Sublieme Merckx: IN RONDE VAN VLAANDEREN Vultink: geen LEMAN SNELSTE PROFITEUR moyenne-record MACHTSGREEP VAN VAN DER SMISSEN Puntennederlaag, met gebroken kaak, tegen Norton SP0RWM1 Korbach trainer TON SUB RANDS KWAM NIET VERDER DAN TWEE REMISES Rückert redde ronde Lubbers-CIay is onzeker van Wageningen „Dit was onbegonnen werk” I I rw 13 MAANDAG 2 APRIL 1973 t Noodlot I titel, wel 1 PETER HEERKENS bil- De BERGEIJK. Erik Leman gaat opnieuw als de snelste sprinter over de streep in de Ronde van Vlaanderen. Alleen zijn landgenoot Maertens kon in zijn spoor blijven. (Door Ton Sijbrands) van i i Mary AS. Leman snelste profiteur (Van onze sportredactie) Eddy Merckx wenste zich weer eens In te spannen aan de leiding van de kop groep die hij al doende uitdunde van 30 man (in slagorde na 72 kilometer) tot vier (na de gevreesde muur van Ge- Eddy Merckx was intussen al aan het foeteren over wat hem werd aangedaan. „Wat wil je”, klaagde Merckx over zijn nederlaag, „met zo’n stelletje afwachters bij je. Het was onbegonnen werk voor me. Maar ik ben niet ontgoocheld. Ik deed wat ik kon. Ik heb me niets te verwijten”. Cassius Clay, rechts, heeft duidelijk te lijden onder de stoten van Norton. Krijn Toet won in een klassieke partij van de andere debutant, de Almeloër Het Nederlandse meisjesbasketbalteam heeft in Krimpen a.d. IJssel met 57-55 verloren van het Westduitse jeugdteam. In Dordrecht won Nederland met 63-58. 41, 46, 49, 57, 45, 5.84, 6.29, 4,96, 4.93, 4.85. 7, 6, 5, 4. 2, Gerrit Wolsink, fabrieksrijder bij Maico, heeft in Terare de Grand Prix van Frankrijk motorcross 500 cc gewon nen. Tot de mooiste partijen van de eerste ronde behoorde de overwinning van Wiersma op Tielrooy. De IJmuidenaar. die in dit gezelschap debuteert, kwam met een halve hekstelling goed uit de opening, maar liet zich té vroeg tot complicaties verleiden- Wiersma kreeg een stevige greep op de vijandelijke stelling en toen Tielrooy zijn belangrijk ste strategische wapen, de halve hekstel ling, moest opgeven, zette Wiersma een krachtige aanval in. Deze bleek nog voor de tijdcontrole beslissend te zijn. De Nederlandse vertegenwoordiging heeft het er in de Ronde van Vlaanderen bar slecht af gebracht. Met Joop Zoetemelk, bepaalde Hennie Kuiper het aantal Nederlandse finis hers op twee van de 22 gestarten. Kuiper kwam als voorlaatste binnen, op 19.45, een feit dat getuigde van moed. Kuiper: „Ik heb me voorgenomen in dit vak hard te worden. Toen ik er zo veel zag afstappen werd ik wel even moedeloos, maar die weg van de minste weerstand wilde ik niet kiezen Bovendien zag ik het doorgaan als een goede voorbereiding op Gent-Wevelgem, van dins dag. Onder de 20 renners die de strijd staakten, bevonden zich de complete Canada Dry- Gazelle- en Kela-ploeg. Ploegleider Ton Vis sers van Canada Dry: „We kregen zo veel pech, dat ik iedereen die met stukken kwam, niet verder liet koersen. Dat had geen zin onder deze omstandigheden. Ik ben teleurge steld. Het was een slechte dag voor ons”. 'Maar in het harde vak op de fiets wegen de publiciteitsbelangen zo zwaar, dat slechts weinigen het kunnen opbren gen om te knokken in plaats van te rekenen. En dat, het becijferen van de kansen met als eindsom een minimum aan inspanning en een maximum aan rendement, deden ze allemaal: Eric Le- Merkwaardig genoeg vond hij daarna tot tweemaal toe niet de sterkste voort zetting, want Varkevisser wist zich enigszins onder de zware druk los te werken. In de tijdnoodfase overzag de Katwijker echter een eenvoudige combi natie. Zijn stelling bleek bij analyse misschien nog wel te redden. stelde Gordijn daarmee in de gelegenheid alsnog pun “ndeling te bewerkstelligen. Het belangrijkste resultaat van df tweede ronde was Wiersma’s overwin ning op Varkevisser. Omdat Varkevisse: mij in de eerste ronde had bedwongen luidde de verwachting dat hij zich ooi tegen Wiersma wel zou weten te hand haven. Daar leek het aanvankelijk in derdaad op. want zeer tegen zijn ge woonte in besloot Wiersma in het vroege middenspel een vijandelijke voorpost af Ongetwijfeld zal iedereen zich nu af vragen of met de nederlaag tegen Nor ton de loopbaan van Cassius Clay niet het einde nadert. Sedert zijn nederlaag tegen Frazier bokste Clay in een tijdsbestek van twee jaar elf partijen en men kan zich afvra gen of dat voor een bokser van zijn leeftyd toch niet teveel is geweest. Een ding staat in elk geval vast Cassi us Clay kan van een beurs van vijf miljoen gulden voor een gevecht tegen wereldkampioen George Foreman, waar van enkele dagen geleden nog sprake was, alleen nog maar dromen. APELDOORN. De eerste twee ron den van het nationaal kampioenschap die dit weekeinde in Apeldoorn gespeeld werden, hebben al meteeen verrassende resultaten opgeleverd. Zo kwam ik tegen mijn clubgenoten Varkevisser en Toet niet verder dan remise. Omdat Wiersma wel tweemaal won, gaat de titelhouder al direct alleen aan de leiding. De twee de plaats wordt gedeeld door Gordijn. Toet, Bronstring en De Ruiter, die allen één keer wonnen en één keer remise speelden. Er is geen enkele speler meer met nul punten De vraag werpt zich op of Clay door de verschrikkelijke pijn, die hij onge twijfeld moet hebben geleden door van af de eerste ronde met een gebroken kaak te boksen, in staat is geweest om dat te laten zien wat hem tot de beste bokser aller tijden heeft gemaakt. De ex-wereldkampioen was langzaam en bewoog zich nauwelijks. Hij bokste zon der zijn anders zo snelle reflexen en liet (Van onze sportredactie) Nederlandse jartwereld heeft een nieuwe nationale kampioen bandsoten: het 18-jarige na tuurtalent Christ van der Smissen uit het Brabantse St. Willebrord. Tijdens de finale om de nationale titel te Bergeik eindigde hij weliswaar met evenveel matchpunten (12) als de vroegere drie voudige kampioen Henk de Kleine uit Helmond, maar dankzij een beter alge meen gemiddelde (7.91 tegen 7.64) eiste hij de titel voor zich op. Merckx (Belg) z.t., 4. De Geest (Belg) z.t., 5. Zoetemelk (Ned.) op 45 seconden, 6. Godefroot (Belg) op 51, 7. Verbeeck (Belg) z.t., 8. Van Springel (Belg) z.t., 9. Sercu (Belg) z.t., 10. In ’t Ven (Belg) op 1.23, 11. De Witte (Belg) z.t., 12. Lievens (Belg) z.t., 13. Guimard (Fr.) op 1,40, 14. Van Vlierberghe (Belg) op 1.45, 15. Teir- linck (Belg) z.t., 34. Kuiper (Ned.) op 19.45. Uitslagen eerste ronde: GordijnHer melink 1-1; BronstringVisser 2-0; PrinsenToet 0-2; TielrooyWiersma 0- 2; Vd SluisDe Ruiter 1-1; DrostDe Jong 1-1; SijbrandsVarkevisser 1-1. Tweede ronde: HermelinkPrinsen 1- 1; TielrooyBronstring 1-1: Vd. Sluis Gordijn 0-2; DrostVisser 1-1; Sij brandsToet 1-1; VarkevisserWiersma 0-2; De JongDe Ruiter 0-2. De stand na twee ronden: 1. Wiersma, 4 pnt; 2/5 Bronstring, Gordijn, De Ruiter en Toet 3; 6/8 Drost, Hermelink en Sijbrands 2; 9/14 De Jong, Prinsen, V.d. Sluis, Tielrooy, Varkevisser en Visser 1. WAGENINGEN De eerste-divisie- club Wageningen heeft als opvolger voor Maarten Vink, die naar MW vertrekt, de 26-jarige Frits Korbach als trainer aangetrokkén. Korbach, die nu nog hulptrainer bij de FC Utrecht is, was doorvoor hulptrainer bij Elinlkwijk on der het bewind van Evert Mur. Hij heeft een contract voor twee jaar gete kend. SAN DIEGO De internationele bokswereld heeft zaterdagavond in San Diego zijn tweede sensatie in het nog jonge jaar 1973 gehad. Na de nederlaag door knock out van Joe Frazier in Kingston tegen George Foreman, de Olympische kampioen van Mexico, werd nu voor Cassius Clay, de zwartste blad zijde in zijn 13-jarige loopbaan als prof bokser geschreven. Twaalfduizend toe schouwers in het Forum van San Diego (Californië) vierden de overwinning op punten van stadgenoot Ken Norton met groot enthousiasme. Clay stond sprake loos in de ring en kon ook later in de kleedkamer geen woord uitbrengen. Een keiharde linkse van Norton had reeds in de eerste ronde zijn kaak gebroken. Toch waren de juryleden niet eenstem mig in hun uitspraak: „Norton winnaar op punten”. Prinsen, maar daarvoor waren een twee tal grove fouten van zijn tegenstander nodig. Eerst verzuimde Prinsen een vrij wel winnende manoeuvre en vervolgens maakte hij in remisestand de fout die hem de partij zou kosten. Hermelink stond aanvankelijk moeilijk tegen Gor dijn, maar kwam in het gevordere mid denspel dank zij fraai spel volkomen gewonnen te staan. Hij wikkelde toen achter verkeerd af en ge voordeel, dat hij zich alleen op het biljarten behoft te concentreren. Zijn vader (textielhandelaar) stelt hem in staat dagelijks naar hartelust te oefenen op zijn eigen tafel. Wat dat betreft, hebben cracks als De Kleine, Vultink en Bessems het heel wat minder gemakke lijk. Van der Smissen, niet onderstebo ven van zijn succes: „Ik heb niet in spanning gezeten. Ik heb me steeds gere aliseerd dat ik een kans had”. Terug naar het toernooi dat zo’n inte ressante afsluiting kreeg. Dat de beslis sing pas zondagmiddag viel in de laatste twee partijen had de volgende oorzaken: Vrijdagnacht raakte Jean Bessems achterop door zijn eerste nederlaag (156 tegen 200) tegen Willy Steures. Henk de Kleine en Chris van der Smissen boek ten toen winst. De Kleine won in 18 beurten van Ben Velthuis, jpadat Van der Smissen zijn partij tegen de Alk- maarder Jaap Ligthart in 23 beurten in zijn voordeel had afgesloten. De Kleine was derhalve na vier ronden nog onge slagen, terwijl Van der Smissen tweede stond met één nederlaag, in de openings- partij tegen De Kleine. Zaterdag boekte Van der Smissen tweemaal winst: tegen Bessems (200 te gen 176 in 33 beurten) en Steures (200 tegen 128 in 20 beurten). Zaterdagmid dag won De Kleine ook van Vultink (200 tegen 101 in 23 beurten), maar zaterdag nacht ging hij tegen Jean Bessems ten onder. Dat gebeurde in een langdurige carotteslag na liefst 39 beurten en met de cijfers 200-183. In zijn vijfjarige loopbaan als profes sional heeft Ken Norton slechts één partij verloren. Dat was in 1970 toen hij tegen José Luis Garcia (Venezuela) in de achtste ronde knock out ging. Overigens kunnen de tegenstanders, die Norton tot voor hij tegen Clay kwam te staan, niet van wereldklasse worden genoemd. Op een persconferentie vertelde Nor ton: „Deze overwinning is tot stand gekomen door een positieve denkwijze. Ik heb voortdurend tegen mijzelf ge zegd: je gaat winnen. Zelfs in een ronde waarin het minder ging hield ik mijzelf voor dat ik die ronde gewonnen had. Ik heb hetzelfde gedaan wat Clay altijd doet. Ik heb voortdurend lopen praten in de ring. Alleen maar om mijzelf moed in te spreken en Clay’s aandacht van het gevecht af te leiden.” Norton is maandenlang onder behan deling geweest bij dr Michael Dean, een hypnotiseur. Eddy Futch, Norton’s ma nager, vertelde na de overwinning van zijn bokser op een persconferentie. „Die bezoeken aan dokter Dean waren alleen maar noodzakelijk om de overmoed van Norton te veranderen in zelfvertrouwen en om hem te leren naar mijn instruc ties te luisteren. Dat is uitstekend ge lukt.” Na afloop van het gevecht kreeg Clay’s vrouw Belinda een zenuwinzin king. Zij moest evenals later haar echt genoot in een ambulance naar een zie kenhuis worden gebracht. Vanavond zendt Televizier Magazine een samenvat ting van de wedstrijd uit (Nederland I, 22.00 uur). MEERBEEK. Wanneer er in de be roepswielrennerij louter sportieve regels zouden gelden, had Eddy Merckx de Ronde van Vlaanderen nooit verspeeld aan Eric Leman, nu voor de derde keer winnaar van deze klassieker. Dan was hij uit de barbaarse tocht door het Vlaamse land, waar de wind blafte, de regen striemend neersloeg en een aan eenrijging van kasseienpaadjes plus las tige klimmen de conditie braken, zonder enige twijfel als nummer één gefinisht (Van onze sportredactie) DEN HAAG De coupe van Jan Rückert slaagde niet. Tot driemaal toe probeerde de 18-jarige Amstel-renner (hij reed ztfn eerste klassieker) in de laatste kilometers van de Ronde van Zuid-Holland uit een vyf man sterke kopgroep te ontsnappen. Het lukte niet. Janus van Tol, voor eigen publiek rijdend, pakte hem steeds terug. Maar ook voor Van Tol waren de bloemen niet weggelegd. De snelle Tilburger Wil van Helvoirt (21) strafte een fout van Van Tol („ik dacht dat de laatste bocht tot de finish korter was”) bekwaam af. Achter Van Helvoirt, Van Tol, Louis Westrus maar nog vóór Frits Slüper werd Jan Rückert, de animator van de toch nog boeiende slotfase, vierde. Dat de Ronde van Zuid-Holland een boeiende finale zou krijgen, heeft er heel lang niet ingezeten. Daarvoor was het tempo vanaf de start te hoog. Vluchtpogingen leken doodeenvoudig onmogelijk, totdat Rückert bij het oprijden van de brug in Delft een kansje rook. „Het viel even stil van voren en ik dacht: waarom niet?”. Omdat de samenwerking van de vijf renners, die uiteindelijk de kop gingen vormen, uitstekend functioneerde en omdat het aan steun in het peloton de vijf leiders vertegenwoor digden even zovele sterke ploegen ook al niet ontbrak, groeide de voorsprong snel uit tot bijna een minuut. Dat gat was voor de nog wél gretige achtervolgers te groot. Illustrerend voor de enorme snelheid waarmee de Ronde van Zuid-Holland werd afgelegd was het uitvallen van Fedor den Hertog. „Ik kreeg bij Benthuizen (27 km) een lekke band en was toen meteen gezien”. Op dat moment was het veld van 138 coureurs, dat met een „gangetje” van 50 kilometer vertrok, al in kleine mootjes verdeeld. te ruilen In de niet zo gecompliceerde stelling die daarna ontstond, maakte Varkevisser echter enige fouten in de opbouw en daar profiteerde Wiersma handig van. Hij vlocht een finesse in de stelling, waarmee hij zelf reeds eerder, en Roozenburg in het laatste Suikertoer- nooi tegen Faal, succes had gehad. zich door zijn agressieve en zeker niet bange tegenstander voortdurend tegen de ringtouwen zetten. In de touwen gedrongen moest Clay talloze stoten op het lichaam nemen. Hij deed soms niet eens moeite om weg te slippen. Alleen in de derde en elfde ronde bokste Clay beter. Daar tegenover stond dat in de tiende en de twaalfde ronde het gevaar van een knock out voor de ex-wereld- kampioen niet denkbeeldig was. De dolgelukkige Norton, die in 1968 als profbokser begon en in 1972 op de wereldranglijst nog in de b-categorie als achtste en laatste was ingedeeld, was zeer zelfbewust: „Mijn trainer Fuchs had mij verteld hoe ik Clay kon ver slaan. Dat had Joe Frazier in 1971 bij zijn overwinning op Clay ook laten zien. Men moet Clay niet de kans geven in zijn normale ritme te komen. Je moet hem voortdurend bezig houden. Dat Is mij nu ook gelukt. Ik wil nu tegen iedereen op de wereldranglijst uitkomen. Het liefst boks ik nu tegen Joe Frazier en daarna natuurlijk tegen wereldkam pioen George Foreman”. De door Olympia georganiseerde 20- kilometerloop in Halsteren werd door de Vlaardings atleet J. Kijne gewonnen. K. Schermer uit Castricum op een Yamaha is derde geworden bij de KNMV-wegraces in Asten in de klasse 250 cc internationaal. Het noodlot van zijn kwaliteiten waaraan de concurrenten hun passiviteit ophingen (hij is toch de sterkste, Iaat het hem dan doen), ging Merckx geïrriteerd na afloop zó zwaar wegen dat hij wild gebarend om afwisseling aan de kop vroeg. Maar hij bleef alleen In de strijd, die hij deed uitgroeien tot zo’n afslachting van de krachten dat zich met uitzondering van Eric Leman geen enkele gerenommeerde coureur kon handhaven, waarbij de eerlijkheid gebiedt te zeggen dat Godefroot en Verbeek achteruit sukkelden door pech. AMSTERDAM/SAN DIEGO. „Deze nederlaag verrast me eigenlijk niet. Ik wist dat Clay eens de ver keerde zou treffen", aldus Rudi Lub bers, zwaargewichtkampioen van Ne derland, „Clay is al een dagje ouder. Hij neemt voor een sportman van zijn leeftijd veel te veel hooi op zijn vork. Dat kon niet langer zo door gaan.” Lubbers staat als tegenstander van Clay te boek voor een wedstrijd op 14 juli in Djakarta. Gisteren zetten de doktoren in het ziekenhuis Claire- mont in San Diego dit duel echter op losse schroeven met de mededeling dat de oud-wereldkampioen ongeveer vier maanden rust zal moeten hou den. Cassius Clay werd zaterdagnacht direct na zijn gevecht met Ken Nor ton aan zijn kaak geopereerd. Dokter Gary Manchester, die de 90 minuten durende ingreep uitvoerde, vertelde na afloop dat de breuk niet gecompliceerd was. Ali’s welspreken de mond zal zeker zes weken moeten zwijgen. Als de kaak inderdaad reeds in de eerste ronde is gebroken, moet Ali ontzettend veel pijn hebben gele den. Beide rivalen wonnen hun laatste par tijen met royaal verschil: Van der Smis sen van Piet Dekker in 22 beurten en De Kleine van Willy Steures in 18 beurten. Noodlottig voor De Kleine was zijn nederlaag zaterdagnacht tegen Jean Bessems in 39 beurten. De Kleine kende bovendien het onfor- tuin dat hij in zijn laatste partij twee keer ten onrechte werd benadeeld door de scheidsrechters. Twee zuivere caram boles werden afgekeurd en dat bracht hem duidelijk uit zijn ritme. Desalniet temin is debutant Christ van der Smis sen een sterke kampioen van wie men ongetwijfeld meer zal horen. Wellicht al volgende maand bij het Europees kam pioenschap in Wenen. Van der Smissen heeft het niet gerin- Tijdperk Cassius Clay ten einde De uitslag: 1. Leman (Belg) de 260 km in 7.17.00, 2. Maertens (Belg) z.t, 3. Bronstring-Visser was een wat merk waardige, klassieke partij, waarin Vis ser, in toch al mindere stelling, door een bekende finesse verloor. In de partijen Van der SluisDe Ruiter en DrostDe Jong hadden de zwart-spelers grote winstkansen, maar zij slaagden er niet in hun voordeel te realiseren. Hoewel de ex-kampioen Hans Vultink niet verder kwam dan de derde plaats (hij verloor van Van der Smissen, Dek ker en De Kleine) boekte hij toch een belangrijk succes. Door zijn uitstekende verrichtingen tegen Velthuis (15 beurten, waarbij een serie van 67) en Bessems (17 beurten) verbeterde Vultink zijn Neder lands record partijgemlddelde: van 8.53 (in 1971) naar 9.02. Eindstand: 1. Christ van der Smissen (St. Willebrord) 12 punten, hoogste serie 47, alg. gemiddelde 7.91, 2. Henk de Kleine (Mierlohout) 12, 64, 7,64, 3. Hans Vultink (Groenlo) 8, 67, 9.02 (N. R.), 4. Jean Bessems (Candier en Keer) 5. Willie Steures (Nijmegen) 6. Piet Dekker (Dodewaard) 7. Ben Velthuis (Oldenzaal) 8. Jaap Ligthart (Alkmaar) raardsbergen, met nog bijna 60 kilome ter te rijden). Het legioen uitvallers werd met renners als Ovion, Poulidor, Pintens, Van der Linden (die de eersite ontsnapping finaal miste) en Roger de Vlaeminck die aan het eind van zijn krachten raakte, een markante groep. Tussendoor trapte Merckx als gangma ker zo veel gevestigde begrippen naar de achterhoede, dat zijn inspanningen een onvergefelijke allure kregen. Op de Kruisberg (na 151 kilometer) brak de kopgroep door de impulsen van Merckx tot een ploeg van 15 man en tussen deze bult en de afdaling van de muur van Geraardsbergen (een afstand van 70 kilometer) sneuvelden uiteinde lijk alle bekenden die tezamen de vol gende lijst opleverden: Sercu, Guimard, Zoetemelk, Godefroot, Hézard, Verbeeck en Van Springel. De grootste klap viel in de beklim ming van de steile „muur”, waarna het voor de achterblijvers geen doen meer was. Ook niet voor Frans Verbeeck, die kort na de top (waar hij als eerste boven kwam met achter zich: Merckx, Leman, Maertens en De Geest) een lek ke band kreeg en het moest afleggen tegen de vaart waarmee de kopgroep werd opgejaagd. Eddy Merckx deed dat zoals hij de hele dag tekeer ging in een uitzinnige poging om het venijnig jakkerende pelo ton, dat vooral door de verslagen Roka- do’s op gang werd gehouden, van zich af te houden. Het verschil tussen kop en peloton bedroeg gemiddeld ruim twee minuten (maximaal 3.30, minimaal 1.45). waarmee de dolle jacht door Vlaanderen een geweldig schouwspel werd. En te midden van die gigantische fietsslag, presenteerde Joop Zoetemelk zich als een echte grote. Hij koerste vanuit de achterhoede („ik miste de goede ontsnapping omdat ik me rot voelde onder dit slechte weer”) met Herman van Springel naar voren (een sprong die niemand kon evenaren), ach terhaalde de door de groep-Merckx ge- losten en reed ook die ten slotte voorbij om met slechts 45 seconden achterstand als eerste na de vier leiders te finishen. man, Freddy Maertens en Willy de Geest, die zich achter de rug van Merckx verscholen toen het er in de finale op aankwam. Er zijn’ er die dat slim noemen, de vedette het werk te laten doen, maar in de Ronde van Vlaanderen maakte het, hoe schitterend de koers ook was (doch dat bleek, vandaar het immorele, te danken aan vooral Merckx), een laffe indruk. Eigenlijk was Freddy Maertens de enige die openlijk wilde verklaren dat de glorie van zijn aanwezigheid in de kopgroep te lijden had onder die afwachtende houding, waardoor niet de beste (want dat was Merckx), maar de snelste onder de profiteurs won, omdat de meest imponerende (zo presenteerde Merckx zich weer eens) bekaf was na 260 kilometer en nu eenmaal geen gesle pen sprint heeft. „Eigenlijk”, bekende Maertens eerlijk, „had ik meer moeten durven. Ja ik geef het toe. Het was onjuist zo af te wach ten”. Winnaar Eric Leman (overigens de enige die af en toe aan Merckx steun kwam bieden bij het kopwerk, maar met zo’n lage frequentie dat die inspan ningen te verwaarlozen vielen) stelde zich op ziehier de sponsorsinvloed op het gebeuren als sportief element achter het feit dat hij tegenover zijn nieuwe werkgever wat waar te maken had na een slap voorseizoen. „Ik moest me bewijzen”, legde Leman uit. „Dit is het antwoord op mijn neder laag in het voorseizoen. Tja, en over onze houding ten opzichte van Merckx kunt ge natuurlijk altijd discussiëren. Dat is trouwens ook wel gebeurd. Vooral op Willy de Geest was Eddy erg boos”, aldus Leman. De Belg in Duitse dienst, kwam met een pasklaar antwoord op zijn mateloos Irriterende wielt jesplakkerij achter Merckx. „Ik had”, weerde De Geest zich, „opdracht van mijn ploegleider. Hij ver bood me werk te doen. Blijf pal achter Merckx, riep Driessens me in de koers toe, want die gaat nog wel wat onderne men”. r»

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 13