PSP ernstig verdeeld over politieke koers Ophokplicht antwoord op de uitdaging postduiven Noord-Holland Auto schepte bejaarde vrouw Geluidshinder bij bromfietsen schrikbarend hoog Bouw R.O.P. Haven vordert snel Rake klappen na Telstar-Utrecht Drie gewonden en veel schade „Hopelijk vindt u het juiste goedk°perOOTEMAN Beter 69 1,59 29 69 29 69 lil siiiii ondervindt 't OOTEMAN wint 't A Paul Hoogerwerf nieuwe voorzitter Rector Felisenum dr. A. B. Nederlof met pensioen Met gecompliceerde beenbreuk opgenomen F.W M»,, «wj 7 1973 MAANDAG 19 MAART Velsen-IJmuiden WENS VAN (TIJDELIJKE) NESTOR J. VISSER 99 Saneren Rol r VELSENSE POLITIE CONTROLEERDE van 9 NU 12 voor ALLEEN WOENSDAG: van 98 NU ALLEEN DONDERDAG: per pond EVERTSENSTRAAT 16-18 IJMUIDEN TEL. 15825 >41 'N GARE BIETJES vers door ons gekookt Zeer mooie BANANEN GRANDIOZE DINSDAG-, WOENSDAG DONDERDAGRECLAME ALLEEN DINSDAG: Heel literblik Duyvis SPERZIEBOONTJES Gesneden panklare KOOLRAAPJES per pond HOLLANDSE KASANDIJVIE zonder pijp per pond van 98 voor Middelgrote Marokkaanse SINAASAPPELEN Beverwijk per kilo laL's-x. ■'1 ■«u TM lllll - s r Agenda (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) i Van een onzer verslaggevers) SANTPOORT. Een 81-jarige vrouw uit Santpoort is zaterdagmiddag ernstig gewond geraakt, toen zij de Van Dalen- De raadzaal van het Velsense stadhuis tijdens de installatie van burgemeester Reehorst. Tenslotte is zaterdag weer eens geble ken dat ook het verwijderen van de zogenoemde „aanzuiggeruisdemper” het geluidsniveau zeer nadelig kan beïnvloe den. sen” en aan het werk van deze raad' uw gaven en ervaring als bestuurder mogen wijden”, vervolgde de heer Visser, „en u zult daarbij een leidende en stimulerende rol gaan vervullen. „Nee, we zijn nog niet bankroet. Maar als er niet spoedig gesaneerd gaat wor den zal dat niet lang meer duren”, aldus Henk Lankhorst, samensteller van een rapport, waarin de uiterst penibele fi nanciële situatie van de partij uit de doeken werd gedaan. De vergadering besloot tot de instelling van een financië le beheers- en controlecommissie, die de partijraad op korte termijn een totaal beeld moet schetsen van de financiën van de PSP. Paul Hoogerwerf, de nieuwe voorzitter van de PSP. Een 35-jarige inwoner van Haarlem reed zaterdagnacht om twee uur even eens op de Van Dalenlaan t egen een lichtmast. Hij kon zich niet meer herin neren uit welke richting hij kwam. Ook wist hij niet meer hoe hij de macht over het stuur had verloren. In verband met alcoholverbruik werd hem een bloedproef afgenomen. Een passagiere die naast hem zat, moest voor de behandeling van enkele snijwonden aan het gelaat naar het Zeeweg Ziekenhuis worden vervoerd. laan overstak. Zij raakte in verwarring toen zij een auto zag naderen die met een te hoge snelheid reed, zoals eveneen» later door de negentienjarige chauffeur bevestigd werd. De vrouw werd geschept en kreeg een gecompliceerde rechter on- derbeenbreuk. Het slachtoffer is naar het Marinehospitaal in Overveen ge- braht. Nadat in augustus van het vorige jaar de eerste van de honderddrieënvijftig heipalen voor het nieuwe R.O.P.-gebouw aan de Amsterdamse straatweg in de grond werd gestampt, zijn de werkzaam heden hier verder naar wens en dus vlot verlopen. Er mag dan ook worden aan genomen dat het complex inmiddels voor tachtig percent gereed is gekomen. Zoals bekend is het gebouw bestemd als nieuw onderkomen voor de gemeentelij ke Reinigings- Ontsmettings- en Plant soenendiensten, vandaar R.O.P., waar ge zamenlijk een oppervlakte van 3300 m2 voor beschikbaar komt. Deze ruimte is bestemd voor garages met reparatie-in- richtingen drie hefbruggen), een kantine met douches en toiletten en verder op slagplaatsen voor strooizout en materiaal. Het ontwerp is van de stadsarchitect, de heer H. A. Peters, terwijl de bouw wordt uitgevoerd door het aannemersbe drijf fa. Holleman en Zn. uit Santpoort. De bouw verloopt precies volgens het schema, zodat mag worden aangenomen dat een en ander reeds in mei kan worden opgeleverd. Namens de raad van Velsen spreek ik dan ook de hoop uit dat u op deze uitdaging het juiste antwoord zult kun nen vinden, zodat hier ruimte kan wor den gevonden voor het verwezenlijken van uw bestuurlijke ambities. Ambities welke hopelijk zullen zijn gericht op welvaren en welzijn van de plaatselijke gemeenschap”. IJMOND. Van 26 maart tot en met 21 mei moeten in geheel Noord-Holland iedere dag postduiven door de postdui venhouders worden opgehokt tot 17.30 uur. Ook zaterdag en zondag geldt deze ophokplicht. Het partijbestuur mag intussen geen geldvragende nieuwe activiteiten ont plooien zonder toestemming van deze commissie. De commissie zal zich ook buigen over de mogelijke opheffing van de twee stichtingen, de uitgeverij Lynx en het wetenschappelijk bureau. De vergadering ging tenslotte akkoord met een voorstel tot contributiever hoging volgens het principe „geen cen ten, maar procenten”. VELSEN. Van de door de Velsen- se politie geboden gelegenheid tot het laten controleren van de geluidssterkte VELSEN. Na afloop van de voet balwedstrijd TelstarUtrecht is gevoch ten. Zonder enige aanleiding aldus de Velsense politie deelden enkele Utrecht-supporters klappen uit, waar door twee IJmuidense broers bloedneu- zaterdag op zondag gaf een 19-jarige automobilist uit 't Zand volgens de politie geen voorrang aan een 21-jarige autobestuurder uit Schellinkhout. De passagiere van deze laatste, een 20-jarige Heemskerkse, moest in het St. Jozef ziekenhuis behan deld worden voor schaafwonden. In de Celsiusstraat in IJmuiden raakte zaterdagmiddag een vijftienjarige brom fietser in een slip toen hij een bocht te ruim nam. Hij reed eerst tegen een naderende personenauto op en vervol gens tegen een geparkeerde wagen. Met diepe snijwonden aan zijn rechterbeen werd hij naar het ziekenhuis gebracht. Op het kruispunt ZeewegWillems- beekweg reed vrijdagnacht een negen tienjarige Velsenaar zijn auto aan stuk ken, toen hij bij het nemen van een bocht de macht over het stuur kwijt raakte. De wagen ramde een geparkeer de personenauto, die zwaar beschadigd werd. Met zijn hoofd klapte de chauf feur door de schok tegen de voorruit, die onmiddellijk barstte. Niettemin kreeg de jongeman slechts een bloed neus en kon na behandeling naar hul» terugkeren. De vergadering signaleerde ernstige meningsverschillen binnen het partijbe stuur, die zowel oorzaak als gevolg wer den genoemd van het „stuntelige” beleid ten aanzien van de verhouding met an dere partijen en de „slappe” verkiezings- actie van vorig jaar november. De aftredende voorzitter Piet Burg graaf had het bestaan van stromingen binnen het partijbestuur .„fabeltjes” ge noemd, maar zijn verklaring werd on dergraven door drie andere bestuursle den, onder wie de later op de dag tot voorzitter gekozen Paul Hoogerwerf. Zij bleken van mening, dat er wel degelijk verschillen van inzicht bestonden, waar door de werkzaamheid van het partijbe stuur de afgelopen periode duidelijk ver minderd was. Erkend werd, dat er in derdaad enkele bestuursleden waren, die vonden dat er niet een al te duidelijk toenadering tot progressieve drie en vakbewegging gezocht moest worden. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Binnen de Pacifistisch Socialistische Party is ernstige ver deeldheid ontstaanover de te varen poli tieke koers. Op een zaterdag in Haarlem gehouden buitengewone algemene verga dering werd felle kritiek geleverd op het partijbestuur over de manier, waarop gezocht is naar een vorm van samen werking met progressieve drie. Er zou sprake zijn geweest van een kritiekloos achterna lopen van de linkse drie en de vakbeweging, waarbij het eigen gezicht van de PSP niet uit de verf is gekomen, zo vonden velen. Met een uiterst krappe meerderheid werd tenslotte toch het bestuursbeleid goedgekeurd. De vaak felle kritiek van de vergade ring ten aanzien van het gevoerde beleid had ook zijn weerslag bij de verkiezin gen voor een nieuw partijbestuur. Een exponent van de gewraakte koers, Teun-Jan Zanen, door het partijbestuur kandidaat gesteld voor de functie van politiek secretaris binnenland, werd door het congres te licht bevonden. Al geko zen nieuwe partijbestuursleden, zoals or ganisatorisch vice-voorzitter J. J. Dan- kaart en tweede secretaris J. C. Dona, legden daarop hun functies neer. zen en blauwe plekken opliepen. De Utrecht-aanhang kon in het strijdgewoel ontkomen. De IJmuidenaren moesten in de kleedkamer van Telstar worden be handeld, maar konden later naar huis terugkeren. van bromfietsen, hebben zaterdag 222 (goedwillende) eigenaars een dankbaar gebruik gemaakt. Dit in verband met de aangekondigde verscherpte controle, welke door de politie van 1 april af met behulp van een geluidsmeter op de door bromfietsmotoren geproduceerde decibels zal worden uitgeoefend. Zoals reeds eer der werd bericht is het veroorlogde maximum 102 decibels. Van de 222 ter controle aangeboden bromfietsen bleken er zaterdag maar liefst 87 niet aan de eisen te voldoen. Dit aantal wordt door de politie schrik barend hoog genoemd, zodat van deze zijde dan ook talrijke bekeuringen wor den verwacht, wanneer per 1 april zon der pardon tegen dergelijke eigenaars wordt opgetreden. Er is thans volgens de politie voldoende gewaarschuwd. Uit het onderzoek met deze geluids meter bleek dat de bromfietsen met een te hoog geluidsniveau of waren opge voerd, dan wel voorzien van een uitlaat waar aan was geknoeid. Ook werd ge constateerd dat de in de handel gebrach te imitatie-uitlaten, dit zijn uitlaten van een model dat afwijkt van de voor schriften, geen van allen aan de gestelde eisen beantwoordden. Vandaar dat het publiek door de politie tegen de aankoop daarvan wordt gewaarschuwd. BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat), 19 en 21.1B u. „Turks: fruit”. Luxor Theater (Breestraat). 19 en 21.1S u_: „Secret sexlife of Romeo and Juliet”. TENTOONSTELLINGEN Kennemer Oudheidkamer (huize Schey- beeck, Velserweg 2). Geopend op woensdag van 14 tot 17.30 uur en op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, tel. 2510- 25120. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Door afwezigheid van de heer T. Kruisman was het welkomst woord tot de heer en mevrouw Reehorst door de nestor van de raad ditmaal voorbehouden aan de heer J. Visser. In de eerste plaats wilde hij de grote vol doening van de raad tot uitdrukking brengen over het feit dat de top van het gemeentelijk bestuursapparaat thans weer definitief en permanent zal worden bezet. Hiervoor heeft de nieuwe burge meester echter de Rotterdamse Water weg moeten verruilen voor het gebied van het Noordzeekanaal, hetgeen in sta tistische zin onder meer een geringer aantal zeeschepen en minder industriële bedrijven betekent. De heer Visser betrok in deze wens ook gaarne mevrouw Reehorst, wier aandeel in deze taak ook van groot be lang zal zijn. De bereidheid van de raad om dit werk te steunen en te volgen in constructief-kritische geest werd door spreker eveneens toegezegd, waarna hij besloot met een „God zegene u in een verantwoorde uitoefening van uw ambt”. TENTOONSTELLINGEN Museum Beeckestijn en Felison, op land goed BEECKESTIJN, Velsen-zuid, dagelijk» (behalve maandag) geopend van 14 u. tot 17 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat. Velsen noord, elke dinsdag en donderdag van 12 u. tot 13.30 uur „Archeologische bodem vondsten” en „In en om de Breesaap”; ook na afspraak' Tel. 02510-94159 of 91022. Pieter Vermeulen Museum, dagelijks geo pend van 9.30 u. tot 12 u en van 14 u. tot 16.30 uur in gebouw Cultureel Centrum, Moer- bergplantsoen 22. IJmuiden. Zaterdag en zon dag gesloten. Galerie ’t Hart, Koningin Wilhelminakad* 74, IJmuiden, e xpositie gouaches van An» Wortel. Stadhuis Velsen, Plein 1945, IJmuiden, is op alle werkdagen (maandag tot en met vrijdag) van 10 uur tot 12 uur te bezichtigen. In het vervolg van zijn welkomst woord wilde spreker ook even wijzen op het samenlevingsverband dat in Velsen niet alleen de zeevisserij, maar ook een op de wereld gericht industrieel bedrijfs leven omvat. Daarnaast een burgerij komend uit alle richtingen in Velsen neergestreken, aangetrokken door de destijds nieuwe en gevarieerde bestaans mogelijkheden. Op deze wijze werd hier in een tijdsbestek van bijna honderd jaar een aantal woongemeenschappen gevormd van onderscheiden aard en ka rakter, maar toch met een sterke onder linge samenhang. „U zult aan dit veelzijdig begrip „Vel- De maatregel wordt genomen, om schade aan land- en tuinbouwgewassen te voorkomen. Men is tot dit besluit gekomen na overleg tussen de Neder landse Postduivenhouders Organisatie, de consulent voor de akkerbouw in Noord- Holland, de gewestelijke raad voor Noord-Holland van het Landbouwschap en de directie Faunabeheer van het ministerie van Landbouw en Visserij. De postduiven mogen wél deelnemen aan de wedvluchten en africhtingen, doch na aankomst moeten zij worden opgehakt tot 5.30 uur njm. Postduiven, die zich tijdens deze peri ode en vóór het aangegeven uur, toch op het veld bevinden lopen een zeer grote kans ten offer te vallen aan de maatre gelen, die noodzakelijkerwijs getroffen zullen worden ter bestrijding van Wilde en verwilderde duiven. In het belang van de postduivenhou- ders en van de landbouwers dringen de Nederlandse Postduivenhouders Organi satie en de Gewestelijke Raad voor Noord-Holland van het Landbouwschap er met de meeste klem op aan zich strikt aan bovengenoemde afspraak te houden, hetgeen derhalve betekent dat landbouwers zich na 5.30 uur n.m. zullen dienen te onthouden van een bestrijding der duiven, terwijl voorts in geen geval mag worden geschoten op overvliegende postduiven, terwijl de postduivenhouders zich strikt moeten houden aan de op- hoktijden. De landbouwers moeten bij beteke nende schade aan hun gewas, veroor zaakt door duiven, dit direkt melden aan de heer C. Schoen, ambtenaar van de buitendienst van de Direktie Faunabe heer, Sifriedstraat 26 te Bakkum (tele foon 02518-54544). (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Bij een aantal verkeersongevallen tijdens het afgelopen weekeinde is veel materiële schade ont staan en zijn enkele lichtmasten gesneu veld. Bovendien zijn drie mensen ge wond geraakt. Een 18-jarige bestuurder van een be stelauto uit Beverwijk verloor zaterdag morgen op de Euratomsingel de macht over het stuur, doordat zijn claxondop op de bodem van de wagen viel en hij deze al rijdende wilde oprapen. De be stelauto botste tegen een lichtmast. De Beverwijker liep een hersenschudding op en zijn 13-jarig zusje, dat bij hem in de auto zat, kreeg snij- en schaafwonden aan het gelaat Zij werden beiden naar het St. Jozef ziekenhuis gebracht. De be stelwagen moest worden weggesleept. Zaterdagavond omstreeks kwart over acht verleende een 21-jarige chauffeuse uit Heemskerk op de Luxemburglaan geen vrije doortocht aan een 26-jarige automobiliste uit St. Maarten. De Heemskerkse werd met gekneusde en gebroken vingers in het St. Jozefzieken- huis opgenomen. In de nacht van 19-jarige Zaterdag aangekomen in IJmuiden: Boy Mathiessen, Flixborough; Dyvi Pa cific, Vigo; Memel, Dagenham; Lizard, Leixoes, Zaandam; Aegean Monarch, Monrovia, IJmuiden; Astrid Rarberg, Mostyn; Gabbro, Flixborough; Amstel- troom Shoreham; Stena Trailer, Göthen- borg; Niedernehnen, Londen, IJmuiden; Alexa Felixtowe; Tor Hollandia, Gothen burg; Lune Fisher, Eastham; Uwe, Dor drecht; Martha Friesecke, Londen, IJ muiden; Corkbrook, Hull; Neutron, Fo- wey; Hondsbosch, Londen, Zaandam; Ares, Hamburg; Kolymales, Tunadal; Normandia, St. John; Sambre, Par; Tor Anglia, Gothenburg; Jean E, Londen; Duvenstedt, Exmouth, IJmuiden; Borea. Zondag aangekomen in IJmuiden: Anita, van Bargen, Flixborough; Kathe Dartels, Noordzee, IJmuiden; Joan-C, Whitby, IJmuiden; Abidin Daver, Ant werpen, IJmuiden; Oriole, Dagenham; Holthorn, Antwerpen; Oriole, Dagen ham; Saronis, Montrose; Basil III, Bea- mont; Gaasterland, Bremen; Similarity, Goole; Jonny Jonas, Antwerpen; Jubila tion, Greenwich, IJmuiden; Berkel- stroom, Aarhus; Fleethorn, Le Havre; Christian Mathiessen, Flixborough; Tus- kar 2, Swansea; Westminster Brook, New Castle; Erato Greenville; Tanny, Par; Visten, Uddavalla, Velsen; Ocean Master, Baton Rouge; Lyuban, Rouen, IJmuiden; Thea-K, Frederiksvalk; Bri- tisch Curlew, Tronso; Anne ta, Toltis, Zaandam; New Horizon, Philadelphia; Thea Danielsen, Uddavalla. BIOSCOPEN City Theater, maandag en dinsdag 20 u. „Turks fruit”. Ook het Feyenoord-stadion kan ruim veertigduizend bezoekers meer bergen dan het Velsense sportpark „Schoonen- berg”, hoewel beiden toch dikwijls ge tuigden van een direct sportief treffen tussen Rotterdams en Velsens lokaal chauvinisme. „En hierbij hebben wij zelfs wel eens gewonnen”, voegde de heer Visser hier glimlachend aan toe. VELSEN. Dr. A. B. Nederlof, rec tor van het gemeentelijk gymnasium Felisenum in Velsen, zal, wegens het bereiken van de pensioengerechtigd» leeftijd, zijn functie per 1 april neerleg gen. Op yrijdag 30 maart zal op een bij eenkomst, die om drie uur ’s middag» begint in het schoolgebouw aan de Van Hogendorplaan (2) in Velsen-zuid, gele genheid bestaan afscheid te nemen van de heer Nederlof. 1 i V Is. V|L -..vx is.

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 7