C.R.M Verkeer en Waterstaat Sociale Zaken Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening Volksgezondheid en milieuhygiëne ANTILLEN Algemene Zaken 1 21 VRIJDAG 2 7 APRIL 1973 20 ■I M' ut 101 -oi M..- KONINKLIJKE ONDERSCHEIDINGEN Benoemd zijd Benoemd zijn: Benoemd zijn: em rei- Tot ridder in de orde van Oranje- NassauP Hoogerland, wonende te Bun- nik, algemeen secretaris van de Agrari sche en Voedingsbedrijfsbond N.V.V.; A. Tot ridder in de orde van de Neder landse Leeuw: drs. L. A. Ph- van der Leij, wonende te ’s Gravenhage, direc- teur-generaal voor Algemene Beleids- aangelegenheden van het Ministerie van Sociale Zaken. SOCIALE ZAKEN EN ONDERWIJS EN WETENSCHAPPEN Benoemd is: Tot ridder in de orde van Oranje- Nassau: J. Velema, wonende te Utrecht, chef van de afdeling Documentatie van het Nederlands Verbond van Vakvereni gingen en voorzitter van het bestuur en van het dagelijks bestuur van de Stich ting Inspectie Schriftelijk Onderwijs. RENÉ SLEESWIJK (ridder Oranje-Nassau) LOUDI NIJHOFF (actrice) (ridder Oranje-Nassau) V.GEZ. M.HYG. EN LANDB. VISSERIJ Benoemd is: tot officier in de orde van Oranje- Nassau: dr. P. W. M. van der Weijden, lid van het dagelijks bestuur van de Adviescommissie Warenwet, wonende te Rotterdam. PETER POST oud-wielrenner) (ridder Oranje-Nassau) iRDRBCm CHENDAH EN ZA- VOLKSGEZONDHEID EN M.HYG. EZ Benoemd zijn: tot officier in de orde van Oranje- Nassau: dr. C. J. van Boxtel, lid van de Raad van Bestuur van Gist-Brocades N.V. te Delft, wonende te Zoetermeer. JAN WILLEM HOFSTRA (ridder Oranje-Nassau) van den Bos, te Rottendam, directeur van de N.V. Europese Waterweg Trans porten; G. Vermeulen te Amsterdam, directeur van de Koninklijke Nederiand- sche Stoomboot Maatschappij N.V.; P. Boogaard te ’-s-Gravenhage, oud-tech- nlisch inspecteur Ministerie van Verkeer en Waterstaat; nar. M. J. Nederlof te Wassenaar, hoofd Bureau Juridische Za ken bij de Koninklijke Luchtvaart Maatschappij N.V.; drs. F. Ledeboer te ’s-Gravenhage, directeur K.L.M. Neder land; J. Dulilemond te Noordwijk aan Zee, inspecteur in algemene dienst der PTT/ hoofd van de Centrale Afdeling Verkeer en Tarieven Telegrafie; P. J. H-ameliinik te ’s-Gravenihage, inspecteur in algemene dienst der PTT/directeur Girokantoor ’s-Gravenhage; Benoemd zijn: tot ridder in de orde van de Neder landse Leeuw: dr. L. Schalm, voormalig internist en onderwijs-coördinator bij het Gemeenteziekenhuis te Arnhem, wo nende aldaar; tot officier in de orde van Oranje- Nassau: dr. M. Plooij, internist en on- derwijs-coördinator bij het Andreas Zie kenhuis te Amsterdam, wonende aldaar. ling Comptabiliteit van het Ministerie van Volksgezondheid en Milieuhygiëne, wonende te Voorschoten; dr. H. G. J. van Kempen, apotheker, directeur van het ziekenhuis „De Goddelijke Voorzie nigheid” te Sittard, wonende aldaar; M. J. Nagelkerke, hoofd van de Afdeling Personeel van het Ministerie van Volks gezondheid en Milieuhygiëne, tevens in specteur voor de Drankwetgeving, wo nende te ’s-Gravenhage; J. F. A. van Rijn, huisarts te Arnhem, voormalig voorzitter van de Landelijke Huisartsen vereniging, wonende aldaar; dr. C. H. Simons, sociaal psychiater bij de Stich ting voor de Geestelijke Volksgezondheid Gelderland te Zutphen, wonende te Apeldoorn; dr. B. Stonebrink, direnarts, bacterioloog bij het Goois Kinderzie kenhuis te Bussum, wonende aldaar; dr. L. P. H. J. de Vink, gynaecoloog te Amsterdam, wonende aldaar; tot ridder in de orde van Oranje- Nassau: mevrouw M. S. B. Belinfante- geboren Dekker, zang- en spraakpedago- ge te Amsterdam, wonende aldaar; J. W. Coppij, economisch-directeur van het Psychiatrische Inrichting Franeker, wo nende te Franeker; mevrouw M. A. H. van Grotenhuis-geboren van Oppen, lid van het dagelijks bestuur, tevens secre taris van de Provinciale Gelderse Bond „Het Wit-Gele Kruis”, wonende te Groesbeek; H. D. J. Meijer, arts bij het SOCIALE ZAKEN EN LANDBOUW EN VISSERIJ Benoemd is: Tot officier in de orde van Oranje- Nassau: ir. F. Jensma, wonende te Can berra (Australië), landbouw-, tevens emigratie-attaché aan Harer Majesteits ambassade aldaar. tot officier in de orde van Oranje- Nassau: G. J. Hennephof te ’s-Gravenha ge, directeur Organisatie bij het Ministe rie van Verkeer en Waterstaat; ir. N. J. C. Teijken te Zwolle, hoofd van het arrondissement Zwolle bij de Rijkswa terstaat; ir. M. Bijl te ’s-Gravenhage, president van de Raad van Bestuur van de Hollandse Beton Groep N.V.; jhr. mr. G. C- D. Rutgers van Rozenburg te Middelburg, dijkgraaf van het waterschap Walcheren; mr. dr. G. W. Sannes te 's-Gravenhage, rijkshoofdinspecteur van het Verkeer; J. A. van Minnen te Am stelveen, rij kshoofdinspecteur van het Verkeer in het district Noord-Holland; mr. A. W. Lazonder te Utrecht, chef Algemene Verdedigingsvoorbereiding en BedrijfsbesCherming bij de N.V. Neder landse Spoorwegen; mr. F. Goud te Voorburg, directeur Secretariaat van de Commissie Vervoervergunningen; mr. M. districtsbureau van de Provinciale Zeeuwschie Vereniging tot Bestrijding der Tuberculose, wonende te Terneuzen; H. I. Meijer, apotheker te Zwijndrecht, wonende aldaar; A. Vons, economisch- directeur van „De Lichtenberg"-stichtin- gen te Amersfoort, wonende aldaar; H. Zuidersma, tandarts te Oosterwolde (gem. Oostellingwerf), wonende aldaar; W. C. van der Horst, wonende te Utrecht, bestuurder-penningmeester van de gezondszorgvereniging Herwonnen Levenskracht van het Nederlands Ka tholiek Vakverbond; H. Koetsveld, wo nende te Utrecht, lid van het Dagelijks Bestuur en tweede penningmeester van de Nederlandse Christelijke Bond van Werknemers in de Hout- en Bouwnij verheid (N.C-B.); S. Vogelaar, wonende te Rotterdam, tweede voorzitter van de Christelijke Bedrijf sbond voor de Han del, het Bank- en Verzekeringswezen, de Administratieve Kantoren en de Vrije Beroepen HBV; C. N. de Graaff, wonen de te Driebergen-Rijsenburg, hoofd van gecombineerde diensten van het Christe lijk Nationaal Vakverbond: A. Borde- wijk. wonende te Apeldoorn, districtsar- beldsrieskundige in het district Apel- doonn-Hilversum van de Gemeenschap pelijke Medische Dienst te Amsterdam; M. Faasse, wonende te Rotterdam, refe rendaris, chef van de afdeling Kinder bijslagwetten van de Raad van Arbeid aldaar; L. J. Rammeloo, wonende te Hulst, directeur van de Sociale Werk plaats „Hulster Ambacht” aldaar; G. B. H. Niestadt, wonende te Maassluis, lid van de Commissie van Advies voor de Directeur van het Ge-westelijk Arbeids bureau Nieuwe Waterweg Noord en van het Centrum voor Vakopleiding van Volwassenen te Rotterdam; S. H. Anne- ma, wonende te Groningen, administra tief hoofdambtenaar A. secretaris bij het 9e district der Arbeidsinspectie aldaar; D. Verploegh, wonende te ’s Gravenhage, referendaris bij het directoraal-generaal voor de Arbeidsvoorziening van het Mi nisterie van Sociale Zaken; J. J. van Vliet, wonende te Amsterdam, inspec teur bij het Districtsbureau voor de Arbeidsvoorziening in de provincie Noord-Holland; F. H. A- Schols, wonen de te Weert, directeur van het Geweste- lijk Arbeidsbureau te Roermond; L. J. H. Gillissen, wonende te Roosendaal, ge meente Roosendaal en Nispen. directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau al daar. Benoemd zijn: tot officier in de orde van Oranje- Nassau, bij bevordering: Jacobus Chris tiaan Paap, gepens. ambtenaar; Edgar Rodolfo Roemer Palm, muziekpedagoog; Walter Antero Palm, gew. hoofd, afd. Personeelszaken v.h. Centraal Bestuurs- kantoor Curacao. tot officier in de orde van Oranje- Nassau: Arturo Marcelo Arends, zaken man; Donald Bakhuis, secr. Algemene Rekenkamer N.A.; Dionisio Edgar Calvo, dir. Dept. v. Financiën; Reinier Oswald van Delden, gezaghebber van het eiland gebied de Bovenwindse Eilanden; Cecil Lopez Delvalle, directeur Delvalle Her- manos Cla. Inc.; Arturo Jacobo Jesu- run, mede-eigenaar-directeur van Brita- nia N.V.; Rene Moréno, directeur E. Moreno Brandao Sons Inc.; Miguel Cornells Alex Rojer, advocaat; dr. Jacob Adriaan Schiltkamp, notaris. tot ridder in de orde van Oranje- Nassau: Alfred Donker, voorzitter „So- ciedad Bolivariana de Curasao”; Ismael Rodolfo Dovale. referendaris B: Hector Guillermo de Jongh, ambtenaar bij het eilandgebied Curacao in rang referenda ris; Everardus Nicolaas Mulders, frère bij Congregatie Jean Baptiste de la Sal le; Jose Jacinto Porfirio Oduber, admini strateur N.V. Aruven; Joseph Antonius van der Schoot, journalist. KABINET VOOR SURINAAMSE NEDERLANDS - ANTILLIAANSE KEN. Benoemde zijn: tot ridder in de orde van de Neder landse Leeuw: drs. B. M. Leito, gouver neur van de Nederlandse Antillen. Tot officier in de orde van Oranje- Nassau: mr. G. Dutry van Haeften, di recteur van het Kabinet van de Gouver neur van de Nederlandse Antillen. tot ridder in de orde van de Neder landse Leeuw: mr. F J. Beurike. te ’s- Gravenhage, plaatsvervangend secreta- ris-generaal van het Ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Orde ning; prof. dr. F. Haring te Haren (Gr.), hoogleraar wan de Rijksuniversiteit te Groningen en voorzitter van de „werk- groep-Hartog”; Tot officier in de orde van Oranje- Nassau, bij bevordering: B. H. te Winkel, wonende te Meppel. Rijksconsulent voor Complementaire Sociale Voorzieningen in de provincie Drenthe. Tot officier in de orde van Oranje- Nassau: J. Lanser, wonende te Utrecht, voorzitter van het Christelijk Nationaal Vakverbond; J. van Dorp, wonende te Utrecht, penningmeester van het Neder lands Katholiek Vakverbond: J. Staal, te Amsterdam; mr. dr. H. Wagenvoort, wo nende te ’s Gravenhage, directeur van het Bedrijfspensioenfonds voor de Me taalindustrie; drs. W. H. M. Klijberg. te Heerlen; mr- J. van Dooijeweert, wonen de te Rijswijk (Z.H.), hoofdadministra teur bij het directoraat-generaal voor Algemene Beleidsaangelegenheden van het Ministerie van Sociale Zaken: G. H. J. M. Jansen, wonende te Leiderdorp, hoofdadministrateur bij het directoraat- generaal voor Sociale Voorzieningen van het Ministerie van Sociale Zaken; J. Mos. wonende te Voorburg, administra teur bij het directoraat-generaal voor Sociale Voorzieningen van het Ministerie van Sociale Zaken. Benoemd zijn: tot officier in de orde van Oranje- Nassau, bij bevordering: mevrouw H. W. Boersma_Smit te Amersfoort; J. F. Simon te ’s Gravenhage; tot officier in de orde van Oranje- Nassau: drs. J. A. Bakker, staffunctiona ris bij het Directoraat-Generaal voor Maatschappelijke Ontwikkeling van het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, wonende te 's Gravenhage; dr. A. C. V. van Bemmel, wetenschappelijk hoofdambtenaar bij het Rijksmuseum van Natuurlijke Histo rie te Leiden, wonende te Rotterdam; mr. dr. A. P. H. Berkhuysen, juridisch medewerker bij de Centrale Directie Wetgeving en Juridische Zaken van het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, wonende te ’s- Gravenhage; H. ten Brink, directeur van de N.V. Uitgevers Maatschappij „Bona- ventura” te Amsterdam, wonende t« Vleuten; drs. W. J. de Bruijne, directeur van de Stichting Provinciaal Opbouwor- gaan Noord-Holland, wonende te Am sterdam; mevrouw drs. H. M. Dresen- Coenders te Zeist; dr. R. Eijsink te Rotterdam; drs. G. R. Kruissink, direc teur van het „Zuiderzeemuseum” te Enkhuizen; drs. E. L. de Voogt, hoofd van het provinciaal bureau Zuid-Hol- land van het hoofdbureau Landelijk Contact van het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, wo nende te Bilthoven; jhr. E. W. J. van Weede van Dijkveld, lid van het Alge meen Bestuur van de Vereniging tot Behoud van Natuurmonumenten, wo nende te Vught; mej. mr. M. Wijn stroom, secretaris-generaal van de Inter national Federation of Library Associa tions (IFLA), wonende te ’s-Gravenhage; dr. W. A. C. Zwanikken, directeur van het Nederlands Instituut voor Maat schappelijke Opbouw (NIMO), wonende te ’s-Gravenhage; tot ridder in de orde van Oranje- Nassau: J. W. Acda, onder-directeur voor programmazaken bij de Wereldom roep, wonende te Bussum; W. H. Alke- ma te Kampen; Hubert Barwahser, solo- fluitist, wonende te Amsterdam; C. A. Blazer, fotograaf, wonende te Amster dam; Ph. Bloemendal, redacteur-com- mentator Polygoonjournaal, wonende te Amersfoort; W. J. A van Boextel, con servator van het Natuurhistorisch Mu seum te Tilburg; Hannie Bouman, bal- letmeester bij het Nederlands Dans The ater, wonende te ’s-Gravenhage; C. J. Bouwmeester, directeur-administrateur van het Personeelsfonds Nederlandse Omroep, wonende te Hilversum; Cora Canne Meijer, concert- en operazangers, wonende te Amsterdam; J. J. Claas te Middelburg; ds. J. Colijn, directeur van het Protestants Diaconaal Maatschappe lijk Centrum te Nijmegen; J. A. L. M. Del tour (frater Simon), veldbioloog-orni- tholoog, wonende te Eindhoven; Otto Dicke, beeldend kunstenaar, wonende te Dordrecht; Eppo Doeve, tekenaar, schil der, wonende te Amsterdam; B. Dubbe te Deventer; ir. H. A. Duns, voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Korf- balbond, wonende te Schinnen: B. P. E. van Es te Amsterdam; A. J. B. Gaalman, musicus, wonende te Hengelo (O.); W. van Geest te Monster; W. Geijtenbeek te Utrecht; D. H. Goedhart, secretaris van het Hoofdbestuur van de Nederlandse Christelijke Reis Vereniging, wonende te Huis ter Heide (U.); G. J. de Haan, directeur van de Stichting Texels Mu seum, wonende te Den Burg (gem. Texel); R. Heppener, componist, wonen de te Amstelveen; C. J. Heuts te Kerk- rade; Jan Willem Hofstra, letterkundi ge, wonende te Amsterdam; Pieter d’Hont, beeldhouwer, wonende te Utrecht; Pierre Janssen te Arnhem; E. van der Kar te Amsterdam; mevrouw C. Kars-Sijthoff, penningmeester van de Algemene Nederlandse Vrouwen Vereni ging „Tesselschade-Arbeid Adelt”, wo nende te Rotterdam; drs. T. Kingma, directeur Stichting Maatschappelijk Werk voor Geestelijk Gehandicapten in Friesland, wonende te Leeuwarden; J. M. M. Koekeltoren, dirigent van de Ko ninklijke Zangvereniging „Maastreechter Staar” te Maastricht; H van Leeuwen, directeur van het Utrechts Symphonie Orkest, wonende te Bunnik; Sjoerd Lei- ker, letterkundige, wonende te Hoorn; Jan Liber, sportjournalist, wonende te Amstelveen; Jaap Mooy, beeldend kun stenaar, wonende te Bergen (N-H); Adriaan Morriën, letterkundige, wonen de te Amsterdam; Loudi Nijhoff, actrice, wonende te Amsterdam; A. L. C. van Nijnatten te Breda; mevrouw D. Th. van Opdorp-Kappers te Amstelveen; dr. J. Oskam, secretaris van de Raad van Be heer op Kynologisch Gebied in Neder land, wonende te Ilpendam; Th. van Osta te Roosendaal; P. Portegijs, chef van de Onderafdeling Verificatie en Controle Vergoedingen Bijstand van het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, wonende te 's- Gravenhage; Peter Post, oud-wielrenner, wonende te Amstelveen; L. Th. Priester, oud-medewerker van het Bureau Finan ciële Zaken, Bejaarden werk en Sociale Revalidatie van het Ministerie van Cul tuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, wonende te ’s-Gravenhage; H. J. A de Reuver, plv. hoofd van de Afdeling Natuurgebieden van het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, wonende te Vlaardingen; B. H. R. de Ridder, voorzitter van de Vereniging „De Grunneger Sproak”, te Groningen; Henrietta Sala, te ’s-Gravenhage; A. Schellevis, musicus, wonende te Apel doorn: C. A. Schilp, journalist, wonende te Utrecht; mevrouw J. H. Severijnen- Cals te Helmond; René Sleeswijk te Bussum; S. E. Smit, persfotograaf, wo nende te ’s-Gravenhagemr. B. W. Snij der, voorzitter van het Frysk Orkest, wonende te Leeuwarden: H. M. van der Spoel, beeldend kunstenaar, wonende te Amsterdam; Niel Steenbergen, beeldhou wer, wonende te Oosterhout; mej. G. R. Stienstra te Amersfoort; A. J. M. van der Vaart, secretaris van het Koninklijk Kabinet van Schilderijen (Mauritshuis) en van het Hendrik Willem Mesdag Museum te ’s-Gravenhage. wonende te Rijswijk (Z-H); Nico Wijnberg, kunstschilder, decoront werper, wonende te Amsterdam. tot officier in de orde van Oranie- Nassau, bij bevordering: S. Spaa. te s- Gravenhage. secretaris van de Raad voor de Volkshuisvesting; J. Teeuwen, te ’s- Gravenhatge. administrateur bij de Cen- Centrale Directie van de Volkshuisves- en de Bouwnijverheid: tot officier in de orde van Oranje-Nassau: ir. J. R Filidé, te Voorschoten, hoofdingenieur bij de Centrale Dir?ctfe van de Volkshuisves ting en de Bouwnijverheid: mr. J. A. C. de Jonge, te ’s-Gravenhage. hoofdadmi- nistrateur bij de Rijksplanologische Dienst; A- Komter, te Amsterdam, ar chitect B.N.A.; A. J. A. Vaessens te Vught. oud-directeur van Vaessens Alge meen Bouwbedrijf N.V. te Vught: drs. J. de Winter, te Wassenaar, gewezen lid van de Raad van Bestuur van de Vere nigde Bedrijven Nederhorst N.V.; Benoemd zijn: tot ridder in de orde van de Neder landse Leeuw: dr. C. L. C. van Nieu wenhuizen, internist, onder-voorzitter van het Centraal College voor de erken ning en registratie van Medische Specia listen, wonende te Utrecht; ir. W. C. Reij, directeur-generaal voor de Milieu hygiëne van het Ministerie van Volksge zondheid en Milieuhygiëne, wonende te Voorschoten; professor dr. J. B. Stol te, hoogleraar in het Ziekenhuiswezen bij de Universiteit te Nijmegen en de Ka tholieke Hoge School te Tilburg, wonen de te Tilburg; tot officier in de orde van Oranje- Nassau: G. Th. E. R. Arnold, tandarts te ’s-Gravenhage, lid van het Nederlandsch Tandheelkundig Genootschap, wonende aldaar; A. Th. M. Bakker, zenuwarts, hoofd Externe Dienst van het Psychia trisch Ziekenhuis Sint Josephstichting te Apeldoorn, wanende aldaar; mr. C. M. C. Brouérius van Nidek, hoofd van de Afdeling Beroepen Milieuwetgeving van het Directoraat-Generaal voor de Mi lieuhygiëne, Ministerie van Volksgezond heid en Milieuhygiëne, wonende te Voorburg; mr. J. A. Brünings, hoofd van de Hoofdafdeling Geneesmiddelen, Medische hulpmiddelen en Besmettelijke Ziekten, Ministerie van Volksgezondheid en Milieuhygiëne, wonende te Voorburg; W. H. Th. Dalmijn, hoofd van d« Afde- tot ridder In de orde van Oranje- Nassau: E. P. Bakéls ing., te Leiden, algemeen adviseur van de afdeling Op leidingen en Examens van de Vereniging Algemeen Verbond Bouwbedrijf; W. M. G. Bartz, te Sint Jansteen (gem. Hulst), voorzitter van de Regionale Zeeuwsch- Vlaamse Woningbouwvereniging; J. Boers, te Veenendaal. directeur van het bouwbedrijf Boers N.V. te Veenendaaü; D. Bijl, te Vlissin.gen. aannemer en taxa- teur-makelaar; K. A. Bijlisma. te Assen, voorzitter van de Stichting Wonintbe- heer Assen: J. J. Ie Fever, te Voorburg (Z.-H.), technisch boofdambtenaair voor bijzondere diensten bii de Centrale Di rectie van de Volkshuisvesting en de Bouwnijverheid: A. H. Haarman, te Raalte. oud-directeur van het bouwbe drijf „NV Haarman” te Raalte; M. Heide- ma. te ’s-Gravenhage. hoofdcommies A bij het Ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening: A. Th. Kleis, te Voorschoten, bouwkundig hoofdamb tenaar voor bijzondere diensten bij de Rijksgebouwendienst: C- W. Kok, te Rotterdam, president-com misse ris van de Kokgroep B V. te Rottendam: H. Kolk, te Leeuwarden, dfirecteu”- van de N.V Aannemings- en Handetsmaat- wchaippij voorheen Kolk Co. te Leeuwarden; A. van Laar, te Baarn. secretaris van de Arbeiderawoningbouw- vereni’ging „Ons Belang” te Baarn: ir. P. Oom. te Groningen, arch'l'tect-’tedebovw- kundige: H. A. Petermeijer. te Utrecht, secretaris van de Huuradviescommif’°"e In het ressori Hilversum: J. A. B. Plomn. te Wassenaar, referendaris bii het Minis+er;e van Volkshuisvesting en Ruimtehike Ordendnv: D van der V^v. te Rboon, nrestdent-directeur van Van der Vorm Beheer R.V te Rotterdam: K A. Wiinhorsit ing., te Arnhem, bouwkun dig hoofdembtenaar voor bijzondere diénsten bil de Rijksgebouwemdienst: B. K. van Zantwijk, te ’s- Graver ha ge. refe rendaris bij he+ Ministerie van Volks huisvesting en Ruimtelijke Ordening: J. H. Hoogland, te Rotterdam. oud- voorzitter van de Vereniging voor Volks huisvesting „IJsselmonde”. PH. BLOEMENDAL redacteur/commentator Polygoonjournaal (ridder Oranje-Nassau) CORA CANNE MEIJER (zangeres) (ridder Oranje-Nassau) tot ridder in de orde van de Nederland se Leeuw: ir. J. W. Filz te Leidschendam, directeur Rijksdiiensit voor het Wegver keer; dr. M. W. F. Schregardus te De Bilt, hoofddirecteur bij het Koninklijk Nederlands Meteorologisch Instituut; ir. A- de Graaff te Oegstgeest, hoofddirec teur bij het Ministerie van Verkeer en Waterstaat; ir. J. Zuurdeeg te Middel burg, hoofdinigendeur-d'irecteur bij de Rijkswaterstaat; ir. H. Zandvoori te Leeuwarden, hoofdingenlieur-directeur bij de Provinciale Waterstaat van Fries land; prof. ir. H. J. Schoemaker te Delft, directeur Wetenschappelijk Onderzoek van het Waterloopkundig Laboratorium; mr. H. Raben te ’s-Gravenhage, direc- teur-generaal van de Rijksluchtvaart- diienist; ir. D. A. Alberts te Rijswijk (Z.- H.), hoofddirecteur der PTT/hoofddi- rectie Algemene Zaken en Radio; ir. M. C- Enmen te Apeldoorn, hoofdinge- nieur-directeur der PTT/directeur Direc toraat Radiozaken; ir. H. J. Bergsma te Amsterdam, hoofdlngenieur-diirecteur der PTT/directeur Telefoondistrict Haar lem; Benoemd zijn: tot commandeur in de orde van Oranje-Nassau, bij bevordering: Jacob Jan Lodewijk Baron van Lynden, groot meester van het Huis van H.M. de Koningin. tot ridder in de orde van de Neder landse Leeuw: Mr. Andreas Everhardus van Braam Houckgeest, thesaurier van H.M. de Koningin; prof. dr. Aris van Braam, hoogleraar in de sociologie te Rotterdam; prof. dr. Hans Daalder, hoogleraar in de politieke wetenschap pen te Leiden; prof. dr. Pieter Verburg, hoogleraar in de bedrijfshuishoudkunde te Amsterdam; Comelis Jan Hagen, raadadviseur bij het Ministerie van Al gemene Zaken. tot officier in de orde van Oranje- Nassau: mr. Johan Adriaan Borman, raadadviseur bij het Ministerie van Jus titie; Johannes Buchner, administrateur bij het Kabinet van de Minister-Presi dent; Sybrand van Hulst, administrateur bij het Ministerie van Algemene Zaken. tot ridder in de orde van Oranje- Nassau: J. van Rheenen te ’s-Gravenha ge, refendaris bij het Ministerie van Verkeer en Waterstaat; A. J. Spek te ’s-Gravenhage, technisch hoofd-ambte- naar Rijksdienst voor het Wegverkeer; J. Cijsouw te ’s-Gravenhage, oud-technisch hoofdambteniaar le klasse bij de Rijks waterstaat; G. J. Oosterling tag. te Har- derijk, waterbouwkundige bij de Rijks waterstaat; J. T. de Jong ing. te Hyppo- lytushoef (gem. Wiertagen), oud-water bouwkundige bij de Rijkswaterstaat; F. de Bruijn te sieeuwijk (gem. Werken dam), hoogheemraadschap van het wa terschap „Hoogheemraadschap voor het Land van Heusden en Altena”; C. C. J. van der Drift te Sittard, hoofdwater bouwkundige bij de Provinciale Water staat van Limburg; S. Dijkstra ing. te Aduard, directeur-eigenaar van het Aaa- nemings- en Wegenbouwbedrijf Sjouke Dijkstra en Zoon; A- J. M. Rottier te Hulst, gezworene/lid van het da-gelijks bestuur van het waterschap „Hulster Ambacht”; T. R. Tempelman te Geleen, preSident-directeur van de N.V. Wegen bouw Mij. Tempelman; H. J. Oosterhoff te Winschoten, hoofdwaterbouwkundige bij de Provinciale Waterstaat van Gro ningen; J. W. Zuidema te Leiderdorp, referendaris, Commandant van het Korp Controleurs Gevaarlijke Stoffen; P. J. Arpeau te ’s-Gravenhage, hoofdcommies bij het Ministerie van Verkeer en Wa terstaat; H. Koevers te Utrecht, stafme- dewerekr bij de N.V. Nederlandse Spoor wegen; F. A. H. Caris te Utrecht, pro- medewerker bij de N.V- Nederlandse Spoorwegen: B. Otto te Rotterdam, me dewerker bij de N.V. Nederlandse Spoorwegen: J. B. Oranje te Utrecht, stafmedewerker bij de N.V. Nederlandse Spoorwegen (bij bevordering); M. P. van Hooidonk te Oosterbeek, districtschef Es bij de N.V. Nederlandse Spoorwegen; J. Ph. Plooy te Heeze, districtsdirecteur bij de NV Algemene Transport en Expeditie Onderneming Van Gend en Loos; C. Th. Brekelmans te Tilburg, directeur bij de N.V. Algemene Transport en Expeditie Onderneming Van Gend en Loos: W. R. van der Eijk te Diemen staffunctionaris procuratiehouder Radio-Holland N.V. te Amsterdam; L. Kerstens te Zwijndrecht, chef sectie Externe Technische Betrek kingen Shell Tankers N.V. te Rotterdam: S. H. de Goede te Amsterdam, oud-chef Technische Dienst Holland Bulk Tran sport B.V.; M. S. Th. Kruisinga te Bussum, gezagvoerder Koninklijke Ned.- lloyd B.V.; W. Kuijper te West-Terschel- ling (gem. Terschelling), commodore Shell Tankers N V. te Rotterdam; F. Olivier te Egmond aan Zee, hoofdwerk tuigkundige Koninklijke Nedlloyd B.V.; J. van der Schaaf te Bennebroek, plan ning coördinator bij het Bureau Centra le Planning en Onderzoek bij de Konin klijke Luchtvaart Maatschappij N.V.; H. C. J. C. Beijl te ’s-Gravenhage. bureau chef voor bijzondere diensten der PTT; H. Langerak te ’s-Gravenhage, oud-bu- reauchef voor bijzondere diensten der PTT; J. B. J. Pijpers te Bodegraven, directeur postkantoor Bodegraven; J. den Heyer te Velp, bureauchef voor bijzondere diensten der PTT; mejuf frouw M. P. Jongejan te Oegstgeest, bureauchef voor bijzondere diensten der PTT; W. J- C. Kütemann te Amstelveen, bureauchef voor bijzondere diensten der PTT; J. C. Kunter te Utrecht, oud- bureauChef der PTT; A. Klein te Utrecht, technisch hoofdambtenaar voor bijzondere diensten der PTT. c- -S" r l --gj

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 21