Stromijt in brand Haarlemse rechtbank behandelt staartje van Rotterdamse sigarettendiefstal Officier:Verdachte zoog als parasiet slachtoffer uit’ niet in met conflict KOSTUUMS 179 Amsterdam laat zich stand Verenigingsnieuws ofe fciffil Modieuze tweed Voor suède Nappa kleding I I r CONCERTGEBOUW v s IH A Topform -WW/ allure in’leer SMAKELIJKE BLIK IN KEUKEN SMOKKELBEDRIJF NJ lammerts AUTO GEKANTELD OP REINDERSWEG Bromfietsen Mr. Cas van de Mortel Abortuskliniek Ajax Inmenging bij Hoogovens niet juist L 1050,- "Raspoetin" heet deze behaaglijke fauteuil. Extra hoog voor een maximaal zitcomfort In leder ca. 1050,- SCHEEPVAART ft V R IJ D A G 16 MAART 1973 YR 4 kleding voor GROTE MANNEN Bekentenis Oorlog Velsen-IJmuiden Toeval ZES MAANDEN GEËIST VOOR OPLICHTINGEN Jokken f, Geraffineerd ZONDAG 18 MAART reeds vanaf en HERENMODE Tel. 1 23 48 Lange Nieuwstraat Hoek Marktplein IJmuiden GROTE KINDER VOORSTELLING MET ENORME KADO’S O N Kennemeriaan 36 Tel 02550-144 53 Umuiden Velsen-Noord Wijk aan Zee 1 Centrum HAARLEM - VELSEN TOEGANGSPRIJS ƒ1,95 Donald Duck kado voorstellingen Beverwijk r Heemskerk (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggeefsters) Uitspraak 29 maart. bibliotheek De ADVERTENTIE ADVERTENTIE ■ft ■ft bo (Van een onzer verslaggevers) ADVERTENTIE W. G. LUYKEN Haarlem. (Van onze redactie in Amsterdam) ADVERTENTIE unie De grootste Speciaalzaak in SUèDE, NAPPA en LEDER KLEDINgI weekblad Donald Duck Ned. Jeugd Centrale HAARLEM. De Haarlemse recht bank kreeg gisteren een staartje van een grote sigarettendiefstal in Rotterdam te behandelen, omdat via via een partij bij een IJmuidenaar terecht zou zijn geko men. Rotterdam en IJmuiden, havenste den nietwaar, en we kregen dan ook een smakelijke blik in de keuken van de smokkel. Want hoewel het om diefstal ging, had men blijkbaar helers gevonden die niet vies waren van de smokkel, en de gestolen waar ook als zodanig hadden afgenomen en verhandeld. De officier van justitie, mr. Van dier Valk Bouman had niet veel goede woor den voor hem over. Hij vond dat ver dachte erg op kosten van zijn medemen sen had geleefd, en als een parasiet zijn „slachtoffer” dat hem toch eerst gehol pen had, had „uitgezogen”. „U ontzag zich niet” aldus de officier „om door het leven te gaan met een spoor van schul den achter u aan”. Bijzonder geraffi neerd vond hij zijn handelswijze. Het rapport, zo zei hij, was ook al niet om over naar huis te schrijven. In verdach- tes toekomstplannen, zakelijk gericht, had hij weinig fiducie. Hij eiste zes maanden. klonk het volmondig. Een punt is dat er bij smokkel geen banderollen om de pakjes zitten, en dat zou verdachte niet hebben kunnen zien omdat ze in de dozen zaten. „Moet u eens horen: als ze mij pakjes bieden met banderol dan zeg ik, nog voor geen rijksdaalder, dat zal ik nooit doen." Reactie van verdachte: „Het is nou eenmaal gebeurd. Maar zo ben ik m’n werk kwijt, en komt er helemaal niks van terugbetalen”. De president van de rechtbank: „Maar u zult toch wel be grijpen dat dit niet af te doen is met een geldboete en voorwaardelijke straf. qu Kc We moeten uw belangen afwegen tegen die van de benadeelde”. Uitspraak 29 maart. Zijlttr. 29 Raak* 34 Vrijdag 16 maart Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker- straatweg; geopend 19-21.30 u. Zaterdag 17 maart Openbare bibliotheek, Filiaal Wijk- straatweg; geopend 10-12.30 u. Zaterdag 17 maart Verenigde openbare Zwaanstraat 4a. 10-12.30u. Tel. 310766 Tel. 310865 M. M. R. VAN WONDEREN-STEYGER, Heemstede I J An stin ko, Ch vel Ba rou ka. Co Hi 1 t tha «a- Es; Ma bo; Irs dei me Ali lea kei Ph gei sei de De Sar noc Xftx ft - fs tf Riethof had graag gewild dat Amster dam op grond van zijn aandelenbezit invloed zou doen gelden op de opstelling van de Hoogovensdirectie in het conflict rondom de cao. Riethof vindt het eigen lijk onaanvaardbaar dat Amsterdam als vertegenwoordiger van een belangrijk bevolkingsdeel slechts zo weinig macht en zeggenschap in Hoogovens heeft. Hij vindt dat moet worden gestreefd naar vergroting van het aandelenpakket om zodoende ook de zeggenschap te vergroten. B. en W. zien dat niet zo zitten: „Financieel is dat voor de ge meente ondoenlijk, juridisch zelfs onmo- De officier van justitie, mr. De Goede ren, betwijfelt of de jongens nu wel zo „toevallig” in het. Hof van Holland be landden, waar ook die Italianen zaten. Het beroep op noodweer verwerpt hij. Niemand zegt dat uitgezonderd verdach te. In zo’n massale vechtpartij, meent de officier, maai' als eerste gaan steken, berust nog niet op noodweer. Hij calcu leert wel in dat verdachte niet de directe aanleiding tot de vechtpartij was, noch de Italiaan opzettelijk doodde. Ook de omstandigheden van de vechtpartij wil hij naar zijn zeggen wel laten meespre ken in de eis. Aan de andere kant vestigt hij de aandacht op enkele ter informatie gevoegde zaken, waarbij ver dachte volgers hem ook snel met een mes klaar stond. Hij vraagt tenslotte een jaar. gelijk. We laten dan nog maar in het midden of het wel zo wenselijk zou zijn om in maatschappelijke verhoudingen als de thans bestaande als gemeentebe stuur te streven naar een grotere ver antwoordelijkheid voor de bepaling van de grote lijnen van het bedrijfsbeleid van een internationaal concern als Hoogovens, dat produktiecentra in uit eenlopende landen heeft”. Er waren een paar saillante punten. Zo waren de nummers uit de dozen geknipt, en dat gebeurt blijkbaar bij smokkel ook. „Anders weten ze van welk schip het komt.” De IJmuidense verdachte zou de dozen dus „naamloos” gekregen hebben en zonder navraag hebben meegenomen. „Gebeurt smokkel ook in die enorme hoeveelheden?” vroeg iemand van de rechters. „O, jawel hoor" Een aantal mensen in Heemstede maakt zich ontzettend bezorgd over de plannen voor een abortus-kliniek in deze gemeente. Dat ze het daar niet mee eens zijn, is hun goed recht ieder z’n mening respecteren maar dat ze dit proberen tegen te houden, riekt naar dictatuur. Dat er behoefte bestaat aan abortusklinieken staat vast. Echter de vrouw beslist of zij daar gebruik van wenst te maken en oordeelt zélf of dit goed is of slecht. Of vinden deze mensen de gemeente Heemstede te welgesteld voor een abortuskliniek? Ik word misselijk van de overdreven gezindheid van uw redactie ten opzichte van Ajax. Er zijn tenslotte nog vele Feyenoord-fans die ook wel eens iets goeds over deze club willen horen. Het is uw goed recht om de kant van Ajax te kiezen maar overdrijft u alstublieft niet zo en houdt u ook een open oog voor de positieve kanten van Feyenoord C. FRIS, Bloemendaal WIJK AAN ZEE. Vanmorgen om Vijf uur is een personenauto, bestuurd door een jongeman uit Beverwijk,op de Reindersweg gekanteld en in de berm van de weg terecht gekomen. De jonge man liep geen letsel op. Volgens zijn informatie aan de politie kantelde zijn aiuto, nadat hij met te hoge snelheid een bocht in de weg probeerde te nemen. interieurverzorging d.v. bartaljoriastraat 13-17, haarlem In totaal staat er op zijn hoofd een schuldenlast van dertig mille, gespreid over verschillende posten. Twintig mille daarvan heeft hij inmiddels van zijn schoonvader geleend, de rest staat nog open en schuldbewust zei hij dat hij die echt zou terugbetalen. „Een kwestie van jaren” zei één der rechters. Verdachte had zich wat de oplichtin gen betreft met name gericht op één man. Deze is in dit voorjaar overleden, en namens hem was een zaakgelastigde aanwezig die een lijst van schulden overlegde aan de rechters. Daaruit bleek met name dat niet alles onder het hoofdstuk „oplichting” samengevat kon worden, maar dat er ook leningen onder geboekt stonden, naast allerlei vreemde dubbele betalingen en boekingen. Alcor 15 te Montevideo Asterope 15 te Antwerpen Atlantic Crown 15 v Norfolk n Baltimore Ceres 15 te Rotterdam Chevron Eindhoven 15 te Bahrein Chevron Nederland 15 v Rasnaluf n Europoort Ea 16 te Porto Bolivar Ganymedes 16 te Callao verw. Hercules 15 te Santander HoUandsbrink 15 600 z Kodiak n Vancouver Utersum 15 te Miami Kaap Hoorn 15 te Shellhaven Katwijk 15 te Santa Cruz Kermia 15 v Rotterdam n Emden Kosicia 15 30 no Dunedin n Gellong Ladon 15 te Paramaribo Memnon 15 te Paramaribo Mercurius 15 te Rotterdam Nedlloyd Carwell 15 v Los Angeles n Papeete Papendrecht 15 te Kaapstad Poeldijk 15 te Le Havre Schielloyd 15 te Penang Serooskerk 15 te Antwerpen Wissekerk 15 te Genua Straat Cumberland 15 te Auckland Straat Luanda 15 te Mombasa Amsterdam neemt met zijn twee com missarissen wel deel aan het beraad in de 19 leden tellende raad van commissa rissen van Hoogovens. Ook de cao-pro- blematiek komt daarin aan de orde. Van beslissende aard kan dat beraad niet zijn, omdat de directie een op de wet en op de vennootschapsstatuten berustende eigen verantwoordelijkheid en eigen be stuurstaak heeft, zoals B. en W. zeggen. De opmerkingen over het cao-conflict die de Amsterdamse vertegenwoordigers in de raad van commissarissen maken, blijven ondertussen echter ook binnens kamers. B. en W. achtten het „niet opportuun hierover op dit moment in het openbaar mededelingen te doen, juist in het belang van een goede oplossing van het conflict”. (Van een onzer verslaggeefsters) HAARLEM. Flessentrekkerij, ver duistering, oplichting en valsheid in ge schrifte. Dit scala van misdrijven was een 26-jarige IJmuidenaar ten laste ge legd die gisteren voor de Haarlemse rechtbank moest verschijnen. Meermalen had hij goederen gekocht en niet be taald, cheques vervalst en door verhalen op te hangen geld los gekregen. Hij was failliet verklaard, maar dat faillissement is inmiddels opgeheven. Verdachte, een 58-jarige IJmuidenaar, had zich voorgenomen alles te ontken nen. Bij de politie had hij gezegd dat hij de sigaretten voor smokkel had gekocht, maar nu ontkende hij alles. De man op die getuigenbank, die do zaak aan hem had verkocht, iemand die hij al jaren kende? Geen sprake van, die man kon wel zoveel zeggen. En die verklaring bij de politie dan? „Jawel, maar daar schrijven ze dan alles voor je op en je zet er maar je handtekening onder.” „Daar moet u voor oppassen hoor” waar schuwde de president, mr. Cokart. dachtes laatste woorden. Mr. Cokart: „We zullen ons best doen.” Dat merken we dan op de dag van de uitspraak, 29 maart. tien, twintig pakjes. En die leur ik uit op de markt.” De officier van justitie, mr. Van der Valk Bouman, vond het maar jammer dat zo’n oude rot in het vak nu in die halsstarrige ontkennende houding vol hardde. Hij had hem, zo stelde hij, eigenlijk een onvoorwaardelijke gevan genisstraf willen besparen, maar was daar nu van teruggekomen door het ontkennen. Verdachtes woorden bij de politie en de getuigeverklaring waren voor hem genoeg redenen niet op zijn houding nu in te gaan. Je zou kunnen zeggen dat die ontkenning inhoudt dat-ie iets te verbergen heeft, dat hij dus wel wist dat het gestolen waar was, stelde die officier, maar dait vond hij toch te twijfelachtig. „Hij wist dat het ergens niet goed zat,” stelde hij en eiste daarom voor schuldheling zes weken. Zaterdag 17 maart Hulpdienst Help een handje. Van maandag tot en met zaterdag van 8 tot 10 uur: Zeestraat 81, tel 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Easy, Populierenlaan. Geopend voor hulpverlening van 10 tot 14 uur. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20u. Café Sport, Kerkstraat. 20 u. feestavond KMAC. Verenigde openbare bibliotheek. Am- stelstraat 44: volwassenen 10-12.30 u. Saloon ’72, Wilgenhoflaan. 20 u. tie nersoos. Naar aanleiding van uw artikel over het gebruik van rollenbanken door de politie vraag ik mij af, waarom in eerste instantie niiet wordt opgetreden tegen de verkoop van al die artikelen, waarmee die bromfiets is op te voeren. Al deze attributen kam men uitgebreid in de bromfietsetalages izen liggen. Wat uiter aard zeer aanlokeklijk is voor de jongelui. Ik zie niet zitten, waarom deze artikelen zonder enige beperking kunnen worden verkocht. Wanneer daar iets aan gedaan werd, zou dit de jongelui een hoop geld, de ouders de zorg, de politie een hoop werk besparen. „Ik heb altijd vertrouwen gehad in de Nederlandse rechtspraak en ik hoop op een rechtvaardig oordeel” waren ver- „U bent wel door de wol geverfd,” merkte een rechter op over ’s mans smokkelverleden. „Hoor nou’s even, we moeten geen oude koeien uit de slooit gaan halen hoor, de oorlog daar praat je ook niet meer over en de laatste tien jaar ben ik hier niet meer geweest.” Mr. Cokart: „We bedoelen alleen maar dat juist u extra moet uitkijken.” Een ver ontwaardigde verdachte begon hierop te vertellen hoe hit er niet met zijn AOW’tje kan komen, en of het dan zo verwonderlijk is diat je wel eens wat met een bootje ophaalt. „Als ik ze koop zijn het er toch nooit zoveel. Hoogstens, 'ft/',' La -> s VELSEN. Het dagelijks bestuur van Amsterdam zal zich niet mengen in het cao-conflict bij Hoogovens in IJmui den. Amsterdam bezit 8,5 percent van de aandelen van het bedrijf. Burgemeester en wethouders vinden inmenging ook niet juist, „want aandeelhouders behoren zich niet in cao-onderhandelingen te mengen”. B. en W. schrijven een en ander in antwoord op schriftelijke vra gen van het PSP-gemeenteraadslid drs. Huib Riethof. Eerst bekent een andere jongen. Maar dan, later, zal verdachte zijn schuld toegeven. Het mes heeft hij na afloop in iemands handen gedrukt, die het weer in de Nieuwe Gracht moet hebben gegooid. Waarom stok je, v ragen de rechters. Hij beroept zich op noodweer. Eerst werd zijn broer gestoken, en daar kwam hij weer voor op. Toen men hem bij de haren greep, en achterover tegen een automaat gooide en hij een mes voor zich zag, stak hij zelf. „Het is erg wat er gebeurd is”, zegt hij, „maar het interesseert me niet. M’n broer gaat me voo alles”. Er is een psychiatrisch rap port van hem opgemaakt, men heeft geen gestoordheid geconstateerd. F ft Geboren: N. Otter-Koedijk, z„ Hom- burgstraat 52, IJmuiden; N. P. A. van Kampen-Boomhouwer, d„ Schiplaan 544, IJmuiden; T. de Jager-Lub, z., Georgebos 82, IJmuiden; A. Scholder-van Opbergen, d., Keetberglaan 138, IJmuiden; B. H. Ton-de Vries, z„ Meidoornstraat 3, IJ- muiden. Ondertrouwd: H. J. Vlaming, Gilden- laan 42, Velsen (noord) en J. van der Jagt, Valckenhoeflaan 17, Santpoort, t.a. Velsen (noord), Gildenlaan 42. J. Vendel, Hunzestraat 22, Beverwijk, en A. M. Pannekoek, Hoofdstraat 81, Santpoort, t.a. Beverwijk, Hunzestraat 22., P. A. Veldheer, Dennekoplaan 217, IJmuiden, en G. C. Kanters, Middenweg 7, Apel doorn, t.a. IJmuiden, Dennekoplaan 217.. R. J. Bos, Leidsevaart 448, Haarlem en E. van Veelen, Georgebos 27, IJmui den, t.a. Alkmaar, Maasstraat 527., H. J, Duiijn, v.d. Bergh v. Eysingaplantsoen 64, Santpoort, en R. C. W. Smeink, v.d. Bergh v. Eysingaplantsoen 64, Santpoort., J. Verschoor, Benedenrijweg 209, Slik kerveer en E. van Gemerden, Zeeweg 283, IJmuiden, t.a. Nieuw Lekkerland, Jupiterstraat 17., J. M. A. de Boer, Aalsmeerweg 58 III, Amsterdam, en A. C. van der Vlugt, Brederoodseweg 79, Santpoort, t.a. Zaandam. Leverkruidweg 48., P. ten Duis, Amsteldijk Noord 116, Amstelveen en G. Kruijswijk, Zeeweg 285, IJmuiden. t.a. IJmuiden, Zeeweg 285. Getrouwd: J. H. Laadstra-T. Veldman, IJmuiden, Visseringêtraat 5 rd., H. M. Thomas-R. Otto, Middenmeer, Meidoom- laan 9., U. van der Putten-A. F. Aartsen, Amsterdam, 2e Jan Steenstraat 86 II., J. S. Smink-S. Remmers, IJmuiden, Eiken straat 10., P. S. A. van der Kolk-B. M. van den Toorn, Amsterdam, James Wattstraat 3 hs; H. Mol-M. C. Lang broek, IJmuiden, Steenbokstraat 88., J. J. J. Koster-A. M. Zuiderduin, Zaandam, Bergblauwstraat 284. Overleden: H. van Veen, 71 jr„ echtge noot van R. J. Gübler, Meerweidenlaan 18, Velsen-noord., N. van der Schinkel, 85 jr. weduwe van F. W. J. Roos, Keizer Wilhelmstraat 1, IJmuiden. Een nieuw jeugdfilmprogramma, met o.a. gloednieuwe tekenfilms gie ren van plezier; een nieuwe „Dikke” en de „Dunne”; de super prairie- hond Rin Tin Tin „Valt aan”; de knotse kneuzen „Spanwy’s” (je komt niet meerb ij van 't lachen). Niemand gaat met lege handen naar huis... Voor ieder kind een ont zaglijk dik „Donald Duck”-feestpak- ket met o.a. een daverend „Tarzan Kado” en een grandioos „Sportal- bum”. En naar keuze extra kado uit een enorme reeks nieuwe stripal bums, zoals ’t grote machtige ,.Tar- zan-Album", 't dikke „Laurel Hardy”-stripalbum, 't leuke „Goofy Album”, „Ambrosius” (Ti-Ta-Tove- naar stijl) „Cowboy” en vele andere stripalbums, „Sprookjes-Stripal- bums”, „Bobo Pretboek”, enz. enz. Je staat er versteld naar te kijken 11 4 VOORSTELLINGEN: aanvang ZONDAGMORGEN om HALF 11 en ZONDAGMIDDAG om KWART vóóf 1 en om HALF 3 en om 4.15 uur (tot kwart vóór 6). Zaal en balkon - (alles inbegrepen). Kaartverkoop weer zaterdag van 11 tot 6 uur en zondag van 9 tot 4.15 uur in ’t Concertgebouw. Niet telefonisch in verband met de enorm vele kado’s bij het toe gangskaartje. Vrijdag 16 maart Hulpdienst Help een handje. Van maandag tot en met zaterdag van 8 tot 10 uur: Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20u. In Erbij van uw blad van 3 maart las ik het stuk van de heer Van de Mortel. Eén zin is niet juist, en wel de volgende „Begrijp wel, ik ben geen partijman”. Mag ik uw blad er op wijzen dat mr. Van de Mortel ais nr. 9 geplaatst stond op de lijst van de Boerenpartij bij de laatste verkiezingen en als ombudsman de belangen van de leden van deze partij De rechtbank had meer aan de getuige uit Rotterdam die zes maanden voor heling had gekregen daar. Bij de eed zei hij: „Dus ik mag niet liegen en ik mag niet jokken”. Het zou dus allemaal zeer waarheidsgetrouw gaan worden. Ver dachte kende hij, ja, die had wel eens tegen hem gezegd dat als-ie wat handel had maar eens aan moest kloppen. In maart-april vorig jaar was dat zover, en hij bood hem minstens twee keer een grote partij sigaretten aan. Die sigaret ten kwamen uit een container, en hij had zelf eerst ook gedacht dat het smokkel was. „Uit de krant begreep ik pas dat het gestolen goed was.” ZATERDAG 17 MAART Velserbad, Briniostraat, IJmuiden, ge mengd zwemmen: 6.30-8 u. 9-10.15 u.; 12.15-13.10 u.; 14-15.30 u.; 19.30-20.40 uur. Zwemver. VZV 20.45-22 uur. Openbare Bibliotheek Velsen, Centrale bibliotheek, Centrale tiener- en jeugdbi bliotheek en de filialen Santpoort-Noord. Velsen-Noord en Zeewijkplein zijn geo pend van 10 u. tot 12.30 uur. Wereldwinkel, 12-17 u. op IJmuider Marktplein. Sporthal Zeewijk, Planetenweg, IJ- muiden-West, 8.30-10 u. instuif volwas senen; 10-22 uur badmintontoernooi BC Velsen. Stadhuis Velsen, Plein 1945, IJmuiden, 14 u. openbare vergadering gemeente raad ter gelegenheid van de installatie van drs. J. Reehorst als burgemeester van Velsen, gevolgd door inhuldigingsbijeen- komst in de Burgerzaal; van 16 u. tot 18 uur openbare receptie in de Burgerzaal. VRIJDAG 16 MAART Openbare Bibliotheek Velsen, Centrale bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden, 19- 21.30 u.; filiaal Wüstelaan 79, Santpoort- Noord, 19-21.30 u.; filiaal Wijkerstraat- weg 177, Velsen-Noord, 19-21.30 uur. Sporthal Zeewijk, Planetenweg, IJ- muiden-West, 19-22.30 u. basketball - competitie. Chr. Mannenkoor IJmuiden, 19.45 u. repetitie in gebouw Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen 22, IJmuiden. behartigt. J. C. ROSENHART DE BOER, Haarlem. Naschrift redactie: Het was mr. Van de Mortel zelf, die deze opmerking maakte. Vrijdag 16 maart Lichtboei, Maasstraat. 20 u. klaverjas sen. Progress-sociëteit, Const. Huijgens- straat. 21 u. jazz-concert door Hein van der Gaag. Donkey Shot, A. Verherentstraat. 20 u, discotheek. Zaterdag 17 maart Lichtboei, Maasstraat. 14 u. jeugdfilm. Progress-sociëteit, Const. Huijgens- straat. Geopend vanaf 20 u. Donkey Shot, A. Verherentstraa’t. Geo pend vanaf 20u. Verenigde openbare bibliotheek. Kerk- weg 45: volwassenen 10-12.30 u. Ruijs- daelstraat 7: Jeugd 10-12.30u. SANTPOORT Twee jeugdige per sonen hebben donderdagmiddag een berg stro van 14 ton in brand gestoken op het bollenland van fa. Nijssen aan de Sant- poortse Dreef. De hevig rokende massa is door de brandweer met drie stralen bestreden, doch men had geruime tijd nodig voordat de smeulende massa voor goed gedoofd was. De hevig rokende stromijt bracht ook het treinverkeer even in moeilijkheden, daar de wind de rook over de rails dreef, zodat de ma chinist slechts uiterst langzaam en met gebruikmaking van de signaalhoorn kon langs rijden. De politie slaagde erin de twee daders, dlie in de omgeving wonen, te achterhalen, de schade bedraagt 1050.

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 4