Twee gouden jubilarissen bij Hoogovens Agenda Onderzoek naar eventuele fusie gasbedrijven Veisen-Beverwijk! b Hoge prijzen voor koude JLUJISIW) Kvan IK HEB NIET GEREDEN” Bloemenprijzen zijn redelijk Twijfels rond „overloop in Provinciale Staten grondspinazie Verenigingsnieuws lu ILÈW MONTEUR LOODGIETER Leidinggevend MONTEUR LOODGIETER installatiebouw 95 Automobilist met rijverbod 99 Veiling Beverwijk deze week D K R. Huising was zilveren jubilaris ALUMINIUM RAMEN OF DEUREN VREES ZN. „GROEIKERNEN VLEES NOCH VIS” ZATERDAG 7 APRIL 1973 Z Heemskerk In Beverwijk l Middenhavenstraat 27 IJmuiden - Telefoon 02550 -141 08 Na 18.00 uur telefoon 02550 -112 02 Velsen-Noord MARKieZEI a] Z F O’ z< (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. De „overlooppro- blematiek” komt in de tweede helft van mei weer ter discussie in een vergadering van Provinciale Sta ten. In het zicht daarop behandel den de commissies voor ruimtelijke ordening en waterstaat gistermid dag in het provinciehuis het con cept dat is opgesteld voor die dis cussie. Het gaat, zoals drs. Roel de Wit het uitdrukte, om een „actuali sering” van de al jaren geleden ge stelde uitgangspunten. De progno ses en cijfers zijn bijgesteld. Bril kapot (Van een onzer verslaggeefsters) HAARLEM Voor de politie rechter is gisteren voor de tweede keer een van rijden onder invloed verdachte inwoner van het Over ijsselse Hellendoom verschenen. Zijn zaak was naar de rechter-com- missaris terugverwezen voor een nieuw onderzoek; bovendien kon nu een getuige worden gehoord. IJMUIDE1 FABRI Doorgereden Velsen-IJmuiden Beverwijk Beverwijk In en om Haarlem Velsen-IJmuiden IJ- ADVERTENTIE (Van onze correspondent) Huijgens- Huijgens- Old A. (Van een onzer verslaggevers) Schriftelijke of telefonische sollicitaties te richten aan: LUBRO - BEVERWIJK B.V. INSTALLATIEBOUW ADVERTENTIE 5 keiharde voordelen: ADVERTENTIE ADVERTENTIE INE6CWERMBL CC JMCUZIgtk in staat zelfstandig alle in de sanitaire installatie voorkomende onderdelen te monteren. LUBRO installatiebouw te Beverwijk vraagt voor haar afdeling sanitair: veel meer ontwikke- BEVERWIJK. Door het koude weer is de vraag naar bloemen groot. Het aanbod schijnt nog groter te zijn, want de prijzen worden op een redelijk peil door vraag en aanbod in evenwicht ge houden en alle partijen kunnen hier vrede mee hebben. Industrieweg 21 - Beverwijk - Postbus 97. Telefoon 02510-2 67 82 of na werktijd J. H. Broekman, telefoon 02510 - 3 15 83. MAANDAG 9 APRIL Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker- straaitweg: 14.30-17.30 u. B woi een den zich Am Ber Stoi D rica pen Wal hau beg dor bij< wo: het var Spj dit 2 linj gen ten gen woi gen een din Gr< hee 197 is i wa; sch V col] een doo om: 11 t< n h d P g o P d k b g' geen verfonderhoud roestvrij edelmetaal strakke vormgeving waardevermeerdering pand betere isolatie door de mogelijkheid van dubbele beglazing Anthoniestraat 45 HAARLEM - tel. 023-317577 20 jaar vakmanschap in aluminium produkten dc dt cr w W' de zo pr dr be he ze zij bijgestaan door een projectleider zal hij tezamen met een of meerdere monteurs de sanitaire installatie van een nieuwbouwproject uitvoeren. Zij die positief kunnen meewerken in teamverband en over de nodige vakbekwaamheid beschikken kunnen wij een interessante werkkring aanbieden met moge lijkheden tot promotie en medewerking tot het volgen van een vakopleiding. Verder is in onze onderneming aanwezig een tan tième- en spaarregeling met 50% toeslag alsook een speciale vakantieregeling. Voor vervoer wordt door middel van in ons bedrijf aanwezige personenauto’s zorggedragen. dat kost een 11 of 2 weekte camping- I vliegreis jnaar een stuk f/schitterende 'natuur (3 weken 19 gulden miér). Neem de tent of huur een campinghut en wees vrij, vraag uw reisburo. of: Scandinavian Arctic iftMSnSfipV Sunway Amsterdam 1 I tel 020-7306 H W AM Se»»r> Toen de politie tien minuten nadat ze de contactsleutels had meegenomen weer langsreed was de auto verdwenen. Over de vraag wie er achter het stuur had gezeten moest de politierechter zich gisteren buigen. De verdachte had name lijk zijn eerder tegenover de politie afgelegde verklaring herroepen dat hij zelf gereden had omdat hij het nog maar zo’n klein stukje vond; zijn chef- monteur zou de auto verplaatst hebben naar hét kantoor van verdachte, enkele honderden meters verderop. Hij zou dit gedaan hebben omdat zijn baas de vol gende morgen vroeg weg moest; boven dien beschikte hij over de reservesleu tels, aldus de verdachte. Met diezelfde monteur, gisteren ook getuige, was hij die avond op karwei geweest in een wagen van de zaak; ze hadden daarna gegeten en in een café een paar borrels gedronken. Tegen half twee reed de monteur zijn baas naar het kantoor, waar deze de nacht zou door brengen. Om tien voor twee echter vond de politie de verdachte in zijn eigen wagen op de Laan der Nederlanden. Als ver klaring voor zijn aanwezigheid daar gaf de verdachte op, dat hij nog een sleutel bos uit de auto wilde halen en toen in BEVERWIJK. Het kleiner worden de assortiment van groenten gaat steeds duurder worden. Er waren vrijdag maar acht soorten groenten aan de veiling waarbij de koude grond spinazie de grootste rol speelde. Vanuit deze streek moet zo goed als het hele land voorzien worden van koude grond spinazie, het geen betekent dat deze bladgroente duur blijft- cent per kilo. Uien brachten van 72 tot 86 cent per kilo op. Nu de spinazie aanvoer toe gaat nemen is men er ook toe over gegaan om iedere dag weer te veilen. De prijzen waren vrijdag andijvie 128—138, prei 95—143, radijs 54—71, ra barber 6188, spinazie 72124, sla 26 30, uien 72—86, witlof 110—143. Het bleek dat de Statenleden de stuk ken voor de commissievergadering laat in hun bezit hadden gekregen en zich nauwelijks hadden kunnen prepareren. Sommigen meenden zelfs dat de behan deling in mei te vroeg komt om de problematiek zoals die in de voordracht en een begeleidende nota is vervat, diep gaand te bestuderen. Niettemin ging men op een aantal punten in, bij enkele onderdelen vraagtekens plaatsend. Voor zitter mr. Roelse, gedeputeerde ruimte lijke ordening, erkende dat de Staten min of meer waren overvallen met de infor matie maar aangezien binnen een strak schema gewerkt moet worden was er geen andere mogelijkheid. ter aan de verdachte. „U weet toch wel dat ik net vrij was, ik was in een feeststemming. Maar als ik te veel drink word ik wel eens een beetje agressief,” antwoordde de stukadoor „De schade wil ik eventueel wel vergoeden”. Met het oog op de straflijst van de jonge verdachte eiste de Officier 3 weken onvoorwaardelijk; de politierechter zette dit om in 4 weken voorwaardelijk en een boete van 100. „Ik ging naar hem toe omdat een van zijn zoons de mijne tegen zijn hoofd gestompt had; en die heeft net zoals ik een naar binnen getrokken trommelvlies. Dat is gevaarlijk, je kunt ook niet goed horen”. Zo lichtte een veertig jaar oude kraandrijver uit Beverwijk toe, waarom hij op zijn buurman was afgestapt. Voor de stomp die hij hem gaf veroordeelde de politierechter hem tot 50 boete; hij had de eis van de Officier door tweeën gedeeld omdat de Beverwijker werkloos is. Een ander geval van mishandeling bracht een magazijnchef uit Beverwijk voor de politierechter; uit ridderlijkheid had hij willen ingrijpen toen een mede bezoeker van „Bellevue” beledigend werd tegen een meisje dat hij bij zich had. De verdachte greep zijn slachtoffer bij zijn dasje en stompte hem tegen zijn kin. „Ik wist niet dat er nog een jus d’orangeglas in mijn hand was, anders had ik wel uitgekeken”, verontschuldig de hij zich. De politierechter legde een boete op van 50. slaap gevallen moet zijn. De automaat zou uit de parkeerstand gesprongen en de wagen daarna weggerold zijn. „Toen ik dat rijverbod kreeg heb ik mijn chef- monteur meteen gebeld; die is gekomen om de auto weg te rijden, maar dat heb ik destijds niet op het bureau gezegd, omdat ik niet wilde dat hij de politie op zijn dak zou krijgen. En ik wilde van de hele zaak af zijn”. Voor deze visie kreeg hij de steun van de getuige. Toch achtte de Officier van Justitie mr. J. H. Bijl de Vroe het bewijs geleverd dat de verdachte wel degelijk het stuk Dellaertlaan - Laan der Neder landen zelf gereden had. Hij vroeg daar om, en omdat de verdachte al vaker voor hetzelfde strafbare feit veroordeeld was. vier maanden onvoorwaardelijk en twee jaar ontzegging van de rijbevoegd heid. De politierechter mr. Vink zal over een week schriftelijk vonnis wijzen. VELSEN Het College van B. en W. wil laten onderzoeken of het wenselijk is de gasbedrijven van Velsen en Be verwijk samen te smelten. Daarvoor wordt een krediet aangevraagd van ruim zeventienduizend gulden. Beverwijk be taalt eenzelfde bedrag. Zoals bekend hebben de berichten over een samengaan in Beverwijk voor de nodige opschudding gezorgd toen het raadslid F. R. W. Kaebisch hierover vragen stelde. In het Pen centrum in IJmuiden sloeg een achttienjarige stukadoor een beetje te hard op het oog van een brildrager Het glas brak en verwondde de jongen aan zijn ooglid. „Waarom heb je dan zoveel gedronken?” vroeg de politierech- Uitgesproken duur zijn de bloemen niet, op een enkele uitzondering na, maar goedkoop is wat anders, al waren er deze week grote prijsverschillen waar te nemen. De week begon maandag en dinsdag met vrij hoge prijzen. Woensdag was er vooral voor de bolbloemen een goed stukje van de prijs af en later liep alles weer op. De tulpen nemen nog een grote plaats in het aanvoer pakket in en varieerden voor de meeste soorten van 100 tot 185 cent per bos. Narcissen raken langzaam van het toneel. Vele soorten ziet men al niet meer, te meer omdat de storm op het vrije veld nogal huis gehouden heeft. Voor de lange narcis sen van buiten werd tot 150 cent per bos betaald. De geplukte narcissen varieerden van 10 tot 45 cent per bos. Fresia’s zijn duur; er komen duizenden bosjes aan de markt. De dubbele fresia’s varieerden van 210 tot 450 cent per bosje, de enkele kwam tot 300 cent per bosje. An jers gingen tot bijna 40 cent per stuk terwijl de rozen ook stevig aan de prijs waren. Kortom, alles was goed te verkopen. Ook de aanvoer van pot en perk planten wordt groter met vrij goede prijzen. Deze verklaarde onder ede dat niet de verdachte maar hijzelf op 3 november 1972 om twee uur ’s nachts achter het stuur had gezeten van een wagen die de politie net tien minuten eerder had af gesloten; de verdachte kreeg toen een rijverbod opgelegd omdat hij slapend achter het stuur midden op de rijbaan van de Laan der Nederlanden in Bever wijk was aangetroffen. werd gesproken. Zo vroeg de heer Zuur bier (PPR) de rehabilitatie en renovatie in de zuidvleugel van de provincie het volle pond te geven omdat louter over loop alleen maar verplaatsing van het probleem is. De heer De Nie (PSP) twijfelde er ook aan of de overloop nu wel het hoogste ideaal is. „Een architect wil een huis zo mooi mogelijk maken, maar uiteindelijk moeten er mensen in wonen. Zo is het eigenlijk ook met de planologen en de overloop.” Als het er dan toch van moet komen, zal het openbaar vervoer goed moeten zijn, aldus de heer De Nie, anders krijg je enorme vervoersstromen van particulier verkeer en nemen het asfalt en het parkeren veel te veel ruimte in beslag. Drs. De Wit ging in tegen de twijfels aan de noodzaak van meer huizenbouw in het noorden. Hij stelde dat de huizen bestemd zijn voor de generatie die nu in Beide gemeentebesturen zijn in princi pe tot een fusie bereid, hoewel momen teel geen directe noodzaak bestaat. Beide bedrijven, die reeds een goede samen werking onderhouden, geven een renda bele exploitatie te zien. De motieven om samen te gaan zijn dan ook gebaseerd op te verwachten lingen. Zo wordt gewezen op het De Ring, 19.30-21.30 u. boksen en con ditietraining, in gymzaal Ossendorp- school, Wijk aan Zeeërweg, IJmuiden. NVSH, depót, bibliotheek en inlichtin gencentrum, 19.30-20.45 u. in beneden zaal 3 van Cultureel Centrum, Moer- bergplantsoen 22, IJmuiden. Operettegezeischap Vides, 20 u. repeti tie in Cultureel Centrum, Moerberg- plantsoen 22, IJmuiden. Sporthal Zeewijk, Planetenweg, IJ- muiden-West, 18-30-21 u. Exercitia; 21-23 u. Full Speed. de laatste jaren van de lagere school zitten (de prognoses zijn tot 1980 uit gewerkt, redactie) en dat een eventuele inzinking in de bevolkingstoename geen invloed heeft op het doorgaan met de overloop. De heer De Wit toonde grote onge rustheid over het niet voldoende meeko men ven werkgelegenheid naar het noorden. In dit opzicht moet een actief en wervend beleid worden gevoerd, vond hij. Om de overloop te doen slagen is coördinatie in de woningverdeling tussen uitstotende en opvangende gemeenten dringend gewenst, merkte hij voorts op. Stedeling De heer Van Leeuwen plaatste veel vraagtekens. Hij noemde renovatie „zeer interessant’, vond het irreëel de ogen te sluiten voor het feit dat de werkgele genheid niet naar het noorden wil en evenmin was het voor hem niet nodig om te blijven roepen dat suburbanisatie (verstedelijking van plattelandsdorpen) een kwalijke zaak is. Hij stelde dat GS zelf trouwens de laatste tijd de suburba nisatie heeft toegelaten. Gebundelde de concentratie in de groeikernen (voorna melijk Alkmaar, Hoorn en Purmerend) noemde hij „vlees noch vis”. Het is er geen platteland meer, maar ook geen stad, waar de stedeling zich thuis voelt. Volgens hem is er dan ook een merkba re tendens; terug naar de stad. Drs. W. Mensink, PPD-ambtenaar en opsteller van de nota over de bevol- kingsspreiding, lichtte een aantal zaken toe en verklaarde onder meer dat de infrastructuur (wegenaanleg etcetera) veel ernstiger problemen geeft bij sub urbanisatie dan bij gebundelde decon centratie. Gedeputeerde Roelse zei dat het in de praktijk uitvoeren van de overloop- operatie enorme spaningen zal vergen, zowel voor wat betreft mensen en ma teriaal als inzake de financiën. Hij stelde dat GS in zekere mate tegen de subur banisatie op kunnen treden, en wel via de wet op de ruimtelijke ordening, maar sinds kort heeft ook het hanteren van de contingentering (de toewijzing van aan tallen te bouwen huizen) als middel om de woningbouw in gewenste banen te houden het fiat van de minister gekre gen, maar het enige alternatief voor de suburbanisatie is de gebundelde decon centratie, aldus de gedeputeerde. VELSEN-NOORD. De heer R. Hui sing, brandwacht tweede klas, is bij zijn zilveren dienstjubileum gehuldigd door de directie van Van Gelder Papier. Ir. Stomp, bedrijfsdirecteur, dankte de jubilaris namens de raad van bestuur voor zijn verdiensten en bood een geslo ten envelop aan, alsmede schriftelijke gelukwensen. Mevrouw Huising ontving een foto in lijst van haar man in uniform bij de brandweerauto van het bedrijf en een fleurig boeket. In de woning van de Huisings aan de Laddersbeekstraat werd het jubileum in huiselijke kring gevierd. Daar boden col lega’s een boekwerk over klassieke en operettemuziek aan; voor mevrouw Hui sing hadden zij bloemen meegebracht. tie de verbruikerstarieven zo laag moge lijk kunnen worden gehouden en ander zijds een goede dienstverlening kan wor den gehandhaafd. Voor een fusie wil overgaan wil men neutrale deskundigen een onafhankelijk rapport laten uitbrengen. Het voornemen bestaat hiervoor het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële Adviezen van de Vereniging van Nederlandse Ge meenten in te schakelen. Het onderzoek zal zich niet alleen richten op de vraag of er samengevoegd moet worden, maar ook op hoe een fusie tot stand moet komen. Opmerkelijk was, dat van verschillen de kanten minder enthousiast over het krachtig pousseren van de overloop IJMUIDEN. De heer R. W. A. Do mes uit Beverwijk en de heer J. H. Duyn uit Heemskerk hebben beiden hun veertigjarig dienstjubileum bij Hoogo vens gehad. Jubilaris Domes kwam als handlanger in de voormalige buizengieterij bij het bedrijf en klom daarna op tot rayonma- gazijnmeester; sedert enige tijd is hij in de personeelsreserve opgenomen. Hij werd huldigend toegesproken door ir. W. B. Reub, hoofd van Hoogovens materi- aalbeheer en magazijnen, die zijn geluk wensen vergezeld deed gaan van de traditionele jubileumgeschenken: de gouden zeester met briljant, het gouden armbandhorloge en de gratificatie. De tweede jubilaris, de heer Duyn, die bedrijfsassistent in de walserij voor de dikke plaat is, werd door de bedrijfs- chef de heer K. F. Lieshout, eveneens huldigend toegesproken. Ook hij ontving de gebruikelijke geschenken, welke hem werden aangeboden door ir. W. Singer, sectorhoofd van de warmwalserijen. Voor de twee jubilarissen waren drukbezochte recepties in De Grenspost en in De Schouw. „Ik heb nog gevraagd of ze wisten van wie die auto was”, legde een twintigjari ge jongen uit Heemskerk uit. „Maar omdat niemand het wist en het midden in de nacht was, ben ik maar doorgere den”. Toch meende de Officier van Jus titie dat de verdachte beter had behoren te zoeken naar de eigenaar van een geparkeerde Mercedes, die hij op 2 janu ari had aangereden. Hij vermoedde dat alcoholgebruik de oorzaak was, maar kon dat niet bewijzen. Voorhet doorrij den na een ongeluk vroeg de Officier 150 boete en een voorwaardelijke ont zegging van de rijbevoegdheid van twee jaar. ZATERDAG 7 APRIL Sporthal Zeewijk, Planetenweg, IJ- muiden-West, 18.15 u. jeugd-basketball- competitie. PEN-CENTRALE, Kanaalstraat, muiden, 20 u. popgroep. ZONDAG 8 APRIL Velserbad, Briniostraat, IJmuiden, ge mengd zwemmen: 10.30-11.45 u.; 13.15- 14.45 u.; 15-16.30 u. Zwemver. VZV 9- 10.30 u.; Zwemver. GSB 11.45-13.15 uur. Sporthal Zeewijk, Planetenweg, IJ- muiden-West, 10-17 u. onderling toernooi BC IJmond. PEN-centrale, Kanaalstraat, IJmuiden, 20 u. zeskamp en disko. MAANDAG 9 APRIL Velserbad. Briniostraat, gemengd zwemmen 6.30-8 u.; 16.40-18 uur. Zwem ver. Kennemerstaten 18-21 u.; RK Zwemver. Velsen 21-22.30 uur. Openbare Bibliotheek Velsen, Centrale bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden, 14.30- 17.30 u. en 19-21.30 u.; Centrale jeugd- en tienerbibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden-Oost, 15.30-17.30 u.; filiaal Wüstelaan 79, Santpoort-Noord, 14.30- 17.30 u. en 19-21.30 u.; filiaal Wijker- straatweg 177, Velsen-Noord, 14.30-17.30 u.; filiaal Zeewijkplein, IJmuiden-West, 14.30-17.30 uur. ZATERDAG 7 APRIL Animal Farm, Willem Alexander- plantsoen. Geopend op zaterdag en zon dag van 10.30 tot 17.30 uur. Saloon ’72, Wilgenhoflaan. 20 u. tie nersoos. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. ZONDAG 8 APRIL Grenspost, Soerstraat. 14 u. jeugdfilm. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. MAANDAG 9 APRIL Hulpdienst Help een handje. Van maandag tot en met zaterdag van 8 tot 10 uur: Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geo pend van 9 tot 12 en van 13.30 tot 15.30 uur. Easy, Populierenlaan. Geopend voor hulpverlening van 20 tot 23 uur. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Verenigde openbare bibliotheek. Kerk straat 44: 14-17.30 en 19-21 u.; Amstel- straait 44: 15-17.30 en 19-21 u.; Parmen- tierstraat 2: jeugd 15.30-17.30 u. Van Dam van Isselt-rapport waarin bepleit wordt de gasdistributie in ons land rationeler en efficiënter te organiseren door het aantal gasbedrijven sterk te beperken. De commissie is in het algemeen van oordeel dat een gasbedrijf tenminste vijftigduizend gasaansluitingen moet hebben. Bij het uitblijven van een vrijwlillige opbouw worden wettelijke maatregelen noodzakelijk geacht. Overigens is Velsen van oordeel dat voor beide bedrijven een samengaan overwogen dient te worden omdat de bedrijfsvoering vrijwel gestabiliseerd is en toekomstige kostenontwikkelingen niet meer door een vergroting van het debiet kunnen worden opgevangen. Men verwacht dat bij het crëeren van een groter bedrijf door een verantwoorde technisch en administratieve centralisa- Vrijdag waren er 8000 kisten spinazie aan de veiling waarvoor van 72 tot 124 cent per kilo betaald werd. Men ver wacht komende week wel een blaadje spinazie, maar enorm grote aanvoeren zullen er voorlopig, wél niet komen want daar is de temperatuur te laag voor. Sla stond hier in de markt hoog genoteerd en kwam ruimschoots boven de landelijke prijs uit. Er werd van 26 tot 30 cent per krop betaald. Rabarber van de koude grond gaat ook grif weg met oplopende prijzen tot 88 cent per bos; de radijs was ook goed te verkopen met prijzen van 54 tot 71 cent per bosje; andijvie is duur en kwam tot 138 cent per kilo en witlof is schaars. De prijs voor het lof varieerde van 110 tot 143 eent per kilo. Van de wintergroenten staat de prei hoog genoteerd; een kilo prei koste vrijdag tussen de 95 en 143 J. A Jeugddienst Zondag 8 april is er weer een jeugddienst in de Noorderkerk te Velsen-Noord. In deze om 19 uur beginnende dienst gaat voor ds. Goudsmit Aalbers uit Wijk aan Zee. BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat). Zaterdag U en 21.15 u.: „Turks fruit”, 23.30 u.: „Actie Man Harper”; zondag 14 u.: „Lassie onze vriend”, 16, 19 en 21.15 u.: „Turks fruit." Luxor Theater (Breestraat). Zaterdag 19 en 21.15 u „Een vuist vol dynamiet”; zondag 14.15 u.„Tarzan en de jungleboy”, 1650. 19 en 21.15 uur: „Een vuist vol dynamiet”. TENTOONSTELLINGEN Kennemer Oudheidkamer (huize Schey- beeck, Velserweg 2). Geopend op woensdag van 14 tot 17.30 uur en op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur.'Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, tel. 02510- 25120. MUZIEK Aula Piax X-college (Büllerlaan). 20 u. se- lectie-avond jeugdmuziekconcours. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr. 111). 16.90, 19 en 21.30 u.„The Hospital”, 18 j’. Zat. nachtv. 24 uur: „Jouw tijd om te sterven”, 18 j. Zaterdag, zond, en woe. 13.30 u.: „De wraak van Ivan hoe”, a.l. Frans Hals (Frans Halsplein) 20 u.: „De Peetvader”, 18 j. Zat. nachtv. 23.30 u.: „Verra derlijken dan een gifslang”, 18 j. Lido (Houtplein) 14, 19 en 21.15 u.: „Fran kenstein 1970”, 18 j., tevens zond. 16.15 u. Luxor (Gr. Houtstr.), 14, 19 en 21.15 u.: „Turks fruit”, 18 j. Roxy (KI. Houtstr.) 14.30, 19 en 21.15 u., dond. t.m. zond., tevens zat. 13.30 u.: „Twee maal door de dood gekust”, 18 j., ma. t.m wo, tevens nachtv. Zat. 24 u.: „Liefdesspel en overspel", 18 j. ZATERDAG 7 APRIL Progress-sociëteit, Const. straat. Geopend vanaf 20 u. Donkey Shot, A. Verherentstraat. 20 u. John Kingsize Russell. ZONDAG 8 APRIL Progress-sociëteit, Const. straat. Geopend vanaf 20 u. Donkey Shot, A. Verherentstraat. Geo pend vanaf 20 u. MAANDAG 9 APRIL Dam, Ruijsdaelstraat. 19 u. postzegel club. Lichtboei, Maasstraat. 20 u. cursus avond „Huis en omgeving”. Vrijburcht, Vrijbunglaan. 20 u. discus- sie-avond van NVSH over opgroeiende jeugd en sexualiteit voor NW-vrouwen. Magneet, Ten Katestraat. 20 u. voor speelavond muziekschool. Verenigde openbare bibliotheek. Kerk- weg 45: 14-17.30 en 19-21 u.; Ruijsdael straat 7: 19-21 u. BIOSCOPEN City Theater, zaterdag IS uur en 21.30 uur zondag 19 u. en 21.30 u maandag 20 u. „Turkt fruit”, zondag 14.30 u. „Winnetou en Surehand”. Stadsschouwburg, zaterdag en zondag 20 u. „De kettinggangersbende”; zondag 14.30 u. „Sjors en Sjimmie en de gorilla”. VELSER KUNSTKRING Stadsschouwburg, maandag 20.15 u. „Een zeer bijzondere dag”, door toneelgroep Cen trum. TENTOONSTELLINGEN Museum Beeckestijn en Felison. op land goed Beeckestijn, Velsen-Zuid, dagelijks (be halve maandag) van 14 u. tot 17 uur. In het noordelijk Koetshuis is tot 29 april een expositie van werken van Paul Höhner. Galerie 't Hart, Koningin Wilhelminakade 74, IJmuiden, dagelijks geopend van 10 u. tot 18 uur; beeldende kunst. Pieter Vermeulen Museum, in Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen 21, IJmuiden. maandag tot en met vrijdag 10-12 u. en 14- 16.30 uur. Stadhuis Velsen, Plein 1945, IJmuiden, is maandag tot en met vrijdag te bezichtigen van 10 u. tot 12 uur.

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 4