flats grote opruiming Duizendste lid in Velsen voor ambtenarenbond to dfe vishal Inbrekers met portemonnee aan de haal Activiteiten van huis-aan-huiscollecte tot hartebal Nader onderzoek Vrienden Hartstichting Bi '1. schuimwagen Zeewijkbewoonsters willen rond houden «S A B !i SE ifll |g.ij 5 DAMES BINDEN STRIJD AAN TEGEN DE VERVUILING Sieraden gestolen Bromfietser kreeg hersenschudding en inwendig letsel HAVENBERICHTEN Motorrijder met bekkenbreuk naar ziekenhuis J ■mi R aS VRIJDAG 30 MAART 4 19 7 3 IJMUIDER COURANT iH| SI Brief (Van een onzer verslaggevers) Collecte j L ^'“11 Looprally R (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN Onder het motto „Help de natuur, de natuur helpt ons” heeft een aantal bewoonsters van Zeewijk de hoofden bij elkan der gestoken om eens te praten over de vervuiling van deze wijk. Een vervuiling, welke zowel rondom als in de flats valt waar te nemen. Resultaat van deze bijeenkomst is het besluit om gezamenlijk en met medewerking van andere buurtbe woners en -bewoonsters regelmatig prikacties te houden en de afval op te ruimen. Steeds op de eerste woensdag van de maand. Te gelijkertijd wil men pogen ook het een en ander te doen om vervuiling in de flats het hoofd te bieden. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN De jaarvergadering van de afdeling Velsen-IJmuiden van de Algemene Bond van Ambte naren (ABVA) kon donderdagavond in gebouw „Velserduin” aan het Velserduinplein een enigszins onge bruikelijke inzet worden meege geven, omdat bij deze afdeling in middels het duizendste lid was in geschreven. Het is mevrouw J. M. Kuijpers uit Haarlem, die in Velsen werkzaam is bij de Culturele Raad Noord-Holland. En het bereiken van een dergelijk kroongetal wenste het afdelingsbestuur niet onopge merkt voorbij te laten gaan. VELSEN „Als we doorgaan zoals op het ogenblik, zullen we over vijfentwintig jaar een land van weduwen zijn”, staat er te lezen in het boek „Hartbewaking” van de Amerikaanse auteurs Meltzer, Pin- neo en Kitchell, dat onder auspiciën van de Nederlandse Hartstichting in ons land is uitgegeven. Dit citaat wordt gegeven bij monde van de voorzitter van „Vrienden van de Hartstichting” in Velsen, de heer N. Kloosterhuis, als we met hem praten over de activiteiten die vol gende week in het kader van de landelijk te houden Hartweek, in Velsen zullen worden georgani seerd. MB I ’-‘T Jkm SO éHSB iMM'H 1 •linr (Van een onzer verslaggevers) van de afdelingsvoorzitter. Tegen dergelijke toestanden willen de Zeewijk-bewoonsters de strijd opnemen. (Van een onzer verslaggevers 5 Hartweek in Velsen vol actie (Van een onzer verslaggevers) IJmuiden: t )e in 'ij Per 50 kilogram: tarbot 437-345, griet 260-239, kabeljauw 1 120-105, kabeljauw 2 123-107, kabeljauw 3 140-90, kabeljauw 4 142-89, kabeljauw 5 97-60, schol 1 76- 63, schol 2 102-70, schol 3 98-71, schol 4 74-63, schar 77-50, wijting 1 71-55, wij ting 2 70-62, haring 24,20, tongschar 148, bot 12.50-8.00. middags. De start is op woensdag 11 april. U kunt zich opgeven bij de volgen de adressen IJMUIDEN. Donderdag werden in IJmuiden aangevoerd, door 30 schepen: 6.180 kg ton, 14 kisten tarbot, 175 kisten kabeljauw, 579 kisten schol, 24 kisten schar, 92 kisten wijting, 5 kisten varia. VELSEN. Uit een woning in de Jan Kostelijklaan zijn sieraden ter waarde van ongeveer achthonderd gulden ver dwenen. Men is de woning donderdag middag binnengeweest. heeft mij verzekerd, dat het de eerste keer is dat hij een pistool in zijn handen heeft”, zegt de heer Kloosterhuis la chend. Het schot moet om half acht ’s avonds klinken. Inschrijvingen kunnen gedaan worden bij sigarenmagazijn De Ruiter, hoek Da Costalaan-Driehuizer- kerkweg en bij het kantoor van de WV op het Marktplein. Mevrouw Kuijpers ontvangt haar sma kelijk welkomstgeschenk uit handen „Erg lekker”, was de reactie van het duizendste lid waar door mevrouw Kui pers nog de wens aan werd toegevoegd dat de afdeling nu spoedig het tweedui zendste lid zal mogen inschrijven. De Hartweek ten bate van de Hart stichting zal in Velsen zeker niet onop gemerkt voorbij gaan. De Jiart-activitei- Al deze technische zaken zullen vanaf nu onderwerp van verdere studie uitma ken. Algemeen werd echter vastgesteld dat de oefening zeer goede resultaten heeft afgeworpen. SSi® aaSfSI r.il m et n. it 20 20 is ie m se in *n ft es Prijzen, in guldens. Per 1 kilogram: gr. tong 6.52-6.06 m. midd. tong 8.34-8.19 kim. tong 9.17-8.59, tong 1 10.02-9.83, tong 2 9.99-9.47, tarbot 10.61-10.12. Van de dames ontvingen wij voorts een brief gericht aan alle bewoners van Zeewijk, welke wij hieronder afdruk ken: „Ruikt u het voorjaar? De lucht tin telt en de eerste knoppen zijn openge gaan. Parmantig steken de crocussen hun kopjes boven de grond uit en koes teren zich in de zonnestralen. Maar wat ziet u nog meer? Lege sigarettenpakjes, plastic zakken, kartonnen dozen, kortom afval achterge laten door ons mensen. Wel een schrille tegenstelling het prille voorjaar en dat afval. Wilt u er iets aan doen, meehelpen de afval op te ruimen GRAAG!. De bewoners van Zeewijk gaan een prik-actie houden om de natuur te ont doen van alle rommel. De prik-dagen zijn steeds op de eerste woensdag van de maand. Begonnen wordt om twee uur ’s De totale capaciteit van de schuimwa- gen zo is ook woensdagmiddag vast gesteld verlangt echter we) terdege een nader onderzoek, vooral wanneer men te maken krijgt met een calamiteit van grote aard. Hierna werd nog even het woord ver leend aan de heer A. J. Haaij uit Haarlem die er als districtsbestuurder met voldoening op wees dat de „A.B.- V.A.” in Nederland thans op een na de grootste bond is geworden. Dit leek hem mede de oorzaak van het feit dat door de bond voor ambtenaren reeds veel tot stand kon worden gebracht. Overigens kwam de heer Haaij even min met lege handen, want hij had een taart meegebracht voor penningmeester Kees Koeman die het duizendste lid had aangemeld. Zaterdagmiddag om twee uur organi seert „De Rijmonders” eeen looprally waar de wandelaar aan zijn trekken kan komen. Het zal een wandeling worden door „gezond en rustig Velsen”, een gezonde trimtrip, waaraan ook een wed strijdelement zal worden verbonden. Eveneens om twee uur op zaterdag gaat de deur van de Technische school aan de Briniostraat open. Daar is dan in de hal van de school een expositie van apparatuur die behulpzaam kan zijn bij de bestrijding van de hart- en vaatzieek- ten. Daaraan werken mee: de GGD, het Zeeweg Ziekenhuis, de plaatselijke afde ling van het Rode Kruis, Loosco Am sterdam en de Hartstichting. Zaterdagavond om acht uur is er in de aula van de Technische school een bijeenkomst waarop iedereen die aan het welslagen van de Hartweek in Velsen een bijdrage geleverd heeft welkom is. Daar zullen dan ook de prijzen voor de rally’s worden uitgereikt. Dokter C. F. J. Lampe zal de avond openen. Na een kort filmpje is de rest van de avond tot twee uur ’s nachts gereserveerd voor een groots „Hartebal” met muziek van de Going Dixieland band. Personeel van verschillende banken uit Velsen zullen zaterdagavond alles doen om de totale opbrengst van deze actie vast te stellen, zodat het eindbe drag nog dezelfde avond bekend kan worden gemaakt. Elke deelnemer en medewerker zal trouwens van de Hart stichting ook een herinneringsvaantje krijgen. ten” in onze gemeente zullen gehouden worden van 2 tot en met 8 april. Er komt een huis aan huis collecte. Daar voor zullen envelopjes worden bezorgd en hopelijk gevuld worden terugge haald. Bij deze zakjes zullen formulieren gevoegd zijn waarop men zich als lid van de vereniging Vrienden van de Hartstichting kan melden. Op donderdag 5 april is er een muzikale rondgang door de gemeente waaraan het tamboer- en pijperkorps van de Christelijke Gymnas tiekvereniging en het Majorettenpeloton The Kids medewerking zullen verlenen. Leerling-verpleegsters in wit uniform zullen dan collecteren. In de optocht zal ook reclame- en informatiemateriaal VELSEN. Een 24-jarige bromfietser moest donderdagavond na een aanrijding met een personenauto met een hersen schudding en onbekend inwendig letsel worden opgenomen in het Zeeweg Zieken huis. Later op de avond is hij naar het Wilhelmina Gasthuis in Amsterdam ovengebracht. De bromfietser werd aangereden op het kruispunt Planetenweg-Radarstraat- Grahamstraat. De automobilist had de bromfietser niet opgemerkt, toen hij vanuit de Radarstiraat rechtdoor de Pla netenweg wilde oversteken. over de Hartstichting worden meege voerd. Ook al ten bate van de Hartweek organiseert „De Rijmonders” op vrijda gavond 6 april een autorally. De start plaats is het Tiberiusplein, waar de heer Th. C. Witte, wethouder van volksge zondheid, het startschot zal lossen. „Hij Een bezwaar van deze schuimwagen is ook, dat men er óf schuim óf water mee kan spuiten. Het is niet mogelijk met het ene kanon water te geven eventu eel in de vorm van een nevel ter bescherming van mensen en materieël en met het ander kanon schuim te spuiten. Het voeden van de schuimwa gen door een autospuit, zo is de ver wachting, zal betere resultaten afwerpen dan wanneer zoals nu de schuim wagen zelf water aantrekt. Vandaar dat voorzitter A. de Vries er even aan herinnerde dat de afdeling in 1947 was opgericht met een ledental van honderdvijftig. Sindsdien heeft de afde ling zich in een gestadige groei mogen verheugen, zodat reeds in 1963 het vijf honderdste lid zich had aangemeld. De heer De Vries noemde het een plezierige bijkomstigheid dat het duizendste lid thans een dame is, omdat zich de laatste tijd steeds meer vrouwen bij de bond wensen aan te sluiten. Daarom overhan digde hij met het grootste genoegen een taart aan mevrouw Kuijpers, plus een bloemstukje en een geschenk voor haar zoontje, dat mevrouw Kuijpers deze avond vergezelde. Op de kruising van de oostelijke af- voerweg van rijksweg 9 en de zuidelijke rijbaan van de rijksweg Vplsen-Amster- dam, verleende de 77-jarige automobilist, terwijl hij vanaf de oostelijke afvoerweg kwam, geen voorrang aan de motorrij der, die richting Amsterdam reed. De auto draaide door de klap van de aanrij ding 180 graden, de motor kwam onge veer tien meter verder in de berm terecht. Besommingen: EH 7 7.400, GO 4 ƒ15.500, 21 ƒ17.700, 24 ƒ14.000, 26 15.800, KW 178 1.060, UK 78 2.900, 245 8.300, VD 9 1.800, 15 2.400, 19 ƒ2.400, 25 ƒ3.200, 46 ƒ2.500, 115 7.500, UM 1 1.400, ZL 6 2.600, WR 49 1.600, 137 1.070, UK 23 en UK 107 6.300, 135 en 145 f 1.600, 196 en 234 2.400, 54 en 208 500. Spreekuur. De Wethouder van Openbare Werken in Velsen, de heer C. Ockeloen, houdt op dinsdag 3 april geen spreekuur. (Van een ozner verslaggevers) VELSEN. In ons verslag óver de oefening van de brandweer is in de laatste alinea’s een gedeelte weggevallen en een deel abusievelijk vervormd Hier moet staan: Vrienden van de Hartstichting is begin februari van dit jaar in Velsen opge richt. De doelstellingen van deze vereni ging zijn onder meer: Het oprichten van hart-revalidatiecentra en trimbanen: het geven van voorlichting ter voorkoming van hart- en vaatziekten door middel van het geven van voorlichtingsavonden en het uitreiken van brochures; het organiseren van cursussen „Verstandig eten” met medewerking van diëtisten vanuit Den Haag; het beschikbaar stel len van oefenmateriaal voor verenigin gen voor hartmassage en mond-op- mondbeademing; en het beschikbaar stellen van hartbewakingsapparatuur. zoals defibrillators n dergelijke. VELSEN. Met een groot aantal breuken, waaronder een bekkenbreuk, moest een achttienjarige motorrijder uit Driehuis donderdagavond in het Zeeweg Ziekenhuis worden opgenomen, ten ge volge van een aanrijding met een perso nenauto. (Als geen nadere aanduiding volgt, is het schip van of naar Amsterdam ge gaan). Mevrouw Slim, Schiplaan 510, tel.17197; mevrouw Zwenne, Schiplaan 9 tel. 13267; mevrouw Wilbie, Kruisberg- laan 145. tel 14348; mevrouw Buikema, Scheiberglaan 216, tel 18191; mevrouw Nijdam, Gurvenlaan 16, tel. 16979; me vrouw Costers, Hazevlak 82, tel. 3082; mevrouw Van Rijn, Keetberglaan 58, tel.11771; mevrouw Hoek, Dennekoplaan 68, tel. 10867; mevrouw Retz, Bellatrix- straat 121, tel 13826 en de heer Timmer, Keetberglwaan 206, tel. 17925”. „Resusci-Anne”, de pop die ook op de tentoonstelling in de hal van de Tech nische school te zien zal zijn. Deze levensgrote pop kan worden gebruikt bij instructie. De apparatuur naast de pop heet „Minute-man" en kan de func tie van de longen van een mens volledig overnemen. In de week van 2-8 april zal de afdeling Velsen van de Vrienden van de Hartstichting een husi-aan-huis collecte in deze gemeente houden. De opbrengst is o.m. bestemd voor het geven van inlichtingen om hartziek ten te voorkomen. Voorts zullen maatregelen worden getroffen om patiënten te helpen hun ziekte te overwinnen. Gedacht wordt aan he geven van dieetcursussen, aanleg van trimbanen en oprichting van een re gionaal hartrevalidatiecentrum. Hart- en vaatziekten vormen steeds meer een bedreiging voor onze ge zondheid. De actie verdient dan ook onze volle aandnacht. Volgaarne nodig ik een ieder uit deze collecte royaal te steunen. De burgemeester van Velsen, Reehorst. |i«;ilg iji i iilF.JTOil De dames, die tot dit lofwaardig initi atief kwamen hebben zich tevoren goed laten voorlichten door de huismeesters van de flats in Zeewijk. Zij werden daarbij geconfronteerd met allerlei toe standen, welke men dagelijks om zich heen kan zien en die helaas maar al te vaak als „gewoon” worden beschouwd. Een ernstige klacht van de huismees ters is, dat mensen bij het gebruiken van de stortkokers, vaak het afval dat naast de klep van de koker op de grond valt, niet opruimen. Hetzelfde geldt ook voor gebroken flessen, welke kinderen in de hal uit de hand laten glippen, als zij voor de ouders een boodschap moe ten doen. Weer een ander aspect vormen de loslopende honden, die vaak hun behoef ten doen op de galerijen of in de hal en trappenhuizen, dan wel in de zandbak ken, welke men voor de kinderen buiten heeft gemaakt. De suggestie werd ge daan de hondeneigenaren een schepje mee te geven om de behoeften van hun huisdieren te begraven of in een zakje te deponeren. Ook het buiten neersmijten van aller lei afval kwam ter sprake. Deze zaak willen de dames nu zoals wij al schreven direct aanpakken. Tegelij kertijd willen de dames de kinderen meer bij de natuur betrekken om te voorkomen dat planten en bloemenwor- den uitgerukt. Deze aangelegenheid zal tijdens een volgende bijeenkomst verder worden behandeld. MXW ifer’r Donderdag aangekomen in IJmuiden: Capiapo, Bremen; Nordkyn, Flixbo- rough; Haitebu, Flixborough; Mereus, Wismar; Amstelstroom, Shoreham Elke Flint, Greenwich; IJmuiden; Christa Köncke, Londen; Tugro, Le Havre, IJ muiden Smit Lloyd 3, Cont: Plat, IJ muiden; Avenir, Immingham; Visten, Uddevalla, Beverwijk; Tonin, Port Tal bot; Memel, Dagenham; Laura, Lowes toft; Tor Belgia, Gothenburg. Donderdag vertrokken van IJmuiden: Martha Friesecke, Poole, IJmuiden; Nie- dermohnen, Poole, IJmuiden; Spica, Sharpness; Südfjord, Rotterdam; Brage, Helsingborg; Shushenskoye, Rouaan; Christine, Detroit; Imetha, Bremen; Ori ole, Dagenham; André, Harlingen; Alexa, Malmö; Canis, Rotterdam; Vecht stroom, Hull; Hosanger, Le Havre; Kor- tenaer, Pasajes; Cape Howe, Middlesbo rough; Zaanstroom, Felixstowe; Granit, Flixborough; Kathe Marie, Stettin, Be verwijk; Arne Vik, Trondheim; Anita von Bargen, Flixborough; Smit Lloyd 3, Cont: Plat, IJmuiden. Vrijdag aangekomen in IJmuiden: El ke Flint, Neustadt, IJmuiden; Nereus, Vlaardingen; Calanda, Bremen; Her mann Helene, Falkenberg. Vrijdag vertrokken van IJmuiden: Baltique, Oslo; Jan, Ostende; Nieder- sachsen, Gunness; Diorit, Dordrecht; Arona, Helsinki; Prinses Margriet, Du blin. J (Van een onzer verslaggevers) SANTPOORT. In een winkel aan de Bloemendaalsestraatweg is in de nacht van woensdag op donderdag inge broken. Men kwam binnen via de ach terzijde van het perceel door de ruit van een draairaam te vernielen. Een portemonnee in de huiskamer waarin een bedrag van driehonderdvijftig gulden zat werd meegenomen. Ook bij een ander perceel aan de Bloemendaalsetraatweg zijn pogingen ondernomen om in te breken. L- •n n. h Tl n n d g JT n ■f j. 1 fc 'gsHi

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 5