Verenigingsnieuws o® ite fcrafll inkomens wel degelijk kleiner Agenda k Openluchtbad Heerenduinen 1 mei open Nappa kleding VELDHUIS Suède- „Verschillen tussen hoge en lage Vernietiging gevraagd van vonnis staking te moeten beëindigen f rt 4 5 BONDEN IN HOGER BEROEP CONTRA HOOGOVENS MR. H. SLUIJTER (HOOGOVENS) WIL HAARLEMS VONNIS BEKRACHTIGD ZIEN 59 Kort IJmondnieuws 73 IJMUIDEN BEVERWIJK DONDERDAG 26 APRIL 19 73 TJMUIDER COURANT Strijdig Ten onrechte u- ;rs. Losmaken City Theater Stadsschouwburg Kennemer Theater II nd Verwarrend as wl au Luxor Theater Heemskerk Kennemer Theater I voor dames en heren •n ag I Beverwijk 193 «AWW» t t Beverwijk Velsen-Noord Wijk aan Zee B reestraat 12 Beverwijk Tel. 25629 Heemskerk V eisen-IJ mui den Velsen-IJmuiden (Van een onzer verslaggevers) >3 ADVERTENTIE rechtbank WWW Felison, op land- tweede TENTOONSTELLINGEN DIVERSEN Donderdag tot en met zaterdag draait BIOSCOPEN Ten aanzien van de mening van de president van het Haarlemse Hof, dat het op de weg van de bonden zou liggen de meningen van niet bij hen aangeslo ten werknemers te peilen, merkte de procureur op, dat een dergelijke peiling van niet-leden strijdig is met de statu taire doelstelling van de bonden, die zich alleen bezig houden met het behartigen van de belangen van hun leden. Indien de president bedoeld zou hebben, dat Hoogovens deze mening moest peilen, dan heeft de opmerking geen betekenis. DONDERDAG 28 APRIL Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. zien van staking en hoe wordt de taak van de rechter daarbij gezien?”. Verder behandelde mr. Rood hetgeen het Cen traal Akoord inhield en welke de drie (bekende) kernpunten van de bonden waren. Daaraan verbond hij onlosmake lijk een overzicht van de wijze waarop de onderhandelingen verliepen. Ook het Kort Geding, het vonnis en de grieven van Hoogovens tegen de staking passeer den daarbij de revu. ,.De avonturen van Flipper’ U weel wel, die gezellige dolfijn die zo leuk kunstjes doet, maakt de zondagmatinee vol. maximering of afvlakking van de com pensatie de in het Centraal Akkoord neergelegde bindend»» afspraken denkt uit te voeren. in de avondvoorstellingen „Het autorit je”. In de nachtvoorstellingen van vrij dag en zaterdag wordt „Sex and life” deel II vertoond en zondagmiddag kan er gelachen worden met Jerry Lewis in „Wie past er op de winkel”. En als Jerry dat doet, kun je er verzekerd van zijn dat er dolle dingen te gebeuren staan. Het verhaal van de drie legerchirur- gen die tijdens de Koreaanse oorlog de verminkte soldaten, die per helikopter vanaf het front naar het veldhospitaal worden gebracht, moeten opkaleateren, dat verhaal dat „M.A.S.H.” heet, is van donderdag tot en met woensdag te zien in de avondvoorstellingen van de tweede bioscoop die het Kennemer Theater rijk is sinds vorige week. „Amen broeder, amen”, van woensdag tot en met vrijdag, en op zondagmiddag. In de eerste zondagmatrinee draait „Het teken van Monte Christo” VRIJDAG 27 APRIL Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker- straatweg 14.30-17.30 en 19-21.30 u. VRIJDA G27 APRIL Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a: 19-21 u. e r e it P g it n i- 8 De procureur had het redelijk gevon den wanneer de bonden gesteld hadden dat de inkomensnivellering te langzaam naar hun zin ging. Dat de verschillen tussen de hoge en lage inkomens steeds groter werden .berustte volgens hem zoals reeds gezegd op een onjuiste voorstelling van zaken. oordeel niet toe of de leden dat nu juist of onjuist deden. Hij mag maximaal statutair beoordelen of de vormvoor schriften bij de besluitvorming in acht zijn genomen. Na enkele opmerkingen over de juris prudentie op het gebied van het sta kingsrecht, merkte mr. Sluijter op: Nu met een inflatie van minstens zeven percent per jaar rekening wordt ge houden, kan het streven van de Indus triebonden naar een maximum in de bijsturing alleen gezien worden als een streven naar betere arbeisvoorwaarden voor sommige werknemers gecombineerd met een streven naar slechtere arbeids voorwaarden voor andere werknemers”. In dit verband gaf hij het voorbeeld van een werknemer, die met een salaris van vijftigduizend gulden bij een 7 pet. geld ontwaarding van de vakbonden maxi maal 1750 compensatie krijgt en van Hoogovens 3500. De houding van de bonden tegenover het midden- en hoger kader vond de procureur onrechtvaardig, vooral omdat zij Hoogovens als werkgever tot „onbe hoorlijk gedrag” willen dwingen. „Aldus trachten de Industriebonden Hoogovens te bewegen tot wanprestatie bij de uit voering van lopende arbeidsovereenkom sten met midden- en hoger kader, al thans tot een uitvoering van die over eenkomsten in strijd met de eisen van de goede trouw. Het argument, dat het slechts om vijftienhonderd werknemers gaat, is uiteraard niet relevant. Ook tegenover deze werknemers is Hoogo vens verplicht zijn arbeidsovereenkom sten behoorlijk na te komen”, aldus mr. Sluijter. De president van het Haarlemse Hof heeft op 5 maart gesteld, dat staking rechtmatig is, tenzij.en dan kwamen er diverse bijkomende bepalingen als niet serieus onderhandelen, inbreuk op bestaande bepaling en schade beogen. Mr. Rood betoogde, dat de Haarlemse president blijk heeft gegeven van een verkeerd idee over wat de bonden zijn. Bonden zijn belangengroepen ten behoe ve van hun leden. Bonden komen niet op voor de belangen van een onderne ming. Er kan niet getwijfeld worden over de vraag of de arbeidsvoorwaarden van de leden der bonden over het alge meen verbeterd zouden worden als de verlangens ingewilligd werden. Juist daarover gaat het en niet over de vraag of voor een kleine groep andere werkne mers eventueel geen verbetering in de arbeidsvoorwaarden aan de orde zou zijn. Bovendien is een bond een vereni ging, waarin de leden ook de hogere employé’s het beleid in abstracto be palen en in casu het in concreto juist bepaalden. Aan de rechter komt het AMSTERDAM/IJMUIDEN. —„De bonden vragen het hof NIET vast te stellen dat zij gelijk hebben. Hoogovens heeft het Hof gevraagd vast te stellen dat wat de bonden willen zo onbehoor lijk is, dat een aktie om die wil kracht bij te zetten, verboden moet worden en gebrandmerkt als onrechtmatig. En dat terwijl Hoogovens zich niet houdt aan het Centraal Akkoord. De bonden vra gen het Hof om vernietiging van het vonnis van het Hof in Haarlem”, aldus de kern van het pleidooi van mr. Max Rood, procureur voor de Industriebon den NVV en NKV, die bij het Amster damse Gerechtshof in Hoger Beroep wa ren gegaan en welk beroep woensdag in Amsterdam diende. Mr. Rood meende, dat de Haarlemse president ten onrechte heeft geformu leerd, dat er een algemeen ongeschreven rechtsbeginsel zou bestaan: de mening te peilen van hen die in mindere mate vooruit gaan. Overigens heeft het Cen traal Akoord al bepaald dat sommige groepen meer vooruit zouden moeten gaan dan andere. Door dat Akkoord te ondertekenen, verplichtten de centrale werkgeversorganisaties zich reeds, die afgevlakte lijn uit te voeren. Als zij daarmee in strijd met hun verplichtin gen tegen het hoger personeel zouden handelen, dan hadden zij dat vóór 6 december 1972 moeten bedenken. Toen al legden zij zich vast wat betreft de autonome loonstijging als wat betreft de prijscompensatie. Hoe „bruikbaar’ is de vrouw? Deze vraag zou centraal kunnen staan bij de wulpse Duitse rolprent „Hausfrauen Re port” van Eberhard Schröder, die don derdag tot en met woensdag (uitgezon derd koninginnedag) ’s avonds in het City Theater draait. Volgens de makers is de film gebaseerd op een in de Bondsrepubliek ingesteld onderzoek naar huwelijkstrouw, partnerruil en het ge drag van Duitse vrouwen. Alle moeilijkheden bij de c.a.o.-onder- handelingen zijn volgens mr. Sluijter niet zozeer terug te brengen op finan ciële verschillen, maar veel meer op de poging om landelijk een duurzame ombuiging van de inkomensverdeling tot stand te brengen. Volgens de pro cureur hebben de bonden dit buiten de rechter herhaaldelijk te kennen gegeven. Hij vond het dan ook een onredelijke zaak, dat een dergelijke „Buck, de priester en de duivel” (Buck and the preacher) is zaterdag- en zon dagavond in Stadsschouwburg te zien. De film gaat over een groep vrijgelaten slaven, die na de burgeroorlog op weg zijn naar het westen om daar een vreed zaam bestaan te vinden. Onderweg wor den zij overvallen door een bende nach telijke ruiters, maar tenslotte eindigt alles in de gezochte vreedzaamheid. Sid ney Poitiers, die samen met Harry Bela- fonte de voornaamste rollen bezet, regis seerde de film. Verwarrend vond mr. Sluijter de hou ding van de bonden n 1968, vergeleken bij die van nu. Na het verstrijken van de eerste cao zijn zij niet ingegaan op het voorstel van Hoogovens om geza menlijk door middel van een enquête te onderzoeken of het hoger personeel iets voelde voor een uitbreiding van de cao- werkingssfeer, terwijl de bonden nu wel een uitbreiding eisen. Hij merkte op dat de representativiteit van de Industrie bonden in de groepen 15 tot en met 20 veel lager is dan die van de Vereniging voor Hoger Hoogovens Personeel. Hij zei het een novum te vinden, de werknigs- sfeer uit te breiden tot die groepen welke men tegelijkertijd een offer wil laten brengen. Een van de resultaten van dit onder zoek is dan het verschijnsel dat de vrouw haar fraaie lichaamsvormen in haar vrije tijd kan aanwenden om aan royale bijverdiensten te komen. Maar ze kan ook door haar echtgenoten worden ingezet ten gerieve van hun chefs. Dan zijn er nog de vrouwen die zich verve len omdat manlief zich teveel bezig houdt met zaken. Of de vrouw die zich ondanks haar huwelijk gewoon eenzaam voelt en dan maar op de sextoer gaat in wat in het Nederlands .Vrouwen In hun vrije(rs) uren” heet. Als Hoogovens aanvoert, dat de koop kracht van de hoger betaalden er niet op achteruit mag gaan, dat zij in netto besteedbaar inkomen ondanks de stijging van prijzen van goederen hetzelfde moe ten kunnen blijven kopen dan bete kent dat ondanks het bepaalde in het Centraal Akkoord geen matiging bij prijscompensatie. De vraag komt naar voren hoe Hoogovens zonder dergelijke De tweede zondagmiddagvoorstelling ruimt plaats in voor „The Mechanic’’ met in de hoofdrol Charles Bronson. Grote bedenkingen had mr. Rood te gen de opmerking van Hoogovens als zouden er in de functiegroepen 15 tot en met 17 wèl leden van de bonden zijn, doch deze zijn tegen hun onderbrenging in de CAO. Mr. Rood noemde dit niet alleen oncontroleerbaar, omdat Hoogo vens geen cijfers heeft, maar vond dat Hoogovens de bonden oproept tot revo lutie. Hij achtte het een gevaarlijke zaak, omdat zou de rechter hierop ingaan iedere werkgever in de toe komst kwestieus kan stellen of de bon den wel namens hun leden spreken. Dat In een ruim betoog heeft Stadhuis Velsen, Plein 1945, IJmuiden, is van maandag tot en met vrijdag te bezichtigen: 10-12 uur. DONDERDAG 26 APRIL Progress-sociëteit, Const. Huijgens- straat 20 u. amateurfilmfestival. Donkey Shot, A. Verherentstraat. 20 u. manuele expressie. Dam. Ruijsdaelstraat. 20 u. Tropica. Easy. Ppopulierenlaan. Geopend voor hulpverlening van 20 tot 23 uur- Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44: 19-21 u. VRIJDAG 27 APRIL Hulpdienst Help een handje. Van maandag tot en met zaterdag van 8 tot 10 uur: Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geo pend van 9 tot 12 en 13.30 tot 15.30 uur. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44: 10-12.30, 14-17.30 en 19-21 u. Amstel- straat 44: 15-17-30 en 19-21 u.; Parmen- tierstraat 2: 15.30-17 en 18.30-20.30 u. „M.A.S.H.” vormt als ilm een satire op de oorlog, boordevol humor, vaak zwartgallig. zou met recht het einde zijn van het georganiseerd overleg. Ten aanzien van de VHHP (Vereniging van Hoger Hoogovenpersoneel) stelde mr. Rood, dat de bonden geen bezwaar hebben tegen mee-onderhandelen door die zijde. Tijdens het overleg met mr. Kranenburg verklaarden vertegenwoor digers van die vereniging op 11 april van dit jaar, dat zij technisch nog niet ge reed zijn om nu al over de CAO te onderhandelen. Een apart hoofdstuk wijdde de procureur vervolgens aan wat hij noemde „de cijfers van Hoogovens”. Daarin besteedde hij aandacht aan de loongetallen van 1946, 1967 en 1972. Vervolgens wenste hij te weerleggen de opmerking van Hoogovens als zou hier van „politiek” sprake zijn. Hij noemde het kinderachtig te spreken over één werkgever, terwijl Hoogovens weet dat dezelfde eisen zijn gesteld aan de Vrijburcht Vrtjburglaan). 19.30 u. openbar» raadsvergadering. Films to («to totowto herstructurering verwezenlijkt moet worden door acties bij één bedrijf. het er niet mee eens dat de bonden zonder meer bij een individuele werkge ver een dergelijke belangrijke nationale zaak willen afdwingen. Volgens hem weigeren de bonden iedere vorm van geleidelijkheid door de bijsturing van de hogere inkomens abrupt „af te toppen” en worden het midden- en hoger kader niet bij het overleg gekend. „Nu zullen de bonden tegenwerpen, dat men toch ergens moet beginnen en dat het nu vrijstaat bij Hoogovens in het kader van de c.a.o.-onderhandelingen op een verdere nivellering van inkomens aan te dringen”, vervolgde mr. Sluyter. „De bonden zullen dan echter een grote terughoudendheid moeten betrachten en zij zullen moeten weten, waarover zij spreken, willen zij niet in inconsequentie vervallen en kennelijk onredelijke eisen formuleren. Voorts zal dan omdat de onderhavige eisen bij het c.a.o.-overleg van Hoogovens worden gesteld de ontwikkeling van het inkomensbeleid bij het staalconcern een uitgangspunt moe ten zijn”. Kennemer Oudheidkamer (huize Schey- beeck, Velserweg 2j. Geopend op woensdag van 14.30 tot 17 uur en op donderdag van 19.30 ot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23. Beverwijk, tel. 02510- ’5120. twee uur durend mr. Rood woensdag voor de president van het Amster damse Gerechtshof mr. L. W- T. Schröder het standpunt van de bon den uiteengezet. Hij noemde het een markant punt, dat wat de bonden vragen, de werkgever niets extra kost. De werkgever spant zich in om de door hem niet gewenste ont wikkeling tegen te gaan in de vorm van: wij waken voor de belangen van het hoger personeel, dat zich zelf door toedoen van de Industrie bonden niet mag verdedigen. Daarnaast ging hij dieper in op de vraag „hoe Is rechtsopvatting ten aan- Mr. Sluijter zei het een vreemde zaak te vinden dat de vakbonden in tegenstel ling met de in brede kring gestelde eisen voor een rechtvaardig inkomensbeleid en met de door het NKV en NW eerder gedane uitspraken „nu plotseling wel pretenderen te weten wat een recht vaardige inkomensverdeling is”. Hij was De houding van de Industriebonden vond de procureur alleen te begrijpen tegen de achtergrond van hun streven zich los te maken van het „establish ment”, de democratie in eigen geledin gen te vergroten en het harmoniemodel los te laten. Evenals tijdens het kort geding in Haarlem bleef mr. Sluijter bij zijn me ning dat de bonden niet serieus onder handeld hebben en direct aanstuurden op een staking. Het verweer van de bonden daartegen, sneed volgens hem geen hout. Alleen vlak voor de actie is nog voorgesteld te praten, maar gelet op het tijdstip waarop concessies zijn ge daan, zijn deze aanbiedingen niet serieus te nemen. Hij zei dan ook. dat staking niet als uiterste middel is gebruikt. Volgens hem vormden de concessies van Hoogovens daarentegen wel een ba sis voor een verder gesprek, een gesprek dat tijdens de informatie Kranenburg nog niet is afgesloten maar bemoeilijkt wordt door de vakbonden. Breezicht, bejaardentehuis. Keizer Wilhelm straat. oud-IJmuiden, klucht „Patricia”, 19.30 u., door toneelver- Het Voetlicht. P.v.d.A., 20.30 uur in gebouw Velser- j duin, Velserduinplein, IJmuiden, verga dering. j Sporthal Zeewijk, Planetenweg, IJ- muiden-west, 19-23 u. BC Velsen. R.K. Gemengd Koor, 19.30 u. repetitie In zaal Petruskerk, Mercuriusstraat, IJ- muiden-west. COV IJmuiden, 20 u. repetitie in Cul tureel Centrum, Moerbergplantsoen 22 Kennemer Theater (Zeestraat). 19 en 21.11 u.„Het autoritje”. Het appèl tegen de uitspraak in het kort geding van Hoogovens tegen de indu striebonden. Hoogovens’ raadsman mr. H. J. Sluiter in gesprek met de directie leden M. Davidse, M. Albrecht en J. Hooglandt. metaalindustrie, de textielindustrie, de metaalnijverheid, de confectie-industrie, de bierbrouwerijen, de zuivel, AKZO, Philips, Unilever en de Koninklijke Shell. De eisen zijn een uitwerking van het Centraal Akoord en geen politieke re volutie. Bovendien zijn die eisen eenma lig, want de bonden hebben gesteld niet voor eens en altijd centen inplaats van procenten te zullen verlangen. Als de eisen toch politiek zijn, dan is weigeren daarvan en dus ongelimiteerd doorver hogen, even politiek zo besloot mr. Rood. Geen erg opzienbarende uitslagen dus van dit onderzoek. Maar de makers van de film menen toch dat deze sexbele- venisien van bijverdienend» vrouwen VRIJDAG 27 APRIL Velserbad, Briniostraat, IJmuiden. ge mengd zwemmen: 6.30-8 u.; 12.15-13.15 u.; 16.45-18. u.; 19.30-21 uur. Stichting Huishoudelijke en Gezins- voorlichting, spreekuur leidster 9.30-12.30 uur in Willebrordstraat 102. IJmuiden; tel. 10715 Wereldwinkel, Markt Santpoort-noord, 9.30-16 uur. Stadhuis Velsen. Plein 1945, IJmuiden. 11 uur uitreiking koninklijke onder scheidingen door burgemeester drs. J- Reehorst. Openbare bibliotheek Velsen. Centrale bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden, 14.30- 17.30 u. en 19-21.30 u.; Centrale jeugd- en tienerbibliotheek, Willemsbeekweg 96. IJmuiden-oost, 15.30-17.30 u.; filiaal Wüstelaan 79. Santpoort-noord, 19-21.30 u.; filiaal Wijkerstraatweg 177. Velsen- noord, 14.30-17.30 u. en 19-21.30 u-; fili aal Zeewijkplein, IJmuiden-west, 14.30- 17.30 uur. Bejaardensoos, 14-16.30 u. in gebouw Leger des Heiis, Edisonstraat 14, IJmui den. Chr. Mannenkoor IJmuiden, 20 u. ge zellige avond in Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen 22, Damclub Sportief, 20 u. clubavond in Patronaatsgebouw, Willemsbeekweg, IJ muiden-oost. PEN-centrale, Kanaalstraat 257, IJ muiden, 20 u. AVRO’s Top-Pop met disk-jockey Anthonie Parker. Stadsschouwburg. 20 u. een selectie uit Oliver Twist”, door kinderkoor De Jonge Stem- De Rijmonders. 20 u. in Havenrestau rant, Trawlerkade, IJmuiden, instructie- avond kaartlezen. VRIJDAG 27 APRIL Dr. Prinsenhal, Maerelaan. 10 en 10.45 u- finale schoolhandbaltoemooi, daarna prijsuitreiking. Lichtboei, Maasstraat 20 u. klaverjas sen. Progress-sociëteit, Const. Huijgens- straat. 20 u. amateurfilmfestival. Donkey Shot, A. Verherentstraat. 20 u. discotheek. Openbare bibliotheek. Kerkweg 45: 14- 17.30 en 19-21 u.; Ruijsdaelstraat 7: 15-30-17.30 u. Naar Artis. Het buurthuis „De Lichtboei” aan de Maasstraat. Vertrek vrijdag 27 april voor de kinderen een excursie naar Artis. Inschrijving in „De Lichtboei” aan de Maastraat. Vertrek om 10 uur. Pieter Vermeulen Museum, in Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen 22. IJmuiden. maandag tot en met vrijdag 10-12 u. en 14- 16.30 uur. IJMUIDEN. Het gemeentelijk openluchtbad Heerenduinen in IJmui- den-Oost gaat dinsdag 1 mei open. Op al le dagen daarna zal dan het zwembad van 10 uur 's morgens a geopend zijn. In de zomervakantie is het openings uur vervroegd; dan zal men vanaf half zeven 's morgens kunnen zwemmen. Het Velserbad aan de Briniostraat in IJmuiden zal gedurende de openstelling van het openluchtbad Heerenduinen op tondagen gesloten zijn. Receptie. Dinsdag 1 mei neemt hoofdbode J. Pel van de gemeente Be verwijk afscheid wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Na afloop van het officiële gedeelte bestaat er van vijf uur ’s middag af voor een ieder gelegenheid de heer en mevrouw Pel in de Salie des pas perdus van het Stadskantoor de hand te druk ken. (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM. „Bij Hoogovens heeft zich in de loop der jaren een aanzienlijke inkomensnivellering ont wikkeld, zodat het relatieve verschil tus sen laag en hoog salaris van 1:5,69 tot 1:2,64 Is gedaald sedert 1946”. Aldus mr. H. J. Sluijter, die gisteren het standpunt van het staalconcern tegenover het Am sterdamse Gerechtshof verdedigde. Deze gegevens waren volgens de procureur aan de vakbonden bekend toen zij met hun acties begonnen. Nu de Industrie bonden tegenover hun leden en tegeno ver de rechter een verkeerde voorstel ling van zaken hebben gegeven, zijn volgens mr. Sluijter op grond hiervan alle acties bij Hoogovens onrechtmatig te noemen en dient de uitspraak van de Haarlemse rechtbank bekrachtigd te worden. door hun smakelijker dan ooit worden opgediend. „Nishko, de zoon van het Indianen opperhoofd” draait in City op zondag middag. Deze indianenfilm laat in een spannend verhaal met vele indianenge vechten de liefde die is ontstaan tussen Nishko en zijn jonge paard Mecapo prevaleren. BIOSCOPEN City Theater, donderdag en vrijdag 20 4. „Vrouwen in hun vrije(rs)uren’’. TENTOONSTELLINGEN Museum Beeckestijn en goed Beeckestijn Velsen-zuid, dagelijks (be halve maandag) 14-17 uur. Galerie ’t Hart. Koningin Wilhelminakade 74, IJmuiden, dagelijks 10-18 uur expositie werken van Tom Dorbeck; tot en met 10 mei. DONDERDAG 26 APRIL Openbare Bibliotheek Velsen. filiaal Zeewijkplein, IJmuiden-west, 19-21.30 uur. Fauna Felisena. 20 u. in Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen 22, IJmui den. con'tactavond. PEN-centrale, Kanaalstraat 257, muiden, 20 u. film „Dynamite Jack”, bej aardentehuis, oud-IJmuiden.

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 5