Griekse kolonels Zweedse prins bedreigd met raken in paniek V erzending van Puzzel wd lil® w zeeoost x/orrn Omzetverlies door staking Knelpunten Ue $o£itf)oetje nodigt u uit voor een speurtocht. Alphenaar Japan lamgelegd door stakingen 41 n Nu Stereo 8 in uw auto! Compleet geïnstalleerd voor f.149," op wegen olriWerieur 10 miljoen ontvoering GRANDIOOS IDEE B.V. autobedrijf Van Wijk Plus: nieuwe stereo 8 cartridges met forse korting! Plus: unieke ruilservice Stereo-8 cartridges Grammofoonplaten nieuws i II'- 17 1973 APRIL V R IJ D A G 2 7 Ssso Bij Amsterdamse Droogdok: 2 Boerderij-Restaurant '3 Ja Mercedes-Benz rijplezier door veiligheid ^10 Uw Deense gastvrouw Liljan OUerup Post Uw gastheer Fons Post zacht licht L tintelfris Ontdek zelf de klasse van Mercedes-Benz Iedere woensdag serveren wij het ORIGINEEL SKANDINAVISCH BUFFET 15,per persoon Reserveringen tel. 265110. Haarlem, Amsterdamsevaart 114, tel. 023-317710 Overveen, Bloemendaalseweg 329, tel. 023-326250 Vogelzang heeft een afdeling modieuze tassen. Enorm, echt iets voor u. Laimböck en Gold-Pfeil waarborgen de kwaliteit. KRUISWEG 47-49 HAARLEM TEL. 023-320244 uiteindelijk belandt u bij de spor tieve modellen als 350 SL, 350 SLC, 450 SL en 450 SLC. Wagens waar in veiligheid is gecombineerd met komfort van de hoogste klasse. U bent te allen tijde welkom voor een uitgebreide proefrit. Een speurtocht langs de vele veilige modellen van Mercedes. Om te beginnen: de 200 en 220 modellen met de zuinige 4-cilinder benzine motoren. Dan de Diesels 200 D en 220 D, die komfort op een per fecte wijze met economie combi neren. Daarna de representatieve modellen 230, 250 en 280, die uitgevoerd zijn met krachtige 6-cilinder benzinemotoren. Vervol gens Mercedes’ nieuwe dimensie in autorijden: de onlangs geïntro duceerde S-klasse, die varieert van de 280 S tot en met de 450 SEL.En in 7U0 fflCG'3 ,n Keuken,’n 9 W er’nslaapkan^njaknddeonwer menbejV^ 'tricién. doCUme^alle- 9'eter?onze^ebre Vraag alleen bij: Esso Servicenter R.Coynelisse Schipholweg, Haarlem Esso Servicenter Voorham Cruquiusweg, Heemstede Esso Servicenter Stokman Haarlem B.V. Karei Doormanlaan 3-7, Haarlem IHSSSil o ADVERTENTIE PUZZEL NUMMER 17: ADVERTENTIE V 1 1 -j 2 023’ tel.-. 3 3 4 4 ADVERTENTIE 5 5 6 6 7 7 8 8 de 9 9 10 10 11 11 12 12 13 13 14 14 19 15 ADVERTENTIE ADVERTENTIE MODE Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, ach ter de naam van het schip vermeld. GROTE HOUTSTRAAT 26 - 28 HAARLEM Voor uw parties, recepties en diners SPORTWEG 5 - PLANETENLAAN Volg bordjes „Haarlem-stadion”. Dat Grieken en toeristen deze week vergeefs grepen naar „Le Monde”, „Figa ro” en „De Herald Tribune” betekent dat het regime toegeeft dat het deze sterke positie niet meer bekleedt. Intussen doen exemplaren van de his torische „Vradimi” van maandag, die ge durende drie kwartier in de Atheense straten circuleerden, nu op de Zwarte markt 150 drachmen (15 gulden). Juridisch heeft de inbeslagneming van deze krant, van de „Thessaloniki” en van de Engels-talige „Athens News” (die op alle ambassades wordt gelezen) een wis selvallige nasleep. In de stad Thessaloniki werden de autoriteiten door een rechter lijk college in het ongelijk gesteld. Het zelfde gebeurde in de stad Florina in Noordwest-Griekenland. I.v.m. 75 jubileum van DGG bij aankoop van het le Piano-Ko<nzert van Tschaikowsky: Sviatoslav Richter, piano Wiener Symphoniker o.l.v. H. von Karajan ontvangt u een GRATIS DGG LP van L. van Beethoven: PIANO SONATES Wilhelm Kempff, piano A.s. zaterdag 28 april organiseren wij een naaldcontroledag Verticaal: 1. pastoor, 2. sec., 4. aal, 5. orde, 15. Oslo. 18. ho, 19. i.e., 20. vol, 22. e.a., 23. p.k., 25. torn, 26. toet, 29. ome, 30. koevoet, 31. stamper, 32. Rie, 34. akker, 35. n.n., 37. st. 38. droog. 41. monitor, 42.oog, 43. sr., 44. neet. 45. adem, 46. Ee, 47. eoi, 48. linaal, 54. rage, 56. das, 57, glad, 59. dr. 60. se., 62. op. 63. mr., 65. ene, 66. nut, 67. sie, 68. the, 71. ia, 72. d.p. Argentinië: ms „Altenburg” (2-5); Au stralië: ms „Botany Bay” (1-5); Brazilië: ms „Altenburg” (2-5); Canada: ms „CP Trader” (2-5); Israël: ms „Albion” (3-5); Japan: ms „Elbe Maru” (1-5); Verenigde Staten: ms „Sea-Land Exchange” (2-5); Z.-Afrika: ms „Tabora” (2-5). Links en rechts in het diagram komen woorden van vijf letters. De laatste letter van de woorden links en de eerste letter van de woorden rechts vormen het begin en het einde van de middelste woorden. Hiervan staat de omschrijving echter niet in de juiste volgorde. Als men de puzzel goed heeft ingevuld, kan men in de cirkels van boven naar bene den een gezegde lezen. Prijswinnaars puzzel nummer 16: 10 Mevr. J. van Gils, Velserduin- weg 46, IJmuiden; ƒ7,50 B. Zeeuw, Tussenbeekseweg 48, IJmuiden; 5 B. Snijders, P.C. Hooftlaan 46, Driehuis; 10 A. Heenen, Pijlslaan 1, Haarlem; ƒ7,50 J. Koedijk, Lombokstraat 18, Haarlem; 5 Y. V.D. Veldt, Oranje straat 107, Haarlem Er heerst in deze plaatsen geen staat van beleg en theoretisch zou de tekst dus nu weer mogen worden verspreid. De overtuiging heerst echter, dat wan neer dit gebeurde de staat van beleg opnieuw zou worden ingesteld, of dat de benden van de militaire politie eigen machtig zouden ingrijpen. De officieren van justitie in deze steden zijn intussen in beroep gegaan. Als de huidige stroomversnelling blijft aanhouden wordt het tamelijk plausibel dat meer en meer figuren binnen het regime het zinkende schip zullen verla ten. Men ziet daar nu al tekenen van in het, zorgvuldig door het regime uitge kamde, rechterlijke corpsen, men zou het spoedig ook kunnen meemaken met figuren uit het diplomatieke corps en tenslotte binnen het leger. De alternatie ve, en heilloze ontwikkeling zou zijn, dat beruchte figuren als loannidis (bevel hebber van de militaire politie die ver antwoordelijk is voor de jongste arresta- tiegolf), de zaak meer en meer zelf in handen zouden gaan nemen om een waar schrikbewind uit te gaan oefenen. Hierbij komen nog de kosten van het huren van andere schepen en overige inkomstendervingen. Elf reeds voor de Staking afgesloten orders zag de ADM geannuleerd worden en één opdracht ging vanwege de Staking niet door. Deze twaalf orders zijn alle naar het buiten land gegaan. Tijdens de stakingen wer den ook geen nieuwe opdrachten meer ontvangen. Dit heeft de ADM-directie meegedeeld op de gisteren gehouden aandeelhouders vergadering. Zij meent voorts dat het verlies van de goede naam van Nederland als land met een grote arbeidsrust, op langere termijn merkbaar zal zijn. „Het vertrou wen van enkele klanten is ernstig ge schaad”, aldus de ADM-directie. Deil-Tiel-Arnhem: In verband met de bouw van viaduct wordt het verkeer ter plaatse over een rijstrook vanaf de hoofdrijbaan geleid.Dit geldt voor beide richtingen. Hiervoor is een snelheidsbe perking ingesteld tot 70 km per uur alsmede een inhaalverbod. Den Haag-U(recht: Er vinden recon- structiewerkzaamheden plaats tussen de af_ en toeritten Zevenhuizen en Moor drecht. Op dit werkvak is de rijbaan voor het verkeer in de richting Den Haag afgesloten. Het verkeer in de richting Utrecht moet ook rekening houden met reconstructiewerkzaamheden ter hoogte van Zoetermeer. TOKIO. Het werk komt in Japan bijna geheel stil te liggen door een staking van het spoorwegpersoneel, die gisteren is begonnen voor looneisen en het stakingsrecht. De staking zal min stens twee dagen duren en is al overge slagen op bus- en taxibedrijven. De toestand wordt nog erger door een 72-uursstakiing van havenarbeiders en een staking van PTT-pesrsoneel. De pilo ten van de grootste luchtvaartmaat schappij All Nippon Airways staakten voor de tweede dag. Ziekenhuispersoneel en de helft van de onderwijzers van het land hielden er gisteren enkele uren mee op. De regering heeft de eisen afgewezen en de stakingsactie betiteld als een ge vaar voor de democratie. Zij vreest dat toegeven aan de looneisen de inflatiebe- strijding zal doen mislukken. 28. o.o., 30. kolos, 32. r.r., 33. oma, 35. nar, 36. ets, 38. die, 39. rekenen, 40. tateren, 41. moesson, 45. apekool, 49. oor, 50. ree, 51. Dee, 52. gei, 53. n.g., 55. teder, 58. in, 59. das, 61. tam, 62. olm 64. tergen, 67. sparta, 69. on, 70. ui, 72. d.i., 73. ha, 74. rem, 75. stamper, 76. vel. (Van onze redacteur in Istanlboel) ISTANBOEL. De tijdbom die oud- premier Karamanlis met zijn verklaring van deze week heeft laten ontploffen heeft zijn effect niet gemist. Het Griekse regime vertoont onmiskenbare tekenen van paniek. Inbeslagname van buitenlandse kran ten was in Athene niet meer vóórgeko men sinds de eerste dagen na de staats greep. Het was een doorlopende bron van trots voor de kolonels dat ze zo stevig in het zadel zaten dat de Griekse intellectuelen alles wat er in het buiten land tegen het regime geschreven werd mochten lezen, met uitzondering dan van de bladen uit Cyprus. Drink Claerjn als 'tjonge moet zijn De Zweden hebben slechte ervaringen met de Oestasji-beweging, die verant woordelijk is voor de moord op de Joegoslavische ambassadeur in Stock holm, twee jaar geleden en ook voor de kaping van een SAS-vliegtuig in sep tember vorig jaar. Links: 1. uitgestotene, 2. Europese hoofdstad, 3. overschot, 4. dik touw, 5. nauw straatje, 6. afzonderlijk, 7. houten gebouw, 8. monster, 9. grillig (kunststijl), 10. interest, 11. vertering, 12. hevige wind, 13. trottoir, 14. strijdperk, 15. deel van een jas. Geleen-Heerlen: Ter hoogte van Nuth Is de ritj baan voor het verkeer in de richting Heerlen afgesloten. Er bestaat een afgemeen inhaalverbod en een snel heidsbeperking tot 50 km per uur. De belangrijkste knelpunten op Nederlandse wegen zijn: Alkmaar-Haarlem: Aan de uitrit van de Velsertunnel op de rijbaan Alkmaar-Haarlem worden reconstructie werkzaamheden uitgevoerd om een aansluiting op de rijksweg Vel sertunnel-Amstelveen mogelijk te ma ken. In verband hiermee dient het ver keer rekening te houden met de afslui ting van een of meer rijstroken. Amsterdam-Hoevelaken: Op het gehele trajekt worden werkzaamheden uitge voerd om de weg uit te bouwen tot een volwaardig autosnelweg. Leiden Alphen aan de Rjjn-Bodegra- ven: Wegens werkzaamheden zullen op deze rijksweg stremmingen ontstaan. Er is een aftellende snelheid tot 50 km per uur, een inhaalverbod en een stopver- bod. Deze maatregelen gelden tot 31 mei 1974. Rechts: 1. schaakstuk, 2. metaal, 3. communicatiemiddel, 4. voorschrift, 5. begrip, 6. halswervel, 7. elk, 8. vloeistof, 9. deel van het been, 10. gebrek, 11. larve van de langpootmug, 12. deel van het jaar, 13. lengtemaat, 14. breedvoerig, 15. telwoord. Volgens de tipgever die een krant opbelde en met een licht buitenlands accent sprak, ligt het in de bedoeling van de Oestasji met de ontvoering van de kroonprins 129 in Zweden en in1 Joegoslavië gevangen zittende Oestasji- leden te bevrijden. De tipgever gaf ook een adres in een voorstad van Stockholm op, waar de samenzweerders gevonden zouden kun nen worden. Dit adres bleek echter na controle door de politie niet te kloppen. Desondanks heeft de Zweedse politie de kroonprins, die een opleiding bij de ma rine volgt, direct onder strenge bewa king laten stellen. Duitse grensovergangen: Dinsdag 1 mei zal in verband met de 1-meiviering in Duitsland geen in- en uitklaring van vrachtvervoer door de Duitse douane plaats vinden. Vrachtauto’s worden die dag pas tegen middernacht doorgelaten. Gedurende de feestdag is het in Duits land niet toegestaan op autowegen ‘e rijden met vrachtauto’s, waarvan het totaalgewicht groter is dan 7500 kg. Bloemencorso bollenstreek: In ver band met het bloemencorso zaterdag 28 april dient het doorgaande verkeer op de autosnelweg Amsterdam-Den Haag via Wassenaar en op de weg Velsen-Haar- lem-Sassenheim, in beide richtingen re kening te houden met vertraging, tussen negen uur en ’s middags vijf uur. Midden: troep dieren, korting op het gewicht, gebaar, dierlijk wapen, schande, naaigerei, voorbeeld, keurtroep, vis, vo gel, vrucht, deel van een poot, gelooide huid, Westindisch eiland, gewicht. Uw oplossing uitsluitend per brief kaart dient uiterlijk woensdag aanstaan de in ons bezit te zijn, s.v.p. als volgt adresseren: Damiate Pers B.V., postbus 18, IJmuiden. De attente puzzelaar zal weinig moeite hebben gehad met het oplossen van puzzel nummer 16 Door een misver stand stond de oplossing er direkt on der. Uiteraard hebben wij alle inzenders mee laten loten voor de wekelijkse prij zen. Van ons heeft u nog te goed de oplossing van puzzel nummer 15. Deze luidde als volgt: horizontaal: 1. P.S.V., 3. i>arkiet, 8. Abe, 11. a.e., 13. Aa, 14. de, 16. l.n.. 17. schril, 21. respijt, 24. ode, 25. tot, 27. alk, AMSTERDAM. De enkele dagen geleden beëindigde staking bij de Am- sterdamsche Droogdok Maatschappij heeft een omzetverlies van ruim tien miljoen gulden veroorzaakt voor het be drijf. Gedurende de vijf stakingsweken is geen enkel werk verricht en het reparatiewerk aan zeven schepen werd geheel stilgelegd. Voor de reders-eige- naars van deze schepen is een schade ontstaan van ongeveer 7,5 miljoen gul den- o- (Van onze redacteur in Stockholm) STOCKHOLM. De Zweedse kroonpjrins Karl-Gustav staat sinds gisteren onder strenge politiebewa king na een anoniem telefoontje, waarin meegedeeld werd dat de Kroatische ter roristenorganisatie Oestasji van plan zou zijn de prins te ontvoeren.

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 17