Voorjaarsloop SUOMI en DEM Leerlingen Huishoudschool met mooi weefwerk naar Amsterdam Kleuters stalen de show bij Ned. Ver. van Huisvrouwen Ballonvaarders met luchtschip in IJmuiden I „Het leek wel oorlog, overal vlogen projectielen door de lucht 1 Spannende dagen en een kans op In Velsen opgericht afdeling „Vrienden HAVENBERICHTEN van het Hart” „chinezen” 4 WOENSDAG 4 APRIL 1973 IJMUIDER COURANT 5 (Van een onzer verslaggevers) Levensgevaarlijk Vooral tenten Kort IJmondnieuws g Verraafivudvru-ija uit Spanje. Logisehertrijn ran Mc.Gregór. In Schalkwijk en Uarteijoria. Er ia nü nog keua. Leer en suède zijn dit jaar belangrijke takt oren in de herenmode. Hetgeen te zien ia aan de zeer diverse modellen en kwaliteiten. Constant Lamp heeft alleen de beate. Constant Lamp. Mannenkleder IJMUIDEN „Om half elf ’s morgens gingen de eerste tenten al tegen de wereld. We waren hier toen maar met ons vieren. En gistermiddag was het hier bijna windstil. Ik dacht nog nou, daar zijn we niet eens zo gek door gekomen. Maar tegen de avond begon het pas goed. Toen werd het hier een com plete chaos. Twee mensen kregen d’r gewoon een zenuwenaanval van, die hadden het niet meer. Die man van dat groene huisje daar, die lag op het dak om het tegen te houden. De wanden zwiepten zo’n halve me ter heen en weer”. 11 kX raSS B Trieste aanblik op camping en strand (Van een medewerker) l 1 (Van een onzer verslaggevers) ADVERTENTIE I 1 J (Van een onzer verslaggeefsters) ADVERTENTIE Umuiden-Ksnnemerlaanöl (Van onze correspondent) VELSEN In Velsen is een plaatse lijke afdeling opgericht van de Stichting „Vrienden van het Hart”, de landelijke groep die deze week een nationale col lecte heeft gehouden voor de bestrijding van hart- en vaatziekten. charmante grijze dame op gevorderde leeftijd, die bijzonder stijlvol de maat 48 presenteerde, ten bewijze dat er met een goede foundation en goed gekozen kle ding ook met die maat wel degelijk een uitstekend effect is te bereiken. Na de pauze lag het accent op de vakantie- en vrije tijdskleding en dank zij de grote aantallen modellen die men showde kregen de aanwezige dames een duidelijk beeld van de modetrends. geheel door de hevige rukwinden wer den vernield. De heer Silleman (rechts) verloor de voortent van zijn caravan. len haar even later bij. Ze zijn het er nog niet over eens of het werk duizend of achthonderd gulden moet opbrengen. Maar als het in Amsterdam de hoofd prijs van honderd gulden weg sleept, dan zal het voor mevrouw Helemigh en Haarlem-centrum: Bartel jorisst raat 24 Winkelcentrum Schalkwijk: Riiièradreef 10 IJMUIDEN Op het strand van IJ muiden verzorgen de atletiekverenigin gen Suomi (Velsen) en DEM (Beverwijk) zondag voor de tweede keer een voor jaarsloop. Aan de prestatieloop van de sportlieden en trimmers gaat een wed- strijdloop voor atleten vooraf. De eerste loop leverde vorig jaar een zege op voor Nico van Stralen uit Heerhugowaard. Er waren toen alles bijeen zo’n vijfhonderd lopers en loopsters van de partij. de meisjes weer uitdraaien op een geza- melijk etentje bij de Chinees, zoals dat ook twee jaar geleden gebeurde ,toen de Huishoudschoolleerlingen eveneens hon derd gulden wonnen met een inzending zelfgemaakte poppen. I I 5 FORTEX mode voor mannen IJMUIDEN. In een ei-volle grote zaal van de Petrakerk heeft de Neder landse Vereniging van Huisvrouwen, af deling Velsen, dinsdagmiddag veel succes geoogst met een door de firma De Ruij- ter verzorgde modeshow. TOPSCHUTTER. De heer C. Kocak is deze week door het behalen van 98 punten tijdens onderlinge schietwedstrij den topschutter van de Heemskerkse Schietvereniging „De Vrijheid” gewor den. Met 97 punten volgden D. B. van Blanken, J. Castricum en H. E. Wouda, met 96 punten volgden C. M. Hoogewerf, A. P. van der Meet en P. J. van der Meij en met 95 punten eindigden J. B. Castricum, H. Tomas en J. van Vlaande ren. De zomerhuisjes aan het strand werden in vele gevallen geheel vernield. Ook aan dit huisje valt weinig meer op te bouwen. IJMUIDEN. Voor de leerlingen van de kostuumklassen l en II van de Ge meentelijke Huishoudschool aan de P. J. Troelstraweg zijn spannende dagen aan gebroken. Een gezamenlijk werkstuk van de meisjes en hun lerares stofver- sieren is ingezonden naar de Amster damse Huishoudbeurs om mee te dingen naar de hoofdprijs in de vrijetijdswed- strijd, catagorie weven. Anderhalve maand is er gewerkt om een veelkleuri ge en sprankelende wandversiering te maken en. zowel „juf’ als de leerlingen geloven wel een goeie kans te maken. De puinhoop van de huisjes is door bulldozerkracht al grotendeels weer ver dwenen, als we dinsdagmiddag nog in een stevige bries rondwandelen. Van Swijveren junior zegt, terugdenkend aan het gevaarlijke storm avontuur: „Het leek wel oorlog. Overal vlogen de pro jectielen door de lucht, het was om zeven uur levensgevaarlijk om buiten te komen, maar om binnen te blijven was het ook veel te link”. Wat zijn de konsekwenties voor het badseizoen? Van Swij veren: „Dat is nog moeilijk te zeggen. De schade bij ons loopt in de tienduizenden en bij de anderen zal het niet veel anders zijn". IJMUIDEN. Op 30 april aanstaan de wordt ter gelegenheid van Koningin- nedagviering op het Sportpark Schoon- enberg een bijzondere attractie georgani seerd. ’s Middags stijgen namelijk Jan en Nini Boesman, beiden ballonvaarder, met hun „vlaggeschip” van de Haagse Ballonclub op. Op Java maakten zij onlangs een recordvlucht van duizend kilometer in lïVa uur. Het ballonfeest wordt georganiseerd door de Oranjever eniging „IJmuiden-West”. Rondom zijn de tenten vooral het slachtoffer van de niets ontziende storm geworden. „Die tent daar”, wijst Broerse op een zielige puinhoop, „was een week oud. De mooiste tent van de hele cam ping, was niet verzekerd, is niets meer van over, finaal naar de knoppen. Maar onze grootste angst was dat bord bij de ingang, van paviljoen De Zuidpier. Daar vlogen de stukken vanaf, die zeilden over de camping. Ik wil dat bord daar ook niet meer hebben, levensgevaarlijk”. De Amsterdammer J. F. Silleman, ja- Voor de pauze werd eerst de nieuwe foundation-mode gepresenteerd en de la dy-speaker van een op dit gebied gere nommeerde fabriek in Nederland gaf daarbij als het ware een instruktie over de voor- en nadelen van de vele nieuwe mogelijkheden, waarbij zij er de nadruk oplegde, dat bijv, zeker 25 pet van de vrouwen ten onrechte een (eendelige) corselette of een panty lette draa.gt, ter wijl een tweedelige foundation veel meer maatmogelijkheden biedt. Badmode, nachtkleding en japonnen werden er vervolgens in een grote verscheidenheid getoond, waarbij de prijzen eerder een verrassing waren wat de laagte dan de hoogte betreft. Op een enkele uitzonde ring na lagen de prijzen van alle japon nen beneden en soms ver beneden de honderd gulden. Voor de show waren verscheidene leden van de Ned. Vereni ging van Huisvrouwen ingeschakeld, als mede hun kinderen of kleinkinderen. De firma De Ruijter presenteerde niet al leen de mode uit de zaak aan de Plane tenweg, maar ook de mode van twee tot twintig it de zaak aan de Lange Nieuw- straat.Vooral de allerkleinste manne quins en dressmen in de kleuterleeftijd stalen de show met verrukkelijke kin derkleding. Maar ook de tieners lieten hun mode van vandaag zien. En steeds opnieuw applaus oogstte ook een zeer De beide organiserende atletiekvereni gingen hopen ook nu weer op een flinke opkomst. Iedereen die de loop binnen zestig minuten volbrengt, krijgt een me daille met afbeelding van de semafoor. Voor de wedstrijdloop, waarvan de start om elf uur is, zijn vijf extra prijsjes voor de senioren en drie voor de veteranen in het vooruitzicht gesteld. In de presta tieloop, die om twaalf uur van strart gaat, zijn voor de dames, meisjes en jongens drie extra prijzen te winnen. De ouderen moeten zeven kilometer lo pen, terwijl de jeugd tot vijftien jaar met vier kilometer kan volstaan. Lief hebbers voor deze Voorjaarsloop kunnen zich zondagmorgen vanaf tien uur aan melden in het paviljoen Zuidpier. De opbrengst van de loop wordt door Suomi bestemd voor het materiaalfonds en DEM steekt het in de bouw van het nieuwe clubhuis in het sportpark Adri- chem- renlang trouwe gast op de Duindoorn- camping, zag de hele voortent van zijn caravan de lucht inggaan- Hij heeft een snipperdag genomen om de ravage weer enigszins te herstellen. Een ruïne was het ook aan het strand, waar de verschillende paviljoens veel glasschade hadden opgelopen. Maar de meeste schade ontstond doordat de strandhuisjes voor het komende seizoen al waren opgebouwd. Van Swijveren van paviljoen De Zuidpier kan twee zomerhuisjes volledig afschrijven- Die werden meters opgetild en een eind vererop weer neergezet. Er bleef slechts wrakhout van over. Vier andere strand huisjes zijn nog wel te herstellen, maar het zal zeker vijf weken in beslag ne men, voordat die schade weer hersteld zal zijn. Het bekende strandstoelenhuis je, dat op palen op het IJmuider strand stond, is in zijn geheel door de kolkende zee, die hoog op het strand stond, maan dagavond verzwolgen. Alleen de palen staan er nog. Het kost de paviljoenhou- der tweehonderd ligstoelen. Ze konden later bedekt met teer en stookolie van het strand worden gevist, maar ze zijn niet meer te gebruiken. Spaak. De werkgroep Spaak houdt 7 en 8 april een „long-weekend”. Het Tolhuis gaat vrijdagavond al open. In de nabije toekomst zullen op de vrijdaga vonden enkele programma’s worden ge realiseerd, waarschijnlijk met medewer king van een groepje initiatiefrijke Tol huisbezoekers. Aan alle inwoners van de gemeente is een circulaire gericht, waarin de vor ming van de plaatselijke afdeling» wordt aangekondigd. Daarbij is een invulstrook gevoegd voor het lidmaatschap. De mi- nimum-contributie bedraagt minimaal vijf gulden. De plaatselijke afdeling stelt zich voor een betere opvang van hartpatiënten te bewerkstelligen, het organiseren van dieetcursussen, het beschikbaar stellen van geld voor een of meer trimbanen, alsmede andere maatregelen die ten bate van hartpatiënten kunnen worden ge nomen. Het bestuur van de Velsense afdeling bestaat uit de heer H. E. Kloosterhuis (voorzitter), mejuffrouw J. M. Wijnbelt (secretaresse) en mevrouw P. Kruit-Ber- ger (penningmeesteresse). Dinsdag in IJmuiden aangekomen: Ca dence, Gainsborough, Warna, Newport, IJmuiden; Merita, Gdansk, IJmuiden; Gniezno, Gdansk; Grollen, Larvik, IJ muiden; Socrates, R’dam; Thuringia, Co lombo; Trident Amsterdam, Antwerpen; Evgenyi Onufriev, Leningrad; Altair, Mantyluoto; Embla, Hamina, Velsen; Raffelberg, Fajarviken; Vechtstroom, Hull, Tor Anglia, Gotenborg; Scoll Pro gress, Skutskaer, Zaandam; Nord Shore, Cont. Plat, IJmuiden; Jersey Express, Boston. P De Pvan zv Pantalon. Met vee) plussen, aangepast aan de allernieuwste inodetendensen. Pantalon waar u direkt instapt, als u snel bij ons binnenstapt., Het weefwerk waaraan lerares stof- versieren W. Helemigh met haar elf meisjes gewerkt heeft, ziet er uit als een sprookjesachtig spinneweb, waaraan bijzonder creatieve spinnetjes een webje als bijdrage hebben geleverd. Dicht opeengeweven vaak en met aller lei soorten garens en wol in tinten die onderling harmoniëren. Campinghouder Gerard Broerse, links, wijst vanaf de duinen naar een van de zwaarst getroffen plaatsen, waar tenten Twee van de twaalf medewerkenden bij het werkstuk van de kostuumklassen 'l en II van de Gemeentelijke Huishoud school. Het zijn Christel Wubbels (17 jr.) en Diana van der Wal (16 jaar). Dinsdag uit IJmuiden vertrokken: Ameland, R’dam; Prinses Margriet; Du blin; Novel, Ipswich, IJmuiden; Farel, Londen, IJmuiden; Jan, Bremen; Anita von Bargen, Flixborough; Oriole, Dagen ham; Rijnborg, Ala; Cazanow, Gdynia, IJmuiden; Marjan, Gr. Yarmouth; Ben- cairn, Durban; Eemsborg, R’dam; Antje Oltmann, Solvesbo; Bia fence, Londen; Jean-E, Londen; Oranjeborg, R’dam, Cristian Mathiessen, Flixborough; Reitan Svelgen; Inga Bastian, Flixborough; Constance, Noordzee; Nierdermehnen, Londen, IJmuiden. Woensdag aangekomen: Spalla, R’dam; Hein vön Bargen, Flixborough; Ligur, Noordzee, IJmuiden; Westerdok, R’dam, Bever; Granit, Flixborough; Emetha, Gent; Sibelius, Iggesund, Zaandam; Mer- cur, R.’dam; Amazone 2, Antwerpen; Orunda, Monrovia, IJmuiden; Woensdag vertrokken: Diogenes, Le Havre; Martha Friesecke, Londen, IJ muiden; C.V. Staghound, Bremerhaven; Granit, Flixborough. Dit Is een deel van het relaas van campinghouder Gerard Broerse, „ome Gerard” voor de vele vaste kampeerders- Tijdens een rondgang vertelt hij hoe in allerijl en met man en weinig macht een ramp op de Duindoorn camping achter het strand van IJmuiden, kon worden voorkomen. „Ik heb zeker voor zo’n veertig gulden gebeld om de mensen op te trommelen”, zegt Broerse, „Wat moet je? Nou, toen zijn we met een ploeg mannen met zaklantaarns de camping in gegaan. De caravans hebben we zoveel mogelijk in gegraven en vastgezet door grote palen de grond in te hengsten. Toch is de zwaarste caravan, tja, hoe bestaat het, nog van zijn plaats gerukt. Die viel zo tegen die kleinere en gelukkig konden we er nog op tijd bij zijn, anders was ie zo het duin afgedonderd, bovenop de tenten en caravans beneden. Kijk, die man daar, zijn hele boeltje is naar de bliksem. Had ie pas nog zo’n mooi tuint je met een hekje erom aangelegd, ge woon in en in droevig”. Het geheel bestaat uit een houten raamwerk van anderhalve meter bij vijftig centimeter. Daarbinnen hangen twaalf „webcirkels” die een diameter van vijfentwintig centimeter hebben. Het zijn metalen ringen, die het weef werk strak houden. Oranje, bruin en paars zijn de meest in het oog springen de tinten. De elf leerlingen van mevrouw Hele migh hebben hun bijdrage aan deze fraaie versiering voor het grootste deel thuis gemaakt. Onder leiding van hun lerares werden de ontwerpen van de meisjes op school verder bekeken en daarna uitgewerkt. „Het is een mieters ding geworden”, zegt de „juf” .Als we het over veertien dagen weer terug krijgen komt het er gens op school te hangen. We willen het wel verkopen maar alleen als we een enorm bod krijen”. Haar leerlingen val- te» - ■K i W1

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 5