FESTIVITEITEN BEGONNEN VTOEC Dolf Schelvis dirigeerde voor laatste keer IJmuidens Roem Paard tegen sleepauto Druk bezochte receptie in Wijk aan Zee 1-mei-viering in Na doorrijden Zilveren bondspenning voor twee aangehouden leden jubilerende NKOV-afdeling Auto in sloot: een dode Damstrijd om studententitel „Velserduin” Artistieke straatoverpeinzing ggfpr1 Te groot voor visserslatijn I 4^, wil - rag. 30 APRIL MAANDAG 1973 KOOR KAMPTE MET MOEILIJKHEDEN t- Eeverplan r, Si» V' ’x "pSS fe. Kg -e 3i d IT t- 1< a KEES MAAS i; (Van een onzer verslaggevers) (Van onze correspondent) B B e 6 T In aansluiting hierop sprak wethouder Sigon namens het college van burge meester en wethouders. In een plaats als Beverwijk zien we dan vele jonge on dernemers het bedrijf van vader niet i s t i 5, Even na negen uur werd de jeugd rond de Plantage in het kader van het ko- ninginnefeest al uitgedaagd artistieke prestaties te leveren op het wegdek. Een groepje meisjes begon het straattekenen met diepe concentratie. Een uurtje later was het wegdek kleurrijk versierd met de produkten van de fantasie. e I, o I, i; i, i; 1 waarbij het voordeel kwam dat de in strumentengroepen elkaar konden afwis selen. Het A-orkest speelde „Spielmusik” van Schaper, een modern werkje, dat hoge eisen aan uitvoerenden en toehoorders stelde. De stemmen liggen erg open, zodat er sprake is van grote kwetsbaar heid. IJmuidens Roem sloeg zich echter goed door de moeilijkheden heen, die zich vooral in het slotdeel opstapelden. Ook het jeugdorkest toonde de vruchten van harde studie. Schelvis speelde ook weer de traditionele solo, ditmaal twee werken, een romantisch stukje van een zekere Ruhr en een sonate van Scarlatti. Het koor, door Schelvis aangekondigd als het beste koor van IJmuiden, kon dit deze avond niet waarmaken. Wellicht had men last van de langgerekte opstel ling achter op het podium, waar men elkaar blijkbaar moeilijk kon horen. Al leen daardoor zijn de onzuiverheden te verklaren, die vooral bij de mannen stemmen optraden. Ook de inzetten wa ren lang niet altijd onberispelijk. De opstelling maakte ook dat het koor wei nig homogeen was. Opvallend mooi wa ren de sopranen die zeer zuiver zongen en zonder forceren tot een mooie klank kwamen. We zullen dit koor, dat tot slot samen met het orkest Mozarts Ave Ve- rum uitvoerde graag nog eens in betere omstandigheden horen. Bondsvoorzitter Perquin reikt aan de heer W. Vessies de bondsonderscheiding uit. Het glunderende afdelingsbestuur kijkt toe. VELSEN. De plaatselijke afdeling van de Partij van de Arbeid houdt dinsdagavond een 1-mei viering In ge bouw Velserduin. De bijeenkomst staat in het teken van „Ik werk voor Chili”. Aan de bijeenkomst wordt medewerking verleend door de Wereldwinkel; het Ge mengd Zangkoor „De Stem van IJmui den”; mevrouw Hoeben met declamatie en tenslotte door Emka Körschel, mede werkster van de Evert Vermeerstichting, die dia’s vertoont. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Op verzoek van de politie in Uitgeest hield de Heemskerkse politie een automobilist aan, die na een bromfietser te hebben aangereden was doorgereden in de richting Heemskerk. De man verklaarde enige pilsjes te heb ben gedronken en niet meer precies te weten wat er was gebeurd. In de haven van Genua werd deze ver dwaalde walvis dodelijk gewond door niet dagelijks tegenkomen. een binnenkomend vrachtschip. De vis ser op de achtergrond zal zo’n knaap bouwactiviteiten in de richting van de Wijker toren. Na de pauze is er een discussie over het blijvend en effectief hulp kunnen bieden aan Chili. De bijeenkomst welke om acht uur ’s avonds begint is even eens toegankelijk voor niet-P.v.d.A.-le- den. buurtcentrum „De Spil tegenover de Stadsschouwburg, waar instructies werden gegeven en het wedstrijdreglement werd verstrekt. Het parcours van de rally, zo’n twintig kilometer lang, was voor namelijk uitgezet in IJmuiden, zodat de deelnemers gezien de lengte van het parcours door heel veel straten gedaverd moeten zijn. Op hun weg zullen zij on getwijfeld „De IJmondtrekkers” tegen gekomen zijn, die met het majoretten- peloton „IJmuiden’’ vanmorgen een feestelijke rondgang door Zeewijk ver zorgde. HENGELO Van 1 t.m. 12 mei zal in Hengelo gestreden worden om de stu- dentendamtiitel. De deelnemers spelen eerst in vier groepen van zes. De twee hoogstaankomenden van elke groep plaatsen zich in de finale die zaterdag 5 mei begint. Favoriet voor de titel is de IJmiuidenaar Bert van Domselaar. Ge vaarlijke outsiders zijn Frank Teer uit Zaandam en de oud-studentenkampioen Jaap Rliesenkamp. Excelsior had vorig jaar IJmuidens Roem op bezoek bij de jubileumviering. Toen ontstond het plan ditmaal samen een werk uit te voeren. Het werd de Ouverture 1 in A. van K. Wölki. Er was duidelijk hard op gewerkt met prettig gevolg, want de instrumenten bleken elkaar goed te verdragen en de inzetten klopten goed zodat er van gaaf samen spel sprake was. Natuurlijk bleek in het krachtige slot dat accordeons een dimax beter kunnen verwerken dan tokkelin- strumenten, maar vooral in het lyrische middendeel en in de gedragen inleiding was van fraaie klankeffecten sprake, meer over nemen. Heeft men een zekere angst voor de toekomst? vroeg wethou der Sigon zich af. Hij bracht naar voren dat er dan op het verkeerde paard gewed wordt. Want achter de wolken schijnt, ook voor de kleine ondernemer weer de zon. IJmuidens Roem heeft vrijdagavond in de Rank voor het laatst geconcerteerd onder leiding van Dolf Schelvis. Deze talentvolle accordeonist heeft het en semble naar een hoog peil gestuwd maar de wegen bleken langzaam maar zeker uit elkaar te gaan. Dit concert droeg nog typisch een Schelvis-stempel met muziek die vaak veel van de luisteraars vroeg. Het valt aan te nemen dat onder leiding van de nieuwe dirigent Doornbos uit Haarlem de klemtoon weer wat meer op populaire muziek zal komen te liggen. De avond bood afwisseling genoeg, want zowel de arbeidersmandolineclub Excel sior als het koor „De stem van IJmui den” verleende zijn medewerking. Loopt Beverwijk als centrumfunctie voor de middenstand terug, dan moeten wij oppassen, maar we hebben niet voor niets sinds 1296 markt- en stadsrechten verkregen. Wethouder Sigon richtte zich nu meer tot de heer Vessies dan tot het jubilerende bestuur en wees er op dat men nog dit jaar op het Bever- plan de eerste paal gaat slaan voor een grotere activiteit voor de middenstand en dat men zich gaat richten met de NIEUW VENNEP. De 24-jarige student A. F. Mol uit Den Bosch Is zaterdagmorgen op de rijksweg Amster dam-Rotterdam bij de afsplitsing naar Den Haag in de gemeente Haarlemmer meer bij een verkeersongeluk om het leven gekomen. De door de heer Mol bestuurde perso nenwagen kwam in botsing met de van grail, waarna de wagen via een paar bomen in een sloot terecht kwam. De bestuurder is waarschijnlijk door ver drinking om het leven gekomen. Een broer van het slachtoffer, die ook in de auto zat, is met ernsstige ierwondingen overgebracht naar een ziekenhuis in Lei den. Op de foto’s: Enkele deelnemers aan de bromfietsrally die bij de Spil van morgen startten. Voorts de IJmondtrek kers tijdens hun rondgang door Zeewijk. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Een gesleepte auto reed in het weekend bij het kruispunt Breedslaglaan-Jan Ligthartstraat te dicht langs een paard. Het in het nauw gebrachte dier gebruikte even de hoeven en het resultaat was een flinke bescha diging aan de getrokken auto. WIJK aan ZEE. Tijdens de zon- dagmidiag in hotel Trio gehouden re ceptie tan de zestigjarige middenstands- vereniglng NKOV, zijn twee leden van de plaatseljjke afdeling met een bonds- onderstheiding gehuldigd. Het waren de heren W. Vessies en J. Burger wie deze eer ten deel viel. De tijd was misschien wat ongunstig om op een grote belangstelling te reke nen, nnar de waardering die er jegens de plaatselijke afdeling voor de onder nemers in het klein- en middenbedrijf uitging was er niet minder om. De eeate spreker was bondsvoorzitter, de heer Perquin, die wees op het grote Beverwijkse miiddenstandsfeest. Deze stand bent grote problemen zeker voor haar bedrijvige middenstand. Daarom is er hier een grote activiteit en in de loop der jarsn heeft men steeds hier de juiste mensen voor kunnen vinden. Een hier van is ie heer Willem Vessies. Gerugge- steund door zijn lange ervaring op ge meentel jk niveau is hij zijn vele colle- ga-middenstanders niet alleen in eigen plaats maar ook elders in den lande tot een grote steun. Zijn vele deskundige adviezei hebben menig middenstander door een moeilijke periode heen gehol pen. Vassies is niet alleen een sociaal voelend mens maar hij helpt vele in het kleinbedrijf door een donker bos heen naar die plaats waar het ook voor hen weer licht wordt”. Het bondsbestuur schonk de onvermoeide werker de hoog ste onderscheiding nl. de zilveren leg penning met de bijbehorende oorkonde. De hetr Legrand sprak namens de NKOV Noord en bracht de grote ver dienste van een man als Jan Burger naar veren. Een kwart eeuw maakt hij nu deel uit van het bestuur. Zijn werk werd eveneens met een zilveren medail le gewaardeerd, nu namens de afdeling Noord. De plaatselijke afdeling onder steunde deze grote waardering van twee harer leden met het aanbieden van een fruitmand door voorzitter Chr. de Goe de. In aansluiting op de hoopgevende woorden van de wethouder voor mid- denstandszaken kwamen er nog enige sprekers hun gelukwensen aanbieden. Namens het Bondsbureau sprak de heer Van Heeswijk, de heer J. P. Logger sprak namens de BOC en KVO, terwijl de oud-voorzitter, de heer Van Lieshout nog enige herinneringen ophaalde uit voorbije jaren. n >t e i. Zo’n dertig jongens en meisjes zijn vanmorgen op deze Koninginnedag vroeg uit hun bed geklommen voor de bromfietsrally in IJmuiden. Om acht uur was het inschrijven geblazen in het ■^3 e i WÉÉSil

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 5