Avondverkoop Gemeenteraad ging akkoord met de nieuwe schoolraad op vrijdag 11 mei Wijkcomité Oud-IJmuiden wil plan Sluiswijk veranderd zien Velsens geld wordt gebruikt voor uniek visserijproject in Zambia Gemeente Beverwijk Zweminstructeurttrice) I j ■i sL fe. NOG NIET AFGEBROKEN HUIZEN BEWOONBAAR MAKEN Enkele PvdA-leden tegen prikkeldraad HAVENBERICHTEN CHIPATA-GROEP WIL KINDERSTERFTE VERMINDEREN 1 roepnaam GEMEENTE VELSEN 7.50 r.. „Rabo-bank” is Wijziging sluiting postagentschap r i 5 IJMUIDER COURANT V R IJ D A G 4 1973 MEI (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) I (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN In Oud-IJmuiden is een uit negentien personen be staand voorlopig wijkcomité in het leven geroepen, dat zich ten doel stelt een ander Sluiswijk te laten realiseren, dan de gemeente voor nemens is. Dameskapsalon NOOY leid van de gemeente veranderen. Verder meent men dat de verhuis kostenvergoeding, nu 1500,tot 1700,aangepast moet worden aan het kostenpeil van deze tijd. Tot slot zo wordt gesteld moet het woon- en leefklimaat, waaraan zo veel schade is toegebracht door de sanering, worden verbeterd door op allerlei gebieden activiteiten te ont wikkelen voor bijvoorbeeld het eisen van meer groen in de buurt, kinder speelplaatsen en dergelijke. dingier kantoorcentrum VELSEN Het geld dat Velsen geruime tijd geleden bij elkaar heeft gebracht in het kader van de actie VELSEN Unaniem heeft de gemeenteraad donderdagavond zijn fiat gehecht aan het voorstel van het college van burgemeester en wethouders tot het instellen van een gemeenschappelijke schoolraad voor het openbaar onderwijs. Dat bete kent thans een schoolraad voor het basisonderwijs hetgeen reeds was en nu ook tegelijkertijd voor het kleuteronderwijs en het voortgezet onderwijs. Voor moderne COIFFURES WEEK-END TIP Sam-Zam vooi ontwikkelingswerk in Zambia is aangewend voor een visserijproject. De gelden zijn ter beschikking gesteld van de „Chipata Nutrition Group”, een groep van driehonderd vrijwillige krachten die in de provincie Chipata probeert de plaatselijke bevolking te helpen de ondervoeding van kinderen te gen te gaan. Deze ondervoeding is in feite de grote oorzaak van het hoge percentage kindersterfte. Door het visserijproject hoopt men dit hoge percentage terug te dringen. Tegemoetkoming studiekosten Het streven is er op gericht het bestemmingsplan „Sluiswijk” te veranderen door behoud en volle dige verbetering (renovatie) van de huizen die nu nog bewoonbaar zijn en deze huizen te gebruiken als uit gangspunt voor een aangepast plan. Daarnaast wil men het aankoopbe- Bi i I al I rtStelSjÉriÉS 3 ADVERTENTIE g 1 1 ADVERTENTIE yeg veg aat aai :en (Van een onzer verslaggevers) een KNZB zwemonderwijzer vereist. rekening var de gemeente. f I i Diploma Salaris afhankelijk van leeftijd en ervaring tot 1315 per maand, exclusief de toelagen, 5- daagse werkweek, premie AOW/AWW voor Bij de Dienst Lichamelijke Opvoeding sport, jeugdzaken en recreatie kan worden geplaatst Wijk aan Zeeërweg 53 IJmuiden-O. Tel. 1 50 20 Sollicitaties te richten aan de directeur van bovengenoemde dienst, stadhuis IJmuiden. Formulieren, welke vóór 1 augustus 1973 worden ingediend zullen voor zover de omstandigheden dit toelaten voor eind september 1973 worden afgehandeld. Aanvragen welke worden ingediend ge durende de periode 1 augustus-15 sep tember 1973 zullen in behandeling worden genomen voor 1 januari 1974. breestraat 52 beverwijk Toneelgroep]» 'De Mlnnestreel’ te R. Een groepje vissers bij een van de vijvers aan het werk met boot en netten. Het gemeentebestuur heeft hiertoe be sloten overeenkomstig het advies van het contactorgaan Detailhandel in deze gemeente. Zelf gevangen vis om de kinder sterfte te verkleinen. Hij volgt de heer Th. de Boer op, die donderdagavond tijdens de jaarvergade ring zijn functie beschikbaar stelde. De heer De Boer ontving een doos sigaren. i i t (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. In verband met Moeder dag op zondag 13 mei zullen de winkels op vrijdag 11 mei ’s avonds van 19 tot 21 uur geopend zijn. Ditzelfde geldt voor de straathandel. PARKER-JOTTER 's werelds beste ballpoint normaal 12,— alleen vrijdag en zaterdag Ita- via len ten 1 len het reis fan ge- ge- >ek ns- ?a- de nd. op tal ?ze sn. on 'Ü- al- an >k- m- ;on lat eft ran ig- de er- lar ïn- 10 Formulieren voor het aanvragen van een gemeentelijke of rijkstoelage kunnen wor den afgehaald bij de afdeling onderwijs, kamer 29, Stadskantoor, President Ken- nedyplein 1. De heer F. J. Grijzenhout (PvdA) advi seerde niet alleen de leden van de schoolraad, maar ook de bestuursleden te kiezen uit de onderscheidene ouder- commissies. Hij onderschreef het stand punt van het college met betrekking tot de taak van de schoolraad en vroeg of er reeds contacten waren gelegd met de buurgemeenten alsmede met eventuele soortgelijke instellingen bij het bijzonder onderwijs. Wethouder M. Roessingh deelde mede direct na de installatie van de school raad de contacten met de buurgemeen ten te zullen leggen opdat dan ook de onderwijsbegeleiding bekeken kan wor den. Ten aanzien van de contacten met het bijzonder onderwijs merkte hij op, Voor alle aanvragers geldt dat, wanneer zij voor een gemeentelijke toelage in aan merking wensen te komen, zij eveneens een aanvrage moeten indienen bij het Ministerie van Onderwijs en Wetenschap pen. Burgemeester en wethouders van Bever wijk brengen ter kennis, dat in de ge meente Beverwijk woonachtige personen, die voor het cursusjaar 1973/74 in ver band met het bezoeken van een school voor voortgezet onderwijs (m.a.v.o., h.a.v.o., atheneum en gymnasium) of een school voor lager, middelbaar of hoger beroepsonderwijs of een hogeschool of universiteit in aanmerking wensen te ko men voor een tegemoetkoming in de stu diekosten een aanvraagformulier kunnen indienen bij de afdeling onderwijs, ka mer 29. dat bij het bijzonder onderwijs een en ander regionaal geregeld is. Wanneer dat eventueel te zijner tijd ook bij het openbaar onderwijs kan gebeuren, dan is er een goede gesprekspartner zo was zijn orodeel. Wat btereft de verkiezing van de bestuursleden, zegde hij toe dit in de schoolraad op tafel te zullen leggen. Voorts werd aan het begin van de vergadering het KVP-raadslid A. A. van Kilsdonk geïnstalleerd en is de verorde ning welstandstoezicht vastgesteld. Een aantal schoolzaken werd vlot af gewikkeld met uitzondering van het voorstel om prikkeldraad te spannen op het dak van de Pieter Vermeulenschool om te voorkomen, dat de jeugd erop klimt. Tegen stemden de PvdA-leden F. J. Grijzenhout, F. F. J. Reichenfeld en I. Drukker, die de mening toegedaan wa ren. dat indien de jeugd er toch op het dak klom en afviel, deze zich levensge- vaarlük zou kunnen verwonden. Wethouder C. Ockeloen zegde toe te onderzoeken of er een alternatief gevon den kan worden. Tot slot had een aantal verkiezingen plaats. Tot bestuurslid van de Velser Sportstichting werd benoemd de heer A. H. van Kilsdonk; tot lid van de commis sie voor het georganiseerd overleg voor ambtenaren drs. A. H. M. Kruijtser, tot lid van rie adviescommissie voor de bij standsverlening de heer J. N. P. A. Hin en tot plaatsvervangend algemeen be stuurslid van de vleeskeuringsdienst slachthuis IJmond drs. N. E. A. M. Kraetzer. Het voorlopig wijkcomité heeft nu de bewoners van Oud-IJmuiden opgeroepen om donderdag 17 mei *s avonds om acht uur in de Brulboei bijeen te komen teneinde een definitief wijkcomité te kiezen. BEVERWIJK. De heer P. Jasperse is de nieuwe voorzitter van de katholie ke vereniging voor EHBO „Gcrardus Majella”. Een dezer dagen was in Velsen me vrouw E. Wenink-Vermeulen, die vier jaar als verpleegster in Zambia heeft gewerkt. Zij werd hire vergezeld door de Amerikaan Baily. Beiden zijn nauw be trokken geweest bij het realiseren van het project en hebben in Velsen dan ook verslag uitgebracht over de bereikte re sultaten. In samenwerking met de Zambiaanse regering heeft de Chipatagroep groten deels uit inheemsen, een begin gemaakt met het exploiteren van grote visvijvers, die zij nontstaan door het aanbrengen van dammen in enkele rivieren. Uit de plaatselijke bevolking is een kleine groep vissers geselecteerd, die een korte opleiding van veertien dagen heeft gehad. De Nutrition-groep betaalde deze op leiding en voorzag de vissers van boten VELSEN. In ons verslag over de Rabo-bank in IJmuiden is in de aanhef, direct na de naam van de bank tussen haakjes geplaatst: „na de fusie van de Raiffeisenbank en de Boerenleenbank”. Duidelijkheidshalve had hier moeten staan: na de fusie van de coöperatieve centrale Raiffeisenbank en de coöpera tieve centrale Boerenleenbank. Namelijk zijn deze beide overkoepelende lichamen gefuseerd en hebben zij als roepnaam „Rabo-bank” gekozen. Nog niet alle hierbij aangesloten Raiffeisenbanken en Boerenleenbanken in Nederland zijn ge fuseerd, onder andere nog niet in deze gemeente. Wie echter reeds de roepnaam „rabo-bank” wil voeren, wordt daartoe in de gelegenheid gesteld. en netten. Het is nu de bedoeling dat de gevangen vis voor goedkope prijzen be schikbaar wordt gesteld aan de plaatse lijke bevolking. Doordat dit voedsel rijk is aan proteïne en de bevolking boven dien onderricht krijgt in elementaire zaken als voeding en hygiëne hoopt men de kindersterfte te verminderen. Momenteel zijn vijf vijvers in exploi tatie genomen en met het resterende geld hoopt men nog zes waterkommen in gebruik te nemen. De vissers kunnen tegen betaling van de helft van de prijs de boten in eigendom verwerven. De Chipata-groep heeft niet alleen de belangstelling en medewerking van de Zambiaanse regering. Ook de Nederland se regering is zeer geïnteresseerd. Zij is bereid dit project te ondersteunen door een vrijwilliger uit te zenden, die voor namelijk belast zal worden met de orga nisatie en administratie van de gehele Nurtrition-groep. De Stichting Sam-Zam is blij, dat het geld van de Velsense bevolking op deze manier gebruikt wordt. Het giro-num- mer van de Stichting blijft open om de Chipata-groep in staat te stellen dit project geleidelijk uit te breiden, (giro van de Nutsspaarbank Velsen: 116147, met vermelding van nr. 26650 van Stich ting Sam-Zam). Het secretariaat van Sam-Zam is gevestigd Zeeweg 218, IJ muiden, telefoon 02550-14641. 't Ging zó goed met ons amateurtoneel, dat we dringend ruimte nodig hadden om te repeteren. Adverteren, zei Geesje. O.K. In de krant zo’n rubriek- advertentle gezet, hoogachtend Minnestreel. Gelukt We kregen een oude garage In huur van een toneelminnaar. Zelf opgeknapt De kuituur in R. Is gered.' Het dagblad Is uw (culturele kontaktadres. HEEMSKERK. Met ingang van 7 mei aanstaande zal, in verband met de gewijzigde winkelsluitingsregeling, het postagentschap aan het Europaplein voortaan elke maandagmiddag gesloten zijn Tot nu toe sloot het agentschap op dinsdagmiddag, maar voortaan zal het op die middag geopend zijn. De initiatiefnemers gaan er vanuit, dat sinds vier jaar geleden het bestemmings plan voor Oud-IJmuiden aan de bewo ners werd gepresenteerd, nogal het een en ander is veranderd in de inzichten op het gebied van woning- en saneringsel- lende, het doelbewust slechte onderhoud van de huizen, de dure flats welke gebouwd zouden worden, de geringe ver huiskostenvergoeding, en het aankoopbe leid van de gemeente. Bovendien liggen de meningen ten aanzien van het op knappen en in ere herstellen van oude wijken, de snel oplopende nieuwbouw- kosten en de sociale problemen in sane- ringswijken, anders dan enige jaren ge leden. De veranderingen welke men wenst kunnen volgens het voorlopig comité alleen bereikt worden door eensge zind optreden en elkaar goed op de hoogte houden van wat er in Oud- IJmuiden gebeurt. Elke donderdagavond kunnen die inlichtingen uitgewisseld worden in de Brulboei, waar mensen van het Wijkcomité aanwezig zullen zijn en waar men met klachten, ideeën hulp of problemen terecht kan. Behalve bij dit wekelijks ontmoetingspunt voor buurtbewoners kan men te allen tijde terecht bij: Rieks Wind, Koninging Wil- helminakade 31rd.; de heer Krab, Bloemstraat 104-106 en mevrouw Ria Luster-Teijnen, De la Reystraat 11 (hoek Bloemstraat). Donderdag in IJmuiden aangekomen. Blatence, Gainsborough; Arainya, Ant werpen; Bore 6, Calais; Caracas, Ant werpen; Oil Producer, Immingham; Constance, Noordzee; Mobil Wedel, Rot terdam; Halcience, Gainsborough; Belin da, Tubarao; Gesina, Le Treport; Tor Schelde, Shoreham, IJmuiden; Otto, Hamburg; Castor, Bremerhaven; Rolf Behrmann, Londen; Brinda, Poole, IJ muiden; Trojan Service, Cont. Plat, IJ muiden; Ooserdok, Rotterdam. Donderdag uit IJmuiden vertrokken. Golfo di Palermo, Montreal; Paludlna, Willemstad; Truophead, Flixborough; Marus, Hull; Stinbukk, Rotterdam; Bore 10, Hano; Jan Laurenz, Kopenhagen; Riederstein, Antwerpen; Vechtstroom, Hull; Iljmenles, Klaipeda; Muencke, Rotterdam, Beverwijk; Sunny Boy, Im- mimgham; Altair, Rotterdam; Bone 6, Hamnö; Seat Trent, Rotterdam; Africa, Bremen; Zaanstroom, Felixtowe; Mobil Wedel, Bremen; Castor, Rouan; Terza, Rotterdam. Bij de beoordeling van de aanvrage wordt rekening gehouden met de financiële om standigheden en studieresultaten. De Nederlandse Finnjollenzeller Douze is tweede geworden in een inter nationale regatta bij Hannover. De Zweed Gustafsson won. Vrijdag aangekomen: Baltique, Oslo; Centurion Service, Den Helder; Diorit, Flixborough; Reposto, Rotterdam; Baam, Antwerpen; Tor Scandia; Gothenburg; Botnia, Odense, IJmuiden; Andre, Grangemouth; Eems- mond, Ostende. Vrijdag vertrokken: Phillips New Jersey, Bremerhaven; Longavi, Antwerpen; Ciudad de Medel lin, Rotterdam; Constance, Noordzee; Blatnoe, Rochester; Theresa, Hamburg; Minna, Reposto. I i M IttllUHHillllf ?uurrr-..

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 5