Ir. B. van Hasselt nam Raad denkt na over recht op afscheid Hoogovens Bouw 32 bejaardenwoningen onder deskundige leiding Voorzieningen aan scholen J. Hoogendijk was jubilaris DENIM PAK 89.50 Weer inbraken in kledingzaak Oud-soldaten houden reünie in Velsen Krediet voor raadhuisbouw Carillonklanken over IJmuiden Nieuwe directeur bibliotheek Verhoging subsidie godsdienstles M. Gooyer was jubilaris bij Van Gelder Zn koop woningwetwoningen Voor suède Nappa kleding 7 Wijziging verordening op komst 1 LEERLINGENBOUWPLAATS IN VELSEN-NOORD JEUGD HEEMSKERK KAN NOG MELK OP SCHOOL DRINKEN Een keuze behang zoals u nog nooit: heeft gezien. Mi APRIL VRIJDAG 27 1973 6 en EN 1M HERENMODE A BAKKER’SjUBEHANG b. I ADVERTENTIE LEDER KLEDING neente i.000, ïoede- id van (Van een onzer verslaggeefsters) de (Van een onzer verslaggevers) zal SR «g de (Van een onzer verslaggevers) van (Van een onzer verslaggevers) ADVERTENTIE slank model Pantalon met wijde pijp en brede zoom U1BK€ Lange Nieuwstraat - Tel. 12348 hoek Marktplein - IJmuiden Bt 4 iter. i te iëns -rming, sluiting ent is londer ronder :hoon- emeen euken, stafel- gia en Mevrouw Hoogendijk gespt haar echt genoot het gouden armbandhorloge om. Rechts de heer Luyckx. Samen met zijn echtgenote bewondert de heer Van Hasselt een van de vele geschenken. J, ca. .648,-, aan is Raaks 34 Uit handen van de heer T. Wynia ontving de heer Van Hasselt een aantal ruwe stenen, bestemd voor zijn hobby stenenpolijsten. De laatste spreker was de heer M. Janssens, chef havens, die een fiets en een hengel voor de heer Van Hasselt had meegenomen. Na een dankwoord van de heer Van Hasselt maakten de vele bedrijfsgenoten van de gelegenheid gebruik de heer en mevrouw Van Hasselt de hand te druk ken. Zijlstr 29 Tel. 310766 Tel. 310685 Het programma van de beiaardbespe- ling door Hein de Ligt op het stadhuis carillon in IJmuiden op zaterdag 28 april van 4-5 uur ’■s middags luidt: Fuga, van Matthias van den Gheijn; Al die willen te Kap’ren varen; Wie gaait mee over zee, van J. J. Viotita; Ik zeg adieu, knopingspunten voor een toespraak kun nen vinden. Nadat hij de aanwezigen tot een driewerf hoera had opgeroepen, wenste hij zijn chef een welverdiend pensioen in een goede gezondheid toe. Namens de overlegorganen van trans port sprak de heer Bönnekamp, die uit vroegere tijd nog tal van wetenswaar digheden wist op te halen. Een envelop pe met inhoud „voor een elektrische holbbyset” was zijn geschenk. De heer T. F. J. Pronker, chef be vrachtingen, had berekend dat er in de twaalf jaar dait de heer Van Hasselt de leiding van de afdeling transport heeft gehad, maar liefst 175 miljoen ton goe deren zijn vervoerd. istede d van (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN- Voor de vijfde of zesde maal is ingebroken in kledingmagazijn Bijl aan de Kennemerlaan, waar dieven door verbreking van twee etalageruiten voor zevenhonderd gulden aan Nappa jasjes», truien en shawls hebben gestolen. Voor de eigenaar, die deze week het twintig-jarig bestaan van zijn zaak viert, is dit wel een trieste jubileumviering, temeer omdat hij bovendien nog zit met zevenhonderd gulden glasschade. VELSEN-NOORD. Binnen afzien bare tijd zal in Velsen-Noord aan de Breesaperhof een begin worden gemaakt met de bouw van 32 bejaardenwoningen, naar een ontwerp van architect Van der Klei, die de te bouwen woningen volko men passend heeft gemaakt in de overi ge bebouwing in dit gemeentedeel. Een bijzonderheid is, dat deze woningen ge bouwd zullen worden door leerlingen van de lagere technische school, een en ander onder auspiciën van de Vakoplei ding Bouwbedrijf, welke ook elders in ons land „leerlingenbouwplaatsen” kent. De leerlingen staan uiteraard onder meesterknechten, die toezicht houden en leiding geven. In dit geval meester knechten van bouwonderneming P. F. Scholtz in Santpoort, aan wien het werk is gegund. zou bekijken of tot i woning kon worden VELSEN. Bij Hoogovens vond in de koffiekamer van warmbandwalserij 2 een feestelijke bijeenkomst plaats ter gelegenheid van het 40-jarig dienstver band van de h eer J Hoogendijk uit Beverwijk. De jubilaris, die vergezeld was van zijn echtgenote, is werkzaam als kraan drijver bij de wertkuigkunidige dienst. In aanwezigheid van zijn naaste colle ga’s luisterde de heer Hoogendijk naar het welkomstwoord van de heer H. J. Luyckx, afdelingschef van de slijperijen. De heer Luyckx overhandigde de jubila ris de traditionele jubileumgeschenken: die gouden zeester met briljant, het gou- Als pas afgestudeerd ingenieur begon de heer Van Hasselt zijn loopbaan bij Werkspoor in Amsterdam. In de jaren van 1938 tot 1951 was hij werkzaam bij de N.V. IJsmaatschappij in Petodjo in Indonesië. In 1951 trad hij in dienst van Hoogovens als hoofidingenieur bij de al gemene dienst. Voorafgaand aan d« openbare receptie wachtte de familie Van Hasselt een druk programma. In de ochtenduren maakten zij aller eerst een rondrit met de Hoogovens Excursietrein over het bedrijf. Na dit ludieke afscheid van het fabrieksterrein gebruikte de familie Van Hasselt de lunch met enkele leden van de raad van bestuur en de bedrijfsdirectie. Hier sprak onder meer ir. W. H. Schoenma ker, lid van de raad van bestuur, de scheidende transportchef toe. Uit handen van bedrijfsdirecteur jhr. ir. B. de Jonge ontving de heer Van Hasselt een projectiescherm. Na die lunch waren in de grote zaal van het ontvangstcentrum zeer veel ge nodigden uit kringen van het transport wezen bijeengekomen om afscheid te nemen van hun chef. Samen met zijn echtgenote nam de heer Van Hasselt plaats op een zeer fraai versierd podium. Nog voor de eerste officiële spreker het spreekgestoelte betrad, bracht een echte Indonesische fietstaxi een tweetal in Javaanse klederdracht gestoken me dewerkers van de afdeling transport binnen, die de familie Van Hasselt enige geschenken overhandigde. Toen de fietstaxi eenmaal een stand plaats naast het podium had gevonden, kion de heer T. Ensink, sectorhoofd ha vens en vervoer, het woord voeren. De heer Ensink, die tot opvolger van de heer Van Hasselt is benoemd, had in het „dossier Van Hasselt” weinig aan- De Breesaperhof, waar een begin zal worden gemaakt met de bouw 32 bejaardenwoningen. IJMUIDEN. Tijdens een openbare receptie in het directierestaurant van Hoogovens heeft ir. B. Th. W. van Has selt uit Beverwijk afscheid van het staalbedrijf genomen. Na ruim 21 dienstjaren heeft de heer Van Hasselt zijn functie van hoofd van de hoofdaf deling transport neergelegd wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. BEVERWIJK. Het bestuur van Stichting Katholiek Schoolbestuur Be verwijk heeft bij het gemeentebestuur een tweetal aanvragen ingediend voor medewerking voor het herstellen van de schade aan de Sancta Maria-kleuter- school aan de Koningstraat en de kleu terschool De Wilgeroos aan de Wilgen- hoflaan. Ook aangehouden werd een voorstel van B. en W. om in overleg met het bestuur van het overdekte instructiebad De WateraRkers het nadelig exploitatie saldo boven het bedrag van f 50.000 ten laste van de stichtingskosten te brengen. Er zal een nieuwe, door het bestuur, opgestelde begroting worden gemaakt, zo zei wethouder A. van Herpen. Bekeken zal worden of de begroting van het onoverdekte zwembad bij die van het instructiebad moet worden gevoegd. Of het instructiebad voor de gehele bevol king „kan worden opengesteld” dient dan tevens te worden onderzocht. „Maar de maten van het bad en de van rijks wege te ontvangen subsidies zijn afge stemd op het schoolzwemmen”, aldus de wethouder- VELSEN. Op zaterdag 12 mei Velsen bezocht worden door een groep van 60 personen uit de provincie Gro ningen. Het betreft hier een groep oud- dienstplichtigen diie gedurende de mobi lisatie in 1939 en 1940 gelegerd waren in de vroegere school aan de Heidestraat, de huidige Muziekschool dus. Zij behoorden tot de Mitrailleur Cife III van 12 R.I. en sloten zich onlangs aan bij een oproep van een van hen om in Velsen een reünie te houden. Die dag komen zij omstreeks half twaalf bij hun vroegere „kazerne” en gaan de school bekiiken, waar zo’n 33 jaar geleden hun kribben stonden. Verder staan die dag bezichtigingen van het stadhuis en Beec- kestijn op het programma, een en ander dankzij de medewerking van het ge meentebestuur. HEEMSKERK. Het coHege van burgemeester en wethouders gaat zich nog nader beraden omtrent het voorstel de schoolmelkvoorzieningen stop te zet ten. Zoals bekend heeft de Provinciale Raad voor de Volksgezondheid onlangs een rapport uitgebracht, waarin voor deze maatregel werd gepleit. geval tot geval i verkoop van een onvergegaan. De raadsleden verbaasden zich over die plotselinge haast. Op voorstel van Het betreft leerlingen uit deze streek, die in overleg met de scholen en henzelf hiervoor worden uitgekozen. De leerlin genbouwplaatsen werden destijds ge creëerd om de jongens niet alleen in staat te stellen het geleerde onder toe zicht en. goed in praktijk te brengen, doch tevens om hen te laten ervaren, dat bouwen een kwestie is van samen werken, waarin medewerkers geen werk beneden een zekere maat dulden. Dit laatste voornamelijk omdat de gehele ploeg wordt aangiezien op de foutjes van de enkeling. De woningen aan de Breesaperhof zul len verrijzen tussen de Krulsbeeklaan en de Schulpweg en langs de Vinkenfcrocht. Deze bejaardenwoningen bevatten elk een woonkamer van 4.96 x 3.60, hebben een open keuken, een douche- en was cabine, een ruime slaapkamer en een (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Het Interkerkelijk Overleg in Schoolaangelegenheden heeft de gemeenteraden van Heemskerk en Beverwijk verzocht om een verhoging van het subsidie voor het godsdienston derwijs op de lagere scholen met hon derd gulden tot zeshonderd gulden per wekelijks lesuur per jaar. Tevens werd gevraagd om een extra eenmalige subsi die van 2.957,21 per gemeente, omdat over een aantal jaren door een misver stand vergeten is de premieingevolge de de Wet op de Arbeidsongeschiktheids verzekering en de Ziektewet te betalen en het IKOS die nu alsnog moet vol doen. Tijdens de openbare raadsvergadering in Heemskerk ging men akkoord met de verhoging van het subsidie. Ten aanzien van het extra eenmalig subsidie bepleitte de heer P. Vos (prot, chr.) en de heer H. J. Boerée ondersteunde zijn voorstel om van de nog te betalen nota’s (in totaal 2.957,21) eenderde voor rekening van de gemeente Heemskerk te nemen, eenderde voor rekening van Beverwijk te laten en het IKOS zelf ook eenderde te laten betalen. Wethouder A. F. M. van Herpen wilde hier graag contact over opnemen met Beverwijk en hij adviseerde de raad om dit tweede punt aan te houden tot volgende vergadering. Europa’s grootste stalenboek. Gen. Cronjestraat 135, tele- foon023-255432. Herensingels Hoek Amsterdamstraat, tele- foon 023-322377 •eeeeeeeee** Ruim dertig percent van de leerlingen van de basis- en kleuterscholen in Heemskerk drinkt voor of in de och- tendpauze melk. Drie jaar geleden lag dit percentage heel wat hoger, namelijk op 43,7 percent. Deze zeer duidelijke afname van de belangstelling voor schoolmelk is het sterkst aanwezig bij de basisschooljeugd. Van de leerlingen van het openbaar basisonderwijs drinkt minder dan 30 percent schoolmelk ,van het r.-k. basis onderwijs 25 percent en van het prot,- christelijk basisonderwijs eveneens 25 percent. Meer dan de helft van de kleuters van de r.-k. scholen drinkt geen schoolmelk in de ochtendpauze, bij het openbaar kleuteronderwijs beweegt dit percentage zich rond de 45 percent en van de kleuters van het prot.-christelijk onder wijs nuttigt 25-30 percent nog school- vmelk. De PvdA toonde zich donderdagavond in de raadsvergadering niet zo verheugd over die plotseling uitgeroepen maatre gel van de gemeente met de schoolmelk- voorziening te stoppen. Wethouder Van Beek stelde, dat de gemeente dit niet kan beslissen, maar in deze wel de subsidie aan de scholen kan onthouden, zodat de hoofden van de scholen zelf kunnen beslissen of de schoolmelkvoor- ziening op hun scholen wel of niet doorgang vindt. Een dergelijk voorstel kan in mei opnieuw aan de raad worden voorgelegd. mr. P. Heidinga van de PvdA beloofde toen het college in de raadsvergadering in mei met een wijziging te komen, die nader is uitgewerkt. De rigoreuze maatregel om bewoners van woningwetwoningen het recht te ontzeggen hun woning te kopen ging de raad zo plotseling wel wat te ver. De raad wil niet de mogelijkheid een woningwetwoning te kopen uitsluiten, maar naar een mogelijkheid zoeken een aanvraag tot koop incidenteel, dus per aanvraag, te onderzoeken. Zwembad VELSEN. Het bestuur van de openbare bibliotheek houdt woensdag 2 mei ’s avonds om half acht een openbare vergadering waarin aan de orde komt de benoeming van een nieuwe directeur voor de bibliotheek. Voorgesteld wordt de heer J. V. Suurmond te benoemen. berging. Voor de bovenbewoners is er een berging op zolder. Alle huizen wor den voorzien van centrale verwarming. De entree is aan de achterzijde. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. De Heemskerkse raad verleende donderdagavond een ex tra krediet van f 15.000, ten behoeve van de voorbereiding van de raadhuisbouw. Eerder werd voor dit doel 10.000 ver strekt. Op een vraag van de heer M. de Groot (PvdA) deelde burgemeester H. Nielen mee, dat er pas contact zal worden gezocht met een architect als de raad zich heeft uit kunnen spreken over het programma van eisen, dat in eerste in stantie door een ambtelijke werkgroep wordt opgesteld. (Van onze correspondent) VELSEN-NOORD. Donderdag was de heer M. Gooyer, houtlader bij het havenbedrijf van Van Gelder Papier, vijfentwintig jaar in dienst van het papierbedrijf, waar hij als houtlader bij de toenmalige kapperij, destijds nog op karren, begon. Hij wend met echtgenote en familie in het havenkantoor ontvangen door de heer P. Vons, hoofd grondstoffentran sport en de heren L. B. Steenmeijer, waarnemend hoofd havenbedrijf en P. Snijders, hoofdbaas. Tijdens de huldiging releveerde de heer Vons aan de evolutie sedert een kwart eeuw bij het houtladen, wat toen geschiedde in de modder van het park en thans met moderne shovel op asfalt. Namens de Raad van Bestuur werden de jubilaris de gebruikelijke enveloppe en schriftelijke gelukwensen aangebo den. Mevrouw Gooyer kreeg bloemen. Nadat onder het genot van een ver versing enige tijd op het kantoor was doorgebracht, werd het jubileumfeest verder voortgezet aan de Gladiolenlaan te Beverwijk. De grootste Speciaalzaak In SUÈDE, NAPPA en (van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK- De gemeenteraad van Heemskerk werd donderdagavond plotseling met de levensgrote vraag ge confronteerd of de verordening op de verkoop van woningwetwoningen zou moeten worden gewijzigd. De door de KVP’er H. Boerée voorgestelde wijziging hield in, dat de bewoner van een wo ningwetwoning geen automatisch recht meer zou hebben op koop van de wo ning, maar dat de gemeenteraad het recht in eigen hand zou nemen en van dear armbandhorloge en de gratificatie. Namens het jubileumfonds voerde de heer G. Borst het woord. Als stoffelijk blijken van waardering had hij een scheerapparaat en een cadeaucheque meegenomen. Een collega van de jubilaris, de heer Simonsma, overhandigde eveneens een cadeaucheque. Vervolgens werd de gelegenheid gebo den om de jubilaris en diens echtgenote te feliciteren. De schade aan de Sancta Maria- kleuterschooi is ontstaan tijdens de novemberstorm. De schade aan De Wil geroos is het gevolg van vernielingen door de jeugd, waardoor lekkages zijn ontstaan en de plafonds in de gangen door grote hoeveelheden regenwater ernstig zijn beschadigd. Stormschade is ook ontstaan aan de St. Petrusschool, de Hendrik Mandeschool en de H. Hartschool, alsmede aan de christelijke Willem Hovyschooi. die te vens medewerking vraagt voor de twee de fase van de inrichting van het docu mentatiecentrum. Dat laatste wordt ook gevraagd door de Maarten Lutherschool aan de Wijk aan Duinerweg. „xax V Mr

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 7