POSITIE „HAVIK” SJELEST IN GEVAAR Agenda ITT had nauwe band met nazi-leiders I r I I BOEK OVER AMERIKAANS BEDRIJF: LANDMACHT TEST PARAATHEID KUNSTVIJFDAAGSE IN AMSTERDAM De rok is weer voor iedereen Constant Lamp9 Alannenkleder U vindt bij Constant Lamp het "malehing-program Kompleet. Ofwel de pantalon, het rest, het overhemd, de trui9 het jasje in kleuren passend bij elkaar. In Schalkwijk en Barteljoris kunt u ze passen. Nieuw uit Amerika is de heren-tricot-runge. Zeer manlijk en komfortabel. En vooralsnog zeer eksklusief. Dwergpoedel daagt Cassius Clay uit I 15 DONDERDAG 26 APRIL 14 1973 ADVERTENTIE (Van onze redactrice in Wenen) ADVERTENTIE Podgorni Dubcek ADVERTENTIE st Koers gedaald ADVERTENTIE Gor-ray en Alexon verblijden u met een geweldige keus. Naast de pantalon herovert de rok haar plaats. doko^de allerbeste voeding voor uw hond Haarlem-centrum: Barteljorisslraat24 W inkelcentrum Schalkwijk: Rivièradreef 10 Bollenstreek V MODE U WENEN Een gevaarlijke strijd om de macht in het Kremlin schijnt nog deze week tot een uitbarsting te komen. In Moskou verwacht men dat het centrale comité tijdens zijn aanstaande plenaire vergadering de voormalige partijleider van de Oekraïne, Pjotr Sjelest ook zijn laatste hoge functie, namelijk die van lid van het politbureau zal ontnemen. Daarmee zou de politieke carrière van deze 64-jarige vertegenwoordiger van de „Haviken” in de partij definitief zijn gebroken. WASHINGTON (DPA en AFP) „Het Amerikaanse concern International Telephone and Tele graph Corporation (ITT), dat wegens politieke schandalen in Chili en Argentinië al veelvuldig in opspraak is geraakt, heeft tijdens het bewind van Adolf Hitler nauwe betrek kingen met vooraanstaande nazilei- ders gehad. ITT heeft de bewape ning van de nazi’s gesteund en de bouw gefinancierd van „Focke- Wulf”, bommenwerpers, die tijdens de oorlog zware verliezen aan ge allieerde konvooien hebben toege bracht”. In en om Haarlem Zandvoort vgr ,41 u.: en id n Kunstenaars voor Vietnam DINSDAG 1 MEI ICC-paviljoen, 14 uur: kinderprogramma. De Melkweg: Nederlandse films. I- I. Auberge van ouds „De Uilenboom”, Sant poort meer dan 450 jaar specialiteiten restaurant op eenzame hoogte, geheel terug in de tijd met klassiek bereide en stijlvol gereserveerde specialités. Voor tafelreserveringen: Tel. 023 - 37 67 41. De Franse Wlnckel naast „De Uilenboom” zowel prachtige wijnen en sublieme sher ries van het fust als een keur van delica tessen en specialités uit onze restaurant- keuken voor Uw gezellige uurtjes thuis. Machtsstrijd op til i binnen het Kremlin In 1970 heeft Sjelest een boek getiteld „Voor onze Sovjet-Oekraïne” gepubli ceerd, waarin hij de nadruk legde op de nationale zelfbestemming en de gelijkge rechtigdheid van de Oekraïne. In het afgelopen weekeinde is dit boek in een Russisch blad scherp aangevallen van wege zijn „ideologische, theoretische en zakelijke misleidingen”. Achter deze persoonlijke beschuldigin gen staat evenwel een veel ernstigere controverse: die tussen „duiven” en „ha viken” in het Kremlin. Sjelest behoort tot die groep in het politbureau (de hoogste instantie in iedere communisti sche partij) die altijd voor de harde lijn is geweest. Als Sjelest nu toch definitief in onge nade zou vallen, zou daarmee ook de positie van president Podgorni, die hem aldoor tevergeefs heeft proberen te red den, zwaar zijn aangetast. Het bekend worden van deze schanda len waarbij ITT betrokken is zou het vertrouwen van de beleggers een ernsti ge knauw hebben gegeven. Sinds enkele dagen is de koers van ITT-aandelen op de beurs van New York tot 36 dollar gedaald, de helft van hun waarde tegen het einde van vorig jaar. Een van hen was de bankier Kurt von Schröder, die later generaal van de SS zou worden en de Gestapo financierde. Volgens Sampson vestigde ITT zich In 1930 via de houdstermaatschappij „Stan dard Elektrizitats-Gesellschaft” (SEG) in Duitsland. In augustus 1933 voerden de stichter van ITT, Sothenes Behn en zijn vertegenwoordiger in Duitsland, Henry Mann, als eerste Amerikaanse zakenlie den besprekingen met Adolf Hitler. I. il In het ICC-paviljoen in het Vondelpark begint vrijdagmiddag een verkoopten toonstelling van kunstwerken van ruim honderd kunstenaars uit Amsterdam en omgeving. De prijzen zijn laag; de op brengst is voor het Medisch Comité Nederland-Vietnam. Op de foto inrich ten van de expositie* DEN HAAG. Ruim 2600 klein- en grootverlofgangers van de koninklijke landmacht zijn gisteren voor een drie daagse oefening onder de wapenen ge roepen. Zij nemen deel aan de oefening „Donderslag 5”, waarmee de opkomst en paraatsteliing van enige mobilisabele eenheden van het eerste legerkorps war den beoefend. „Deze bijeenkomst was het begin van een zeer bijzondere band tussen ITT en het Derde Rijk”, schrijft Sampson. Vol gens de Britse journalist werkt Behn sindsdien ijverig met de nazi-regering samen. Als resultaat kreeg ITT al zeer spoedig grote bewapeningsorders aan SEC en de later door het concern overge nomen bedrijf Lorenz toegeschoven. In 1938 bezat Lorenz 28 percent van Focke- Wulf, die de door de geallieerden gevrees de bommenwerpers bouwde. ITT-presi- dent Behn, een voormaligekolonel van het Amerikaanse leger, liet de hoge posten in zijn Duitse bedrijven door vooraanstaande nazi’s bezetten. Llnnaeushof (Bennebroek). Park met speel tuin en andere attracties. Keukenhof (Lisse) Dag. geopend van 8 uur tot een half uur na zonsondergang. Tulipshow Frans Roozen, Vogelenzangseweg 49a, Vogelenzang;. Dag. geopend van 9-18 u. Tulipgarden John van Grieken (Vogelen zangseweg t.o. kerk Vogelenzang) Dag. geo pend van 8-20 u. t.m. 31 mei. Gebouw Veenenburgh (Hillegom, Frederika- laan 10). Holland Handicraft Market, geopend dag. 9-18 u„ t.e.m. 7 juni. GROTE HOUTSTRAAT 26-28 HAARLEM Sjelest was als zondebok makkelijk te grijpen, omdat het hem nooit is gelukt het nationalisme in de Oekraïne en de anti-Russische beweging de kop in te druken. Onder zijn bewind is de situa tie er zowel economisch als politiek op achteruitgegaan, tenminste vanuit Mos kou bekeken. De deelnemers zijn door middel van een per expresse verzonden per soonlid jke oproepóngskaart op de hoogte gesteld. Zij melden zich op verschillende plaatsen op de Véluwe en in Noord- Brabanit bij hun eenheden. Met hun opkomst wondt 12 panltserinfanterielbri- gade, waarvan de staf te Nunspeet is gevestigd, op volle sterkte gebracht. Het is de bedoeling dat de eenheden van de brigade binnen 24 uur na de oproeping van het reserve-personeel uitrukken voor een korte oefening te velde. Stadsschouwburg, 20.15 uur: speciale voorstel ling van 40 Vletnamezen uit Parijs met een programma van zang en dans. 20.15 Leeuw „Donderslag 5” maakt deel uit van een serie oefeningen van het mo-bilisatiesys- teem van de koninklijke landmacht, waarmee eind 1970 werd gestart. Nog niet eerder is een zo groot aantal reser visten voor een dergelijke opkomstoefe- nimg opgeroepen. m” „m In Moskou was toen al duidelijk dat de dagen van de eens zo machtige en gevreesde Sjelest waren geteld. Het wachten was alleen nog op het meest opportune ogenblik. Dait ogenblik schijnt voor Breznjev nu, vlak voor zijn reis naar de Bondsrepubliek, te zijn aange broken. Als in Bonn Westerse politie en persmensen hem vanwege het „pantser- communisme” in Praag zouden aanval len, dan kan hij nu zegevierend wijzen op Sjelest, die toch immers vanwege dat pantsercommunisme zojuist van alle po litieke invloed is ontdaan. Dit schrijft de Britse journalist An thony Sampson in zijn binnenkort ver schijnende boek „De I.T.T.: super-staat”. De gegevens voor zijn boek zou Sampson uit Amerikaanse regeringsdocumenten hebben geput. Bar-Bodega „De Landauer” in het steegje achter „De Uilenboom”. Alleen voor ge zellige mensen. Goed verzorgde drankjes en snacks tot ’s nacht 1 uur. Vrijdags en zaterdags tot 2 uur. Al in 1968 heeft hij gepleit voor een radicaal optreden tegen Alexander Dub cek. Van zijn positie uit gezien met recht: Tsjecho-Slowakije grenst direct aan de Oekraïne. De roes van nationale onafhankelijkheid en geestelijke vrijheid had eik ogenblik op de toch al zo ontevreden Oekraïners kunnen over slaan. De Haviken hadden in het 15 leden tellende Politbureau de meerderheid zo dat de Interventie in Tsjecho-Slowakije niet meer kon worden tegengehouden. In december van het vorig jaar werd plotseling het gerucht verspreid, dat Sje lest indertijd het Politbureau met valse berichten over de situatie onder Dubcek had misleid. Samen met zijn aartscon servatieve handlanger in Praag, Vasil Bilak, had hij de Sovjet-leidinig zodoen de willen overrompelen en tot de invasie willen overhalen. Of dit gerucht wel of niet op waarheid is gegrond, is in dit geval niet van belang. Partijleider Brez njev wilde hiermee in ieder geval zijn eigen onschuld aan de misère in Tsje cho-Slowakije aantonen en de blaam van de interventie geheel op Sjelest af schuiven. De zuivering van Sjelest zal zonder twijfel zijn terugslag op de andere „Ha viken” hebben, maar vooral ook op staatspresident Podgorni, die evenals Sjelest uit de Oekraïne afkomstig is. Dank zij Podgorni werd Sjelest in mei vorig jaar, toen hij was afgezet als partüchef van de Oekraïne, getroost met de onbetekenende maar representatieve functie van vice-premier, waarvan er in Moskou maar liefst 12 zijn. De heer B. was gisteren met ztfn boxer aan de wandel, toen... roetsj!... nit een zijstraat een dwergpoedel te voorschijn schoot, die met een koene sprong het pak Doko hondevoer weggriste, dat de boxer, ’’Cassius Clay” ge naamd, trots in zjjn bek droeg. ”Een sterk staaltje van brutaliteit,” zei de heer B. ’’Cassius Clay” was te verbouwereerd om er achteraan te gaan. Voor we er erg in hadden, was het kleine mirakel al de hoek om.” Hondenliefhebbers zullen zich over dit sterke staaltje niet verbazen. Elke hond is immers wég van Doko. Het lekkere, kerngezonde honde- voedsel Doko is een complete brok- jesmaaltijd voor iedere hond. Bevat in juiste verhouding alles wat een hond nodig heeft. Alleen verkrijg baar in speciaalzaken voor dierbeno- digdheden. ITT is nu negende in de rij van de grootste Amerikaanse ondernemingen. Het concern heeft 331 dochtermaat schappijen in 93 landen. ITT kwam in de afgelopen maanden in opspraak toen een commissie van de Amerikaanse Se naat onthulde dat het bedrijf veel geld had gestoken in pogingen om in 1970 de verkiezing van de marxistische president van Chili, Salvador Allende, te verhin deren. In de laatste uitgave van het Ameri kaanse tijdschrift „New York”, zegt de schrijver dat I.T.T. zich later voordeed als „oorlogsslachtoffer” en van de Ame rikaanse regering 27 miljoen dollar schadeloosstelling voor zijn door bom bardementen verwoeste fabrieken in Duitsland wist los te krijgen. Daarvan was vijf miljoen dollar voor de door de geallieerden gebombardeerde Focke- Wulf-fabrieken Stadsschouwburg, 14.16 uur: Vietnamese Opera (zie maandag). Stadsschouwburg, 20.15 uur: Toneelgroep Glo be met „De drie zusters" van Tsjechov. Carré, 20.15 uur: muziekprogramma gepresen teerd door Jan Hein Donner met Theo Olof, Janine Dacosta, Vera Beths, Emmy Verhey, Musica da camera, Amsterdams Strijkkwar tet, Marie Cecile Moerdijk, vocalisten en een trio. ZATERDAG 28 APRIL ICC-paviljoen, 14 uur: Kinderprogramma. De Melkweg, 14 uur: kinderprogramma met o.a. theaterwerkgroep Proloog in „Neus en Co": goochelaar en kinderfilm. Mozes en Aftronkerk. 20.15 uur: Concert met o.a. Eindhovens Barokensemble, Amster dams Studenten Orkest, Nederlandse Harp- ensemble, Thijs Kramer orgel, Amatikwar- tet, win Spoor mime en Heleen Pimentel voordracht. ■haffytheater. MAANDAG 30 APRIL ICC-paviljoen, 14 uur: kinderprogramma. Melkweg, 14 uur: Kinderprogramma met to neelgroep Wederzijds. Carré, 19 tot 03.00 uur: Alle vier delen van The Family van Lodewijk de Boer. Melkweg, 20 uur: moderne muziek door Theo Loevendie consort, Polo de Haas e.a.; Ne derlandse films; folksongs. Nieuwe de la Martheater, 20.15 uur: artiesten gala, gepresenteerd door Albert Mol met o.a. Jules de Corte, Jenny Arean, Liesbeth List, Sylvia de Leur, Martine Bijl, Helen le Clerq-danses, Hetty Blok, Gerard Cox, Frans Halsema e.a. ■haffytheater, 20.30: gevarieerd programma met Folkloristisch Danstheater, Sienies Sja bloon Tejater uit Maastricht, Funhouse, Dokumentair Aktueel Theater (DAT) met Smart Billy Smart circus, gebaseerd op documenten uit Vietnam. Melkweg, 21 uur: jazz door trio Arnold Klos, Marjol Flore tour de chante, electronische muziek van STEIM, Nederlandse films. Paradiso, 21 uur: cabaret-gala met o.a. Ram ses Shaffy, Don Quishocklng, Neerlands Hoop, Barend Servet. Tekstpierement, De Jantjes, Vrouwen-vrouwen-vrouwen, Neder lands Blazersensemble gepresenteerd door Paul Meier, Henk Terlingen en Yoka Beret- ty. ZONDAG 29 APRIL ICC-paviljoen, 14 uur: Kinderprogramma. Melkweg, 14 uur: Kinderprogramma met pop penkast Hinderik, goochelaar en popmuziek. Shaffy theater, 20.30 uur-02.00 uur: Brechtpro- gramma met o.a. Ton Lutz, Frits Lam brechts, Jenny Arean, Nelly Frijda, Cor Lemaire, Josephine van Gaateren met „Bos* Al in mei van het vorig jaar was Sjelest vrij onverwacht afgezet ais eer ste secretaris van de communistische partij in de Oekraïne. Dat werd toen algemeen beschouwd als een nederlaag vor de .Haviken” die zich tegen het bezoek van president Nixon in Moskou hadden verzet en die tegen de politiek van toenadering en coëxistentie tussen Oost en West waren gekant. AGENDA VRIJDAG 27 APRIL Dam, Amsterdam, 16.00 uur: Optocht met o.a. Animal Crackers naar: ICC-paviljoen, Vondelpark, 17.00 uur: opening verkoop-tentoonstelling van beeldende kunst; regelmatig amusement, bezigheden en een crèche voor d« kinderen. Mozes en Aiironkerk (Waterlooplein) uur: Satie-concert met Reinbert de piano en Marian Kwiksilber sopraan. ■haffytheater, (Keizersgracht), 20.30 tot 02 uur Rebelse liedjes van o.a. Jaap v.d. Merwe; cabaret en mime; voordracht Vietnamese gedichten door Elisabeth Andersen, Elsje de Wijn e.a.; Sissies; cabaret Honoloeloe. De Melkweg (achter stadsschouwburg), 20.30 tot 02 uur: muziek en klankexperimenten van o.a. Luc Houtkamp, STEIM en pop groep Andries Mok; totaaltheater van The Revolving Circus; Nederlandse films. Paradiso (Weteringschans), 21.00 uur: gevari eerd programma van Theaterschool, jamses sion met o.a. Misja Mengelberg en Han Bennink, Vietnamese filmdokumentatie. Werktheater (Kattegat 10) 20.30 uur: „Toestan den”. „De Stoeterij” bjj „De Uilenboom”. Uniek koetshuis met prachtig park en eigen parkeerterrein. In z’n totaliteit voor U en Uw gezelschap gereserveerd voor recep ties, diners, koude buffetten etc. Voor vrijblijvende inlichtingen: Tel 023 - 37 67 41. SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wllsonsplein). 20.15 u.: To neelgroep Centrum met „Alpha-Beta". Vrijd. en zat. 20.15 u.: Toneelgroep Centrum: „D* Kannibalen." Coornhert Lyceum (Chrysantenmumlaan) „De kleine hut (Heemsteedse Kunstkring). MUZIEK Concertgebouw Lange Begijnestr. 13). Vrijd. 20 u.Haarlemse Kapel o.l.v. kapitein H. Hoogerborst met The Dutch Swing College Band. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 15.30, 19 en 21.30 u.: „Last Tango in Paris”, 18 j. Dag. 13.30 u.„Bonanza,” a.l. Vrijdag nachtvoorstelling 24 u.„Sartana de genadeloze wreker,” 18 j. Frans Hals (Frans Halspleln) 19 en 21.15 u.: „Veel liefs uit Moskou,” 14 j. Vrijdag nacht voorstelling 23.30 u.: „De wraak van Plstole- ros,” 18 j. Lido (Houtplein) 14, 19 en 21.15 u.: „Secret sexlife of Romeo and Juliet", 18 j. Luxor (Gr. Houtstraat) 14, 19 en 21.15 u.: „Turks fruit”, 18 j. Roxy (KI. Houtstraat) 14.30, 19 en 21.15 u.: „Geen trainen voor een moordenaar”, 18 j. Vrijdag nachtvoorstelling 24 u.: „Vandango de sexranch,” 18 j. Studio, Gr. Markt) 14.15, 19 en 21.15 „Samen uit, samen thuis,” a.l. Witte Bioscoop (Smedestr. 23). Vrijdag 23.30 u.: „Long Pants”. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 63). Per manente tentoonstelling Hals’ meesterwerken en de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw. Prentenkabinet: werk van zondagsschilders o.a. C. Kaay, Th. Gerard en A. Zomen. Geopend maandag t.m. zaterdag 10-17 u. zondag 13-17 u. T.m. 3 juni extra avondopenstelling van 20.30-22.30 u. Teylers Museum (Spaarne). Tentoonstelling tekeningen van Jacobus van Looy, t.m. 12 mei. Permanente tentoonstelling van instru menten, fossielen en mineralen. Geopend dinsdag t.m. zaterdag 10-17 u., le zondag v. d. maand 13-17 u. Stichting Beeldende Kunst (Ged. Oude Gracht 12). Kunst in bruikleen met koopte- goed. Geopend donderdag t.m. vrijdag 13-17 u. en donderdagavond 20-22 u. In de kelder expositie miniatuurtjes van Machteld Hooyer t. m. 30 april. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79). Per manente tentoonstelling van oude religieuze kunst. Geopend dinsdag t.m. zaterdag 10-12.30 u. en van 14-17 u. Cruquiusmuseum (Ringvaart, Heemstede). Geopend maandag t.m. vrijdag 9-17 u„ zater dag 9-12 u.. zondag gesloten. De Preekstoel (Ingang Gasthuispoort, Kleine Houtstr.). Tentoonstelling religieuze voorwer pen. Geopend dinsdag, donderdag en zaterdag van 10-12.30 en 14-16.30 u. Vleeshal, Vishal en Hoofdwacht (Gr. Markt). Tentoonstelling „Men sagh Haerlem bestor men,” ter gelegenheid van de herdenking van de belegering van Haarlem door de Spanjaar den 1571-1753. Dag. geopend 10-17 uur, zondag 13- 17 uur. t.m. 17 juni. De Waag (hoek Damstraat-Spaarne) Exposi tie „4 Werkers uit het Rozenprieel” met Joke Aelberts tekeningen en aquarellen. Joke Kok- kelkoren tekeningen, Josef Santen, schilderij en en Wim Jonker plastieken. Dag. geopend 14- 17 u. beh. maandag en dinsdag. T.m. 6 mei. Galerie „Kunst voor U” (Warmoesstraat 16) Expositie Annemarie Ganzer-Zsak en Leo Ga zer. olietekeningen, etsen, aquarellen en re liëfs. Geopend dinsdag t.m. zaterdag 9-18 u„ maandag 13-18 u. T.m. 26 april. Galerie PitsJ (Raaks 22). Grafisch werk van o.a. Dirk Breed, Loes van Goor, Willy van Haard en Koos Okx. Geopend alleen zaterdag 10- 17 uur. Galerie El Lotus (Pieter Klesstraat 3). Hein Leuven, abstracte schilderijen; Flory Italian- ner, klein plastiek; Frlgltte Schaap-Ho’lster, batiks en Marja Hoofd keramische objecten. Geopend dag. 12-17 u. donderdag 16-21 u. (Zondag en maandag gesloten). T.m. 2 mei. Gemeentehuis Bloemendaal (Bloemendaalse- weg 158, Overveen). Expositie werken van Finse kunstenaars. Geopend beh. maandag 14- 17 u. t.m. 29 april. Galerie Eylders, Haltestraat 77, Zandvoort). Keramiek van Babs van Elsdingen, schilderij en van Victor Linford. Geopend dag. 11- 17 u.. maandag gesloten. T.e.m. 6 mei. DIVERSEu Raadhuis Heemstede: 20 u.: gemeenteraads vergadering. Toneelschuur (Smedestr. 23) 19 u.: Mimepro- Pink. Dinsdag 10-2.30 u. jazzballet. Donderdag ject Hans Lamers en workshop van Helen 20 u. Tejatergroepproject; 20, 21 u. jazzballet voor gevorderden. Haarlemse Jazzclub (Zanderzaal, Gr. Heilig land 47). Brljd: 21.30 u: C4-|- met moderne geïmprovineerde muziek. Jazzcorner (Spaarne 104), do. troubadour B. Gazan. Vrijd. Kwartet Martin Haas. Wijkcentrum Europaweijk (Laan van Angera 2). Dinsdag 10-12 u„ vrijdag 14-16 u. spreekuur sociale raadsman De Waag, Spaarne 29). Folksongs met Her man en Hanneke Erbé. Geopend donderdag en zondag 20-01 u. Vrijdag en zaterdag 20-02 u. Literaire werkwinkel iedere derde donderdag v. d. maand om 20 u. Bowlingcentrum Haarlem Bowling (Orlon- weg 440). Geopend dag. 13.30-02 u. zaterdag en zondag 11-02 uur, jeugdbowlen zaterda en zondag 11-13 u. Biologisch Centrum Caprera (kleedkamer* openluchttheater Bloemendaal). Natuurpro ject „Bewegingen in het dierenrijk”. Geopend elke zondag 11-15 u„ 14-15 u. wandeling. Biologisch Centrum „De Duyvetil” (Voge lenzangseweg bij Oase). Tentoonstelling „Spo ren en prenten in het duin.-’ Elke zondag 11 uur natuurwandeling onder leiding van een gids (geopend 11-16 u.). Bezoekerscentrum Kennemerduin (Ingang Koevlak, Zeeweg, Overveen). „Van vloedlijn tot binnenduin, al wat leeft in de Noordzee, op het strand en in de duinen.” Geopend van 9-17 u. Thljsse’s Hof, (Mollaan naast Pannekoeken- huisje, Bloemendaal). Planten en vogeltuln in oospronkelijke staat. Geopend maandag t.m. zaterdag 9-12 u. en 13.30-17 u„ zondag 9-12 u. Dolflrama (Hotel Palace Zandvoort). Dag. shows om 10.30, 12, 14 en 16 u. ’s Avonds om 21 u. op dinsdag, vrijdag en zaterdag. Bowlingcentrum (Burg, van Fenemapleln) dag. geopend. dag. geopend. Luxemburg”; Krisiscabaret; Ivo de Wijs’ Szmulewicz; Brecht en Këstner door leden Haagse Comedie. Melkweg, 21 uur: Peter van der Linden en Carol Linssen in mimeprogramma „Op le ven en dood”; dokumentair Aktueel Thea ter Smart Billy Smart; Jos van der Lugt popgroep; Nederlandse films. Paradiso, 21 uur: klassieke en popmuziek Amsterdams Philharmonisch Orkest m.m.v Vera Beths en Werner Herbers; Prinh Solution, popgroepen. Nieuwe de la Martheater, 20.15 uur: Toneel groep Globe met „Soldaat Tanaka” van Kaiser. I®

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 15