Meer teams Haarlemmermeer door in toernooi schoolvoetbal Habo uitgeschakeld SSS-wisselbeker voor de favoriete Trudy Pepping Ellens voor J. v. d. Gevel Jaarvergadering Suomi kan interessant worden Succesvolle rentree van SSCH met kampioenschap en promotie zevende ronde Suomi-loop „Sans Atout” in Vijf poules in Beverwijk „Men wil tegenwoordig geen autoriteit meer aanvaarden” KIS-kampioen RAAK NICOLS s ZAALVOETBALCOMPETITIE lad STRAFCOMMISSIE-VOORZITTER THEO GRIJMANS Schoolvoetbal WOENSDAG 11 APRIL’ 197ï 23 Weinig informatie it mant Haarlem Recht op verweer F (Van een medewerker) t m i 1M wijl Fr. De heren Geijmans (links) en Roosen. Nassau, Prof. v.d. (Van een medewerker) (Van onze gymnastiekmedewerker) Graft. Don Bosco, M. P„ en ADVERTENTIE De honkbalvereniging iweg 1 op ieK f2000 HAARLEM „Straffen is niet plezierig. In laatste instantie ontneem je mensen toch hun vrijheid”. Theo Grijmans, voorzitter van de strafcommissie van de KNVB afdeling Haarlem, zegt het met nadruk. Tegelijkertijd is hij echter overtuigd van de noodzaak van het toepassen van straffen. De feiten liggen dan ook keihard op tafel: 572 strafzaken in het seizoen 1971-1972, een stijging van eenentwintig percent ten op zichte van het seizoen daarvoor. Dit seizoen zal de zeshonderd-grens vrijwel zeker ge passeerd worden. statuten, contributieverhoging en het af treden van drie van de zeven bestuursle den die zich niet herkiesbaar stellen. Daarbij zijn zowel de voorzitter als de vice-voorzitter van de vereniging. Voor Suomi betekent dat een flinke domper aangezien een aantal nootzake lijke materiaalinvesteringen achterwege zou moeten blijven. De loop begint za terdag om 13.00 uur. VELSEN De sponsorloop die de atle tiekvereniging Suomi zaterdag in park Velserbeek organiseert beantwoordt tot nu toe niet aan de verwachtingen wat de inschrijving van sponsors betreft. Een wettelijke regeling van de voet- bal-rechtspraak, zoals minister Van Agt zich voorstelt, ziet hij dan ook niet zo zitten: „Het zonder meer toepassen van regels is niet in het belang van het voetbal. Juist de omstandigheden in een wedstrijd zijn zo vaak bepalend voor wat er gebeurt. Die moet je dan ook bij je oordeel betrekken. Ik geloof niet dat een jurist dat zou kunnen.” Theo Grijmans, in het dagelijks leven verkoopleider, is elke woensdagavond en -nacht bezig met strafzaken. Niet omdat hij het leuk vindt maar omdat hij het noodzakelijk acht: „Hoe minder strafza ken des te liever zou het me zijn. Het schijnt echter in dit bestel thuis te horen”. Kater namen de doelpunten van Ravij voor hun rekening. Hoofdklassekampioen Carrousel sloot in de Dr. Prinsenhal te Heemskerk de competitie af met een 6-4 overwinning op het gedegradeerde Vliegende Vogels- De doelpunten van de titelhouder wer den gescoord door Steenbeek (2), Verha gen (2), Van Gelderen en Van Vliet. Voor de „vogels” schoten Uitendaal (2), Jansen en Eynsbergen raak. Progress zegevierde door goals van De Vries (2), De Ruiter, Van der Waal, Amiraal en Hoeben met 6-4 over Sport, waarvoor Grapendaal (2;, Vessies en Roubos de roos troffen. In de reserve klasse A kwam Assumburg 2 tot een royale 13-0 zege op hekkesluiter HFC 2 en won Spaamwoude 2 met 3-1 van Progress 2. Haarlem heroptreden in de succes Grijmans: „Een speler heeft recht op een goed verweer. Wij willen alle fakto- ren bij onze beoordeling mee laten tel len. Dat kan omdat de commissie bestaat uit mensen die het voetbal van haver tot gort kennen. Ik heb zelf tweede klasse amateurs gespeeld en jaren gescheids rechterd. Vaak blijkt dan in zo’n ge sprek dat een vent in feite geen benul heeft van wat hij nu eigenlijk precies gedaan heeft.” (Van onze medewerker) IJMOND. Volgende week zal in de gemeente Velsen weer het jaarlijkse schoolvoetbaltoernooi worden gehouden. Dit jaar doen er meer teams aan mee dan vorig jaar. De 32 basis-scholen heb ben met 39 teams ingeschreven. Drie meer dan het afgelopen jaar, waarin de Prinses Beatrixschool als uiteindelijke winnaar de beker in ontvangst mocht nemen. commissies uiteen: één voor de schrifte lijke zaken en één voor de opgeroepen zaken. Tegenover een scheidsrechters- rapport kan een bij het incident betrok ken speler binnen drie maal vierentwin tig uur zijn visie op de gang van zaken stellen (Grijmans: „Verenigingsbesturen laten vaak na hun spelers van die moge lijkheid op de hoogte te brengen”). Stemmen beide verklaringen overeen of blijft een spelersverklaring achterwege dan wordt de zaak schriftelijk af gehan deld. Verschillen beide verklaringen dan worden de betrokkenen en eventuele gegtuigen opgeroepen om de zaak door te praten. zullen er namelijk zes in plaats van vier 3e klasse-afdelingen komen. Dat bete kent ook dat de nummers voorlaatst in de 3e klasse dit seizoen vrij zijn van degradatie. De eerder vermelde beslis- sings-driekamp in de 3e klasse D tussen De Uil 2, Rolland 3 en SVS 3 vervalt. Een beetje merkwaardig is de toestand in de 2e klasse C, waar slechts zeven ploegen uitkomen. Er is beslist dat de laagst eindigende ploeg niet voor degra datie in aanmerking zal komen. Ten aanzien van de ploegen in de andere 2e klasse afdelingen een niet te miskennen voordeel, voor Weenink 3 (Beverwijk) en ZSC/Saende 3 (Zaandam), die anders nog een beslissingswedstrijd hadden moeten spelen om de laatste plaats te ontlopen, een niet te versmaden meevaller. Hel derde team van Purmerend won in de 3e klasse B van Witte Paard 4 en veroverde het afdelingskampioenschap. De ploeg zal volgend seizoen haar en tree maken in de 2e klasse. De spanning in 4D duurt onverminderd voort. Lasker I (Uitgeest) en WV 4 (Alkmaar) zijn ge optreden van de scheidsrechters in het betaalde voetbal. Grijmans: „De re glementen worden door die scheidsrech ters te ruim toegepast. Amateurvoetbal- Iers zien zondagavond op de televisie dat bepaalde overtredingen niet bestraft worden en denken zich die vrijheid in hun wedstrijden ook te kunnen permit teren.” Dat het werk van een strafcommissie niet altijd op zijn juiste merites beoor deeld wordt, wijt Grijmans vooral aan een gebrek aan informatie over hoe zo’n commissie nu eigenlijk werkt. Hij stelt: „Het is niet zo dat wij eventjes een straf opleggen. Er bestaat een globale strafled- draad van de KNVB om een enigszins uniform strafbeleid te voeren. Daarnaast besteden wij bijzonder veel aandacht aan de omstandigheden waaronder het delict heeft plaatsgevonden. De scheids rechter is daarbij natuurlijk een belang rijke getuige, maar het is zeker niet zo dat wordt wel eens beweerd dat wij altijd de scheidsrechter de hand boven het hoofd houden. Wél passen wij reglementen toe; reglementen die ech ter door de clubs zelf zijn gemaakt. Dat wordt door' henzelf te vaak vergeten.” De strafcommissie van de KNVB af deling Haarlem (bestaande uit drie be stuursleden, drie door het bestuur be noemde leden en een aanzittend lid met adviserende bevoegdheid van de Scheids- rechtercommissie) valt in feite in twee BEVERWIJK. De schoolvoetbal- commissie Beverwijk heeft de poule- indeling voor de verschillende deelne mende scholen uit Beverwijk en Wijk aan Zee bekend gemaakt. Ook doet de St. knefschool als enige uit Velsen-Noord mee. De andere scholen uit deze ge meente zitten in het schoolvoetbaltoer- nod van Velsen. De Indeling: Poule A: W. Hart (WaZ), Bethel, St. Jozef. Poule B: Jan Ligthart, H. Hart (Bev.), W. Hovy, W. en Deken, H. Mande, Von del. Poule O: W. G. van der Hulst, R. Sdhuman, Mattheus, Noorder, Cupertino, Zeewijk. Poule D: De Kameleon, M. Luther, Margriet, Paulus, Petrus, Pr. Bernhard. Poule E: Jan Ligthart 2, H. Hart (WaZ) 2 en 3, H. Mart (Bev.) 2, Margriet 2, Cupertino 2. De scholen die ingedeeld zijn in poule E spelen een aparte competitie. De wed strijden van de andere vier poules (op de terreinen van De Kennemers op het Adrichem sportpark) worden gespeeld in een halve competitie op woensdag 25 en donderdag 26 april. De winnaar van elke poule gaat naar de halve finale die op donderdagmiddag wordt gespeeld. De fi nale wordt dan op woensdagmiddag 2 mei op het hoofdveld van De Kenne mers gehouden (14.00 uur). Donderdagmiddag om 13.10 uur zullen de onderwijzers aan hun leerlingen laten zien hoe ze het hadden moeten doen. Er wordt dan namelijk een wedstrijd tussen de oderwijzers gespeeld. (Van onze sportredactie) VELSEN Het staat nu vast dat de heer H. M. Ellens bij Telstar de opvol ger wordt van Jan van der Gevel wiens contract zoals gemeld niet voor verlenging in aanmerking komt. Henk Ellens (33), is momenteel trainer van de Amsterdamse amatéur-eerste- klasser OWO en heeft vroeger het Be- verwijkse DEM onder zijn hoede gehad. Hij heeft een contract voor twee jaar getekend en reeds op 1 julie bij de eredivisieclub in dienst. BEVERWIJK. Het zitvolleybalteam van de Kennemer Invaliden Sportvere niging is in de competitie met ruime voorsprong kampioen van de westelijke afdeling geworden. KIS 1 liet het team van Hilversum met vier punten achter zich. Zaterdag 19 mei gaat het KIS-team naar Leeuwarden om deel te nemen aan de wedstrijden om de landstitel zitvol- leybal. In deze titelstrijd komen o.a. De Krabben uit Bergen op Zoom, ISV Hoensbroek, ISV Zwolle en een team van de afdeling Noord-Nederland uit. (Van onze schaakmedewerker) HAARLEM Het programma in de Noordhollandse Schaakbond mag dan niet meer zo uitgebreid zijn, de nog te spelen wedstrijden zijn veelal wél van groot belang voor promotie en degrada tie. uitgespeeld en hebben elk tien match- punten. Het Beverwijker Pat Mat 4 heeft acht matchpunten, maar nog een onderbroken wedstrijd tegen Castricum 7 (stand 2-2) te beslissen. Wint Pat Mat dit treffen, dan komt het ook op tien punten en kunnen de drie gelijk geko men verenigingen nogmaals aan de slag gaan om het kampioenschap en twee promotieplaatsen. 2e KLASSE, AFD. C.: De Pion—Cas tricum 3 2*/i-5% (Castricum 3 Kampi oen (3e KLASSE AFD. A.: Purmerend 4Heerhugowaard 4-4: AFD. B: De Pi on 2DOS uitslag niet bekend; Witte Paard 4Purmerend 3 3%-4’/i (Purmer end 3 kampioen); Castricum 5West- zaan 7-1; AFD. C.: Excelsior 2VHS 5 3-4 voorlopig. 4E KLASSE, AFD. C.: De Pion 3Zaanstreek Noord 2 4-4; Castri cum 9Witte Paard 5 31/i-4*/i (De Pion 3 kampioen); AFD. D: Pat Mat 4 Castricum 7 2-2 voorlopig; ZSC/Saende 7—Lasker2 l%-6‘/t; AFD. G. Park wijkSSCH lVs-6% (SSCH kampioen); Het Oosten 5-H1VP 2 4-4. organiseert vrijdag 13 april a.s. tussen 6-8 uur n.m. een Jeugd try-out voor jongens van 8-13 jaar op het Pim Mulier honk- balstadion o.l.v. Boudewijn Maat, Simon Heemskerk, Jan Dick Leurs, Herman Beidschat en Leo Naaktgeboren. I.v.m. de in te voeren jeugd- leden-stop is dit de laatste ge legenheid om je dit jaar als jeugdlid aan te melden bij de vereniging met de grootste jeugdafdeling van Haarlem en met een der beste jeugdoplei dingen in Nederland. Bij de meisjes uit Wijk aan Zee ging de eerste prijs naar Rina Nijrnan die 32.80 pnt behaalde. Corry Beentjes werd 2e met 30.9 en Matriël de Wit derde met 30.20 p. Bij de meisjes 10 De wedstrijden worden gehouden op de bijvelden van „Schoonenberg”. De speeldagen zijn maandag 16 april, dins dag 17 april woensdag 18 april en don derdag 19 april. Op deze laatste dag zullen de halve finales worden gehou den. Dfe grote finale wordt zaterdagmor gen om 10.00 uur op het hoofdveld van „Schoonenberg” gespeeld. De 39 teams zijn in acht poules verdeeld. A: M.I.V.O., Emma, Juliana, Engel- mundus, H. Hart; B; Ir. Krijger, P. Vermeulen, St. Fran- ciscus II, Zeewijk II, Calvijn C: Th. Thijssen, Pr. Beatrix, Da Costa, T. Brandsma, Calvijn II D: Comité, J. F. Kennedy, Prof. Gun ning, J. Campert II, St. Franciscus E: Watervliet, J. Campert, Ossendorp, Moerberg, Dr. de Visser. F: J. v. Stolberg, Zeewijk, Insinger, Del Court van Krimpen, J. F. Kennedy II. G: Pleiaden, Prof. v.d. Leeuw II, Jan Ligthart, Clara, T. Brandsma II. H: Marnix, A. Leeuw, Bethlehem. De eerste wedstrijden beginnen om 9.00 uur en duren telkens 2 x 15 minuten, minuten. De organisatie van dit evenement is weer in handen van de Commissie Schoolvoetbal Velsen. Deze commissie heeft intern enige veranderingen onder gaan. Zo zijn de voorzitter en de secre taris gestop met dit werk. Voorzitter is de heer Van Bruggen geworden, secreta ris de heer L. van der Lugt, die het werk van de heer Luimes overneemt. BEVERWIJK. De onderlinge wed strijden (voor leden vanaf 10 jaar) van de gymnastiekvereniging SSS die veel publiek trokken hebben de wisselbe- ker voor de grote keurploeg bij Trudy Pepping gebracht. Zij won duidelijk en werd daarmee opvolgster van Elly de Vries die stopte met de sport. De Spoorweg Schaakclub (SSCH) heeft het NHSB-competitie tot een succes ge maakt. In de 4e klasse G werd afgelopen week de laatste wedstrijd gespeeld tegen Parkwijk. Het werd een overtuigende overwinning: O'/t-V/t. Op zichzelf zou deze zege nog niet het kampioenschap hebben betekend want concurrent Het Oosten 5 kon bij een zege op HWP 2 op gelijke hoogte komen. Deze Haarlemse derby eindigde evenwel in 4-4 en dat betekende voor SSCH het kampioen schap èn promotie naar de 3e klasse- Overigens zal ook het als tweede door de finish gekomen Het Oosten een klasse hoger mogen ui t komen. Volgend aedaoen In de Kennemer Sporthal kwam SVJ in de eerste klasse A door doelpunten van Endema (2), Floris en Mol tot een verrassende 4-1 zege op Lucky Stars waarvoor -- HAARLEM. Door een 3-2 neder laag tegen HABO in de Treslongsporthal te Hillegom verspeelde Haarlemmermeer in de eerste klasse A van de Haarlemse zaalvoetbalcompetitie zijn kansje op de titel volledig. HABO is nog niet hele maal uitgeschakeld, maar afhankelijk van een eventueel volledig falen van SC Zandvoort en DSB. De kans voor HABO is zeer klein- Roosen ziet de relatie nog directer: „Op zondagavond weten we altijd wat ons te wachten staat die komende week. Als er een aantal sportieve wedstrijden geweest is, neemt het aantal strafzaken af. Daar komt nog bij dat in de eredivi sie ontwikkelde speelconcepten door amateurtrainers worden overgenomen, terwijl ze helemaal niet over het spe- lersmateriaal beschikken, dat noodzake lijk is om dergelijke concepten uit te voeren.” (Van onze sportmedewerker) BEVERWIJK. De Beverwijkse Bridge-club „Sans Atout” heeft haar ze vende van de totaal twaalf ronden du rende clubkampioenschap afgewerkt. De uitslagen waren: Groep I (voor het algemene clubkam pioenschap): 1. p. Roos—F. Koster 130.; 2- W. Plezier—J. Beentjes 128; 3. P. Welagen—J. de Laleijne 121; 4. W. en C. Hoogeboom 111. Groep 2 N—Z: F. van Zalm—B. de Groot 229; 2. Dms. KluftHoogeboom £84; 3. SmitDe Wit 177; 4. Fam. van Roon 171. Groep 2 OW1. Ph van Gronin gen de Jong 187; 2. Dms. van de Brink- Rahusen 186; 3. Mw. Luljndijk—Hr. G. Tabak 181 ;4. Mw. TabakHr. Schip per 162. Groep 3: 1. Dms. RijmerKlein 63; 2. Hr- van Stolpe—Van Zijp 57; 3. Gebr. 4 Vlug» 62< C Dms. Pwovano M» De yereniging die tot het eind van 1972 lid van „Kennemerstaten” is ge weest, zal nu noodgedwongen verder zelfstandig door het leven moeten gaan. Dat houdt in dat de rechtspersoonlijk heid van de vereniging die tot op dat moment werd vertegenwoordigd door „Kennemerstaten”, nu zelf aanigevraagd zal moeten worden. Vandaar de statuten. De scheidende voorzitter P. A. Wijker vertelt in de agenda-toelichting waarom hij de samenwerking met D.E.M., de andere plaatselijke atletiekvereniging, op het gebied van heit gezamenlijk bouwen van een clubhuis heeft moeiten afbreken. Het plan bleek voor „Suomi” financieel gezien een te hachelijke onderneming. Ook de plannen om in IJmuiden een, nieuwe tak van de vereniging te doen ontstaan (men heeft in 1 jaar tijd 32 nieuwe leden kunnen maken) hebben in deze beslissing een stem gehad. Dat men niet geheel naar IJmuiden is overgestapt komt doordat men er geen goede accom modatie heeft. Men traint nu „Schoonenberg” onder nog primitieve omstandigheden. De financiële situatie is, zo wijst de begroting uit niet rooskleurig. In 1972 had men een tekort van ƒ500,en ook 1973 krijgt men op de begroting niet rond. Er blijft een gat van Reden waarom men ook een forse con tributieverhoging op de agenda gezet heeft. Het kan voor de leden een inte ressante jaarvergadering (half acht in de kantine van JCmncmentwtenT) worden. (Van onze medewerker) BEVERWIJK. De atletiekvereni ging „Suomi” die maandag 16 april haar Jaarlijkse algemene ledenvergadering houdt, heeft een uitgebreide agenda voorbereid. Naaat de bekende agenda punten van elke jaarvergadering vallen ®p: het voorstel tot goedkeuring van de Bij de meisjes M) en 11 jaar was de strijd zeer spannend. Eerste werd Jac queline Seysener met 33.7 p. Tweede Mirande van de Avoort met 33.3 p. en diende Ingrid Heeremans met 33.0 p. Bij de jongens ging het tussen Richard Freit en Henk de Wildit. Freit was duidelijk favoriet en werd eerste met 41.8 pnt. Henk de Wildt dus tweede met 39.00 p. en Mark van de Mey derde met 38.4 p. Bij de meisjes 12 en 13 jaar was de spanning ook te snijden. Hier won Sonja Rumping met 32.6 p., tweede Nicolette Barnhoom met 32.1 p. en derde Yda Hettema met 31.8 p. onderspot dolf tegen Hubra. Theo van Lammeren kwam tot een hattrick, ter wijl Fr. van Lammeren. Sintenie en Bossche elk eenmaal scoorden. Bij Tele- fonia waren Roest, Plantinga en Van der Fange de schutters. MSD (Maurits 2x en Roosen) behaalde in de strijd voor lijfs behoud een belangrijk winstpuntje door een 3-3 gelijkspel tegen Santos Bavao (Van der Linden 2x en Vogel). FC Heemskerk won in de tweede klasse A door een hattrick van Grandiek en goals van Snelle en De Jong met 5-4 van FC Joosten, waarvoor Pool (2), Tonkes en Schopman (penalty) scoorden. FC Mer cedes (Jansen 2x, Coster en Slinger) en GBO Sport vier doelpunten van Schenk - hielden elkaar - met een score van 4-4 in evenwicht. F Santhaesen bleef door doelpunten van De Jonge en Van Dieden in de tweede klasse B met 2-1 de meerdere van hekkesluiter SFC. Na een 2-0 achterstand scoorde Beumer tegen. De uitslag van de meisjes 14 t/m 16 jaar was: Eerste Anja Harkema met 31.9 p., tweede Margareth Homminga mei 30.5 p. en derde Jopie van de Gragt met 30.1 p. Uitslag seliektiegroep t/m 15 jaar: Ine ke van Noort met 32.75, 2e Sylvia Hue- gening en Janneke Baltus, beiden met 31.3 p., 3e Jolanda Boelen met 30.4 p. Bij de jongere keurploeg ging de eer ste plaats naar Lilian Groen met 32.85 pnt. tweede Karin Baltus met 32.10 p. en derde Karin Mooy met 31.70 p. Bij de grote keurploeg begon Trudy Pepping (bij de nationale kampioen schappen als 6e geplaatst) als grote fa voriete. Haar belangrijkste concurrente was Lia Burger, die echter bij het eerste onderdeel al duidelijk op afstand werd Van Leen scoorde en kon daardoor de rol van hekkesluiter over doen aan Telefonia, dat met 6-3 het onderspot dolf tegen Hubra. Theo HABO greep na spannende strijd de zege op Haarlemmermeer door twee doelpunten van Wittenaar en een van Hagen. De tegenpunten kwamen op naatm van Verwey en Van Galen. BSM kon door een 10-2 zege op hekkesluiter Bron Vanka, dat door Aarts en Oudt zelfs een 2-0 voorsprong had genomen, de leiding in de tweede klasse C weer van Hillegom ovememen. Voor de pro ductie van BSM zorgden Duwel met een hattrick. Mesman (2), J. van Leeuwen, A. van Leeuwen, Van Wieringen. Heemskerk en Lammerse. WGH kwam door goals van Kaan en Schip tot een 0 overwinning op Vogelenzang.In de reserve klasse B won BSM 3 ruim mei 8-1 van FC Fransen 2. In de sporthal te Beverwijk werden vier wedstrijden gespeeld voor de eerste klasse B en daarbij won koploper Ver borst Boys moeizaam met 4-2 van JOKY DGS door treffers van Bakker (2), Wei- dema en Konings. Smit en Schenk scoorden tegen. Club 12 bleef in het spoor van Verhorst door een 5-2 zege op ’t Lantaarntje. De doelpunten waren van Seegers (2), Glas, Van Son en Dik- staal, terwijl Cornelisse en Nijman voor de tegenpunten zorgden. FC Fransen kwam door goals van Koedijk (2), De Boer (2) en Bruins tot een 5-3 overwin ning op Wïlms Floet, waarvoor Burger (2) en Van Beuningen het net wisten te vinden. Hekkesluiter Les Routes Boys hield RAVIJ door treffers van Harsman (2), Klein en Hofland met een score van 4-3 op afstand. Boerebadh, Broek en Met name in de HVB. waarvoor de strafcommissie competent is, schijnt de hardheid toe te nemen. Volgens Grij mans zit daar echter het probleem niet: „In de eerste en tweede klasse kan best gevoetbald worden. Het probleem is dat men niet meer tegen zijn verlies kan, waar nog bijkomt dat men geen autori teit meer wil aanvaarden. Dat is niet alleen in het voetbal zo, dat is in alle sectoren van de maatschappij het geval.” De eveneens bij het gesprek aanwezige Afdelingsadmdnistrateur Wim Roosen vult aan: „Vroeger wend er meer geïn casseerd, zowel van de tegenspeler als van de scheidsrechter. Als iemand een schop krijgt bij het voetballen, en dat is nu eenmaal onvermijdelijk, wondt er onmiddelllijk aan opzet gedacht en ook in die zin gereageerd. Een toenemend aantel strafzaken blijkt te bestaan uit agitatie tegen de scheidsrechter, welke factor dit seizoen al zo’n vier a vijf keer heeft geleid tot molestatie van de arbiter. Grijmans: („Ik durf te stellen dat het peil van de scheidsrechters in de afdeling Haarlem behoorlijk is”), zowel als Roosen (als administrateur nauw betrokken bij de tenuitvoerlegging van de straffen en bo vendien secretaris van de Commissie van Beroep) heeft een duidelijk antwoord op de vraag naar een eventuele verkla ring van dat verschijnsel. Beiden zien als voornaamste oorzaak het lankmoedl- gezet doordat ze mislukte op de brug ongelijk. Trudy Pepping won 3 onderdelen. Al leen op die balk moest zij toch haar meerdere erkennen in Lia Burger die op dit onderdeel 9.10 kreeg. De einduitslag was als volgt: Eerste Trudy Pepping met 35.70 p„ tweede Marion van Impelen met 34.85 p en derde (gedeeld) Lia Burger en Ada Rumping, beiden 34.15 p.

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 23