Teleurgestelde PSV-doelman wil weg Jan van Bever en mist Cruyff e inkomsten uit reclame Real vooral verdedigend sterk Michels voor Ajax kansspel FC Twente wordt door Europa-cup Geen veranderde AJAX BANGER VOOR BLESSURES DAN VOOR REAL Vijf spelers van FC Twente in Cruyff niet langer de aanvoerder Oranje-selectie competitieopzet Atje Keulen: Nog één jaar „Voetbal ook Rini Wagtmans uitgeschakeld Duyndam wellicht naar Frisol zo langzamerhand erg volwassen Sporttoto 36 I 99 i Wens van spelers 99 Vanmiddag al op tribune om naar Borussia te kijken tók 13 12 ZATERDAG 24 MAART 1973 bezien - l'A (Van onze sportredactie) een Michels: „Kansenfactor groter” Jan van Beveren: Teleurgesteld (Van onze sportredactie) (Van onze sportredactie) Günther Netzer: Borussia ster Stuy and gis- zegt ver aart ijke van tine zeld 10e- ken ïlde (Van onze sportredactie) Jen is 3 -49, ons na wat leef ;ste The vks. (ing ren. -13) loeg J. de ks. line een de ten. aest ijke van lers de liet iute rde ook ;eer ed- de age Jleg ijn- ge le ds be- iren hij ird. de ren: oed igen )ver vrij :egd leve -ga- en dan een tpu- ige- ijke Isen aare den zeer één de iere taal van :on- laar niets van weten. Daar willen ze geen medewerking voor verlenen”. Op de vraag of hij al in contact staat met andere clubs, antwoordt Jan van Be veren: „Ik kan niet zeggen dat ik verregaande contacten heb, maar ik blijf me natuurlijk wel oriënteren”. ENSCHEDE. —Niet minder dan vijf spelers van FC Twente maken deel uit van de selectie voor het Nederlands elftal, dat volgende week woensdag In Wenen een vriendschappelijke wedstrijd speelt tegen Oostenrijk. Nadat aanvan kelijk Jan Jeuring, Theo Pahlplatz, Piet Schrijvers en René van de Kerkhof al waren aangewezen, kwam vrijdagmiddag laat bij FC Twente het bericht binnen, dat voor de enige plaats in de 16 man tellende selectie die nog open stond, Willy van de Kerkhof werd uitgeno digd. Temeer daar de meeste spelers wel ontvankelijk bleken voor Cruyffs ver klaringen heeft de selectie, die Cruyff in München nogal scherp veroordeelde, haar standpunt ook sterk afgezwakt. Wel vindt men dat Cruyff niet langer aanvoerder kan blijven. De spelers heb ben Cruyff indertijd zelf als opvolger van Piet Keizer gekozen en zijn dus ook in staat om hem weer af te zetten. Als nieuwe aanvoerder wordt aan Ruud Krol gedacht, hoewel in deze richting nog geen enkele beslissing genomen is. ENSCHEDE. Het is de laatste jaren gebruikelijk dat FC Twente voor een verre uitwedstrijd als tegen NAC (het zelfde geldt voor een dergelijk duel met bijvoorbeeld MVV) al op zaterdagmiddag afreist. Dat zal ook vandaag het geval zijn. Alleen maakt de Enschedese equipe ditmaal een omweg van zo’n dikke 150 kilometer. De tocht, die nu per bus gemaakt zal worden, gaat namelijk via de Duitse stad Oberhausen ,waar Borus sia Moenchengladbach zaterdagmiddag tegen de club van die naam speelt. Het idee om onmiddellijk de eerste de beste gelegenheid aan te grijpen om de ko mende tegenstander in de halve finales van de UEFA Cup in actie te zien, werd vrijdagmiddag spontaan geboren, vlak voor het begin van de training. Trainer Kohn en administrateur Lubbers klom men onmiddellijk in de telefoon, kaarten len dan is het wel Real Madrid”. „Ge- makkelijk is natuurlijk geen enkele te genstander, Real zeker ook niet, maar we hebben het niet gek getroffen,” oor deelde Barry Hulshoff. Derby was min der gunstig geweest. Die Engelsen bewa ren we nu maar voor de finale.” Johan Cruyff, vrijdagmiddag weer op de be- handelingstafel van Salo Muller, was tevreden. „Ik ben,” zei Cruyff, „echt blij. Helemaal tevreden zal ik pas zijn wan neer ik de zekerheid heb er tegen Real weer bij te kunnen zijn.” sohap. Niettemin mag ik niet klagen over deze tegenstander, het was immers de wens van alle spelers nog eens hun krachten te meten met Real Madrid, nadat Ajax in 1967 door de Spanjaarden was uitgeschakeld. „Spion” Henk Groot, een van de man nen die in 1967 als actief speler aantrad tegen het toen schier onverslaanbare geachte Real Madrid zei: „Wij zijn op revanche belust. Ik weet nog weinig van de kracht van de ploeg af maar dat komt straks wel goed. Ik verwacht dat zij typisch Spaans spel spelen, luchtig, verfijnd, minder op kracht gebasseerd. Dat was ook in mijn tijd al zo.” Henk Groot was de man die in de tweede wedstrijd tegen Real de gelijkmaker van zijn hoofd liet komen. „Of Real sterker is dan vijf jaar geleden kan ik niet zeggen. Wel weet ik dat Real de zwakste Wat dat betreft is er nog geen duide lijkheid, want Gerard Maarse wenst op dit moment geen enkele indicatie te geven over de afloop van zijn besprekin gen met de KNSB .Ik spreek er liever nog niet over”. In afwachting van wat Maarse doet, zal A tie Keulen Deelstra dat heeft ze zich vast voorgenomen binnenkort starten met de trainingen- DEN HAAG. De competitie in de eredivisie van het betaald voetbal zal het volgend seizoen volgens de huidige opzet worden afgewerkt. De realisatie van het plan Huybrechts, dat vorige week tijdens een opinie-peiling tot hefti ge discussies aanleiding gaf, is voorlopig een jaar uitgesteld. Dit heeft het sectie bestuur betaald voetbal in een speciale vergadering besloten. Het bestuur be taald voetbal houdt overigens onvermin derd vast aan de gedachte, dat het vermeerderen van het spanningselement in de competitie positieve invloed op het bezoekersaantal kan hebben. Het invoe ren van het plan Huybrechts voor het komende seizoen stuit op praktische be zwaren. Er zou bij amendement een nacompetitie met uiten thuiswedstrij den moeten worden gespeeld. Het sectie- bestuur neemt aan dat het Nederlands elftal zich voor het wereldkampioen schap in Duitsland zal plaatsen. Zonder twijfel worden die spelers geselecteerd, wie de clubs in deze na-competitie zul len uitkomen. Dit zou een overbelasting betekenen voor deze seleetiegroep- Bo vendien is het sectiebestuur van mening dat de verhitte discussies en de uitslag van de opiniepeiling met aarzelende voor- en tegenstemmers nu niet bepaald een reële basis is, om zonder meer dit plan door te voeren. Het bestuur betaald voetbal zal overigens niet nalaten met nieuwe voorstellen te komen. (Van onze sportredactie) IRNSSUM. Atje Keulen-Deelsfra heeft haar kinderen inspraak gegeven in het voor haar moeilijke vraagstuk of ze nog een jaar doorgaat of niet. De uit slag: het mag: maar danh ooguit voor één seizoen. „Daarna”, aldus de Friese kam pioene, „willen ze beslist niet dat ik nog aan wedstrijdsport doe”. Of dat betekent dat Atje Keulen-Deelstra terugkomt op haar uitspraak aan het eind van dit seizoen („ik stop, de afstand met mijn gezin moet niet' te groot worden”) staat daarmee overigens nog niet vast. Beslis send is de afloop van de gesprekken die trainer Gerard Maarse met de schaats bond voert. „Als Maarse niet doorgaat, dan houd ik er ook mee op”, aldus Atje Keulen-Deelstra. En de Barcelona-trainer vervolgt: „Vergeet niet dat er in de Europacup onder de vier laatst overblijvende elftal len geen zwakke meer zijn. Dat bestaat eenvoudig niet. Wanneer er dan hechts twee wedstrijden gespeeld worden, blijft de kansfactor belangrijk. En voetbal is toch in zekere zin een kansspel. Ook (Van onze redacteur in Barcelona) BARCELONA. Eén man toonde zich in Spanje door de loting van Real Madrid tegen Ajax voor de halve finales voor Europacup I wel aangenaam ver rast. Oud Ajax-speler en trainer van de Michels, de huideige trainer van de Spaanse lijstaanvoerder FC Barcelona. De reactie op de loting was er één van voorzichtigheid. Michels :„Kijk, voor mij bestaat er op dit moment niet de gering ste twijfel dat Ajax momenteel het sterkste clubelftal van de wereld heeft. Maar juist tegen Real zijn uitschieters in de Europa-cup mogelijk. Zeker als het over twee wedstrijden gaat.” werden aangevraagd, de trein diende afbesteld, een bus moest worden gechar terd. En zo zit FC Twente vanmiddag op de tribunes in het Niederrheinstadion van Oberhausen, vanwaar later naar ho tel Bosch hek in Breda wordt gereden. „Spitz” Kohn was duidelijk ingenomen met de voortvarendheid van zijn spelers, die al, voordat hij zelf een dergelijk plan te berde had kunnen brengen, de suggestie op tafel legden. „Net als met dat trainingskampje, voorafgaande aan de wedstrijd tegen OFK. Ze zijn er bij betrokken. Ik dacht wel dat het resul taat van de loting naar onze zin ge noemd mag worden. Natuurlijk moeten we niet uit het oog verliezen, dat we een bijzondere tegenstander ontmoeten, een ploeg die over diverse geroutineerde in ternationals beschikt en doelpunten kan maken. Het feit, dat Moenchengladbach zo dichtbij ligt, maakt het voor onze supporters mogelijk er gemakkelijk heen te gaan. Van die uitwedstrijd toch wel toevallig dat we weer uit spelen zal veel afhangen. We zullen alleen moeten proberen wat te verschuiven, want april is voor ons een moeilijke maand, met een uitwedstrijd tegen Ajax en thuis tegen Utrecht.” De meningen bij de spelers liepen uiteen. Behalve na Borussia Mönchen- gladbach bleek de voorkeur toch in di verse gevallen duidelijk uit te zijn ge gaan naar Tottenham Hotspur, de huidi ge houder van de UEFA Cup. Aanvoerder Epi Drost bijvoorbeeld zei: „Gezien de positie van de Spurs op de ranglijst, hun prestaties van de laat ste jaren en het feit dat wij tegen Engelse clubs doorgaans tot goede resul taten plegen te komen, ging mijn voor keur uit naar Tottenham. Maar je hebt met nog slechts vier clubs in een toer nooi natuurlijk geen keus. Wat ik wel belangrijk vind, is dat FC Twente er nu ook zakelijk eens een keer voordeel bij kan hebben. De vorige wedstrijden heb ben. Borussia is juist weer bezig in eens wat overgehouden worden.” AMSTERDAM. —Nadat Johan Cruyff gistermiddag nog eens uitvoerig zijn mo tieven had uiteengezet waarom hij maandag met de Ajax-selectie weigerde mee te vliegen naar München, hebben de Ajacieden hun standpunt bepaald waarmee ze het bestuur, technische- en medische staf vandaag tegemoet zullen treden in de „affaire”-Cruyff. De spelers zijn tot de conclusie gekomen dat zij niet de aangewezen personen zijn om recht te spreken in deze zaak. Als er sancties genomen dienen te worden ,dan moet het bestuur dat maar doen. Ten slotte moeten zjj met z’n allen verder en zal er ook in de toekomst met Cruyff, die zich tijdens het gesprek nogal timide gedroeg, weer geld verdiend moeten worden. (Van onze sportredactie) SINT WILLEBRORD. Rini Wagt- rnans zal dit seizoen zo goed als zeker niet meen? koersen. De Utrechtse specia list prof. Biersteker heeft hem laten weten dat hij opgenomen moet worden in een ziekenhuis en dat het genezings proces zeker in totaal enkele maanden zal duren. Wat hem precies mankeert is Wagtmans nog niet meegedeeld. Ploeg leider Ton Vissers van Canada Dry- Gazelle ziet zich door de tegenslag die Wagtmans trof, voor flinke problemen geplaatst. „Ik moet er rekening mee houden”, zegt hij, „dat ik mijn kopman niet kan inzetten voor de Tour de Fran ce. Hoe ik dat probleem moet oplossen weet ik niet, want waar haal je in deze tijd van het seizoen een groot renner vandaan?”. „Ik wil bij Olympia’s Tour eens kijken of er goede amateurs over willen naar de profs en daarbij reken ik vooral Fedor den Hertog. Die zou ik graag willen hebben. Karstens trouwens ook. Met hem ben ik in onderhandeling”. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM. Wanneer de Franse wielersponsor Gitane (kopman Joop Zoe temelk) bereid is in te gaan op een verzoek van Leo Duyndam om het con tract te verbreken, gaat de Westlandse wielrenner deel uitmaken van de Frisol- ploeg. Tussen deze firma en Duyndam is al een akkoord bereikt, maar begin dit jaar tekende Duyndam voor één seizoen, bij Gitane. In een gesprek met zijn ploegleider heeft Duyndam vernietiging van de overeenkomst gevraagd, omdat hij naar zijn mening bij dit Franse merk een programma moet afwerken dat in combi natie met zijn winteractiviteiten te zwaar is. Bij Frisol kan hij een meer aangepast wedstrijdschema rijden. Gita ne zou Duyndam na de Ronde van Vlaanderen (volgende week zondag) la ten weten of hij vroegtijdig weg kan. voor Ajax. Als Ajax in deze ronde hetzelfde met Real zou kunnen doen als met Bayem München, dan is het na tuurlijk gebeurd. Maar dat is nog niet helemaal zeker. Waar wordt de eerste wedstrijd trouwens gespeeld?”. In Amsterdam op 11 april. „Nou, dat Is een voordeel voor Real- Kijk maar naar de laatste ronde, tegen Dynamo Kiev. Dank zij hun sterke verdediging en het bewonderenswaardige werk van de keeper Garcia Remon, wisten Real het in Odessa te klaren met een 0-0 gelijkspel. En bij de thuiswedstrijd in Madrid gebeurde het: wanneer die jon gens een kans krijgen, dan pakken ze die ook, want dan staan ze moreel enorm sterk”. „In kwaliteit is de huidige Real-Ploeg minder ruim, zeker wat de aanval betreft. Maar zij hebben een heel speciale eigenschap: als het echt erom gaat, dan spelen ze opeens veel beter dan normaal. Niet alleen in de Europa cup, maar ook in de Spaanse competitie merk ik dat. In de doorslaggevende wedstrijden komt er iets over die ploeg. Ik noem dat de psychologische factor, waardoor ze plotseling boven hun nor male kracht uitspelen. En daar moet Ajax terdege rekening mee houden.” Uw analyse over de Real-Ploeg? Michels: De zaak zit vooral verdedi gend goed in elkaar De keeper is uitste kend Daardoor zijn ze trouwens tot aan deze ronde doorgestoten. De aanval is minder indrukwekkend, maar die kan incidenteel exploderen. De middenvoor kan gevaarlijk zijn, vooral in de lucht, terwijl Real ook over uitstekende bui tenspelers beschikt. Neem bijvoorbeel Amancio. Een goede speler, hoewel misschien niet meer zoals vroeger. Die jongen moet het nu minder van zijn regelmatige prestaties hebben, dan wel van zijn „momenten”. Maar in die momenten is hij dan ook een groot voetballer. Ook de rest van de ploeg is sterk, maar niet regelmatig of groots te noemen. De lichamelijke conditie van het elftal was bij die laatste wedstrijd tegen Dynamo bijzonder goed, dat was trouwens een van de redenen waaraan zij hun overwinning te danken hadden.” Daarom is Michels wat Ajax betreft gematigd optimistisch „Het wordt al met al een werkelijk interessante ontmoeting- Mijn opinie is natuurlijk dat Ajax veel beter is. Maar als je sterker bent, wil dat nog niet zeggen dat het je lukt dit uit te drukken in de doelpunten. En daar gaat het per slot van rekening om. Kijk, in een competitie van pak-weg tien wedstrijden zou er voor mij niet de minste twijfel bestaan dat Ajax Real in de pan zou hakken. Maar met slechts twee wedstrij den liggen de zaken anders. Dan nemen de „normale” factoren af en de kansfac tor neemt toe. Ajax blijft echter de duidelijk favoriet bij mij”. bouwd, is PSV afgetakeld, met als dieptepunt het vorige jaar. Het is mij en de club natuurlijk ook tegengevallen. Er waren zeven man aangetrokken en nu zijn er nog drie over. Het moet dus wel mislukt zijn. Nu wordt er weer met resolute hand opgebouwd, maar wie zegt dat bijvoorbeeld de trainer volgend jaar niet weg gaat. Er zijn geen garanties. Ik zie het momenteel niet zitten. Ik wil voorop stellen, dat ik bij PSV altijd prettig gewerkt heb, maar het begint op een gegeven moment te ver velen. Als je interlands speelt en je ziet dan het succes van je kamera den, die ook in het nationale elftal staan, dan gaat dat aan je knagen. In eerste instantie gaat het me niet om het geld, maar dat wordt het natuur lijk wel. Want als je geen internatio nale wedstrijden speelt, kost je dat veel geld. Niet alleen met premies, maar ook met reclame. De Ajax- spelers maken overal reclame voor. Ik ben dit jaar behalve bij Adidas bij niet één firma in de reclame ge weest in mijn periode bij Sparta had ik zelfs meer. En als ik het achteraf bekijk had ik nog beter bij Sparta kunnen blijven”. Jan van Beveren is dus duidelijk niet tevreden met zijn positie. Hij verklaart ook bepaald niet afkerig te zijn van een andere club. „Ik zou wel weg willen, ja. Maar daar wil PSV Die onderhandelingen raakten teren in een impasse, „omdat” van Beveren, „er geen akkoord be reikt kon worden”. „Het is definitief afgeketst”, aldus de nationale doel man. Nadat zijn manager echter had verklaard, dat de besprekingen nog gaande waren (meer wilde hij daar niet over zeggen, evenals PSV-mana- ger Ben van Gelder) zwakte Jan van Beveren zijn uitspraak wat af: „Er zijn enkele dingen voorgevallen, waardoor ik het verder wel geloof”. Waarom alles draait, is het feit dat Jan van Beveren zekerheid wil heb ben voor de toekomst, een zekerheid, die hij momenteel niet heeft. Jan van Beveren: „Ik ben nu bijna drie jaar geleden naar PSV gegaan om insternationale wedstrijden te spelen. Toen ik ben gekomen speelde PSV voor de Europacup, maar daarna was het afgelopen. In plaats van opge- EINDHOVEN. Nederlands elftal keeper Jan van Beveren heeft het bij PSV niet meer naar zijn zin. Hij zou het liefst van vereniging veranderen, een plan waar PSV (dat hemnog een jaar onder contract heeft) beslist niet aan meewerkt. Daarnaast echter is Van Beveren in grote tegenstelling tot wat hij werkelijk wil, bezig ge weest met besprekingen over zevenjarig contract bij PSV. Het is voor het eerst dat de broers Van de Kerkhof, die wel al deel uit maakten van Jong Oranje, in de A- groep zijn opgenomen. Jeuring maakt zijn rentree nadat hij in novem ber 1971 voor het laatst was gekozen. De overige elf geïnviteerde spelers zijn: Haan, Hulshoff, Keizer, Krol en Suur- bier (allen Ajax), Mansveld (FC Den Haag), De Jong, Van Hanegem en Schneider (allen Feyenoord), Brokamp (MW) en Van Beveren (PSV). De equi pe vertrekt dinsdagmorgen Van Schiphol naar Oostenrijk en keert donderdag te rug. van de vier is, want dan bereik je niet de halve finales in 'n dergelijk toernooi. Maar wij hebben nu meer routine in de ploeg dan toen. We laten ons niet meer inti mideren. Dat gebeurde vijf jaar geleden wel. Alleen de naam Real maakte toen reeds indruk. Tenslotte zitten er nog vijf man (Keizer, Cruyff, Swart, Suurbier en Hulshoff) in het elftal dat in 1967 in de eerste ronde van Real verloor. Deze jongens willen ook revanche. We zijn er dan ook wel content mee. Tegen Derby County krijg je van die harde gevech ten, die kosten meer kracht. Juventus speelt dat ongenuanceerde Italiaanse spel. Nee, ik geloof wel dat we het niet slecht hebben getroffen,” aldus Groot. Piet Keizer, een van de spelers die in 1967 behoorden tot het Ajax-elftal dat toen niet verder kwam d an de eerste ronde: „Ik ben tevreden. Ik geloof dat we er ook de meeste kans tegen hebben. Ik zie teg^n Real veel minder op dan tegen die wedstrijden met Bayem München. Real is een ploeg die je laat voetballen. Dat hebben we graag. Ik heb echter het gevoel dat wij kwalitatief iets sterker zijn. Ik ben dan ook erg opitimistisch over het resultaat." Net als Swart vond ook Heinz Stuy dat een wensje, wat betreft de loting, in vervulling was gegaan. „Als er een ploeg is waar je mooie duels tegen kunt spe- Dit weekeinde zal het Ajax-bestuur zich uitspreken over de houding van Johan Cruyff. Mét enkele van zijn col lega’s zullen er ongetwijfeld velen ver langend uitkijken naar een pittige straf voor de vedette die men zijn plaats wel eens gewezen wil zien. Maar daar zal het, wanneer de Ajax-leiders tenminste nuchter en zakelijk blijven, niet van kunnen komen. Gevoelsmatig mag de handelwijze van Cruyff dan misschien wel te veroordelen zijn, feitelijk valt er aan zijn beslissing niet te tornen. Hij bleef thuis op advies van een medisch specialist, dokter Hans Tetzner. Geen werknemer (en dat is Cruyff) valt te veroordelen op het naleven van een medisch advies, dat elk bedrijf (dus ook Ajax) heeft te respecteren ook al betreft het een uiterst waardevolle employé die op een belangrijk moment niet kan deelnemen aan het produktieproces. Het enige wat Ajax Cruyff kan kwalijk nemen, is het wat te hard voorbijhollen van clubarts Rolink. Meer dan een re primande mag Cruyff daar niet aan overhouden. En Theo Pahlplatz: „Ik zou ook liever tegen Tottenham Hotspur gespeeld heb ben. Borussia is juist weer ebzig in topvorm te komen. Die nederlaag tegen Bayern München zegt me in dat opzicht niet zoveel. Er wordt daar grandioos gevoetbald in Mönchengladbach. Denk alleen maar eens aan Netzer.” DEN HAAG. De cijfers van de midweekse toto no 36, waarin op de EuropaCup wedstrijden werd gespeeld, zijn: Aantal deelnemers 420.186 Inleg 795.000,- Prijzenbedrag 336.285,- le prijs, 35 winnaars, diie elk bruto ƒ2.402,- ontvangen, 2e prijs, 703 win- |naas, die elk 119,50 ontvangen, 3e pries, 8.255 winnaars, die elk 10,10 ont vangen. De premie ten bedrage van 84.071,- wordt na het verstrijken van de recla- metermijn woensdag 10 april a.s. bij loting toegewezen aan een der winnaars van de ie prijs. AMSTERDAM. Ajax kende, vrij dagmiddag nadat de loting voor de halve finales van het toernooi om de Europa cup bekend was geworden, geen angst voor de tegenstander. De enige vrees bij de ajacieden voor de halve finales was fitheid van de eigen spelers. Horst Blan kenburg bijvoorbeeld, thuis met zijn knieblessure uitrustend, zei: „Wat zou ik er tegen die ploeg graag weer bijzijn. Op dit moment ben ik er echter nog lang niet zeker van over drie weken weer fit te zijn.” Stefan Kovacs dacht ook meer aan zijn eigen elftal dan aan de volgen de tegenstander. „Onze eigen blessures zijn veel belangrijker dan Real Madrid. Een gezond Ajax behoeft voor geen enkele ploeg bang te zijn, maar nu valt er nog niets definitiefs te zeggen over het herstel van de gewonde spelers. Als Johan Cruyff al weer zou kunnen spe len op 11 april, dan zijn er nog altijd twijfels over Horst Blankenburg en Gerrie Mühren. We zullen een Real Madrid treffen dat zich uitsluitend op deze wedstrijd kan concentreren, terwijl voor ons o ok nog competitiebelang op het spel staat. Real immers is nagenoeg kansloos voor het Spaanse kampioen- „Elftal voor mooie duels „Real is,” volgens Sjaak Swart, „een zware tegenstander, zoals elk van de andere halve finalisten zou zijn geweest. Ik heb er echt op gehoopt dat wij nog eens onze krachten met Real zouden kunnen meten. Toen wij zo’n dikke vijf jaar geleden van hen verloren, hadden wij een ploeg in opbouw, nu komt Real te staan tegenover het echte Ajax. Wij hebben een goede kans weer de finale te bereiken, voor de vierde keer in vijf jaar. Een echt bezwaar is niet dat wij Madrid eerst in Amsterdam ontmoeten. Het is eigenlijk net als met Bayern. Een ploeg als Ajax moet toch in staat zijn in de thuiswedstrijd zich voldoende zeker heid te verschaffen.” - 1

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 13