Angst en imageverlies voedingsbodem voor wraakgevoelens in Zandvoortse strandmoord Agenda Souteneurs-milieu speelt stille rol op achtergrond Knelpofeü wegen 1 Herald Portable TV f. 339r k 3 "podium 3" een nieuw programma van interlüblce, met mogelijkheden, m. in zwt effl Wn tapijt’ een tap’jt met meesterlijke tóche dessins van ulf moritz. beslist de moeite waard om even te j'aan kijken 1 iitericurandiittlttwir pfote houtstat/hoek rasthuKvest Iwlem telefonn o23 319073 II 5.- “Ie bambole een kostelijke zit/roep van mario bellini, in canvas en buffelleer. een zitsituatie. waarvan bekleding entapjt Eenzelfde materiaal zijn. “Hit M tijdens de expositie van synZeapril, 9.- culinaire g I ontspanning i 7 PROSTITUEE VERSCHIJNT NIET, ZAAK AANGEHOUDEN gttiïïi b'y teja 8 Hl tte bokkedoorns in het Wethouder van Gelukpark ZEEWEG 53 - OVERVEEN jonge jenever! Drink Claeryn als jonge moet zijn iih exclusief behang dat nergens anders te koop is i A E3! VRIJDAG 13 APRIL’ 197 3 I u - I i I i 2980-92131 sr. De sneden maten. „IET :ht HT )AM HAARLEM. Tegen de schimmige achtergrond van de wereld van de Amsterdamse souteneurs, en de uitlopers daarvan naar de badplaats Zand- voort, heeft de Haarlemse rechtbank gisteren de Zandvoortse strandmoord van de Amsterdamse souterneur van 35 jaar op de 42-jarige Henk Maertens, vorig jaar april, behandeld. De zaak kon niet worden afgerond omdat di- - 1 ■1 I I I ■BW Druppel gul Inpikken Pesterijen verse getuigen niet aanwezig waren. Het ontbreken van een Amsterdamse prostituée, de inzet van deze moord, was vooral een reden voor de recht bank om de behandeling verder uit te stellen tot tien mei. Of ze dan ech ter aanwezig zal zijn is een open vraag. De officier van justitie, mr. Möger, die het nogal aan de stok had met raadsman mr. Van der Does over het nut van de ondervraging van haar, twijfelde sterk of men haar ooit hoe dan ook voor de rechtbank zal kunnen brengen om te getuigen. BAKKER’sJ^BEHANG Voor vakantiehuis, caravan en als tweede TV thuis. 31cm-beeldbuis 12V(auto)accu of lichtnet eerste- en tweede net binnenantenne en aansluiting voorbuitenant. Garantie: 6 maanden 1 jaar op de beeldbuis. géén bestelbewijs Albert Heijn/PMC Postbus 175 Zaandam. Bollenstreek Vragen I In en om Haarlem ADVERTENTIE temidden van weidse natuurpracht (Van een onzer verslaggeefsters) RESTAURANT ADVERTENTIE Oude 1 a ADVERTENTIE =sg „Ik nam het niet zo serieus” zegt de journalist, wijzend op het drankgebruik en de sfeer van zo’n bar. De raadsman doet er nog een schepje bovenop: vol gens hem en een belastende foto die hij nu niet laat zien („ik wil het elegant behandelen”) was deze man toen ook „straalbezopen”. „Hebben ze u weg moe ten dragen?” vraagt één der rechters. Een zacht gelach trekt door de zaal. De journalist heeft een postuur a la Gees- ink. „Lijkt me moeilijk”, zegt hij, maar ontkent niet dat hij toen teveel op had. Als de moord gepleegd is, herinnert hij zich overigens alles wat verdachte toen zei deksels goed en hij maakt er dank baar gebruik van voor zijn blad. van exclusieve diners en lunches omringd met gulle gastvrijheid in een sfeervolle ambiance Ook ideaal voor besloten diners recepties of parties Natuurlijk is het wenselijk even AMSTERDAM HOEEVLAKEN Op het gehele trajekt worden werk zaamheden uitgevoerd om de weg uit te bouwen tot een volwaardige autosnel weg. Op verschillende plaatsen op dit trajekt moet het verkeer rekening hou den met rij strook verlegging en wegver smallingen. UITHOORN-HILVERSÜM In verband met werkzaamheden aan de brug over het Amsterdam-Rijnkanaal in Loenersloot, is op deze brug slechts één rijstrook beschikbaar tussen 's a- vonds zeven uur en ’s morgens half ze ven. LEIDEN-ALPHEN -BODEGRAVEN Wegens werkzaamheden zullen op de ze rijksweg vanaf 07.00-16.00 uur strem mingen ontstaan aangezien op een aan tal plaatsen afzettingen van een gedeelte van de rijstrook zullen plaatsvinden. Het verkeer wordt ter plaatse van de afge zette rijstrookgedeelten door middel van verkeerslichten geregeld. GELEEN-HEERLEN Ter hoogte van Nuth is de rijbaan voor het verkeer in de richting Heerlen afgesloten. Het verkeer wordt door mid del van een doorsteek naar de andere rijbaan geleid. Het verkeer uit beide richtingen krijgt slechts een rijstrook ter beschikking tot aan het bestaande enkel- baans gedeelte van deze weg. tijdig Uw partij te bespreken 023-263600 <3gS F- Wat ging er vooraf aan die vrijdag middag 21 april 1972, toen Maertens genietend van de eerste zonnestralen in een strandstoel langs de Zuid-boulevard in Zandvoort van nog geen meter af stand twee kogels in zijn lichaam kreeg. Slachtoffer en moordenaar kenden el kaar al geruime tijd. Beiden speelden een rol in het uitgaansleven, met name het rosse leven in Amsterdam. Maertens had enige tijd belangen bij de exploita tie van de Babbelwagen in Zandvoort en voorheen exploiteerde hij de later fail liet gegane Teleramazaken in IJmuiden, Haarlem en Leiden. Samen hadden de twee belangen bij het Amsterdamse massagehuis Yvonne. En samen kwamen ze op geruchtmakende manier in het nieuws toen ze de „Vereniging tot be houd van particulier bezit” oprichtten, een knokploeg die huiseigenaars tegen het kraken van hun woningen wilde beschermen en die één keer in de Gene raal Cronjéstraat in actie kwam. ALKMAAR HAARLEM Aan de uitrit van de Velsertunnel op de rijbaan Alkmaar-Haarlem worden reconstructie werkzaamheden uitgevoerd om een aansluiting op de rijksweg Vel- sertunnel-Amstelveen mogelijk te ma ken. In verband hiermee dient het verkeer rekening te houden met de afsluiting van 1 of meer rijstroken. Claeryn DEN HAAG-UTRECHT Er vinden reconstructiewerkzaamhe- den plaats tussen de af- en toeritten Zevenhuizen en Moordrecht. Op dit werkvak is de rijbaan voor het verkeer in de richting Den Haag afgesloten. Genoemd verkeer wordt ter plaatse door middel van een doorsteek in de midden berm naar de andere rijbaan geleid en na passeren van het in uitvoering zijnde wegvak met een doorsteek in de mid denberm naar haar eigen rijbaan terug geleid. Waar U zorgeloos kunt genieten vooraf Uw tafel te reserveren of In de zitting, die zich afspeelde in een overvolle rechtszaal, werden in ieder geval de aanwezige getuigen gehoord, en de moord voor zover mogelijk, aan de band van feiten en achtergronden beke ken. Vooral dat laatste leek soms nog belangrijker dan de moord op zich. Het milieu waarin dit wortelde, bleef steeds op de achtergrond hangen. Niet voor niets had de raadsman de Amsterdamse huisarts dr. J. W. Groothuysen meege bracht, in wiens boek „Het menselijk tekort van de pooier” verdachte figu reert. Niet voor niets moest hij herhaal delijk in de clinch met vooral de rech ter, tnr. De Haseth Mollen die sprak van het „profiteurschap” van de heren soute neurs en die op een gegeven ogenblik verontwaardigd uitriep: „De hele zaak speelt zich op het morele vlak af.” Na al dit voorspel komt vrijdag 21 april. Verdachte ziet zijn, nu Maertens’ BMW op de Zuidboulevard in Zandvoort staan. Hij loopt naar het terras. Daar zit Maertens, in zwembroek, languit in een strandstoel. Tergend langzaam laat hij zijn krant zakken, neemt zijn bril af, lacht smalend tegen verdachte. Dat moet de druppel zijn geweest die de emmer deed overlopen. „Ik was helemaal de kluts kwijt”, zegt verdachte. Hij ontkent dat hij daar kwam met de bedoeling Maertens te doden. De president, mr. Cokart, heeft begrip voor zijn gemoeds toestand. Een plotselinge woede die in je op kan komen als je je vrouw betrapt met een ander, de „crime passionel” die dan kan ontstaan, vindt hij nog begrij pelijk. Maar hier ligt het toch anders en vooral de tijdsduur waarin de woede van verdachte moet zijn opgefokt is een belangrijk facet hierin. De souteneur loopt het strandpaviljoen binnen, drinkt wat, praat met iemand. Een verpleegster, vaste bezoekster, is verbaasd over de aanwezigheid van Maertens én van verdachte, die ze kent als rivalen. Ze volgt verdachte met haar ogen, alsof ze voelt dat er iets fout zal gaan. Hij gaat zitten op een tafeltje, schuin achter Maertens. Hoe lang enkele minuten zegt hij, een kwartier op z’n minst zegt het meisje. Dan haalt hij de trekker over, tweemaal. „Hij was heel rustig en beheerst”, zegt de ver pleegster, „en z’n gezicht stond verbe ten”. Ze is verbijsterd door het gebeurde „eerst kan je zoiets niet geloven, denk je dat het een grap is. Maar het is de werkelijkheid. Ze probeert nog of kunst matige ademhaling kan helpen, maar Maertens moet op slag dood zijn ge weest. Verdachte is dan al vertrokken, ’s Avonds houdt de politie hem aan in zijn Haarlemse flat. De belangrijkste belemmeringen op het Nederlandse wegennet naar een op gave van de rijkspolitie en ANWB. De zakelijke en vriendschappelijke banden worden verscheurd als de vrien din van verdachte, de bewuste Amster damse prostitué, die „wel acht moppen per dag maakte 800)”, hem laat vallen en door Maertens wordt „ingepikt”. En dat inpikken gaat dan ook finaal: als verdachte terugkomt van een buiten landse reis moet hij ontdekken dat Maertens met zijn vriendin op reis is geweest, met haar zich in zijn Zand voortse flat genesteld heeft, in zijn goudkleurig gespoten BMW rondrijdt. Met één klap wordt zijn bestaan als pooier de grond ingeboord. De vragen gisteren strooien nog eens zout in de wonden. Wie verdiende het geld, wie woonde daar, wordt gevraagd. Het is waar: alles stond op haar naam. Zij zorgde voor de inkomsten. Als hij gokte was het met haar geld. „Dus ik zou moeten zeggen dat zij voor 100 voor de inkomsten zorgde”, zegt de ver dachte gelaten. Mr. Cokart: „We begrij pen wel dat het een afgang voor u was. Maar u had geen recht op die woning of Eï -i. t de andere zaken”. De verdachte veert fel op: „Ik had niet zomaar een verhouding. Ik leefde met die vrouw.” Mr. Cokart, voorzichtig, probeert hem erop te wijzen dat dit soort dingen, van partners die je verlaten, wel meer gebeuren. „Maar dan wel op een andere manier”, klinkt het fel. Het verlies van zijn vriendin kan hij niet verkroppen. Zijn omgeving maakt het bepaald niet makkelijker. Pesterijen zijn aan de orde van de dag. De raads man heeft speciaal enkele getuigen laten komen om dat te vertellen. Een bar- keepster uit Amsterdam heeft „van ho ren zeggen” dat verdachte in een kroeg vernederd werd. „Ze pakten z’n whiskey af met de mededeling dat-ie toch ook z’n wijf liet afpikken”. Een jeugdige barkeeper vertelt hoe kennissen van verdachte in hun auto door de BMW werden klemgereden en hoe Maertens hen met zijn pistool bedreigde. Een der de man vertelt over zakelijke verhou dingen, over een pand waar hij, Maer tens en verdachte aandelen in hadden en waar later „de meisjes” in konden. Heb ben ze verdachte er na zijn fiasco „uit gedrukt”? Hij ontkent het. Het zijn alle maal bouwstenen voor de angst- en stressituatie waarin verdachte komt te verkeren. Enkele weken voor de moord leent verdachte een pistool van een Zand voortse garagehouder. Vier dagen voor de moord komt hij terug, krijgt zes patronen. Waarom gaf de garagehouder hem het pistool nu noemt hij het immers oerstom. „Hij was bang”, zegt hij, „en hij wilde zo z’n image verbete ren”, Voor zijn „wapenleverantie” is hij inmiddels door de politierechter veroor deeld tot zes weken voorwaardelijk en een boete van 500. Niemand weet of het waar is dat het wapen alleen als bluf in de bussiness moest dienen en of die angst van ver dachte gegrond was. Feit is alleen dat het pistool op de 21ste april 2 keer af ging. En de vraag is of verdachte dat al langer van plan was, of dat het plotse ling op de 21ste april in hem opkwam. Natuurlijk is er de gemoedstoestand waarin hij dan al verkeert. Hij doolt rond in Spanje, drinkt enorm veel, ge bruikt verdovende middelen. Een jour- nalist-uitgever van het blad „De ster op zondag” ontmoet hem in een bar in Torremelinos. In de sfeer van de drank zegt verdacht daar dingen over Maer tens, uit bedreigingen, dat hij hem wel kapot zal maken. ÜTRECHT-DE BILT-AMERSFOORT Op de rijksweg Utrecht-De Bilt- Amersfoort dient het verkeer rekening te houden met filevorming en vertraging op de omleiding Soesterberg, op werkda gen tussen zeven uur ’s morgens en vijf uur ’s middags. Europa’s grootste stalenboek. Gen. Cronje'straat 135. tele- foon 023-255432, Herensingels Hoek Amsterdamstraat, tele- foon 023-322377 DEIL-TIEL-ARNHEM In verband met de bouw van het viaduct Echteld, wordt het verkeer ter plaatse over een rijstrook vanaf de hoofdrijbaan geleid. Dit geldt voor beide richtingen. Hiervoor is een snelheidsbeperking in gesteld tot 70 km per uur alsmede een inhaalverbod. ’’WW zoiKlagsschilders, o.a. C. Kaay, Th. Gérard en A. Zomer. Geopend maandag tot en met zaterdag 10-17 uur, zondag 13-17 uur. Stichting Beeldende Knnst. (Ged. Gracht 12) Kunst in bruikleen met koopte- goed. Geopend do. tot en met vr. 13-17 uur en donderdagavond 20-22 uur. In de kelder foto collage van Henk Meyer t.m. 30 april. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79). Per manente tentoonstelling van oude religieuze kunst. Geopend dinsdag t.m. zzaterdag 10-12.30 uur en van 14-17 uur. Cruquiusmuseum (Ringvaart. Heemstede). Geopend ma. t.m. vrijd. 9-17 uur, zat. 9-13 uur. zond, gesloten. Stichting Macro-Centrum Kosmos (Amster- damstr. 61). Expositie met betrekking tot de ruimtevaart, astronomie, geologie, etc. Dag. geopend 14-18 uur, elke avond, behalve zater dag en zondag 19.30-22 uur. De Preekstoel (ingang Gasthuispoort, Kleine Houtstraat). Tentoonstelling religieuze voor werpen. Geopend dinsdag, donderdag en za terdag van 10-12.30 en 14-16.30 uur. Galerlle Mare (Wolstraat 19). Expositie bo demvondsten t.e.m. 25 april. Permanente ten toonstelling beelden van Nic. Jonk, gouaches van Ans Wortel, John Verbeek en Mare Jonk. Geopend dinsdag tot en met zaterdag 12-17 uur, zondag 14-18 uur. Galerie T. (Raaks 22, Haarlem). Expositie grafisch werk van diverse kunstenaars. Geo pend dinsdag tot en met zaterdag 12-17 uur, zaterdag 10-17 uur. Galerie „Kunst voor U” (Warmoesstraat 16): Expositie Annemarie Ganzer-Zsak en Leo Ga zer: olietekeningen, ets aquarellen en re liëfs. Geopend dinsd. tan. zat. 9-18 u.. ma. 13-18 u. van 4 t.m. 26 april. Galerie Pitsj. (Raaks 22) Grafisch werk van o.a. Dirk Breed, Loes van Goor, Willy van Haard en Koos Okx. Geopend alleen zat. 10-17 uur. Galerie El Lotus (Pieter Kiesstr. 3). Hein Leuven, abstracte schilderijen: Fory Itaüaner, klein plastiek; Brigitte Schaap-Holster, batiks en Mar ja Hoofd, keramische objecten. Geo pend: dag. 12-17 u.„ do. 16-21 u. (Zo. en ma.gesloten) T.m. 2 mei. Galerie Eylders. (Haltestraat 77, Zandvoort). Keramiek van Babs van Elsdingen, schilderij en van Victor Linford. Geopend dag. 11-17 u. ma. gesloten t.m. 6 mei. Galerie judasoog. (Westkolk Spaarndam) Schilderijen en aquarellen Léon Spierenburg. Plastieken en batikwerk-Gerda Spierenburg, sieraden - Anita Schultz. Aquarellen - Piet de Ridder. Weefwerk - Jeannette Plas. Geopend: Alleen zat. 14-17 u. en zond. 10-17 uur. DIVERSEN Hellcopterterrein (Wagenweg) Nationaal Ne derlands Circus Toni Boltini. Do. vrijd. en zat. 19.45 u. tevens zat. 15.00 uur. Poppentheater Merlljn. (Hasselaersplein 35) Zat. 14.30 u.: „De Sprookjesmolen”. Theater Haarlohelm (Smedestraat 23). Zat. 20.30 u.: Kabaret Steplnstepout - Wageningen. Toneelschuur. (Smedestraat 23) Vrijd. en zat. 20.30 u.: Tejaterwerkgroep: „De Melkboer” van Hans Munsterman. maandag 19 uur: „Mi- meproject Hans Lamers en workshop Helen Pink. Dinsdag 10-2.30 uur jazzballet. Donder dag 20 uur Tejatergroepproject: 20 en 21 uur: Jazzballet voor gevorderden. Haarlemse Jazzclub. (Zanderzaal, Gr. Helllgl. 47). Vr. 21.30 u.: Hot Pickels. Gebouw Deining. (Rlpperdastraat 13) Elke zat. 14-16 uur ruilbeurs „De Verzamelaar”. Wijkcentrum Europawijk (Laan van Angers 2). Dinsdag 10-12 u. Vrijdag 14-16 tsur. Spreek uur Sociale raadsman. De Waag. (Spaarne 29) Folksongs met Her man en Hanneke Erbé. Geopend donderdag en zondag 20-01 uur. Vrijdag en zaterdag 20-02 uur. Literaire werkwinkel iedere donderdag van de maand om 20 uur. Vrijd.: gitarist Wizz Jones. Zat. gitarist Leo Wijnkamp. Bowlingcentrum Haarlem Bowling. Orion - weg 440). Geopend dag. 13.30-02 uur. zat. en zon. 11-02 uur jeugdbowlen. Zat. en zo. 11-13 uur. Biologisch Centrum Caprera. (Kleedkamers Openluchttheater Bloemendaal) Natuurpro ject: „Bewegingen in het dierenrijk”. Geo pend elke zo. 11-15 uur. Biologisch Centrum „De Duyvetil” (Voge- lenzangseweg bij Oase). Tentoonstelling „Sporen en prenten in het duin. Elke zondag 13 uur natuurwandeling onder leiding van een gids (geopend 11-16 uur). Bezoekerscentrum Kennemerduin (ingang Koevlak Zeeweg, Overveen) „Van vloedlijn tot blnnenduin, al wat leeft in de Noordzee, op het strand en in de duinen”. Geopend van 9-17 uur. Thljsse’s Hof (Mollaan naast Pannekoeken- huisje Bloemendaal). Planten- en vogeltuin in oorspronkelijke staat. Geopend ma. t.m. za. 9- 12 uur en 13.30-17 uur zon. 9-12 uur. Lisse (St. Agathakerk) zat. 20.15 u.: leerlin genconcert Ernest Gervais. Linnaeushof (Bennebroek). Winterspeeltuin geopend wooensdag van 13-7 u. Zaterdag en zondag en schoolvakanties 11-16 uur. Per 1 april dag. geopend 9-18 uur. Keukenhof (Lisse) Dag. geopend van 8 uur tot een half uur na zonsondergang. Tulipshow Frans Roozen. (Vogelenzangseweg 49a, Vogelenzang). Dag. geoepnd van 9-18 uur. Tulipgarden John van Grieken. (Vogelen zangseweg t.o. kerk Vogelenzang). Dag. geo pend van 8-20 uur t.m. 31 mei. Gebouw Veenenburgh. (Hillegom-Frederlks- laan 10): „Holland Handicraft Market”, geo pend dag. 9-18 u. tan. 7 juni. „Ik weet nu dat ik op Maertens heb geschoten”, zegt hij zacht, „waarom dat begrijp ik zelf niet, waarom kwam het zo verEen rechter vraagt hem waarom hij Maertens van achteren doodde, waarom hij niet hem van man tot man uitdaagde. Emotioneel klinkt het: „Als je iemand kende als vriend, hem vertrouwde, dan schiet je hem niet zoals overal stond „koelbloedig” neer nee! Dat gebeurde zelfs niet in Duits land, dan gaf je iemand ook een nek schot.” In de gevangenis hebben een psychia ter en een psycholoog een rapport over hem uitgebracht. Verminderd toereke ningsvatbaar is de conclusie. De thera peutische behandeling zal moeilijk zijn, kans op herhaling, afhankelijk van de situatie is aanwezig. Er is overigens geen psychiater op de zitting aanwezig. Wel is daar de eerder genoemde arts Groothuy sen. „Rustig, verlegen, onhandig”, noemt hij verdachte. Liggen wraakgevoelens voor de hand? vraagt men hem. Hij meent van wel, maar dan wel voort vloeiend uit primaire angst en frustra- tiegevoelens. Zijn verklaring gaat verder voornamelijk over de souteneur in zijn algemeenheid, zoals hij dat in zijn boek beschrijft. Aan het einde van de zitting blijft één vraag stil en onbeantwoord in de lucht hangen. Was er voorbedachte rade, of niet. Op tien mei zal de rechtbank zich er verder over beraden. en service vindt U in ons bekend gerenommeerd restaurant I temidden van weidse natuurpracht I aan weg Bloemendaal-Zandvoort I I SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wilsonsplein) 20.16 uur: 13 en 14 april en 16 t.m. 20 april: Koninklijke Vlaamse Schouwburg met .,2”. MUZIEK! 1 11 Concertgebouw (Lange Begijnestr. 13). Vrirjd. u.: Ned. ReisvereniglngDia-avond door Wina en Han Born. Zat. 20.15 u: Kon. Ned. Toonkunstenaars Vereniging: Werken van Jan Maseus. Albert de Klerk en Hendrik Andries- ien. Wilhelnünakerk (Wilhelminaplein. Heem- atede) zat. 20 u.t Heemsteeds Kamerorkest oJ.v. P. Soeteman. BIOSCOPEN Cinema Palace. (Gr. Houtstr. 111) 15.30. 19 en 21.30 u. „Last Tango in Paris”, 18 j., zat. t.m. wo. 13.30 u. „Chaplin Cocktail’’ a.l. Vrijd en zat. nachtv. 24.00 u. „Het loon van de angst", 18 j. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 uur tevens zon. 14 u. „Ben en Charly” 18 j. Vrljd.en zat. nacht. 23.30 u The Losers” 18 j. Lido (Houtplein) 14, 19 en 21.15 uur. „Fran kenstein 1970” 18 j. Dag. 14 en 20 u. „Tora!” „Tora! Tora!" 14 j. Luxor (Gr. Houtstr.) 14, 19 en 21.15 uur „Turks Fruit", 18 j. Boxy (Ki. Houtstr.) 14.30, 19 en 21.15 u. t.m. zon. „1000 bommenwerpers vallen aan” 14 ma. t.m. woe. tevens nachtv. vrijd. en zat. H „Zij zijn naakt” 18 j. Studio (Grote Markt) 14.15, 19 en 21.15 uur tevens zond. 16.15 u. „Samen uit, Samen thuis!” a.l. (behalve zat. en zond. 14.15 u.) zat. M15 u. zon. 14 u. en ma. t.m. woe. 10.30 u „Astrix en Cleopatra” 1 zon. 11 u. Zorba de Griek” 14 j. Witte Bioscoop. (Smedestraat) Vrijdag 33.30 Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 63). Per manente tentoonstelling Hals’ meesterwerken en de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw. Prentenkabinet: werk van

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 7