VVB zonder rancunes naar VIOS EDO kan tegen Beverwijk kampioen 2e klas worden Poolse schakers geven JOOP BROUWER BOUWT AAN VHS sterk partij4-4 EEN NIEUWE GENERATIE Eigen zaal een enorm voordeel het toch echt lukken Rab We willen wel weer een keer winnen TELSTAR - M.V.V. Exfla’s ging door het oog van de naald „Volgend seizoen moet Een eigen huis kopen? Amro Woninghypotheek voor u! gj amro bank i X iBi Voor het eerst sinds 1969 weer bokswedstrijden in Haarlem Dick Helling door pech achtervolgd Haarlem moeilijk te animeren VSV houdt toernooi voor A-junioren 12 ZATERDAG 5 MEI 1973 Z SPORTPARK SCHOONENBERG Adres: a.s. zondagmiddag, aanvang half 3 Koop de Telstarbode, u kunt hierop o.a. de wedstrijdbal winnen met de handtekeningen van de spelers. I I I I I I I I I I In vele vormen, dus tal van mogelijkheden. Om te beginnen zou u onderstaande coupon kunnen invullen en opzenden. U ontvangt dan een handig vraagbaakje over allerhande zaken die het kopen van een eigen huis meebrengt, getiteld „Het kopen van een eigen huis”, plus informatie over de Amro Woninghypotheek. Graag ontvang ik de brochures „Het kopen van een eigen huis’’ en „Amro Woninghypotheek”. Naam: I I I I I I I I Bij het kopen van een eigen huis doemen vaak ingewikkelde vragen en problemen op. Niet alleen smeken vaktermen om uitleg, zoals het verschil tussen k.k. en v.o.n., erfpachtscanon, overdrachtsbelasting, enzovoort. Maar vooral ook de mogelijkheden en de grootte van de hypotheek zijn vragen van de eerste orde. Is hypotheek mogelijk? Hoeveel? Hoeveel kost dat per maand? Wat zijn de fiscale mee- en tegenvallers? Welke hypotheekvorm is in een bepaald geval de meest geschikte? Het verdient aanbeveling om in ieder geval informatie in te winnen bij een van de kantoren van de Amsterdam-Rotterdam Bank. Want er .is een Eén jaar Woonplaats: Kan in open envelop ongefrankeerd verzonden worden aan Daane-Amro Couponburo, Antwoordnummer 3333, Amsterdam W II. i: (Van onze voetbalmedewerker) Joop Brouwer: „Er zit voldoende talent bij om mee verder te gaan”. (Van onze schaakmedewerker) ADVERTENTIE van ADVERTENTIE Joop Brouwer heeft daarom besloten om, samen met enkele andere instruc teurs uit de provincie, waaronder Hup sen en Ter Meulen, zelf wat leven in de brouwerij te brengen. „Want van het districtsbestuur gaat niets uit”, aldus Brouwer. Voor Telstar is het na vier achtereen volgende nederlagen overigens zaak tegen MVV weer eens met een positieve pres tatie voor de dag te komen. Rab: „We zullen alles in het werk stellen om de beide punten te pakken”. IJMOND. Op het programma van de tweedeklassers staan In het amateur voetbal voor het weekeinde verschillen de interessante wedstrijden. Er kunnen namelijk enkele belangrijke beslissingen vallen, zowel aan de top als onderaan de ranglijst en In beide gevallen zijn IJ- mond-clubs daarbij betrokken. In de derde klasse A is het duel VIOS-VVB. De vorige wedstrijd tussen deze twee ploegen heeft voor VVB nogal nare gevolgen gehad. Het raakte twee punten kwijt en verspeelde de kans op het kampioensschap. Beverwijk gaat zondag op bezoek bij kampioenskandidaat EDO, wanneer het voor de Haarlemmers meezit dat wil zeggen, als zij weten te winnen en de concurrentie verspeelt punten kun nen zij het kampioensfeest vieren. De Beverwijkers zullen echter alles in het werk stellen om dit te voorkomen en hun sportieve plicht doen. Zij hebben een uitstekend seizoen als debutant ach ter de rug, terwijl EDO wel eens erg veel last zou kunnen hebben van zenu wen. Velsen gaat naar DWV in Amster dam. De Velsenaren staan na het verlies tegen HFC vorige week nu nog niet HAARLEM. De Haarlemse schaak vereniging VHS heeft deze week het Poolse kampioensteam „Start” uit Lublin te gast. In het programma zijn een twee tal krachtmetingen opgenomen aan acht borden waarvan gisteravond in de kanti ne van het Gemeentelijk energiebedrijf de eerste akte werd opgevoerd. beroep doet aanstaande maandag uit spraak over deze zaak. We gaan zonder rancunes naar VIOS. Natuurlijk zullen we knokken voor een zege, maar beslist op een sportieve wijze”. ADO’20 speelt zondag tegen AFC’34. Ook dit is een duel dat geen wijziging zal brengen in de ranglijst. Een gelijk spel is het meest waarschijnlijke voor deze wedstrijd. veilig, maar kunnen het sein op groen zetten, wanneer zij met een overwinning naar Driehuis terug komen. Stormvogels bezoekt Zandvoortmeeu- wen en door met een zege uit de bad plaats terug te komen kan het plaatsge noot .Velsen een handje helpen om uit de degradatienood te ontsnappen. De Kennemers ontvangt Vitesse ’22. Een misstap van EDO kan alleen nog een kans geven op de titel. In ieder geval zal het heel wat meer inzet moe ten tonen dan in het duel tegen Zeebur- gia. De andere tweede klasser, DEM, komt uit tegen Alkmaarse Boys. Een wedstrijd die geen invloed meer heeft op de stand, beide clubs zullen toch gaan strijden voor de punten en misschien nog een- plaatsje stijgen. WB gaat in de derde klasse dus op bezoek bij VIOS in War menhuizen. Er zitten aan dit duel heel wat nare gedachten. Bestuurslid Meyer: „Er is nog steeds niets bekend over de twee punten. De commissie van hoger Ter versterking van de ploeg had VHS de bekende spelers A. Jongsma en K. Steijn als gastspelers in de gelederen opgenomen. Dat dit geen overbodige luxe was bleek tijdens het verloop van deze boeiende wedstrijd overduidelijk. Aan het eerste bord moest Jongsma het opnemen tegen de Poolse kampioen Py- tel die met agressief spel de ingezette versterking onderuit haalde. De slag vaardigheid van de Polen bleek vooral in het treffen v.d. Tak-Wach. In gunsti ge stelling werd v.d. Tak nog wel in (Van onze sportredactie) VELSEN. Dick Helling komt bij Telstar als een der eersten in aanmerking voor de pechprijs van het afgelopen seizoen. Toen vorige week een door een reeks blessures vrijwel geruïneerd voet- baljaar zich toch nog ten goede leek te keren, sloeg het onfortuin andermaal ve nijnig toe. In de eerste wedstrijd waarin hij deel uitmaakte van de basiself van Telstar. Tegen Sparta, noopte een knie blessure hem zijn plaats na de eerste helft weer af te staan. En het is vrijwel zeker onmogelijk, dat de 22-jarige middenvel der, na de sanering van het betaalde voetbal van het Zaandamse ZFC naar Telstar overgestapt, morgen voor de wedstrijd tegen MVV beschikbaar is. „Uitgesloten” is de rotsvaste overtniging van Helling zelf. De knieblessure is voor Dick Helling de zoveelste in een rij, waarmee al vrij snel in het bijna afgelopen seizoen een begin werd gemaakt. Een blessure aan de enkelbanden en een ontsteking aan het scheenbeen hielden Helling ruim twintig weken aan de kant. „Ja. Het is voor mij dit seizoen allemaal verre van bevredigend geweest”, drukt Dick Hel ling zich eufemistisch uit. „Het was voor mij trouwens een verrassing, dat ik tegen Sparta in de basisopstelling stond. Ik rekende er niet op na al die blessure- pech”. Maar via het B-elftal diende Helling zich toch nadrukkelijk aan in een periode, waarin trainer Jan Rab kenbaar maakte te willen experimente ren. Rab over Helling: „Tegen Sparta ging het met Helling heel redelijk. Ik was zeker van plan hem tegen MVV opnieuw een kans te geven”. Prettig om te horen voor Dick Helling, maar de teleurstelling over die zoveelste blessure wordt er niet door verzacht. Het gemis van Jager wreekte zich echter in de tweede helft. De defensie van de gasten sloot opeens voortreffe lijk en dankzij de schotvaardige spelers: Mansom (8-11) en Schenk (8-10) werd de achtervolging ingezet. Een krampachtig spelend Exfla’s ging steeds paniekeriger spelen en vlak voor het ingaan van de laatste vijf minuten kwam Zodiac naast de Haarlemmers. Slechts Eef Halewijn hield het hoofd koel. Hij was het, die in de negentiende minuut Exfla’s redde door via een afstandsschot de 60-59 achterstand weer om te buigen tot een voordelige score van 61-60. De te ge haast spelende ploeg uit Den Helder zag geen kans meer om in de zenuwslopende laatste minuut de kansen nog te doen keren. Exfla’s dat in Halewijn (14-10) en Jan Sunter (18-0) zijn topscorers had, promoveert met het Amsterdamse Anoë- ta naar de tweede divisie. In de landelijke competitie gaat The White Stars op bezoek bij BOB voor het laatste duel van de competitie met als inzet de tweede plaats achter Fiat Stars. In Utrecht zal DSS Epibratos zaterdag avond tegen Frisol/R de promotie kun nen verdienen, als van de Dordtse ploeg gewonnen wordt. Voor Frisol/R geldt echter hetzelfde. Frisol/R, met de Ame rikaan Freeman, is in dit treffen licht favoriet. Dat is weleens anders geweest”, zegt „Ome Joop” Brouwer, al twintig jaar lang instructeur van de naar hem ge noemde club, „na de oorlog hadden we programma’s die helemaal uit a-klasse- partijen bestonden. We boksten dan in het Concertgebouw, dat zat een keer of vijf per seizoen stampvolv. De ploeg die Vermoedelijke opstelling FC Gronin gen: Nordstrom; Comelis, Schipper, Bloemberg, Oosterwold; Fransen, Hoven kamp, O ld en burger: Gritter, Jensen, Ei- mers. (Van onze sportredactie) HAARLEM Voor het eerst sinds 1969 wordt er weer in Haarlem ge bokst. Maandagavond tekent boksvereniging Brouwer voor een programma van nieuwelingen- en c-klassewedstrijden in de Kennemer Sporthal. Hoofdschotel van de avond is een partij in het middengewicht tussen de in Zaandam wonende Haarlemmer Langedijk en Kiers (IJmuiden). Het is tevens de enige a-klassewedstrijd, want de Haarlemse club beschikt verder niet over boksers uit de hoogste amateurafdeling. (Van onze voetbalmedewerker) IJMUIDEN. De voetbalvereniging VSV houdt aanstaande zondag het J. Warmenhoven toernooi voor A-junioren. Deelnemende verenigingen: EDO, De Spartaan, Halfweg, Maarssen, Purmer- steyn, ZFC, Velsen en VSV. De wedstrij den beginnen om 12.00 uur en worden gespeeld op ht complex van VSV aan de Driehuizerkerkweg. ook nationaal furore maakte, de onlangs overleden Hessels was niet minder dan zeven maal kampioen van Nederland, viel echter langzaam maar zeker uit el kaar. De een na de ander bereikte de „pensioengerechtigde” leeftijd. Een van de laatste a-boksers die „Ome Joop” op leidde was Jan van Ispelen. Joop Brouwer moest noodgedwongen helemaal opnieuw aan een nieuwe gene ratie gaan bouwen. Dat begon eigenlijk anderhalf jaar geleden pas goed, toen de club de toestemming kreeg om een eigen lokaal in de Rippërda-kazerne te be trekken. In een voormalige slaapzaal Het ligt in de bedoeling om in het ver volg minstens twee maal per jaar een groot programma in Haarlem te presen teren, waarin de jongere boksers de ge legenheid krijgen om ervaring op te doen. Over de kosten (tweeduizend gul den) die daaraan verbonden zijn, hoeft Joop Brouwer zich geen zorgen te ma ken, want twee sponsors staan garant voor dit bedrag. Het programma begint maandagavond om acht uur en wordt opgeluisterd door de drumband van Bato. (Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM. Voor Exfla’s moet de tweede helft van de promotiestrjjd tegen Zodiac een hel geweest zijn. Zonder oud-internationaal Eric Jager waren de mannen van Eef Halewijn voor de wed strijd al niet gerust over het uiteindelijke resultaat. Alle bange vermoedens ten spijt leek Exfla’s tegen Zodiac in de eerste helft op een glorieuze triomf af te stevenen. Sunter met zijn formidabele afstandsschot en uitblinker Eef Halewijn schoten hun ploeg nog voor de basket- verwisseling naar een voordelige marge van twaalf punten, 39-27. (Van onze sportredactie) IJMOND-HAARLEM. Pas kort voor de wedstrijd tegen MVV zal Telstar’s elftal bekend worden gemaakt. Tralner- Jan Rab, die zoals bekend de laatste tijd nogal eens wisselingen toepaste en dat niet tot ieders tevredenheid deed heeft met één vraagteken te maken. Dick Helling, die vorige week tegen Sparta in de basisopstelling stond, raakte in die wedstrijd geblesseerd en het is twijfelachtig of hij morgen op Schoonen- berg kan aantreden. wordt twee maal per week twee uur lang getraind. Brouwer: „Dit is de eerste keer dat we een eigen zaal hebben. Voor we hier kwamen werden we altijd onder gebracht in scholen. Het nadeel was, dat we tijdens de vakanties niet mochten trainen, waardoor we per jaar zo’n maand of drie op non actief stonden. Dat is nu heel anders. We kunnen over onze zaal beschikken wanneer we willen. Daar zijn we erg gelukkig mee.” De vereniging telt momenteel dertig leden. „Brouwer” heeft echter geen en kele a- of b-klasser. De boksers die op dinsdag en donderdagavond trainen zijn nieuweling (een bokser die nog geen vier wedstrijden gewonnen heeft) of c-klas- ser (een bokser die nog geen totaal van zeven gewonnen partijen op zijn naam heeft staan). Brouwer: „Maar er zit voldoende talent bij om verder mee te gaan. Het was tot nu toe alleen erg moeilijk voor een beginneling om hoger op te komen. Eenvoudig, omdat er geen wedstrijden vbor ze waren. Het districts- bestuur van de Boksbond doet erg wei nig voor nieuwelingen. En op de pro gramma’s in de grote steden heeft men, zeer begrijpelijk, een voorkeur voor a- of b-klassers. Vorig jaar heeft het districts- bestuur voor het eerst een toernooi om het kampioenschap van Noord-Holland georganiseerd voor nieuwelingen. Maar daarnaast is er niets”. De vermoedelijke opstelling van MVV: Korver, Herben, Pleumeekers, Klingen, Den Rooyen: Dijkstra, Kerstges, Hoenen; Maiais, Redel, Brokamp. Voor Haairlem-trainjer Joop Brand valt het niet mee zijin selectie te animeren voor de uitwedstrijd tegen FC Gronin gen. Brand: „Er is de afgelopen dagen meer over contracten gepraat dan over die wedstrijd tegen Groningen. Ik moet de spelers echt nog wel even op het hart drukken, dat dde wedstrijd voor ons wel degelijk van belang is. Het komt trou wens niet alleen bij Haarlem voor, dat er in de slotfase van de competitie, waarin vooor veel clubs niets meer op het spel staat, sprake is van weinig animo. Toch is het een plicht tegenover het publiek tot en met de laatste wedstrijddag een zo goed mogelijke prestatie te leveren. Bovendien willen we als het even kan de laatste drie wedstrijden (na Gronin gen volgen nog NAC thuis en Telstar uit-red.) winnend afsluiten. Zo’n hattrick zou voor mij een mooi afscheid zijn”. Haarlem komt tegen Groningen vrij wel zeker met hetzelfde elftal in het veld dat Feyenoord afgelopen zondag een punt ontfutselde: Poldervaart; Wentink, Marijt, Hoeben, Peys; De Haan, Van Breevoort, Vosmaer: De Goe de, Van den Berg, Boszhard. De selectie wordt gecompleteerd door Schutz (doel). Nieuwenhuis, Burgers, Verheuvel en Wetzel. razende tijdnood van zijn rivaal met enkele duivelse wendingen alsnog ge vloerd. Merkwaardig was dat VHS aan de eerste vier borden slechts een half punt wist te scoren maar aan de vier staartborden de balans weer in even wicht bracht, 4-4. VHS-Start: Jongsma Pytel 0-1; NijdamJamroz remise; SteijnZakrzewski 0-1; v.d. TakWach 0-1; KoopmanDobasz 1-0; Uylings Wojcieszyiy remise; v.d. EndenGosek 1-0; Lips jrMevrouw Pytel 1-0. Van middag om half twee werd de twe.de ontmoeting gespeeld. De eerder gehou den snelschaakwedstrijd werd gewonnen door Pytel en Steijn. Beide spelers kwa men tot 5*/? punt uit 7 partijen en hielden elkaar ook in twee extra beslis- singspartijen in evenwicht. De beschik bare beker werd daarop aan Pytel uitge reikt De eindstand in de finale groep werd: Pytel en Stein öVs punt; Nijdam 4 pnt; Jamroz en Dobasz 3 pnt; v.d. Enden en v.d. Tak 21/» pnt., Mol 2 pnt. Helling (die zichzelf omschrijft als een typische middenvelder en zich als zoda nig meer aanvallende dan verdedigende kwaliteiten toeschrijft) heeft zich on langs contractueel nog een jaar aan Telstar gebonden. „Aanvankelijk was er sprake van dat ik voor twee seizoenen zou tekenen, maar ik was zelf meer gecharmeerd van een eenjarige verbinte nis. Na een gesprek met trainer Rab en het bestuur is het daar inderdaad van gekomen”. Niet dat Helling, die met ZFC nog twee seizoenen betaald voetbal heeft ge speeld, principieel afkerig zou zijn van een contract dat hem langer dan één jaar aan een club bindt, maar de prak tijk heeft hem de afgelopen maanden voorzichtig gemaakt. Helling: „Volgend seizoen wil ik toch echt proberen de sprong naar het eerste elftal te maken. Lukt het niet, dan zie ik volgend jaar terug op ruim 2‘/s seizoen Telstar zon der me te hebben waargemaakt. Ik ge loof dat het niet zo moeilijk te raden valt, wat ik in dat geval sterk zou overwegen. Precies, terug naar ZFC (Helling woont en werkt nog steeds in Zaandam, red.) en weer als amateur voetballer”. Vrouwe Fortuna moet zich volgend seizoen echter wel van haar meest on voordelige kant laten zien, wil zij Dick Helling niet meer gelegenheid geven zich als betaald voetballer te manifesteren dan dit voetbaljaar het geval geweest is. Dick Helling: Aaneenschakeling blessures. II ..t ■•s*. i i a ■O

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 12