delillo, scoorde Pal- meiras-spits Vava (hij was een van de sterren in het team dat in 1958 voor Brazilië in Zweden de eerste wereldtitel veroverde) driemaal. Overigens heeft Delillo zich de laatste tijd een beetje uit de voetballerij teruggetrokken. Zijn verklaring: „Vroeger kwamen de meeste spelers uit de rijen der armen. Door hun gebrekkige opleiding geloofden ze al leen door toverkunsten te kunnen winnen. Nu hebben de meeste spelers minstens een paar jaar voortgezet onderwijs achter de rug en weten ze, dat toverkunsten een gebrek aan techniek of conditie niet kunnen compenseren”. Delillo geeft tegen woordig liever advies aan arme fami lies dan aan voetballers.... <3

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 15