Waardering van gemeentebestuur voor echtpaar Van Amersvoort Centrum voor alleenstaanden vierde eerste lustrum Bromfietsster gaf geen voorrang Wethouder C. Ockeloen opent historische Agenda herberg „Het Roode Hert Haven 2,25 3,48 2,90 ARCAS Verenigingsnieuws iffi OJtort „THE KIDS" EN „SCHULPEN-MEERWEIDEN" IN ACTIE VOOR BRANDWONDENCENTRUM 1 1,40 1,25 I l 1 ■r I MiOf n w 5 INBRAAK BIJ Oud Dorpscentrum van Velsen geen tweede Zaanse Schans Botermals HACHEEVLEES Heerlijk GEHAKT half om half „BEVOLKING” Heel dikke BRAADKRABBEN Heerlijke STOOFLAPPEN iets doorn WIEHER SCHHITZELS ';O IJMUIDER COURANT MAANDAG 26 MAART 1973 99 Velsen-IJmuiden tur i39 museum, maar tot een levende woon gemeenschap te maken”. Deze ver klaring werd door wethouder C. Oc keloen zaterdagmiddag af gelegd, toen hij in het oude dorpscentrum van Velsen op het punt stond door de onthulling van een fraai uithangbord de historische herberg „Het Roode Hert” weer voor de moderne bezoe kers open te stellen. Velsen-Noord BEKWAME TYPISTES 339 itie UITZENDBUREAU VELSEN. „Wij willen hier be slist geen tweede Zaanse Schans, maar een verantwoord geconserveerd stukje Velsen van gisteren, waar het voor de Velsenaren van vandaag toch prettig wonen zal zijn. Want bij de uitvoering van de restauratie hebben zowel het gemeentebestuur, als de stichting „Het dorp Velsen” er naar gestreefd dit centrum niet tot een Beverwijk Beverwijk In en om Haarlem intra luitzeiidburéau Onthulling Heemskerk V elsen-I J nuiiden 1 r - ■IW" F IlüAr ADVERTENTIE kfWMVWVVVWWVWWWWWWWVWMVVVUWVWWIAAAiWWWWWWVWB (Van een hiedewerker) vopr 972 Huijgens- 972 voordelig lend publiek een per stuk 965 970 970 972 973 973 .971 1970 1971 969 971 967 971 970 969 967 970 968 970 '972 972 .971 .970 969 968 .968 970 1973 1973 973 .972 Wethouder C. Ockeloen kon zaterdag middag iet fraaie uithangbord van de herben/ „Het Roode Hert’’ in Oud- Veisen pai onthullen, nadat hij eerst het doekin flarden had getrokken. BEVERWIJK. Onder grote belang stelling ie zaterdagavond in het Kenne- mer Theater het vijfjarig bestaan van het ontmoetingscentrum voor alleenstaanden gevierd. Uit alle delen van het land zijn alleenstaanden naar Beverwijk gekomen En hierna trad mevrouw M. Franse- Goldstein nog even naar voren, om de heer en mevrouw Hogenhuis als secreta resse van de stichting „Het dorp Velsen” een oude prent aan te bieden. Ook zij Prins Peter de Eerste van de Heems kerkse carnavalsvereniging Propeppers kwam met zijn Raad van Elf en zijn hofdames de feestvreugde verhogen. DINSDAG 27 MAART Openbare bibliotheek, filiaal Wijker- straatweg. Geopend 19-21.30 u. vraagt voor uitzending Tel. 02510-26882 Breestraat 3E Beverwijk em vuoc k.intoorpë'rjofteül (Van een onzer verslaggevers) schoteld, dat werd verzorgd doorde club „500”. Presntatrice Karina kondigde op leuke en vlotte wijze het optreden aan van het accordeonduo de Ritello’s, de kunstfluiter Peter Adrichem, Gerda van ’t Hof, Jaconi en Han Wellerdieck. Het feest werd besloten met een ge animeerd en grandioos bal, waarbij het duo Steinvoort voor de muziek zorgde. Het dansmariekes- en majorettenpelo- ton „The Kids” uit Velsen heeft zich in samenwerking met het tamboer- en pij- perkorps „Schulpen en Meerweiden” uit Velsen-Noord ingezet voor het „Dokter Hermans Brandwondencentrum” in Be verwijk. Met deze actie werd zaterdag middag een begin gemaakt op het Marktplein in IJmuiden, waar een le vendig uitgevoerde show bij het winke- Met nadruk stelde de heer Schipperus, dat de heer en mevr. Amervoort hun so ciaal werk altijd belangeloos hebben ver richt. Hij noemde het in dit verband een prettige omstandigheid, dat het centrum nu een stichting is geworden, welke kan worden gesubsidieerd. De aanwezigen re ageerden op de woorden van de wethou der met een ovationeel applaus voor het echtpaar Van Amersvoort. Na het officiële gedeelte kregen de bezoekers een feestprogramma voorge- Raamveld in Beverwijk aan een verte genwoordiger van het brandwondencen trum ter hand worden gesteld. Aan deze avond zijn vele attracties verbonden, waaronder een loterij om fraaie prijzen. Kaarten hiervoor kunnen telefonisch worden besteld onder nummer 02510- 28114. Op de foto „The Kids” en „Schul- pen-Meerweiden” op mars door de Ken- nemerlaan in IJmuiden, (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Onbekenden hebben in de nacht van zaterdag op zondag ingebroken in het gebouw van de afde ling bevolking aan de Kerklaan. De kwade genius snuffelde in de bureaus en nam alleen wat sigaren mee, die in een doos op een bureau lagen. Om hun woede te koelen gooide men na het verlaten van het gebouw van de afde ling bevolking een steen door een ruit van het pand, waarin ook sociale zaken zetelt. om met de oprichters van het centrum, het echtpaar van Amersvoort deze lus trumviering op feestelijke wijze te her denken. Het meisje werd met een kaakletsel naar he tSt. Jozef ziekenhuis gebracht, maar kon na behandeling naar haar ou derlijke woning terugkeren. bracht de voldoening van haar medebe stuursleden over deze geslaagde restau ratie onder woorden, vooral omdat deze precies is gerealiseerd op de manier, welke allen reeds jaren geleden voor ogen heeft gestaan. Na dit officiële gedeelte volgde nog een receptie in het oude raadhuis van Velsen, waar talrijke bezoekers de heer en mevrouw Hogenhuis met hun nieuwe bezit kwamen complimenteren. Alle re- ceptiegangers werden daarbij in de gele genheid zich op hun beurt van de kwali teiten van het wijnmerk „Saint Hubert” te overtuigen. Een en ander begeleid door de vrolijke dorpsklanken van de boerenkapel De „Santhaesen, terwijl ook de beide concerten van Leidse en Rot terdamse studenten, speciaal voor deze opening in de Engelmunduskerk gear rangeerd, steeds een grote belangstelling hebben getrokken. voor hele dagen Hoog salaris volledige sociale verzekering duurbetaalde vakantie feestdagen en vakantiegeld tfWVVWWWVVVWWWVVtnAAAfVWVWtfVWVWUVVIMfVIAIVWIflIU* BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat). 19 en 21.15 u.: „Turks Fruit’’. Luxor Theater (Breestraat). 19.30 u.: „Muite rij op de Bounty”. TENTOONSTELLINGEN Kennemer Oudheidskamer (Huize Schey- beeck, Velserweg 2) Geopend op woensdag van 14 tot 17.30 uur en op dotderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, tel. 02510- 25120. Rund-, Varkens- en Paardenslagerij JAN WEBBE Jac. v. Heemskerkstr. 23 - Tel. 14039 Altijd het beste S Toch DINSDAG- EN WOENSDAGREKLAME: 500 gram grote belangstelling trok. Onderwijl werden door The Kids” aan de vele toeschouwers zoveel moge lijk medaljes verkocht, waarvan men woensdagmiddag 28 maart zal trachten in de Dange Nieuwstraat de laatste exemplaren aan de man te brengen. De opbrengst van deze actie zal nu zaterdag 31 maart tijdens een „Dokter Hermans- bal” in het buurthuis „De Slof” aan het DINSDAG 27 MAART Hulpdienst Help een handje. Van maandag tot en met zaterdag van 8 tot 10 uur: Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geo pend van 9 tot 12 en 13.3015.30 uur. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Verenigde openbare bibliotheek, Am- stelstraat 44: volwassenen 1517.30 u. In zijn openingswoord richtte de heer Van Amersvort een speciaal woord van welkom tot de wethouders P. J. Schip perus en A. Klomp, die het gemeentebe stuur vertegenwoordigden. In vogel vlucht releveerde hij de vele leuke ge beurtenissen uit de afgelopen vijf jaar en somde hij ook de enkele minder prettige feiten op, waarvoor echter een goede en prettige oplossing is gevonden. Met veel waardering maakte de heer Van Amersvoort gewag van de steun, welke vele malen door het gemeentebe stuur was geboden. Tenslotte sprak hij een woord van dank tot mevrouw Tromp en de heer De Groot, die altijd hun vrije tijd beschikbaar hebben ge steld om de helpende hand te bieden. Wethouder P. J. Schipperus vertolkte in een toespraak niet enkel de gevoelens van het college van B. en W. maar ook de dank van de gemeenteraad. Namens de gemeentelijke overheid uitte hij dank woorden aan het adres van het echt paar Van Amersvoort, dat zich geheel heeft ingezet om in deze jachtige tijd iets te doen voor de eenzamen en al leenstaanden. Vijf jaar lang hebben de echtelieden gezorgd voor ontspanning voor de alleenstaanden om hen daardoor in staat te stellen los te komen van de beklemmende eenzaamheid. MAANDAG 26 MAART Easy, Populierlaan. Geopend hulpverlening van 20 tot 23 uur. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Verenigde openbare bibliotheek. Am- stelstraat 44: volwassenen 1921 u. SCHOUWBURG Treslong (Weeresteinstr., Hill.gom), Dinsdag 20 u.: Piste. Stadsschouwburg Wilsonspleir) Vandaag en morgen 20.15 u.: Toneelgroep Centrum met „Een zeer bijzondere dag” en .Avondrood”. MUZIEK Gemeentehuis Bloemendaal (Bloemendaalse- weg 158, Overveen). 20 u.: Concert door Aerdenhouts Vrouwenkoor en Haerlemsche Musijckcamer o.l.v. André Kaart. Concertgebouw (Lange Begijnestr.Dinsdag 20.15 u.: Concert door Amati Kwartet Aangekomen Schepen 25-3-73 Oreta Köncke, Swansea; Kolpino, Le ningrad, CV. Lightning, Bremerhaven; Isar Enikov, R/dam Nassauborg, Abo, Beverwijk; Angela Venizelos, Bremen; Cape, Howe; Antwerpen; Wiggs, R’dam; Inga Bastian Flixborough Merweborg, Halmstad; Thea Danielsen, Uddevalla, Zaandam Anita von Bargen, Flixbo rough Japan Wisteria. Tubarao; Andria, Taoradi; Markborg, Blankeholm; Salor- jes, Halmstad IJmuiden, Dintelborg; Par, Viking, Par; Dongenborg, Gambely, Be verwijk; Hai, Corython Rutados, Oporto; Vertrokken: Eir, Bilbao, IJmuiden; Adele J. Halm stad; Vechtstroom, Hull, Alexa, Felixto- we; Aangekomen Schepen 26-3-73 Berby, Kristiansand Vertrokken: C. V. Lightning, Le Havre, Ilias, R.dam; Solorges, Basse Indre, IJmuiden. Dit was voor wethouder Ockeloen het sein om tot de onthulling van het uit hangbord over te gaan, een handeling welke tot grote hilariteit van de toe schouwers niet zo eenvoudig bleek te zijn. Want na enkele vergeefse pogingen liet het doek zich pas verwijderen, nadat de wethouder het met enige forse ruk ken aan flarden had getrokken. Na deze officiële handeling werden de wethouder en de heren F. van Kekken en C. Overdevest. respectievelijk de ar chitect en de aannemer nog door de heer en mevrouw Hogenhuis geïnviteerd voor het uitbrengen van een toast, waarmee tevens het eigen merk „Saint Hubert” werd ingewijd dat de herber giers zich voor „Het Roode Hert” hebben aangeschaft. I k V|UR ^ANtlf0RFl630.\(lt GEEiÜRWF6,B AlKMAAn 02^00 12558 Manly Sport, 19.30 u. tot 21.30 uur boksen en conditietraining in gymzaal Moerberg-Comitéschool, Kerkstraat, oud- IJmuiden. Bel Canto, Velser operakoor, repetitie 20 uur in gebouw Cultureel Centrum, Muerbergplantsuen 22, IJmuiden. Velsens Gemengd Koor, repetitie 20 uur in gebouw Abeelenstraat 1, IJmui- den-oost „Zomerlust”, Santpoort, 20.15 uur: „Jan van Dommelen” met musical „Irma la douce”. De wethouder achtte het verder ge wenst er nog even op te wijzen dat een dergelijke concentratie van oude huizen en gebouwen in een dorpse schaal voor Nederland thans tot de grote zeldzaam heden behoort, zodat hij zich erover verheugde dat een aantal deskundige burgers en minnaars van de historie dit centrum onder zijn bescherming heeft willen nemen. Van grote betekenis leek het hem ook dat er nog particulieren zijn die het aandurven, een van die waardevolle huizen zijn oorspronkelijke bedrijfsbestemming terug te geven. Zoals de heer en mevrouw Hogenhuis die inmiddels de wedergeboorte van „Het Roode Hert” mogelijk hebben ge maakt. Volgens wethouder Ockeloen hebben zij de restauratie daarvan met een groot enthousiasme aangepakt en daarbij een doorzettingsvermogen aan de dag gelegd dat stellig waard is met succes te worden bekroond. En namens het gemeentebestuur van Velsen werd de nieuwe „herbergiers” dit succes ten slotte door de wethouder van harte ge gund. Daarvoor had de heer J. Hogenhuis de vele belanstellenden reeds begroet die zich op het dorpsplein hadden verza meld. Het moest hem daarbij alleen even van het hart dat hij en zijn echtgenote bijzonder blij en gelukkig waren met dit leuke hoekje, waar zij „Het Roode Hert” tot een rustig plekje hoopten te maken in de huidige wereld van lawaai. En daarbij wilde de heer Hogenhuis ook niet nalaten zijn hartelij ke dank te betuigen aan het gemeente bestuur van Velsen en de vele enthousi aste medewerkers die hem bijna vier jaar lang bij de restauratie van het historische pand hebben geassisteerd. 500 gram 500 gram 500 gram Iedere dag verse PAARDEWORST Deze week heerlijke Dam, Ruijsdaelstraat. 19 u. postzegel club. Vrpburcht, Vrijburglaan. 20 uur lezing over epilepsie voor EHBO. Progress-sociëteit, Const. straat. Geopend vanaf 20 u. Verenigde openbare bibliotheek, Kerk- u.; Ruijs- - MAANDAG 26 MAART Sporthal Zeewijk, Planetenweg, IJ- muiden-west, 18.30-21 u. Exercitia; 21-23 u. Full Speed. Openbare Bibliotheek Velsen, Centrale bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden, 19- 21.30 u.; filiaal Wüstelaan 79, Santpoort- noord, 19-21.30 uur. De Ring, 19.30-21.30 u. boksen en con ditietraining in gymzaal Ossendorp- school, Wijk aan Zeeërweg, IJmuiden. NVSH, Depot, bibliotheek en inlich tingencentrum. Geopend van 19.30 u. tot 20.45 uur in benedenzaal 3 van gebouw Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen 22, IJmuiden. Operettegezelschap VIDES, 20 u. repeti tie in gebouw Abeelenstraat 1, IJmuiden- Oost. ,,’t Braambos”, Zeeweg, 20 uur: Open bare vergadering PvdA, PPR, D’66, en PSP. Stadhuis, 20 uur: Openbare vengade- ring onderwijs begeleidingsdienst. Stadsschouwburg, 20 uur: Leerlingen „Felisenum” met „Mary Rose”. DINSDAG 27 MAART Velserbad, Briniostraat, IJmuiden, ge mengd zwemmen: 6.30-8 u.; 12.15-13.15 u.; 16.40-18 u.; 20-21.30 uur. Zwemver. CSB 18.30-20 u. en 21.30-22.30 uur. Stichting Huishoudelijke- en Gezins- voorlichting, spreekuur leidster van 9.30 u. tot 12.30 uur in Willibrordstraat 102, IJmuiden; tel. 10715. Federatie Bejaardenzorg Velsen, spreekuren: 9-10 u. voor IJmuiden en omgeving in gebouw Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen 22, Benedenzaal 3; 16-17 u. voor IJmuiden-oost in gebouw Abeelenstraat 1, tel. 12464; 11-12 u. voor Velsen-noord in buurthuis De Md, Geel- vinekstraat 28, tel. 02510-24025; 14-15 u. voor Santpoort in Postkantoor Hagelin- gerweg 98, Santpoort-noord. Verder vol gens afspraak bij secretariaat: Abeelen straat 1, IJmuiden-oost; tel. 12464. Openbare Bibliotheek Velsen, Centrale bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden, 10- 12.30 u. en 14.30-17.30 u.; Centrale jeugd- en tienerbibliotheek, Willems- beekweg 96, IJmuiden-oost, 15.30-17.30 u.; filiaal Wüstelaan 79, Santpoort- noord, 14.30-17.30 u.; filiaal Wijker- straatweg 177, Velsen-noord, 19-21.30 u.; filiaal Zeewijkplein, IJmuiden-west, 19- 21.30 uur. Sporthal Zeewijk, Planetenweg, IJ- muiden-west, 18-23 uur BC IJmond. PTT-gebouw, Lange Nieuwstraat, in gang Spaarniestraat 4, IJmuiden, 19-20 uur Medisch Maatschappelijk Consulta tiebureau Alcoholisme. weg 45: volwassenen 19-21 daelstraat 7: jeugd 1921 u. DINSDAG 27 MAART Vrijburcht, Vrijburglaan. 20 u Verga dering zwemvereninging OEZA. Morgensterkerk, Vrijburglaan. 20 u. uitvoering door bovenbouw van volks- muziekschool. Progress-sociëteit, Const. Huijgensstr. Geopend vanaf 20 u. Donkey Shot, A. Verherentstraat. Geo pend vanaf 20 u. Verenigde openbare bibliotheek, Ruijs daelstraat 7: jeugd 15.3017.30 u. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Een 16-jarlge bromfietster uit Heemskerk verleende volgens de politie vrijdagmiddag om on geveer kwart over een geen voorrang aan een automobilist uit Heemskerk op het kruispunt Marquettelaan - Ridder Arnoudlaan - Bachstraat. BIOSCOPEN!! 11 City Theater, maindag en dinsdag 20 u. „Turks fruit”. TENTOONSTELLINGEN Museum Beeckestijt en Felison, op land goed Beeckestijn in Velsen-Zuid, dagelijks (behalve maandag) geqpend van 14 tot 17 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat. Velsen-Noord, elke dirwdag en donderdag van 12 u. tot 13.30 uur „Archeologische bodem vondsten” en „In en cm de Breesaap”; ook na afspraak. Tel. 02510-91159 of 91022. Pieter Vermeulen Mtseum, dagelijks geo pend van 10 tot 12 u. en van 14 u. tot 16,30 uur in gebouw Cuituitel Centrum, Moer bergplantsoen 22, IJmuiden, zaterdag en zon dag gesloten. Galerie ’t Hart, Koninjln Wilhelminakade 74, IJmuiden. expositie gouaches van Ans Wortel. Stadhuis Velsen, Plein 1945, IJmuiden, is op alle werkdagen (maandag tot en met vrij dag) van 10 uur tot 12 uur te bezichtigen. ...S' OSö$i£. f- I Hl M-’ ■fc:* ^11 u oTzTï

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 5