Brox: „Over Happel en Van Hanegem valt nog helemaal niets te zeggen Deense titel duo Luesken- FEYENOORD-KAMP V an Beusekom DOFFE BERUSTING SPOKWMW Buitenlandse volbloeds Promotiekansen van debuteren op Duindigt ijshockeyers reëel Rous opnieuw herkiesbaar Eddy Merckx belaagd Dr. Euwe weer achter het bord if „Coerver nog niet benaderd” jl Damesdubbelspel NA MONSTERZEGE OP DENEMARKEN 23 V R IJ D A G 16 1973 MAART Coerver Kwaad bloed F fafc" A. -»■ Ernst Happel: eind van de maand praten Corki de Graauw: hoofdrol Sir Stanley Rous: nieuwe termijn 1 ver- Vertegenwoordigers van de FIFA zul- i istra- sn te AMSTERDAM. Oud-wereldkam- pioen prof. dr. Max Euwe, thans presi dent van de wereldschaakbond (FIDE) zal het komende weekeinde twee wed- strijdpartijen spelen. Bij hoog en bij laag houdt manager Guus Brox vol dat het hoofd van Ernst Happel bij Feyenoord nog niet is gevallen: „We hebben al maanden geleden, toen we onze kansen op de De hoofdrol voor Nederland wend te gen Denemarken vertolkt door Corki de MANOSQUE. Eddy Merckx is er donderdag maar net in geslaagd een recht streekse aanval op zijn leiderspositie in Par(js-Nice te pareren. In de vijfde etappe van Viviers naar Manosque slaagden Merckx en zijn ploeggenoten erin alle ontsnap pingspogingen te niet te doen, behalve de laatste, van Leif Mortensen, de wereld kampioen van 1969 bij de amateurs. noord voorgoed voorbij. Veel bestuursleden van Feyenoord hadden immers al laten weten de grillige, humeurige man uit Hendrik Ido Ambacht liever kwijt dan rijk te zijn. Tegen nieuwe trainers (onder meer Wiel Coerver) met wie Feye noord in het geheim in onderhande- ling was, zou zelfs gezegd zijn dat zij er rekening mee dienden te houden dat het nieuwe Feyenoord, een Feye noord zonder Willem van Hanegem zou zijn. Het doelsaldo speelt namelijk een be slissende rol in het geval dat twee of iarne Ge- >m. Maar de bijna 29-jarige Van Hane gem wenst het kromme been stijf te houden. Zijn contract loopt nu af en er moet dus gepraat worden over een nieuwe verbintenis. Het is een pu bliek geheim dat de Feyenoord-ster een honorarium wenst dat op dezelf de astronomische hoogte ligt als dat van de sterren van Ajax. Aanvanke lijk was de positie van Van Hanegem danig verzwakt door zijn teleurstel lend optreden tegen FC Twente. Evenals het tijdperk-Happel leek ook het tijdperk-Van Hanegem bij Feye- Di‘ ter gelegenheid van de viering van het 150-jarig bestaan van de oudste schaakclub in Nederland „Het Vereenigd Amsterdamsch Schaakgenootschap”. Het bestuur van deze vereniging heeft een dubbelrondig treffen georganiseerd tus sen tien topspelers boven de veertig jaar (Van onze sportredactie) ROTTERDAM In het geschokte Feyenoord-kamp lijkt er zo lang zamerhand eerder sprake van een doffe berusting dan van een paniek stemming. Er klinkt vermoeidheid in de stem van manager Guus Brox als hij zegt: „Nee, we zijn nog steeds niet in het stadium van de be slissingen. Noch over Ernst Happel, noch over Willem van Hanegem valt op dit moment een zinnig woord te zeggen”. En alle berichten die deze week in de pers verschenen zijn over het nu waarschijnlijk on afwendbare ontslag van trainer Ernst Happel en het eveneens waar schijnlijke vertrek van grillige middenvelder Willem van Hanegem wenst hij te kwalificeren als „uit de lucht gegrepen suggesties en in sinuaties”. Feit is wel dat het in Rotterdam kwaad bloed heeft gezet dat Willem van Hanegem in zee is gegaan met adviseur Cor Coster, beter bekend als ,4e schoonvader van Johan Cruljff”. Deze Coster is zo nauw verbonden met Ajax dat het voor veel Rotter dammers een onverteerbare zaak is dat een Feyenoord-speler zich in zijn onderhandelingen laat adviseren door deze zakenman. Niet alleen in de teleurgangen te gen Ajax, FC Twente en NEC kwam aan het licht dat Happel zijn forma tie niet meer kon inspireren. Al veel eerder was gebleken dat in het sa mengaan tussen Happel en Feyenoord het heilige vuur geblust was. Daarom zal er, hoe dan ook en wie dan ook, een andere trainer komen. KOPENHAGEN. Joke van Beuse kom en Marjan Luesken hebben het damesdubbelspel van de internationale Deense badmintonkampioenschappen ge wonnen. Het Nederlandse tweetal ver sloeg in de eindstrijd Karin Jörgensen en UUa Strand uit Denemarken. meer landen met een gelijk aantal pun ten op eindigt. Ten opzichte van Honga rije heeft Nederland, dat een positieve marge van 27 doelpunten heeft, een voorsprong van maar liefst zeventien treffers. De situatie van Frankrijk is nog somberder: het moet in de twee reste rende wedstrijden een marge van 27 doelpunten zien te overbruggen. De uitslagen van gisteravond: Neder- land-Denemarken 14-0, Bulgarije-Groot- Brittannië 9-2, Hongarije-Noorwegen 0- 6, China-Frankrijk 2-1. De stand: 1. Noorwegen 5 gesp. 10 pt, 2. Nederland 5-8, 3. Hongarije 5-6, 4. Frankrijk 5-6, 5. Bulgarije 5-5, 6. China 5-4, 7. Denemarken 5-1, Groot-Brittan- nië 5-0. dentensport. Onder anderen Rod Milbum en Randy Williams krijgen waarschijn lijk een startverbod van de NCAA voor Op weg naar de finsh in Manosque, in de beklimming van de Mont d’Or, had de Deense rijder een voorsprong van 30 seconden. In een geweldige jacht slaagde Merckx er net niet meer in Mortensen te achterhalen op het smalle pad, dat het enthousiaste publiek voor de renners had overgelaten. Raymond Poulidor, die vrij wel voortdurend aan het wiel van Merckx had gereden, moest tijdens het laatste gedeelte van Merckx’ furieuze jacht de Belg laten gaan, net als Joop Zoetemelk, die in de tijd van Poulidor als vierde over de streep kwam. Luis Ocana, ploeggenoot van Mortensen, die ook deelnam aan de frontale aanval van de anderen op Merckx, zei na aankomst boven op de Mont d’Or: „Toen Merckx verkelijk begon te jagen op Mortensen, kon ik hem niet meer bij houden. Zijn vorm an dit seizoen lijkt mij nog beter dan die van vorig jaar”. De uitslag van de vijfde etappe is: 1. Mortensen (Deen), 186,5 km. van Viviers naar Manosque in 4 uur 22 minuten en 43 seconden, met tijdsvergoeding 4.22.38, 2. Merckx Belg) 4.22.43,met tijdvergoeding 4.22.40, 3 Poulidor (Fr.) 4.22.45, met tijdsvergoeding 4.22.44, 4. Zoetemelk Ned.) 4.22.45, 5. Ovion (Fr.) 4.22.50 Het algemeen klassement na de vijfde etappe: 1. Merckx, 15 uur 40 minuten en 25 seconden, 2. Mortensen op 11 seconden, 3. Poulidor op 22 seconden, 4. Zoetemelk op 33 seconden, 5 Ovion op 36 seconden, 6. Grosskost op 40 seconden, 7. Ocana op 49 Inderdaad weet drs. Willemsen, voorzitter van NEC te melden, dat zijn club nog geen verzoek van Feye noord heeft ontvangen om Coerver te laten vertrekken, maar wel heeft Feyenoord bevestigd dat het interesse heeft voor de trainer van de Nij meegse formatie. Het is in korte tijd onvoorstelbaar misgegaan met Feyenoord. Dat kan ook Guus Brox niet ontkennen. Min der dan twee weken geleden hadden de Rotterdammers alle uitzichten op de landstitel en dus op het Europese bekervoetbal voor landskampioenen. Maar door een uiterst simpel tot stand gekomen 2-1 nederlaag tegen Ajax en vervolgens een volslagen af gang tegen FC Twente (1-3), is het eskadron van Ernst Happel nu vol maakt kansloos voor het kampioen schap. En als klap op de vuurpijl kwam daar dan de uitschakeling voor de Nederlandse beker bij door de nederlaag bij NEC in Nijmegen. Maar in de wedstrijd tegen NEC kwamen de papieren van Willem van Hanegem plotseling weer veel beter te liggen. Nu hij er niet bij was, bleek het Rotterdamse middenveld immers een nog grotere puinhoop. De linde Hasil-Schoenmaker-De Jong werd kinderlijk eenvoudig weggetikt door de gevleugelde Nijmegenaren en zelfs als Wim Jansen zijn plaats weer inneemt in dat trio, dan nog lijkt feyenoord geen middenrif te hebben om het internationale voetbal te kun nen trotseren. Voor Feyenoord zal er ongetwijfeld ROME. Sir Stanley Rous heeft tij dens de buitengewone vergadering van de UEFA in Rome verklaard, dat hij zich herkiesbaar stelt als president van de wereld voetbal unie (FIFA). De ambtstermijn van Sir Stanley (75) loopt volgend jaar af. De Engelsman is sinds 1961 voorzitter van de FIFA. Ernst Happel heeft er in de afgelo pen maanden geen geheim van ge maakt, dat het hem na vier jaar Feyenoord niet zal verrassen als hij na afloop van dit seizoen de banden met de Rotterdamse club zou moeten doorsnijden. De belangrijkste presta tie van Happel in deze competitie was zo ongeveer dat hij in een duel met Willem van Hanegem in AVRO’s Sportpanorama voor de televisie vier ballen in het bekende „gatenbord” schoot terwijl Van Hanegem er niet Niet alleen door de teleurstellingen te- Nederland alleen op de op promotie rechtgevende tweede plaats terecht. Daarvoor waren ook de overwinning van het ongeslagen leidende Noorwegen te gen Hongarije (6-0) en de sensationele nederlaag van Frankrijk tegen China (1- 2) verantwoordelijk. Met nog twee wed strijden voor de boeg (Nederland speelt nog tegen China en Noorwegen) hebben de Hongaren en de Fransen nu twee punten achterstand op Nederland, dat zich wonderbaarlijk knap hersteld heeft van de debaculeuse start tegen Frank rijk. Graauw. Deze 21-jarige Canadese Hage naar ontwikkelde zich tot de grote spel verdeler, uit wiens passes vrijwel steeds dreiging voor het Deense doel ontstond. Bovendien nam De Graauw met vijf treffers ook een aanzienlijk deel van de totale produktie voor zijn rekening. De Nederlandse doelpun tenmachine werkte met grote regelmaat, vooral in de twee eerste perioden, die bedde een 6- 0 score te zien gaven. Alleen in de laatste periode verslapte de animo enigs zins. Daardoor bleef de volstrekt hulpe loze Denen een nog grotere afgang be spaard. Hoe groot het overwicht van Ne derland wel was, blijkt wel uit het feit dat Leo Koopmans, die doorgaans alleen maar op het ijs staat om te consolideren, twee doelpunten voor zijn rekening nam. Even tekenend was, dat enkele Nederlandse doelpunten tot stand kwa men ondanks een numerieke minderheid. De strijd had een bijzonder spannend verloop. Joke van Beusekom en Marjan Luesken moesten in de eerste set een grote achterstand wegwerken, maar wonnen die toch: 17-14. De tweede set leverde dezelfde cijfers op. In de finale van het damesenkelspel bleek de Japanse Hiroe Yuki in sublieme vorm tegen Imre Rietveld-Nielsen, die naar een kansloze nederlaag werd ge speeld. Het herenenkelspel was voor de Indonesiër Rudy Hartono, die het in de eerste set erg moeilijk had tegen de Deen Delfs, maar uiteindelijk toch won om vervolgens in de tweede set zij het andermaal niet zonder moeite defini tief toe te slaan. De Jogoslavische hoofdstad Belgrado heeft de organisatie van het wereldkam pioenschap zaalhandbal, dat van 7 t/m 16 december zou worden gehouden, te rug moeten geven wegens gebrek aan financiële middelen. Ans en Cor Smulders, de nationale turnkampioenen bij de dames en heren, nemen van 20 t/m 28 maart deel aan de turn wedstrijden van de Zuidafrikaanse Spelen in Pretoria. Tine Zwaan en Anneloes Schothorst plaatsten zich voor de finale van het Lente-tennistoernooi van Monaco. Bij de heren drongen Jan Hordijk en Fred Hemmes door tot de halve eindstrijd. De Italiaan Pietro Guerra heeft de derde etappe van „Dwars door Italië” gewonnen. Zijn landgenoot Basso, die tweede werd, blijft leider in het alge meen klassement. De Europese Boksunie heeft de Ita liaanse zwaargewicht Bepi Ros aangewe zen als uitdager voor de Europese kam pioen Joe Bugner (GB). De contracten moeten voor 12 mei zijn getekend. Gerard Hylkema, oud-hockeyinter- national en contractspeler van FC Gro ningen, verlaat de Groningse eredivisie club per 1 april. Hylkema gaat terug naar Mexico, waar hij na de Spelen van ’68 zijn voetballoopbaan begon. De Italiaan Carlos Duran heeft zijn Europese bokstitel in het zwaarwelterge- wicht behouden. Hij won op punten van zijn Oostenrijkse uitdager Hans Orsolics. len in mei in de Verenigde Staten verte genwoordigers van het Chinese voetbal ontmoeten. „Misschien komen we er dan uit”, aldus Sir Stanley Rous. één in kreeg! Happel heeft al laten weten: „Het ontbreekt me niet aan de financiën om een half jaar rustig naar een andere club uit te kijken”. Anderzijds staat wel vast dat onder meer Anderlecht grote belangstelling heeft voor de coach, die tenslotte in een nog niet zover verleden Feye noord naar de wereldbeker voerde. Manager Guus Brox ontkent ook ten stelligste dat er weer sprake is van een conflict tussen Willem van Hanegem en de Rotterdamse club: „In de wedstrijd tegen NEC is Van Hanegem beslist niet om disciplinaire redenen buiten de ploeg gelaten, maar louter en alleen omdat hij ge blesseerd was. Van Hanegem had zo wel een enkel- als een dijbeenblessu re. Daar had hij trouwens al last van tijdens de wedstrijd tegen Twente”. De vraag is nog steeds of het Rotter damse publiek zich nu ook tegen „De Kromme” heeft gekeerd. Toen hij in de krachtmeting FeyenoordFC Twente uit de ploeg werd gehaald, ontlokte dat een massaal boe-geroep bij het publiek. De vraag is echter: was dat een massale afkeuring voor Van Hanegem of was men het niet eens met de beslissing van Happel om Hasil in te zetten voor „De Krom me”? Dat alles heeft de Feyenoord-lei- ding eerder tot doffe berusting dan tot „paniekvoetbal” gebracht. Een voorbeeld: verbouwereerd stelde Henk Wery na de nederlaag bij NEC in Nijmegen vast: „Er is na die catastrofale nederlaag tegen Twente in Rotterdam niet eens een gesprek geweest. Dat had gezien de omstan digheden en wat er op het spel stond toch zeker moeten gebeuren. Nu zijn we en voor het Europese bekervoet bal voor landskampioenen en voor het bekervoetbal voor bekerwinnaars uitgeschakeld”. (Van onze sportredactie) UTRECHT. Voor het Nederlandse ijshockey-team wordt uitzicht op pro motie naar de B-groep (de subtop van het wereldijshockey) steeds fraaier. De ontwikkelingen die zich gisteravond in het toernooi om het kampioenschap in de C-groep voordeden waren voor de formatie van coach Wayne Hunter zo gunstig als maar mogelijk was. Daarvoor zorgde Nederland in de eerste plaats zelf door het toch wel erg zwak voor de dag komende team van Denemarken met 14- 0 (6-0, 6-0, 2-0) te verslaan. De volgende vraag is natuurlijk: is er al contact geweest met de 48- jarige Wiel Coerver, momenteel trai ner van het Nijmeegse NEC en daar voor trainer van Sparta? Brox: „Ook hierop moet een ontkennend ant woord komen. Zover zijn we nog niet. Eerst spreken we met Happel”. DUINDIGT. Op de openingsmeeting van Duindigt, die zaterdagmiddag (14.30 uur) samenvalt met het Europees Rij- derskampioenschap '73 blijkt al duidelijk dat de rensport dit jaar een belangrijke rol zal gaan spelen. In de beide rennen zullen twaalf en veertien paarden star ten, aanballen die nog nimmer op een openingsdag zijn bereikt. In deze grote velden die zo vroeg in het voorjaar een zware aanslag zullen plegen op de gras- baan, zijn verscheidene in ons land de buterende buitenlandse volbloeds. Door de lange rust van de renpaarden en de onbekende kwaliteiten van de imports zijn deze rennen min of meer een lote rij. Het ziet er echter naar uit dat de grote stal Nuy met de beste papieren aan de seizoenstart gaat beginnen. Veel meer indicaties over de te verwachten resultaten geeft het E.K. beroepsrijders aan. Op Duindigt zullen de Hongaar Laszlo Ferge, de Deen Harald Lund in het eerste onderdeel de favorieteneer dragen. Roger Baudron (Igor M) de Ita liaan Antonio Quadri (Isard H) de Fin Tuomo Makela (Ireland) en de Zweed Olie Goop (Hazleton B) zullen indien zij met hun paarden kunnen opschieten met een fiks aantal punten aan de 5-koersen tellende slotstrijd in Hilversum begin nen. In Hilversum kan Jan van Dooye- weerd zich bij de koplopers scharen, dank zij de bijzondere klasse van Kaper W. Ook in Ivonne Hanover heeft hij één zeer succesvol en betrouwbaar paard, dat hem opnieuw in de voorhoede kan plaatsen. Met Ike Hollandia en de Fran se hengst Athos L heeft hij outsiders in handen, maar een geluk voor hem is dat zijn naaste rivalen dan evenmin toppers in handen hebben. Zowel op Duindigt als zondagmiddag (13.30 uur) te Hilver sum wacht dan ook in het Europees Kampioenschap nieuwe stijl een zeer spannende en boeiende strijd, die tot het laatste onderdeel volkomen open zal zijn. (Zowel zaterdagmiddag als zondagmid dag zullen de koersen van het E.K. rechtstreeks voor de Nederlandse en Duitse radio worden verslagen) De tips: Zaterdag, Duindigt: 1. Hilversum-prijs: 1. Karper K 2. Jethro J 3. Komiek Olivier. Outs: Januska D. 2. Duln- dlgt-prijs: 1. Inalco Leron 2. Harley D 3. Ivan Braun. Outs' Impereur. 3. Europees Rijders Kampioenschap I: 1. Irish Kennedy 2. Kees Verkerk 3. Jaslo Outs: Jacob Areta. 5. Euro pees Rijders Kamp. II: 1. Igor M 2. Jury 3. Ideal Buitenzorg. Outs: Intrest Scott P. 6. Eur. Rijd. Kamp, ni: 1. Isard H 2. Ike Hollandia 3. Interest. Outs: Indra Shadow. 7 Eur. Rijders Kamp. IV: 1. Ireland 2. Helios CH 3. Goodwill. Outs: Detra. 8. Eur. Rijders Kamp. V: 1. Hazleton B 2. Gietellng S 3 Gay Rodney. Outs: Vad. 10. Recklinghausen-prljs: 1. Laguna Star 2. Kalief R. 3. Karla H. Outs Lola Hollandia. Rennen: 4. Roi Royal-prijs: 1. Stal Nuy (Fauvette - Osarieta - Woodfeet’s Bandy) 2. Woodfeet’s Troby 3 Stal Geran (Gallantry - De tips: 1. Kajak-prljs: 1. Lady Heleen V 2. Lord Enterprise 3. La Damsel Outs: Lady Belle. 2. Kano-prijs: le afd.: 1. Karolljn Thar 2. Kelzer S. 3. Kantor Double B. Outs Jetstream. 3. Korjaal-prijs: 1. Kitty Gregor II 2. Kim Nardlnclant 3. Ken Williams. Outs: Juno Bui tenzorg. 4. 4 Kotter-prljs: 1. Ideal Dear 2. Justlana Hanover 3. Intrest Scott P. Outs: Flllus de Quinta. 5. Lente-prijs: 1. Ivonne Hanover 2. Francisco 3. Interest. Outs: Ivan Axklt. 6. Logger-prijs: 1. Jupiter Schans 2. Ivan Braun 3. Ivo D Outs: Immortelle. 7. Korvet-prijs: 1. Jan Hollandia 2. Goalgetter 3. Joris Six. Outs: Isi’s Juweel. 8. Karweel-prijs: 1. Keizerin, 2. Kittle S 3. Jokkebrok. Outs: Jan de V. 9. Logger-prijs 2e afd. 1. Ivoor S. 2 James Hagheweyde 3. Kasimir. Outs: Jeroll- mo. 10. Kano-prljs 2e afd.: 1. Katheleen Song 2. Kris Areta 3. Kate Performer. Outs: Kid Eemshorn. In de VS ligt de officiële Ameri kaanse Atletiekfederatie in de clinch met de NCAA, de organisatie voor stu- Rous deelde tijdens de vergadering mede dat het de lidstaten van de twee internationale voetbalorganisattes verbo den is clubs in China te laten spelen. Volgens Sir Stanley is men er nog niet in geslaagd de volksrepubliek China over te halen weer lid te worden van de FIFA. „We hebben er alles aan gedaan”, aldus de Engelsman, „maar het enige antwoord dat we krijgen is: dan moet Formosa worden uitgesloten. Een moei lijke zaak, „omdat Formosa op geen enkele manier de reglementen heeft overtreden”. Zondag. Hilversum: 1. Amerika-prljs: 1. Karonja 2. Kyra Antole 3. Leon Cavallo. Outs: Judoc. 2. Afrika-prlj» le afd 1. Jupiter Schans 2. Ivoormeeuw S 3. Joop Hollandia. Outs: Gies D. 3. Europee» Rijders Kamp. VI: 1. Kaper W 2. Ivoor S 3. Jan Pom B. Outs: Joris Six. 4. Eur. Rljd- .kamp. VII: 1. Iris Volo 2. Idle Way 3 Jacob Areta. Outs: Justlana Hanover. 5. Eur. Rijd- kamp. VIII: 1. Ivonne Hanover 2. Jello 3. Jacco Buitenzorg. Outs: Isnathan. 6 Eur. Rijd.kamp. IX: 1. Ido Hanover 2. Hannibal 3. Ike Hollandia. Outs: Hea Alkestls VE. 7. Eur. Rijd.kamp. X: 1. Verano du Pont 2. Ireland 3 Helios CH. Outs: Feny Hollandia. 8. Europa- prijs: 1. Inca H 2. Kabbes du Bols 3. Jackal Hanover. Outs: Ingemar Schans. 9. Azië-prljs: 1. Kensington 2. Janny Volann 3 Kora Prin cess. Outs Jolly Mood. 10. Afrika-prljs 2e afd.: 1. Klingsor G 2. Ivo D 3. Juweel Brewer. Outs: Jean Buitenzorg. Ondanks een groot aantal paarden in het weekeinde zeer actief is zijn de koersen op de dinsdagavondmee- ting (6.00 uur) weer bijzonder goed be zet. Zelfs het eerste nummer voor drie jarigen telt maar liefst dertien paarden. Hieronder is de snelle Lady Heleen V van Jan de Leeuw. Indien zij de juiste vorm al te pakken heeft, moet zij haar leeftijdsgenoten gemakkelijk kunnen kloppen. In het hoofdnummer is de voortreffelijke Ivonne Hanover weer fa voriet. voor Francisco titel of de Nederlandse beker nog niet eens konden taxeren, al de be slissing genomen dat we pas eind maart met Happel zouden spreken over het al of niet verlengen van zijn contract. En aan die afspraak houden we ons. Volgende week mag je zeg gen dat we zo langzamerhand in de periode eind-maart zijn aangeland en dan zal er ongetwijfeld een beslis sing vallen in ons gesprek met Hap pel”. in dat internationale voetbal niet meer resten dan alleen het UEFA- Cupvoetbal maar ook daarin lijken de Rotterdammers Willem van Hane gem niet te kunnen missen. Zonder „De Kromme” kan Feyenoord niet reiken naar het Europese topvoetbal. Dat zal men zich bij Feyenoord nu ook realiseren. Wellicht daarom zal Guus Brox wel gelijk hebben als hij zegt: „De beslissing is nog niet gevallen”. Feye noord zal evenals het vorig seizoen er niets voor voelen om zijn sterkste middenvelder lichtvaardig aan een andere club over te doen. Maar vrij wel zeker lijkt wel dat Ernst Happel na vier jaar Feyenoord zijn koffers zal pakken. Mocht Nederland een van zijn nog resterende wedstrijden verliezen en Hongarije of Frankrijk alsnog naast zich krijgen, dan nog is de kans groot dat de Hunter-equipe naar de B-groep (waarin sterke landen als Zwitserland, West- Duitsland en Roemenië zijn onderge bracht) promoveert. vrifjdeg in Richmond (Virginia) begint. Leif Mortensen: bijna geslaagd Delisle (Fr.), allen op 56 seconden, 12. Tabak op 1.10. Lady Lindella-prijs: 1. Tuscan Pride 2. Coaldl 3. Frances Love. Outs: African Boy. en tien meesters en hoofdklassespelers beneden de veertig jaar. 1 iki’i’' -I!

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 23