totaaltheater Driemaal Tsjaikovsky JAZZ IN OUDE EN NIEUWE STIJL T oneel weekend met Centrum R Hauserorkater j Agenda FINS fc 1 1H53 è- 1 uxo. Ju 1 zaterdag in Toneelschuur Tentoonstellingen De Waag Bioscopen Grimlach Smalfilm Werkwinkel Harmonie j Revue met toneel en muziek Muziek en toneel t 8 DONDERDAG 15 MAART 1973 >4650 Redactie Cees Straus 319053 toestel 225 sen! Amsterdam --1 I I -- <- De cast van Hauserorkater. 36,50 BARBARA NISSMAN f <en Zeg swingende dixieland-muziek en je denkt direct aan de alen best J. H. HARMONIE „TROU moet 35, 1202, Entree Aanvang Mickery (Rozengracht): T.e.m. 18 maart, dage lijks (beh. maandags) 20.30 uur: The Last Prison Theatre: „The cage" uur - i tot eed- >ven- zij- sleu- las- 81,- 4,75 7,- 9.90 6,75 26,— 11,75 actie i, ra- 75,— 54,— 37,50 9,- 10,— 57,50 15,— 39,50 HET SUCCES VAN JAN WOLKERS lijkt in de gefilmde versie van Turks Fruit ook aardig wat mensen te kunnen boeien. Turks Fruit gaat de vierde week in. i de ziet t. leeft naar S? j „De in als ■ge- kan □e- ak- >ijp lijp ren 0 - :ht- 0 - i 63,— 13,75 7,50 75,- 14,50 2,95 65,— 27,50 3.50 80,- 18,50 28.- l. mix worden van alle gangbare quizzen op de teevee. Het wordt ook een ironische bena dering van Mies Bouwmans Een van de acht en er komt een kwasi interview met de „be roemde Zweedse illusionist” in voor, zoals ook bij Mies be roemdheden worden opgetrom meld”. K. v. L. DE ITALIAAN PASOLINI prolongeert met zijn zeer eigen interpretatie van The Canterbury tales. In de nachtvoor- stellingen veel geweervuur in Guns of the magnificent Seven. In de matinee van zaterdag, zondag en woensdag Flip per de dolfijn. HET AMSTERDAMS Barok- ensemble Musica da Camera, dat in deze omgeving bekend heid heeft gekregen door een reeks concerten in de Bakenes- serkerk, speelt donderdag 22 maart in het Coornhertlyceum aan de Chrystanthenumlaan in Haarlem. Het concert, dat on der auspiciën staat van de Heemsteedse Kunstkring, begint om 20.15 uur. geschreven, persoon. Shaffy Theater (Keizersgracht): T.e.m. zater dag 24 maart, dagelijks (beh. zondag en maandag) 20.30 uur, Shaffyzaal: „Marjol Flo re Show m.m.v. trio Nico van der Linden. T.e.m. zaterdag 17 maart, Zuilenzaal, 20.30 uur: Experimenteel Cinema: erotische ex perimentele speelfilms. Vrijdag 16 en zater dag 17 maart, Zuilenzaal, 24 uur: Psycho Mime, Nabil Mattar en Mnine Houcine (try-out). ONDER DE HEDENDAAGSE jazzmusici neemt Herman de Wit met zijn kwintet een bij zondere plaats in. De Wit, aan staande vrijdag op het podium van de Haarlemse Jazz Club aan het Groot Heiligland 47, valt op door zajn zeer geavan ceerde benaderingswijze van de jazz. Hij speelt tegenwoordig veel samen met mensen uit de Instant Composers Pool, die zo als bekend veel succes oogstten tijdens het Holland Festival van vorig jaar. worden 1,25 per acht uur. Voor het publiceren is het maken van kwaliteitswerk niet nodig. In feite wordt alleen ge selecteerd op de hoeveelheid aangeboden werk en niet op inhoud. Verder kan uit het ei gen werk worden voorgelezen en kan erover worden gepraat met andere bezoekers. GRIEZELEN GEBLAZEN in De zwar te spion. Voor diegene onder ons die nog niet alles van het vrouwelijk geslacht weten draait „Vrouwen privé”. BEZOEKERS van de Waag die 3 maart moesten worden teleurgesteld omdat op die avond het optreden van Chuck Pyle wegens plaatopnamen niet kon doorgaan, kunnen nu aan staande zaterdag hun schade inhalen. De Amerikaanse folk singer hoopt er een fijn concert van te maken, dat wegens zijn zeer aanstekelijke spel onge twijfeld zal aanslaan. Pyle is al eens eerder in de folkclub ge weest en is voorts in Engeland geen onbekende. Entree twee gulden, de aanvang is gesteld op 20 uur. VEEL BLOED EN ANGSTZWEET zijn het gevolg van De duivel kent geen genade. Met Terence Hill en Bud Spen cer, het bekende Trinity-duo. VOOR ALLE SCHRIJF-en- thousiastelingen uit Haarlem en omstreken is er donderdag 15 maart weer een literaire werk winkel in de Haarlemse Waagtaveerne. Iedereen die zin De jonge pianiste Barbara Nissman is geboren in Philadel- ohia uit Russisch-Roemeense ou ders. Zij was leerlinge van Gy- orgy Sandor en studeerde aan de Universiteit van Michigan, waar haar de hoogste muziek- onderscheiding werd toege kend, de Stanley medaille. Na het winnen van verschei dene jeugdconcerten trad de pi aniste solistisch op met de Flint-, Kalamazoo, Ann Arbot Els Rooden en Jules Hamel in een scène uit Alpha- Beta. GESCHOTEN WORDT er veel in de western Leve je dood. In de nacht de harde „cowboy”film Levend bij voorkeur. Dutch Swing College Band. Onder leiding van klarinettist Peter Schïlperoort geven deze voortreffelijke musici aan staande zaterdag een aantrekkelijk concert in het Haar lemse Concertgebouw. Ze zullen tevens voor begeleiding zorgen bij het optreden van good old pianist Teddy Wil son, wiens „stride” spelen vooral in de jaren dertig veel opgang maakte. Op het programma, dat aan Rusland is gewijd, staat van Tsjaikovsky diens overbekende Capriccio Italien, terwijl voorts zijn al even beroemde Vijfde symfonie wordt gespeeld. En om de Tsjaikovsky-avond te completeren, werd Barbare Nissman gecontracteerd voor het spelen van het Eerste pia noconcert. THEOLOGIE-studentencaba- ret Grimlach onderneemt aanstaande zaterdag voor de tweede keer de reis van Utrecht naar Haarlem. „Zand er over” heet het programma dat zij gedurende de gehele maand maart in kleinkunstthe- ater Haarloheim brengen. Het is een lollige voorstelling, ge lardeerd met kritiek op Rome en de RK-kerk (het zijn theo logen nietwaar), het milieu en de uitwassen van onze con sumptiemaatschappij. Grimlach brengt cabaret met een glim lach, waarin de muziek een grote plaats inneemt. Kees Ha gen, Louis Engels en Gerard Elschot begeleiden elkaar daar bij om toerbeurt op de piano, terwijl Elschot ook op gitaar muzikale prestaties levert. Over Grimlach vertelt Haar- loheim-leider Paul Scheelings: ..Qua ensemble staan ze na Don Quishocking en Ivo de Wijs voor mij op de derde plaats, maar ze hebben niet de preten tie beroeps te worden. gezelschap De inleiding J om 4.30 uur. Iedereen is welkom en het kost niets. CENTRUM SPEELT donder dag en vrijdagavond in de Stadsschouwburg „Alpha-Beta” van E. A. Whitehead. Het stuk geeft drie episoden weer uit negen jaar slechter wordend huwelijksleven van kantoorbe diende Elliot en zijn vrouw. Jules Hamel en Els van Rooden spelen onder regie van Han Bentz van den Berg op realisti sche wijze dit navrante, maar geloofwaardige stuk. Zaterdag avond speelt Centrum iets luchtigers: „Vis voor vier,” dat over drie ongetrouwde zusters gaat en hun huisknecht die hen niet alleen aan tafel maar ook in bed bediend heeft. Zij willen en Jackson Symfonie Orkesten. Voorts maakte zij 10 program ma’s voor de Nationale Educa tieve Televisie, welke in geheel Amerika werden uitgezonden. In juli 1969 gaf Barbara Nissman haar eerste Latijns- Amerikaanse tournee met re citals en orkestconcerten in Mexico-City en andere grote steden. Haar succesvolle de- buut-toumee door Europa leid de tot uitnodigingen in Neder land, België, Zwitserland. Duitsland, Italië, Joegoslavië en Scandinavië VOOR HET NOORDHOL- LANDS Philharmonisch Orkest nadert zo langzamerhand het einde van het seizoen. Vrijdag 16 maart bijvoorbeeld wordt in het Haarlemse Concertgebouw het laatste doneert gegeven in serie B„ de „populaire landen- serie”. Gastdirigent is de jeug dige Amsterdammer Hans Vonk, die terug mag kijken op een voor hem glansvol verlopen jaar. TONEELGROEP CENTRUM brengt zaterdag 24 maart weer een première uit. Het zijn twee korte stukken van Herman Lutgerink, een 35-jarige toneel speler en docent uit Maastricht. De stukken heten: „Een zeer bijzondere dag” en „Avond rood”. Het eerste gaat over de dagelijkse beslommeringen van een huisvrouw, het tweede over een oude invalide man in een bejaardenhuis. Peter Oosthoek regisseert het. Komende zaterdag (17 maart) houdt Peter Oosthoek in de Stadsschouwburg een inleiding op de opvoering, mogelijk in gezelschap van Lutgerink zelf, van wie voor het eerst werk door een groot wordt gespeeld, begint zaterdag Kleine Bellevue (Leidsekade): T.e.m. 1» maart, dagelijks (beh. maandags) 20.30 uur: lyrisch kabaret Pandoer met „De ratten rebelleren niet”. Dat zegt Marc van Warmer dam, één van de twaalf mensen van „Hauser Orkater”, een groep ambitieuze jonge men sen. Ze komen aanstaande zater dagnacht om 24 uur naar het Schuurtheater in de Smedestraat voor de landelijke première van een kleurrijke muziek en thea tershow, een, naar revue rui kend geheel met veel parodieën en inventieve stukken kolder- werk. Een kaleidoscopisch ge heel, waarin erg veel valt in te passen. De muziekmakers van Hauser brengen veel zelf ge schreven nummers ten gehore die erg goed klinken en een stuk boven het vaderlands ge- TOEVALLIG STAAT de Italiaanse fil mer Bernardo Bertolucci de laatste tijd bijzonder in de belangstelling door zijn laatste film „Last tango in Paris”, die nogal wat schokeffecten teweeg heeft gebracht. Maar na recente films als De strategie van de spin („Strategia del Ragno”) en vooral De conformist („11 conformista”) heeft Bertolucci geen al dan niet geforceerde schandaaltjes nodig om het publiek van zijn aanwezigheid te overtuigen. Zijn talent werd acht jaar geleden al volledig erkend na zijn twee de film (hij debuteerde in '63 met „La commare secca”) die als „Prima della rivoluzione” bij filmvrienden wereld vermaard werd. Prima della rivoluzione is een subtiel verhaal over een jongeman die zijn houding moet bepalen in een voor hem nog onduidelijke en chaotische wereld, een soort afscheid van de jeugd, een nogal smartelijk verlopen proces, waar in dood, liefde en politieke idealen een rol spelen. Het geheel speelt zich In en om Parma af, waarin de hoofdpersoon Fa- brizzio (Francesco Barilli) moet afreke nen met de tijd van idealen, vriend schappen en flirtation met het commu nisme. Hij keert terug in de geordende maatschappij, trouwt met een jeugdliefde die hij vroeger te „burgerlijk” heeft gevonden, breekt met zijn politieke over tuigingen, misschien wel uit opportunis tische overwegingen en gaat zijn afge broken studies voortzetten. Of dit als een gelukkig einde be schouwd moet worden laat Bertolucci kwasi in het midden, voor hem is het meer de gewone gang van zaken in die middelde uitsteken qua uitvoe ring en compositie. De groep bestaat uit Martin Lürsen, Alex, Mare en Vincent van Warmerdam, Dick en Rob Hauser, Chris Bolczek, Eddy Wahr, Thijs van de Poll, Ge rard Atema, Jimmy van de Woude en zeker niet te verge ten de introvert sexy José van lersel. José is zangeres en laat enkele erg mooie nummers ho ren en weet zich daarbij ge steund door een mooie warm klinkende stem. Tot de acts van Hauser Or kater behoren twee knotsgekke boksparodieën met een huilen de bokser en een bloedspuwen- de daar achteraan. Dan is er de parodie op de zo in zwang zijn de Rock-revival, waarin onder aanvoering van Alex als kei harde rocker Melvin Blister, een groepje zalig schmierende „viezeriken” soms spuwend en neuspeuterend volumineuze rockmuziek de ruimte inslinge ren. Twee travestienummers waarin Alex en Mare aanlok kelijke wijfjes zijn, leggen weer de link met het nachtclub- amusement uit de jaren der tig. Alex: „We willen er ook een quiz in brengen. Dat moet een Dichter, piano Werken van Mozart e.a. Woensdag 21 maart, gr. zaal Abonnements concert. Stadsschouwburg (Leldseplein): Donderdag 16 maart 20.15 uur: Amsterdams Toneel: „De meld” van Herman Heijermans. Vrijdag 16 maart, 20.15 uur: Amsterdams Toneel: „De Vossejacht” v an Hugo Claus, naar Ben Johnson’s Volpone. Zaterdag 17 maart 20.15 uur zondag 18 maart, 13.30 uur: Amsterdams Toneel: „De meld” van Herman Heijer mans. Maandag 19 maart, gesloten. Dinsdag 20 en woensdag 21 maart, 20 uur: Ned. Operastichting „György Ligeti „Aventures et Nouvelles Aventures" en Bruno Maderna Satyricon". Carré (Amstel); t.e.m. 1 april dagelijks (beh. maandags) 20 15 uur: Herman van Veen de Contraband. Nieuwe de la Mar Theater (Marnlxstr.): Don derdag 15 maart, 20.15 uur: Zuidelijk Toneel Globe: ’t Sint Juttemisbal, blijspel van Remo Forlani. T.e.m. 31 maart, dagelijks (beh. maandags) 20.15 uur: „De kleine hut” blijspel van André Roussin. Theater De Brakke Grond (Nes): Vrijdag 18, zaterdag 17 maart. 20.30 uur: Amsterdams Toneel: „The Family”, deel 4. Maandag 19 t.e.m. donderdag 22 maart, dagelijks 20.30 uur: Toneelgroep Centrum „De revolver van Bas” van Gerard Lemmens. voor donder en regen. Elisabeth Hoytink, Ingeborg Elzevier en Els van Rooden spelen de zus- Jacques Commandeur is prachtige wraakzuchtige „EEN ALGEHELE INTE GRATIE van muziek en thea ter, dat willen we eigenlijk be reiken. We zijn ruim een jaar bezig en we dachten een eind op de goeie weg te zijn. Musici en acteurs willen in onze groep één geheel vormen. Iedereen in de groep denkt daar over na en samen komen we met ideeën en improvisatie op de voorstel ling. Tijdens een voorstelling is eigenlijk alles mogelijk en daardoor komen we ten opzich te van elkaar ook wel eens voor verrassingen te staan.” Naast Herman zelf doen mee Willem Breuker (klarinet, alt én tenorsaxofoon), een zeer veelzijdig musicus die enkele jaren geleden de Wessel Ilcken- prijs won, Willem van Manen (trombone), lid van het Theo Loevendie Consort, Leo Cuy- pers (piano), eens winnaar van het Loosdrecht concours en Maarten van Regteren Altena, een op de club welbekende bassist. NOG MEER JAZZ. De in Heemskerk zeer actieve Pro gress Sociëteit, Laan van As- sumburg, hoek Constant! jn Huijgensstraat, verzorgt vrijdag 16 maart een concert waaraan zullen deelnemen Hein van der Gaag (piano), Ramon Stermans en Hans van Rossem. Theater Tingel-Tangel (N.Z. Voorburgwal): t.e.m 29 maart, dagelijks (beh. maandags) 20.30 uur: Cabaret „Hoera, we leven nog”, met Sleto en Marijke Hoving en Rob de NIJs. DE HAARLEMSE SMAL FILM Liga organiseert vrijdag 16 maart een aantrekkelijke wedstrijd, waarvan het onder werp geheel vrij is. Het gebeu ren grijpt als gewoonlijk weer plaats in het Jeugdhuis aan de Donkerelaan in Bloemendaal. Aanvang 20 uur. Inzet is de USA-wisselbeker. In de jury zullen zitting nemen de heren B. Stevenhagen uit Den Haag. H. de Smidt van het Filmmu seum uit Amsterdam en de Bloemendaalse filmproducent Alhambra I (Weteringschans): Bert Haanstra’» „BIJ de beesten af”, toeg. a l. Dag. 14. 19 en 21.30 uur, zo. 13.30, 15.45, 19 én 21.30 uur. Alhambra II (Weteringschans): Woody Allen in „Nog 'ns Sam!’’, toeg. 18 j. Dag. 13.45, 16.15, 19.15 en 21.45 uur. Bellevue Cinerama (Marnlxstr.): Simon Ward in „Young Winston”, toeg. a l. Dag. 14 en 20 uur, do 15-3 gesloten. Calypso (Marnlxstr.): Carol White in „Made”, toeg. 18 J. Dag. 3.45, 16, 19.30 en 21.45 uur. Ceintuur (Ceintuurbaan) Marlon Brando Week. Do, vr. 14, 19.15 en 21 30 uur „Spel met de zonde", toeg. 18 J. za. 19 en 21.30 uur „Saboteur in voile zee,” toeg. 14 J. zo. 19 en 21.30 uur. ma. 14. 19 en 21.30 uur „Quelma- da,” toeg. 14 J. di. 14, 19.15 en 21.30 uur, zo. 19.15 en 21.30 uur. „The Appaloosa,” toeg. 14 J. Cineac (Damrak): Terence Hill In „Halleluja voor een paar vuisten,” toeg. 14 j. Dag. 9.30, 11.30, 13.30, 15.30, 17 30, 19.30 en 21.30 uur, zo. 13.30 uur enz. Cineac (Reg. Breestr.): Ochtend en middag 9.30, 11 30, 13.30, 15.30, zo. 11.30 uur enz. Laurel en Hardy in „Schots en scheef,”, toeg. al. Elke avond 19.15 en 21.30 uur „Deliverance,” toeg. 18 J. City (Leldseplein)- „Nummer 14 - Johan Cruijff”, toeg. a.l. Dag. do. vr. ma. dl. 12.15, 14.15, 19 en 21.30 uur, za. zo. wo. 1215, 14, 16.30, 19 en 21.30uur. Corso (Kalverstr) André Lawrence in „Ik wil het overal met Je doen," toeg. 18 J. Dag. 13.30, 15.45 19 en 21.30 uu. Du Midi Apollolaan)Steve McQueen in,,The great escape,” toeg. 14 j. Dag 14 en 20 uur. Flora (Amstelstr.): „Het liefdesspel van Gre ta," toeg. 18 j. Dag. 14.30, 19.30 en 21.45 uur, zo. 13.30 15.45, 19.30 en 21.45 uur. Kriterlon (Roetersstr.): Peter Gonzales in „Fellini Roma,” toeg. 18 J Dag. 14.15, 19.30 en 22 uur, zo. 13.30, 16, 19.30 en 22 uur, vr. za. nacht 00 15 uur. Leldseplein Theater (Leldseplein): vlucht" toeg. 14 j. Dag. 14 en 20 uur. Luxor (Nleuwendijk)Robert Hooks „Troubleman (mr. T) (Rammelant), toeg. 18 J. Dag 13.30 (beh zo. en wo.midd.) 15.30, 19.15 en 21 30 uur. Vöggerath (Reg. Breestr.): Marlon Brando in „De peetvader,” toeg. 14 J. Dag. 13.30, 16.45 en 20 uur. Parlsien (Nleuwendijk): „Sexgenot(en), toeg. 18 J. Dag. 11 30, 13.30, 15.30, 17.30, 19.30 en 21.30 uur, zo. 13.30 uur enz. Rembrandtplein Theater (Rembrandtplein): Bryan Marshall in „Niet voor de poezen”, toeg. 18 J. Dag. 14.15, 19.15 en 21.45 uur, zo. 13.30 16. 19 15 en 21.45 uur. Rialto (Ceintuurbaan): Alfred Hitchcock’s „The birds", toeg. 18 J. Dag. 19 en 21.30 uur, do. vr. ma di midd. ook 14 uur. Roxy (Kalverstr.)Van G. Chauver in „The Canterbury Tales”, toeg. 18 j. Dag. 13.30, 15.45, 19 en 21.30 uur. Royal (Nleuwendijk): Rossano Brazzl in „Dag des oordeel,” toeg. 18 u. Dag 13.30, 15.45, 19 en 21.30 uur. Studio K (Boven Kriterlon)- Susannah York in „Images", toeg. 14 J. Dag. 14.15, 19.30 en 21.45 uur, zo. 14, 16 15, 19.30 en 21.45 uur The Movies (1.45 uur „Cleo de 5”, 22 uur Rijksmuseum (Stadhouderskade): T.e.m. 8 april „Aanwinsten tekeningen” in het Pren tenkabinet Permanente expositie: Oud» schilderijen, beeldhouwkunst, kunstnijver heid, Nederlandse geschiedenis, Aziatische kunst en Rij kspren tenkabinet. Geopend da gelijks 10-17 uur, zon- en feestdagen 13-17 u. Stedelijk Museum (Pualus Potterstr.): T.e.m. 18 maart Christo: Valley Curtain, Rifle Colorado 1790-1872, dokumenten, tekeningen en foto's; en schilderijen en tekeningen van Ferdinand Erfmann. T.e.m. 25 maart kineti sche kunst van Jaacov Agam. T.e.m. 1 april reliëfs, gouaches en tekeningen van Jan Schoonhoven. Vanaf 17 maart „Modern» kunst van toen in het Stedelijk van nu”. 19e eeuwse schilderkunst uit eingen collectie o.a Israëls, Maris, e.a. Permanente exposi tie: Vijf generaties (beeldende kunst uit de laatste honderd jaar) en Vincent van Gogh, grote verzameling schilderijen en tekenin gen uit alle perioden. Geopend maandag t.e.m. vrijdag 9.30-17.30 uurr, en 19-22.30 uur, zaterdagen 9.30-17 uur, zon- en feestdagen 13-17 uur. Museum Fodor (Keizersgracht): T.e.m. 15 april weefsels van plastic van Loes van der Horst. Geopend dagelijks 9.30-17 uur, zon en feestdagen 13-17 uur. ters. een huisknecht. Ook in de Toneelschuur, Smedestraat 23, Haarlem, is to neelgroep Centrum te zien. Daar speelt de groep vrijdag en zaterdag „De revolver van Bas” en Gerard Lemmens, het ver haal van een weerloze man, die door zijn omgeving hier een kroegbaas en zijn barman getreiterd en tenslotte gedood wordt. En waarom? Misschien omdat de man (Bas geheten en straatveger van beroep) vroeger verliefd was op de vrouw van de kroegbaas en dat nog steeds is. Maar misschien ook wel ge woon omdat hij weerloos is. Ben Hulsman, Piet Römer Frans Koppers en Nanny Cijs spelen in dit bezienswaardige stuk. IN VELSEN treedt Fons Jan sen op op donderdag 22 maart In de Stadsschouwburg aldaar brengt hij zijn programma „Kwartetten”, waarvan de in houd gericht is op allerlei fa cetten van de samenleving. Hij speelt ook mime in dit pro gramma, dat niet alleen voor de abonnementhouders van de kunstkring Voor Allen te ge nieten is. UIT DE „ANDY WARHOL Factory” zoals deze voormalige undergroundfil- mer zijn studio noemt, kwam in 1970 Trash, gemaakt door Paul Morrissey die kort tevoren Flesh had geregisseerd. Beide films zijn eenmans-prestaties, want Morrissey tekent in „Flesh” en „Trash” zowel voor de regie als voor het scenario en het camerawerk,. Dit ge voegd bij het feit dat de twee films als hoofdrolspeler Joe Dallesandro gemeen hebben en spelen in vergelijkbare milieus van druggebruikers en handelaars en en erotisch gefrustreerde en onmaat schappelijke figuren leidt tot een sterke overeenkomst tussen beide produkties. Weer speelt Joe Dallesandro de manne lijke prostitué die alleen op die manier geld kan verdienen voor het kopen van heroïne. Hij leeft samen met Holly die een ziekelijke behoefte heeft het huis vol te stoppen met afgedankte meubels en andere weggeworpen dingen die zij in of bij vuilnisbakken vindt. Hun onmaat schappelijkheid en onaangepastheid doen sterk denken aan de toneelfiguren die Lodewijk de Boer creëerde voor zijn „Family”-serie. Er zit tragiek en tegelijk een wanhopig soort humor in „Trash” dat, wat dit laatste betreft, zijn hoogte punt vindt in het bezoek van de maat schappelijke werker als Holly en Joe steun trachten te krijgen voor de met kussens gesuggereerde zwangerschap van Holly. Zaterdag en woensdagmiddag De nieuwe avonturen van Pietje Bell. Zon dagmorgen de uitstekende klassieke wes tern High Noon met Carry Cooper onder regie van Fred Zimmermann. biedt de literaire werkwinkel een boekenstand met veel oud (boekenlijst-) werk en tiental len nieuwe uitgaven. Met name voor middelbare scholieren is de boekenstand aantrekkelijk. vervaardigen van de gestencilde bundel Literaria. Iedere vorm van eigen werk kan voor publi catie in aanmerking komen verhalen, gedichten of andere schrijfsels. Ook kan ter plaatse Belangstellenden zijn harte lijk welkom na telefonische aanmelding bij de HSL-secreta- ris, de heer F. Huyse, Louise de Colignylaan 21, Santpoort, tel. 37 71 64. „Hiroshima man amour,toeg. 18 j Dag. 19.45 en 22 uur, za. alleen 22 uur. Tuschinski (Reg. Breestr.)- Monique van de Ven in „Turks fruit”, toeg. 18 J. Dag. 14.15, 19 en 21.30 uur, za. zo. 13.30, 15.45, 19 en 21 30 uur De Ültkijk 'Prinsengracht): Liza Minnelli In „Cabaret", toeg. 18 J. Dag. 14.30, 19.15 en 21.45 uur, zo. 13.15, 15.45, 19.15 en 21.45 uur. juicht. In ieder geval is „De jaren voor de revolutie” een uiterst fijnzinnige en genuanceerde film geworden die van een ingehouden emotionalitet en van een onopvallende diepheid is. CHARLES BOOST 16 maart een jubileumconcert in de aula van het Fioretti College, Sportlaan 3 in Lisse. Aanvang 19.45 uur. De bezoeker mag een zeer gevarieerd pro gramma verwachten. Het ziet er bijzonder fraai uit en er wordt geestig gespeeld alsof het een drama in de vori ge eeuw betreft, waarbij een pianist het spel begeleidt en een inspeciente zichtbaar zorgt Concertgebouw (Van Baerlestr.): Donderdag 15 maart kl. zaal 20.15 uur: Vicky Adler, plano. Werken van Scarlatti e.a. Vrijdag 1» maart, gr. zaal 20.15 uur: het Concertgebouw orkest o.l.v. Roberto Benzi, m.m.v. Isidor Lateiner, viool. Werken van Mozart e.a. zat. 17 maart, gr. zaal 15 uur: Matinee op de vrije zaterdag. Omroep Orkest o.l.v. Llbor Pesek, m.m.v. Phomas Christian, viool. Werken van Zimmermann e.a. gr. zaal 20 uur: Het Nederlandse Rode Kruis. Man- nierskapel der Koninklijke Marine. Konink lijke Militaire Kapel o.l.v. majoor-dlr. L. P. Laro en kap.-dir. A. Posthumus, kl. zaal 21.30 uur: Rondomconeert. Werken van Stockhausen e.a. Zondag 18 maart, gr zaal; kl. zaal 20.15 uur: Velma Richter, piano. Werken van Bach e.a. Maandag 19 maart, kl. zaal 20.15 uurr: Maurice Hasson, viool en Michael Isador, piano. Werken van Corelli e.a. Dinsdag 20 maart, gr. zaal 20.15 uur: Tr:u S.nn V>n4- tri e> tri O t" IMTichïl DE HAARLEMSE BIOSCOPEN bieden naast de te verwachten prolongaties (Turks Fruit, The Canterbury Tales) twee films die de moeite van het bekij ken meer dan waard zijn. In de eerste plaats Trash van de Amerikaan Andy Warhol in Studio en in de Witte Bio scoop Prima della rivoluzione van Ber tolucci. 4

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 9