Teleurgestelde coach Leo Kops: Verwachte spanning in softbalduel bleef uit Zwemjeugd klopt West-Duitsland Jos Hermens imponeerde Hagan blijft bij Benfica Diefstal bij Nicols-HCAW Honkbal in GLORIEUS DEBUUT HAARLEM cijfers MAANDAG 15 30 APRIL 1973 t •t ll n >i ir te Mentaliteit van Nicols zal moeten veranderen (Van onze honkbalmedewerker) Nicols-speler Leo Naaktgeboren bereikt met een sliding het tweede honk waar honkman De Graaj te laat reageert. I Pinguins te zwak voor DSS 2 Knappe overwinning van Terrasvogels bij RAP op (Van onze honkbalmedewerker) (Van een medewerker) 51. gi ll 1J HAARLEM. Tijdens de wedstrijd Raak Nicols-Orwo HCAW hebben enke le onbekenden voor 300 gulden uit de portemonnaies van de spelers ontvreemd. Van de daders ontbreekt nog elk spoor. gend was het optreden van Fred Bec kers, die als korte stop drie fouten op zijn debet kreeg. 9 S s 1 I, 1 ie le n ie >P ORWO HCAW Raak Nicols O -n n 0. e 5t te •r h n :e iit ■n l- ït i: L- a '2, n ;e e a 5, e n ie e. t. a If J Terrasvogels definitief door naar de uit eindelijke 12-0 zege door slaggeweld van de gehele ploeg, waarbij Rietje Sleeswijk tot haar tweede tweehonkslag kwam. Aanstaande donderdag zal op het halfverharde veld van het Pim-Mulier- stadton het treffen tussen UW en Vodo SC plaatsvinden. Aanvang acht uur. was de nederlaag die Sparta zaterdag thuis tegen OWO kreeg te slikken. Een sterk werpende Charles Urbanus wist de Sparta-aanval op twee runs te houden, waartegenover de Amsterdammers er drie stelden. Een groot aandeel in de overwinning van OWO had catcher Paul Smit, die met 2 uit 2 de beste slagman was. Op ondubbelzinnige wijze heeft Sparta in Amsterdam revanche genomen. Met 12-3 trokken de Rotter dammers nu aan het langste eind. Op de werpers Boeren (3 2/3 inn.) en Ter Neuzen (5 1/3 inn.) plaatsten zij niet minder dan 14 honkslagen, waaronder in de vierde inning een homerun van Har ry van der Beng, goed voor drie runs. Overigens liet OWO zich aan slag niet onbetuigd. Op werper Ade Fijth wisten de Amsterdammers 10 honkslagen te produceren, die evenwel te verspreid vielen om veel zoden aan de dijk te zetten. Johnny Jonkers liep tijdens dit duel een officiële waarschuwing op. LISSABON. Benfica heeft het con tact met zijn Engelse trainer Jimmy Hagan, dat na dit seizoen zou aflopen, met een jaar verlengd. Benfica maakte niet bekend welk salaris Hagan met zijn nieuwe contract zal krijgen, maar het is een publiek geheim dat de Engelse oud- international 65.000 gulden salaris heeft plus talrijke premies. De 55-jarige Jim my Hagan kwam in augustus 1970, als opvolger van Otto Gloria. Na de komst van Hagan is Benfica drie keer achter elkaar Portugees kampioen geworden. De winnende werper was uiteindelijk Steef van der Sluis maar hij moest wel drie honkslagen meer incasseren dan zijn concurrent Van Heyningen, hetgeen de aanvallende kracht van DonarJasd onderstreepte. Dat de ploeg toch verloor valt voornamelijk toe te schrijven aan het slechtere veldwerk én aan de mach tige homerun van Bogaard, die daarmee in de achtste inning de beslissende voor sprong bewerkstelligde. Een in de derde slagbeurt opgelopen 4-1 achterstand (Horremen en Nijenkamp hadden daar met hun hits een belangrijk aandeel in) DSS. dart met de nodige angst het duel tegen De Pinguins tegemoet gezien had, speelde verdedigend bijna een vlekeloze wedstrijd. Behoudens na een fraaie tik van Hermien Zweers in de vierde slag beurt kwam DSS geen enkele maal in moeilijkheden. In tegenstelling tot Ineke van der Veldt had Mary Boekhout het heel wat moeilijken Tot aan de vijfde inning bleef de strijd ondanks een 2-0 DSS-voorsprong volledig open. Runs, die tot stand kwamen na vrije lopen voor Petra van der Ban in de eerste en Erna van Ewijk in de derde inning. Een fout van Mary Boekhout in de vijfde inning op een punt van Petra van der Ban werd de inleiding tot de derde run, maar een formidabele vang van de excelleren de out-fieldster Rietje Lennings hield De Pinguins toch nog overeind. Diep buigen moest de Heemsteedse ploeg in de zesde inning. Patricia Bannenberg en Helma Bouchier forceerden vrije lopen, terwijl Petra van der Ban met een infield-hit de honken deed vollopen. Verreveldster Sheila Jones nam toen te veel risico op de klap van Ans Kroon, die resulteerde in vier runs en een verdiende, maar geflatteerde 7-0 zege voor de titelhou ders. Luycks Giants en ADO kwamen ook tot een puntenverdeling. Zaterdag in Diemen trokken de Hagenaars met 3-1 aan het langste eind, waarbij vooral opviel het knappe werpen van de jeug dige Neuteboom. Hij schakelde 12 Gi- ants-slagmensen op drie slag uit en stond slechts vier honkslagen toe. Flip le Cuivre, na een uitstapje naar de eerste klasse weer terug in de hoofdklasse, moest zes keer voor de ADO-aanval capituleren. Deze zes honkslagen, alsme de 6 veldfouten van de Amsterdammers resulteerden in drie runs, waarvan er twee werden gescoord door Bijl. Het Giants-punt kwam tot stand door een homerun van Peter Hendriks in de vijf de inning. In Den Haag namen de Die- menaren met 2-0 revanche. In een vrij vlakke wedstrijd scoorden zij in de 8e inning twee runs, waartegenover ADO niets wist te stellen. Het vrij sterk geachte Feyenoord moest zaterdag tegen Hotan Storks het loodje leggen. Met 5-2 trok de ploeg van coach Wim San Sorge aan het langste eind, in welke overwin ning werper Winneke Remmerswaai, ge steund door een foutloos spelend veld, een groot aandeel had. Weinig overtui- Kinheim/Tijl) 6-2-8, ABC (Kloeten en Adriaanse) 4-3-8. ABC maakte slechts één fout, Kinheim twee. De bijna-homerun van, Frank Maassen in de zevende slagbeurt had het keer punt kunnen betekenen voor HHC. De 4-1 achterstand werd nu met slechts één punt verkleind omdat alleen Scheffer de thuisplaat passeerde. Ex-Nicols speler Ferry de Glerq nam in dit duel twee solo- homers voor zijn rekening, Hartveld sloeg de bal in de vierde inning voor twee punten over de „hekken”. PSV kwam uit deze ontmoeting toch wel onverwacht sterk te voorschijn: Het veld faalde slechts éénmaal en Sibylle wierp 5-3-6. Voor HHC wierpen Van der Burg en Bok samen 12-0-9, de defensie maakte twee fouten. (Van onze softbalmedewerker) HAARLEM. Ondanks bet minder gunstige weer is de start van de softbal- competitie toch voorspoedig verlopen. Verrassingen bleven op de eerste compe- titiedagen uit en nu reeds werd onder streept, dat aan de Haarlemse suprema tie ook dit seizoen niet getornd zal kunnen worden. HHC tegen UW en Terrasvogels tegen EDO wonnen zoals zij wilden. Ook bij DSSDe Pinguins bleef de verwachte spanning geheel uit en konden de landskampioenen door een grotere aanvalskracht met 7-0 zegevie ren. Niet de overwinning van Onze Ge zellen op Vodo SC in Den Haag was verrassend, wei echter de manier waar op de Haarlemse zege tot stand kwam. Hoopvol voor de Haarlemse formatie moet de wijze geweest zijn, waarop starting pitcher Marian Cops zich Nicols, diat voorlopig Nol Beenders nog zal moeten missen en dat bovendien niet kon beschikken over Simon Heemskerk, begon met een niet al te overtuigende Jan Dick Leurs op de plaat. In de eerste HCAW-slagbeurt bleef de schade voor Nicols beperkt tot een dirie- honkslag voor Arnold Smith, maar de in de derde inning wierp Leurs met twee man uit, drie keer 4-wijd achterelkaar, waarna een korte tik van Martha, die in de twaalfde inning met een prachtige running catch de show stal, voldoende was om HCAW aan een 1-0 voorsprong te helpen. Boudewijn Maat, met 3 uit 5 de beste slagman, scoorde in de 6e inning de gelijkmaker, na zelf met een twee-honkslag op de honken te zijn gekomen. In de achtste inning ging het er voor Nicols donker uitzien. Beidschat, die na de vierde inning het werpen van Leurs, die als slagman een bal op zijn arm had gekregen, had overgenomen en een magistrale partij speelde (12.2.5 in 8 innings), kreeg het toen wat moeilijk. Met twee nullen scoorden de Bussum mers door twee honkslagen en een keer wijd een run en kregen het tweede en derde honk in handen. Nog was er niets aan de hand geweest als derde honkman Robert Maat zijn positieven bij elkaar had gehouden. Hij fieldde een in zijn richting geslagen bal goed, maar beging toen de fout om in plaats van vrij eenvoudig de derde nul op het eerste honk te maken, eerst te dreigen naar de loper van het tweede naar het derde honk. Zijn daarop alsnog op het eerste honk geworpen bal, was door de gehaastheid waarmede dat ge paard moest gaan, onzuiver, waardoor HCAW een 3-2 voorsprong kon nemen. In de negende inning maakte De Jager voor Nicols gelijk. Het was Boudewijn Maat, die hem met een honkslag over de thuisplaat bracht. In de verlenging wis ten de pitchers Beidschat en Boin, die in de 10e inning de aan het eind van zijn Latijn zijnde Boddendijk had vervangen, verder scoren te voorkomen. Ook de return had aanvankelijk een moeizaam verloop. Het enige lichtpunt in feite was het debuut van Jan van Markus. In de negen innings, dat de HCAW slagploeg hem belaagde, stond hij slechts een honkslag toe. Een ver diende no-run overwinning werd daar door zijn deel, terwijl hij bovendien met 2 uit 3 het predikaat „beste slagman” voor zich opeiste. Nicols opende de score in de eerste inning door Ton de Jager, die na met 4 wijd op de honken te zijn gekomen, door Simon Heemskerk met een opofferingsslag werd thuis gebracht. Deze 1-0 stand bleef tot de achtste inning gehandhaafd, toen Nicols dankzij twee keer 4-wijd, twee keer velderskeus, twee HCAW-fouten en een honkslag van Simon Heemskerk de stand op 5-0 kon brengen. De tweede verrassing in dit weekeinde De overwinning van SC Haarlem kreeg voorail gestalte dankzij het mach tige werpen van Ron Groot (16-4-2) en de aanvallende prestaties van het duo Velt- meyer-Beenders. Hun slagwerk leverde zowel in de derde als in die vijfde inning twee punten op; DVH-fouten deden de rest. Een twijfelachtige beslissing van de scheidsrechter in de derde inning vormt de basis voor het protest van TYBB, dat zonder deze beslissing zijn achterstand waarschijnlijk niet met nog eens vier punten (in de eerste inning was het al 2-0 geworden) had zien uitgroeien. Odiz- werper Brouwer (13-1-3) bleek voor DSS vrijwel onbespeelbaar. Binnen vier in nings liep de achterstand op tot 8-0 voornamelijk door honkslagen en een viertal fouten. Pas in de achtste inning scoorde DSS tegen: Van Galen was de producent Nadat HFC Haarlem in de vierde slagbeurt een 4-1 achterstand omzette in 5-4 door hits van Breems, Jongert en Zij 1st na, zette ABF een nieu we werper in, wiens snelle bal de Haar lemmers voor onoplosbare problemen stelde. DM gold niet voor Haarlem- HAARLEM. Nog maar zelden zal de eerste dag van de honkbalhoofdklas- secompetitie zoveel verrassingen hebben opgeleverd als zaterdag. Een op papier zwak HCAW, dat cracks als Rob Hoff man en Ricky Placidus had verloren, zou voor Raak Nicols geen enkele partij zijn. De realiteit bleek echter dat de Haarlemmers hun handen mochten dicht knijpen, dat zij na 12 innings met een 3- 3 gelijkspel naar de kleedkamer konden gaan. Voor coach Leo Kops was het een onbegrijpelijke aangelegenheid. Kops: „Voor mijn gevoel zijn we weer in een oude fout vervallen, namelijk die van een te grote mate van zelfbewustheid, of noem het voor mijn part onderschatting van de tegenstander. Toen ik op een gegeven ogenblik vanaf mijn coach-box in de dugout keek, kreeg ik het gevoel, dat slechts een paar van de spelers bij de wedstrijd waren en dat de rest zich met andere zaken bezig hield. Ik heb daar toen wat van gezegd en inderdaad ging het toen even beter. We kwamen zelfs met 2-1 voor te staan, maar we konden het toen niet opbrengen om door te drukken, hoewel de tijd er toen rijp voor was. Ik geloof, dat, willen wij onze positie in het Nederlandse honkbal handhaven, er toch op korte termijn een mentaliteitsverandering bij de spelers moet komen”. gezocht moet worden. De beslissing viel al in de derde slagbeurt toen OG een 2-1 voorsprong met drie punten vergrootte door hits van De Fries, Koehorst en Snoeks. werper Klootwijk die in de laatste twee innings veel honkslagen moest incasse ren. Alcmaria Victrix is geen schaduw meer van de ploeg van vorig jaar. Dat viel in de ontmoeting tegen Roos wijk makkelijk te kwustateren want Boekling had in zijn eerste volledige wedstrijd geen kind aan de Alkmaarders (cijfers 13-1-2). Berkhout was met twee twee- honkslagen aanvallend weer eens de sterke man bij Rooswijk. Het sterke slaan van Onze Gezellen stelde Bloe- mendaal-werper Versluis voor onoplos bare problemen. Twaalf honkslagen ge ven aan waarin de overwinning van OG Wim Schepers is in Bavikhove (Bel gië) als derde geëindigd in een wedstrijd voor professionals. De rit over 195 km werd gewonnen doof Alfons de Bal. (Van onze sportredactie) ARNHEM. De nationale recordhou der op de drie, vijf en tien kilometer, de Nijmegenaar Jos Hermens, is het baan- seizoen 1973 op overtuigende wijze be gonnen. Zondag kwam de Quick-atleet op Papendal in zijn eerste vijf kilometer van dit seizoen tot een fraaie tijd van 13.45,3. Een tijd die nog geen 13 secon den boven zijn in juni vorig jaar geves tigde Nederlandse record ligt. Vooral de wijze waarop Jos Hermens tijdens de wedstrijden om de Nederland se Katholieke Sportfederatie-beker tot die voor het komende seizoen veelbelo vende tijd kwam, maakte indruk. Al onmiddellijk nam de Nijmegenaar de kop, om die tot het einde toe te behou den. Zelfs No Op den Oordt moest een achterstand van zo’n 300 meter incasse ren. Een fout van Vreeken in de vierde inning was de enige misgreep die de RCH-defensie zich veroorloofde. Die fout betekende overigens wel dat Makel een in de derde inning opgelopen 1-0 achterstand (Draaier scoorde op een hit van Kastner) kon nivelleren. In de ge lijkmakende slagbeurt zette Vreeken RCH op winst na een honkslag van Paul Draaier. Thamen bereikte na die vierde inning nog éénmaal het derde honk maar had verder weinig antwoord op het werpen van Wim Draaier (11-0-5). Daarbij produceerde het zeven veldfou ten hetgeen voor een eersteklasser aan de hoge kant genoemd mag worden. Lo Kastner, zelf door een hit op de honken, bepaalde in de achtste slagbeurt de eindstand op een honkslag van Nieuw en een velderskeus voor De Boer. Werp- cijfers Donar-Jaski (Oud) 5-1-7. De seizoenstart van RAP-werper Walsma was een weinig gelukkiger. Na de eerste inning keek hij al tegen een 4- 0 achterstand aan: Honkslagen van Van Dee en Hurkmans gevoegd bij een aan tal fouten (RAP maakte er in totaal zeven) stelden Terrasvogels in staat de voorsprong te nemen die RAP niet meer te boven kwam. Alleen Ron Filipiak haalde een voldoende; in de vijfde slag beurt scoorde hij zelf tegen op een honkslag van Faneyte, een inning later was zijn tik goed voor het tweede punt. Terrasvogels stond toen al op vijf omdat eer tweehonkslag van Van Berke] Ascension over de thuisplaat bracht. Werpcijfers RAP (Walsma en Davidson) 8-7-7. Voor Terrasvogels gooide Dis- selköter 4-3-5, het veld maakte vier fouten. Het verzwakte UVV leek in het Noorder-Sportpark tegen HHC in de eerste inning regelrecht op een zware nederlaag af te gaan. Fout op fout stapelden de Utrechtse binnenveldsters. Toen bovendien Jane Nijdam, Yvonne Serne en Loes Buenting het slaghout vaardig hanteerden, was een 4-0 voor sprong snel verkregen. Merkwaardig ge noeg kon HHC daarna niet doordrukken. Alleen Marijke Vermeer in de tweede inning en Marijke Sijtsma-Bouman met een driehonkslag in de vijfde inning konden nog een run aan de score toe voegen. UVV, dat pas in de zesde inning enige vat kreeg op het werpen van Marian van Glnhoven, ontnam in die zelfde inning de Haarlemse werpster niet alleen de no-hit-zege, maar zelfs de no-run zege. Corrie de Hartogh twee- honk-siag Rietje van Fulpen en Elly Louw bepaalden de eindstand op 6-2. HAARLEM. Een beter debuut kan men zich nauwelijks voorstellen: SC Haarlem, vorig seizoen gepromoveerd uit de derde klasse, opende in de tweede klasse B met een 6-0 zege bij DVH. De laaggespannen verwachtingen van de andere tweede klussers blijken in eerste instantie wel gerechtvaardigd: TYBB verloor, weliswaar onder protest maar daarom niet minder kansloos, met 6-0 van HCTIW en DSS werd met 9-2 overspeeld door Odiz. HFC Haarlem bleek in de derde klasse B niet opgewas sen tegen het vooral offensief sterke ABF (uitslag 11-5). In 3C stelden Roos wijk en Onze Gezellen hun kandidatuur nadrukkelijk met overwinningen van, respectievelijk, 5-1 op Alcmaria Vic trix) en 9-1 (bij Bloemendaal). THB boekte een 8-7 zege op Geel Wit, terwijl ook Kennemerland een overwinning ten deel viel: 8-6 was de uitslag van het duel met Foresters. HBC had geen ver weer op drie homeruns van Herons, wat een eindstand van 14-7 opleverde. l-0-0-0-0-0-0-4-X=5 0-6-0-0-0-0-0-0-0=0 Nicols: Van Markus 7.1.1 (9 inn.). HCAW: Huizing 2.5.5 (7 2/3 inn.), Boin 1.0.1 (1/3 tan.). Fouten: Nicols 2, HCAW 2. OWO 0-0-0-0-l-0-2-0-0= 3 Sparta 0-5-0-3-0-0-1-0-3=12 Werpersresultaten: OWO: Boeren 3.1.7 (3 2/3 inn.), Ter Neuzen 4.2.7 (5 1/3 inn.). Sparta: Fijth 3.2.10 (9 inn.). Homeruns: Harry v. d. Berg (4e inn.). Fouten: OWO 4, Sparta 3. Feyenoord 0-2-l-l-0-0-0-0-x=4 Storks 1-0-0-0-0-0-0-0-0=1 Werpersresultaten: Feyenoord: Koster 8.3.4 (9 inn.). Stouts: Dom 5.3.5 (7 inn Groot 1.0.1 (1 inn.l. Fouten: Feyenoord 2, Storks 7. ADO 0-0-0-0-0-0-6-0-0=0 Giants 0-0-0-0-0-0-0-2-0=2 Werpersresultaten: ADO: Eijgendaal 4.3.3 (9 inn.). Giants: Wijdekop 6.3.4 (9 inn.). Fouten: ADO 3, Giants 1. werd in die vijfde en zesde inning omge bogen in 5-4 vooral door slagwerk van de gebroeders Victoria. Toen Teun de Groot in de zevende slagbeurt gelijk maakte op een tweehonkslag van Röbken) had Donar echter geen ant woord meer. Werpcijfers SchotenRu- canor (Van der Sluis) 6-5-8, DonarJas- ki (Van Heyningen) 10-7-5. Schoten maakte slechts één fout, Donar vijf. Twee tweehonkslagen (van Kamer in de eerste en Beijen in de derd slagbeurt. beurt) gaven na drie innings een 3-0 achtersttnd voor Aktie’68-Kinheim te zien, die in de achtste inning ongedaan werd gemaakt (in de tussenliggende in nings bleek Huib-Jan Tijl zich wel te kunnen handhaven hetgeen een gerust stellende gedachte moet zijn voor de Kinheimeirs). Twee maal vier wijd, vel derskeus voor Rob de Haas, een honk slag van Koen Niermeyer en een fout van Kramer leverde Kinheim drie pun ten op. Met twee man uit leek ook de achtste inning geen beslissing te brengen maar drie achtereenvolgende honkslagen de beslissende was opnieuw van Beljr) leverden de ontknoping van dit span nende duel op. Werpcijfers Aktie’68- Coach Co Hoefsmit zorgde in helt tref fen van Terrasvogels tegen EDO voor een verrassing door in zijn basisformatie René van der Beng eerste honk en Gerda Treuren achtervangster de voorkeur te geven boven Wil Janssen en Ria Duyn. Bedde jeugdspeelsters losten hun beloftes volledig in. Dat EDO tegen de Santpoortse aanvalsdrift niet op kon, stond bij voorbaat vast. Desalniettemin kwam de ploeg van Toon Verzeylberg tot aanvaardbaar tegenspel, waarbij cat cher Wil Kuypers niet onverdienstelijk debuteerde. Ludy van Mourik home run na hits van René van der Berg en Rietje Sleeswijk tilde al in de eerste slagbeurt de stand naar 5-0. In de vijfde inning, nadat catcher Gerda Treuren met een vtingerblessure haar plaats had moeten afsitaan aan Ria Duyn, drukte in de Residentie de volle zeven innings wist te handhaven. Marian Cops, vorig seizoen nog een veelbelovend cartcher heeft zich via een intensieve training in de wintermaanden opgewerkt tot een pitcher van de nodige allure. Hoewel de Haagse ploeg Marian Cops veelvuldig raakte, zorgde bekwaam veld spel voor een probleemloos duel tot aan de laatste slagbeurt. Drie Haagse infield- hiits en een gave klap van Meta Janssen leverden slechts een run op. Onze Gezel len leidden toen echter al met 4-0. Drie runs kwamen reeds in de eerste inning over de thuisplaats na honkslagen van Joke Katteler, Linda Hoogland en een dure veldfout van eerste honkvrouw C. Fontein. In de zevende inning voerde Joke Katteler en Linda Hoogland de stand op naar 4-0, voordat Vodo SC de eer kon redden. Na de Europese kampioenschappen in Rotterdam „na m’n afgang daar”, zegt Jos zelf besloot de Nijmegenaar, die geen contract met een sponsor kon af sluiten, weer voor hele dagen te gaan werken. Een tegenvaller voor de atleet, die in de wintermaanden echter heeft kunnen bouwen aan een fors aantal trai- ninigskilometers. Uit die bagage kwam zondag die fraaie tijd van Jos Hermens, die uiteraard zijn trainingsarbeid in ver band met zijn volledige dagtaak heeft moeten terugschroeven. Iets dat ook zijn voordelen heeft: „Ik ben nu veel span ningen kwijt en dat werkt uiteraard ook door”, aldus Jos Hermens. Een in vier innings door THB opge bouwde 8-2 voorsprong wend door Geel Wit bijna nog ongedaan gemaakt. In de negende slagbeurt stokte de score bij twee punten van Kaart en Bronstring waardoor THB nog net overeind bleef. Marcelis bekroonde zijn eerste optreden bij THB met twee honkslagen en was daarmee de beste slagman, een grand- slam homerun van Douma betekende voor HBC al in de eerste slagbeurt een 4-0 achterstand die met nog twee home runs in de vierde en vijfde inning uit groeide tot 10-4. In diezelfde vijfde in ning scoorde HBC tweemaal d oor honkslagen van Roosmalen en Thulen, welke 1 a atste in de zevende s lagbeurt opnieuw de thuisplaat passeerde Een lichte inzinking van de Herons-werper leverde in die inning HBC nog drie punten op. In de return was Feyenoord opper machtig. De Hagenaars brachten het slechts tot vier honkslagen, hetgeen re sulteerde in een run, gescoord in de eerste slagbeurt. Dat Feyenoord met 4-1 kon winnen dankt het mede aan een zevental fouten in het Haagse veld. Sa men met 7 honkslagen brachten zij 4 runs op, namelijk in de tweede inning twee, in de derde 1 en in de vierde 1. Standen: Poule A: Sparta 2, Feyen oord 2, Giants 2, HCAW 1. Poule B: Nicols 3, OWO 2, Storks 2, ADO 2. (Van een medewerker) HAARLEM. Voorzover op de eerste competitiedag van het honkbalseizoen van verrassingen gesproken kan worden dan dient de 5-2 overwinning van Ter rasvogels bij RAP in de eerste klasse A daar wel tóe gerekend te worden. Goede tweede is Schoten-Rucanor dat tegen het vooral uit Antillianen bestaande Do narJaski in de voorlaatste inning toe sloeg: 6-5. Eveneens in de achttste slag beurt viel de beslissing bij ABCAktie- ’68-Kinheim maar wei ten gunste van de Amsterdammers (uitslag 4-3). Thamen leverde RCH-Cementbouw weinig pro blemen op met name omdat het RCH- veld goed sloot. Een 3-1 eindstand was het resultaat. HHC werd in de eerste klasse B het slachtoffer (met 5-2) van lijn eigen veld. Tegenover drie home runs van PSV stond er geen één van HHC omdat volgens de scheidsrechter een verre tik van Maassen tien centime ter voor de outfieldafscheiding op de grond kwam. 0-0-1—0-0-0-0-2-0-0-0—0=3 0—0—0—0—0—1—0-1—1-0-0—0=3 Werpersresultaten: ORWO HCAW: Bod dendijk 5.7.9 (9 tan.) en 1 man), Boin 2.1.2 (3 tan.). Raak Nicols: Leurs 5.4.2 (4 Inn.). Beidschat: 12.2.5 (8 inn.). Fouten: HCAW 1, Nicols 1. Storks 2-0-0-0-0-3-0-0-x=5 Feyenoord l-0-0-0-0-0-0-l-0=2 Werpersresultaten: Storks: Remmerswaai 12.3.7 (9 inn.). Feyenoord: De Bruyn 7.6.8 (8 inn.). FoutenStorks 0, Feyenoord 4. Luycks Giants: 0-0-0-0-1-0-0-0-0=1 ADO0-l-0-0-0-2-0-0-0=3 WerpersresultatenGiants: Le Cuivre 9.0.8. ADO: Neuteboom 12.1.4. Homeruns: Giants: Peter Hendriks (5e inn.) Fouten: Giants 6, ADO 2. Sparta: 0-0-2-0-0-0-0-0-0=2 OWO: 0-0-0-l-0-2-0-0-0=3 Werpersresultaten: Sparta: Van Westrenen 5.4,3, OWO: Urbanus 10.2.4. Fouten: Sparta 4, OWO 2. Raak Nicols ORWO HCAW Werpersresultaten TILBURG. De tweedaagse zwem wedstrijd tussen de jeugdploegen van Nederland en West-Duitsland (onder 12 jaar) in Tilburg heeft een ruime zege opgeleverd voor de Nederlandse ploeg: 136 tegen 112 punten. Van de 22 num mers won Nederland er 12. Het meest succesvol waren Karin Ran en Judith Verkerk. Karin Ran, de Zian-zwemster, startte op vier persoonlijke nummers en eindigde driemaal als eerste: op de 100 meter vrij in 1.04.3 op de 400 meter vrij in 4.48.8, op de 200 meter wissel in 2.40.8. Alleen op de 200 meter vlinderslag moest zij zich tevreden stellen met een tweede plaats. Dat nummer leverde ech ter een overwinning op voor Judith Verkerk in 2.42 5. Deze bracht eveneens de 100 metier vlinderslag in 1.13.1 op haar naam. Bij de jongens deed het lid van de zwemfamilie Faber, André, van zich spreken. Hij won de 400 meter vrije slag in 5.08.7, tikte ook als eerste aan op de 100 meter schoolslag in 1.23.7 maar werd hierop gediskwalificeerd.

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 15