Verbolgen Haarlem-bestuur verbreekt contacten over transfer van trainer Ook de spelers willen Haarlem-oefenmeester KNVB-functionarissen hardleers Koers Hilversum TOEKOMST VAN FADRHONC KWAM NIET TER SPRAKE City begrijpt UEFA-team verspeelde Cruyff-flop in kans op finaleplaats Rotterdam niet IJshockeyploeg dingt nog mee SPOWfflffi Rit naar de zon liep vast in sneeuwstorm Veel winnaars van toto-prijs w lp F~ -v WOENSDAG 14 MAART 1973 19 18 Overeenstemming (Van onze sportredactie) AZ AKKOORD MET BRAND Brand: Geen amateurs. Arnoldy: Afkoopsom. (Van onze sportredactie) (Van onze sportredactie) /an opt. >k et je Eddy Merckx: heer en meester als geuioonlyk. 'Ai' 0 1 1 zich tot december alleen met het natio nale team bezighouden en daarna ook bij het overige technische werk worden ingeschakeld”, aldus Van Zanten. De Italiaanse wereldkampioen Mari no Basso heeft de eerste etappe gewon nen van de wielerwedstrijd Dwars door Itallië. Hij legde het 169 kilometer lange traject van Ostia naar luggi af in vier uur, 17 minuten en 10 seconden. Tweede werd zijn landgenoot Franco Bitossi, die dezelfde tijd noteerde. Naar eerst nu bekend werd, heeft AZ reeds vorige week, toen er voor het eerst 1 0 2 In Den Haag won Noorwegen met 11- 3 van Groot Brittannië. In Utrecht ver sloeg Hongarije China met 9-6 en Frankrijk bleef Denemarken de baas met 6-3. 2 0 1 Stand: 1. Noorwegen 4 8. 2. Hongarije 4 6. 3. Nederland 4 6. 4. Frankrijk 4 6. 5. Bulgarije 4 3. 6. China 4 2. 7. Denemar ken 4 1. 8. Groot Brittannië 4 0. 8 AMSTERDAM. De heer Tilmans, chef publiciteit van City N.V., de maat schappij die de film Nummer 14, Johan Cruyff, uitbrengt begrijpt niets van de flop die de première in het Rotterdamse Lumière theater heeft opgeleverd. De belangstelling was zo gering, het Rotter damse publiek vermaakte zich het best met de scènes waarin de voetbalmiljo- nair door harde charges onderuit werd gehaald, dat de film (voorlopig) in Rot terdam uit roulatie is genomen. Tiimans: „De film gaat gewoon verder naar een aantal andere theaters in het land. In Den Haag loopt Nummer 14 goed en in Amsterdam zelfs uitstekend.” >’n •ant. I. Ipt? U HAARLEM Het naar een op volger voor Cor van der Hart zoe kend AZ, heeft onderhandelingen geopend met Haarlem over een transfer van trainer Joop Brand. Daarbij zijn de partijen meteen al fel tegenover elkaar gekomen, want Haarlem wil Brand niet afstaan zonder „afkoopsom”, een voorwaar de waarmee AZ-onderhandelaar Hartland zich onmogelijk kan ver enigen. Dat meningsverschil leidde tijdens een tweede bespreking vanochtend (het eer ste contact vond gisteravond laat, tot diep in de nacht, plaats) tot een zo scherpe opstelling dat Haarlem-secreta- ris Arnoldy wrang opmerkte: „Dit be looft een feest te worden. We gaan nog wel wat beleven”. Die conclusie viel te trekken toen Haarlems betaald voetbal voorzitter Gosen vanmorgen aan Hart land meldde dat het contract met Brand (tot eind volgend seizoen vastgelegd) niet verbroken kan worden als AZ er geen schadeloosstelling voor over heeft, waar na Hartland bits reageerde met: „We krijgen hem toch wel.” Secretaris Amol- dy: „Na deze handelwijze van AZ zullen we ons koel opstellen. Wij vinden dit geen manier van onderhandelen. Er is ons geen enkel voorstel gedaan ter com pensatie voor het verlies van Brand. Bij AZ gaat men er van uit dat we hem zonder meer loslaten en liefst nog tij dens het nu lopende seizoen. Dat is voor ons geen basis van overleg.” ZEIST De KNVB is hardleers. Na de rel rond de contractverlenging van bondscoach dr. Frantisek Fadrhonc vorig jaar en later de onverkwik kelijke machtsstrijd tussen bondsbestuursleden en leden van het sectie- bestuur betaald voetbal betreffende de hoge premies voor de Oranje- spelers en de sponsoring mocht toch worden verwacht, dat men in Den Haag en Zeist de zaken beter zou gaan aanpakken. De wijze waarop nu de aanstelling van trainer Cor van der Hart naast Fadrhonc is geschied, laat er echter geen twijfel over bestaan dat de lessen uit het verleden aan vele, zo niet alle KNVB-leiders voorbij zijn gegaan. En ook nu weer werd er spijt betuigd. Jack van Zanten, de dhef d’équipe van hiet Nederlands elftal, liet tijdens de overhaast belegde persconferentie over de nu al zo’n twee wseiken spelende „affaire-Fadrhonc” weten, dat men de vervelende wending, die de zaak heeft gekregen, betreurt. „Achteraf moet je zeggen dat er eigenlijk een andere, bete re procedure had kunnen worden ge volgd. Maar ik wil nog wel met nadruk stellen, dat hetgeen er nu fout is gegaan niet het gevolg is van kwader trouw.” Een min of meer gespecialiseerd pu bliek dus. Tilmans: „Wij hebben noodt de illusie gehad dat deze film zou worden bezocht door de 65-plusser of de dam mer. Bovendien is het met deze film zo dat de belangstelling een injectie kan ondergaan als Ajax de Europa-cup wint of landskampioen wordt. Ook kan een rol spelen als Nederland België verslaagt en definitief naar München gaat. Dan is het best mogelijk dat wij de film in Rotterdam opnieuw in roulatie brengen, in Cineac bijvoorbeeld, en het een suc ces gaat worden”. Ministens een jaar zal het duo Fadr- honc-Van dier Hart moeten werken. Ze zeggen blij met elkaar te zijn; een goede mogelijkheid tot vruchtbare samenwer king te zien en eikaars verdiensten Fadrhonc grappend: „Cor had de mooi ste trap in Nederland” te respecteren. En omdat de spelers Van der Hart ook zullen gedogen (Van Zanten: „Cruyff en Keizer stelden, dat als Fadrhonc ak koord zou gaan, zij dat bij voorbaat ook deden”) is het niet eens uitgesloten, dat het allemaal goed zal gaan. Voor het Nederlands voetbal en vooral voor Fadr honc is dat te hopen. Voor de KNVB zou het puur gelulk zijn. •r Gevraagd werd dus te geloven, dat altes te goeder trouw was gegaan. Een moeilijke zaak, omdat ook tijdens de persconferentie weer vele hele en halve waarheden werden gemixed en enkele diepgravende vragen werden omneild. Zelfs het zoals altijd emotionele betoog van Fadrhonc, de oprechte, kon dat bekende onbehaaglijke gevoel van „er zit meer achter” niet wegnemen. TILBURG. Nederland heeft nog steeds een plaatsje in de kopgroep van het ijshockeytoernooi om het C-wereld- kampioenschap. Dinsdagavond voor 2500 fanatieke Tilburgse supporters knokte het rood wit blauwe team zich naar een overwinning van 8-5 op Bulgarije. Het was de beste wedstrijd van Ne derland tot nu toe. Niet zo zeer in speltechnisch opzicht, want wat dat be treft is er nog wel wat bijles nodig, maar wel qua moreel. Bulgarije bleek namelijk een uiterst taaie tegenstander, die capabel was om de overwinning te grijpen. Dat dit niet gebeurde was een groot compliment voor de vechtkracht van de Nederlanders, die zich noch door een achterstand, noch door een fabuleu ze doelman noch door keihard tegenspel lieten ontmoedigen. De nederlaag van twee jaar geleden in het wereldkampi- oenschapstoemooi (Geleen 1-8) was ge wroken. DEN HAAG Sporttoto no. 33 van 3 t.m. 8 maart 1973. Aantal deelnemers 408.421. Inleg ƒ771.582. Prijzenbedrag 326.379. Ie prijs, 80 winnaars, die elk bruto 1.019,90 ontvangen; 2e prijs 1627 winnaars, die elk 50,10 ontvangen; 3e prijs, 14.898 winnaars, die elk f 5,40 ont vangen. De premie ten bedrage van 81.594,80 wordt na het verstrijken van de reclametermijn op woensdag 4 april s. bij loting toegewezen aan een der le prijswinnaars. bestuur van Haarlem. „Het is nu een bestuurszaak geworden”, aldus Brand. Gisteravond kreeg AZ-manager Hart land voor het eerst contact over deze zaak met Haarlem-secretaris Arnoldy. De secretaris stuurde Hartland uitein delijk door naar de heer Gosen, die als voorzitter betaald voetbal in dergelijke gevallen de onderhandelingen voert. Go- sen berekende de afkoopsom voor de eventueel te lijden schade voor de club bij een voortijdige verbreking van de verbintenis met Joop Brand. Hartland: „AZ voelt niets voor die af koopsom. Wij zijn niet van plan om dait bedrag te betalen”. I rW Natuurlijk heeft hij gelijk als hij roept, dat het allerbelangrijkste is dat Oranje in München tijdens de wereldti telstrijd goed voor de dag komt en uiteraard heeft ook bondsarts Kessel het bij het rechte eind als hij stelt dat een bondscoach een schaap met nog meer dan vijf poten moet zijn en dat het goed kan zijn iemand aan te stellen, die de twee of drie bij Fadrhonc ontbrekende poten inbrengt, maar jezelf «o wegcijfe ren als Fadrhonc doet, is nauwelijks meer normaal te noemen. Veel nieuws hadden Van Zanten, Fadrhonc en Van der Hart niet te mel den. De maandagavond gesloten voorlo pige overeenkomst tussen de KNVB en Van der Hart was na een gesprek tussen Van der Hart, Fadrhonc, bondsarts Frits Kessel en Van Zanten definitief gewor den. „Er is tussen de betrokkenen een volledige overeenstemming bereikt. Sa men met dr. Fadrhonc gaat Van der Hart de technische begeleiding van het Nederlands elftal en Jong Oranje beharti gen. Van der Hart heeft een co"‘. et van 1 juli 1973 tot X juli 1975. Hij zal slotsom dat Joop Brand ook voor hun de aangewezen figuur is. Zoals de zaken sinds vanochtend liggen, zal er een flinke touwtrekkerij moeten plaatsvinden voor het zover komt. Wat Haarlem betreft zijn de contacten met AZ over de transfer Brand verbroken. „Als AZ op het ingenomen standpunt blijft staan, doen wij dat ook”, aldus de heer Arnoldy. „Wij houden ons dan aan de lopende overeenkomst met Brand.” Algemeen klassement: 1. Eddy Merckx (Bel) 10.56,15. 2. Grosskost (Fr) 10.56.27 3. Mortensen (Den) 10.56.28. 4. Poulidor (Fr) 10.56.33 5 Van Springel (Bel) 10.56.35. 6. Delisle (Fr) z.t. 10. Riené Pijnen (Ned) 10.56.37. 11. Regis Ovion (Fr) 10.56.41. 12. Joop Zoetemelk (Ned) 10.56.43. 16. Tino Tabak (Ned) 10.56.57. 37. Vianen (Ned) 10.57.40. 52. Kuster (Ned) 10.58.47. 96. Kuiper (Ned) 11.09.08. 105. Van der Meyden (Ned) 1036.22. Een excuus voor het Nederlandse team, dat in vergelijking met vorige week op vier plaatsen was gewijzigd, was het ontbreken van Jan Peters (NEC) en Martin Vreijsen (NAC), die door hun club met het oog op de bekerwedstrijden van woensdagavond niet waren vrijgege ven. Daarmee ging, zoals Arie de Vroet zei, een flink stuk routine verloren. Het Nederlandse team incasseerde al na zeven minuten een morele klap toen Rob Monnée (FC Den Hiaag) slecht weg werkte en Kupcewicz laag en hard richtte op doelman Hoogland (Volen dam) die geen verweer meer had. Nog geen twee minuten later gleed de Ne derlandse defensie opnieuw uit en bleef nu Theo Hesseling (Haarlem) apathisch toekijken toen aanvalsspits Sroka hoog opveerde en ongehinderd strak inkop pend voor 0-2 zorgde. Twee zware klappen die het moreel van de daarna lange tijd zonder ver over de toekomst van Fadrihonc werd in feite niet gerept. Van der Hart stelde wel: „Hij heeft een contract tot 1 juli 1974; hij blijft dus de baas”, maar nie mand spraik een woord over hetgeen er daarna met de evenveel bejubelde als verguisde bondscoach moet gebeuren. Toen die datum later via een vraag ter sprake werd gebracht, draaide Fadrhonc zelf om de hete brei heen. spelers op voor de verkoop en dat bevalt me niet. Ik zie' nu al twee, drie weken Belgische scouts bij mijn wedstrijden. Het schijnt dat er belangstelling is voor drie van onze spelers, met name bij Lierse en St. Truiden. Echt, zó kan ik niet verder werken. Ik hoop dat ik de kans krijg te gaan nu ik beter kan. Ik wil wel trainer blijven, maar dan niet van een amateurclub.” Na met AZ tot overeenstemming ge komen te zijn heeft Brand, die na dit seizoen nog een jaar contractueel vast zit bij Haarlem, de Alkmaarse vertegen woordigers verder verwezen naar het ST. ETIENNE. „Dat was onmense lijk”, steunde de Belgische wielerster Eddy Merckx in St. Etienne bij de finish van de derde etappe van de wegwed strijd Parijs-Nice, die door zijn Belgi sche ploeggenoot Rik van Linden werd gewonnen. Als tweede eindigde de Deen Mortensen en als derde Staf van Roos- broeck. Sneeuwstormen en ijzige koude be paalden het beeld van deze derde etappe van Chalon-sur-Saöne naar St. Etienne, de rit zou oorspronkelijk 228 km lang zijn, maar na 90 kilometer werd de strijd op een dichtgesnjeeuwde pas gedu rende 15 kilometer geneutraliseerd. Daarna reed men via een kortere weg naar St. Etienne, zodat de renners i n totaal 200 km aflegden. Ondanks de barre weersomstandighe den waren er toch nog een aantal vluchtpogingen, die echter alle door de Molteni-ploeg van Merckx ongedaan werden gemaakt. Pas tegen het einde kon Mortensen wegspringen maar hij werd door Van Linden in de sprint Na de onrustige tijden rond Cor van der Hart wil het AZ-bestuur zo snel mogelijk zekerheid over diens opvolger. Zeker is in ieder geval dat men in Alkmaar haast wil maken. Voorlopig heeft het bestuur aangenomen dat er vóór zondag zekerheid moet zijn over de opvolging van Cor van der Hart. De spelers hebben zich in deze ook niet onbetuigd gelaten. Gisteravond nog kwa men zij, in gezamenlijk overleg, tot de Het is onvoorstelbaar dat de beminne lijke oefenmeester zelf niet weet of voedt, dat hij van enkele belangrijke topfiguren in de bond het vertrouwen niet meer heeft. Zijn zelfvertrouwen be hoeft daardoor niet persé te zijn aange tast. Immers, de door hem met de natio nale formatie bereikte resultaten zijn, ook al was de wijze waarop niet altijd imponerend, zonder meer goed te noe men. Het staat ook vast, dat Fadnhonc het Nederlands elftal bij de topspelens weer populair heeft weten te maken. Maar, ook al kent hij zijn tekortkomin gen op het tactische vlak, dan nog is het onbegrijpelijk, dat hij zijn rol tijdens de persconferentie zonder morren en zelfs enthousiast kon spelen. HILVERSUM. De uitslagen van dinsdag verreden koersen in Hilversum lulden: Giant Beautyprijs: 2440 m met autostart. 1. Jeen Z (B. Dapper) 1.28.1 3.35. 2. Karla H. 3, Kyra Antole. Win 3, pl 1.10, 1 70, 1.60. kop 4.70, trio 46.70. Scarlet Beautyprijs: le afdeling. 2000 m met autostart. 1. Kabbes du Bois (P. Petersen) 1.29.4 2.48.7. 2. Ken Williams. 3. Jackal Hanno ver. Win 3.80, pl 1 40, 1.60, 1.70, kop 6.60. Ceris Beautyprijs: 2000 m met autostart. 1. Kaballus (J. van Buytene) 1.25.0 2.50.0. 2. Kimberley Maire. 3. Karolijn Thar, win 5.60, pl 1.60, 2.70, 1 40, kop 13.00, trio 333 90. Striped Beautyprijs: 2000 m met autostart. 1. Igor M (M. Vergay) 1.22.5 2.45.0. 2 Go My Dear. 3. Ero Alkestis van E. Win 2.10, pl 1.50, 3.90, kop 15 60. Amatricewinterskampioenschap: (Finale) 2040 m 1. Ivonne Hannover (Mevr. R. Pools) 1.22.6 2.48.5. 2. Francisco 3. Germania. Win 3,90, pl. 1,10 1,10 1.20, kop 5,70 trio 38,10. Park Beauty prijs: 2400 m met autostart: 1. Isard H (P. Koppejan) 1 22.2 3.20.6. 2. Isnathan, 3. H. Bond. Win 1,90, pl. 1,20 1,40, kop 3,20. Polar Beautyprijs (eerste afdeling) 2000 m met autostart: 1. Irish Kennedy (M. Pools) 1.22.9 2.45.8. 2. Hup. 3. Kapteln Sister B. Win 2,80, pl 1,30 1,30 1,50, kop 5,70, trio 44,80. Scarlet Beautyprijs, tweede afdeling: 1. Kandy Buitenzorg (J. van Dooyeweerd) 1.24.3 2.48.6. 2. Jethro J. 3. Karper K. Win 4, pl 1,70 2,50, kop 9,50. Silent Beauty-prijs, 2040 meter: 1. Inalco Leron (Mej. M. Verhoeve) 2.50.4 1 24.4. 2. Ivan Braun. 3. Idool Vredenhof. Win 2,10, pl 1,60 3,40 3,20, kop 16.40, trio 507,30. Polar Beautyprijs, tweede afdeling: 1. Karel Duke (G. Bosschieter) 2.43.5 1.21.8. 2. Jacob Areta 3. Hendrien Z. Win 1.50, pl 1,40 2,10, kop 3,10. De totale toto-omzet bedroeg 348.247. Er wordt echter gesuggereerd dat de film ook volgende week in Amsterdam uit de roulatie zal worden genomen. Tilmans: „De mensen die dat beweren weten helemaal niets van het vak want dat wordt pas beslist op de maandag na de donderdag van prolongatie. Dat we ten wij nu helemaal nog niet.” Volgens Tiimans loopt de film op dit moment redelijk. „Wij begrijpen dan ook niets van die Rotterdamse reactie”, aldus de publiciteitschef. „Daar moet een chauvi nistische verklaring aan ten grondslag liggen. In Amsterdam gaat het bijzonder goed. Het is geen uitzondering dat er in één keer tachtig kaartjes wonden ver kocht als een aantal jeugdleiders met hun pupillen komt”. Cor van der Hart (rechts) en dr. Fadrhonc schijnen het best met elkaar te kunnen vinden. Tenminste zo op het eerste gezicht. De tafeltennisvereniging Sanosel Scylla heeft het kort geding tegen de NTTB om het overspelen van een ge staakte wedstrijd die tot degradatie van de club leidde, verloren. De hereneredivisie van de NeVoBo, zal teruggebracht worden van 12 naar 10 ploegen, die na de eerste competitiehelft in een kampioen®- en een degradatie poule ondergebracht zullen worden. Op de open Deense badmintonkam pioenschappen verloor Joke van Beuse- kom van de Indonesische Utami Dewi: 10-12, 3-11. Crystal Palace verloor de competi tiewedstrijd tegen Sheffield United met 0-1. trouwen spelende UEFA’s ernstig aan tastten. De snellere en beter combine rende Polen konden moeiteloos het heft in handen houden. De aanvalsattaques van Nederland steunden slechts op de eenzame, als centrumspits opererende Ruud Schenk van Haarlem, terwijl de aanvoer van het middenveld veel, zo niet alles, te wensen overliet. Een toevalsschot van de Ajacied Piet Bijvank op de paal en een drietal hoek schoppen waren nadien de enige positie ve daden van het te statisch en vergeefs naar zijn vorm zoekende Nederlandse team. Na rust viel er aanvankelijk geen verbetering te bespeuren, al ging een door Braakhekke (Go Ahead-Eagles) ge nomen vrije trap rakelings over het Poolse doel en schoot Hesseling door een te grote gehaastheid net naast. Polen moest echter toch terug en in de negentiende minuut zorgde René Ij zerman van PEC Zwolle indirect uit een hoekschop met een fameuze kogel vol van de wreef voor de stand 1-2. Neder land viel hierna onstuimiger aan, maar de Polen, wier aanvoerder Kapka nog de gele kaart kreeg van de Deense arbiter Petersen, wegens het maken van een slaande beweging naar een tegenstander, bleven professioneel overeind, al had hun doelman Kostrzewa nog veel moeite met een effectvolle kopbal van de Haar lemmer Ruud Schenk. De stand in de kwalificatiegroep zes: Po’ m 11 West-Duitsland 1 0 Nederland 2 0 VEENDAM. - Het Nederlandse UEFA- jeugdelftai heeft zijn kansen in voorronde-groep zes voor een plaats in het eindtoernooi in Italië nagenoeg ver speeld. Na het 0-0 resultaat van vorige week in Huizen tegen West-Duitsland, werd dinsdagavond in Veendam voor ruim 2500 toeschouwers met 2-1 van Polen verloren. Een verdiende nederlaag, want de Polen vormden een grotere eenheid, combineerden sneller en bleken ook over een grotere routine te beschik ken. De Brit John Conteh is door een zege in 12 ronden op de Duitse half- zwaargewicht Rudi Schmidtke Europees kampioen geworden. De Britse atleet Dave Bedford zal door een bij een autoongeluk opgelopen blessure niet deel kunnen nemen aan de Cross des Nations. verslagen. Eddy Merckx arriveerde sa men met de hoofdmacht en verdedigde met succes zijn eerste plaats in de to taal-rangschikking van deze „koers naar de zon”, zoals Parijs-Nice wordt genoemd. sprake was van een „transfer” van Van der Hart naar de voetbalbond, een ge sprek gehad met Haarlem-oefenmeester Joop Brand. Daarin kwamen beide par tijen overeen dat de Haarlem-trainer voor hetzelfde salaris dat Cor van der Hart bij de Alkmaarse club verdiende aan het einde van dit seizoen over zou stappen naar AZ. „Als er geen geld bijkomt, dan heb ik bij Haarlem niets meer te zoeken”, aldus Brand, daarmee doelend op het opnieuw uitgestelde raadsgesprek over de subsidie voorde voetbalvereniging Haarlem. „Ik word dat gesukkel beu. Zoals het nu gaat leid ik Uitslag: 1. Rilk van Linden (Bel) 5.44,15. 2. Leif Mortensen (Den) z.t. 3 Staf van Roosbroeck (Bel) z.t. 4. Wal ter Godefiroot (Bel) z.t. 5. Regis Ovion (Fr) z.t. 6. Rosiers (Bel) z.t. 12. Vianen (Ned) z.t. Alle overige Nederlanders arriveerden in het peloton. 0 2 0 1 1 1 5%, Ik

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 19