Frans weekend F in Alpha Agenda Vlaggestok op hoofd H. Dil uit Akersloot won gouden proscar i s Katheater in Bouffons geslaagd toneelexperiment I Veel hoge onderscheidingen s ton Haven- bij Jeugdmuziekconcours Verenigingsnieuws -T BbM Gemeenschappelijke schoolraad voor het openbaar onderwijs 1 t Voorstel van B. en W. aan Velsense gemeenteraad Amateurfilmfestival in Progress 2 Prijzenregen soms wat overdreven Turnlust-leden in Eerste prijs fotoclubs Rederijkerskamer met toneel in Theater 1 g 3 0 APRIL1 197 3 MAANDAG 4 M Velsen-IJmuiden u- u. V elsen-I Jmuiden Samenstelling 1 LOFWAARDIG INITIATIEF ASSUMBURGTHEATER Prijzen c 1 c uu bu Hoe de duiven vlogen Beverwijk Zandvoort Heemskerk Beverwijk Subtiel ►Haarlems Dagblad J ►Umuider Courant s.v.p. h.t gewende ►Beverwijkse GjUDHlt I aankruisen. Velsen-Noord kringwedstrijd In en oin Haarlem Haarlem I (Van een medewerker) (Van een onzer verslaggevers) va- „Vrouwen In VOOT va Hu-gens- Sta ge Huijgens- ve (Van een onzer verslaggeefsters) zo (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggeefsters) 9. van lil (Van onze stadsredactie) in Dixlelandorkest pa m( vr br na de ge ge pe zo Van de p.v. De IJmonden (zaterdag vliegers) namen dit weekend 248 duiven deel aan een wedvlucht vanaf Roosen daal over een afstand van 103 km. De duiven werden om 9.20 uur in vrijheid gesteld. De Vlugt klokte de eerste om 11.18 uur. Laatste prijsduif om 12.08 uur. Sinds juli 1968 bestaat in Velsen reeds een schoolraad voor het openbaar lager onderwijs. Gezien de resultaten die deze raad in de vijf jaar van zijn bestaan heeft geboekt, zijn B. en W. het in toenemende mate gaan betreuren dat de schoolraad slechts werkzaam is op het gebied van het basisonderwijs. Zij con stateren dat de afgelopen tijd de behoef te aan een gemeenschappelijke school raad sterk naar voren gekomen is bij het vele overleg dat er geweest is over het onderwijsbegeleidingswerk. maken: Vier leerkrachten, teweten één van het kleuteronderwijs, één van het lager onderwijs, één van het buitenge woon lager onderwijs en een van het voortgezet onderwijs. Twee gemeentelij ke functionarissen. Eén lid op aanwij zing van de regionale afdeling van het Nederlands genootschap van leraren; één lid op aanwijzing van de plaatselijke afdeling van de ABOP; twee leden op aanwijzing van de plaatselijke afdeling van de Vereniging voor Openbaar On derwijs. Wanneer de Velsense gemeenteraad mocht besluiten de gemeenschappelijke schoolraad in te stellen, dan komt de nu bestaande schoolraad voor het openbaar lager onderwijs te vervallen. uit Akersloot 178.9 p.; 9. A. Kooy Heemskerk 174.1 p. Tweede werd A. Bleijendaal uit Amster dam met „Het Feest” met 170.5 punten. Als derde werd C. Stroomer uit Huisdui nen geklasseerd met 168.8 punten. de m< ke re Bi di ge en di pc P< bi d< D bt w H d> ei h P n I. v Z J. De jury, die volgens de NH ’63-norm keurde, beoordeelde de ingezonden films op expressieve, artistieke en technische kwaliteit. Aan de hand van deze maat staf werd de film „Prokofieff in vuur en vlam” van B. v.d. Kolk van de groep gevorderden een tweede plaats toege kend met 202 punten. De derde plaats in dezelfde categorie was voor B. van Splunteren uit Koog aan de Zaan met de film „Goin’ to the country” met 192.6 punten. Bij de groep beginners werd de eerste prijs in de wacht gesleept door R- van Rienschoten uit Den Helder met de film „Neerlands uitschieter” met 182 punten. BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat}. 19 en 21.15 u.: „The mechanic”, 20.30 u.: „MASH”. Luxor Theater (Breestraat), 19 en 21.15 u.: Amen broeder amen”. HEEMSKERK Met een jurywaardering van 204 punten voor de kleurenfilm „Tommy” heeft de heer H. Dil uit Akersloot de eerste plaats bezet in de categorie voor gevorderden tijdens het amateurfilmfestival van de Progress-sociëteit. Uit handen van de voorzitter en woordvoeider van de jury heeft hij voor deze prestatie de door de Beverwtfkse edelsmid Aat Oort ontworpen gouden Proscar ontvangen. Dolfirama (Bouwes Palace .Zandvoort) Dag. shows om 10.30, 12, 14 en 16 u. 's Avonds om 21 u. op dinsdag, vrijdag en zaterdag. Bowlingcentnun (Burg. Van Fenemaplein) dag. geopend. Hotel Bouwes: Dagelijks dlner-dansant, zon dags matinee. Orkest Toni Damon. De voorlopige uitslag luidt: De Vlugt 1, 10, 13, 16, 27, 44 en 45; Eijman 2, 4 en 15; Knapen 3, 20, 35 en 46; Klinkenberg 5, 19 en 29; v.d. Scheer 6, 9, 12, 19 en 49; Hoeks 7, 30 en 33; Suurmond 8 en 38; Strijker 11, 22 en 41; Hels 14, 24, 25, 31, 34 en 50; Visser 17, 18 en 39; Verduin 21, 23 en 42; de Jongh 26, 32, 36 en 37; Schoone 28, 40, 43, 47 en 48. Door de regen in het zuiden van ons land had de vlucht een traag verloop en meerdere goede duiven waren ’s avonds nog niet thuis. De derde avond van het jeugdmuziek concours in Beverwijk is er een ware regen losgebarsten van hoge onderschei dingen. Soms terecht, een enkele maal voor ons gevoel wat overdreven. Zo leek het uw recensent wat overtrokken, ie mand, die een menuet van Ravel als een mars speelt een eerste prijs met een ster te geven en voor iemand, die zes jaar lestijd opgeeft, steeds weer het zelfde akkoord ernaast slaat geldt hetzelfde, maar dat de gitarist Rolf Kieft liefst 170 punten kreeg was te begrijpen, want wat deze jongeman op zijn instrument al allemaal kan is ongelofelijk. Zijn techniek is al bewonder enswaardig, zijn muzikaliteit onbetwistbaar. BEVERWIJK. Het in de sociëteit Alpha gehouden Franse weekend is bui tengewoon geslaagd. Ruim 600 bezoekers zijn er geweest uit de gehele IJmond en vrijdagavond was men al door de hele voorraad van 200 flessen wijn heen. Franse muziek, stokbrood, Franse kaas, Franse affiches etcetera schiepen een sfeer, welke twee Fransen uit Parijs, die hier met vakantie waren en ook even binnen kwamen bijzonder trof. De organisatoren hadden veel mede werking gekregen van het Franse ver keersbureau, van de Franse culturele sociëteit, beide gevestigd in Amsterdam en van en Beverwijkse wijnhandel. Informatie werd verschaft over kantie en werken in Frankrijk. Het succes van dit weekend in Franse stijl heeft de organisatoren het plan doen vatten andere landen op een derge lijke wijze onder de aandacht te bren gen. De voorzitter van de jury, de heer J. Ad miraal, reikt de gouden proscar uit aan de heer H. Dil uit Akersloot voor diens film „Tommy". Per kring wordt De samenstelling van de gemeen schappelijke schoolraad, zoals het colle ge deze voorstelt aan de gemeenteraad, ziet er als volgt uit: 4 leden van de oudercommissies van de openbare scho- terscholen; 6 leden van de oudercom missies van de openbare lagere scholen, waarvan 1 lid van de oudercommissies van de school voor visserij en scheep- woon lager onderwijs; 5 leden van de oudercommissies van deopenbare scho len van voortgezet onderwijs (één van het gymnasium Felisenum, één van de Prof. Mr. S. Vissering Scholengemeen schap, één van de mavo-scholen, één van de school voor visserijen scheep vaart en één van de huishoudschool. Verder zullen van deze raad deel uit VELSEN. B. en W. willen in Vel sen een gemeenschappelijke schoolraad instellen voor het openbaar onderwijs. Deze zal zich dienen bezig te houden met problemen en zaken welke zowel het kleuter-, het basis- en het voortgezet onderwijs betreffen. TENTOONSTELLINGEN Kennemer Oudheidkamer (huize Schey- beeck, Velserweg 2). Geopend op woensdag van 14 tot 17.30 uur en op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23. Beverwijk, tel. 02510- 25120. MAANDAG 30 APRIL Progress-sociëteit, Const. straalt Geopend vanaf 20 u. DINSDAG 1 MEI Progress-sociëteit, Const. 1 straat. Geopend vanaf 20 u. Donkey Shot, A. Verherentstraat. Geo pend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Ruijsdaeüstraat 7: 15.30-17 30 u- AANGEKOMEN SCHEPEN 27-4-73: Duncraig, Antwerpen; Roger W. Wil son, Noordzee; Tod Head, Flixborough; Diorit, Sauda; Farel, Par; Calrnrover, Antwerpen; Valmiera. Ventspils; Arina Holwerda; Diabas, Wilhelmshaven. VERTROKKEN: Robin-4, Immingham; Roger W. Wil son, Immingham; Cornet, Immingham; Oemberg, Cork; Arona, Kotka; Carway, Harwich; Oriole, Dagenham; Northdown, Kiel, IJmuiden; Canis, Rotterdam; Bot- nia, Odense, IJmuiden; Trojan Service, Cont. Plat, IJmuiden; Smit Lloyd 18, Cont Plat, IJmuiden; Hammonai, Ham burg; Sunny Baby, Immingham; Balti- gue, Oslo; Bennekom, Rotterdam, Igniti on, Londen, Zaandam; Rose-B, Ystad, IJmuiden; Madison Friendship, Esbjerg; Ilka, Gothenburg; General Zhdanov, 2warte Zee AANGEKOMEN SCHEPEN 28-4-73: Niedermehnen, Poole, Velsen; Levem, Poole, Velsen; Novel, Gunness, IJmui den; Smit Lloyd 3, Cont. Plat, IJmuiden; Stella Sirius, Mo-i-rana; Kreon, Rotter dam; Juan Ferrer, Hamburg, IJmuiden; Luise Bornhofen, Rotterdam; Annetta, Antwerpen; VERTROKKEN: Lawanti, Hamburg; Eemland, Rio de Janeiro; Paean, Hamburg; Tod Head, Flixborough; Mette Christensen, Porto Torres, IJmuiden; Angmering, Bilbao, IJmuiden. HAARLEM/HEEMSKERK. De Haarlemse fotogroep De Muggen en de Fotokring Heemskerk hebben met tien andere clubs uit het hele land een eerste prijs gewonnen in de jaarlijkse fotowed strijd van de Bond voor Nederlandse Amateurfotografenverenigingen. De uit slag werd dit weekeinde tijdens een boot tocht op de Rijn bekend gemaakt. Vier enzestig verenigingen namen aan de wedstrijd deel. BEVERWIJK. Op het sportpark Adrichem kreeg een van de spelers zon dag een vlaggestok op z’n hoofd. Met een hoofdwond en vermoedelijk een hersenschudding is hij naar het Rode Kruis-ziekenhuis gebracht. Daar moest ook een mevrouw worden behandeld, die in het weekend fiks door een hond was gebeten. De wond moest worden gehecht. voorstelling door een even uitnemende groep, die nergens experimenteert om het experiment. Alle lof voor het As- sumburgtheater, dat het heeft aange durfd deze bezienswaardige groep naar Heemskerk te halen!. JOKE FRERICKS MAANDAG 30 APRIL Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Easy, Populierenlaan. Geopend hulpverlenlinig van 20 tot 23 uur. DINSDAG 1 MEI Hulpdienst Help een handje. Van maandag tot en met zaterdag van 8 tot 10 uur: Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geo pend van 9 tot 12 en 13.30 tot 15.30 uur. Stadskantoor. Pres. Kennedyplein. 16 u. afscheidsreceptie hoofdbode Pel. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u- Openbare bibliotheek. Kerk straat 44: 14-17.30 u.; Amstelstnaat 44: 15-17 30 u Dat gold ook voor de pianist Leonard Besselink uit Amstelveen, die moeilijke stukken van Pijper en Ketting met een groot overzicht speelde. Het meest op merkelijk was overigens wat de veer tienjarige Afke Borst uilt Castricum presteerde. Met een lestijd van slechts 3*/i jaar speelde zij twee pianostukken van Defossez, het wiegelied vol betove ring, „Le diabolo” met grote brutaliteit en virtuositeit. Er waren deze avond twee ktarinetdu- o’s te beluisteren. Peter Eggenhuizen en Max Boeree kozen een niet al te moei lijk stuk en brachten dat redelijk, el teek ook hier de beoordeling wat aan de hoge kant, Niels Jaspers en Joost He kel speelden in een stuk van Pellesve- stre het langzaam deel mooi, maar met opmerkelijk verzorgde frasering, maar toen het werk ontaardde in een draaier- geldreun, gelardeerd met veel tokkende kippen, bleek hun toonvorming toch wel sterk tekort te schieten. Ook in de afdeling der kleinen waren ditmaal en kele uitschieters. We noemen met name de blokfluitist Mette Bouman uit Sant- Bouffons zijn vreemde gedrochten enerzijds geestelijk, anderzijds lichame lijk mismaakt die in een oud klooster door de meester Folial worden geleerd het lijden te verdragen met behulp van dans, zang en mimiek. Telkenmale sla gen de Bouffons er weer in, de bedoelin gen van hun meester tot de meest plat vloerse handelingen terug te voeren, waarna ze even zovele malen door een steeds wanhopiger wordende Folial wor den terecht gewezen. Dit alles geschiedt, temidden van het publiek, met een mini mum aan verbale toneelmiddelende groep heeft en met succes gezocht naar andere elementen om de strekking van het spel op de toeschouwers over te brengen. Vaak wordt de tekst alleen als klankmiddel gebruikt: een omlijsting van de subtiele bewegingen en mimiek van de spelers. Met andere woorden: in „Bouffons” heeft de groep zijn theaterideeën uitste kend weergegeven. Een voortreffelijke U kunt mij noteren als abonnee en ik ontvang de krant dan de V eerste 14 dagen GRATIS. t rt per maand, per kwitantie f 9.30 per kwartaal, per giro/bank f 27.-^ poort, die een mooie klank uit zijn instrument toverde en Henriëtte Kalsho- ven uit Bergen, die zeer muzikaal te werk ging in „de” Fantasie van Mozart. Marion de Vries uit Andijk deed het in een Haydn-ronde wat virtuozer, maar kan nog veel aian haar toucher verbete ren, Marcel Joosen uit Zaandam pakte zes Roemeense dansen van Bartók soms wat al te vorotvarend aan, en beklem toonde daardoor teveel één facet van het werk. - -■ - - -? 20 U. DINSDAG 1 MEI Openbare bibliotheek. Wijkerstraat- weg: 19-21.30 u. Klasse A, 10-14 jaar: Derde prijs Joost Storm en Kasper Burger, klarinet (Heemskerk), 122. Tweede prijs Wijnanda Dekker (Eg- mond aan Zee) piano, 1401/?- Eerste prijs Marcel Joosen (Zaandam) piano 144, Henriëtte Kalshoven (Ber gen), piano, 144Vs Peter Varwijk (Am stelveen), piano, 145’/a Hans van den Brink (Beverwijk),piano, 151*/t, Marien d'e Vries (Andijk) plano, ISl’/z. Eerste prijs met ster Mette Bouman (Santpoort), sopraanblokfluiit, 154*/i Klasse B, 15-21 jaar: Tweede prijs Niels Jaspers en Joost Hekel (Haarlem), klarinet, 126 Guus Ha geman (Zaandijk), piano 126, Netty van Splunteren (Zaandam), piano, 127, San dra Ruys (Zaandam), piano 142. Eerste prijs: Max Crabbendam (Amstel veen), plano, 147Vs. Eerste prijs met ster: Arie Kooiman (Andijk) piano 156’/2, Noor van Cranen- burg (Haarlem), piano 157, Afke Borst (Castricum), piano, 158*Zt. Peter Eggen huizen en (Akersloot) en Max Boeree (Heemskerk), klarinet, 158. Eerste prijs met twee sterren: Leonard Besselink (Amstelveen), piano, 164 Rolf Kieft (Alkmaar), gitaar, 170. BEVERWIJK. In het Kennemer Theater voert de Rederijkerskamer Ken- nemerland zaterdagavond 5 mei het blijspel „In de holte van je arm” op. Het door Dimitri Frenkel Frank geschreven toneelspel wordt geregisseerd door Jan Wiertsema. De voorstelling begint om kwart over acht. filiaal Zeewijkplein, IJmuiden-West, 19- 21.30 uur. Sporthal Zeewijk, Planetenweg, muiden-West, 18-23 u. BC IJmond. PTT-gebouw, Lange Nieuwstraat, in gang Spaamestraat 4, IJmuiden, 19-20 Maatschappelijk Consultatiebureau voor Alcoholisme. Maniy Sport, 19.30-21.30 u. boksen en conditietraining in gymzaal Moerberg- Comitéschool, Kerkstraat, oud-IJmuiden. Bel Canto, Veteer operakoor, 20 u. repetitie in Cultureel Centrum, Moer- ber°T»lanfsoen 22. T.Tmniden- Velsens Gemengd Koor, repetitie in gebouw Abeeienstraat 1, IJmuiden-Oost. Stadsschouwburg 20 u. „Schandaal in Parijs”, door amateurtoneelver. VAT. Groep gevorderden: P, Cupido uit Sant poort 185.5 p.; 5. P. van Eerden uit IJmuiden 185.- p.; 6. R. van Rienscho ten uit Den Helder 181.4 p.; 7. P. van Eerden uit IJmuiden 181.2 p.; 8. H Dil uit De overige uitslagen waren: categorie beginners: 4. J. Smulders uit Beverwijk 168.5 p.; 5. H. Broers uit Velsen-Noord 167.9 p.; 6. J. Blauw uiit Uitgeest 164.- p.; 7. R. den Heijer uit Heemskerk 158.- p.; 8. E. Jongbloed uit Heemskerk 156.8 p.; H. Kabela uit Heemstede 156.2 p. HEEMSKERK. Experimentele to neelvoorstellingen worden in de IJmond niet zo vaak gegeven. Wordt dan al eens een groep, die andere dan de traditionele theatervormen hanteert, aangetrokken, dan zijn het vooral de jongeren die voor dit soort voorstellingen warm lopen.- Daarom is het des te verwonderlijker, dat de experimentele toneelgroep „Ka theater” zich zaterdagavond in de Heemskerkse „Zandkraai” geconfron teerd zag met een publiek, dat de dertig merendeels ruimschoots was gepasseerd. Wat uiteraard een even verheugend als veeg teken kan zijn. BIOSCOPEN City Theater, dinsdag hun vrije(rs) uren”. TENTOONSTELLINGEN Museum Beeckestijn, op landgoed Beeckes tijn, Velsen-Zuld, dagelijks (behalve maandag) 14-17 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat, Velsen-Noord, elke dinsdag en donderdag 12- 13.30 u. „Archeologische bodemvondsten” en „In en om de Breesaap”; ook na afspraak: tel. 02510-94159 Of 91022. Galerie ’t Hart, Koningin Wilhelminakade 74, IJmuiden, dagelijks 10-18 u. expositie wer ken van Tom Dorbeck-, tot en met 10 mei. Pleter Vermeulen Museum, In Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen 22, IJmuiden, maandag tot en met vrijdag 10-12 en 14-16.30 uur. Stadhuis Velsen, Plein 1945, IJmuiden, is maandag tot en met vrijdag 10-12 u. te bezichtigen. er door zes meisjes, 6 dames, 6 jongens en 6 heren deelgeno men. Turnlust gaat wederom iets organise ren voor mensen, die zich fit willen trimmen. Op 5 mei wordt er 's morgens om negen uur in de sporthal gestart met de KNGV-trimtest, die bestaat uit een paar speelse oefeningen. De experimentele toneelgroep was door het Assumburgtheater naar Heems kerk gehaald, welk theater voor dit initiatief een welgemeend compliment verdient. Zoals gezegd, in de IJmond worden we al niet overvoert met experi menteel toneel, en zeker niet met groe pen die het experiment zo ten volle benutten als „Katheater”. De groep, in augustus 1972 opgericht door Ingrid Poels (studeerde mime in Parijs en eigentijdse dans aan de Am sterdamse Theaterschool), Gian Paolo Pippa (voorheen verbonden aan diverse Venetiaanse theatergroepen) en Cor Poelman (balletpedagoog, nu leraar be- wegingsexpressie bij het Instituut voor Expressie in Bussum) voerde het stuk „Bouffons” op, dat is geïmproviseerd op het in 1973 door de Belg Michel de Ghelderode geschreven drama „l’Ecole des Bouffons” in de vertaling van Jan Joris Lamers. BEVERWIJK. De Beverwijkse gymnastiekvereniging Turnlust gaat za terdag 5 mei deelnemer- aan de „Drie Kringwedstrijd” (Noordholland-Zuider- kwartier. Zaanse Turnkring en Kenne mer Turnkring) in de Vespehal fe Nieuw-Vennep. MAANDAG 30 APRIL Voor programma’s op Koninginnedag zie de krant van woensdag 25 april. DINSDAG 1 MEI Velserbad, Briniostraait, IJmuiden, ge mengd zwemmen, 6.30-8 u.; 12.15-13.15 u.; 16.40-18 u.; 20-21.30 uur- Zwemver CSB 18.30-20 u. en 21.30-22.30 uur. Openluchtbad Heerenduinen, Heeren- duioweg, IJmuiden-Oost, geopend van 10 uur af. Stichting Huishoudelijke en Gezins- voorlichting, spreekuur leidster 9.30-12.30 u. in WiMebrordstraat 102, IJmuiden, tel. 10715. Federatie Bejaardenzor. Velsen. Spreekuren: 9-10 u- voor IJmuiden en omgeving in gebouw Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen 22;16-17 u. voor IJ- muiden-Oost, gebouw Abeelenstraat 1, tel. 12464; 11-12 u. voor Velsen-Noord buurthuis De Mell, Geelvinckstraat 28, tel. 02510-24025; 14-15 u. voor Santpoort in postkantoor Hagelingerweg 98, Sant- poont-Noord. Verder volgens afspraak bij secretariaat: Abeelenstraat 1, IJmui- den-Oost. Tel. 12464. Openbare Bibliotheek Velsen, Centrale bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden, 10- 12.30 u. en 14.30-17.30 u.; Centrale jeugd- en tienerbibliotheek, Willems- beekweg 96. IJmuiden-Oost, 15.30-17.30 u-; filiaal Wüstelaan 79, Santpoort- Noord, 14.30-17.30 u.; filiaal Wïjker- straatweg 177, Velsen-Noord, 19-21.30 u.; SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wilsonplein). Centrum Comité Koninginnedag: Sito Hoving. Dinsdag 20.15 u.: Kennemer Kunstkring: „Als de klok waarschuwt”. MUZIEK Concertgebouw (Lange Begijnestr. 13). Beat concert Jaap Dekker’s first nationale bank Long Tall Ernie and the Shakers, Earth and Fire, georganiseerd door het Centrum Comité Koninginnedag. Grote of St. Bavo kerk (Oude Groenmarkt 23). Dinsdag 20.00 u.: Orgelconcert door de organist Albert de Klerk. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 15.30, 19 en 21.30 u.: „Last Tango in Paris", 18 j. Woens dag 13.30 u. „Bonanza”, a.l. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u. „Veel liefs uit Moskou”, 14 j. Lido (Houtplein) 14, 19 en 21.15 u.: „Secret ■exLife of Romeo and Juliet", 18 j. Luxor (Gr. Houtstraat) 14, 19 en 21.15 u.; „Turks fruit”, 18 j. Roxy (KI. Houtstr.). Maandag t.m. woensdag 14JO, 19 en 21.15 u.: „Vandango de sexranch", 18 j. Studio (Gr. Markt 14.15, 19 en 21.15 u.: „Samen uit, samen thuis”, a.l., maandag 14 u. en woensdag 14.15 u.: Asterix en Cleopatra”. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 63) Per manente tentoonstelling Hals’ meesterwerken en de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw. Prentenkabinet: werk van zondagsschilders o.a. C. Kaay, Th. Gerard en A. Zomen. Geopend maandag t.m. zaterdag 10-17 u. zondag 13-17 u. t.m. 3 juni extra avondopenstelling van 20.30-22.30 u. Teylers Museum (Spaarne) Tentoonstelling tekeningen van Jacobus van Looy t.m. 12 mei Permanente tentoonstelling van instrumenten, fossielen en mineralen. Geopend dinsdag t.m. zaterdag 10-17 u. le zondag v.d. maand. Stichting Beeldende Kunst (Ged. Oude Gracht 121) Kunst in bruikleen met koopte- goed. Geopend donderdag t.m. vrijdag 13-17 u. en donderdagavond 20-22 u. In de kelder expositie miniatuurtjes van Machteld Hooyer t. m. 30 april. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Per manente tentoonstelling van oude religieuze kunst. Geopend dinsdag t.m. zaterdag 10-12.30 u. en van 14-17 u. Cruqulusmuseum (Ringvaart, Heemstede). Geopend maandag t.m. vrijdag 9-17 u„ zater dag 9-12 u. zondag gesloten. De Preekstoel (ingang Gasthuispoort, Kleine Houtstr.) Tentoonstelling religieuze voorwer pen. Geopend dinsdag, donderdag en zater dag van 10-12.30 en 14-16.30 uur. Vleeshal, Vishal en Hoofdwacht (Gr. Markt Tentoonstelling „Men sagh Haarlem bestor men’’. Ter gelegenheid van de herdenking van de belegering van Haarlem door de Spanjaarden 1571-1573. Dag. geopend 10-17 uur, zondag 13-17 uur. Kathedrale Basiliek St. Bavo (Leidsevaart). Gehele maand mei tentoonstellling over de bouw van de kathedraal. Dagelijks van 9.30- 12 en van 14-16.30 u. geopend. Van 1 mei tot 1 oktober bezichtiging Schatkamer 10.30-12 en 14.30-16.30 uur. De Waag (hoek Damstraat-Spaarne). Exposi tie „4 Werkers uit het Rozenprieel” met Joke Aelberts tekeningen, Jozef Santen, schilderij- kelkoren tekeningen, Jozef Santen, Schilderij en en Wim Jonker Plastieken. Dag. geopend 14-17 u. beh. maandag en dinsdag t.m. 6 mei. Galerie Pitsj (Raaks 22). Grafisch werk van o.a. Dirk Breed. Loes van Goor, Willy van Haard en Koos Okx. Geopend alleen zaterdag 10-17 uur. dinsdag t.m. vrijdag 13-17 uur. Galerie El Lotus (Pleter Kiesstraat 3). Hein Leuwen abstracte schilderijen: Flory Itallaner, klein plastiek. Frigitte Schaap-Holster, batiks en Marja Hooft keramische objecten. Geo pend dagelijks 12-17 u. donderdag 16-21 u. (Zondag en maandag gesloten). T.m. 2 mei. Gemeentehuis Bloemendaal (Bloemendaalse- weg 158, Overveen). Expositie werken van Finse kunstenaars. Geopend beh. maandag 14- 17 u. t.m. 29 april. Galerie Eylders, Haltestraat 77, Zandvoort. Keramiek van Babs van Elsdingen, schilderij en van Victor Linford. Geopend dag. 13-17 u. maandag gesloten. T.m. 6 mei. Galerie Judasoog (Westkolk Spaamdam Zaterdag van 14-17 u. en zondag van 10-17 u. schilderijen en aquarellen van Anita Schulz en Plet de Ridder en weefwerk van Jeanette Plas. DIVERSEN Jazzcorner, Dixlelandorkest Ray Kaart; dinsdag Rob Franken. Wijkcentrum Europawijk (Laan van Angers 2). Dinsdag 10-12 u. vrijdag 14-16 u. spreekuur sociale raadsman. De Waag, Spaarne 29. Folksongs met Her man en Henneke Erbé. Geopend donderdag en zondag 20-01 u. Vrijdag en zaterdag 20-02 u. Litteraire werkwinkel iedere derde donder dag v.d. maand om 20 u. Bowlingcentrum Haarlem Bowling (Orion- weg 440). Geopend dag. 13.30-02 u. zaterdag en zondag 11-02 uur, jeugdbowlen zaterdag en zondag 11-13 u. Biologisch Centrum Caprera (kleedkamers openluchttheater Bloemendaal). Natuurproject „Bewegingen In het dierenrijk. Geopend elke xondag 11-15 u. wandeling. Biologisch Centrum „De Duyvetll” (Voge- lenzangseweg bij Oase). Tentoonstelling „Spo ren en prenten in het duin”. Elke zondag 13 uur natuurwandeling onder leiding van een gids (geopend 11-16 u.). Bezoekscentrum Kennemerduin (ingang Koevlak, Zeeweg, Overveen). „Van vloedlijn tot blnnenduln, al wat leeft in de Noordzee op het strand en in de duinen”. Geopend van 9-17 u. Thijsse’s Hof, Mollaan, naast het Pannekoe- kenhuis.’e, Bloemendaal. Planten en vogeltuin In oorspronke’ljke staat. Geopend maandag t. m. zaterdag 9-12 u en 13.30-17 u. zondag 9-12 u. Gebouw De’ning (Ripperdast»-?at :e zaterdag van 14-16 u. ruilbeurs. NAAM: ADRES: WOONPLAATS: nc,er Postzegel w

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 4