bednjvente WERKGEVERS ZIEN GEEN RUIMTE VOOR VERDER ONDERHANDELEN Werkgelegenheid remmen m groei SHV PRAAT MET CO-OP NVV-BESCHULDIGINGEN OVER DUBBELE REKENINGEN BEURS Él WEEK ff-* I 1 3*4 Industriebonden bereid tot concessies prijscompensatie Advies Den Haag en Rijnmond: J h*, .A... 11 j- x' - ZATERDAG 24 MAART 1973 Rente Gunstig Geen reacties Vergoeden r. Beperkt Niet wijken Geen initiatief f' V W B m- I Bh h 1 hl I I - SW (Van onze redactie economie) 10 u. (Van onze correspondent) (Van onze beursredactie) 3 3 3 straat, ag H. Over het geheel genomen is in Zuid- Holland maar een beperkte groei van het eigen natuurlijke aanbod van ar beidskrachten te verwachten. Dit aanbod zal in 1980 niet meer dan 9.000 groter zijn dan in 1970. Zou het huidige beleid aerten heer school, Ivaart, ivond- i 11.30 ncen- idium. en de ld. zo i. Het jfsge- mmen ijl de ongen eratie. u. ds. ielofs- Holle- jburg- n Vel- u. ds. Milaan lag H. u; H. zater- Vlissen i. Bij- ds. J. u. ds. Beze- straat, zon- 18 u.; terdag ag H. pende k een Sigon zestig nlang Hoog- twee e me- Nadrukkelijk hebben de industriebon den laten uitkomen dat zij onder leiding van minister Boersma willen praten met hun tegenstanders. Wat zou de rol van de minister moeten zijn? Arie Groene- velt: Die mag hij wat ons betreft zelf kiezen: het gesprek op gang brengen of het geheel leiden, bemiddelen. Alleen kunnen we geen arbitrage met bindende uitspraak aanvaarden, dat is reglemen tair niet meer mogelijk. Resultaten uit een gesprek moeten eerst aan de achter ban worden voorgelegd. Co-op (de bedrijfsnaam is ontleend aan het woord co-operatie) verkeert in zulke grote financiële moeilijkheden, dat de werkgelegenheid voor 6.000 van de 8.000 werknemers verloren gaat als niet nu een redder verschijnt die het bedrijf, of althans een groot deel ervan, over neemt- Als de ontslagen doorgaan, zullen zij volgens mr. W. Mazzola, gedellegeerd commissaris van Co-op Nederland, voor het grootste deel in de provincie Utrecht vallen. nken- tie op ren aar en en Exota, ornia- t sui- >chap- lustrie lappij i Cola zerne- DEN HAAG. In het Haagse gebied en in Rijnmond zal de groei van de werkgelegenheid „in belangrijke mate” moeten worden begrensd. Dit constateert de regionale raad voor de arbeidsmarkt voor de provincie Zuid-Holland in een „werkgelegenheidsnota Zuid-Holland”. In deze sub-regio’s is een zo grote groei van de werkgelegenheid te verwachten als er niet wordt ingegrepen, dat alleen een sterke toeneming van de pendel naar deze regio’s in de vraag naar arbeids krachten zal kunnen voorzien. Lan- ndmis, 18 u.; L30 u. Rolls Royce. Een vakbondsleider heeft zich vrijdag heftig uitgesproken tegen de openbare verkoping van Roils Roy ce, een van de meest indrukwekkende Britse statussymbolen. Rolls Royce, fabrikant van prestigeauto- mobielen bij uitstek, zal op 1 mei aan de hoogste bieder worden verkocht. Met de opbrengst zal een gedeelte van de schuldenlast worden gedelgd die het bedrijf ruim twee jaar geleden in een financiële crisis stortte. Het bedrijf zal op last van de aandeel houders worden verkocht door het bankiershuis N. M. Rothschild- Rolls Royce raakte failliet als gevolg van de verliezen geleden door de af deling vliegtuigmotoren, die sindsdien is overgenomen door de Britse rege ring. De schulden bedroegen in totaal 130 miljoen pond sterling, 312 miljoen dollar. Verkoop Marijnen. De maatschappij Van Berkel’s Patent nv (4400 man) en nv Technisch bureau Marijnen (200 man) zijn besprekingen begonnen over de overneming van Marijnen door Van Berkel- Met de vakorganisaties is con tact opgenomen en zij hebben geen bezwaren, aldus een gezamenlijk be richt. Marijnen is een koeltechnisch bedrijf. De vakcentrale vindt dat de minister van Volksgezondheid op dit gebied bij zonder nuttig werk zou kunnen doen door een overzicht te geven van de landelijke situatie wat betreft dit soort misbruik door medische specialisten: „maar deze medicus (dr. Stuyt) lijkt zich liever niet tegenover zijn collega’s op te willen stellen”, aldus het NVV. Schoenproduktie. De Nederlandse schoei- selproduktie is volgens de ciijfers van het CBS in het afgelopen jaar gedaald tot ongeveer 19 miljoen paar. In 1971 werden er in Nederland 25 miljoen paar schoenen, laarzen, pantoffels en sandalen vervaardigd. De produktie van geheel leren schoenen, laarzen en sandalen daalde van 17,25 miljoen paar in 1971 tot 14 miljoen paar. niet worden gewijzigd, dan zal de vraag naar arbeidskrachten met 60.000 groeien. Zou men hierin willen voorzien, dan zou een dermate groot beroep op arbeidsaan bod van buiten de provincie (pendel en buitenlandse arbeiders) moeten worden gedaan, dat een ontwikkeling ontstaat, die uit een oogpunt van bevolkingscon centratie, ruimtelijke ontwikkeling en kwalitatieve verbetering als ongunstig moet worden beoordeeld, zegt de nota. gezwicht. Maar ze hbben volgens het NW evenals hun collega’s bij het Mathijsen-ziekenhuis besloten de kosten weer door de berekenen aan hun patiën ten. Ze verhaalden de kosten op de verzekeraars van hun patiënten, dus de premies van de particuliere ziektekos tenverzekeringen gingen nog weer eens extra omhoog, zonder dat de patiënten er iets tegen konden doen, aldus het NW. Zwevende lire. De Westduitse minister van buitenlandse zaken, Scheel, heeft vrijdag te Rome op een persconferen tie gezegd dat de Italiaanse leiders de Hire zullen laten aansluiten bij de overige zwevende Europese koersen, en wel „zo spoedig mogelijk”. „Ik ben ervan overtuigd”, aldus Scheel, „dat het de vaste wens is van de Italiaanse regering terug te keren tot een meer Europees gezinde houding zodra de economische toestand dat veroorlooft.” Er kon natuurlijk geen datum worden genoemd, aldus Scheel, „anders zouden de internationale speculanten er maar munt uit slaan.” UTRECHT. Volgens het NVV heb ben de aan het academisch ziekenhuis in Leiden verbonden hoogleraren-specia- listen jarenlang hun particuliere patiën ten in dit overheids-ziekenhuis behan deld terwijl ze kosteloos gebruik maak ten van ruimten, apparatuur, secretares sen, analistes, röntgenassistenten en an dere hulpkrachten. Bjj het Dr. Mathü- sen-hospitaal in Utrecht, het vroegere militaire hospitaal, wilde een aantal particuliere artsen alleen een dienstver band aangaan als ze eigen patiënten in het ziekenhuis mochten behandelen, al dus het NVV in „De Vakbeweging”. Het ministerie van defensie bracht een bijzonder matige vergoeding in rekening bij deze specialisten, maar die bereken den volgens de vakcentrale nieit alleen dit kostenbedrag aan hun patiënten door, ze legden daar ook nog eens een extra marge bovenop. In beide gevallen moest de gemeenschap er in feite voor opdraaien, stelt het NW. Het vermoedt dat nog wel meer van dit soort gevallen (geweest) zijn. De vakcentrale heeft sterk het ver moeden dat de hoogleraren van de Stichting Academisch Ziekenhuis Leiden de kosten van hulpkrachten en praktijk ruimte toch altijd al aan hun patiënten ering egens rrden daar- zitter iding Of deze situatie nu nog bij het Ma- thijsen-hospitaal bestaat is het NW niet bekend, „maar de beide voorbeelden ge ven wel duidelijk aan dat we snel naar een andere structuur van ons volksge- zondheidsapparaat toe moeten. En zeker naar een ander financieringssysteem, waarbij er een veel grotere rem komt op de specialistennota’s, zo meent het NW. Evenals de beide andere vakcen trales (CNV en NKV), pleit het allang voor de invoering van een volksverzeke ring tegen ziektekosten waarbij het ver schil tussen particulier- en fonds-verze- kerden verdwijnt. UTRECHT. De SHV in Utrecht is de belangrijkste gegadigde om de bijna failliete boedel van Coöp over te nemen. Er zijn vrijdag in Utrecht tussen de beide concerns besprekingen gevoerd over overname van het levensmiddelen concern Co-op door het handelsconcern Steenkolen Handelsvereniging. De industriebondsbesturen die dinsdag bijeenkomen over de resultaten van de onderhandelingen met de contactgroep metaalwerkgevers, vroegen zich vrijdag af wie de macht in de FME heeft Het lijkt er volgens hen op dat het drs. Bakkenist is, die geen duimbreed wil wijken. Namens de werkgevers werd verklaard dat men wil praten over de functie van de prijscompensatie. Maar dan moeten de werknemers de ultima tieve eisen laten vallen, aldus mr. Prins. De bonden hebben geen argumenten gegeven voor het hanteren van het pla fond in de prijscompensatie, aldus het verwijt van werkgeverszijde. Daarop toonde Arie Groenevelt een brochure waarin de cijfers van het VNO naast die van de banden staan. De bonden blijven er bij dat in geval van volledige prijs compensatie de hogere inkomens over compensatie krijgen. „Maar wij houden op met cijferen totdat we aan de onder handelingstafel zitten”, aldus de bonds- bestuurdsrs. Wat betreft de werking van het com pensatiesysteem, de bonden hadden voorgesteld, aldus hun woordvoerders, daarvan een studie te maken gezamen lijk met de werkgeversorganisaties. Daar bij zou dan moeten worden bezien of er onrechtvaardigheden zouden zijn, of in derdaad hogere inkomens netto achteruit gaan- „Mochten we ongelijk hebben dan moet er achteraf worden gecorrigeerd”, aldus weer Arie Groenevelt”. Maar de werkgevers wilden niet. De werkgevers zien geen ruimte voor onderhandelingen. Over het maximum prijscompensatie willen zij niet praten. Wel „over het insrument” van de prijs compensatie. Overigens hield de aandelensector zich deze week weer formidabel. Niet zozeer voor de grote fondsen die goed prijshou dend in de markt bleven liggen, maar vooral voor het gros van de lokale markt. Twee factoren waren hieraan debet. De aanhoudende stroom van bij zonder gunstig bedrijfsnieuws in de vorm van de jaarresultaten over 1972 alsmede de hernieuwde fusiedrift. Deze leefde zich vooral uit binnen de scheepvaartsector waar de firma Vinke die het beheer voert over zowel de Oostzee als de Hillegersberg berichtte, dat onderhandelingen over een bod op beide bedrijven werden gevoerd. Aande len Oostzee verdubbelden zich hierdoor vrijwel in koers. Aandelen Hillegersberg stegen met 1.000 gulden tot 1.600 gul den. Ook de andere aandelen in de kleinere scheepvaartbedrijven als Wijk- lijn en vooral Zeeland en Zeevaart zagen hun koersen hierdoor fors ver hoogd. Van de grote scheepvaartconcerns kon eigenlijk alleen de Scheepvaartunie een flinke vooruitgang boeken en ƒ10 aan trekken. Van Ommeren verloor 10 pun ten door geruchten over een sterk te genvallend jaar. Trouwens vele koersen voor de lokale markt waren deze week eerder gevoeliger voor geruchten of ver wachtingen van meestal goede bedrijfs- berichten dan over de inhoud van de bekendmakingen zelf. Die bleken meest al reeds in de eerder opgelopen koersen verdisconteerd. Maar vooruitlopende op naar stellig verwacht werd zeer gunsti ge resultaten konden zich bijvoorbeeld aandelen Telegraaf 20 gulden, Neder landse Dagblad Unie 15 gulden en We gener 5 gulden verbeteren. Cindu werd 10 gulden duurder en de Meelfabrieken 15 gulden. Maar ook werd er weer danig gespeculeerd in het meer lagere spul als Crane, Verto, Nierstrasz, Reesink, Aniem en noem maar op. insdag .15 u. „De werkgevers staken ook”, aldus Arie Groenevelt, „namelijk het redelijk overleg”. Van werkgeverszijde werd vrijdag gesteld dat mogelijk de onder- handelingen, die de industriebonden met de Contactgroep Werkgevers Metaalin dustrie voeren, niet zullen slagen. „Dan zullen daar ook bij die bedrijven ulti matums worden gesteld”, was de reactie van de bonden. Mocht het op een totale Er lijkt dus nog geen enkele ruimte voor gesprek te zjjn. De werknemers zullen hun acties, die al zeseneenhalf mil joen hebben gekost, nog niet staken. Als het tot een gesprek komt zullen de akties doorgaan totdat de bonden ervan overtuigd zijn dat concrete resultaten mogen worden verwacht. Minister Boersma heeft de topbestuur ders der industriebonden woensdag 14 maart in Utrecht ontvangen. Dit onthul de voorzitter Arie Groenevelt van de Industriebond NVV vrijdagavond. De be windsman had de werknemersvertegen woordigers uitgenodigd. Hij vroeg hun of de situatie zo moest blijven- Hun antwoord was: nee. wij willen wel praten over de prijscompensatie, maar de werk gevers willen dat niet. Drs. Boersma heeft vervolgens een gesprek gevoerd met ir. A. Prins, gedele geerd bestuurder van de werkgeversfe- deratie in de metaal (FME). Deze ver klaarde vrijdag dat het om een zuiver informatief gesprek ging. Van vakbonds- zijde werd te kennen gegeven dat de minister nu al anderhalve week wacht op een antwoord. Het bestuur van de FME zou zijn gedelegeerde nog geen machtiging hebben gegeven. Beide partijen hebben vrijdag op pers conferenties verklaard wel te willen on derhandelen. „Wij zijn altijd beschikbaar voor redelijk overleg”, aldus drs. S. C. Bakkenist, VNO-voorzitter namens de werkgeversorganisaties. De werkgevers zullen geen uitnodiging voor een gesprek doen. „Wij hebben de onderhandelingen niet afgebroken, wij zijn niet in sta king”, zei de heer Bakkenist. Hij zei eventueel iets te zien in een soort „in formateur” (zoals de directie die wil in het Hoogovens-geschil) of een neutrale voorzitter. In de subregio’s Leiden^ Gouda en Dordrecht wordt een vrij belangrijke groei van het eigen aanbod van arbeids krachten verwacht in de periode tot 1980, waarop de werkgelegenheidsnota betrekking heeft. In deze drie gebieden moet gestreefd worden naar een ontwik keling van de werkgelegenheid, die wat het aantal betreft, in de pas loopt met deze groei van het aanbod. Deze drie subregio’s zullen vooral een rol spelen als opvanggebied voor migranten uit Rijnmond en het Haagse gebied. De subregio Hoeksche Waard/Goeree- Overflakkee vraagt bijzondere aandacht vanwege een voortgaande vermindering van de werkgelegenheid in de agrarische sector. Zonder specifieke impulsen aan de werkgelegenheid dreigt hier een be langrijke toeneming van de structurele werkloosheid, aldus de nota In Wall Street maakte de sterke da ling van het tekort in het vierde kwar taal overigens een gunstige indruk en de beurs kon zijn eerder deze week afge brokkelde positie hierdoor enigermate versterken. Het land is in een nogal heftig conflict gewikkeld over de rente stijging die door de banken op een half procent werd bepaald. De monetaire au toriteiten vonden dat te veel en wilden een matiger verhoging. Maar de niette min toch opgaande rentebeweging had ook deze week op de ontwikkeling in Wall Street een drukkend effect. De monetaire autoriteiten in ons land zaten duidelijk in hun maag met de enorme voorraad aan deviezen die vlak voor de opschorting van de valutahandel enkele weken geleden via de steunaan kopen van de Nederlandsche Bank onze geldmarkt nog waren binnengekomen. Zouden deze deviezen zich op onze bin nenlandse geldcirculatie storten, het in flatoire leed zou niet te overzien zijn. Daarom vaardigde de Nederlandsche Bank ook voor de saldi van buitenlan ders een boetebeding uit zoals eigenlijk al lange tijd voor de aankoop van Ne derlandse obligaties met buitenlands geld bestaat. Een deel van de opgehoopte saldi vertrok hierdoor of werd overgezet in vaste rentedragende effecten. Maar de grote hoop bleef rustig zitten zodat onze nationale bank gedwongen was een soort blokkade voor dit geld in te stellen. Ook hier dus een af wachten ten aanzien van de verdere ontwikkeling van het inter nationale betalingsverkeer. De obligatiemarkt kwam deze week deels door de blokkade en boeteclausules voor buitenlands kapitaal enigermate onder druk. Daarbij verhevigde de emis- sie-activiteit zich onverwacht want de Nederlandse Gasunie wil op korte ter mijn voor een fiks bedrag lenen terwijl vanuit het bedrijfsleven zowel Bergoss als de Kas Associatie binnenkort tot een aandelenemissie zal overgaan. Deze laatste twee waren overigens een haus- se-factor want zowel Bergoss als de Kas Associatie kon er zo rond 20 gulden door stijgen maar het grote succes van de jongste lening van de Bank voor Nederlandse Gemeenten, die voor een rente van 7,25 procent bij de emissie- koers van 99 procent zwaar werd over- tekend, liep op een teleurstelling uit toen de nieuwe lening voor het eerst in de notering kwam. Toen bleek het kli maat reeds zo te zijn veranderd dat ongeveer een half procent beneden de emissiekoers moest worden begonnen. Paardevlees. De invoer van paardevlees in in vijf jaar tijds verdrievoudigd, Nederlands eigen voorziening met paardevlees is in twee jaar met de helft verminderd. De invoer groeide namelijk tot 30 000 ton in 1972. Het aantal Nederlandse slachtpaarden daalde van 13.500 stuks in 1970 tot 6.500 in 1972. Bij het academisch ziekenhuis in Lei den stelde de ziekenhuisdirectie overi gens een aantal maanden geleden dat het privégebruik van de faciliteiten van het ziekenhuis moesten worden vergoed. Maar dat stuitte op fel verzet bij de hoogleraren. Uiteindelijk Zijn ze toch Ongeveer 1000 stakers afkomstig van zes Utrechtse en drie Veenendaalse me taal en textielbedrijven hebben vrij dagmiddag een protestmars gehouden door Veenendaal. De mars die was ge organiseerd door de drie industriebon den NVV, CNV en NKV,, had een orde lijk verloop. De route voerde onder meer langs de kogellagerfabriek SKF waar de uit de ramen hangende werkwilligen werden uitgejouwd. Verder werden er leuzen geroepen tegen de FME en de werkgeversvoorzitter Bakkenist. Eind punt van de mars was het verenigins- geb. in Veenendaal waar NVV vakbonds bestuurder T. de Jong de stellige verze kering gaf dat de vakbonden aan hun eisen centen en geen percenten zullen blijven vasthouden. Voor de stakende buitenlandse werknemers, ongeveer de helft van het aantal dat in de mars meeliep, waren er Turkse en Spaanse tolken. EEG-lonen. In de negen landen van de EEG zijn de lonen in 1972 gestegen van minimaal 9 tot maximaal 13 per cent, terwijl de prijzen er met 6 5 7 percent stegen, aldus is vrijdag door de EEG bekendgemaakt. Voor Neder land werd 12,5 percent genoteerd. Er wordt op gewezen dat de lonen in de gemeenschap sterker stijgen dan die in de Verenigde Staten. V, uv~ ■n sa- abriek da en i aappij I r van I sland, >nder- ireda- >e Al- DEN HAAG. Minister Boersma van sociale zaken wacht op antwoord van de werkgevers in de grootmetaal. Hij heeft beide partijen in het conflict ruim een week geleden gevraagd aan tafel te komen zitten. De industriebonden zijn bereid tot zo’n gesprek. Voor hen is de maximering in de prijscompensatie niet getalsmatig „keihard”. Dat wil zeggen dat zij wel genegen zijn boven de aan vankelijk gestelde inkomensgrens van 25.000 uit te gaan. De werkgevers heb ben Boersma nog niet geantwoord. De standpunten in het conflict liggen vast. uitputtingsslag uitdraaien, dan aanvaar den wij diie uitdaging- Overigens wordt de kans redelijk ge acht dat de bonden met deze dissidente groep werkgevers merendeels kleine bedrijven), die al jarenlang met de FME in onmin leeft, tof overeenstemming ko men over het grote geschilpunt. In plaats tot 250 per percent prijscompen satie zouden de bonden willen gaan tot 300 a f 350 om de werkgevers tegemoet te komen. Deze onderhandeling kan een opening in het conflict worden. „Tenzij Bakkenist economische druk op de con tactgroep uitoefent”, zei men vrijdag In vakbondskringen. hebben doorberekend, zonder dat zij tot voor kort die kosten in werkelijkheid ook hadden:,,wij hebben de indruk dat ze er thans een extra slaatje uit willen slaan door aan hun patiënten tweemaal de kosten voor hetzelfde in rekening te brengen. Maar aangezien de Landelijke Specialisten Vereniging al jaren lang categorisch weigert een inzage te geven in de opbouw van de tarieven, is dat helaas niet te controleren”, verzucht het NW. AMSTERDAM. - Deze week is de valutahandel op nieuwe basis begonnen. Zonder veel opzien overigens en zonder spectaculaire gebeurtenissen. Alles wacht af en ziet de verdere ontwikke ling nog eens aan. Wel werd bekend dat het betalingsbalanstekort van Amerika vorig jaar rond 6 miljard dollar heeft bedragen zodat de wereld dus met nog eens 6 miljard dollar valuta Is opge scheept. Een woordvoerder van het Acade misch Ziekenhuis in Leiden verklaarde desgevraagd dat men zich daar voors hands van commentaar wil onthouden omdat men nog geen kennis heeft geno men van het artikel in het NW-blad „De Vakbeweging”. Luitenant-kolonel Feenstra, waarnemend chef-hospitaal (geneesheer-directeur) van het Mathijsen hospitaal in Utrecht liet zich vrijdaga vond in dezelfde geest uit. het instrument” van de prijscompensatie. Drs. Bakkenist: „Als de vakbonden niet bereid zijn begrip te hebben voor de argumenten en standpunten van de werkgevers dan zie ik ook niet hoe we er uit zouden kunnen komen”. En ir. Prins wees er nog eens op dat de overigens goede onderhandelingen in februari stuk liepen op de prijscompensatieverlan- gens van de bonden, waarmee zij inko mens willen herverdelen. „Het gaat eigenlijk maar over tienden van percenten”, zei Arie Groenevelt la ter op de dag. „We hebben de overcom pensatie aangetoond en duidelijk ge maakt dat de scheiding tussen hoofd- en handarbeiders juist door die volledige prijscompensatie steeds groter wordt”. Volgens hem heeft juist het VNO enkele jaren geleden de zgn. glijdende loon schaal, waaruit de prijscompensatie re sulteerde die voor de laagstbetaalden is bedoeld, bestreden. De werkgevers wil den in 1969 niet verder gaan dan 6 percent. „Nu willen wij afvlakken door een maximering en wilden zij niet”. „Door het bestaande systeem”, zei hij, „hebben de laagstbetaalden eerder al een achterstand opgelopen. Ook daarover is vorig jaar het metaalconflict ontstaan”. En naar de mening van de bonden al in december vorig jaar hebben de werkgevers de onderhandelingen op dit punt bij voorbaat afgebroken door te stellen dat niet over verandering in het systeem van prijscompensatie zou kun nen worden gesproken. Gasstakingen. De werknemers in de Britse gasindustrie hebben vrijdaga vond besloten een einde te maken aan hun reeks stakingen van 38 dagen en akkoord te gaan met een nieuw loon- aanbod. Een ernstige bedreiging voor de anti-inflatiepolitiek van premier Edward Heath is zodoende weggeno men. De 47.000 gasarbeiders hebben een gemiddelde loonsverhoging van oneveer 23 gulden geaccepteerd. „Specialisten bedriegen patiënten KLM-leiding. Mr- J. F. A. de Soet, directeur van de Koninklijke Lucht vaart Maatschappij nv zal per 1 au gustus zijn functie van algemeen be drijfsdirecteur neerleggen om zich ge heel te kunnen wijden aan zijn taken als lid van de directie. De heer B. van de Breevaart zal per gelijke datum de heer De Soet als algemeen bedrijfsdi recteur van de KLM opvolgen. Hij zal worden opgevolgd door ir. K. H. Lede- boer. De heer van de Breevaart is thans plaatsvervangend algemeen be drijfsdirecteur en de heer Ledeboer is nu nog assistent van de algemeen bedrijfsdirecteur, zo deelt KLM mee. ■fe ss4 i -- s 41

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 7