sluizen havens Trawlers in krijgsdienst SPENCERS 24.90 PANTALONS 35.50 $oötfjoebe van on Erbij Stakers bij Renault gaan door n s Rechtbank moet spinneweb ontrafelen hasjtransport op eigen bodem Uitgevaren visserijvaartuigen BELANGRIJKSTE DRAAD ONTBREEKT OP ZITTING o.a.: BHjf Erbij met Umuider Courant A.s. zaterdag in de weekend bijlage Umuider Courant r>. I 'i VRIJDAG 30 MAART 7 1973 UMUIDER COURANT Instructie Reuk Hasjolie Boerderij-Restaurant Uitstel B Bezorg mij 14 dagen gratis Umuider Courant k k d Iedere woensdag serveren wij het ORIGINEEL SKANDINAVISCH BUFFET f 15,per persoon Reserveringen tel. 265110. Uw Deense gastvrouw Lïljan OUerupPost Uw gastheer Fons Post Schiphol Bedreiging IJMUIDEN Toen in septem ber 1939 Engeland de oorlog ver klaarde aan Duitsland, werden tientallen stoomtrawlers gevorderd om dienst te doen bij de Royal Na vy. Frankrijk en Duitsland troffen een dergelijke maatregel. De sche pen ondergingen een verbouwing, kregen de grijze oorlogskleur en deden dienst als mijnenveger of als voorpostenboot. Ook ons land is, wat dat betreft, niet achtergeble ven en het begon al tegen het ein de van 1939. (Van een onzer verslaggeefsters) HAARLEM De Haarlemse rechtbank kreeg gisteren de moei lijke opgave een hasjzaak van eigen bodem te ontrafelen, waarbij de hasj vanuit Nederland getranspor teerd werd. Met recht ontrafelen, De zaak leek op een spinneweb, met talloze draden, de getuigen, en in het midden, goed verschanst, de spin: De hoofdverdachte, een 29- jarige Dordrechtenaar. Slechts een enkele keer kwam hij uit dat web en deed een kleine uitval, meren deels schoof hij zijn verdediger, mr. Laus naar voren, die op de rand van het web een wankel maar fel gevecht leverde met de officier van Justitie, mr. Möger, over de bewijs voering. Herhaaldelijk riep de raadsman opgewonden uit dat iets niet in het procesverbaal stond, herhaaldelijk moest de officier re pliceren met de mededeling dat het (Van een onzer verslaggeefsters) HAARLEM „Het blijkt wel dat de koffers met dubbele bodems in deze handel favoriet zijn”, zei de Haarlemse officier van Justitie, mr. Möger, gisteren op de zitting van de Haarlemse rechtbank, toen de derde verdachte van hasj bezit -(invoer, -doorvoer) op Schiphol voor hem en de rechtbank werd geleid. Alle drie hadden één ding gemeen: De stuff zat in dubbele bodems van hun ba gage. Zoiets geeft natuurlijk wel een zeker cachet aan de zaak, vooral wanneer zoals gisteren ter zitting uitgebreid met de koffers „ge demonstreerd” wordt. Als de offi cier er dan nog zo fel bovenop zit in zijn ondervraging van verdach ten en in korte discussies met de raadsleden krijgt zo’n zaak, ondanks het routineuze dat dit misdrijf ook al begint te krijgen met Schiphol zo dichtbij en herhaalde hasjinvoer, toch weer een injectie die de be langstelling ter zitting levendig houdt. Zoals, de leerlingen van een vormingscentrum die op de zitting aanwezig waren, zeiden: Het leek wel een detective. I f Meineed Taxi w ging om de verklaringen die nij werden afgelegd, en op een gegeven ogenblik kwam het zelfs zover dat de rechtbank de discussie afkapte omdat ze vond dat het teveel over futiliteiten ging. Koffers met dubbele bodems favoriet in hasjhandel ADVERTENTIE v HERENMODE imsr nog ARIE VAN DER VEER. ADVERTENTIE i- r MT Haarlem H W Antwoordnummer 416 Haarlem 22 Hektrawler Naam 26 Adres te: O- Lange Nieuwatraat Tel. 1 23 48 Hoek Marktplein IJmuiden met wijduitlopende pijpen (o.a. tweed, corduroy), vanaf (zonder mouwen) in de modetinten rood, bruin, zwart, geel in open eveloppe zonder postzegel opsturen naar: Voor uw parties, recepties en diners Dinsdag 20 maart MT Anita VL 34, Caroline VL 90, Michiel Jan VL 110, MK Anna Hendrika KW 215. vroeg ze rekening te houden met het feit dat haar cliënt buitenlander is. Behalve over criminaliteit wordt er ook nog over kunst en sport (afscheid van Wagtmans) geschreven. Boeiend genoeg dus. SPORTWEG 5 PLANETENLAAN Volg bordjes „Haarlem stadion”. f 9,30 f27.- De criminaliteit neemt toe. In „Erbij” van morgen gaan we daar diep op in. In een speciaal themanummer „Criminaliteit in Neder land” vindt men interviews met een officier van justitie, met een criminoloog, met een hoofdcommissaris, maar ook met jonge ex- delinkwenten. Een gevangenisbewaarder komt aan het woord en evenmin wordt vergeten uitvoerig te signaleren, wat deskundigen vinden over het geweld op TV en de gevolgen. De Coornhertliga werkt aan een zinniger rechtspleging. Verder is er natuurlijk cijfer materiaal over misdrijven. Interessant is verder te vernemen wie nu eigenlijk die professor Zeldenrust is, die altijd maar weer op duikt om sectie te verrichten. Terwijl de rechters zich hierover be raden voeren raadsman en officier nog een aardig debatje ten overstaan van alle aanwezigen, loopt de officier alvast wat vooruit op zijn requisitoir, de raads man op zijn pleidooi. Ze zullen er nog even geduld mee moeten hebben. De rechtbank besluit dat voor een goede procesvoering de officier de kans moet hebben om tegen A. een „bevel tot medebrenging” door de politie te laten uitvaardigen (ónmogelijk als A. in het buitenland zit). Verdachte blijft voorlo pig gedetineerd, maar de officier krijgt wel een termijn voor zijn opsporingen: op 6 april om half tien wordt de zaak, met of zonder meneer A„ de belangrijk ste draad in het spinneweb, voortgezet. Beide getuigen kenden dus, via meneer A., de Dordrechtenaar als „geldschieter”. Eén der getuigen doet moeilijk over de tweede ontmoeting bij de flat: hij heeft verdachte gezien, ja, eerst zegt hij dat hij niet zag of er een koffer werd overhandigd, later geeft hij toe gezien te hebben in de achteruitkijkspiegel dat de koffer van hand tot hand ging. Waarom spreekt hij zichzelf tegen? „Ik heb in de gevangenis gezeten, ik weet hoe erg het is”, zegt hij zacht, met een vlaams accent. Mr. Laus probeert later om dit als meineed te doen kwalificeren, maar dat lukt niet. De officier meent dat de man best in enige verwarring kan zijn en zegt zijn aanwezigheid bijzonder te appreciëren. De andere getuige is zelfs al telefonisch benaderd door de heer A., met de mededeling dat er „gevaar” dreigt. „Gelukkig was het niet mijn cliënt die belde”, zegt mr. Laus. Verdachte geeft rustig toe in de flat in Buitenveldert te zijn geweest en een vrouw die daar woont beaamt dat later. Ze heeft hem toestemming gegeven om spullen van een kennis te deponeren in de box, doet maandag zelf open als die „kennis” meneer A. voor de deur staat. Deze heeft bij de politie in zijn tweede voor verdachte zo belastende verklaring gezegd dat verdachte hem toen f 7500 voor tickets gaf. De vrouw ontkent dat, ook dat er over verdovende middelen gesproken is. Ze vertelt hoe verdachte met de bezoeker wegging om de koffer te halen. Werkgroepp Sesar. Zaterdagavond staat de soos van werkgroep Spaak in de Grenspost aan de Beverwijkse Van Riemsdijklaan open voor scholieren of hen die zich dagelijks in klasseverband zitten te vervelen. De werkgroep noemt de bijeenkomst, die om ongeveer half acht begint, een treiterschijvenfeest. Dinsdag 27 maart Hektrawler Hol land KW 123, Annie Hillina KW 170, Frank Vrolijk Czn SCH 81, MT Britten- burg KW 121, MK VRIJHEID IJM 7, Dirkje KW 178, Margaretha Christina KW 190, Internos WR 49. A. is niet in de rechtszaal. En het is de vraag of hij ooit zal komen. De raadsman twijfelt er sterk aan. Hij, de officier en de rechtbank hebben brieven dat de man in het buitenland verblijft. Het lijkt mr. Laus onwaarschijnlijk dat hij als getuige zal komen, en hij vraagt, uit angst dat zijn cliënt na de drie maanden dat hij al in voorarrest zit, zo nog veel langer zal moeten afwachten, de rechtbank om de voorlopige hechtenis van zijn cliënt te schorsen, terwijl men wellicht A. zal op kunnen sporen. PARIJS (UPI). Tegen het advies van de communistische vakbond in, ak koord te gaan met een aanbod van de directie dat hun lonen met gemiddeld zeven percent zou optrekken, hebben de vierhonderd arbeiders van de staatsauto- mobielfabriek van Renault in Parijs die een wilde staking houden, besloten hun actie voort te zetten. Dan komt men bij de Schipholgeschie- denis, een veel belangrijker facet in het geheel. De twee getuigen vertellen hoe ze benaderd werden, de een door de ander, en die ander weer door meneer A. voor een hasjtransport naar Canada. De raderen hiervoor zetten zich in be weging. Op een vrijdag moet de koffer met hasj „gestad” zijn op een flat in Buitenveldert. ’s Maandags gaat men met z'n drieën naar die flat, tot tweemaal toe. Het kardinale punt: kende verdachte deze A.? Van voornaam, zegt hij, en van een enkele ontmoeting. Kende A. hem? Bij de politie zegt hij hem goed te kennen. In bijzijn van de politie mag hij zijn vrouw in Rotterdam bellen. Tijdens dat gesprek hoort de politie al de naam van verdachte vallen, dan legt A. zijn hand op de hoorn, zegt verschrikt: „hij (verdachte bij naam en toenaam) be dreigt mijn vrouw”. Hij vraagt de Hoofddorpse politie om assistentie en die waarschuwt de Dordrechtse collega’s die inderdaad van de echtgenote verhalen over bedreigingen aan huis per telefoon krijgt. De Engelse trawler „King Sol”, die in dienst van de Royal Navy belangrijke diensten verrichtte. - - - ’maandabonnee Daarna kunt u mij noteren als: ‘kwartaalabonnee ’Doorhalen wat niet verlangd wordt. Woensdag 21 maart Hektrawler Cornells den Duik KW 144, Voorloper VL 16, Voorbode VL 103, Willem VL 121. De stakers, overwegend Noordafri- kaanse gastarbeiders werkzaam in de carrosserieafdeling in de voorstad Billan- court, eisen een verbeterde loonschaal die niet alleen hun lonen optrekt, maar ook toeslagen, pensioenen en andere fi nanciële voordelen. De directie van Renault heeft ver klaard dat ze niet verder met de stakers wil onderhandelen. Ze zegt dat deze door Maoïsten worden opgehitst. Als gevolg van de staking heeft Re nault alls zevenduizend werknemers in Billancourt naar huis moeten sturen. Het bedrijf heeft in totaal 90.000 arbei ders in dienst. In dochterondernemingen van Renault in voorsteden van Parijs hielden arbei ders gisteren korte prikacties uit solida riteit met de 400 stakers. Een laatste punt was de reuk. Ook hier mochten de rechters proefondervinde lijk door hun neus in de koffer te steken nagaan hoe hasj geurt. De kof fers en de dubbele bodems lagen nu open. Maar ook op Schiphol had een beambte met een fijne neus voor dit soort dingen al argwaan gehad, niet alleen door de vorm van de koffers (hard aan één zijde, slap aan de andere, blijkbaar kenmerkend voor dubbele bodems), maar doordat hij de geur door de koffer heen kon ruiken. En mr. Möger vroeg zich af of je dat dan niet zou doen als hotelkamer in het nauwelijks” geweten te hebben. Hij ging naar Af ghanistan met de bedoeling tapijten te kopen. De officier vond overigens dat hij daar dan wel weinig geld voor bij zich had, waarop de raadsvrouwe, mevrouw Evers-Ederveen opmerkte, dat de man ook teleurgesteld en zonder resultaten terug was gekeerd. Möger ongelovig. De raadsvrouwe: „Ja, ik weet ook niet of die taxichauffeur wist of er hash in zat”. De officier vond het ook vreemd dat de man op zijn hotelkamer de labels van zijn oude kof fers had gescheurd, en later, toen hij nieuwe had gekocht, ze daaraan weer bevestigde. Hij toonde de rechtbank de labels, en ook de raadsvrouwe, die hier voor het eerst ter zitting mee geconfron teerd werd, mocht even komen kijken naar de bewijsstukken waarover haar voorheen nog niets bekend was. De koffers kwamen letterlijk op tafel. Minstens vijf kilo per stuk, als we alleen al de hasj nagaan die erinzat. Ze I L<i De andere twee zaken, alsmede een vierde waarin een snelle uitlevering naar het buitenland tot stand kwam, verliepen wat rustiger en minder specta culair, vooral omdat de betekenis hier voorop stond. Een 18-jarige electriciën uit Canada gaf toe dat hij in februari hier met vier a vijf kilo hash aankwam, gekocht in Gibraltar van Marokkanen.- Het was voor eigen gebruik en voor vrienden in Canada waarnaar hij op doorreis was. Saillant detail: één koffer ging nu naar de Nederlandse recherche als instructiemateriaal. De officier achtte ook gezien de be kentenis de zaak bewezen en vroeg drie maanden. Hij zei dat verdachte tegen hem wel over verkoop had gesproken. Mr. Bos, de raadsman: „Daar is mij niets van bekend, en daar blijkt ook hier ter zitting niets van, dus kunnen we het ter zijde schuiven.” Drie maanden gevange nisstraf voor een buitenlander vond hij bijzonder hoog. Volgens hem hinkt de overheid op twee gedachten in haar vervolgingsbeleid: enerzijds de rokers niet vervolgen, anderzijds waar dat iets verder gaat dan eigen gebruik wel ver volgen. Een 27-jarige Canadese vertegenwoor diger tenslotte was met viereneenhalve kilo zogenaamde hasj olie,met het zeer sterke bestanddeel THC ons land bin nengekomen op 24 februari. Het was voor eigen gebruik volgens hem maar gezien de hoeveelheid betwijfelde de offi cier dit ten zeerste Hij eiste vijf maan den. De raadsman, mr. Cohen, betwistte in de eerste plaats of bij deze transito nu wel gold dat deze verdachte de hasjolie op Nederlands grondgebied in handen had gehad. De opmerking van de officier dat de man gezien de hoeveelheid han delaar moest zijn, noemde hij een zwak bewijs. Verder stipte hij verdachtes le vensomstandigheden aan, wees erop dat hij first offender is, en dat men bij bui tenlanders nooit op achtergronden kan ingaan door middel van een reclasse- ringsrapport. Hij vroeg zich af of vijf maanden rechtvaardig is, en memoreer de een geval van wapenhandel, waarin iemand, al of niet met een echt diploma tiek paspoort, zonder meer over de grens kon worden gezet zonder vervolging hier. Uitspraak in alle drie de zaken op donderdag 12 april. De eerste in de reeks was een 28- Jarige vertegenwoordiger uit de Verenig de Staten. Hij ontkende iets van hasj Eerst om geld te halen voor de tickets, zeggen beide getuigen. Dat geld moest van de Dordrechtenaar komen, zo had meneer A. gezegd. Men koopt daarmee de tickets en rijdt dan weer, per taxi naar Buitenveldert. Tussenpersoon A. stapt uit, en komt later terug met een koffer die in de bagageruimte wordt gedeponeerd. De rest van het verhaal is bekend: op Schophol lopen ze in de armen van de politie. uit andere landen, waaronder Nederland, België, Polen en Noorwegen. Het schip op de foto is de Engelse stoomtrawler King Sol GY 338, zoals die in september 1939 werd gevorderd door de Royal Navy. Het schip was niet ver bouwd als mijnenveger zoals vele andere en ook niet als voorpostenboot maar deed dienst als onderzeeboot jager, ge merkt FY 235. De King Sol was oorspronkelijk het eigendom van de Rinovia Steam Fishing Co. Ltd, in Grimsby, waarvan de heer J. G. Little directeur was. Deze rederij had nog twee stoomtrawlers in eigendom en voerde bovendien de directie over de Kopanes Steam Fishing Co Ltd. De King Sol was in september 1936 nieuw in de vaart gekomen na te zijn gebouwd door de bekende werf van Cochrane Sons in Selby. De trwaler was groot 486 bruto reg. ton bij een lengte van 50,64 m, breedte 8,38 m en een holte van 4,32 m. De 3 cil. triple expansie machine van het fabrikaat Amos Smith had een vermogen van 800 pk. Eveneens van 1936 was de Staf nes, groot 454 bruto reg. ton en ook door Cochrane gebouwd. De andere twee, in 1939, van de Rinovia Steam Fishing Company waren de Fairway en de Rino via. De Fairway heette aanvankelijk Ri chard Jewell en later Lord Knaresbo- rough, onder welke naam het schip werd aangekocht. De Rinovia was in 1931 opgeleverd door Cook, Welton Gemmell, onder de naam Blakkur. Alle vjier kwamen zij in 1939 in mari- nedienst. Alleen de Rinovia is verloren gegaan. Het schip was in augustus van het jaar 1939 mijnenveger geworden en- verongelukte op 2 november 1940. De andere drie konden later weer in het visserijbedrijf terugkeren. De King Sol is tot 1961 in de vaart gebleven en werd toen voor de sloop verkocht. De Rinovia Steam Fishing Company bracht in januari een nieuwe stoom trawler Rinovia in de vaart, ook weer afkomstig van Cochrane; een schip van 557 bruto reg. ton. In 1960 werd de rederij opgenomen in de Ross groep en die naam veranderde toen in Ross Stal ker. Enkele jaren later onderging het schip een verbouwing. De ketel en de machine werden vervangen door een Ruston Homsby motor van 1100-1300 pk. waarmee het schip een nieuwe toe komst tegemoet ging. Het is nog steeds in bedrijf, al werd de naam in 1966 veranderd in Ross Resolution met als eigenaar Hellyer Bros Ld in Huil. De trawler staat als G Y 527 steeds ingeschreven in Grimsby. Vraag was hoe hij aan de belastende koffers alsmede twee toilettasjes met hasj was gekomen, waarmee hij op de terugweg op Schiphol werd aangehou den. Volgens hem had hij die voor 35 dollar gekocht in een taxi, nadat zijn eigen koffers gestolen waren. „De taxi chauffeurs zijn daar van alle markten thuis” merkte de raadsvrouwe later op, om de transactie te verklaren, 35 dollar voor koffers met hash.zei mr. je in een warme oosten zit. „Hij was er merkte de raadsvrouwe op. Voor mr. Möger stonden de bewijzen vast, hij zag geen redelijke andere ver klaring voor het bezit van de koffers. Het gewicht, de geur, het feit dat ver dachte in ieder geval zelf de toilettasjes open had gehad om ze te vullen met tandenborsel en dergelijke, het feit dat hij de koffers op zo’n dubieuze plaats had gekocht, waren voor hem redenen om aan te nemen dat deze man willens en wetens had kunnen vermoeden dat het hier fout zat. Er was geen overdracht aan een derde geweest, handel stond dus niet vast, zo stelde hij, maar voor hem stond wel vast dat deze hoeveelheid niet voor eigen gebruik was. Hij vroeg vier maanden. Dat waren er dan vier teveel voor de raadsvrouwe, die de schuld van haar cliënt betwistte, gezien ook de hierboven genoemde reacties op de bewijzen van de officier. Ze wees erop dat haar cliënt zich in een wildvreemde situatie bevond, met als doel voor ogen tapijten te ko pen,niet koffers. Ze vond dat men voor zichtig moet zijn hier achteraf van opzet te gaan spreken. „De wetgever, aldus mevrouw Evers”, heeft daar ook al re kening mee gehouden”. Ze vroeg onmid dellijke invrijheidstelling vanwege het ontbreken van de opzet, iets wat van de hand werd gewezen. In tweede instantie Donderdag 22 maart Rijnmond V KW 42. 205, MK Diny Irene IJM 1, Dageraad IJM 4, Vrijheid IJM 7, Poolster IJM 11. Alice Therese IJM 15, Gelria IJM 18, Maarten Cornelia IJM 44, Wiron VI IJM 207, Wiron III IJM 221, Janny Jacoba KW 4, Ada KW 29, Limanda KW 33, Wilma KW 113, Mare Liberum KW 117, Klazina Maryke KW 127, Anna Lydia KW 145, Gijsbert Marian KW 150, Cor nelia KW 174, Dirje KW 178, Solea KW 180, Valk KW 185, Elly KW 187, Hans KW 189, Alida Jacoba KW 195, Willem Senior KW 197, Yvonne Yolanda KW 206, Janneke KW 209, En Avant KW 210, Jana KW 213, Agatha KW 214, Jacob Senior KW 226, Okko Bosker WR 25, Marco WR 32, Dieuwina WR 45, Internos WR 49, Flevo WR 50, Albert UK 1. Eén voor één moesten de draden voor zichtig worden losgetornd. Het verhaal begint op 21 augustus, als de politie op Schophol drie mannen met een zending hasj van ruim 22 kilo aanhoudt. Twee van hen zijn niet meer dan koeriers, nummer drie is, zo zal later blijken, een belangrijker schakel. Laten we hem voor de leesbaarheid meneer A. noemen. De drie komen voor de Haarlemse rechtbank op 7 december, worden ver oordeeld, en hebben hun straf nu achter de rug. Maar hun draden moeten ergens naar toe leiden, en daarin zal meneer A., de grote afwezige op de zitting gisteren, een zeer belangrijke rol gaan spelen. Zijn verklaring, na een aanvankelijke ontkenning luidt namelijk, dat de Dor drechtenaar, die inmiddels verdacht is en aangehouden omdat op 2 november in zijn woning in Assendelft enkele grammen hasj zijn gevonden, de spil is. De rechtbank gaat kort in op de grammen hasj in de Assendelftse bunga low. Verdachte ontkent pertinent dat die van hem waren, „ik woonde daar al een dag of tien niet meer, waarom zou ik de hasj in de slaapkamer van een ander neerleggen”. De president van de recht bank, mr. Cokart, haalt de schouders op, „ik lees hier dat het voor algemeen gebruik was. Misschien rookte die man wel voor hij naar bed ging, of als hij opstond”. In de bezettingsjaren namen de Duit sers vrijwel de gehele trawler- en log- gervloot in beslag; ze kwamen in dienst van de Kriegsmarine. Het is gebleken dat visserijvaartuigen in tijd van oorlog zeer belangrijk kunnen zijn omdat zij aan de beste eisen voldoen wat de zeewaardigheid betreft. Engeland en Duitsland hebben zelfs in de oorlogsja ren tientallen schepen voor hun oorlog voering ter zee laten bouwen naar be staande trawlers, waarvan een aantal na de oorlog nog beschikbaar voor de visse rij is gekomen. Gedurende de tweede wereldoorlog had Engeland enige honderden stoom trawlers in marinedienst, ook afkomstig werden voor de rechters gedeponeerd, die zittend vanachter de tafel vanuit een toch rij moeilijke positie de koffers nauwelijks of niet omhoog konden tillen. Dat het staande makkelijker gaat bewees later een parketwachter die ze, in beide handen één, afvoerde. Deze demonstra tie,gewild door de officier, had tot doel aan te tonen dat deze verdachte, gezien het gewicht argwaan had moeten koes teren. „Ik heb ze nauwelijks opgetild” zei hij, in het licht van de overvloedige service in oosterse landen niet zo vreemd, dacht de raadsvrouwe. Maandag 26 maart Hektrawler Rijnmond 1 KW 15, Elisabeth Christina KW 41, Rijnmond III KW 4,4 Willy KW 141, MT Rean IJM 29, Meyert Menno IJM 209, Wiron II IJM 211, Ora et Labora KW 51, Jacob KW 55, Dirk Maria KW 80, Albatros KW 87, Onder neming III SCH 117, Ada VL 7, Noord- erkroon TX 18, ML Sola KW 52, Jacoba Catharina KW 132, Arend Cornelia KW Maandag 26 februari MK Rose Ma rie KW 34; Zaterdag 10 maart IJM 9; Zaterdag 17 maart Hektrawleer Egmond IJM 36, MT Elizabeth VL 105, Bets en Gerda VL 112. Maandag 91 maart Helkrwaler Zeehaan IJM 57, Tetman Hette KW 74, MT Marry Marian KW 149, Ursinus VL 1, Liesje en Rutger VL 153. Woensdag 28 maart Hektrawler Rijnmond II KW 43, Hendrika Johanna KW 81, Rijnmond IV KW 85, Rijnmond VI KW 135, Cornelis Vrolijk Fzn SCH 171, MT Francina KW 153, Voorwaarts VL 142, Antje TX 46, ML Michiel KW 167, MK Diny Irene IJM 1, Dirkje KW 178. s

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 7