Bijdrage tot volwassen schaakwereld WEDSTRIJDLEIDER ROEL DE LANGE ZET PUNTJES OP „I Paasinstuif Inzet bracht Alliance winst tegen Armixtos Twee punten in mindering voor VVB Scheiwijck prolongeerde opnieuw driebandentitel Na rust sloeg jeugdteam toe FC Tuinstra op winst tegen GBO DWV versloeg Halfweg (zat.) „Praatpalennet" neemt snel in omvang toe eg OP AUTOSALON Controle op toespoor wielen „SPEELGOED" auto nog lang niet voltooid Verbetering van 5? VLOT HERSTEL NA NERVEUZE START Districtskampioenschap libre gestart ClOS-judotitelstrijd s DONDERDAG 5 APRIL 1973 25 21 totaal signaleringssysteem langs rijksweg 13 (Den Haag-Rotterdam). tl De „praatpalen” langs vele autosnelwegen zijn inmiddels een ver trouwd beeld geworden Regelmatig verschijnen deze gele palen met het telefoonembleem op de zijkant langs nieuwe en oude snelwegen. En het is de bedoeling dat over circa twee jaar de voornaamste routes in ons land zijn voorzien van deze telefoonpalen. Dit gehele praat palensysteem vormt een onderdeel van het pakket maatregelen, dat het Nederlandse wegennet veiliger moet maken. Andere maatregelen zijn bijvoorbeeld de installatie van verkeerssignaleringssystemen op bepaalde punten en een langlopende proef voor de opbouw van een - De Lange: doorzetter (Van onze sportmedewerker) (Van een medewerker) Overveen. i (Van onze schaakmedewerker) HAARLEM. Sinds enkele jaren beijvert de KNSB zich door middel van kadercursussen een staf van bekwame medewerkers in de eigen bond op te bouwen. Eén van de cursussen was die voor de opleiding van wed strijdleiders. Toen vorig jaar met goed gevolg een eerste groep het daar toe af te leggen examen had volbracht kwam het probleem om de hoek kijken hoe men deze mensen kon aktiveren. In de Bondsraad werd beslo ten de wedstrijden in de hoofd- en eerste klasse van de KNSB door gedi plomeerde wedstrijdleiders te laten leiden. Naast een vergoeding in de reiskosten kon de schaakbond 25 per te leiden wedstrijd aan wedstrijd leiders uitbetalen. Halfweg de competitie werd de proef begonnen. Onder deze wedstrijdleiders bevindt zich o.a. de heer R(oel) de Lange uit Heems kerk. af. Dat ontdekte men ook op het Hoogo ventoernooi waar men door het vertrek van Cor Mulder naar Australië dringend behoefte had aan een vakman voor de tienkampen. 2. VIOS w. 18-23 3. V..VB. 19 H.S..V 18-22 5. Alw. Forw. 18-22. twee Zaandammers niet kwamen opda gen maar waar de partijen later toch nog gespeeld moesten worden. beter meer. Maar wat doet De Lange? Op het moment dat de heren willen beginnen laat hij alle WGA-klokken 9 minuten vooruit zetten! „Het was hun fout dat de wedstrijd te laat begon, daarom moest ik hen per partij 9 minu ten bedenktijd ontnemen; tenslotte wa ren de gasten wel op tijd en buiten hun schuld zouden ze b.v. hun trein kunnen missen.” laatst® sets. Met 15-11, 15-9, 15-3 werd het een van de zwaarste nederlagen voor OVRA. Vele de Op de autosalon in Genève was dit grappige mini-Volkswagentje te zien: Een in Zwitserland vervaardigde „kart” op basis van de VW- kever. De aandrijving geschiedt via de motor van een grasmaai- machine. De topsnelheid van dit stukje „speelgoed” is altijd nog zestig kilometer per uur. Men keek natuurlijk wel wat vreemd op, het was alsof er een gele kaart werd getrokken, maar men kon er toch niets tegen inbrengen. Bij de wedstrijd DD2 (Den Haag)LSG (Leiden) bekende men wel iets tegen de leiding te hebben opgezien maar was men tevreden over de gang van zaken hetgeen eveneens zo was tijdens het treffen LSGUtrecht. De Lange is een man die de puntjes op de „i” zet, daardoor in conflict situaties komt maar er zeker toe bij draagt dat de wel eens te amateuristisch optredende schaakwereld een volwasse ner aanzien krijgt. In de tweede klasse B won Schaaper met 13-5 van Wijker Post. Van Rooyen was met vier doelpunten topscorer. Arie Schaaper kwam tot een hattrick, Willem Schaaper en Van Ommeren hadden twee keer succes, terwijl Jan Schaaper en Van dier Harst eenmaal doel troffen. Mannes (hattrick) en Bosscher (2x) zorg den voor de tegenpunten. Valentia won door doelpunten van Valk (2x), Veldman en Van der Vlug met 4-2 van Hekke- sluiter SFC, waarvoor Daniëls en Boer- koel scoorden. Het derde van Sport kwam in de reserve klasse B tot een 10- 4 zege op GBO Sport 2. Dit jaar voor het eerst werd De Lange de offieële eerste man hetgeen mede te danken was aan het behalen van het wedstrijdleiders-diploma. Zijn doorzettingsvermogen brengt hem veelal op de plaats die hij zelf op het oog heeft, maar brengt hem ook in conflict situaties. En dan vooral als hij van mening is dat de reglementen niet goed of onvolledig worden toegepast. Nog al tijd heeft hij geen vrede met de gang van zaken rond de competitiewedstrijd tussen Pat Mat en ZSC-Saende waar Dit komt voor de Bresapers wel erg hard aan. Harder dan de geldboete van ƒ75 die erbij gegeven werd. De speler die de aanleiding is geweest van deze affaire Pay van V.V.B., was reeds door de bond voor vijf jaar geschorst. Het bestuur dat in eerste instantie aan een kwalijke aprilgrap dacht, beraadt zich om stappen te ondernemen en in hoger beroep tegen deze uitspraak te gaan. De stand bovenaan met vijf wedstij- den te spelen is nu: 1. Victoria 0. 19-25 23 4. Hij werd op 31 december 1928 in Brunssum geboren en was in d,e Staats mijn Hendrik 15 jaar ondergronds- en 3 jaar bovengronds mijnwerker. Het scha ken leerde hij op 11-jarige leeftijd. Maar in Limburg kwam hij niet aan een schaakvereniging toe. Dat veranderde toen hij naar de IJmond kwam om vanaf 1961 in dienst te treden bij de Kon. Ned. Hoogovens en Staalfabrieken. Als lid van de Beverwijkse schaakver eniging Pat Mat ontdekte men al spoe dig dat hier een bekwaam leider de gelederen was komen versterken- In een ontspanningsvereniging leidt dat al spoe dig tot het ontplooien van aktiviteiten waar elke club met reikhalzend verlan gen naar uitziet. De Lange werd wed strijdleider en dat ging hem uitstekend i Leen Vos had eveneens een goede start in dit sterk bezette toernooi. Aan vankelijk ging hij gelijk op met Leo Sens, maar in de zestiende beurt nam hij met een mooi gespeelde serie van 101 caramboles duidelijk een voorsprong die hij niet meer afstond. Fred Post startte tegen Peter de Wit vrij sterk, maar kon het hoge tempo niet volhouden. Zijn winst heeft lange tijd aan een zijden draadje gehangen. De laatste partij uit de eerste ronde tussen John Slagtveld en Bert Engwerda was het aanzien niet waard en dient maar zo snel mogelijk vergeten te worden. De uitslagen van de eerste ronde lui den: C. Willemse 29, P. Voorderhaak 250; L. Vos 250, L. Sens 140; F. Post 250, P de Wit 212; J. Slagtveld 250, B. Engwerda jr. 196. De overige uitslagen van de gistera vond gespeelde wedstrijden luiden: Sporting OSS aHageveld d 3-0; die Raeckse 3—SBIJ 3 3-1; Fluor 2—VCIJ 7 0-3; FES aAlliance a 3-1; Brand weerSp. -OSS 3 1-3; Brandweer 2 JBS 1-3; Hageveld aMajor a 3-0; Ma jor 2—Schalkwijk 1-3; HVS 4—OVRA 7 3-0; HVS av. Nispen a 0-3; Alliance .’22—Armixtos 3-1; OVRA aSchalkwijk a 2-2; die Raeckse—FES 0-3; HBC— GIOS 3-1; DSS b—VCIJ c 3-0; OVRA— Valbovol 20-3; de BlinkertServe ’67 0-3; Alliance cFES b 3-1; Gazellen H’stede—Sp.-OSS 20-3; DSS 3—SBIJ 2 0-3; GIOS aTriumph b 3-0; JBS 3 Serve ’67 4 3-0; HeemstedeHBC 2 3-1; OVRA dGIOS b 3-0; Gazellen 2 H’ste dev. Nispen 2: De Blinkert 2OVRA 9 2-2. VELSEN-NOORD. De kampioens kansen van de Velsennoordse voetbal vereniging V.V.B. die tot afgelopen zon dag nog de trotse leider was in de derde klasse A van de K.N.V.B., zijn wel een stuk verminderd. Afgelopen weekeinde werd het bestuur van de vereniging in kennis gesteld door de voetbalbond dat ze naar aanleiding van de vechtpartij op 3 december 1972 tijdens de wedstrijd V.V.B.V.I.O.S. 2 punten in mindering hebben gekregen. (Van onze volleybalmedewerker) HAARLEM. In de derde divisie he ren begint de spanning zo langzamer hand oph et kookpunt te komen. Aan het begin van de tweede helft van de volleybaloompetitie leken de kaarten ge schud. Armixtos uit Amsterdam had een voorsprong van negen punten opge bouwd en leek onbereikbaar. De span ning is echter door een aantal nederla gen van Armixtos volledig teruggekeerd en vier ploegen gaan nu uitmaken wie er gaat promoveren naar de tweede divisie. Alliance is één van die vier en ontmoette gisteravond in de Kennemer sporthal Armixtos, dat moest vechten voor een laatste kans. Alliance heeft die kans niet gegeven. Met een enorme inzet en vaak met goed aanvallend spel wezen de groen-zwarten de Amsterdammers terug. In de eerste set zag het er bijzonder duister uit voor Alliance. De opbouw was slecht en het team maakte een zeer gespannen indruk. Via 15-7 kwam Alli ance met 1-0 achter. Met een geheel nieuwe opstelling verscheen Alliance in de tweede set in het veld. René Strunk Reeds in de eerste ontmoeting te Be verwijk bleek Scheiwijck, hoewel met een invaller spelend, duidelijk sterker. Teamleider Engel Koopman en Piet Kaandorp wonnen beiden hun partij. Kaandorp zelfs nadat hij een tijdlang tegen een achterstand had aangekeken. Invaller Chris Sturk verloor tegen de verwachting in met slechts één caram bole verschil. Stand 52 in het voordeel van Scheiwijck. De returnmatch, die bij Vreeburg te- Bloemendaal werd gespeeld, werd door de Beverwijkers met dezelfde cijfers ge wonnen. Engel Koopman had, evenals de vorige avond geen moeite met Henk Kuyt, maar Piet Kaandorp was nu niet opgewassen tegen de op revanche belus te Dlck Buitendijk. Kaandorp kwam nu maar liefst 7 caramboles te kort.Chris Gisteravond zijn in Biljart-akademie v. d. Kuyl de eerste partijen gespeeld van het districtskampioenschap hoofd klasse libre. Na de eerste ronde staat Peter Voorderhaak aan de leiding. Hij startte vrij matig tegen Christel Willem se. Maar in de zevende beurt kreeg hij het juiste ritme te pakken en scoorde achtereenvolgend een serie van 55 en 78. Vier beurten later was de partij beslist. Het werd een debacle voor Christel Willemse. Als hij daaraan toevoegt dat Pat Mat het bestuur van de Noordhollandse Schaakbond heeft uigenodigd voor een gesprek maar geen reaktie heeft ontvan gen op dit verzoek; dan ziet men zijn verontwaardiging groeien. Niet ten on rechte kwalificeert hij zichzelf als „een felle”. Waar hij meent onjuistheden te bespeuren gaat hij tegenin. Voorzitter Th. Hölscher van de NHSB heeft hem eens toegevoegd dat hij zijn klompen eens moest uittrekken en de pantoffels zou moeten aandoen daarmee doelend op de (te) harde wijze waarop De Lange tegen al dan niet terecht geconstateerde onjuistheden aanschopt. „Het FIDE-com- petitiereglement wordt niet juist toege past; ik ben scherp op de reglementen, ook in mijn eigeh vereniging” is zijn verweer waar eigenlijk niet veel tegen ingebracht kan worden. Kenmerkend voor De Lange was ook zijn debuut als wedstrijdleider in de KNSB-competitiewedstrijd voor de eer ste klasse tussen WGA (Amsterdam) en Breda/Max Euwe-combinatie. De Am sterdammers hadden op het aanvangs- tijdstip de zaal nog niet geheel in orde. Negen minuten later was men zover dat men kon beginnen. Dat soort zaken komt regelmatig voor en was in het verleden eigenlijk nauwelijks iets om je druk over te maken; men wist al niet (Van een medewerker) CASTRICUM Het Haarlems jeugd - delftal speelde woensdagavond ter voor bereiding op het Vierbondentoernooi in Castricum een oefenwedstrijd bij kunst licht tegen het kampioenselftal van Jong Vitesse ’22 en bleef daarbij met een score van 3-0 aan de winnende hand. Alle drie de goals werden na rust gescoord door de trefzekere H. van Giessen van Haar lem. WIJK AAN ZEE. Voor de zaal- voetbalcompetitie kwam FC Tuinstra in de sporthal De Moriaan te Wijk aan Zee tot een 10-2 overwinning op GBO Sport en bleef daarmee in de tweede klasse A in het spoor van koploper J.C.Groot. Met vijf goals hadden de twee Van Bellen’s een belangrijk aandeel in de zege. De vijf andere treffers waren van Huider (2), Fontijn, Molenvliet en Gooyers. Schenk en Baltus scoorden voor GBO. (Van onze biljartmedewerker) HAARLEM Op overtuigende wijze heeft het Beverwijkse Scheiwijck bewe zen dat het momenteel in het district Haarlem het sterkste driebandenteam op de been kan brengen. Vorige week werd Scheiwijck, zij het op de valreep, afdelingskampioen. Het verschil met DES 1 was slechts één punt De andere afdelings-kampioen was 1939-Bloemendaal. Deze week moesten de beide afdelingskampioenen in een tweetal wedstrijden (uit en thuis) spelen om de districtstitel. Met deze systemen heeft het praat palennet ook nog op een andere ma nier te maken. De kabels die de praatpalen met de centrale posten verbinden, zijn voor een deel tevens ingericht op een toekomstige functie binnen het signaleringssysteem. Voor de inrichting van het praat palennet is het land verdeeld in vijf tien rayons. In elk rayon komt een centrale te staan, bediend door de ANWB. Op elke centrale kunnen maximaal 480 palen worden aange sloten. Een binnnekomend verzoek om hulp wordt door de centrale on middellijk doorgegeven aan de dien sten, die voor hulpverlening in aan merking komen: politie, eerste-hulp, ambulance of motortechnische hulp. Het idee een dergelijk praatpalen net in te richten, is al oud. Het eerste systeem dateert van medio 1960, toen de toenmalige minister van Verkeer en Waterstaat de telefoonpraatpalen langs rijksweg Den Haag-Rotterdam in gebruik stelde. Het betrof hier een proef in de praktijk. In eerste instan tie worden de palen door kabels ver bonden met de centrales. De PTT. wees radiopraatpalen destijds van de hand, omdat het aantal beschikbare frequenties te gering was- Thans worden radiopraatpalen wel toege past, echter alleen als tijdelijke op lossing, bijvoorbeeld bij snelwegen in aanleg waarvan reeds een deel is groeide als penetrant en als aanvaller tot grote hoogte, terwijl ook Hans Pilon een van de zijn beste wedstrijden speel de. Via 14-9 werd het 15-13 voor Allian ce. In dezelfde opstelling werd ook de derde set in winst omgezet. De Amster damse verdediging raakte na een voorsprong van 8-4 verloren had zien gaan hiet hoofd kwijt en stapelde verde digend fout op fout. Met 15-12 had Alliance de 2-1 voorsprong. Door snel een grote voorsprong te nemen in de vierde set, kreeg Armixtos mentaal weer teveel te verwerken. Gesteund door het enthousiaste publiek liep Alliance snel naar 15-6 en behaalde daarmee een 3-1 overwinning, die de volle drie punten binnenbrachten. De andere derde divisie- wedstrijd bij de dames ging tussen OVRA en Valbovol. OVRA heeft in de loop van de competitie echt wel kans gehad op een eerste plaats, maar heeft de laatste weken moeten afhaken. Ook gisteren werd het tegen middenmoter Valbovol uit Woerden een duidelijke ne derlaag van 3-0. Het enthousiasme, waarmee OVRA zichzelf in het begin omhoog schroefde, ontbrak, vooral in de (Van onze sportmedewerker) BEVERWIJK Hoewel er voor de schooljeugd reeds een groot aantal akti viteiten in de paasvakantie zal wor den georganiseerd, kunnen de kinderen ook nu weer in de sporthal terecht. De commissie schoolsport heeft een uitge breid programma opgesteld, dat dinsdag morgen 24 april om 9 uur begint met een minibasketball-toernooi voor school- ploegen van het basisonderwijs. Woensdag 25 april van half negen tot ’s middags half vier is er een sportinstuif voor jongelui van 6 tot en met 12 jaar en vanaf 13 jaar en ouder. Dit onderdeel van de paassportinstuif wordt ook op donderdag 26 april geboden, terwijl vrij dag 27 april om tien uur 's morgens de rolschaatswedstrijden op het parkeerter rein bij de sporthal beginnen. Sturk daarentegen gaf Jan Handgraaf geen kans hem voor de tweede keer te verslaan. Drie jaar geleden nam Scheiwijck met als teamleider Engel Koopman voor het eerst deel aan de driebandencompetitie. Voordien werd wel deelgenomen aan persoonlijke kampioenschappen. Drie jaar achtereen werd ook de districtstitel veroverd en vorig jaar werd in Enschede ook het landskampioenschap veroverd. Op 27 mei zal Scheiwijck te Amster dam deelnemen aan de gewestelijke conpetitiefinale te Amsterdam, met on dermeer de kampioenen van de distric ten Amsterdam, ’t Gooi, Alkmaar en de Zaanstreek. (Van onze sportredactie) HAARLEM. Zondag aanstaande houdt het CIOS het traditionele judo toernooi om het open ClOS-kampioen- schap. Er wordt gestreden in vijf ge- wichtsklassen en alle categorieën. De wedstrijden worden, vanaf 10 uur, ge houden in de sporthal van het CIOS in (Van een medewerker) HALFWEG Het zaterdagelf- tal van Halfweg, dat in de vierde klas beslag legde op het kampioenschap en daardoor naar de derde klas promo veert, speelde woensdagavond in Am- sterdam-Noord bij kunstlicht een vriendschappelijke partij voetbal tegen de zondag-tweedeklasser DWV dat nog een kansje op de titel heeft en verloor daarvan met 3-1. Op het gladde veld bewogen de DWV-ers zich vooral in de eerste helft veel beter dan Halfweg, dat het zonder Danny Pablo, Manfred Meyer, Aard v.d. Doel en Jan Bliek moest stellen, en zij namen dan ook voor rust al een 3-0 voorsprong. Na de doelwisseling kregen de Halfwegse zaterdagvoetballers meer vat op het spel van de thuisclub, speel den de bal sneller af en konden vijf minuten voor het eindsignaal door in valler Van Waaien de eer redden: 3-1. In de eerste helft speelde Jong Vites- se’22 zelfs beter dan het Haarlems jeugd- elftal, waarin Bilderbeek (RCH) Post- ma (IJmuiden) en Strik (RCH) door blessures of tentamens ontbraken, maar het ontbeerde een afwerker en boven dien was de Haarlemse achterhoede goed op dreef. Doelman Ben Puls (Zandvoort- meeuwen) kon het aardig klaren. Het was en bleef voor rust dubbelblank. In de tweede helft kreeg Haarlem de gure wind mee, kwam toen aanvallend meer aan bod en kwam door een hattrick van Van Giessen tot een 3-0 overwinning. Het Haarlems jeugdelftal speelt op 16 april nog een oefenwedstrijd tegen het jongere jeugdelftal van 17 en 18 jaar, dat met de pasen in België aan een toernooi van Berchem Sport deelneemt. Het oefenduel tussen de twee jeugdploe- gen wordt gespeeld op het veld van Zand voor tmeeuwen. opengesteld) of langs de wegen die voor reconstructie in aanmerking ko men. In 1964 heeft politie, eveneens als proef, nog eens praatpalen geplaatst bij Oudenrijn. Een werkgroep heeft deze verspreide initiatieven echter weten te bundelen en omstreeks 1969/1970 begon men aan de uitvoe ring van een landelijk net. Het praat palennet schenkt niet alleen de mo gelijkheid bij pech of ongeval snel hulp in te roepen, maar elke paal kan tevens direct worden aangesloten op het openbare telefoonnet. Het ge hele systeem heeft telefoongeheim, aan andere praatpalen kan niet wor den meegeluisterd. Tenslotte hebben de praatpalen een zogenaamde du- plexrverbinding, dat wil zeggen, de centralist kan eveneens spreken met de man of vrouw die langs de weg staat. Het werk aan dit praatpalennet startte in het rayon ’t Harde. Thans is men op verschillende plaatsen in het land bezig dit net in te richten, onder andere in de rayons Lexmond en Rotterdam. In het algemeen plaatst men twee praatpalen, per twee kilometer autosnelweg. Op aan sluitingen en kruisingen zijn extra palen nodig, om gevaarlijk oversteken te voorkomen. Zoals gezegd, kunnen de kabels van dit systeem ook voor nevendoeleinden worden gebruikt. Onder meer kan men de kabels gebruiken voor het verzamelen van informatie over in tensiteit, gladheid van het wegdek enz., echter ook voor het begeleiden of waarschuwen van het verkeer door het inschakelen van waarschu wingstekens langs de weg. De politie kan de kabels eventueel voor snelheidscontrole gebruiken. Op tijd nieuwe banden aan schaffen is een voortreffelijk idee. Maar het is nog beter deze banden regelmatig te controleren- automobilisten vergeten, dat banden - bijvoorbeeld bij een lan ge vakantietocht - al na 1500 ki lometer ernstige slijtage kunnen vertonen als de voorwielen niet goed sporen. De stand van de voorwielen moet zeker elke 10.000 km, worden gecontroleerd, om dit soort verrassingen te voorkomen. De voorwielen van ee nauto staan iets naar binnen gericht, dit heet toespoor. Wanneer de wielen echter teveel toespoor hebben, of naar buiten gericht staan, treilen er onder het rijden ongunstige schuivende bewegingen op, die de autoband snel laten slijten. Een band die bijvoorbeeld anderhalve centimeter „uit lijn” staat, wordt elke kilometer vijftig meter zij waarts geschoven. Het profiel ver toont na verloop van tijd dan een braamvormige slijtage. Abnormaal grote slijtage aan een zijde van de band kan veroor zaakt worden door teveel „wiel- vlucht” of camber, zoals de speci alist dit noemt, De banden staan daarbij aan de onderkadt veel dichter bij elkaar, dan aan de bovenzijde. Dit heeft tot gevolg, dat de band meer op de zijkant, dan op het midden van het profiel loopt. Andere oorzaken van abnormaal snelle bandenslijtage zijn, een te hoge of te lage spanning, en slijta ge van schokbrekers, stuurkogels en fuseepennen. Ofschoon de vaktijdschriften bol staan van de gegevens over veilig- heidsauto’s die in verschillende lan den worden uitgetest, blijft er tot nu toe een groot verschil bestaan tussen deze intensief beveiligde auto’s op de proefbaan en de dorosnee-auto op de snelverkeersweg. Men zal zeggen, dat kan niet anders. Het testen van de verschillende beveiligingsmogelijkhe- den heeft nu eenmaal tijd nodig. Wil men daarbij de auto als totaal veilig maken, dan duurt dat zeker nog eni ge jaren langer. De mate van verkeersveiligheid hangt nauw samen met de wijze waarop de bedienfngsorganen en in strumenten in de cabine zijn gemon teerd. Een gelijke hoogte van gas- en rempedaal bijvoorbeeld zou kostbare winstseconden kunnen opleveren, die bepalend kunnen zijn voor de afloop van kritieke situaties in het verkeer. Hetzelfde geldt voor de mate waarin de instrumenten en knoppen op een dashboard overzichtelijk zijn gegroe peerd en gemakkelijk bediend kun nen worden. Kortom- het is mooi, dat er zoveel aandacht in de laboratoria wordt be steed aan de toekomstige totaal be veiligde auto, maar het staat vast, dat er in dit opzicht aan de personenwa gen die van de band rolt ook nog heel wat verbeterd kan worden. x O#

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 25