Verenigingsnieuws ol öfe OdW Pleegzoon herinnert zich niet meer hoe dodelijke steekpartij gebeurde LEAO IN WINKEL EN KANTOOR RAAD VRAAGT CONTROLE OP AANLEG CV-INSTALLATIES Alkmaarder gaf HOUD DE Jaarvergadering ZON van DOKA IN HUIS ZONDAG 15 APRIL SPIJKER Botsing bij Waarderbrug Krediet voor sportcomplex St. Aagtenbos geen voorrang IT 11 OFFICIER: DOODSLAG BEWEZEN VERDEDIGER: VRIJSPRAAK N CV-storing kost gemeente Beverwijk ruim half miljoen w i BÉ' V R IJ D A G 1 3 APRIL 1973 4 VF Velsen-IJmuiden I Theemeubel Onzekerheden ■n Grote dag voor Haarlem en omstreken voor een ieder die Controle van vis houdt. 1 56 53 ZIE MORGEN VERDER! Bezorgdheid Kromhoutstraat Telefoon Kom nieuwe ideeën opdoen in onze rijk gesorteerde afdeling. Maak uw huis weer goed gezellig. Tribune niet verplaatst Ga op jacht naar nieuwe vormen en zonnige kleuren. SPECIALISTEN IN DEKORATIESTOFFEN I I I •I I I i i i 56, IJmuiden 1 71 50 Wijk aan Zee VRIJDAG 13 APRIL I I I I I I I I I I I Snelliusstraat 23-27, IJmuiden Telefoon Velsen-Noord Heemskerk Beverwijk VRIJDAG 13 APRIL pi 11 u. (Van een onzer verslaggevers) aar in i Di bot vor Dl ten De Mr. Van Dijk vraagt tot slot vr(j- Uitspraak over veertien dagen. (Van een onzer verslaggevers) Geopend vooi ADVERTENTIE een geb tect lijk te A voc wij bee bra kul var laa Daarna zal men zich wijden aan de te verwachten activiteiten in dit jaar en krijgen de leden gelegenheid in verband met een marktdag hun standplaatsen te bepalen. DOKA heeft plannen om de inwoners van Velsen-Noord bij verschillende acti viteiten te betrekken, juist nu eind vori ge maand de Oranje-vereniging ’’Velsen- Noord” is opgeheven. Men wil gaarne meer en beter gestalte geven aan actie ver en gezelliger inbreng in de leefge meenschap Velsen-Noord. In zijn pleidooi zegt de verdediger dat er zich in de zaak tegen de verdachte te veel en te grote onzekerheden voordoen. „Er is zo’n grote rij van onwaarschijn lijkheden dat deze zaak na het afsluiten hebben van eind- school Admi- De heer G. P. M. Langend!; k (SCP) was het in grote lijnen met de opmer- Ingaande op de zogenoemde „morele aansprakelijkhedd” van de hoofdaanne mer zei wethouder Klomp ,dat hij met hem over een eventuele schulddeling in bespreking is. Over het resultaat van deze bespreking zou de raad spoedig worden geïnformeerd. De CVinstalla ties zoals die in de twee woningwetwo- ningcomplexen zullen worden aangelegd volgens wethouder Klomp wacht men hiermee totdat de bewoners hun instem- spraak en op grond daarvan verzoekt hij de rechtbank in overweging te nemen verdachte reeds op vrije voeten te stel len. Na beraad gaat de rechtbank hier mee niet accoord en zegt rechter Cokart dat het voor de rechtbank zaak is alle dossiers en verklaringen nog eens goed te bestuderen. Const, vanaf I I a I i i i Verenigde openbare bibliotheek, Zwaanstraat 4a. Geopend 19-21 u. ZATERDAG 14 APRIL Verenigde openbare bibliotheek, Zwaanstraat 4a. Geopend 19-21 u. ZATERDAG 14 APRIL Verenigde openbare bibliotheek, Zwaanstraat 4a. Geopend 10-12.30 u. D< vert klas tjes luw: twa; noot D< bom een won hal ruin elka de r sone toile de 1 voor en laats van luxe daar niet. I I De tune gard, bracl centr Jtleut roor De klasl Elk I natte knoe krijg den schot schui Zowt tief De x ment hal i sters gekit naar voor; de g De d word pels. Op kleut ben kelijl zegt de j{ fraai, van merk zeker in staat geacht moet worden de schijn te wekken dat hij zelfmoord wil plegen. „Misschien heeft de verdachte dat opgevat als een aanval. Wie kan het zeggen. Zelfs de verdachte niet, want die weet het ook niet meer. We komen er gewoon helemaal niet meer uit”, is zijn oordeel. (Van onze correspondent) VELSEN-NOORD. De Coöperatieve Middenstandsvereniging DOKA in Vel sen-Noord gaat dinsdag, 17 april in cul tureel centrum De Schouw aan de Bley- enhoevelaan haar jaarvergadering hou den. In deze bijeenkomst zullen de ge bruikelijke agendapunten worden be handeld met de jaarverslagen van secre taris en penningmeester, waarover de leden een afzonderlijk rapport is toege zonden. Een verslag van de Raad van Toezicht gaat de behandeling van de begroting 1973 vooraf, waarna verschil lende besluiten ter goedkeuring of be handeling worden voorgelegd. Reglementair wordt een verkiezing ge houden van bestuursleden, van wie twee leden elk jaar aftredend zijn. Het be stuur bestaat uit acht leden. De benoe ming van een Raad van Toezicht dient evenzeer regelmentair te geschieden. Wethouder Klomp wees de raadsleden op het feit, dat ieder CV-project ook nog eens start met de aanleg van een proefinstallatie in een der woningen, ter wijl de gemeente tien procent van de bouwsom achterhoudt totdat de installa ties volledig zijn goedgekeurd. De raad stemde hierna een weinig gerustge steld in met het door B. en W. voor de aanleg van CV-lnstallaties gevraagde krediet, groot 1 miljoen gulden. Tenslotte komt een Beverwijkse getui ge vertellen dat het slachtoffer juist voor het gebeurde nog had gebeld en dat alles in orde scheen. Een kwartier later werd hij door verdachte opgebeld dat hij onmiddellijk politie en ziekenauto moest bellen. „Mijn eerste gedachte was zelfmoord. Hij had zo dikwijls deprime rende gedachten en die middag daarvoor had bij nog tegen me gezegd: ik wou dat ik dood was”. Ook deze man consta teert dat het slachtoffer de laatste tijden agressief was. Animal plantsoen. 10-30 tot 17.30 uur. Saloon ’72, Wilgenhoflaan, 20 u. tien- nersoos. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Verenigde openbare bibliotheek. Kerk straat 44 en Amstelstraat 44: 10-12.30 u. De officier van justitie zegt dat ver dachte zich in het verleden ook agressief toonde door eens een politieman met een bijl te bedreigen. Moord met voorbe dachten rade acht hij aan het eind van zyn requisitor niet bewezen, wel dood slag. Ztfn eis is twee jaar en zes maan den, met aftrek van het voorarrest. VRIJDAG 13 APRIL Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker- straatweg; geopend 19-21.30 u. ZATERDAG 14 APRIL Openbare bibliotheek, Filiaal Wijker- straatweg: geopend 10-12.30 u. kingen van de heer Colijn eens- Ook hij pleitte voor een betere begeleiding en verzorging van de gemeentelijke cv-pro- jecten en informeerde bij het college naar de referenties van de hoofdaanne mer: „Hij zal in Nederland toch wel meer grote CV-installaties hebben aan gelegd.” De heren Eiff (WD), Logger (VVD) en mevrouw J. H. VosMuller (SCP) deelden de bezorgdheid van de heren Colijn en Langendijk. van het gerechtelijk onderzoek gesepo neerd had moeten worden, vindt hij. „Het procesverbaal van beide rechercheurs vindt de verdediger het afwegen van allerlei mogelijkheden en tenslotte de eindconclusie aan de verdachte voorhou den. „Gissing is geen bewijs” zegt hij, waarna hij inhaakt op een schriftelijke verklaring van de behandelend psychia ter die verklaart dat het slachtoffer HAARLEM. Tegen half een van nacht zijn bij de Waardebrug twee auto’s volkomen vernield bij een botsing, Een 20-jarige autospuiter uit Haarlem kwam vermoedelijk met grote snel heid van de Waarderbrug de Spaam- damseweg oprijden en zou daarbij geen voorrang hebben verleend aan de uit zuidelijke richting komende 31-jarige in woner van Beverwijk. Beide bestuurden werden in de Deo opgenomen, de auto- spuitcr met hoofdwonden en pijn in de rug, de Beverwijker met een dubbele beenbreuk. Om elf uur gistermorgen is op de Rijksstraatweg nabij het Soendaplein een 62-jarige voetgangster aangereden door een auto. De bestuurder twijfelde even of hij haar rechts of links zou passeren en raakte haar toen met de rechtervoorkant van de wagen. Met on bekend letsel is de vrouw opgenomen in de Deo. HEEMSKERK. Een 28-jarige au tomobilist uit Alkmaar is donderdagmid dag omstreeks zes uur gewond geraakt bij een verkeersongeval op de voor- rangskruising Carel van Manderstraat- Ruijsdaelstraat. Hij is met rug- en schouderklachten in het St. Jozefzieken- huis opgenomen. Zijn auito is totaal vernield. Volgens de politie verzuimde de Alk- maarder voorrang te verlenen aan een 25-jarige Heemskerker, die met zijn per sonenauto over de Carel van Mander- straat reed. De verdediger, mr. A. van Dijk, zegt dat hij het een onbegrijpelijke zaak vindt dat verdachte in de emotionele toestand waarin hij toen verkeerde, verhoord werd en oppert de mogelijkheid dat het slacht offer zichzelf verwond heeft. Een van de rechercheurs verklaart dat dr. Zeldenrust die de sectie verrichtte, tegen hem gezegd had dat zoiets „haast onmogelijk” is, een verklaring die niet in het sectierapport is opgenomen tot grote verwondering van rechter Cokart. handeling de dood tot gevolge hebbende, maar voor de rechter zegt ver dachte zich niets van het gebeurde te kunnen herinneren, in tegenspraak met wat hij eerder tegenover de politie bekend heeft. Na een ruzie zou hij bedreigd zijn door zijn pleegvader. Hij had hem diens twintig centimeter lange mes afhandig gemaakt en in een vlaag van onwetendheid toegestoken, twaalf centimeter diep. Geschrokken van zijn daad en de gevolgen had hij het slachtoffer nog proberen te redden door het bloeden te stelpen, maar deze hulp baatte niet meer. Een in paniek opgebelde Beverwijkse vriend waarschuwde de politie. HAARLEM. Is er doodslag, zware mishandeling, noodweer of wellicht zelfmoord in het spel geweest toen op 21 december van het vorig jaar de 55-jarige Pieter Nan in zijn IJmuidense woning om het leven kwam. Voor van bijna drie uur, waarin de 26-jarige pleegzoon en vriend van het slacht- deze vraag ziet de Haarlemse rechtbank zich geplaatst na een rechtszitting offer een wonderlijke hoofdrol speelde als verdachte. De dagvaarding spreekt van moord met voorbedachte rade, c.q. doodslag, c.q. zware mis in zijn requisitor zegt de officier van justitie niet te geloven dat een derde in het spel is geweest. Ook acht hij het onwaarschijnlijk dat het slachtoffer zichzelf verwond heeft gezien de plaats en de aard van de verwondingen aan de rugzijde. En ook dat het slachtoffer in het mes gevallen is, achterover in d e stoel, neemt hij niet aan omdat op de desbetreffende stoel geen beschadigingen zijn aangetoffen. „De verdachte heeft tegenover de politie gezegd: Dan zal het wel zo gebeurd zijn, en tegenover de rechter-commissaris zei hij dat hij op zettelijk gestoken had. Terwijl die laat ste bekentenis toch in alle rust en kalm te geschiedde. Verdachte heeft verklaard dat hij zijn vriend niet zag naderen, terwijl deze toch eerst naar het thee meubel gelopen moet zijn, vervolgens het laatje opentrok dat is ook nog met een zware plof gevallen en toen op hem afkwam. Volgens wethouder A. Klomp beliep de vorig jaar in de Luxemburglaan ont stane cv-schadepost zeker geen 1,3 mil joen. „Dat bedrag een kostenschatting kwam ons vorig jaar ter ore, waarop we de raad onmiddellijk een krediet van bijna een half miljoen gulden hebben gevraagd (en gekregen) voor onder meer een TNO-onderzoek. Tijdens één van de volgende raadsvergaderingen zal van de kant van het college om een klein aanvullend krediet worden gevraagd: het totale bedrag dat aan herstel van de CV-installatie is uitgegeven zal echter in geen geval meer dan 5*/« ton gaan be dragen”. mlng hebben betuigd worden gecon troleerd door het gemeentelijk wonng- bedrijf, een wijkopzichter van openbare werken, de afdelingschef, ambtenaren van de afdeling warmte en luchttech niek van het Ministerie voor Volkshuis vesting en Ruimtelijke Ordening en door het gemeentelijk gasbedrijf. Het instel len van de door de heer Colijn gesugge reerde twee procentsregeling voor de aannemer, vond de heer Klomp dan ook overbodig: „We hoeven echt niet tot die regeling over te gaan om een goede controle op de werkzaamheden mogelijk te maken”. De zuster van het slachtoffer en een oudere vriendin van de verdachte komen vertellen dat het slachtoffer de laatste jaren vaak overstuur was, last had van woedeaanvallen en kampte met vreselij ke hoofdpijnen. Beiden weten dat hij psychiatrische begeleiding kreeg. De vriendin, een vrouw van rond de zestig, heeft met de pleegzoon op het politiebu reau gepraat toen deze verhoord werd en naar haar had gevraagd. Tegen haar had hij gezegd: „Ik heb geprobeerd het mes te pakken. Hij had het achter zijn rug en toen kwam ie in de stoel terecht. En toen opeens al dat bloedVolgens haar heeft de pleegzoon nooit over „ste ken” gepraat. Door haar verklaring ont staat een discussie met beide recher cheurs. Volgens de brigadier zou de vrouw er bij geweest zijn toen de ver dachte het proces-verbaal werd voorge lezen, waarin hij dat bekende. De vrouw blijft het ontkennen, waarna de briga dier schouderophalend gaat zitten. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK Een voorstel van het Beverwijkse college van Burge meester en Wethouders, een krediet van bijna 1 miljoen gulden te voteren voor de aanleg van centrale verwarmingsinstallaties in de tot het complex van 126 etagewoningen (Olieslagerslaan) en 128 eengezinswoningen (Zui- derkruisstraat, Eckenerlaantje, Pilotenweg en omgeving) behorende wo ningwetwoningen, heeft de gemoederen in de raad gisteravond lange tijd in beweging gehouden. Uitgangspunt bij de discussies tussen raad en college was de wens tot het verkrijgen van een zo groot mogelijke zekerheid, dat CV-storingen zoals die zich vorig jaar in 320 woningen aan de Luxemburg laan manifesteerden, zich in de nieuw aan te leggen installaties niet meer voor zullen doen. VRIJDAG 13 APRIL Progress-sociëteit, Const. Huijgens- straat. Geopend vanaf 20 u. Donkey Shot, A. Verherentstraat, 20 u. disco. Verenigde openbare bibliotheek. Kerk- weg 45: 19-21 uur. ZATERDAG 14 APRIL Sporthal, Maerelaan. 9.30-18 u. volley baltoernooi o.l.v. Nemesis Heemskerk. Lichtboei, Maasstraat. 14 u. jeugdfilm. Magneet, Ten Katestraat. 20 u. uitvoe ring studielesgroep volksmuziekschool. Dam, Ruijsdaelstraat. 20 u. club Cer vantes. VRIJDAG 13 APRIL Openbare Bibliotheek Velsen, Centrale Bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden, 19- 21.30 u.; filiaal Wüstelaan 79, Santpoort- noord, 19-21.30 u.; filiaal Wijkerstraat- weg 177, Velsen-noord, 19-21.30 uur. Chr. Mannenkoor IJmuiden, 19.45 u. repetitie in gebouw Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen 22. Damclub Sportief, 20 u. clubavond in gebouw Velserduin, Velserduinplein, IJ- muiden. Stadsschouwburg, 20 u. „Boeven en madeliefjes”, door toneelver. Het Voet licht. Zaal Petrakerk, Spaarnestraat, 20 u. Gysbert Japicx met „Grienmank”, voor Fryske Trou. PEN-gebouw, Kanaalstraat, IJmuiden, 20 u. drankwedstrijd (onder voorbehoud) en disko. ZATERDAG 14 APRIL Velserbad, Briniostraat, IJmuiden, ge mengd zwemmen: 6.30-8 u.; 9-10.15 u.; 12.15-13.10 u.; 14-15.30 u.; 19.30-20.45 uur. Zwemver. VZV 20.45-22 uur. Openbare Bibliotheek Velsen, Centrale bibliotheek, Centrale jeugd- en tienerbi- bliotheek en filialen Santpoort-noord, Velsen-Noord en Zeewljkplein zijn open van 10 u. tot 12.30 uur. Wereldwinkel, 12-17 uur op Markt plein IJmuiden. Hervormd Jeugdgebouw, Rembrandt- laan, IJmuiden-oost, 20 u. „Soort bij soort”, door De Martinitoren. PEN-gebouw, Kanaalstraat, IJmuiden, 20 u. popgroep. Ir. J. V. Colijn (PvdA) opende de sprekersrij. De heer Colijn, teruggrij pend naar de CV-ellende van 1972, vroeg zich af of de gemeente Beverwijk een deel van de reparatiekosten (de wethouder van financiën, de heer J. P. Sigon, had de heer Galijn meegedeeld dat de gemeente aan het repareren van de verwarmingsinstallaties in totaal 13 miljoen had uitgegeven) niet op de hoofdaarmemer-tn-kwestie kon verhalen. Deze hoofd/aannemer zou zich, aldus de heer Colijn, moreel verplicht kunnen voelen bij voordbeeld de helft van de schade voor zijn rekening te nemen. Tevens informeerde het PvdAraadslid of de gemeente alvorens over te gaan tot de aanleg van een cv-installatie de bewoners eerst om toestemming vroeg: de heer Colijn kon zich voorstel len, dat een bewoner met een goede eigen verwarmingsbron niet zoveel inte resse in de aanleg van een CV zou hebben. Ir. Colijn pleitte voorts voor een bete re bewaking van de risico's: „De aanne mer zou eigenlijk twee procent van zijn aannemingssom aan controle op de toe gepaste en te gebruiken materialen moe ten besteden”. Het PvdAraadslid gaf het college in overweging, in het vervolg met de aannemer een overeenkomst te sluiten, waarin beide partijen zich op voorhand gehouden achten aan het bin dend oordeel van een in geval van een conflict door een kantonrechter aan te wijzen deskundige. Traditiegetrouw hebben de examenkandidaten van de voor Lager Economisch en nistratief Onderwijs in de IJ mond giste ren de kans gekregen, hun theoretische opleiding aan de dagelijkse gang van zaken binnen een winkelbedrijf en in de administratieve sector te toetsen. Daar toe waren in het schoolgebouw van de LEAO aan de Beverwijkse Brink 47 door de leerlingen zélf een winkel en een kantoorruimte ingericht waarbij tevens alle voorkomende werkzaamhe den door de examinandi ter hand wer den genomen. Van de kant van het bedrijfsleven, het merendeel der LEAO-leerlingen gaat na het behalen van het diploma direct aan de slag familie en ouders van toekomstige LEAO-leerlingen bestond voor deze praktijkdemonstratie grote be langstelling. De Slof, Raamveld, 20 u. uitreiking diploma's gewestelijke sociale school NKV. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Verenigde openbare bibliotheek. Kerk straat 44 en Amstelstraat 44; 19-21 u.; Parmenitierstraat 2; jeugd 18.30-20.30 u. ZATERDAG 14 APRIL Hulpdienst Help een handje. Van maandag tot en met zaterdag van 8 tot 10 uur: Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Easy, Populierenlaan, hulpverlening van 10 tot 14 uur. Farm, Willem Alexandet- Geopend op zaterdag van Donkey Shot, A. Verherentstraat. 20 Long tall Emie and the Shakers. Progress-sociëteit, Const. Huijgens- straat. Geopend vanaf 20 u. Verenigde openbare bibliotheek. Kerk, weg 45: 10-12.30 u.; Ruijsdaelstraat 7: 10-12.30 u. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De Beverwijkse P- meenteraad heeft gisteravond een aan vullend krediet van ruim f 75.000 ter realisering van de eerste fase van de aanleg van het Sportcomplex St. Aag tenbos verleend. Het in 1966 gevoteerde krediet groot 455.500 bleek door kos tenstijgingen en de noodzakelijke uitvoe ring van werkzaamheden die eigenlijk uit het voltooiingskrediet (ruim twee miljoen gulden) hadden moeten worden gefinancierd, niet toereikend. Op voorstel van de heer H. M. Jansen (PvdA) werd besloten, de tribune op de Aagtendijkvelden niet te verplaatsen naar het nieuwe Sportcomplex. Met deze verhuizing zou volgens B. en W. een bedrag van rond f 4000 zijn gemoeid; een bedrag, dat door de heer Jansen gezien de conditie van de tribune in het kader van het meerjarenplan dient de tribune in 1975 te worden vervangen als een optimistische schatting werd be schouwd- Een amendement van de heer Jansen, mede ondertekend door CPN, D’66, PPR, VVD en één lid van de SCP-fractie, de heer Jansen senior, de tribune op de Aagtendijkvelden ter beschikking te stellen van de nieuwe gebruiker en op het complex Aagtenbos een nieuwe tri bune te bouwen, werd door het college overgenomen. Met de bouw van deze nieuwe tribune circa driehonderd zit plaatsen zal naar schatting een be drag van 20.000 zijn gemoeid. Eg

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 4