Magere overwinning op Wales Verpletterende ervaring voor internationale wielerclan st bi ENITH BRIGITHA AL VROEG AAN DE RECORDS Portugezen in Tour-ploeg Canada Dry VROEGTIJDIGE AANVAL HASSINK BRACHT VAN GERWEN DE ZEGE Dooyeweerd’s broer op dreef Zwemjeugd won landenwedstrijd Amateurs eerste klasse 1 t Dameshockeyteam kon weer niet imponeren ar? 3» din MI Wi Ka 16 DINSDAG 2 4 APRIL’ 19 73 Ss/ - 48? ra Niets toegeven w MERCKX KAN OOK ANDERS WINNEN Nieuwe concurrentie voor Gould (Van onze sportredactie) PETER HEERKENS 2. Maandag schitterde ze op de 200 me ter rugslag opnieuw. Achter de onge- vallen voor de aanvankelijk ingeschre ven Alie te Riet, kwam op de beide schoolslagnummers wel tot persoonlijke beste tijden: 1.18,0 op de 100 m. en 2.49.2 op de 200 meter. Beide keren werd ze zesde. AMSTELVEEN, dameshockeyploeg en 120 HA renn< de R Met de e kopg kwar prijs. pel: Eers> FC 1 Ajax Telsl SC c FC l AI seize op d Arnl fette strij< moei belai meer Bij PAC te v< nigin dam< lend de 3' het maal naar doon sterk An werd ker vierd vijfd- voort Heen In d pelofr Bij Nann sterk uit Z per t De kwar derde De Delle heim voor nenb derer Do paree om name Zij onde: Snijd en J Mare (beid te br defin bezit ce-ri tijds uit I te re prijs (F HVB Derd B: den D: Kem E: Haai F: Corn KN1 Eers Vole UW 2e k DWi NFC Blat 4e k OSV De dam Apel slissi verr: min ma remi won derd zeer eind die vers En ook daarin wenst hij niets toe te geven. Want bij de vraag, of hij ooit bereid zal zijn een cadeautje te schen ken aan de dapper volhardende collega’s (van wie Frans Verbeeck, weer eens tweede, de moedigste is) sprak Eddy Merckx in Rocourt grimmig: „Luister: de wet van de sport is, dat ge moet rijden, om te winnen. Zo lang ik koers zal ik me daaraan houden". Ook daarin is Eddy Merckx uniek. De uitslag van Luik-Bastenaken-Luik is: 1. Merckx (Bel), 236 kilometer in 6 uur 13 minuten en 55 seconden. 2. Ver beeck (Bel). 3. Godefroot (Bel). 4. Pouli- dor (Fra). 5. Ovion (Fra). 6. Thevenet (Fra). 7. Mortensen (Den). 8. Pintens (Biel). 9. Zoetemelk (Ned). 10 Van Schil onnauwkeuriger en de Nederlandse ach terhoede kan steeds tijdig ingrijpen. In valster Irene van Mancius soleerde vier minuten voor tijd door de Britse defen sie, maar haar keiharde schot vond Iri» Daves paraat. Een tweede treffer zou ook te veel van het goede zijn geweest voor dit zwakke optreden van Neder land. Voor de zoveelste keer winnaar: Eddy Merckx. De drie overige Nederlandse meisjes die in Crystal Palace aan de start kwa men, speelden geen opvallende rollen. Anke Rijnders lijkt langzaam vooruit te gaan, al heeft ze nog lang niet de vorm te pakken die haar (eventueel) straks tijdens de wereldkampioenschappen in Belgrado naar goede prestaties zou moe ten voeren. Op de 100 meter vlinderslag eindigde zij achter vijf Amerikaantj es, van wie Donna Deardurff in 1.04,4 won, en de Britse Jean Jeavons zevende werd in 1.06,2. Daarmee was ze 0,3 seconde sneller dan een week eerder in Dort mund, maar toch altijd nog 2,5 seconden langzamer dan haar persoonlijk record. Het was jammer voor de luidruchtige Nederlandse kolonie op de uitverkochte tribunes, dat Shane Gould zaterdag niet op de 100 meter vrije slag startte. Daar door stond Enith Brigitha in de snelste serie tussen zes Amerikaanse tegen standsters. Ze verweerde zich bijzonder goed. Achter winnares Shirley Babshoff (58,8) werd ze tweede in de nieuwe Nederlandse recordtijd van 59,3, ééntien- de seconde onder haar oude nationale toptijd. Enith is het Europese record van de Oostduitse Gabrielle Wetzko nu tot op ééntiende seconde genaderd. In het klassement om de Coca Cola- trofee werd Nederland achter de Vere nigde Staten (118), Australië (117), Groot-Brittannië (86) en Canada (63) met 57 punten vijfde van de 18 deelnemende landen. Een vierde plaats was uiteindelijk de uiterst schrale beloning voor zijn ge durfde initiatieven en het vele slopende kopwerk dat hij in de laatste 40 kilome ter had gedaan. Zelfs een lekke band, waardoor hij in zijn eentje een achter stand van bijna 30 seconden op zijn vijf vluchtmakkers moest goedmaken, kon de ambitie niet verflauwen. Nauwelijks teruggekeerd in de kopgroep lanceerde Vanaf dat moment joegen Prinsen en Van Gerwen, maar vooral Hassink het tempo steeds hoger op, waarna de laatstgenoemde coureur op 20 kilometer van de eindstreep de ene aanval na de (Van onze sportredactie) HOOGEVEEN. Terwijl sprintwin- naar Gerrie van Gerwen werd bedolven onder d,a felicitaties, moest Arie Hassink zaterdagmiddag in Hoogeveen genoegen nemen met de loftuitingen van de vol- gerskaravaan. In de bijna absolute een zaamheid verwerkte hij, de onbetwiste gangmaker in deze overigens weinig op windende ronde van Drente, de teleur stelling. Zeker acht keer had Arie Has sink in de slotkilometers van deze su persnelle amateurklassieker (156 kilome ter waarvan 18 kilometer geneutrali seerd in 3.47.26) aangezet voor een de marrage, maar telkens konden zijn vluchtmakkers de niet fel genoeg gelan ceerde slotaanvallen teniet doen. Zaterdag bleek al, dat de Verenigde Staten in de jacht op de als altijd glimlachende Australische een nieuwe troef in handen had: Heather Green wood, een 15-jarige studente, die op nog geen enkele afstand van de vrije slag een plaats bij de eerste tien op de wereldranglijsten van 1972 innam. Dat is nu veranderd. Op de 400 meter had Shane Gould nog weinig last van haar: 4.20,9 tegen 4.25,8, maar Heather trok toen toch al de aandacht door haar veel sterker geachte landgenotes Keena Rothammer (4.31,7), Shirley Babahoff (4.35,2) en Kim Peyton (4-37,2) te klop pen. Op de 200 meter wisselslag bracht Amerika opnieuw een internationale de butante tegen Shane Gould in stelling. De ook al 15-jarige Kathy Heddy mocht met 2.28,4 haar meer bekende ploegge notes Jenny Bertz (2.28,7) en Kathy Carr (2.29,5) dan wel de baas zijn, haar moge lijkheden bleken nog lang niet toerei kend om Shane Gould te weerstaan: 2.23,9. WASSENAAR. Sjef van Dooye- weerd deed zijn broer Jan gistermiddag op Duindigt vergeten. Waar Jan in Rec klinghausen naar droevige laatste plaat sen snelde, daar deed broeder Sjef het op Duindigt heel wat beter. Met de prima draver Ironie voor de sulky bleef Sjef van Dooyeweerd In de strijd om de Grote Paasprijs uit de greep van de concurrentie. Eerste klasse A: CDNHollandia 1-2, CDN degradeert. Eerste klasse C: CECGermanicus 1-0, CEC kampioen. Eerste klasse E: SchijndelTSC 2-1, SC Gastel—Schijndel 1-1, ODC—Gel- drop 1-1, Sparta’25DESK 3-0, RKC—TSC 0-1, TOP—Veerse Boys 2- 1, BW—RBC 1-1. Eerste klasseF: HeerMinor 2-0, SVMLimburgia 2- 0, MKCAlmania 0-1. Hij nam daarmee echter een groot risico, want behalve Poulidor, Ocana en Zoetemelk sloten zich later 22 renners aan, van wie er negen afvielen (o.m. Koken en de opmerkelijk sterk rijdende Wim Schepers, die vier kilometer voor de finish moest afhaken door kramp), zodat Merckx twaalf man meesleurde naar de finale: Godefroot, Ocana, Zoete melk, Pintens, Van Springel, Ovion, Poulidor, Houbrechts, Thevenet, Morten sen en zijn knechten Van Schil en In ’t Ven. Maandag leverden Shane Gould en Heather Greenwood kort achter elkaar twee bijzonder interessante duels. Eerst op de 800 meter vrije slag, waarin de Australische nog wel aan het langste eind trok (9.01,8 tegen 9.04,9), maar dat toch op een minder overtuigende wijze deed dan was verwacht. Iets meer dan een half uur later waren op de 200 m vrij de rollen omgekeerd. De liefst 20 minuten lang intensief gemasseerde Sha ne Gould werd ondanks een geforceerde eindsprint met 0,3 sec. geklopt: 2.06,4 tegen 2.06,7. De sprintoverwinning van Eddy Merckx in Rocourt. Links Frans Verbeeck die meende gewonnen te hebben („ik dacht dat de streep verder lag, maar dat was een oude kalklijn”), achter hem de als derde finishende Walter Godefroot. Shane Gould, rechts, na haar overwinning op de 400 meter vrije slag. Hoewel deze winst nog vrij eenvoudig tot stand kwam, wordt de concurrentie toch gevaarlijker. Links de Amerikaanse Keena Rothhammer, die derde werd. Een dergelijke aaneenrijging van ere prijzen werd bij hem gewoonte (overi gens betekent dit totaal wel dat hij een van zijn beste seizoen-starts maakte), de wijze van verwerving was echter gro tendeels nieuw. De manier waarop hij in Rocourt met de concurrentie afrekende betekende een indrukwekkend hoogte punt van de pas ontdekte mogelijkheden in zijn klasse. „Wie”, klaagde de in Rocourt als grote favoriet verslagen Walter Godefroot, „had dit voor moge lijk gehouden. We wisten geen van allen dat hij dit ook nog kon. Zó van kop af winnen. Twaalf man verslaan in een lange spurt. Het is onbegrijpelijk. Zeker na wat hij vandaag allemaal deed.” Niets was Eddy Merckx te dol geweest in de zware heuvelrace door de Arden nen. In de buurt van Stavelot, waar de colletjes zich ophoopten, had hij een solo ondernomen die twintig kilometer duurde. Joop Zoetemelk (sterk rijdend, maar zoals hij later verklaarde nog met te veel last van zijn val in Parijs- Roubaix), Raymond Poulidor en Luis Ocana konden hem achterhalen omdat hij geen zin had alleen naar de finish te fietsen. „Achteraf”, oordeelde Merckx, „had ik misschien net zo goed in m'n eentje door kunnen gaan, maar na al die zware wedstrijden die ik reed, leek het me beter dat ik me liet inlopen." hij zijn eerste aanval, waarvan Bathoorn het slachtoffer werd, later gevolgd door Nooren, die uiteindelijk zelfs op ruime achterstand van het peloton over de eindstreep zou gaan. Aan de beslissende ontsnapping van het zestal was een valpartij vooraf ge gaan, veroorzaakt door Lenferink Klomp, die op dat moment (na kilometer) de eerste groep van het kort daarvoor totaal verscheurde peloton aanvoerden. In hun val sleepte het tweetal Giling mee, waardoor de door gang op de vrij smalle weg voor acht anderen (de Duitser Kraus, Breur, Swin- kels, Wieger, Vlot, Nieuwenhuis, Dick Groen, St. Nicolaas en Heeringa) plotse ling werd versperd. De zes coureurs (Hassink, Prinsen, Nooren, Barthoorn, Van Gerwen en Van der Kruys) profi teerden onmiddellijk van de daardoor ontstane chaos en hadden in een omme zien een voorsprong van bijna 20 secon den. De Nederlandse heeft wederom niet kunnen imponeren. Na de smadelijke nederlaag van verleden week tegen Bel gië, waarvan Nederland sinds 1929 niet meer had verloren, moest het herstel zaterdag in het Wagenerstadion in Am stelveen komen tegen de dames uit Wa les. Het werd al snel duidelijk dat de formatie van coach Riet Kuper het zeer moeilijk zou krijgen. De nationale equi pe kwam op het zware veld snelheid en techniek te kort om het Wales lastig te kunnen maken. Regelmatig snelden de buitenspeelsters Ann Bough en Helen Jones door de slecht georganiseerde Ne derlandse verdediging. Wales miste ech ter een afmaakster en zo werd Neder land voor een nederlaag behoed. Vrij voor doel faalden zowel Linda Owen als Ann Bough. Doelvrouwe Hel- ma Hoge had alle geluk van de wereld toen zij in een reflex haar gezicht wilde beschermen voor een ineens ingeschoten slag van Margaret Morgan en de bal op haar schouder kwam. Na rust ging het iets beter, vooral omdat José Poelmans als vaste bewaak ster bij de uitblinker van het veld, rechtsbuiten Anne Bough, was gezet. Nederland, met als debutanten Marlies Jansen en Paula Smit, kon nu iets meer aandacht aan de aanval gaan besteden. De acties werden echter te doorzichtig en te langzaam uitgevoerd en veelal door het midden. Een arbitrale vergissing was er voor nodig om Nederland aan de overwinning te helpen. Een hard ingeslagen bal van Dorette Woltring, die tot dat moment niet veel had laten zien, werd door doelvrouwe Iris Daves op schitterende wijze uit de rechterhoek gehaald. Via haar schoen ging de bal echter onopzet telijk achter de lijn. „Strafcorner”, be sliste scheidsrechter June Brown. De aangeslagen bal werd vervolgens door Dorette Woltring benut en Nederland kwam hierdoor op een eigenlijk niet verdiende voorsprong (1-0). Het ontging scheidsrechter Brown bo vendien dat Woltiriing „sticks” maakte bij het slaan van de bal. Wales ging hierna geforceerd spelen om de gelijkmaker tot sitand te brengen, maar de passes werden naakbare Amerikaanse wereldrecord- houdster Melisse Belote (2.21,9) realiseer de ze weer een record: 2.23,6. Haar trainster Wil Storm: „Wat Enith hier heeft gepresteerd is geweldig. Je moet niet vergeten, dat ze nog steeds volgens het winterschema traint. In mei gaan we pas naar buiten. Bovendien verrekte ze maandag weer van de pijn in haar knieën”. (Van onze sportredactie) LUIK Het is ongelooflijk, maar waar: Eddy Merckx (over anderhalve maand 28 jaar) wordt steeds sterker en alsmaar imponerender. Hij verlegt zijn hoogtepunten waar de top bereikt lijkt en geen renner die hem houdt als hij de spieren spant en de rug kromt om te doen wat hij daarvóór niet aan scheen te kunnen. Tot dit seizoen zocht Merckx zijn glorie in solo- acties die hem een onverwoestbare roem bezorgden, want hij stoeide met het peloton zoals de wielersport dat nog nooit beleefde. Voor dit jaar kon digde hij een gematigder optreden aan („Ik word ouder, het zal zo gemak kelijk niet meer gaan”) en hij hield woord door, met uitzondering van ParijsRoubaix en de Goldrace, niet te soleren. De „andere” Merckx blijft langer in de groep hangen, maar de verwoesting die hij aanricht is er niet minder om. Ineens toont Merckx, hij luidde er voor zichzelf een nieuw tijdperk mee in, sprintend te kunnen winnen waar hij kansloos wordt geacht. In Gent-Wevelgem openbaarde zijn nieuwe creatie zich door een verras sende zege op Frans Verbeeck, dit week einde verbijsterde Eddy Merckx aan het slot van Luik-Bastenaken-Luik met een sprintoverwinning op de baan van Rocourt waar hij anderhalve ronde lang een twaalf-mans kopgroep machteloos aan zijn wiel liet bungelen. Zelfs ras-sprinter Walter Godefroot (overigens niet helemaal in zijn voordeel omdat de bochten in deze baan gemeen steil oplopen) moest lijdzaam toezien hoe Eddy Merckx bij het opdraaien van de piste de leiding van de vluchtersgroep nam en vervolgens zó fenomenaal hard trapte dat niemand hem voorbij kon fietsen, al had Frans Verbeeck op de streep de illusie dat het net lukte. De ervaring van wat Eddy Merckx plotseling ook blijkt te kunnen nu hij er de eenzame ontsnappingen voor een groot deel aan gaf, was in Rocourt een verpletterende conclusie. Waar in ’s he melsnaam ligt het einde van de moge lijkheden die hij in zich draagt? Qua uitslagen verbaasde Eddy Merckx in de voorjaarsklassiekers (officieel afgesloten met Luik-Bastenaken-Luik) minder dan met de manier waarop hij zijn triomfen bevocht, al is de lijst indrukwekkend: vijf eerste plaatsen (Omloop van Het Volk, Gent-Wevelgem, Parijs-Roubaix, Goldrace en Luik-Bastenaken-Luik), eenmaal tweede (Waalse Pijl), en een keer derde (Ronde van Vlaanderen). Maandag op de 200 meter vrije slag kwam haar trainingsachterstand nog duidelijker naar voren: met 2.13,4 (per soonlijk record 2.07,2) reikte ze niet verder dan de 12e plaats. Josien Elzer- man kwan drie keer aan de start. Op haar specialiteit, de rugslag, bleef ze zowel op de 100 als de 200 meter ruim boven haar persoonlijke records met respectievelijk 1.09,6 (1.08,0) en 2-27,6 (2.26,6). Ze kwam ook nog op de door haar zelden of nooit eerder gezwommen 200 meter wissielsag uit. Met 2.43,6 werd ze tiende. Corrie Gramme-de Vos, inge- Achteraf gaf Merckx royaal toe dat hij zich met deze tactiek een groot gevaar op de hals haalde. „Maar”, zei hij, „ik voelde me fris en sterk. In de aankomst moest ik alles-of-niets spelen, dat wist ik.” (Bel). 11. Van Springel (Bel). 12. Hou brechts (Bel). 13. Ocana (Spa). Op 30 seconden: 14. Schepers (Ned). 15. Lopez- Camll (Spa). 16. In ’t Ven (Bel). Op 4 minuten en 46 seconden: 17. De Bal (Bel). 18. Bruyere (Bel). 19. Martinez (Fra). 20. Rosiers (Bel). 23. Koken (Ned). Op 11.32: 25. Perin (Fra). 39. Janbroers en Kelleners (Ned). LONDEN. Shane Gould heeft het rijk nog niet alleen. Toen Mark Spitz overstapte op een heel wat lucratievere bezigheid dan zwemmen, stond het ui teraard al vast dat de 16-jarige, in Californië studerende Australische ve dette zijn door zo velen begeerde plaats zou innemen. Voor en vooral tijdens de Olympische Spelen had zij zich immers nadrukkelijk opgeworpen als de belang rijkste pretendente voor de troon, waarop de in meer dan één opzicht onweerstaanbare Amerikaan zo glorieus zetelde. Het ziet er thans echter (nog) niet naar uit, dat Shane Gould met dezelfde ijzeren hand als Spitz dat de laatste jaren deed, zal kunnen regeren. Moest ze in Miinchen al enkele keren de Amerikaanse concurrentie voorrang geven, ook nu nog moet ze aanslagen op haar toppositie gedogen. De afloop, de 26e klassieker-zege in zijn carrière, maakte op Merckx zelf evenveel indruk als op de in Rocourt verzamelde internationale wielerclan. Hij had zichzelf definitief ontdekt als renner met nog een andere kracht dan alleen het solo-rijden. STOCKHOLM. Vooral dankzij het uitstekende werk van Hansje Bunscho ten heeft de Nederlandse jeugdzwem- ploeg de zevenlandenwedstrijd in Stock holm gewonnen. Hansje Bunschoten boekte overwinningen op de 200 meter wisselslag, de 100 en 400 meter vrije slag en was de grote kracht in de estafette- nummers, die door Nederland werden gewonnen. Op de 200 meter wisselslag vestigde de Naarden-zwemster een nieuw nationaal record voor 25 meter- banen. Zij maakte een tijd van 2.2.6.8 en dat was 0.4 seconde sneller dan het oude record, dat zij samen met Hennie Pen- termann in bezit had. De eindstand van de zevenlanden wedstrijd: 1. Nederland 314 pt, 2. Groot- Brittannië 294, 3. West-Duitsland 278, 4. Zweden, 5. Frankrijk, 6. Italië, 7. Spanje. andere inzette. „Wat moest ik anders”, klaagde Hassink later in Hoogeveen. „Het was mijn enige kans om deze ronde van Drente te kunnen winnen. In de eindsprint zou ik toch kansloos zijn geweest.” Hetgeen Gerrie van Gerwen in hoge mate betwijfelde: „Ik vond het niet erg verstandig wat Hassink deed. H>J verbruikte veel te veel kracht.” Zijn ploegmakker Van der Kruys vulde aan: „Hassink had het werk aan mij en Van Gerwen moeten overlaten. Wij zijn van dezelfde ploeg en hebben er dus alle belang bjj dat deze ontsnapping zou slagen.” De totaal uitgebluste Hassink moest in de eindsprint tenslotte de tol betalen voor zijn roekloze en overdadige kracht inspanningen. De sinds kort werkloze Van Gerwen (hij moet in juli in militai re dienst) koos in de straten van Hooge veen positie achter de brede rug van de ervaren Van der Kruys, die voor hem de sprint aantrok. De uitslag: 1. Gerrie van Gerwen (Nu land), 156 km in 3.47.26. 2. Piet v. o Kruijs (Helmond) z.t. 3 Henk Prinsen (Hank) z.t. 4 Arie Hassink (Neede) z.t. 5 Fons van Katwijk (Mill) op 16 seconden. Het alles bij elkaar tegenvallende op treden van zijn jonge renners (Vissers: „Alleen Ben Koken heeft dit voorseizoen aan de verwachtingen voldaan”), het verlies van Rini Wagtmans en de hard nekkige knieblessure van Mathieu Pust- jens (de kans is groot dat hij niet beschikbaar is voor de Tour) inspireerde Ton Vissers tot het aantrekken van deze buitenlandse krachten. „Ik zou niet we ten”, zegt hij, „hoe ik anders in de Tour de bergetappes goed zou kunnen doorko men. Alléén met de renners die ik nu heb is dat onmogelijk, ook al omdat onze basis met 13 coureurs erg smal is”. Het opheffen van het zuiver Neder landse karakter dat zijn ploeg kenmerk te, ziet Vissers niet als een bezwaar. „Dat lag voor volgend jaar toch al in de bedoeling”, aldus de Canada Dry-ploeg- leider. „In Nederland is niets meer te zoeken”. Om tijdig en goed voorzien te kunnen zijn, werkt Vissers nu al overigens bescheiden aan versterking van zijn ploeg voor volgend seizoen. „Ik heb oriënterende gesprekken gehad met enkele Belgen en ook met Joop Zoete melk. Hij staat hoog op mijn verlang lijst, maar het zal niet meevallen hem te krijgen. Zoetemelk is door zijn huwelijk en verhuizing nogal Frans ingesteld Maar hij heeft mijn aanbod in elk geval niet afgewezen als een voorstel waar hij het nooit mee eens zou kunnen zijn”. (Van onze sportrediaatóe) OISTERWIJK. Ter versterking van de ploeg voor de Tour de France, wor den twee Portugezen toegevoegd aan Canada Dry-Gazelle, dat daarmee de puur nationale opzet op verrassende wij ze doorbreekt. Ploegleider Ton Vissers contracteert dezer dagen een volslagen onbekende Portugees („Ik ken zelfs zijn naam niet eens”), die geen deel uit maakt van een merkenploeg maar voor een Portugese club fietst. Bovendien hoopt Vissers binnenkort Joaquim An drade in te lijven. Daar de medewer king voor nodig van de Franse sponsor Gitane die hem momenteel in dienst heeft. Van Andrade is bekend dat Mi rede lijk kan klimmen (Joop Zoetemelk heeft hem al een paar jaar als knecht voor de bergen bij zich) en dat schijnt ook het geval te zijn met zijn nu nog anonieme landgenoot die hii in gesprek met Ton Vissers aanbeveelde. Deze Portugees (Ton Vissers: „Zijn naam is me helemaal ontschoten”) maakt zijn debuut voor Ca nada Dry in de Daunhine Liberé en van Andrade verwacht Vissers dat hij in elk geval voor de Tour de France vrijgege ven wordt door Gitane waar hij het niet naar zijn zin heeft. Ironie was, dat moet gezegd, al tevo ren favoriet voor heit hoofdnummer op Duindigt, maar dit nam toch niet weg dat het paard had af te rekenen met tegenstanders van kaliber. Joke had on langs een indrukwekkend seizoendebuut gemaakt. Jonker Volann kon ook wel eens gaan aanpakken en dan waren er altijd nog gevaarlijke outsiders als Hen ry Belwin. Ironie vocht zich echter 2100 meter lang met grote klasse over de drassige baan en bleef Jonker Volann en Henry Belwin met gemak voor. Van Dooye weerd kreeg behalve de geldprijs heel toepasselijk uit handen van mevrouw Engelberts, de gastvrouwe van Duindigt, een mandje paaseieren en dat was erg lief van mevrouw Engelberts. Uitslagen van de maandag gehouden drave rijen te Duindigt zijn: Groenendaalprijs 2000 m: 1. Lex Areta (R. v.d. Lubbe), 2. Lino» van Amstel, 3. Leon van Umulden. Winn 4.40, pl 2.40 6.80 2.80 kopp 13.40 trio 822.40. Paashaasprijs (eerste afdeling) 2150 m (ren): 1. Marko (D. Weiss), 2. Not Afraid S. 3. Persian Darling. Winn 10.80 pl 3.00 6.80 2.50 kopp 19.30 trio 4.732.80. Waalsdorpprljs 1600 m: 1. For Ever (H. Pools), 2. Henrette Signal, 3. Florisant. Winn 1.60 pl 1.60 2.50 kopp 6.80. Paashaasprijs (tweede afdeling) 2150 m (ren): 1. Patatl Patata (H. v.d. Kraats), 2. Sans Cesse, 3. Big Boss. Winn 4.50 pl. 1.50 1.80 2.80 kopp 7.90 trio 88.10. Grote Paasprijs 2100 m: 1. Ironie (S. van Dooyeweerd), 2. Jonker Volann, 3. Henry Belwin. Winn 2.10 pl 1.40 2.80 2.70 kopp 7.60. Marlotprijs 2000 m: 1. King Hollandia (M. Vergay), 2. Kapoer du Bois, 3. Jet Westlandia. Winn 3.50 pl 2.40 2.10 3.30 kopp 5.10 trio 296.20. Paashaasprijs (derde afdeling) 2150 m (ren): 1. Royal Palace II (mej. R. Schwarzkachel), 2. Consella, 3. Bearly. Winn 4.90 pl 1.40 2.10 2.00 kopp 11.00. Totalisaitor: f 482.006.00

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 16