Strawberries had succes in inhaalduel K GEDEELTELIJK SUCCES K VAN SCHEYBEEK-HEREN n Zware nederlaag tegen Rijswijk 1 1 Watervliet verloor na rust concentratie Meyran-beker voor Schelvis KIC NIET SLAGVAARDIG GENOEG TEGEN STERK AVA Tempo Team Jansen en Koene ook snel in sprints dameskampioen Derde plaats Groen-Zijlstra Smit snelste loper op strand Zandvoort Turntitel voor Bert v. d. Zalm Cevert niet te stuiten Tine Zwaan twee titels Ilaarlem-jeugd na zege op’ Ajax bijna zeker van titel SPORTPRIJZEN ■li ai f 3 wi. AUTOSCHADE? BROM SNEL „Kaasstad”-bridge TOPDUEL ONDER MOEILIJKE OMSTANDIGHEDEN 1 "YS MAANDAG 26 MAART 1973 16 MA Concentratie 1 ij: oens besli se I het steet ben naar Nooi Mus doel stral Koo KIC aan Vraag prijsopgave L. Nieuwstraat 8 - IJMUIDEN Telefoon 02550-10034 Lager tempo - - I ri.. s «n (Van onze wielermedewerker) ADVERTENTIE (Van onze tafeltennismedewerker) 1 Jansen, van Paridon ADVERTENTIE interne verstek Met nog vijf minuten te spelen was er nu weer van alles mogelijk. Een speel ster van Hilversum schoot gedekt toch de bal door de korf: 12-11 voor Hilver sum. De scheidsrechter vertolkte ook in deze laatste fase van de wedstrijd een hoofdrol: twee straf worpen deelde hij uit; elke ploeg kreeg er een. Uiteraard benutte Bert Koopman (zijn zevende) voor Watervliet deze kans 12-12. Twintig seconden voor tijd werd het pleit be slecht. Hilversum gooide ook zijn straf- worp door de korf. I I 2 I I 5 I c De wedstrijd tussen de rivalen IJmond en Concordia toonde weinig krachtsver schil, al is de 11-10 IJmond-zege ver diend maar ook verrassend. Concordia immers was tot gisteren ongeslagen lei der, terwijl IJmond met een bescheiden klassering genoegen moet nemen. Con cordia begon goed en nam een 0-2 voor sprong. Duidelijk was dat beide teams moesten wennen aan de grotere maten van het elf-handbal veld dat goed spel J SU op Ki di< ba BI vo va en na te uil ko Ht aa .,11 m Ki Ik vc ze nc n€ lë se g S' K ar Oi li vc U< ’I [k !a o< ?c ALKMAAR. Het paar KokkesKai ser (Amsterdam-Utrecht) heeft in Alk maar het achtste Kaasstad bridgetoer- nooi gewonnen met een totaal van 12.217 punten. Aan het toernooi namen 220 pa ren deel. Neptunus heeft een keurig puntje af gesnoept van De Tovers. Het 6-6 gelijke spel geeft Neptunus weer moed. DKV houdt de nek-aan-nek race met Thor goed bij. Zelf won het heel gemakkelijk van OSDO met 11-4. Heemskerk ver sloeg het tweede team van DKV. Groen Geel-4 haalde echter het kampioenschap binnen door thuis van Hoger Op-2 te winnen. Stand: 2B: S’kwartier 12-24 (kamp.), Hespa 11-12, De Tovers 11-12, Roda 11- 11, O’kwartier 12-11, Meo 10-9, Landlust 11- 9, KCO 12-8, Neptunus 11-6; 3C: Thor 11-22, DKV 12-20, Mia 11-10, VIOD 12- 10, KJOS 11-9, Rapid 11-8, DTS 11-7, OSDO 11-4; Afd. 1B: Gr. Geel 4 10-17 (kampè), Heemskerk 1 11-14, HCSC 10-12, Asonia 10-9, DSO 10-8, Hoger Op 2 -08, KDV 2 11-4. (Van onze wielermedewerker) HAARLEM. De rappe finisher Jan Jansen won zondag op het parcours in het Van der Aartsportpark een onderlin ge clubrit van de Haarlemse wielerclub De Kampioen. Samen met Hans van Leeuwen, waarmee hij in het belissen- de sprintje helemaal geen moeite had, was Jansen een ronde uitgelopen op het peloton. Eechtrop had meer succes. HDM 5 was een niet al te moeilijke hindernis. Er werd leuk gecombineerd en HDM werd vele malen in de verdrukking gebracht. Vier maal werd er gescoord. Mej. van Rossum, mej- Jaapies en mej. Renz verzorgden de produktie. HAARLEM. Nadat Tempo Team al eerder bij de heren Nederlands kampioen is geworden, heeft nu ook het damesteam de nationale titel gegrepen. Dat deed het overigens zonder zelf te spelen, want de enige concurrent. Delta Lloyd verspeel de zijn kansen door in de laatste wed strijd van het seizoen van De Treffers te verliezen. In die wedstrijd was Veroni- que van der Laan weer ongenaakbaar en legde aldus de basis voor de overwin ning, die verder uitgebouwd werd door twee zeges van Nellie van Paridon en winst in het dubbel. DKV heeft het de eerste helft nogal moeilijk gehad. Rust 3-1. Na rust met wind mee, liep het beter. De fam. Jas pers maakten zes doelpunten, Drost (2) Van de Geld (2) en V. Rij (1), zodat een 11-4 zege werd behaald. Een snelle combinatie van Hilversum bracht de stand weer in evenwicht. Na een afstandpoeier (4-3) schoot opnieuw Koopman middels een vrije bal en over de handen van z’n tegenstander raak. Hilversum antwoordde direct Marjan Weyers reageerde heel professio neel door beheerst in te schieten toen haar directe dame zich verstapte. Vlak voor rust gaf de scheidsrechter echt een kadootje weg. Nadat een speelster van Watervliet beslist niet vrij doorkwam en onder de handen door schoot besliste hij: strafworp. Met Koopman op de stip betekende dat 5-6. De uitslagen: amateurs: 1. J. de 50 km. in 1.16.13; 2. Hans van Leeu wen, 3. D. Schouten op 1 ronde; 4. A. Straver, 5. A. van Leuffen. Nieuwelingen: 1. P. de Bie, 2. P. Hoogland. Aspiranten: 1. M. Pluimers, 2. R. van Waard, 3. M. van Dellen. plaatwerkerij spuiterij moffelen schade expertise in- en verkoop van schade auto’s Middenhavenstraat 37 IJmuiden - tel. 02550-12235 (Van onze hockeymedewerker) HAARLEM Scheybeeck had dit weekeinde een druk programma. Zaterdag speelde het tegen kampioenspretendent Myra en de dag daarop stond de moeilijke wedstrijd tegen Rijswijk voor de beker op het program ma. Het is geen totaal succes geworden, al was het gelijke spel tegen Myra zeer verdienstelijk. Tegen Rijswijk werd echter een zware nederlaag ge leden en daarmee zijn de bekerillusies van Scheybeeck over. De Schey- beeck-dames zijn gedegradeerd. De wedstrijd tegen Myra gaf de beslissing. Na een 30 achterstand werd er met 43 verloren. en aantrekkelijke wedstrijd met een 3-4 IJmond overwinning. De vierde IJmond treffer kwam van de hand van Agnes Jansen. De uitslagen: senioren: 1. B. Smi* Sassenheim, de 8 km in 29.05 2. J. v.<* Berg, Haarlem, in 29.20; 3. J. Koster, Hilversum startte overrompelend.Bin- nen vijf minuten stonden zij met 2-0 voor. Bert Koopman strafte van af de vier meterstip bekwaam af: 2-1. Uit een van de weinige snelle aanvallen wist dezelfde Bert Koopman een strafworp te forceren en te benutten: 2-2. Loes van Vliet liet opnieuw de Watervliet-aan- hang juichen. Van ver schoot ze raak: 2- 3. Aanvankelijk lag het in de bedoeling van De Kampioen om een clubontmoeting te rijden met Ulysses, maar de hoofdstede lijke club momenteel met moeilijkheden kampend liet gaan. ROME. De Franse coureur Francois Cevert heeft tijdens de zesuursrace van Vallelunga een unieke prestatie verricht Cevert lag in zijn Matra-Simca ruim op kop in de eerste uren van de race, tot een lekke olieleiding hem uit de strijd wierp. De Fransman nam daarop de twee de Matra over van zijn ploeggenoten Pescarolo en Larousse en reed deze naar de overwinning. Ferrari legde beslag op de volgende drie plaatsen. Gijs van Len- nep eindigde met de Westduitser Muller in een Porsche Carrera op de achtste plaats. BEAULIEU. Tine Zwaan schreef zondag het internationale toernooi van Beaulieu op haar naam door Elly Appel in de finale met 6-2, 4-6 en 3-6 achter zich te houden. De winnares had zich in de halve finale de meerdere getoond van de Belgische Monique van Haver en Elly Appel had een overwinning behaald op Anneloes Schothorst. Met Niek Fleury kwam Tine Zwaan ook in de finale van het gemengd dubbel en daarin overmeesterden zij samen het Zweeds/Pools duo Wickstedt/Sibak. De finaleuitslagen zijn: Damesenkel- spel: Tine Zwaan (Ned.)Elly Appel (Ned.) 6-2 4-6 6-3. Herenenkelspel: No wicki (Pol.)Hombergen (Bel.) 3-6 6-1 11-9. Heren dubbelspel: Nowicki/Nied- zwiecki (PolenFleury/Hordijk (Ned.) 3-6 7-5 6-2. Gemengd dubbelspel: Tine Zwaan/Niek Fleury (Ned.)Wickstedt/ Sibak (Zwe./Polen) 6-2 6-3. ZANDVOORT Op het strand van Zandvoort hield de Zandvoortse oud- wielrenner Klaas Koper voor de ze vende keer in samenwerking met de hoofdstedelijke rijwieltoerclub Olympia zondag een strandloop en die is met 880 lopers en loopsters weer een succes ge worden. Als snelste loper van dit grote legioen ging de favoriete Sassenheimer Bert Smit bij de Rotonde over de eindstreep. Hij heeft vrijwel de hele wedstrijd op kop gelopen. De start van deze Zandvoortse strandloop vond plaats in de Kerkstraat en verliep stip op tijd. Toen de „meute” bij de Rotonde kwam werd bekend gemaakt dat de acht kilo- meterlopers in noordelijke richting moesten. Het strand bleek tameHjk goed te belopen en reeds op weg naar het keerpunt zonderden favorieten als Smit, Van de Berg, Koster, Van Denzen en Van Gijls-wijk zich van de overigen af. Vooral Smit bleek goed op dreef, liet als eerste bij de kering zijn kaart afstempe len en wist zijn naaste belager Jan v.d. Berg op het tweede „rak” naar de finish met vijftien seconden verschil op af stand te houden. in de weg stond. Maar het spannende sin de weg stond. Maar het spannende scoreverloop vergoedde veel. IJmond zag kans tot 4-4 terug te komen door doel punten van John Hendersson en Bertus Minnes. De rust die met 4-4 aanbrak, werd gevolgd door ’n tweede helft waar in wederzijds doelpunten vielen zonder dat een der teams afstand kon nemen. Vlak voor tijd werd het 11-10 voor IJmond. Bij Concordia waren de voor naamste doelpuntenmakers René ten Ha ve en Ruud Verdam terwijl bij IJmond John Hendersson, Bertus Minnes en in valler Meindert Huibers voor de tref fers tekenden. De Haarlemse Raceclub Excelsior liet zondag op het Industrieparcours in de Waarderpolder zijn derde rit van de voorjaarscompetitie verrijden en die le verde een nieuwe zege op voor Wim Koe ne. Hij had het samen met Henk Pasen tot een ronde voorsprong gebracht. In de beslissende sprint trok Koene met een half wieltje verschil aan het langste eind. De uitslagen: amateurs en nieuwelin gen: 1. W. Koene, 2. H. Pasen, 3. P. Roo sen, 4. H. Hagemeyer, 5. A. Caspers. Ve teranen: 1. J. Hooft, 2. H. Oudshoorn, 3. B. Schouten. Aspiranten: 1. H. Cornet, 1. B. van Gelderen, 3. R. Dreyer. BEVERWIJK. De IJmuidenaar Rob Schelvis heeft beslag gelegd op de Mey ran-beker van de Beverwijkse renners club Kennemerland. Hij had daartoe in de tweede rit, zondag over twee uur op het kleine parcours van het sportpark Adrichem verreden, aan een derde plaats voldoende. De eerste rit had Schelvis gewonnen. Jack van Hooff uit Beverwijk regelde de tweede rit in zijn voordeel. (Van onze handbalmedewerker) IJMOND Levert de overgang van zaal- naar veldhandbal al de nodige moeilijkheden op, ook de harde wind stond gisteren goed handbal vaak in de weg. De damesploeg van KIC, met twee invalsters aantredend tegen het Alk- maarse AV heeft het vooral in de twee de helft laten afweten. AVA nam een snelle voorsprong en liep uit naar 4-0 voor Annie Heling kon tegenscoren. KIC probeerde de bakens te verzetten doch stuitte op een goed verdedigend en ge routineerd spelend AVA dat weinig moei te had KIC op afstand te houden. Of het nu aan de begeleiding lag of de concentratie in de rust, in ieder geval nam Hilversum het heft in handen. Zo boog men de stand van 5-6 naar 9-6 om. Intussen had Watervliet legio kansen gehad om te scoren doch door een lichte paniekstemming bleek men niet de juis te richting te kunnen vinden. Heel lang zaam kon Watervliet zich ontdoen van de druk. Via 11-7 werd het toch nog 11- 11. LOCHEM. De sektie wedstrijdsport van het KNGV heeft in de sporthal te Lochem de finale gehouden voor het per soonlijk kampioenschap toestelturnen voor Jongens en junioren. Bij de junioren werd de Haarlemmer Bert van der Zalm van VOLO kampioen met een flinke voorsprong. Hij behaalde een totaal van 47,75 punten. Ruim 4’/2 punt meer dan de drie junioren die op de tweede plaats eindigden. Beunder helpt Haarlem aan een voorsprong. De Ajax-defensie komt te laat. Bij de heren werd eveneens het res tant van de competitie verspeeld. Het ge vecht om de tweede degradatieplaats tussen Bruynzeel KE en Iduna werd ge wonnen door Iduna. Deze beide teams wonnen van het reeds gedegradeerde ValkenbergAMVJ, maar Iduna verras te bovendien Sanocel Scylla. René Hijne hoefde in die wedstrijd niet één keer te capituleren, Bert van der Ham verloor alleen van Bert Onnes en het dubbel HijneVan der Ham betekende het zes de punt en daarmee de verlenging van het ereklasseschap. Het ontkrachte top duel tussen Delta Lloyd en Tempo Team werd een ruime zege voor landskampioen Tempo Team. Herman Hopman was de enige die twee punten uit handen gaf, hij won alleen van Bennie Wit, invaller voor de geblesseerde Deken. een uit val verscheen Van der Gies sen alleen voor de Ajaxkeeper, die niets anders kon doen dan de roodbroek bij de benen te pakken; penalty besliste de scheidsrechter. Sleeman moest de weinig benijdenswaardige taak verrichten: hij schoot hard in. Opvallend ten slotte was, dat deze belangrijke wedstrijd met het kampioen schap als inzet op een abominabel slecht bijveld moet worden gespeeld. De bal maakte op de hobbelige grasmat de vreemdste capriolen. attent blijven op snelle uitvallen van Haarlem, meestal via UEFA-internatio- nal Schenk geleid. Uit een van die snelle contra-attaques ging een Inzet van Van der Giessen via de lat over en invaller Kerkhof kreeg nog een levensgrote kans Haarlem in deze harde wedstrijd aan een voor sprong te helpen. Ook Ajax creëerde zich enkele goede kansen, maar keeper Ra ven reageerde schitterend op een hard afstandsschot. Vlak voor tijd viel de beslissing: bij De uitslagen; amateurs: 1. J. van Hooff, 2 J. Metselaar, 3. R. Schelvis. „Liefhebbers”: 1. Chr. Duyker, 2. F. Klardi op 1 ronde; 3. H. van Zanten, 4. H. Koomen op 2 ronden; 5. H. Achterberg Bij de jeugdrijders zegevierden H. Brand (A-kl), J. Weenfc (B-kl) en R- Klardi (C-kl). Alphen aan de Rijn, in 29.30; 4. P. van Denzen, Lisse, in 30.01; 5. W. van Gijls- wijk, Noordwijkerhout, in 30.20 6. Don ker, Hillegom, 7. Warmerdam, Hillegom. Dames: 1. Heleen Berndsen, Wilnis, 2. Jolanda Zandvoort, Vogelenzang; 3. Ans Goossens, Zwanenburg. Jongens: 1. Ron Vlenterie, Amsterdam, de 4 km in 16.00; 2. Erik de Vlieger, Zandvoort; 3. Peter de Wit, Hillegom. Meisjes: 1. Karin Kerkvliet, Roelofarendsveen; 2. Nicolette Verschoor, Zandvoort; 3. Madeleine Smit, Zandvoort Strawberries heeft zijn inhaalwedstrijd tegen Soest met een zege afgesloten. Het werd een 1-0 overwinning, die veel ho ger had moeten zijn. Soest schoot in veel opzichten tekort. Vooral in conditie was Strawberries een klasse beter. Het voorhoedespel van Strawberries was echter te weinig geconcentreerd om tot een hogere score te komen. Myra kon tegen Scheybeeck kampioen worden. Scheybeeck heeft het echter niet zo ver laten komen. Wel kwamen de gasten met 1-0 voor te staan, maar deze achter stand werd door Scheybeeck nog voor de rust gecorrigeerd. De t weede helft bracht nog wel spannende momenten, maar de score bleef gehandhaafd. Scheybeeck zal volgend jaar weer vierde klasse moeten spelen- De strijd tegen Myra leek al heel snel beslist. De gasten namen een snelle 3-0 voorsprong. Scheybeeck kwam echter terug, maar juist toen men weer in een Scheybeeck zege begon te geloven, sloeg Myra defi nitief toe. De eerste tien minuten hielden de Scheybeeck-heren Rijswijk nog bij. De daar opvolgende twintig minuten wer den echer fataal. Vijf maal sloeg Rijs wijk een bres in de Scheybeeck-defensie. Rijswijk was een ronde verder. Ook voor de dames van Strawberreis is het bekeravontuur ten einde. Tegen stander Leiden was veel beter. Vooral het voorhoedespel was bij Leiden beter verzorgd. De schade bleef uiteindelijk beperkt tot twee doelpunten. Een goede Strawberries-defensie was aan deze cle mente uitslag mede debet. De uitslag is verder: 2. Jessurum Vergoed (AmsterdamDen Haag) 11.609 punten, 3. GroenZijlstra (Beverwijk— IJmuiden) 11.606 punten. Doordat de meeste renners elders aan open koersen deelnamen, waren er slechts vijf amateurs en nieuwelingen van de partij. Van hen gaf Jaap van Lieshout er voortijdig de brui aan en kreeg nieuweling Loet Haller een lekke band. De nieuwe 1 ichtinig „liefhebbers” onlangs door de KNWU ingevoerd ging gelijk met de amateurs van start voor een race over één uur. Chris Duyker wist als enige „liefhebber” gelijke tred te houden met de amateurs en reed al zijn tegenstanders op een of twee ronden achterstand. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM Via een 2-1 over winning in Amsterdam op Ajax heeft de interregionale jeugd van Haarlem met nog drie wedstrijden te spelen de beste papieren in handen voor het kampioen schap. De roodbroeken staan nu vier punten voor op Ajax, dat eerder in het seizoen al met 5-1 zijn meerdere in Haarlem moest erkennen. Onder toeziend oog van Barry Hughes speelde Haarlem voor rust technisch verzorgder dan de hoofdstedelijke for matie. Het overwicht resulteerde alleen in een aantal hoekschoppen en drie goede schoten van Van der Giessen en Beun der. Nadat tien minuten voor tijd een schot van Ajax de lat had geraakt, moest de Ajax-defensie een kopbal van Van der Giessen uit het doel werken. Meteen na de aftrap scoorde Haarlem. De Amsterdamse keeper kreeg een af standsschot niet goed onder controle en Beunder profiteerde. Ajax nam het heft daarna in handen en bouwde een over wicht op; het speelde technisch een klasse beter dan voor rust, maar de kan sen werden niet benut. Pas toen keeper Raven een hoge voorzet niet goed ver werkte, betekende dat 1-1. Ajax pro beerde door te drukken, maar moest IJMOND. In een meer spannend dan mooi duel heeft Watervliet met één doelpunt verschil verloren van Hilver sum. De hoofdrol vertolkte de scheids rechter: bijna alle schoten waren goed en naar zjjn mening niet gedekt. Alleen als de bal werd aangeraakt, wilde hij nog wel eens fluiten voor gedekt schie ten. Gelukkige omstandigheid: er werd door hem zeer consequent gefloten. De rust die aanbrak met een 6-3 voor sprong voor AVA bracht voor KIC doel punten van Aty Demmers en Marijke Welp. Na rust ontspon zich een boeiend gevecht waarin KIC wel kansen kreeg, maar geen ervan wist te benutten. AVA slaagde hier beter in en passeerde de KIC doelvrouwe nog driemaal; eind stand: 9-3. De heren van KIC deden het beter en behaalden een 18-15 overwinning op Sportlust. Een zege die overtuigender was dan de eindstand doet vermoeden. KIC dat gehandicapt was door het ont breken van keeper Kees Brink, had in Aad Schepers een betrouwbaar vervan ger. KIC keek snel tegen een 0-2 achter stand aan, maar door Ko Butter en Ri- nus Adrichem (driemaal) werd het 4-4. de thuisclub nam daarna een voor sprong die men de gjehele verdere wed strijd heeft weten te behouden. Na 5-4 door Herman Lieuwes werd het door René v. *t Hoff en Rinus Adrichem 7-4. Sportlust kwam nog even terug (7-6), maar opnieuw René van ’t Hoff en Ko Butter bepaalden de rustop 9-6 voor KIC. horlogers Na rust een sterker KIC'dat de over winning rook en regelmatig zijn voor sprong uitbouwde. Ko Butter (2x), Her man de Reus, Jan Schriemer en Rinus Adrichem bezorgden KIC een ruime 15-10 voorsprong, maar de KIC-koek was nog niet op. Bij 18-11 door Nol Zoutman (2x) en René van ’t Hoff leek een grote overwinning in de maak. KIC schakelde echter op een lager tempo terug, het geen Sportlust de kans gaf in te lopen. Verder als 18-15 liet KIC het echter niet komen. De dames van IJmond 2 kon het niet redden tegen het Haarlemse De Blin- kert. Wel nam men met 0-1 de leiding, maar de ruststand van 4-2 in het voor deel van de Blinkert luidde het verlies reeds in. Ook na rust was de Blinkert iets schotvaardiger. De uiteindelijke 8-4 nederlaag kan verdiend worden ge noemd. IJmond-dames I behaalde een be nauwde 3-4 zege op het Heemskerkse Odin. IJmond dat Joke Hoogkamer in het doel miste, had een goede ver vangster in Corrie Jansen die zelfs kans zag twee strafworpen te stoppen. IJmond dat in Lida Kuys met drie treffers de voornaamste schutster had, trof een ge concentreerd spelend Odin aan. Bij Odin was Gerda Groenhof niet alleen aanval lend maar ook verdedigend een belang rijke pijler. Na een 2-2 ruststand eindig de deze van weerskanten goed gespeelde 'W u 1* «fel SÖfflj ,6; Kw.'/S, i

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 16