Archeologische Werkgroep Velsen werkt Karakterloos spel hard aan expositie over Romeinen van Alice Artzt Agenda Drie nieuwe onderdirecteuren Zomerdienst- bij Hoogovens benoemd Geld voor vier goede ideeën Wartburg regeling NZH Vlootschouw van zeeverkenners Vermgingsitieuws MïïM Gitaar-recital in Beverwijk Honderden vondsten geven beeld van oude beschaving HMBill 5 APRIL’ DINSDAG 2 4 1973 4 Velsen- IJmuiden W. H. Bulte Ir. S. Kramer Ir. W. Singer Wijk aan Zee niet alleen om z’n prijs geprezen - 1 f 6345 Velsen-Noord Heemskerk V elsen-I Jmuiden Beverwijk Beverwijk W' (Van een onzer verslaggevers) I 1 i: s n n IR. S. KRAMER W. H. BULTE IR. W. SINGER IJ- voor Huijgens- IJ- ADVERTENTIE De heer De Jonge speldt de inzenders van de bekroonde ideeën de zilveren ID-onderscheiding op. V.l.n.r. de heren Plantinga, Henneman, Konings en Brom. Peter Fons, Frans Diederik Bart Rijkeboer (v.l.n.r.), allen leden van de Archeologische Werkgroep Velsen, zijn hier hard bezig Romeins aardewerk, in honderden scherven gevonden, te res taureren. In de loop der jaren zijn in Velsen ongelooflijk veel sporen van oude be schavingen gevonden, waarbij het groot aantal Romeinse vondsten opvallend is. De dienstregelingenboekjes zijn inmid dels verschenen en verkrijgbaar ad. 1 bij de kantoren en de chauffeurs in de bussen. 177, filiaal filiaal noord. WOENSDAG 25 APRIL Openbare bibliotheek, De Zwaanstraat 4a: 14.30-17.30 en 19-21 u. (Van onze stadsredactie) >ncl. BTW. :e 1. n r, i- e n zijn benoeming tot commercieel Artikel- chef Zendbuizen. Na nog verscheidene functies bij Philips te hebben bekleed, volgde in mei 1961 zijn benoeming tot Area Director bij ITT Europe in Brussel. In november van datzelfde jaar werd hij tot vice-president van ITT Europe be noemd. Dit zou hij blijven tot oktober 1969. Toen trad de heer Bulte in dienst van Hoogovens als hoofd van de afde ling inkoop algemeen. De heer Bulte woont ii is gehuwd en heeft drie BEVERWIJK. Op de tweede Paas dag is te Beverwijk het jaarlijkse Gi taar-estwal begonnen van de gitaristen vereniging „Constantijn Huygens", die zo men weet dit jaar haar zilveren jubi leum viert. De morgen en de middag van deze eerste festival-dag werd be steed aan een gedachtenwisseling tussen gitaardocenten over de problemen van het gitaarspel-onderwijs. Als plaats voor deze bijeenkomst fungeerde als in voor gaande jaren de Stedelijke Muziekschool van Beverwijk. zolders van het pand worden kaarten geschilderd, teksten geschreven en ander materiaal vervaardigd dat voor de expo sitie nodig is. Niettemin zal nog veel werk verzet moeten worden voordat over twee maanden deze tentoonstelling over de Romeinse beschaving in Velsen geopend kan worden. op land dagelijk» Willem Hubert Bulte werd op 4 au gustus 1916 te Amsterdam geboren. Na een onderwijzersopleiding in Utrecht be haalde hij in 1936 de onderwijzersakte. Na aanvankelijk een jaar als onder wijzer in Vreeswijk werkzaam te zijn geweest, trad hij in 1937 als correspon dent van de commerciële afdeling in dienst bij Philips. Na een onderbreking van ruim een jaar (was toen verbin dingsofficier bij 8th Armoured Brigade van het tweede Britse leger) kwam hij in 1945 weer terug bij Philips, alwaar hij. tot assistent Artikelchef Zendbuizen werd benoemd. Twee jaar later volgde In de Muziekzaal van deze school werd ’s-avonds door de Amerikaanse gitariste Alice Artzt een speciaal concert ge geven ter gelegenheid van het jubileum van de gitaristen-vereniging. Zeer groot was de belangstelling voor dit recital, waarvan men grote verwachtingen had. Het kan zijn, dat Alice Artzt elders aan deze verwachtingen heeft kunnen vol doen. In Beverwijk was dit helaas niet het geval. Mogelijk was indispositie er de oorzaak van, dat haar spel bij vrijwel geen enkele voordracht het technische en artistieke niveau bereikte, dat een uitnodiging voor het geven van een con- aaneengebracht tot verbluffend mooie voorwerpen. Een andere ploeg is bezig met de inrichting van de raadszaal waar de tentoonstelling zal worden gehouden. De zaal heeft een volledige verandering hiervoor ondergaan. Binnenkort zal wor den aangevangen met het schilderen en installeren van een diarama en op de in Overveen; hij dochters. Opvallend omdat de archeologen tot nog maar enkele jaren geleden nooit hebben durven hopen dat zo westelijk in ons land en tegelijkertijd zo noordelijk spo ren van de Romeinse beschaving gevon den zouden kunnen worden. Vorig jaar nog hebben, de leden van de groep waarschijnlijk resten aangetroffen van het al eeuwen lang gezochte Castellum Flevum. En ook in 1970 en in 1964 trof de werkgroep Romeins aan op de plek waar de gemeente nu het R.O.P.-com plex heeft neergezet. Ongetwijfeld zullen velen zich nog wel de Romeinse vondsten kunnen herinneren toen in 1957 de tun- nelput werd gegraven. De resultaten, van de opgravingen in Velsen zijn zo belang wekkend dat de Archeologische Werk groep een grote tentoonstelling gaat or ganiseren die op 23 juni voor het pu bliek zal worden opengesteld. Met man en macht wordt momenteel in het oude raadhuis gewerkt om alles hiervoor in gereedheid te brengen. Met uiterst veel duld en precisie wonden de scherven DINSDAG 24 APRIL Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker- straatweg: 19-21.30 u. WOENSDAG 25 APRIL Openbare bibliotheek. Wijkerstraat- weg: 14.30-17.30 u. Siep Kramer werd op 13 januari 1932 in Leeuwarden geboren. In 1950 behaal de hij het diploma HBS-B aan de Rijks HBS te Leeuwarden. Hij studeerde elec- trotechniek aan de Technische Hoge school in Delft en volgde na zijn afstu deren in 1957 een 2-jarige opleiding in de Bedrijfskunde aan de Graduate School of Industrial Administration van de Carnegie Mellon University in Pitts burgh, Pensylvania. IJMUIDEN. Aan vier personeelsle den van Hoogovens IJmuiden is een totaalbedrag van 7.700 uitgekeerd voor ingezonden goede ideeën: de heer R. Plantinga uit Heemskerk ontving 2.900, de heer J. J. Henneman uit Beverwijk f 1.700, de heer J. G. Brons uit Alkmaar 1.600 en de heer A. Konings uit IJmui den 1.500. De heren Plantinga, Henne- man en Brons werden bovendien onder scheiden met de zilveren ID-speld. De heer Konings had al eerder deze onder scheiding verdiend. o.a.: ruimte voor 5 personen «4 portieren reusachtige kofferruimte achteruit- rijlampen 2-snelheden ruitenwissers voorwielaandrijving verstelbare koplampen. Maak een proefrit Importrice en dealer De Binckhorst Auto en Motor Import B.V. voor Oen Haag e.04 WnckhoraUaan 312-322 Den Haag teL 070-855100 HAARLEM. De nieuwe jaardienst- regeling van de NZH, die op 29 april in werking treedt zal in twee editie’s verschijnen: één voor de districten Zuid en Midden en een voor het district Noord. De dienstregeling van de buslij nen in de IJmond en omgeving (het gebied tussen Haarlem en Heemskerk met uitlopers naar Alkmaar en Uitgeest) zijn in beide editie’s opgenomen. De wijzigingen in de districten Zuid en Midden zijn van ondergeschikte beteke nis, in het district Noord (het voormalige WACO-gebied) is voornamelijk in Eest-Friesland de gelegenheid aange grepen een aantal fikse verbeteringen tot stand te brengen. In sommige geval len moest echter tot opheffing van een enkel zeer slecht bezet traject w’orden overgegaan. De Commissie Vervoersver- gunningen heeft hierover in haar zitting van 17 april uitspraak gedaan en hier aan haar goedkeuring gehecht. De dienstregeling van de lijnen in de IJmond, Noord Kennemerland en Wa terland benevens de Holland-Friesland lijn blijft op een enkel ondergeschikt punt na ongewijzigd. Op de lijnen waar voor een zomerdienst geldt wordt deze in het algemeen uitgevoerd van 29 april tot en met 2 september. Willem Singer werd op 11 februari 1928 in Andijk (Noord-Holland) geboren. Aan de 5-jarige HBS in Enkhuizen be haalde hij in 1944 het einddiploma B. Na de oorlog ging hij aan de Technische Hogeschool in Delft studeren, waar hij in 1950 afstudeerde als werktuigkundig ingenieur. In juni 1952 trad hij in dienst van Hoogovens bij de afdeling kooksovens. In 1961 werd de heer Singer benoemd tot bedrijfschef van de afdeling hoogo vens. In 1966 werd hij belast met de leiding van warmbandwalserij 2. Per 1 januari 1970 werd hij benoemd tot hoofd van de toen gevormde sector warmwal- serijen. De heer Singer is tevens voorzitter van de centrale ideeëncommissie van Hoogovens (van welke commissie hij vanaf 1958 deel uitmaakt). Sinds 1956 is hij lid van de vrijwillige bedrijfsbrand weer van Hoogovens, waarvan hij in februari 1973 tot commandant werd be noemd. De nieuw benoemde onderdirecteur bekleedt meerdere functies in de sport. Hij is vice-voorzitter van het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond, voor zitter van de Provinciale Overkoepeling Noord-Holland van dit Verbond, be stuurslid van de Provinciale Sportraad, voorzitter van de Kennemer Turnkring en van de Velsen-Noordse Gymnastiek vereniging „Wijkeroog”. Tevens is hij bestuurslid van Kennemerstaten en vice- voorzitter van de afdeling IJmuiden- Velsen van het Nederlands Rode Kruis. Hij is gehuwd en woont in Velsen- Noord. Het gezin telt drie dochters, van wie de jongste van Koreaanse af komst is. De wijzigingen iin de districten Mid den en Zuid betreffen in de meeste gevallen verschuivingen van één of twee minuten ter verkrijging van betere aan sluitingen of in verband met de nood zaak de rijtijd iets ruimer te stellen. Op zaterdag en op zon- en feestdagen zijn enkele late ritten toegevoegd, daarente gen geldt voor lijn 85 Zwanenburg- Amsterdam op deze dagen in de avondu ren een uursfrequentie. De lijnen 70 (Haarlem-IJmuiden) en 72 (Amsterdam- IJmuiden) zullen het IJmuidense strand aandoen, lijn 70 zoals gebruikelijk alleen gedurende de zomermaanden. Van maandag tot en met zaterdag tussen 8 uur ’s morgens en 6 uur ’s avonds zullen de bussen van lijn 75 (IJmuiden-Bever- wijk-Velsen Hoogovens) in IJmuiden aankomen aan respectievelijk vertrek ken van de Wilhelminakade ten gerieve van de bewoners van het aldaar gelegen bej aardencentrum. IJMUIDEN. De Raad van Bestuur van Hoogovens heeft de titel van onder directeur per 1 april verleend aan de heren: W. H. Bulte uit Overveen, afde ling Inkoop; ir. S. Kramer uit Heemste de, afdeling Automatisering, informatie systemen; ir. W. Singer uit Velsen- noord, afdeling Produktie. DINSDAG 24 APRIL Progress-sociëteit, Const. straat. Geopend vanaf 20 u. Donkey Shot, A. Verherentstraat. Geo pend vanaf 20 u. WOENSDAG 25 APRIL Progress-sociëteit, Const. Huijgens- straat. Geopend vanaf 20 uur. Openbare bibliotheek. Kerkweg 45: 14- 17.30 en 19-21 u; Ruijsdaelstraat 7: 14.30-17 u. VELSEN. Honderden kleine en grote scherven aardewerk liggen op ta fels in de benedenvertrekken van het oude raadhuis in Oud-Velsen. Scherven die door nijvere handen gesorteerd wor den en eigenlijk als een grote legpuzzel aan elkaar gelijmd worden tót Romeinse potten, karaffen en vazen. Elke donder dagavond en zaterdagmiddag werkt de vaste kern van de Archeologische Werk groep Velsen om de vele vondsten uit de gemeente te determineren, te rubriceren en zo mogelijk te restaureren. BIOSCOPEN City Theater, dinsdag en woensdag 20 u. „Dr. No”. TENTOONSTELLINGEN Museum Beeckestijn en Felison, goed Beeckestijn, Velsen-Zuid, (behalve maandag) 14-17 uur. Galerie ’t Hart, Koningin Wilhelminakade 74, IJmuiden, dagelijks 10-18 u. tentoonstelling werken van Tom Dorbeck, tot en met 10 mei. Pieter Vermeulen Museum, in gebouw Cul tureel Centrum, Moerbergplantsoen 22, IJmui den, maandag tot en met vrijdag 10-12 u. en 14-16.30 uur. Stadhuis Velsen. Plein 1945, IJmuiden, is maandag tot en met vrijdag van 10 u. tot 12 uur te bezichtigen. 19 en 21.15 ,,v J_r sv u.. „Jdiic ljic' Luxor Theater (Breestraat). 19 en 21J5 u.: BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat). u.: ,,V D”, 20 u.: „Jane Eyre”. L:z „The poseidon adventure”. TENTOONSTELLINGEN Kennemer Oudheidkamer (huize Schey- beeck, Velserweg 2). Geopend op woensdag van 14 tot 17.30 uur en op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, tel. Ó2510- 25120. Na het behalen van het Master of Science diploma (M. Sc.) in 1959 keerde hij in Nederland terug waar hij in dienst trad bij de afdeling operationele research van Hoogovens. Zijn werk zaamheden lagen op het gebied van de wachttijdentheorie en computermodel len. In 1962 werd hij benoemd tot chef van de stafgroep produktieplanning. In deze functie werd de heer Kramer één van de grote gebruikers van het toen malige Rekencentrum. Toen in 1966 de afdeling automatisering van informatie systemen werd opgericht, werd de heer Kramer met de leiding van deze afde ling belast. Ir. Kramer, die een enthousiast zeiler en fotograaf is, is gehuwd en woont in Heemstede. Het gezin telt drie kinderen. VELSEN. De wintermaanden heb ben de zeeverkenners hard nodig gehad om zich voor te bereiden op het nieuwe vaarseizoen. Ook op het theoretisch vlak hebben de zeeverkenners zich gevonden door het houden van een gezamenlijke theoretische zeilcursus, welke werd ge organiseerd door de kaderbak van „de Kennemers”. Tussen deze bedrijven door hebben de jongens stevig gewerkt om hun vloot weer op te knappen teneinde zo weer volledig voorbereid te zijn voor het nieuwe vaarseizoen. Voor de M. Azn. de Ruytergroep uit IJ- muiden-Oost kwam hier nog veel extra werk bij, het schilderen van het 125 ton metende wachtschip. In de Paasvakantie is de groep reeds met dit schip en de zes vlotten naar Aalsmeer op kamp geweest hetgeen een zeer geslaagde training was. De afgelopen week hebben de oudste jongens dit schip, dat op de helling is gebracht, grondig schoongemaakt en ge teerd. Op zondag 29 april ’s middags om 2 uur varen de 17 boten vanaf de Papier fabriek in formatie, richting sluizen om dan weer terug te keren naar de bij de pont af gemeerde tjalk van IJmuiden Oost. Daar gaan de jongens aan wal waar een welkomstwoord wordt gespro ken en de vlaggen worden gehesen. Wanneer de weersomstandigheden dit toelaten, zal tot besluit een roei- en wrikwedstrijd worden gehouden waarna de groepen weer naar hun thuishaven zullen vertrekken. jeugd- en tienerbi'bliotheek, WilHemsbeekweg 96, IJmuiden-oost, 14.30-17.30 u. en 19-21 u.; filiaal Wüste- laan 79, Santpoort-noord, 14.30-17.30 uur; Wijkeratraa'tweg 177, Velsen- 14.30-17.30 u.; filiaal Zeewijk- plein, IJmuiden-west, 14.30-17.30 uur. Sporthal Zeewijk, Planetenweg, muiden-west, 19-23 u. BC Velsen. De Ring, 19.30-21.30 u. boksen en con ditietraining in gymzaal Ossendorp- school, Wijk aan Zeeërweg, IJmuiden. DINSDAG 24 APRIL Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. WOENSDAG 25 APRIL Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geo pend 7-10, 12.30-13.45 en 14.15-15.15 u. Hulpdienst Help een handje. Van maandag tot en met zaterdag van 8 tot 10 uur: Zeestraat 81,tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Easy, Populierenlaan. Geopend hulpverlening van 14 tot 17 uur. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44: 10-12.30, 14-17.30 en 19-21 u; Amstel- straat 44: 14.30-17 en 19-21 u; Parmen- tierstraat 2: 14.30-17 u. WOENSDAG 25 APRIL Velserbad, Brioiostraat, IJmuiden, ge mengd zwemmen: 6.30-8 u.; 14-15.15 u.; 21.30- 22.30 uur. R.K. Zwemver. Velsen 19.30- 21.30 u.; Zwemver. VZV 19.30-21.30 uur. Stadsschouwburg, 14 u. kindervoor- stolliing De Jonge Stem, met „Olliver Twist”. Openbare Bibliotheek Velsen, Centrale bilbiotheek, 14.30-17.30 u. en 19-21.30 u.; Centrale jeugd- en 96, DINSDAG 24 APRIL Openbare Bibliotheek Velsen, filiaal Wijkerstraatweg 177, Vetsen-noord, 19- 21.30 u.; filiaal Zeewijkpl'ein, IJmuiden- west, 19-21.30 uur. Sporthal Zeewijk, Planetenweg, muiden-west, 18-23 u. BC IJmond. PTT-gebouw, Lange Nieuwstraat, in gang Spaairnestraat 4, IJmuiden, 19-20 u. Medisch Maatschappelijk Consultatiebu reau voor Alcoholisme. Manly Sport, 19.30-21.30 u. boksen en conditietraining in gymzaal Moerberg- Comitéschool, Kerkstraat, ou-IJmuiden. Bel Canto, Veteer operakoor, 20 u. repetitie in Cultureel Centrum, Moetr- bergptantsoen 22, IJmuiden. Velsen Gemengd Koor, 20 u. repetitie in gebouw Abeelenstraat 1, IJmuiden- oost. eert zou hebben kunnen rechtvaardigen. Er bleek een te kort aan vertolkings- concentratie, het instrument, dat zij be speelde leek voortdurend onnauwkeurig gestemd te zijn en van enige greep op de muziek was maar weinig sprake. Of het nu ging om de voordracht van Sonates van Domenico Scarlatti een Prelude en fuga van Johann Sebastian Bach, Sonates van Cimarosa of een Dan- za prompasa, telkens werden de toehoor ders geconfronteerd met het neutralisme van de muzikale karakterloosheid, een verschijnsel, dat merkwaardig samenge vat gedemonstreerd werd in de expres- sie-nivellering van de „Variations on a Catalou Folksongtheme” van John W. Duarte, waarvan de uitdrukking betrok ken werd op het „Lento a piacere” en het „Con delicatezza”. Maar het „Risoluto” klonk niet beslist aan het „Vivo e con fozza” ontbrak de kracht en het „Con bravura” werd zeker geen uiting van onverschrokkenheid. Blijkens de indrukken op dit concert gegeven, streeft Alice Artzt naar het brengen van sfeer met zachte klanken. Daarvan getuigden ook de overigens lang niet gave vertolking van twee werkjes van John Dowland en de voor dracht van een weke Ballade-fantasie van de in 1922 geboren Torn Eastwood- Overtuigend klonken op deze avond de drie Tiento’s van de hedendaagse Duitse componist Hans Werner Henze, die met deze werkjes het gitaar-repertoire inder daad zeer verrijkt heeft. P. ZWAANSWIJK ---i:

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 5