Binnenlandse Zaken Buitenlandse Zaken Onderwijs en wetenschappen 19 APRIL 1973 VRIJDAG 27 r BUITENLANDSE ZAKEN EN ECONO MISCHE ZAKEN KONINKLIJKE ONDERSCHEIDINGEN (ridder Oranje-Nassau) EN VER- (letterkundige) (ridder Oranje-Nassau) Toelen, school MEVROUW G. V. VAN SOMEREN-DOWNER (VVD-voorzitter) (ridder Nederlandse Leeuw) A. een P. JONGELING (Tweede Kamer) (ridder Nederlandse Leeuw) MEVROUW G. BRAUTIGAM (oud-lid Tweede Kamer) (ridder Nederlandse Leeuw), J. J. A. BERGER (Tweede Kamer) (ridder Nederlandse Leeuw) MR. J A. G. BARON DE VOS VAN STEENWIJK (Hr. Ms. buitengewoon en gevolmach tigd ambassadeur te Bern) (commandeur Oranje-Nassau) (gouverneur Nederlandse Antillen) (ridder Nederlandse Leeuw) den van de directie NAVO- en WEU- zaken van het Ministerie van Buiten landse Zaken; mr. A. H. Croin, gevol machtigd minister, tijdelijk zaakgelastig de der Nederlanden te Saigon; A. A. Dijk, president van de Philipsvestiging Venezolana C. A. te Caracas; drs. A. van der Goot, hoofdadministratuer, raadadvi seur, toegevoegd aan de chef van de directie internationale technische hulp van het Ministerie van Buitenlandse Za ken; H. Harms, manager van de Alge mene Bank Nederland N.V. te Djeddah; L. J. van Hellenberg Hubar, directeur van de vestiging van de Algemene Bank Nederland NV te Hongkong; W. J. Hoot- sen, consul aan het consulaat-generaal der Nederlanden te Melbourne; H. baron Huyssen van Kattendijke, directeur In ternationale Handels- en Diamant Bank N.V. te Antwerpen; drs. H. Leopold, consul-generaal der Nederlanden te Jo hannesburg; M. Mourik, ambtenaar bui tenlandse dienst voor milieuzaken, toe gevoegd aan de directie economische sa menwerking; G. Rademakers, directeur van „Comercial Berkel S_A.” te Barcelo na; mr. F. G. Regtdoorzee Greup, han- delsraad aan Hr. Ms. ambassade te Ro me; mr. F. Terwogt, hoofddirecteur van de Royal Interoceian Lines, Hong Kong; pater J. Verheugd, lid van de sociëteit voor Afrikaanse missiën te Lomé (Togo); I. Verkade, gevolmachtigd minister aan Hr. Ms. ambassade te Tokio; J. Ch. G. Wesseling, administrateur, hoofd van de afdeling documentatie, hoofdafdeling on derzoek en documentatie van het Minis terie van Buitenlandse Zaken. d’Escury, chef van de directie buiten landse dienst van het Ministerie van Buitenlandse Zaken; H. Monde, gene- raal-overste van de sociëteit der Afri kaanse missiën te Rome; mr. A. R. Tammenoms Bakker, Hr. Ms. buitenge woon en gevolmachtigd ambassadeur te Moskou. tot officier in de orde van Oranje- Nassau, bij bevordering: C. P. de Boer, administrateur, hoofd van het bureau toelagen en vergoedingen van de directie buitenlandse dienst van het Ministerie van Buitenlandse Zaken; Th. J. Termeer, administrateur, hoofd van het bureau gebouwen buitenland van de directie buitenlandse dienst van het Ministerie van Buitenlandse Zaken. tot officier in de orde van Oranje- Nassau: mr. P. E. Barbas, voormalig directeur-generaal van de Fabrica Por tuguese de Fermentos Holandeses Lda. in Portugal; jonkheer mr. J. A. Beel- aerts van Blokland, gevolmachtigd mi nister aan Hr. Ms. ambassade te Bonn; R. Bergmann, hoofdadministrateur, chef van de afdeling organisatie en efficiency van het Ministerie van Buitenlandse Za ken; F. R. van Blommestein, vertegen woordiger van Pierson, Heldring en Pierson in Indonesië; H. Boissevain, ad ministrateur, hoofd van het bureau cul turele samenwerking van de directie culturele samenwerking en voorlichting buitenland van het Ministerie van Bui tenlandse Zaken; mr. E. Bos, ambassa deraad aan de permanente vertegen woordiging van het Koninkrijk der Ne derland bij het. bureau der Verenigde Naties en bij andere internationale orga nisaties te Genève; drs. J. G. Bruggeman, administrateur Hoofd van het bureau politieke NAVO- en WEU-aangelegenhe- Europese Gemeenschappen te Brussel; mejuffrouw C. J. B. Min (zuster Judith), werkzaam aan de bibliotheek van het Ursulinen Convent te Armidale. NSW (Australië); G. A. Olminkhof (broeder Novat), lid van de missie congregatie van de Witte Paters te Thibar (Tunesië); C. A. N. Pettersson, van Zweedse natio naliteit, honorair vice-consul der Neder landen te Lulea; broeder H. C. van Rooijen, lid van de congregatie der broeders van St. Joannes de Deo. econo misch directeur Sengerema hospitaal, Sengerema, (Tanzania); F. Slot, hoofd commies A, bij het bureau vreemdelin genzaken van de directie algemene za ken van het Ministerie van Buitenlandse Zaken; D. W. Stellweg, directeur van Philips Moyen-Orient te Damascus; M. H. Taylor, van Britse nationaliteit, hono rair vice-consul der Nederlanden te Sheffield; mejuffrouw C. N. Veerman, administratief ambtenaar aan Hr. Ms ambassade te Wenen; pater G. J. M. van der Ven, priester van de sociëteit der Witte Paters, missionarissen van Afrika te Bujumbura, Burundi; pater B. A. Verhey, lid van de congregatie der Mill Hill missionarissen, werkzaam te Lwak (Kenya); J. F. Willemse, directeur van het bijkantoor Duitsland van het Neder lands Zuivelbureau; pater A. M. Wijten- burg, lid van de congregatie der Mill Hill missionarissen, werkzaam als missi onaris in het bisdom Kisumu (Kenya). Benoemd zijn: Tot officier in de orde van Oranje- Nassau: J. N. Feij, ambassaderaad bij de permanente vertegenwoordiging van het Koninkrijk der Nederlanden bij de Or ganisatie voor Economische Samenwer king en Ontwikkeling te Parijs; dr. D. A. Was, wonende te Gex, Frankrijk, voormalig voorzitter van de Raad van Toezicht voor Octrooigemachtigden; A. de Zeeuw, wonende te Leicester, Enge land, deputy chairman en chief executi ve van de board of directors van British Enkalon Ltd., aldaar. BUITENLANDSE ZAKEN EN CUL TUUR, RECREATIE EN MAATSCHAP PELIJK WERK Benoemd is Tot ridder in de orde van de Neder landse Leeuw: professor dr. N. R. A. Vroom, wonende te Pontassieve (Tosca ne) Italië, voormalig hoogleraar-direc- teur van de Rijksacademie van Beel dende Kunsten. Benoemd zijn; tot commandeur in de orde van Oranje- Nassau, bjj bevordering: mr. J. A. G. ba ron de Vos van Steenwij k, Hr. Ms. bui tengewoon en gevolmachtigd ambassadeur te Bern. tot ridder in de orde van de Neder landse Leeuw: jonkheer D. van de Bran- deler, Hr. Ms. buitengewoon en gevol machtigd ambassadeur te Tunis; mr. A. F. Calkoen, Hr. Ms. buitengewoon en gevolmachtigd ambassadeur te New Del hi, tevens geaccrediteerd in Nepal, Sri Lanka en Birma; M. W. H. baron Collot R. J. A. Lingeman, oud-hoofdonderwij zer van de Karei van Gelderschool voor openbaar gewoon lager onderwijs te Arnhem, wonende aldaar; H. J. Lugt- meijer, hoofdonderwijzer van een school voor openbaar gewoon lager onderwijs te Apeldoorn, wonende aldaar; L. Pol dervaart, hoofdonderwijzer van een schoöl voor openbaar gewoon lager on derwijs te Sprang-Capelle, wonende al daar; J. H. H. Le Roux, oud-hoofdonder- wijzer van de St. Ludgerusschool voor middelbaar algemeen voortgezet onder wijs te Alblasserdam, wonende aldaar: F. Smit, directeur van een school voor biijzonder middelbaar algemeen voortge zet onderwijs te Appingedam, wonende aldaar; mr. J. N. G. Söhngen, oud-leraar aan het Tymstra atheneum te 's-Gra- venhage, wonende aldaar; J. H. Vogten, oud-directeur van de scholengemeen schap te Wijchen, wonende aldaar; W. J. de Bekker, oud-directeur van de school voor individueel technisch onderwijs te Heerlen, wonende aldaar; G. Blaau- boer, hoofdconsulent bij de Stichting Regionaal Orgaan voor het Leerlingwe zen Zuid-Holland Zuid, wonende te Gouda; A. de Nie, oud-directeur van de lagere technische school te Gouda, wo nende te Reeuwijk;B. van Rees, direc teur van de lagere technische school te Sliedrecht, wonende aldaar; Ch. A. Ser- rarens, oud-directeur van de r.-k. tech nische school te Oosterhout, wonende aldaar; J. Sparreboom, directeur van de christelijke technische school te Nijkerk, wonende aldaar; mejuffrouw C. H. M. van Emmerik, directrice van de school voor huishoud- en nijverheidsonderwijs St. Anna te Venlo, wonende aldaar; mevrouw M. C. de Jong- de Wilde, directrice van de le Gooise huishoud school, scholengemeenschap voor lager huishoud- en nijevrheidsonderwijs te Hilversum, wonende aldaar; A. G. H. van Liempt, adjunct-directeur van de school voor hoger economisch en admi nistratief onderwijs te Amsterdam, wo nende aldaar; drs. W. G. Nas, directeur van de katholieke scholengemeenscap voor lager en middelbaar economisch onderwijs te Rotterdam, wonende te ’s- Gravenhage; H. L. L. Wishaupt, oud vioe-voorzitter van de Vereniging tot het geven van beroepsonderwijs te Maas tricht, wonende aldaar; J. Boelsma, refe rendaris bij het Ministerie van Onder wijs en Wetenschappen, wonende te *s- Gravenhage; G. J. Buikema, referendaris bij het Ministerie van Onderwijs en Wetenschappen, wonende te Berkel en Rodenrijs; J. C. Dunn, referendaris bij het Ministe rie van Onderwijs en Wetenschappen, wonende te Amstelveen; L. Ravensber- gen, hoofdcommies A bij het Ministerie van Onderwijs en Weetenschappen, wo nende te Leiden; H. J. Rutgers, hoofd commies bij het Ministerie van Onder wijs en Wetenschappen, wonende te ’s- Gravenhage; M. C. Rijks, refrendaris bij het Ministerie van Onderwijs en Weten schappen, wonende te ’s-Gravenhage; J. W. M. van Spaandonk, redacteur onder wijs en geestelijk leven bij de „Nieuwe Rotterdamse Courant-Handelsblad”, wo nende te Rijswijk (Z.-H.). het reformatorisch college Blaucapel te Utrecht, wonende te De Bilt; dr. C. A. de Leeuw, oud-rector van en oud-leraar aan het Mamix-college te Ede, wonen de aldaar; mevrouw G. J. Michel-Schol- ten, directrice van die scholengemeen schap voor hoger en middelbaar alge meen voortgezet onderwijs der Berger Schoolvereniging te Bergen (N.-H.), wo nende aldaar; dr. J. A. G. van der Veer, rector van het Stedelijk gymnasium te Utrecht, wonende aldaar; drs. C. P. Voorvelt, oud-rector van het r.-k. athe neum Pax Christie te Druten. wonende te Nijmegen; J. H. Ligeteringen, direc teur van de afdeling technisch beroeps onderwijs van het Christelijk Pedago gisch Studiecentrum wonende te Amers foort; mr. C. W. Kroft, directeur van de r.-k. sociale academie „De Aemstelhom’ te Amsterdam, wonende te Alphen aan den Rijn; mejuffrouw J. J- M. van Moorsel, inspectrice van het voortgezet onderwijs, belast met het toezicht op het huishoud- en nijverheidsonderwijs, wo nende te Arnhem; dr. A. J. de Mooij, oud-bibliothecaris van de Koninklijke Bibliotheek te ’s-Gravenhage, wonende aldaar. Tot ridder in de orde van Oranje- Nassau: M. van Arkel, inspecteur voor de lichamelijke opvoeding van het lager onderwijs, wonende te Driebergen-Rij- senburg; C. Baan, gemeentelijk inspec teur van het onderwijs te Vlaardingen, wonende aldaar; E. J. van Koningsveld, inspecteur voor de lichamelijke opvoe ding van het lager onderwijs, wonende te Deventer; J. Pet, inspecteur voor de lichamelijke opvoeding van het lager onderwijs, wonende te Almelo; mejuf frouw H. A. M. van Beers (zuster Miri am), oud-hoofdonderwijzeres van een school voor bijzonder gewoon lager on derwijs te Den Hoorn (gem. Schiplui den), wanende aldaar; J. J. A. van Beers, hoofdonderwijzer van een school voor bijzonder gewoon lager onderwijs te Breda, wonende aldaar; P. D. Blomaard, oud-hoofdonderwijzer van een school voor bijzonder gewono lager onderwijs te te Nieuw-Lekkerland, wonende aldaar; mejuffrouw A. M. A. van Breukelen, oud-hoofdonderwijzeres van een school voor bijzonder gewoon lager onderwis te Utrecht, wonende aldaar; B. H. Brouwer, hoofd onderwijzer van een school voor openbaar gewoon lager onderwijs te Hol ten, wonende aldaar; W. Hartog, hoofd onderwijzer van een school voor bijzon der gewoon lager onderwijs te Spaken burg (gem. Bunschoten), wonende te Bunschoten; dr. W. J. Kabos, oud-leraar aan de gemeentelijke pedagogische aca demie te Amsterdam; wonende aldaar; tot ridder in de orde van Oranje- Nassau: F. H. van den Akker, hoofd commies A, werkzaam bij het bureau Raad van Europa van de directie Raad van Europa en wetenschappelijke sa- ifienwerking van het Ministerie van Bui tenlandse Zaken; C. M. B. Baas, alge meen directeur van het „Groot Limburgs Toneel” te Maastricht; mejuffrouw M. Y. Bartelds, attaché aan Hr. Ms. ambas sade te Vaticaanstad; C. J. Belmon, di recteur van de Niederlandische Frem- denverkehrszentrale te Keulen; broeder J. N. A. Beuman, lid van de congregatie der Mill Hill missionarissen, werkzaam te Jinja in Oeganda; mejuffrouw A. M. Beunder, referendaris bij de voorlich tingsdienst ontwikkelingshulp van het Ministerie van Buitenlandse Zaken; S. M. Boorsma, lid van het bestuur en voorzitter van de ballotagecommissie van de Hollandse Club te Antwerpen; C. R. van Bijlevelt, attaché (administratieve zaken) aan Hr. Ms. ambassade te Santo Domingo; J. N. A. Cauchi, van Britse nationaliteit, honorair consul der Neder landen te Piraeus (Griekenland); E. W. Cramer, hoofdcommies A, hoofd van het bureau beveiligingszaken van de afdeling beveiliging van het Ministerie van Bui tenlandse Zaken; L. Davidson, journalist te Landen; B. F. Demmer, eigenaar en directeur van het hotel „Royal Dutch” te San José, Costa Rica; L. J. A. van Dijk, referendaris van het bureau film, radio en televisie van de directie culturele samenwerking en voorlichting buiten land van het Ministerie van Buitenland se Zaken; M. van der Eist, tweede handelssecretaris aan Hr. Ms. ambassade te Rome; mevrouw M. Fortanier, gebo ren Schindler, bestuurslid van de Asso ciation Néerlandadse d’Entr’aide Sociale te Parijs; IJ. N. A. H. Galerna, journalist te Rome; D. A. de Graaf, directeur van DAGRA N.V. te Sint Niklaas (België); A. P. A. de Groot, regionale overste van de congregatie van de Broeders van Maas tricht in Malawi; pater J. H. Hilders, lid van de congregatie der Mill Hill missio narissen; J. F. Jacquet, van Franse nati onaliteit, honorair consul der Nederlan den te Lyon (Frankrijk); R. R. Jeune, van Britse nationaliteit, honorair vice- consul der Nederlanden te St. Helier, Jersey; pater dr. S. de Jong, lid van de congregatie Mill Hill missionarissen; me juffrouw H. Karsttn (zuster Notburga), lid van de congregatie van de zusters Ursulinen te Bergen (N.-H.), tot voor kort werkzaam te Budadiri (Oeganda); J. P. J. Kempen, attaché voor culturele zaken aan Hr. Ms. ambassade te Bonn; pater J. H. A. Koning, lid van de congregatie der Mill Hill missionarissen; broeder G. J. Kuenen (Frère AVIT), missiebroeder, lid van de sociëteit der Witte Paters, missionarissen van Afrika te Bobo Dioulasso, Boven-Volta; ir. T. Leenders, chief engineer and assistant to the management fo the Liberian American Swedish mineral company „Lamco” J.V. Operating Co. te Yekepa (Liberia); zuster B. B. M. J. de Leeuw, hoofd van de Nyakahoja lagere school te Mwanza, Tanzania, lid van de congrega tie van Jezus, Maria en Jozef; J. L. Leffelaar, directeur van de Philipsvesti ging te Guatemala; D. C. Mehta, van Indiase nationaliteit, chief clerk (hoofd- klerk) bij Hr. Ms. ambassade te New Delhi: P. J. S. Metselaar, tweede ambas- sadesecretaris (administratieve zaken) bij de permanente vertegenwoordiging van het Koninkrijk der Nederlanden bij de Tot ridder in de orde van Oranje- Nassau: mevrouw L. A. Cramwinckel- Borgmeijetr, hoofdcommies bij de Stich ting Administratie Indonesische Pensioe nen, te ’s-Gravenhage; P. Huizinga, refe rendaris bij het Ministerie van Binnen landse Zaken, te Amsterdam; T, J. An- driessen, burgemeester der gemeente Oud- en Nieuw Gastel; J. E. V. van Baaien, administrateur A. ter provinciale griffie 'van Noord-Brabant, te ’s-Herto- genbosch; J. M. de Haan, wethouder der gemeente Sint-Oedenrode. Benoemd zijn: Tot ridder in de orde van de Neder landse Leeuw: professor dr. G. W. Locher, gewoon hoogleraar aan de rijksuniversiteit te Leiden, wonende aldaar; professor F. J. Keuning, gewoon hoogleraar aan de rijksuniversiteit te Groningen, wonende te Paterswolde (gem. Eelde); mevrouw professor dr. C. J. de Vogel, gewoon hoogleraar aan de rijksuniversiteit te Utrecht, wanende aldaar; professor dr. G. H. Blanken, gewoon hoogleraar aan de Universiteit van Amsterdam, wonen de te Rotterdam; professor dr. ir. A. van Wijngaarden, directeur van de Stichting Mathematisch Centrum te Amsterdam en buitengewoon hoogleraar aan de Uni versiteit van Amsterdam, wonende te Amstelveen; professor dr. L. Algera, ge woon hoogleraar aan de Vrije Universi teit te Amsterdam, wonende aldaar; pro fessor dr. A. J. H. Vendriik, gewoon hoogleraar aan de Katholieke Universi teit te Nijmegen, wonende aldaar; pro fessor dr. B. Meulenbeld, gewoon hoog leraar aan de technische hogeschool te Delft, wanende aldaar; professor dr. D. A. de Vries, gewoon hoogleraar aan de technische hogeschool te Eindhoven, wo nende te Lieshout; mr. M. D. van Wolferen, secretaris-generaal van het Ministerie van Onderwijs en Weten schappen, wonende te ’s Gravenhage; mr. K. Zürcher, directeur bij het Ministerie van Onderwijs en Wetenschappen, wo nende te ’s-Gravenhage; Tot officier in de orde van Oranje- Nassau, bij bevordering: J. van Aalde- ren, wonende te Hoogeveen; Chr. A. R. Graamanis, inspecteur van het voortgezet onderwijs, belast met het toezicht op het sociaal-pedagogisch onderwijs, wonende te Zeist; Tot offcier in de orde van Oranje- Nassau: L. F. J. H. Frantzen, inspecteur van het lager onderwijs in de inpectie Sittard, wonende te Maastricht; J. Sin- nema, hoofdinspecteur van het lager on derwijs in de derde hoofdinspectie, wo nende te Groningen; G. Toren, inspec teur van het lager onderwijs in de inspectie Zuidhom, wonende aldaar; me juffrouw E. E. Mombaur (zuster M. Salvatora), directrice van de katholieke pedagogische academie te Maastricht, wonende aldaar; dr. J. W. Blom, rector van de gemeentelijke Rembrandt-scho- lengemeenschap te Leiden, wonende te Leiderdorp; mejuffrouw C. A. A. M. Driessen, rectrix van het Jeroen Bosch College te ’s-Hertogenbosch, wonende aldaar; dr. J. Drop, rector van het pro testants lyceum te Eindhoven, wonende aldaar, dr. G. J. Laman, oud-rector van bijzonder gewoon lager onderwijs te Gro ningen, wonende aldaar; E. van Schagen. hoofdonderwijzer van een school voor bijzonder buitengewoon onderwijs aan debiele kinderen te ’s-Gravenhage, wo nende aldaar; H. J. H. Schurgers, oud- hoofdonderwijzer van een school voor openbaar gewoon lager onderwijs te Nieuw-Einde (gem. Heerlen), wonende te Valkenburg-Houthem; L. oud-hoofdonderwijzer van voor bijzonder gewoon lager onderwijs te Den Dungen, wonende te Sint-Mi- chielsgestel; S. P. Visser, oud-hoofdon derwijzer van een school voor bijzonder gewoon lager onderwijs te Brekienkamp (gem. Denekamp), wonende aldaar; me juffrouw H. Chr. Welp (zuster Lydia), oud-hoofdonderwijzeres van de Angeli- naschool voor bijzoder buitengewoon la ger onderwijs te Breda, wonende te Vlaardingen; R. van der Zee, hoofdon derwijzer van een school voor openbaar van Beek, directeur van een school voor openbaar middelbaar algemeen voortge zet onderwijs te Balk, wonende te Balk (gem. Gaasterland)J. H. Bolling, docent aan de gemeentelijke scholengemeen schap Hugo de Groot te ’s-Gravenhage, wonende aldaar; dr. W. Bordewijk, oud- directeur van het Algemeen Pedagogisch Studiecentrum te Amsterdam, wonende te ’s-Gravenhage; P. P. H. Gilissen, oud- directeur van en leraar aan een school voor bijzonder middelbaar algeeen voortgezet onderwijs te Roermond, wo nende aldaar; J. Hagoort, directeur van de scholengemeenschap voor bijzonder hoger en middelbaar algemeen voortge zet onderwijs te Bameveld, wonende aldaar; E. J. van Halen, oud-directeur van een school voor bijzonder middel baar algemeen voortgezet onderwijs te Drachten (gem. Smallingerland), wonen de aldaar; K. P. A. van Ishoven, oud- leraar aan het St. Jorislyceum te Eind hoven, wonende aldaar; D. Leujes, leraar aan en oud-conrector van de stedelijke scholengemeenschap Hugo Grotius te Delft, wonende aldaar; drs. H. M. C. A. Mandos, oud-leraar aan het gymnasium Augstinianum te Eindhoven, wonende te Waalre; D. J. C. van Neutegem, oud- directeur van een school voor bijzonder Gravenhage; drs. A. C. S. Moree, hoofd administrateur bij de Rijks Psychologi sche Dienst, te ’s-Gravenhage; J. Nos sen t, commandeur le klas bij het Minis terie van Binnenlandse Zaken, te Wasse naar; mr. F. L. M. Hoebens, burgemees ter der gemeente Deurne; J. C. Bagger man, wethouder der gemeente Tilburg; drs. J. J. J. van de Venne, hoofddirec teur van openbare werken, te Maas tricht; F. Bult, hoofdadministratéur A, chef van de 2e afdeling ter provinciale griffie van Gelderland, te Wageningen; mr. N. L. J. Bruinsma, directeur van de gemeentelijke sociale dienst, te Nijme gen; P. W. Hordijk, burgemeester der gemeente Naaldwijk; A. G. Vermeulen, burgemeester der gemeente Katwijk; mr. F. van Dompseler, provinciaal com mandant van de dienst Bescherming Be volking in Zuid-Holland, te ’s-Gravenha ge; H. W. Lichtendahl, commissaris van gemeentepolitie, te ’s-Gravenhage; mr. F. van Ingen Schenau, commissaris van gemeentepolitie te Amsterdam; drs. W. E. Baron van Knobelsdorff, burgemeester der gemeente Smallingerland; mr. R. R. Pel, hoofdcommissaris van gemeentepoli tie, te Enschede; P. G. van Delden, oud- wethouder der gemeente Groningen. BUITENLANDSE ZAKEN EN ONDER WIJS EN WETENSCHAPPEN Benoemd is Tot officier in de orde van Oranje- Nassau: dr. B. S. A. Al, wanende te Geel (België), directeur van de Europese school te Mol (België). BUITENLANDSE ZAKEN KEER EN WATERSTAAT Benoemd zijn: Tot ridder in de o rde van Oranje- Nassau. H. Koopman, wonende te Lang ley (Engeland), hoofd van de vrachtaf- deling Londen Airport van de Konink lijke Luchtvaart Maatschappij N.V.; J. Louter, wanende te Dovercourt (Enge land), gezagvoerder bij de Stoomvaart Maatschappij Zeeland, Koninklijke Ne- derlandsche Postvaart N.V. Hoek van Holland; J. Maan, wonende North Bal- wyn (Australië), kapitein bij de Konink lijke Java-China-Paketvaart Lijnen N.V. Benoemd zijn: Tot ridder in de orde van de Neder landse Leeuw: ir. J. G. Gooden, lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, te Breda; ir. H. J. Louwes, lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, te Ulrum; F. T. van der Maden, ltd van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, te Assen; E. Meester, lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, te Koude kerk aan den Rijn; F. H. Terwindt, lid van de Eerste Kamer der Staten-Gene raal, te Nijmegen; mr. C. A. Bos, oud-lid van de Tweede Kamer der Staten-Gene raal, te Amsterdam; mevrouw G. Brau- tigam, oud-lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, te Amsterdam; mr.. dr. N. G. Geelkerken, oud-lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, te Leiden; J. J. A. Berger, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, te Eelde; P. Jongeling, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, te Amers foort; drs. A. D. W. Tilanus, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, te Arnhem; mevrouw G. V. van Someren- Downer, voorzitter van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie, te Rotter dam; drs. A. Kuipers, hoofd van de Binnenlandse Veiligheidsdienst, te ’s- Gravenhage; ir. W. J. L. J. Merkx, burgemeester der gemeente Breda; H. W. Jettinghoff, wethouder der gemeente Rotterdam; Tot officier in de orde van Oranje- Nassau bij bevordering: D. M. Verkerke, hoofdcommissaris van gemeentepolitie, te Utrecht; Tot officier in de orde van Oranje- Nassau: C. E. Baron van Asbeck. raad adviseur bij het Ministerie van Binnen landse Zaken, te Voorburg; C. de Jong, hoofdambtenaar le klasse bij het Minis terie van Binnenlandse Zaken, te ’s- iÜHSsjtijjiiüü:

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 19