NVV STAPT ERUIT Daders overval PTT-kantoor aangehouden Lintjesregen al op 27 april Waterweg verbindt straks onze landen p f I l n ’n’Combinatie-mode’ zonder weerga! Selectieduel HVB-spelers Si 1 fc lil I w p< Pi Moet u een paar weekjes geduld hebben als u geld wilt lenen? l I» Koningin Juliana tot Ceausescu: SCHOOLVIJFTALLEN Ca op Pt er IN DAMTOERNOOI i Finata Bank, als er geld voor moet zijn. - ’t Is zó voor el kaar bij de Finata Bank L „J A WOENSDAG APRIL 1 1 1973 14 CNV en NKV NOG GEEN BEPERKING Medaille 338 A A512 bloeses (25Nieuwespencers (24,-) over wijd gemouwde Terlenka en koi U bent hartelijk welkom (ook op vrijdagavond van 6.30 tot 8.00 uur). Haarlem, Dreef 18, (023) 311950; een privélening snel voor elkaar kan zijn. Geld lenen bij de Finata Bank is behalve een vlotte ook een besloten, vertrouwelijke zaak tussen u en ons. Aan welk bedrag denkt u? In principe kunt u van 1.000 tot 10.000 gulden lenen en we vragen geen onderpand. U gebruikt het geld, zoals het goeddunkt. Aflossen kunt u in 6 tot 24 bu to( Fe 7j rir do tat vo Da de de ba; tre gir vai „P< maandtermijnen. Vanaf f 2.500,-ook in 30 of 36 maanden. En mocht u tij dens de lening komen te overlijden, dan wordt het resterende bedrag zonder meer kwijtgescholden. Dat is weliswaar geen plezierige gedachte, maar wel een veilige. En u moet het even weten. Wat u ook moet weten is, hoeveel rente u betaalt. Daarom een voorbeeld. Stel u leent f 3.000,- en u lost af in 36 maanden. Dat komt dan op f 102,62 per maand. Of totaal: f3.694,32. Aan rente en bijkomende kosten betaalt u dus f 694,32. Dat is precies f 19,29 per maand. (En die rente mag u nog aftrekken voor de belasting ook!) Rekent u maar na. En loopt u maar eens binnen bij een kantoor van de Finata Bank (er zijn er meer dan 35). Of schrijft u 'ns. Belt u 'ns. Om inlichtingen te krijgen. En om eventueel wat geld te lenen. Geld, waarop u géén weken hoeft te wachten. r Fes ope De nee voo min s Nee, nee en nog eens nee. Loop maar eens binnen bij de Finata Bank. Dan ziet u het zelf: we staan direct voor u klaar! Want wij, bij de Finata Bank, zijn nu eenmaal .helemaal thuis’1 in privé- leningen. Het is, zo gezegd, ons vak. Dat hebben tot nu toe al meer dan 250.000 tevreden klanten ervaren. En ook u zult ervaren dat I "^*1 ^ëWFfWpr^nteey I dat gaat bij Voss op heel nieuwe eigentijdse manier. Pantalons zijn er kleurrijher en modieuzer dan ooit (vanaf 40,-). Katoenen gebloemde jasjes (45,-) draagt u over acryl tricot overhemd bloeses. (32,-). De kleuren zijn teveel om op te noemen. Begin ’n nieuw leven met ’n weergaloze combinatie-mode, ook als u geen tiener of twen rb A 6 Z i (Van een medewerker) (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggevers) (Van onze correspondent) 11» y DEN HAAG. De lintjesregen zal dit jaar weliswaar iets kleiner zijn dan in 1972, maar de drastische beperking, die de regering tot stand wil brengen, laat nog op zich wachten. van konngin Juliana aan het adres van de Roemeense president Ceausescu. Het diner - opgeluisterd door vrolijke muziek en gemengde voorjaarsbloemen be sloot de eerste dag van het staatsbezoek dat Ceausescu en zijn vrouw aan Neder land brengen. De twee jongens zijn in de nacht van zaterdag op zondag door de politie aan gehouden. Bij een van de jongens thuis werd de buit gevonden, waarvan 8100 gulden was overgebleven. De jongens hadden 900 gulden gebruikt voor het aflossen van hun schulden. Het wapen dat een van de overvallers in zijn hand hield toen hij geld eiste, blijkt een alarmpistool te zijn geweest. Het duel begint ’s avonds om acht uur. Grote Houtstraat 53, Haarlem (Van onze dammedewerker) 1 val en het voc het fesl bed en N perl opn grai fest van Rot fees „Ro het Rot' thei Het dair gele ken mus het mus leur tan met Peti TI eens wer< maai nieu wen Vare de Call Giuf Or zich Leor He is 31 De dolk derd gehe Ds taan men' •n r „B nieu bego Honderdvljfentwintig genodigden hoorden gisteravond tijdens een galadi ner in het paleis op de Dam deze woorden Een team van acht rechercheurs is na de overval bijna dag en nacht bezig geweest met het onderzoek. Uit de ver klaringen van de vier in het postkantoor tijdens de overval aanwezige bezoekers en het personeel stelden de rechercheurs signalementen samen, dat zij uiteindelijk konden terugvinden in het politie-ar- chief. De Middelbare Technische School uit Santpoort zal haar vorig jaar, na een nek-aan-nek-race met de A. H. Ger- hardschool en het Mendelcollge, behaal de kampioenschap komen verdedigen. HAARLEM Om te komen tot een zo sterk mogelijk afdelingselftal voor het Vierbondentoernooi, wordt donder dagavond op het veld van Zandvoort- meeuwen in Zandvoort een selectiewed strijd gespeeld tussen twee elftallen van HVB-spelers. (vervolg van pag. 1) Een erg geëmotioneerde De Boon zei, dat de heer Bakkenist in het gesprek gisteravond in het SER-gebouw de in dustriebonden schuldig had verklaard aan de sociaal-economische onrust en deze bonden dictatoriaal optreden had verweten. Met nadruk stelde De Boon, dat de vakcentrales zich niet bemoeien met wat de vakbonden doen. „Alleen bekijken we of hun voorstellen en eisen niet boven het centraal akkoord uit gaan”, zei hij. De Boon zei dat het NVV tot de slotsom was gekomen, dat de werkge vers niet bereid waren de contractpartij en de volle vrijheid te laten. „Wij gelo- Vandaag bezoeken president en me vrouw Ceausescu de Fokkerfabrieken in Haarlemmermeer. Een rondvlucht over Flevopolder en Delta-Werken brengt hen dan in Eindhoven, waar de Philips- fabrieken worden bezichtigd. Vandaar gaat het per vliegtuig naar Den Haag, waar in het gebouw van de Eerste Kamer een ontmoeting plaatsvindt met de voorzitters van de beide Kamers en met de leden van de vaste commissies voor Buitenlandse Zaken. CNV-voorzitter J. Lanser zei, dat hij door het antwoord van de werkgevers geen vrijheid had zijn verbondsraad te adviseren het voorbeeld van het NW te volgen. „Als echter blijkt, dat VNO en NCW zich toch met de onderhande- lingen bemoeien zullen we alsnog een standpunt bepalen." Over het uittreden van het NVV zei hij: „Ik geef ieder het recht te twijfelen aan gegeven antwoorden. Maar we moe ten wel beseffen, dat wij de werkgevers vragen hebben gesteld, die ze hebben beantwoord”. Lanser wees erop, dat er geen conflict is op centraal niveau, maar op het niveau van de bedrijfstakken. „Het NW taxeert de situatie blijkbaar anders dan wij”, aldus Lanser. Alle drie de vakcentrales verklaarden, dat de stap van het NVV geen gevolgen zal hebben voor de verstandhouding tus sen NW, NKV en CNV. „Alleen wordt het in allerlei organisaties zeer moeilijk werken”, zei Jan Lanser. Voor elftal A werden aangewezen: O. W. Paap (TZB), J. Fontijn (Terrasvo gels), G. Kerkhoven (DIO), D. Nieman (De Brug) en Th. Smit (Geel Wit), Fr. Pavel overleden. De Tsjechoslowaakse oud-minister van Binnenlandse Zaken, Josef Pavel, die nauw betrokken was bij de liberaliseringspolitiek van Alexander Dubcek, is gisteren overle den. Hij was 64 jaar. Bakker (Nieuw Vennep); H. Meyer (DI- O), C. Werdekker (DIO), J. van Berkel (Geel Wit) en H. Vrouwe (Waterloo). Wisselspelers zijn: Hakvoort (Kenne- mers), W. v.d. Broek (Geel Wit), R. v.d. Heyden (DSK), J. v. Vlugt (DIOS) en L. van Berkel (Geel Wit). Gistermiddag werd het Roemeense presidentiële paar op het stadhuis van Amsterdam ontvangen. Burgemeester Samkalden bood Ceausescu de medaille van de stad Amsterdam aan, zijn echt genote kreeg twee karaffen. Na deze receptie maake mevrouw Ceausescu met prinses Beatrix een rondvaart door de Amsterdamse grachten, ter wijl haar man in het paleis op de Dam besprekingen voerde met demissionair minister-president Biesheuvel en minis ter Schmelzer. Ceausescu werd daarbij vergezeld door zijn vice-premier Ilie Ver- det, minister van buitenlandse zaken George Macovescu en minister van in dustrie Gheorge Boldur. Jeugddienst. In de Hervormds Kerk in Heemskerk is zondagavond een jeugddienst, die om 19 uur begint. Spre ker zal zijn dominee Borchardt uit Haarlem. v. d. Putten (Spaarnestad) en T. Etout- haart (De Brug), J. Wijnberg (Energie), K. van Grootveld (Nieuw Vennep), J. Bos (DSK) en R. Willemse (DIO). Wisselspe lers: G. Nijssen (DIO), H. Sinterde (Ter rasvogels), A. Opdam (DIOS), A. v.d. Putten (Spaarnestad) en D. Martin (Geel Wit). HAARLEM. Twee 20-jarige Haar lemse jongens zonder beroep hebben gis teren bekend dat zij op donderdagmor gen 5 april het bijpostkantoor aan de Rousseaustraat in Meerwijk hebben overvallen. Zij gingen er met al het kasgeld, een bedrag van 9000 gulden vandoor op een gestolen bromfiets, die later werd teruggevonden in de Europa- wijk. ven dat het de werkgeversorganisaties dodelijke ernst is de industriebonden kapot te maken. Ze zullen deze bonden net zo lang blijven uitputten tot ze niet meer kunnen. Daarnaast maken de werkgevers zich gezamenlijk sterk om in de komende jaren de bonden de nekslag toe te brengen”, aldus De Boon. Het NVV meent, dat dit alles geen gevolgen zal hebben voor de cao-onder- handelingen, die thans nog aan de gang zijn, evenmin als voor het centraal ak koord. „Het centraal akkoord heeft geen enkele juridische betekenis. Ons is ge zegd: zeg dat akkoord op, maar je kunt ook doen alsof het niet bestaat, het maakt allemaal niets uit. Het is nu alleen maar de vraag of er door overleg voor 1974 afspraken gemaakt kunnen worden.” AMSTERDAM. „Als in een niet te verre toekomst het Europakanaal Donau en Rijn op elkaar zal aansluiten, zal een ononderbroken waterweg van 3500 kilo meter onze beide landen, en daarmee de Zwarte Zee en de Noordzee, met elkaar verbinden. U hebt alle recht trots te zijn op uw gigantisch ijzeren-poortproject, zoals wij het zijn op onze Delta-Wer ken”. Voor elftal B zijn uitgenodigd: S. Verdikt (Waterloo), F. Fourches (Spaar nestad), J. van Haren (Energie). J. Schrama (DIOS) en J. v.d. Wateren (Terrasvogels), W. Kruyf (TZB) en J. Mevrouw Ceausescu, echtgenote van het Roemeense staatshoofd, maakte gister middag in gezelschap van Prinses Bea trix (links) een rondvaart door de grachten van Amsterdam. Het desbetreffende wetsontwerp, waarbij de eremedailles zouden worden afgeschaft, is de ministerraad nog altijd niet gepasseerd. Het wetsontwerp, dat zo ongeveer jaarlijks wordt aangekondigd, blijkt namelijk nogal wat overhoop te halen. De lintjes zullen dit jaar niet op koninginnedag, maandag 30 april, wor den uitgereikt, en gepubliceerd, maar al op de vrijdag ervoor. HAARLEM. Maandag 16 april be gint om 10.30 uur de jaarlijkse school- damdag, georganiseerd door de Haarlem se Damclub. Er wordt gespeeld met vijftallen en het toernooi vindt in één dag zijn beslag. I -■:<;-

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 14