WIJK AAN ZEE VERONTWAARDIGD OVER BELEID VAN B V. Verenigingsnieuws Verdienstelijke opvoering van James Barrie’s „Mary Rose Ge vangenisdeur Commentaar van De Wit blijft gesloten voor dronkelap ban Successen voor deelnemers uit de IJmond Gediplomeerden in ziekenhuis „IK PLEEG GEEN STRAFBARE FEITEN” .1 I||$K lomp wijst Wethouder L a hl iden in W jjk a s *t binnenhuis LI HAVENBERICHTEN waar^" wonen begint <5 DINSDAG 2 7 MAART 19 7 3 IJMUIDER COURANT 4 Dl V elsen-IJniuiden Beverwijk Heemskerk Toevluchtsoord Onderzoek GYMNASIASTEN OP DE PLANKEN Huygens- 99 Velsen-Noord Klachten Schande 5/ VELSEN Kartingraces Uitgeest Wijk aan Zee ,.My VELSEN Dank zij de toneel club van het gymnasium „Feli- senum” werd het publiek, bestaan de uit docenten en leerlingen met hun ouders, maandagavond in de Velsense Stadsschouwburg weer eens herinnerd aan de bijna ver geten Schotse schrijver Sir James Barrie, wiens toneelstukken rond de twintiger jaren bijna overal ter wereld nog geregeld werden opge voerd. Deze herinnering werd door de gymnasiasten opgewekt met een voorstelling van zijn Mary Rose”, een spel dat het hem thans waar schijnlijk bij het amateurtoneel ook nog wel zou doen. --.sr (Van een onzer verslaggevers) WIJK AAN ZEE Voor de inwoners van de badplaats is het hemel vuur nog niet erg genoeg om „Westerduin” met de grond gelijk te maken. De verontwaardiging in het in deze zonnige dagen zo lieflijk plaatsje in het zand is groot. Met gestrekte wijsvinger wordt gewezen naar het pom peuze bouwwerk op de top van een heuvel aan de Rijkert Aertweg. Ver verwijderd van de overige bebouwing van de badplaats leidt „Wester duin” daar een eenzaam bestaan, dat twaalf maanden geleden een wen ding kreeg, toen drankenhandel De Wit uit Overveen de enorme steen- ►Haarlems Dagblad w Umuider Courant ^1krui«n9evv*ns,e ►Beverwijkse Courant J f 250.- PER MAAND voor kamertje van 2 bi. s Wester duin in opspraak IJmuidenWest. IJ- de Huijgene- Const. (Van een onzer verslaggevers) ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggevers) BFpÉijjfe stand Westerduin in Wijk aan Zee: kamers t« huur. ploitatie Maatschappij BV (doel: kamer- verhuur) nam die laatste functie over. Vorige week zaterdagmiddag riep wet houder A. Klomp van Beverwijk in het openbaar er schande over uit dat er lieden in Wijk aan Zee rondlopen, die een huurprijs voor een .kamertje durven vragen, die tweemaal de huurprijs van een normale eengezinswoning overtreft. „Ik zal hier werk van maken, want de klachten stromen binnen”, zo vertelde hij een verslaggever van onze krant. Wethouder Klomp bracht vorige week de kwestie Westerduin aan het daglicht. De kop boven het verhaal, dat in onze krant verscheen, spreekt boekdelen. met de functie van Westerduin, schaarde zich eveneens in de rij van tegenstan ders. Wethouder Schipperus hoopt, dat het onderzoek kan uitwijzen of de Maat schappij BV zich te buiten gaat aan een strafbaar feit door de woonruimtewet te overtreden. Hij erkent de moeilijke posi tie van de gemeente. „Onze polsstok reikt niet zo vreselijk ver. Westerduin profiteert van de woningnood in dit gebied, maar of de woonruimtewet ook kan worden toegepast op het kamerver huurbedrijf is een vraag, die misschien binnenkort kan worden beantwoord." J.v.d.D. VELSEN. In het Zeewegziekenhuis slaagden voor het diploma A: de zusters C. A. van Driel, J. H. I. W. Harms, N. J. de Jonge, G. M. Langbroek. H. Teusink, C. W. M. v.d. Veldt en A. E. Zwart, alsmede de broeders A. W. P. Selbach en A. Verberne. DINSDAG 27 MAART Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. WOENSDAG 28 MAART Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker- straatweg; geopend 14.30-17.30 u. Vrijburglaan. bovenbouw G Ned begi van en in e oeci mid mei star vrij in t ven juis in nu De vi: da an wt pi de w< tlÊ re ke w* ke g« zi< ■Je 29 van Jullanapark 58-62,Haarlem,tel.023-258391 DE 3a ht V so b( di z< er sa le d: b< m a t« H zi m a: fc n o OVERLEDEN: Chr. Noortman, 65 jr, echtgenoot van: G. de Groot, Stephensonstraat 63, IJmui den, M. M. van Wijngaarden, 77 jr., weduwe van: P. Takken, Ramplaan 84, Haarlem. G. Schaap, 79 jr., weduwe van: Th. P. van der Meijs, Lod. van Deyssel- laan 254, Driehuis, A. H. Stokvis, 73 jr, echtgenoot van: R. Goudfrooij, Papen- burghlaan 26, Santpoort. uur: (Van een onzer verslaggevers) WIJK AAN ZEE. Westerduin is een winstobject. Inderdaad vragen wij vrij hoge prijzen voor onze ka mers. Maar wat moet ik, als er in de afgelopen periode zes- tot achthon derd gulden per maand bij moet om de exploitatie rond te krijgen”, zegt de heer De Wit van de Exploitatie Maatschappij BV in Overveen. Hij ontkent pertinent, dat hij in dertijd de datum van 1 mei a.s. heeft genoemd, waarop de bewoners de ka mers dienen te verlaten. „Wie van de toezichthoudster een briefje ontvangt, waarin staat, dat zij geen bezwaar tegen de aanwezigheid van iemand aantekent, kan in Westerduin blij ven”, aldus de Overvener, die hiermee het selectieve systeem van de BV als het erom gaat kamerbewoners aan de trekken, toelicht. „Het is indertijd in Westerduin ge ruime tijd een rotzooi geweest. Maar GEHUWD: F. N. W. M. Marechal en C. M. D. van Lent, Beverwijk, J. H. G. N. Zonneveld en H. J. Smit, Heemskerk, B. S. Gijs- berts en A. Bax, Alkmaar, J. W. A. Smit en J. S. Kalkman, IJmuiden. sende toneeleffecten in de hand werden gewerkt WOENSDAG 28 MAART Verenigde openbare bibliotheek, D« Zwaanstraat 4a. Geopend 14.30-17.30 en 19-21 u. GEBOREN: A. E. M. Glas-van der Hulst, d., Bella- trixstraat 32, IJmuiden, W. A. Schilling- van Son, d., Acaciastraat 25, IJmuiden, E. J- Blom-Wijker, d., Orionweg 331, IJmuiden, M. M. van Beelen-Goede, 2 x d., Doorneberglaan 50, IJmuiden, M. A. C. Rijkhoff-Diependaal, z„ Sparrenstraat 26, IJmuiden, T. J. Keur-Blok, z„ Denne- koplaan 139, IJmuiden, C. A. van der Bruggen-Oosterveer, d., Konijnenberg- laan 11, IJmuiden, C. A. M. Boon- Bruins, z-, Gildenlaan 157, Velsen-Noord. Anteriority, Sunderland; Hessenstein, Hamburg; Mariann, Odda, IJmuiden; Helga S, Oxelesund; Strybeek, Uddeval- la, Beverwijk; Elation, Greenwich, IJ muiden; Anne Marie Palm II, Leeds; Gevotank, Bergen; Kalisz, Stettin; Slaw- no, Stettin; Inagua Beach, Cont. plat; Maritta Johanna, Noordzee, IJmuiden; Arden burgh, Goole; Gazelle, Londen, Utrecht; Winjona, Rotterdam. WANT HET hierin behandelde myste rie werd door de auteur bijzonder knap in elkaar gezet, zodat de toeschouwer zich voortdurend blijft afvragen door welke raadsels het centrale figuurtje eenmaal werd omgeven. En evenals later Priestley, goochelde Barrie vernuftig met de tijd, zodat de handeling geregeld naar heden en verleden wordt ver plaatst. Een methode waarmee verras- VELSEN. Het IJmuidens operette- gezelschap „Vides” geeft donderdag 29 en vrijdag 30 maart in de Velsense stadsschouwburg opvoeringen van Franz von Suppé’s operette .„Boccaccio”, onder regie van Gert Willems uit Renkum. Er zijn ruim honderd medewerkenden, waarbij een groot bezet koor. De muzi kale begeleiding geschiedt door „Het Haarlems Operette Orkest” met Edwin Wolf als dirigent, terwijl ook de ballet groep van Hans de Hoog uit Amsterdam is geëngageerd. De decors zijn van Peter van Warmerdam. -■ De wethouders van Beverwijk be steedden dinsdagmiddag tijdens hun we kelijkse bijeenkomst veel tijd aan de zaak Westerduin en besloten de sociale dienst een onderzoek te laten instellen. Wethouder Klomp verhaalde over jonge mensen, die gedwongen werden de pas gehuurde kamer in Westerduin op te knappen, smerige toestanden in de keu ken, onfrisse praktijken in nachtelijke uren en uitzuigpraktijken van de heer De Wit Niet mals, maar de wethouder kreeg van de Wijk aan Zeeër bevolking dan ook heel wat in het oor gefluisterd. Het balletje rolde verder: Sociale Zaken weigerde nog langer mensen naar Wes terduin te sturen, en de VW Wijk aan Zee-Beverwijk, in eerste instantie blij DINSDAG 27 MAART Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker- straatweg; geopend 19-21.30 u. IJMUIDEN. Voor ongeveer 500 toe schouwers heeft Kennemer Karting af gelopen zondag op het skeltercircuit in Uitgeest de eerste open wedstrijd geor ganiseerd. Aan deze races namen 91 coureurs uit geheel Nederland deel. Een aantal dat voor Nederlandse maatstaven als zeer hoog gekwalificeerd mag wor den. De deelnemers uit de IJmond be haalden zondag enkele leuke resultaten. In de formule II, met een rennersveld van 40 rijders eindigde F. Koene uit Santpoort op een zeer fraaie tweede plaats. Jan Das uit IJmuiden passeerde de finish als zesde en F. Krab, ook uit IJmuiden, moest helaas met motorpech de strijd staken. Door zeer tactisch te rijden kwam J. v.d. Pette uit Santpoort in de formule K 125 op een prachtige 2e plaats. Onze plaatselijke favoriet Chie) de Weers kon de race door een uitgelo pen big-end jammer genoeg niet voltooi en. De organisatoren waren na afloop zeer tevreden over de spannende en soms spectaculaire wedstrijden, daar alle doelstellingen die men voor ogen had, voledig geslaagd waren. Het ligt in de bedoeling van Kennemerland Karting dit seizoen nog 4 wedstrijden te organiseren, waarvan de eerstvolgende is gepland op 15 april. HAARLEM. Gewoonlijk gaan mensen tegen wil en dank de gevan genisdeur binnen. Het is kennelijk zo gewoon, dat mensen die zelf willen een halt wordt toegeroepen. WOENSDAG 28 MAART Velserbad, Briniostraat, IJmuiden, ge mengd zwemmen: 6.30-8. u; 14-15.15 u; 21.3022.30 uur. RK Zwemver. Velsen 18—19u; Zwemver. VZV 19-30—21.30 uur. Openbare Bibliotheek Velsen, Centrale bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden, 14.30 17.30 u. en 19-21.30 u; Centrale jeugd en tienerbibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuidenOost, 14.3017.30u. en 19-21 u; filiaal Wüstelaan 79, Santpoort Noord 14.30-17.30 u, filiaal Wijkerstraat- weg 177, VelsenNoord, 14.30-17.30 u; ONDER REGIE van de heer A. F Boomgaard hebben de jeugdige spelers zich kennelijk met groot enthousiasme op deze toneelavond voorbereid, zodat zij erin slaagden van dit stellig niet een voudige stuk een zeer verdienstelijke opvoering te geven. Er viel zelfs de nodige sfeer en spanning waar te nemen, vooral bij de inzet van het stuk, wan neer het publiek met de geheimzinnige omstandigheden rond het oude landhuis op de hoogte wordt gebracht. Alleen vormde het geringe verschil in leeftijd bij de spelers wel eens een visueel be zwaar, hoewel enkelen hunner bij een bestaande toneelvereniging ongetwijfeld met open armen zouden worden ontvan gen. Westerduin herinnert aan een glorieus verleden: een badhotel van gerenom meerde klasse. Na eerst door Hoogovens en Philips Telecommunicatie te zijn ge bruikt als vakantiehuis voor de werkne mers diende Westerduin in een latere periode als woonoord voor buitenlandse arbeiders van Hoogovens. De bij de Ka mer van Koophandel geregistreerde Ex- DIT GELDT in het bijzonder voor Heleen Stapel en Elsje de Boer, respec tievelijk als de raadselachtige mrs. Otery en de gracieuze mrs. Morland, hoewel ook de prille Mary Rose van Elisabeth van’t Lindenhout en de koene Harry van Gerard Wiardus Kesler eveneens met veel waardering konden worden beke ken. In ieder geval hebben zij met Jurjen Hooghiemstra, Michiel Nijhoff, Stijn Broekman en Peter van Nieuwen huizen een zeer behoorlijk prestatie ge leverd, waar het publiek de verdiende bijval voor wist op te brengen. In ruil voor het aardse slijk kan men in Westerduin de beschikking krijgen over een kamer van 4 bij 4 met koud stromend water, c.v., die nogal slecht functioneert, gratis gebruik van elektri citeit. Koken mocht tot voor kort niet op de kamer, maar wel onder toezicht in de keuken. Na verloop van tijd, toen er geen toezicht op de activiteiten in de keuken plaatsvond, heeft de Maatschap pij de keuken van ellende maar geslo ten, want de bewoners van Westerduin maakten er „een smerige rotzooi" van, aldus de heer Wit van de BV. Het gebruik van een nietig kookplaatje in de kamer is nu toegestaan. klomp voor 420.000 kocht van de Stichting Vakantievreugd. Maar de vreugde in Wijk aan Zee is met die transactie verdwenen en ervoor in de plaats is gruwel en verontwaardi ging gekomen jegens de heer De Wit van de Exploitatie Maatschappij BV. De Maatschappij zou over de ruggen van eerzame en minder eerzame lieden, die de woningnood proberen te ontvluchten door de huur van een kamer in Wester duin, van diezelfde nood een commerci eel aantrekkelijke zaak maken; volgens Wijk aan Zee een té aantrekkelijke zaak, want wie voor een kamer van 4 bij 4 meter een huur van tussen de 150 en ƒ275 per maand vraagt, moet wel rijk worden, vooral, waar er in Wester duin 40 kamers voor de verhuur be schikbaar zijn. Een klein rekensommetje leert, dat de BV uit een gemiddelde bezetting van dertig kamers ongeveer 6000 p-r m?and beurt. Van de 40 kamers zijn er nu zo’n 35 bezet. Over vijf jaar wil hij in Westerduin met een horeca-project starten. Dat hij over de ruggen van de kamerbewoners poogt dit plan te verwezenlijken zit hem niet dwars. „De mensen, die op een flat zitten te wachten en niet meer thuis willen wonen, zijn er toch mee geholpen”, aldus de heer De Wit, ,41e nogmaals toegeeft, dat de prijs hoog ligt. „Maar ik maak beslist geen winst op het gebouw.” Hij wacht rustig af, wat de gemeente Beverwijk tegen hem zal gaan ondernemen, zegt hij. „Ik pleeg geen strafbare feiten.” Een dergelijke gekke situatie maakte gisteren een 25-jarige classifi ceerder uit Velsen mee. Hij moest nog een week uitzitten en meldde zich bij het Huis van Bewaring. Goed, hij had zich flink moed ingedronken en was daarom bijkans laveloos, maar hij wilde nog steeds zitten. Komt niks van in, geen dronken luitjes in mijn huis, moet de direc teur hebben gedacht want de classifi ceerder werd niet binnengelaten. De man werd met een wagen opgehaald en naar het parket in de Jansstraat gebracht. Vandaar ging het onder geleide van wachters weer naar het Huis van Bewaring, maar de directeur bleef tegen het toelaten van iemand, waar een drankluchtje aan zit De Velse- naar is toen maar naar het politiebu reau want daar zijn dronken men sen vaste klant gebracht, waar hij ter ontnuchtering is ingesloten. En dan mag hij alsnog zijn week uitzit ten. filiaal Zeewijkplein, 14.30-17.30 uur. Sporthal Zeewijk, Planetenweg, IJ muidenWest, 19-23u- BC Velsen. De Ring. 19.30-21.30u. boksen en com- dititietraining in gymzaal Ossendorp- school, Wijk aan Zeeërweg, IJmuiden. Wijk aan Zee vertrouwde de plannen van de heer De Wit in het begin al niet en hield Westerduin goed in de kijkers. Westerduin is zo langzamerhand een toevluchtsoord geworden, voor diegenen die om een of andere reden geen kamer of woning kunnen bemachtigen: van huis weggelopen jongens en meisjes, piepjonge gezinnen, hals over kop ge trouwd en wachtend op de komst van de baby, alleenstaande mannen en vrou wen, enkele buitenlandse arbeiders en wat dies meer zij. Wijk aan Zee alarmeerde de buiten wereld met berichten als zou „Wester duin” bovendien het toevluchtsoord zijn geworden van dames, die forse zaken doen met de prostitutie. Berichten, die natuurlijk krachtig werden gevoed door het doorsneepubliek, dat van de diensten van Westerduin gebruik maakt. ONDERTROUWD: T. W. Velleima, Pijnacker en M- T. Heiligers, IJmuiden, t.a. IJmuiden, Zwaanstraat 57; T. Wiegman, IJmuiden en M. van der Pijl, Noordwijk; La .IJmuiden, Eenhoornstraat 163; R. Klink, Haarlem en J. C. van der Smissen, IJmuiden, ta. Haarlem, Denemarken- straat 60; B. E. M. Heeremans, Santpoort en C. J- M. Kroone, Velsen-Zuid, t.a. IJmuiden, Kennemerlaan 175; D. G. Fid- der, IJmuiden en L. Hendriks, IJmuiden, t.a. IJmuiden, Van Wassenaerstraat 16; P. D. J. M. Huijg, Santpoort en M. C. Bosch, Velsen-Noord, t.a. Haarlem, Ver- spronckweg 119; P. H. de Roo, Heems kerk en C. C- M. Lagé, Santpoort, t.a. Heemskerk, Luxemburglaan 795; A. W Weinreich, Amsterdam en A. J.Harder, IJmuiden, t.a. Amsterdam, Telescoophof 2; T. A. Dudink, IJmuiden en A. A. Wernke, Bevewijk, t-a. IJmuiden, Ful- tonstraat 7; H. W. Langer, IJmuiden en E. J. van der Heul, IJmuiden, t.a. IJmui den, Pleiadenplantsoen 3. dat is te wijten aan het feit, dat er in de wintermaanden geen toezicht in het huis was en de bewoners een grote puinhoop aanrichtten: ruiten stuk gegooid, smerige troep in de keuken, flipperkasten kapotgesmeten levensmiddelen gestolen, nachtelijke escapades.” DINSDAG 27 MAART Vrijburcht, Vrijburglaan. 20 u. verga dering zwr*~* vereniging OEZA. Morgen; rkerk, u. uitvoei .ng door volksmuziekschool. Progress-sociëteit, straat. Geopend vanaf 20 u. Donkey Shot, A. Verherentstraat. 20 u. voorlichting over vakantiebesteding. WOENSDAG 28 MAART Werf, Jan Ligthartstraat. 20 u. buurt- huiskontaktavond. Vrijburcht, Vrijburglaan, 20 u. filma vond club Cervantes. Progress-sociëteit, Const. straat. Geopend vanaf 20 u. Verenigde openbare bibliotheek. Kerk- weg 45: volwassenen 14-17.30 en 19-21 u.; Ruijsdaelstraat 7: ieugd 14.30-17 u. De bewoners uitten vele klachten over het optreden van de vrouw, die op jast van de Maatschappij toezicht op de kamers hield en het gebouw schoon maakte. Klachten over de selectieve be handeling door deze vrouw, het slecht functioneren van de cv en douches, de te hoge kamerhuur (met 1 april komt er f25 per maand bij), de vage huurcon tracten, die vermelden, dat de bewoners per 1 mei van dit jaar Westerduin dienen te verlaten; kortom het verou derde en kille blok steen aan de Rijkert Aertweg leverde een berg problemen op. Niemand toonde zich tevreden over het wooncomfort, maar De Wit legde de klachten naast zich neer als zijnde niet reëel. Zijn plannen waren duidelijk ge ne g geformuleerd: kamerverhuur en in een later stadium de verbouwing tot horecabedrijf- U kunt mij noteren als abonnee en ik ontvang de krant dan de eerste 14 dagen GRATIS. per maand, per kwitantie f 9.30 per kwartaal, per giro/bank f 27.-^ DINSDAG 27 MAART Sporthal Zeewijk, Planetenweg, muidenWest, 18u. BC IJmond. Openbare Bibliotheek Velsen, Filiaal Wijkerstraat 177, VelsenNoord, 19- 21.30u. filiaal Zeewijkplein, IJmuiden— West, 19-21.30 uur. PTTgebouw Lange Nieuwstraat, in gang Spaamestraat (4), IJmuiden, Me disch Maatschappelijk Consultatiebureau voor Alcoholisme. Manly Sport, 19.3021.30u- Boksen en conditietraining in gymzaal Moerberg- Comitéschool, Kerkstraat, oud-IJmui- den. Bel Canto Velser operakoor, 20u. repe titie in gebouw Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen 22, IJmuiden. Velsen Gemengd Koor, 20 u. repetitie in gebouw Abeelenstraat I, IJmuiden Oost. „Zomerlust”, Santpoort, 20.15 „Jan van Dommelen met musical fair lady”. Vertrokken schepen dd. 26.3.1973 uit IJ muiden. Merita, Gdansk, IJmuiden; Cielo Ros so, Oslo; Haithabu, Flixborough; M. H. Drente, Noordzee; Hai, Bremen; Konkar Indomitable, Narvik, IJmuiden; Francois L. D-, Chicago, IJmuiden; Dongeborg, Delfzijl; Derby, Rotterdam; Oriole, Da genham; Nassauborg, Delfzijl, Bever wijk; Wiggs, Londen; Anita von Bargen, Flixborough; Markborg, Karlsund; Am- stelstroom, Shoreham; Scheldeburg, Delfzijl; Firethorn, Rotterdam; Merwe- borg, Stade; Germann, Gent; Emsland, Valberg; Crescence, Cardiff; Smit Lloyd 18, Cont.plat, IJmuiden; Kirsten sandved, Beyroet; Taras, Rotterdam; Marbrava, Buenos Aires, IJmuiden; Skol Progress, Sikutskaer; Novel, Immingham, IJmui den; Thalassa, Palermo. Aangekomen schepen dd. 27.3.1973 in IJmuiden Winnetou, Londen; Autobahn, Goole; Auberg, Stettin; Alexa, Felixtowe; Nor ma, Turku, Harlesiel, Mantyuoto. WOENSDAG 28 MAART Hulpdienst Help een handje. Van maandag tot en met zaterdag van 8 tot 10 uur: Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geo pend 7-10, 12.30-13.45 en 14.15-15.15 u. Easy, Populierenlaan. Geopend voor hulpverlening van 14 tot 17 uur. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Verenigde Openbare Bibliotheek. Arendsweg 61: volwassenen 14-17.30 u.; Amstelstraat 44: volwassenen 14.30-17 en 19-21 u.; Parmen tierstraat 2: jeugd 14.30-17 u Aangekomen schepen dd. 26.3.1973 in IJmuiden. NAAM: ADRES: WOONPLAATS: c: to

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 4