Veertien onderscheidingen in Velsen burgers koninklijk ere-metaal op koopavonden in Scheepvaart boos over verhoging loodstarieven Ui BMW 250 IN GEVEKE Twee extr? I Burgemeester speldt zeventien GEVEKE verwfk HÈ S DICK BARTELS :/l ROMANTIEK A >1 VELSEN HA Expositie van kinderprenten in bibliotheek V R IJ D A G APRIL 2 7 1973 RUD Medaille in brons Medaille in Goud Medaille in Zilver Ridder Rond december-feestdagen Zilver Goud Brons BOEKENROODE B.V. BMW maakt rijden weer geweldig Officier in de Orde van Oranje-Nassau Bontreparatie Mondernisering Bontbewaring Ridder in de Orde van Oranje-Nassau NERTSHOEDEN en NERTSCRAVATTES „BRANDENBURG” n 26.95 2 BIJ ié»Nu a|j speciale A74.80 PI voor 49. 9® GEDECOREERDEN IN DE IJMOND (Van onze verslaggevers) ADVERTENTIE Bontmodehuis ADVERTENTIE ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggevers) de Martinstaalfa- van I (Van een onzer verslaggevers) ADVERTENTIE In het Beverwijkse Stadskantoor werden 17 inwoners koninklijk onderscheiden. Burgemeester Bruinsma reikte vanmor gen de versierselen uit. Speciaalzaak in Pelterijen NU tijd voor; Gewezen wordt voorts op eventuele gevolgen met het oog op de concurren tiepositie van de grote Nederlandse ha vens ten opzichte van Londen, Hamburg, Bremen en Antwerpen voor wat betreft grote schepen (tankers en bulkcarriers) en containerschepen. Ing. J. A. Exalto, Kennemerlaan 206, IJmuiden. Hoofdwaterbouwkundige big Rij kswaterstaat. Beverwijk kent één nieuwe ridder in de orde van Oranje Nassau, zes inwo ners met gouden, zeven personen met zilveren en drie dragers van de bronzen medailles in de orde van Oranje Nassau. In Heemskerk werden twee inwoners gedecoreerd met de zilveren medaille in de orde van Oranje Nassau. venschaaktoemooi als voorzitter van het organisatiecomité. De zilveren ere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, werd uitgereikt aan M. M. A. Davidson, S.C. Oorthuis, W. Bastiaan, J. van ’t Hof, R. W. A. Oomes, A. Sint en Chr. Steijn. met de functie van administrateur Vaste Activa. Ook c van h Dr. D eindig tacula dag 1 wedst HAARLEM: Ged. Oude Gracht 66 (Centrum) HEEMSTEDE: Zandvoortselaan 158 (t.o. station) Tel. 023 - 24 91 41 Wij zijn i.v.m, de internationale PELZMESSE Frankfurt op 30 april en 1 mei gesloten. Uit üoi bet C Zat mond Din Wo haan man Doi WM.l Vri Zat hann Dii monic MT.E Wiro Jacol tros Deo tje Tl KW.: MKJ Pools Then IJM. binm IJM werd tong. I kabelj leng, timg. kisten ten mi Prij tong tong 10.67-! Per 164-14 Per lom 7 230, h< 33. sti 415, g kabeflj kabelj koölvi 40-33, schelv 135-11 schar 3 88-8 makre 70-69. Per De 4890, f 2250, 15 ƒ2 f 8.900 wr f 1720, f 2020, 245 f 4300, WERKELIJK NEERLANDS GROOTSTE SPECIAALZAAK IN VERLICHTING De bronzen medaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, werd toege kend aan D. A. Schipper, W. J. Kleijn en J. Hoogendijk. Don Troja: Oriole IJmui I.Tmui wav I Vrij Arona Baby, tha I Midde Audit Amstx mingt Don Marie terdar cal, Ciude strooi Wordt Kuincl den. Vrij Ribnii Mexic mirixk (Als het s gaan) ROTTERDAM: Lijnbaan, Rochussen- rtraat399-403,OVERSCHIE, Burg.Bau- mannlaan 150-152, ZUIDWIJK, Langen horst 241 ALEXANDERSTAD: Win kelcentrum "Het Lage Land” CAPEL- LE a/d IJssel: Winkelcentrum "Koper wiek” HOOGVLIET: Winkelcentrum "Middenbaan” GROOT IJSSELMON- DE: Winkelcentrum "Groot I Jsselmonde” DELFT: WinkelcentrumIn de Hoven” HAARLEM: Winkelcentrum "Schalkwijk” P. Dondorp, Driehuis. Rijksconsulent voor het Midden- en Kleinbedrijf en Toerisme in de provincie Noord-Holland. L. C. A. van Kuijk, Rijksstraatweg 33, Haarlem. Staffunctionaris bij de afdeling Public Relations Vormgeving Hoogovens BV en stuwende kracht van het Hoogo- (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De expositie van d* Amsterdamse illustratrice Celine Leo pold, in de Openbare Bibliotheek de Kerkstraat, is volgens directeur Tieken een poging de bibliotheek een meer centrale plaats in de samenleving te laten innemen. Het organiseren van ex posities is in de loop der jaren tot een vaste nevenactiviteit van de bibliotheek uitgegroeid, die zich voortzet in het op zetten van discotheeks en video-afdelin- gen. De Beverwijkse bibliotheek zet de ex positie van kinderprenten van Celine Leopold voort in de dagelijkse bezighe den in het gebouw, want na het voor- leesuurtje voor kinderen kan de jeugd gaan experimenteren met dezelfde tech niek als waarmee de Amsterdamse illus tratrice werkt, namelijk met het scheu ren van zijdepapier. De heer Schilt uit Amsterdam gaf donderdagmorgen, toen de expositie in de bibliotheek werd geopend, tekst en uitleg over die zeer originele techniek van mevrouw Leopold; tot en met 16 mei in de bibliotheek te zien. IJMUIDEN. Het voornemen om de tarieven voor het beloodsen van zeesche pen in de Nederlandse wateren te ver hogen (zie de krant van woensdag 25 april) heeft een schokkend effect ver oorzaakt in scheepvaartkringen zowel in Nederland als In het buitenland. bij de GG en GD van Velsen. Trad in 1938 in dienst. Haar taak bestond in hoofdzaak uit het verlenen van mede werking bij het geneeskundig schooltoe zicht. Tevens was zij belast met de beoordeling van aanvragen voor gezins hulp. Ook verzorgde zij de controle op de aangegeven gevallen van besmettelij ke ziekten. Zij had een belangrijk aan deel in de na-oorlogse uitbouw van de dienst. Naast het ambtelijk werk 'leeft mevrouw Hal belangrijk werk verricht op het terrein van de kinderuitzending. Vooral in de moeilijke jaren na de oorlog toen ondervoeding een grote be dreiging vormde voor de opgroeiende jeugd. Als secretaresse van het Centraal Genootschap voor Kinderherstellingsoor den en Gezondheidskolonies verzette zij zeer veel werk. In 1970 ontving zij de dr. Schuckink Kool-leigpenning. J. M. Quakkelaar. Van den Vondellaan 30. Driehuis. Op 1 mei aanstaande is de heer Quakkelaar 40 jaar in dienst van de Vereniging voor Facultatieve Crematie bij het Crematorium in Velsen. Na verschil lende rangen doorlopen te hebben, werd hij in 1952 benoemd tot opzichter. In deze functie geeft de heer Quakkelaar leiding bij de crematieplechtigheden. Se dert 1942 is hij onbezoldigd ambtenaar De ere-medaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau ontvin gen A. W. Horenmban, Y. Schinning, J. de Wit, F. Pleeging, G. J. de Goede en J. A. Beentjes. A. W. Horeman, 65 jaar, wonende Laan der Nederlanden 431, is technisch hoofdambtenaar A bij het Gasbedrijf Beverwijk en Omstreken te Beverwijk. Hij verliet per 1 november 1972 de dienst wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd. Achtereenvolgens is de heer Horeman werkzaam geweest als aankomend mon- teur-bankwerker (1925) fitter-Bankwer- ker (1930), le fitter (1937), chef-fitter (1943), technisch ambtenaar 3e klas (1947) en opzichter A (1953). Met ingang van 1 januari 1959 volgde zijn benoe ming tot technisch ambtenaar A belast met de leiding van de werkplaats, het toezicht en de controle op de werkzaam heden in de buitendienst, het geven van aanwijzingen aan de installateurs en buiten de werktijden was hij verant woordelijk voor het goed functioneren van de toestellen voor de gasvoorziening. Y. Schinning, 62 jaar, wonende Plan tage 39. Sinds 8 juli 1940 in overheids dienst, was de heer Schinning 13 jaar Gedurende 25 jaar was hij hiervan tevens bestuurslid. Van 1961 tot 1967 was hij voorzitter van het Katholiek Missieco- mité te Beverwijk. De heer De Goede werd in 1967 ge pensioneerd als directeur van de door hem in 1927 opgerichte Drukkerij De Goede N.V. (35 personeelsleden). Hij was voorts 40 jaar lid van de Katholieke Middenstandsorganisatie, thans het Ne derlands Katholiek Ondernemers Ver bond en 40 jaar lid van de Drukkerspa- troonbond. De heer De Goede was 8 jaar bestuurslid van de Raiffeisenbank. J. A. Beentjes, 59 jaar, wonende Graaf Jansstraat 38. Was op 1 maart 1971: 40 jaar in dienst van de bloemen- en groenteveiling „Beverwijk”. Hij is thans werkzaam als hoofdkeurmeester. De heer Beentjes was van 1947 tot 1960 lid van het Hoofdbestuur van de Bond van Veilingpersoneel. IJMOND. In de IJ mond zijn dit jaar bij de traditionele lintjesregen drie ëndertig onderscheidingen toegekend, waarvan de versierselen vanmorgen in de verschillende stadhuizen zijn uitge reikt. In Velsen werd een inwoner offi cier in de orde van Oranje-Nassau, twee personen ridder in de orde van Oranje- Nassau, terwijl een gouden, zes zilveren en vier bronzen medailles verbonden aan de orde van Oranje-Nassau werden toegekend. Voor het voorjaar grote kollektie Wagenweg 146, Haarlem Telefoon 316529 J. Groot, Beekvlietstraat 1, Santpoort. Dirigent van het fanfarekorps „Wilhel mina” in Santpoort en van de „IJmuider Harmonie”. De heer Groot is 39 jaar dirigent van „Wilhelmina’’. Onder zijn leiding bereikte het korps de top. Thans heeft een nieuwe opbouw van het orkest plaats met jeugdige leden. De heer Groot is voorts 28 jaar dirigent van de „IJmuider Harmonie”, een korps dat be kend is in binnen- en buitenland. De heer Groot is circa tien jaar dirigent geweest van de „Harmonie Haarlem”. Zijn vakmanschap en idealisme hebben er onder meer toe geleid dat het ge meentebestuur van Haarlem hem in 1960 benoemde tot gemeentelijk adviseur voor de harmonie- en fanfarekorpsen in die gemeente. De heer Groot verblijft momenteel in Marokko en geniet daar met zijn echtgenote en dochter van zijn vakantie. Hedenmorgen is een telegram aan hem verzonden om hem in kennis te stellen van zijn onderscheiding. 1961 opzichter briek. J. van 't Hof, 63 jaar, wonende Nie- lenlaan 9. Is 40 jaar in dienst van de Koninklijke Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrieken N.V. Sinds november 1962. werkvoorbereider-calculator le klasse bij de Bouwkundige buitendienst, thans Technisch Bureau centrale techni sche dienst. R. W. A. Oomes, 59 jaar wonende Lijsterbeslaan 4. Is 40 jaar in dienst van de Koninklijke Nederlandsche Hoogo vens en Staalfabrieken N.V. Sinds janu ari 1971 rayonmagazijnmeester Maga zijndienst diverse magazijnen. Hij heeft zich onder andere bij de bouw en in richting van het magazijn van de nieu we Centrale werkplaats verdienstelijk gemaakt. A. Sint, 56 jaar, wonende Gladiolen laan 8. Is 40 jaar in dienst va de Koninklijke Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrieken N.V. Sinds januari 1965 le assistent Voorraadadministratie materialen. Chr. Steijn, 63 jaar, wonende Creutz- berglaan 170. Is 40 jaar in dienst van de Koninklijke Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrieken N.V. Sinds oktober 1965 assistent Kwaliteitsafdeling. ELEKTROTECHNISCH BUREAU Oosterduinweg 20 IJmuiden Tel. (025501 - 1 34 05 voor uw licht- en krachtinstallaties, nieuwbouw en onderhoud Levering van alle ELEKTRISCHE APPA RATUUR, industrieel en huishoudelijk. at keus uh H honderden modellen Romantische sfeer in Uw interieur met deie schoon heid van een "staande olie-lamp"! De gloed ven de koperen voet en de fraaie vormt ven de melkwitte sierkelk dragen bij tot een per- soonlijk cachet aen Uw inrichting! c Nu ven 34.80 Ej I voor Tot ridder in de prde van Oranje- Nassau werd benoemd de 64-jarige ir. B. Th. van Hasselt. Hij is sinds 1951 in dienst van de Koninklijke Nederlandse Hoogovens en Staalfabrieken. Van 1938 tot 1951 was hij verbonden aan de NV. Ijsfabriek Petodjo. Als hoofdingenieur bij de Hoogovens had hij taken in de bouwafdeling, havens, vervoer, werk tuigkundige afdeling, veiligheid van de terreinbewaking en ovenbouw. In 1961 werd hij belast met de leiding van de hoofdafdeing transport, met een huidige personeelsbestand van ongeveer 1600 man. D. A. Schipper, 68 jaar, wonende Arendweg 146. Was op 1 mei 1972: 50 jaar lid van de Beverwijkse Harmo nie Kapel (BHK). Hij is nu gepensio neerd tuinder. W. J. Kleijn, 88 jaar, wonende Munni- kenweg 34.Was op 16 september 1972: 60 jaar actief lid van de mede door hem in 1912 opgerichte Beverwijkse Harmonie Kapel (BHK). Hij is gepensioneerd win kelier. J. Hoogendijk, 59 jaar, wonende Creutzberglaan 70. De heer Hoogendijk is 40 jaar in dienst van de Koninklijke Nederlandsche Hoogovens en Staalfa brieken N.V. Sinds juni 1972 is hij kraandrijver Werktuigkundige Dienst Sector Koudwalserijen. Zoal» gemeld, ligt het in de bedoeling de tarieven per 1 juni en per 1 septem ber telkens met 15 percent te verhogen. Men wijst erop, dat in 1971 ook al verhogingen hebben plaatsgehad van tweemaal 15 percent. De 6-ciiinder BMW’s - 2500, 2800 en 3.0 S - vormen een klasse apart. Wij nodigen u graag uit voor een proefrit. Dan pas weet u wat het betekent BMW te rijden. Ons uitgebreide service-apparaat zorgt voor een uitstekend onderhoud. M. M. A. Davidson, 79 jaar, wonende Breestraat 44. Herdacht op 16 september 1972 het feit, dat hij 60 jaar geleden mede-oprichter was van de Beverwijkse Harmonie Kapel (BHK) Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de kapel werd hij in 1962 onderscheiden met de Ere-medaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. De heer Da vidson is een welbekende figuur in het Beverwijkse zakenleven. S. C. Oorthuis, 73 jaar, wonende Mun- nikenweg 25. Herdacht in 1971 het feit, dat hij 45 jaar lid was van de Biljart vereniging „Excelsior”, waarvan 25 jaar als penningmeester. Teves was hij op 18 november 1971: 50 jaar lid van de Bond van Werknemers in de Industriële Be drijven van het Nederlands Katholiek Vakverbond (de vroegere Katholieke Ar beiders Beweging. W. Bastiaan, 64 jaar, wonende Rij- vordtlaan 79. Is 40 jaar in dienst van de Koninklijke Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrieken N.V., sinds januari Zacht gezegd, heeft het de scheep vaart, met name de Koninklijke Neder landse Redersvereniging, zeer verbaasd, dat terzake helemaal geen vooroverleg heeft plaatsgehad tussen het directoraat- generaal van het loodswezen met de betrokkenen. G. D. Affourit, Pelsstraat 12, Velsen- Noord. Technisch assistent A bij de Cemij, 44 dienstjaren. Als assistent bij het Technisch Bureau is de heer Affou rit belast met het opzetten van een inspectieirapportage. Naast de verwerkinig van de inspectiegegevens behoort ook de zorg voor de aanschaf en onderhoud van gereedschappen en bewerkingsmachines tot zijn taak. De heer Affourit heeft zich doen kermen als een zeer vakbe kwame, betrouwbare en ijverige mede werker. In de oorlog heeft hij zich in de illegaliteit verdienstelijk gemaakt. A. J. Gouda, Abelenstraat 20, IJmui den. Organist van de Oud-Katholieke Parochie (H. Adelbertus) in IJmuiden. De heer Gouda is vanaf zijn vijftiende jaar organist. Hij begon zijn taak in de toenmalige schuilkerk in Haarlem. Se dertdien heeft hij niet alleen als tweede organist van de H. Engelmundusparochie de kerk gediend, maar bovendien heeft hij in verschillende andere plaatsen het orgel bespeeld. Er is praktisch geen zondag geweest dat de heer Gouda niet in functie was. Op hem werd nimmer tevergeefs een beroep gedaan. Ook in zijn werkkring heeft de heer Gouda veel energie aan de dag gelegd en werkte hij zich op van bankwerker op schepen tot calculator bij de NV Genius in IJmui den. Mevrouw M. A. L. Kwast, Hofdijklaan 32, Driehuis. Gepensioneerd verpleegster (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Op verzoek van de Beverwijkse Ondernemers Combinatie heeft het college van burgemeester en wethouders de gemeenteraad voorge steld, te bepalen dat alle winkels in de gemeente Beverwijk op 28, 29 en 30 november en op 3 en 4 december tot 21.30 uur en op woensdag 19 december tot 21 uur voor het publiek geopend mogen zijn. Dit betekent dat, daar de BOC geen gebruik wil maken van de mogelijkheid- heid de winkels op zaterdag 22 december en zaterdag 1 december langer dan nor maal open te houden, er twee extra koopavonden en wel op 19 december en 28 november worden ingelast, respectie velijk tot 21 en tot 21.30 uur. Deze regeling komt overeen met die, welke in Heemskerk, Velsen en een groot deel van de overige gemeenten in Noord- Kennemerland zijn getroffen. BEVERWIJK. In de Salie des pas Perdus reikte burgemeester J. G. S. Bruinsma vanmorgen om negen uur aan 17 inwoners van Beverwijk koninklijke onderscheidingen uiL werkzaam bij de Brandweer Amsterdam als onderbrandmeester. Gedurende 6 jaar werkte hij daar in de afdeling brandpreventie. Met ingang van 1 janua ri 1953 volgde zijn benoeming tot brand meester bij de Vrijwillige Brandweer Beverwijk. Na zijn benoeming een jaar later tot adjunct-hoofdbrandmeester, werd hij aangesteld per 1 januari 1960 tot hoofdbrandmeester. De heer Schin ning geniet nationale en internationale vermaardheid inzake het blussen van branden met schuim op hoge druk. Daartoe ontwikkelde hij een speciaal mondstuk op brandslangen in pijpmodel. Hij was onder meer lid van Provinciale Commissie Brandpreventie, instructeur brandweerwezen, examinator brand weerlieden en mede-organisator brand- weerwedstrijden. Hij is thans gepensio neerd. J. de Wit, 56 jaar, wonende Parallel weg 91. Was op 3 januari 1971: 40 jaar in dienst van de bloemen en groentevei ling „Beverwijk”, sinds 1946 als bedrijfs leider. Door zijn persoonlijkheid, integri teit, kennis van zaken en takt is de functie van de heer De Wit gegroeid van een van bovenaf gedirigeerde taak tot de eigen verantwoordelijkheid voor de technische gang van zaken wat betreft de aan- en afvoer van produkten, als mede de ontvangst en uitgifte van lege emballage. Naast zijn functie als bedrijfsleider assisteert hij ook bij arbitrage en taxatie van schadegevallen op tuinderijen. De heer De Wit heeft een belangrijke rol vervuld of vervult deze nog in het jeugdwerk en de sport. F. Pleeging, 77 jaar, wonende Berken laan 1. Herdacht op 30 juni 1972 het feit, dat hij 40 jaar bestuurslid was van de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer, afdeling Beverwijk-Wijk aan Zee. Bij die gelegenheid werd hem dezilveren legpenning van de Algemene Nederland se Vereniging voor Vreemdelingenver keer (ANW) uitgereikt. Hij is thans gepensioneerd. G. J. de Goede, 71 jaar, wonende Popu lierenlaan 1-e, heeft zich bijzonder ver dienstelijk gemaakt als lid van het Kerk koor van de Parochie O.L.V. van Goede Raad te Beverwijk, meer dan 50 jaar maakt hij daarvan onfgebroken deel uit. C. G. Lempers, Wardenaarstraa-* 3, Velsen-Noord. Gepensioneerd le monta- gevakman Hoogovens. Veertig dienstja ren. De heer Lempers wordt geken schetst als iemand die zich nooit op de voorgrond heeft gedrongen. Hij had een bijzonder gevoel voor veiligheid, waar mee hij in zijn vak (hijs- en montage werk) steeds nauw in aanraking kwam. Het „veilig werken” stond bij hem dan ook op de eerste plaats. G. Schol, IJmuiden. Schrijver A bij de dienst van het Loodswezen, de beton- ning, bebakening en verlichting in IJ muiden. K. Vrolijk, Maasstraat 93, IJmuiden. Medewerker stafbureau materiaalbeheer en magazijnen Hoogovens. Veertig dienstjaren. De heer Vrolijk heeft zich altijd onderscheiden als een behulpzaam collega, op wie onder elke omstandigheid gerekend kan worden. F. A. Zaalberg, Plein 1945, nr. 40, IJmuiden. Magazijnmeester bij de Druk kerij en Uitgeverij Vermanden Zonen. Veertig dienstjaren. Sedert zijn indienst treding heeft hij de zorg gehad voor de inkoop, kwaliteitscontrole, opslag en verwerking van papier ten behoeve van de handel van het bedrijf in papierwa- ren voor het kleuteronderwijs. Thans is hij beheerder van het papiermagazijn van het grafisch bedrijf van de vennoot schap. De Romantiek van vroe ger jaren vindt zijn her leving in deze prachtige "hang-olie-lamp". Vervaardigd naar 't ori gineel, maar met de ge makkelijke elektrotech niek van nu. Let vooral V op de authentieke lak bloemmotieven! O aanbieding KM Jvan KS van de Velsense politie in welke functie hij is belast met het opstellen van de processen-verbaal van „identificatie”, ver branding en berging. De heer Quakke laar wordt geprezen om zijn bekwaam heid, tact en toewijding. Op kerkelijk terrein is hij actief als leider v an de Bijbelkring van de Nederlands Her vormde Gemeente Oud-Velsen. J. G. Stuurman, wonende in Wormer- veer. Chef van het vervoer en de auto- garage NV Melkinrichting Velsen in Velsen. N. Timmer, Satumusstraat 77, IJmui den. Administrateur bij Van Gelder. Veertig dienstjaren. Begonnen als tijd- schrijver op de bouwafdeling en de cel- lulosefabriek. In 1951 geplaatst bij de boekhouding en zeven jaar later bevor derd tot chef fabrieksadministratie. Na de reorganisatie werd hij in 1968 belast - ...r*- si** j! "iigr -rr ,...,5 dlhirff ii* W 1

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 4