Rab 4 Sensationele Twente vocht in Eindhoven voor plaats in het UEFA-cuptoernooi 27 mille voor totowinnaars Roda na zege weer koploper Eredivisie Koersen op GROOTSTE CONCURRENT IN WK PIKEURS VOOR VAN DOOYEWEERD nederlaag van Bayern München België versloeg Oost-Duitsland Van Dooyeweerd kreeg na loting zwakste paard „Alleen niet tevreden over afwerking bij Telstar Duindigt I i a ii l b I 99 ■w- donderdag FEYENOORD STELDE MINI-LEGIOEN OPNIEUW TELEUR osastó- ik 1 9 APRIL 19 7 3 Glaszuiver Onmacht Onverwoestbaar Luidruchtig ons Filion; Dit toernooi kost mij alleen geld. Bruto taleg 1.292.889,- Ongekend I HL*** titel J J k 1 l™ (Van onze sportredactie) (Van onze sportredactie) i Herve Filion grossiert in overwinningen (Van onze sportredactie) THEO KLEIN. De bij een constante regenval gespeel de wedstrijd heeft de ongeveer 15.000 Ajax Feyenoord Sparta FC Twente 8 8 7 3 3 6 6 6 9 89-15 74-23 74-30 43-21 41-26 41-31 40- 35 41- 42 39-47 33-41 33-42 35-46 30-49 26-45 29-54 21-50 17-61 16-64 hebben gestaan. Van Kooten was er na de wedstrijd nog ontstemd over. 52 49 41 41 38 33 30 28 28 29 25 24 23 21 21 17 13 13 5 3 3 wij rijden voor elke eigenaar, die voor een bepaalde koers een beroep op ons wil doen”. in de hele wereld een ongekend aantal, waarmee hij zijn opdrachtgevers een totale winstsom van 12 miljoen dollar bezorgde. De ploeg van de Luxemburgse trainer Spitz Kohn zegevierde door een prachtig doelpunt van de uitblinkende René Not- ten, zes minuten na het begin. PSV- doelman Jan van Beveren was volmaakt kansloos. De zege geeft Twente weer een riant uitzicht op de derde plaats en de kwalificatie voor een plaats in het UE FA-cuptoernooi die daaraan verbonden is. 0 3 5 5 8 7 8 10 6 12 6 12 9 12 3 15 8 13 7 14 7 15 5 11 13 7 17 7 19 7 19 toeschouwers uitermate kunnen boeien. Het tempo lag al meteen bijzonder hoog. Doelman Piet Schrijvers toonde zich in het Enschedese doel aanvankelijk niet erg zeker, hetgeen niet alleen aan de moeilijke omstandigheden te wijten was, maar vooral aan een niet helemaal ge nezen blessure. Na het snelle doelpunt van Notten uit een voorzet van rechts verwierf PSV zich langzaam maar zeker een veldoverwicht en kwam het ook tot gevaarlijke aanvalsacties, zoals in de 15e minuut, toen aanvoerder Drost zijn doel man Schrijvers assistentie moest verle nen door na een kopbal van de beweeg lijke Hoekema de bal eveneens met het hoofd uit het doel te werken. signaal van scheidsrechter Corver met gejuich. Het met iets meer inzet spelende FC Groningen heeft de inhaalwedstrijd te gen NAC met 1-0 gewonnen door een doelpunt van Gritter een kwartier na het begin. Het was een matte en sfeerlo ze vertoning in het kille Oosterparksta- dion. De toeschouwers hebben zich geen moment kunnen warmen aan het spel van de beide ploegen, dat voetbalteeh- nisch op laag niveau stond. De Gronin gers kwamen door beter veldspel voort durend tot akties p het Bredase doel. Gebrek aan richtingsgevoel, vooral bij Gritter en Eimers, en betrouwbaar keep- werk van Jan de Jong voorkwamen een ruimere overwinning van de Groningers. Rab: „Over die doelpunten van Feyen oord ben ik niet zo erg te spreken. Ik ben nu eenmaal de mening toegedaan, dat er uit een vrije schop (toegekend omdat Driessen Theo de Jong torpedeer de) niet gescoord mag worden, al moet ik zeggen dat het schot van Van Hane- gem bijzonder mooi was. En wat het tweede doelpunt betreft, er was een aanval van Feyenoord afgeslagen. De bal had zonder meer weggewerkt kunnen worden als er iets resoluter was ingegre pen. Bischot had die bal weg moeten lellen”. Telstar doorzag die terugval wel dege lijk. maar maakte er geen gebruik van, hoewel de mogelijkheden daartoe zich al voor de rust aandienden. Kees van Kooten zag een iets te zachte inzet door Treytel gestopt en Monne de Wit kopte niet in, maar over het Feyenoord-doel toen doelman Treytel zich lelijk verslik te in een door Willirn uitstekend geno men hoekschop. De enige goede moge lijkheid die Feyenoord in de eerste helft nog kreeg was niet het gevolg van eigen inventiviteit, maar van een halve mis stap van Fred André (zwak gestart, later herstelde hij zich meer dan voortreffe lijk), die Lex Schoenmaker oog-in-oog met Van der Meeren bracht. Telstar’s goalie bracht de al juichende Rotter damse supporters met een bekwame redding weer tot zwijgen. PARIJS. Eens per jaar maakt Her ve Filion (33 jaar) zich los uit zijn schier oneindige reeks draverijen om iets aan zijn „promotie” te doen. Daarvoor kiest de Canadees, die vorig jaar niet minder dan 2640 races reed, dan de wereldkampioenschappen voor beroeps pikeurs uit. „Een toernooi dat me ei genlijk alleen maar geld kost, want de tijd die ik nu in Europa doorbreng had ik, uit financieel oogpunt bezien, beter kunnen besteden in de VS of Canada, waar momenteel iedere avond goed geld wordt verdiend”, aldus de zevenvoudig Canadese kampioen, wiens debuut bij de wereldtitelstrijd in 1970 al direct een titel waard was. In de jaren daarna bleek de kleine, in een smetteloos spor tief kostuum gestoken pikeur, goed voor een derde en een vierde plaats. Filion: „Het wereldkampioenschap is voor mij een mogelijkheid om reclame voor mezelf en voor de drafsport In het algemeen te maken. Nu er in Europa gereden wordt, Is dat voor mij dubbel interessant. Niet dat mijn belangen hier nou zouden lig gen. Je kan echter nooit weten wat er nog eens van komt. En dan zeg ik maar: baat het niet, schaden doet het ook niet”. Het kleine donkere mannetje, dat in het sjieke hotel St. Jacques, onderkomen voor alle deelnemers aan het wereld kampioenschap voor pikeurs, opvalt door zijn luidruchtige manier van discussië ren, blijft onder alle omstandigheden zakelijk. Met die instelling bracht hij het de laatste drie, vier jaar tot de top van het pikeurslegioen (10.000 licentiehouders in Amerika en Canada) op het Noorda- merikaanse continent. Een positie waar voor dagelijks bikkelharde strijd gele verd moet worden. Want Filion mag dan (samen met vijf hulptrainers) 82 pacers (een Amerikaans type draver) en dra vers in training hebben, die kudde te zamen is nog lang niet voldoende om hem ruim 2600 starts per jaar te garan deren. Filion: „Nee, dat gaat bij anders dan in Europa. Wij zijn bijna allemaal catchdrivers. Dat wil zeggen, nog iets van de oude glans afstraalde. In die periode ook had Feyenoord voor de kloof gezorgd, die Telstar niet kon over bruggen: 2-0. Rab: „In die eerste twintig minuten was de dekking bij ons niet zoals ze moest zijn. Dat ging later beduidend beter”. Ongelukkig genoeg voor Telstar was het toen te laat, want juist in de periode dat de club nog naar zichzelf liep te zoeken sloeg Feyenoord toe, daarmee de aanhang visioenen van een schuttersfeest voor ogen toverend. Na drie minuten al kogelde Wim van Hane- gem uit een vrije schop de bal keihard langs Van der Meeren en in ,de zeven tiende minuut kreeg Theo de Jong, met name hij kreeg in de beginfase teveel ruimte, alle gelegenheid een van zijn vermaarde ziedende schuivers af te vu ren: 2-0. Telstar (na rust met Kees de Vries voor Driessen) scoorde het doelpunt dat er volgens Jan Rab beslist had moeten komen wèl na een kwartier in de tweede helft maar de soms wat te tolerante scheidsrechter Jan Keizer keurde het doelpunt af omdat de maker ervan, Kees van Kooten, buitenspel zou Om aan al zijn verplichtingen te kun nen voldoen (Filion: „Ik ben iedere och tend nog bezig met de training van de paarden”) verplaatst de populairste pi keur van het Amerikaanse continent zich met zijn privé-helikopter van de ene baan naar de andere. De crack laat zijn voertuig dan bij wijze vajn toegift landen op het middenveld, alwaar hij als een reddende engel, gehuld in rijders- tenue, voet aan de grond zei Filion: „Ja, die helikopter werd op den duur hard nodig. Het komt vaak voor dat ik ’s middags rijd en ’s avonds honderden mijlen verderop verwacht word. Toen die afstanden met de auto niet meer te overbruggen waren, hebben mijn dieren arts en ik samen maar een helikopter gekocht”. Vanavond is Filion in Vincennes weer een van de zeven concurrenten van de Nederlandse kampioen Jan van Dooye- weerd in de strijd om de wereldtitel. Het afgelopen weekeinde maakte de Ca nadees zijn naam op de openingskoersen in Wenen niet waar. Hij kwam niet verder dan een vijfde plaats. Filion: „Dat zal ik morgen in Vincennes en het komende weekeinde in Recklinghausen en Triëst weer ongedaan maken. Ik heb hier even moeten wennen aan het mate riaal dat ik toegewezen kreeg”. PARIJS. In theorie kan Jan van Dooyeweerd vanavond op de draf- baan van Vincennes de kop in het klassement om het wereldkampioen schap voor pikeurs overnemen van de Noord Ulf Thoreson. De kans dat dit werkelijk zal gebeuren, lijkt echter bijzonder klein. Woensdag bleek na de loting namelijk dat de Nederland se deelnemer het op papier zwakste paard, Diolene (beste tijd 1.23,8) toe bedeeld heeft gekregen. De grootste kanshebber van vanavond is de Ame rikaanse kampioen Joe Marsh (twee de op de ranglijst), die favoriet Dees- se Tourdine (1.19,8) lootte. De loting voor de zeven koersen van zondag in het Duitse Reckling hausen vielen voor de Nederlandse titelhouder aanmerkelijk beter uit. In twee wedstrijden start hij met een uitgesproken favoriet (Watussie) in de eerste koers en Shi-shi in de voor laatste wedstrijd, terwijl hij met Brickyftweede race) opnieuw bij de kanshebbers voorkomt Tweemaal wordt het paard van de Noor Thore son als winnaar getipt, terwijl er twee koersen overblijven die door de Duitse insiders als volkomen „open" worden beschouwd. ROTTERDAM. Jan Rab had het grootste gelijk van de wereld toen hij verklaarde dat Telstar tegen Feijenoord het op één essentieel onderdeel had laten afweten: het benutten van kansen. Nog niet zo lang geleden zou een derge lijke uiaspraak van een trainer van een bescheiden geklasseerde club na een wed strijd tegen Feyenoord als brallende grootspraak zijn beschouwd. De woorden van Rab konden gisteravond onmogelijk als zodanig worden uitgelegd. Daarvoor had Feyenoord het overgrote deel van de wedstrijd te nadrukkelijk gefaald. De na 90 minuten knarsetandende aanhang van de Rotterdammers (met slechts 16.000 toeschouwers beleefde Feyenoord overigens een dieptepunt qua publieke belangstelling) mocht blij zijn, dat de stadionclub in de eerste twintig minuten in de loop van dit seizoen ernstig werd bedreigd door degradatie naar de tweede divisie zag de winnende treffer in de 75e minuut gescoord door Trevor Anderson. Leeds bezit nu 49 punten met nog vijf wedstrijden te spelen en is praktisch kansloos Liverpool van de eerste plaats te verdringen. Liverpool heeft 57 punten met nog drie wedstrijden voor de boeg. Ruim 45.000 toeschouwers woonden het treffen bij. De overige uitslagen luiden: Manches ter City—Newcastle United 2-0; Totten ham Hotspur—Derby County 1-0. 29 11 29 8 29 11 29 29 29 29 29 29 29 De tegenaanvallen van FC Twente werden in de laatste instantie afgewerkt door Jeuring en René van de Kerkhof en in mindere mate door de als linker- vleugelverdediger geannonceerde Pahl- platz, die de voorkeur aan het midden veld als zijn operatieterrein gaf. De weer uitermate snelle René van de Kerkhof, veel opvallender dan zijn broer Willy op het middenveld, bezorgde zijn opponent Kemper de grootste proble men. De PSV’er herstelde zich welis waar, maar werd niettemin na rust door trainer Kees Rijvers vervangen door Van den Dungen. De felle Van Kraay kwam toen tegenover René van de Kerkhof te staan. De gehele tweede helft heeft PSV een duidelijk veldover wicht aan de dag kunnen leggen, maar mede omdat doelman Schrijvers zijn normale vorm weer etaleerde, vocht de thuisclub tevergeefs voor de gelijkma ker. De belangrijkste reden dat die ge lijkmaker uitbleef, was echter de mach teloosheid van de Eindhovenaren bij de afwerking van hun aanvallen, die door Oranen, De Vries, Drost en Van lerssel met grote koelbloedigheid werden opge vangen. Niettemin begroette het sportief spelende Twente, dat in de slotfase Jeu- rinig door Achterberg verving, het slot- KERKRADE. Roda JC heeft woensdagavond in Kerkrade de in haalwedstrijd tegen SW met 2-1 ge wonnen en zich daarmee aan de kop van de ranglijst in de eerste divisie geplaatst. Het was voor 5000 toeschouwers een aantrekkelijke wedstrijd waarin Roda JC in de eerste helft een flinke veldmeerderheid bezat. Coolen kopte een hoekschop van Langenhuis via Van Leeuwen na zeven minuten in en vergrootte na een half uur weder om met een kopbal, de score tot 2-0. De zelfde speler kreeg daarna nog een drietal fraaie kansen, maar stuit te op de SVV-keeper. In de tweede helft was SW wat actiever, hetgeen resulteerde in een doelpunt van Van de Korput. Hoewel de Schiedammers bleven aanvallen, hield Roda JC vrij gemakkelijk stand. Bijzondere kunststukjes haalde hij uit op de banen van Brandywine-Delaware en Windsdor-Ontario door er respectie velijk vijf en zeven koersen achter el kaar te winnen. Meestal is de onver woestbare Canadees („Als mjjn gezond heid het toelaat, wil ik tot mijn 65e jaar doorgaan”) echter te vinden op de druk bezochte en druk begokte banen van Roosevelt en Yonkers in New York en in Freehold, waar hij onder meer erken de grootheden als Une de Mai, Dart Hanover en Oil Aflame naar successen leidde. Met een schitterende vrije trap heeft Wim van Hanegem Feyenoord naar een 10 voorsprong geschoten. De spelersmuur, v.l.n.r. Schoenmaker, Van Egmond, André, Jonker en Zwaan, is kansloos. ,>Glaszuiver> dat doelpunt. Israel of Schneider, ik kon in de gauwigheid niet precies zien wie, kopte de bal voor mijn voeten. Dan lijkt' buitenspel mij een moeilijke zaak. Dan scoor ik eindelijk weer eens en dan gaat het feest weer niet door. Trouwens toen Willirn meteen daarna in het strafschopgebied werd ge pakt had die bal ook best op de stip gemogen”. 29 26 29 23 29 18 29 18 FC Den Haag 29 15 PSV 29 13 MVV 29 11 FC Amsterdam 29 11 FC Utrecht NEC Telstar Haarlem AZ’67 Go Ahead E. FC Groningen NAC FC Den Bosch Excelsior De twee kansen die Paul van Egmond nog kreeg en het moment waarop Eddy Treytel een hoge voorzet van Dick Bond (acht minuten na de rust vervanger van Monne de Wit, die aan de binnenkant van zijn rechterknie geblesseerd raakte) nogal knullig te lijf ging, waren voor Telstar overigens goede gelegenheden geweest om Feyenoord alsnog te bedrei gen. Een Feyenoord, dat zich, ook na de wissels Jansen-Ladinsky en Rijsbergen- Van Daele, als een schaduw van zichzelf bleef manifesteren. Van het aanvallende trio Ressel (een goede kans in de tweede helft, hij schoot over)-Schoenmaker- Kristensen ging totaal niets meer uit, met Ladinsky in de spits en Schoenma ker in een meer teruggetrokken positie lukte het al evenmin en op het midden veld vertolkte Van Hanegem een uiter mate zwakke rol en zakte De Jong na een sterke start diep weg. Vandaar dat de spijt van Jan Rab <„met' uitzondering van de beginperiode van de wedstrijd ben ik uitstekend over het elftal te spreken”) niet op groot spraak» maar enkel en alleen op de realiteit gestoeld was. BERT BREVOORD HILVERSUM. De uitslagen van de woens dag gehouden draverijen in Duindigt luiden: Binnenhof prijs 2140 m. 1. Lestavil (T. Kooy- ir.ani 3.06 1.28.6, 2. Kid Maaldrift, 3. Leon van IJmuiden. Toto: winn. 4,70 pl 1.90 1.90 1.50, koppel 6.40 trio 239.10. Voorhoutprijs. 2000 m. auto. 1. Jannemaire (P.E. Bron) 2.50.2 1.25.1 2. Kwita Norma, 3. Khan du Coq d’or. Toto: winn. 20.60 pl 2.90 2.50 4.50 koppel 8. Buitenhof prijs. 2000 m auto. 1. Kim Six 1 (A. Harmsen) 2.53.2 1.26.6 2. Kwik V 3. Kythera J. Toto: winn ff 23.70 pl 4.10 5.10 3.20 koppel 6.50 trio 1097.50. Wanetto prijs, ca. 1350 m. (ren). 1. Rebel des Monts (P. Hallam) 23. 62. Mano River, 3. Dark Horse. Toto: winn f 5.80 pl. 1.50 1.40 1.30 Koppel 770. Benoordenhout prijs. 2000 m. auto. 1. Intre pid Girl (A. Harmsen) 2.4.64 1.23.3 2. Ivoor S. 3. Haja Westlandia. Tot: winn 12.50 pl 3.10 3.60 1.70 koppel 10 trio 1685.90. Bezuidenhout prijs. 2140 m. Leerlingen 1. Gratie Norton (H. Dassen) 3.02 1.25.2 Ivonne Hanover 3. Indra Shadow Toto: winn f 10.60 pl. 2.10 2. 1.60 koppel 4.20. Archipel prijs. 2000 m. auto. 1. Kstara Woelwater (W.P. v.d. Pijl) 2.47.3. 1.23.7 2. Jean Buitenzorg 3. Jessie Pepper, Janneke Prinses. Merry go prijs ca. 1800 m. 1. Rock Aldis (mej. M. Ooms) 2.012 Dizi 3. Whangee. Toto: winn t 9.50 pl 3.10 2.60 2.60 koppel 21.60 trio 1.485,10. Mariahoeve prijs 2140 m. 1. Hero Hollandia (W. van Dalen) 2.59 1.23.6. 2. Igor m. 3. Ivanovna Heather. Tot.: winn. 3. pl. 2.- 3.- koppel 17.60. Totalisator-omzet f 241.746. DEN HAAG. De vijf winnaars van sporttoto 40 van 14 en 15 april j.l. zullen elk bruto ƒ27.344,60 ontvangen. De cij fers van deze toto zijn: Aantal deelnemers: 558.555 Prijzenbedrag: 546.892,04. Eerste, tweede en derde prijs plus premie elk 136.723,01. Eerste prijs: 5 winnaars, die elk bruto 27,344,60 ontvangen. Tweede prijs: 478 winnaars, die per kolom 286 ontvangen. Derde prijs: 5854 winnaars, die per kolom 23.30 ontvangen. De premie ten bedrage van bruto f 136,723,01 wordt na het verstrijken van de reclametermijn woensdag 9 mei bij lotring toegewezen aan één van de eerste prijswinnaars. De premie ten bedrage van bruto 84.071,25 is ten deel gevallen aan de houder van het formulier nummer O. 0684793. Hij ontvangt nu aan prijs en premie totaal bruto 86.732,45. Toto no. 37. De premie ten bedrage van bruto f 138.131,82 is ten deel geval len aan de houder van het formulier nummer E. 0635176. Hij ontvangt nu aan prijs en premie totaal bruto 151.180,72. EINDHOVEN. Na in zeven wed strijden ongeslagen te zijn gebleven en daaruit een totaal van 12 winstpunten te hebben behaald, is PSV woensdag avond thuis in de achterstallige wedstrtfd tegen FC Twente weer eens verslagen. Even leek Telstar stormrijp na de vernietigende Feyenoordstart (Driessen schoot bijna nog een keer in eigen doel), maar het eigen herstel en een plotseling optredende totale onmacht bij Feyenoord waren de oorzaken dat even tuele plannen in de richting van een Rotterdamse strafexpeditie op niets uit liepen. Feyenoord zakte weg naar een uiterst middelmatig niveau en dat proces tekende zich naarmate de wedstrijd vor derde steeds schrijnender af. ANTWERPEN. —Het Belgische voet balelftal heeft woensdagavond in Ant werpen tegen Oost Duitsland gespeeld. De Belgen wonnen voor slechts 5000 toeschouwers met 3-0. Bij de rust was de stand 1-0 door een doelpunt van Raoul Lambert in de 15e minuut. Het was een zeer matige wedstrijd, die in de stromende regen werd gespeeld. Na een half uur in de tweede helft zorgde Dockx uit een pass van Lambert voor 2- 0. In de 81e minuut bracht Lambert na een fout in de Oostduitse defensie de stand op 3-0. In het Belgische elftal werden Semmeling en Van Himst, die herhaaldelijk door het publiek werden uitgefloten, na de hervatting vervangen door resp. Dockx en Teughels. Het Belgische elftal speelde in de volgende opstelling: Piot, Heylens, Mar tens, Dewalque, Van den Doele, This sen, Semmeling (Dockx), Van Moer, Lambert, Van Himst (Teughels) en Ehli- gen. Scheidsrechter; Verbeke (Frank rijk). Filion heeft over belangstelling van die kant niet te klagen, waaraan het feit dat hij vorig jaar alleen al 605 maal (een wereldrecord) winnend over de streep kwam, zeker niet vreemd is. Fili on: „Sinds ik als 13-jarige jongen voor het eerst op een oud paard van mijn vader mocht klimmen, heb ik nooit meer om een paard hoeven vragen. De eigenaars komen naar mij toe, graag zelfs”. De gelukkige eigenaar, die Filion achter zijn eigendom krijgt, heeft ge middeld 25 procent kans dat hij de eerste prijs bininensleept. Eind vorig jaar schroefde de Canadese moneymaker zijn totaal aantal zegepralen al op tot 4065, MÜNCHEN (ANP). De droom van Bayern München, de dubbel te behalen, is uit. Door een sensationele 2-4 neder laag in het Olympisch stadion tegen Kickers Offenbach, ondanks een 85 mi nuten durende stormloop van Bayern, op het doel van Kickers waarbij de Duitse kampioen echter de uitvallen van Offen bach te licht opnam. Reeds voor rust had Offenbach een 2-0 voorsprong geno men door doelpunten van Held in de 37e en 45e minuut. Veertien minuten na de hervatting gaf Schafer Bayern de dood steek door de stand naar 0-3 te schieten. Kickers Offenbach blies daarna wat stoom af, waardoor Bayern via Becken bauer en Hansen tot 2-3 kon terugko men. Terwijl 12.000 toeschouwers de ge lijkmaker elk moment verwachtten, was het in de 88e minuut weer Sigi Held die raak schoot en Bayern uit de beker tilde. Offenbach komt in de Finale uit tegen FC Köln. Leeds United kan de hoop op het winnen van de Engelse voetbaltitel na de 0-1 nederlaag tegen Manchester Uni ted wel opgeven. Manchester United dat I\ EÊiipj 1^0

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 25