barok ritueel met Alfrink op TV zonder duidelijke inhoud Internationaal Folkfestival in Enschede I Fats Domino in Concertgebouw Discussie over aankopen moderne kunst ook buiten museummuren voeren Bekende Nederlanders w ris 3 Uitslag Paaspuzzel „De Heks” I® Jk EIGEN PRODUKTIE VAN TONEELSCHUUR DIRECTEUR FRANS HALSMUSEUM: Filmfestival rechten van de mens geopend Continental Singers naar Nederland Ten bate van communicatiecentrum Eigen radioprogramma amateur disc jockeys UNIEBOEK-TOP-TIEN Expositie Bouwmeesters tot 31 juli K ZATERDAG 5 MEI 1973 9 5 keiharde voordelen: JET 1, sur rs- en Zilver sid o. >ds thermo techniek tensen Expositie Indonesische kunst S. Sudjojono een voor centrale verwarming ALUMINIUM RAMEN OF DEUREN rte let rters) VREES ZN. Vermeulen-Hollandia bv. J aj kan onzichtbaar en vakkundig hersteld worden door Vermeulen-Hollandia. Vakbekwame plaatwerkers bekleders en spuiters met hart voor elke auto staan daar persoonlijk voor in. U bent zeker van de nieuwste richtapparatuur en een uiterst moderne spuiterij én drooginstallatie. Film over Ben-Goerion HAARLEM „Als een groot chaotisch droomspel, zo zal de ver zameling losse scènes, geschreven en bijeengebracht door Frans Lom- merse, op de toeschouwer over komen”. Dat staat in het program mablad bij „De heks”, een toneel stuk dat gisteren in première ging in de Toneelschuur. De consta tering is juist. De moeilijkheid is echter, dat de toeschouwer, althans ik, moeite heeft een zin in het chao tische droomspel te ontdekken. Lichtelijk verbijsterd ben ik dan ook van de voorstelling vandaan ge komen. HILVERSUM Zondag om 21.00 uur begint voor de KRO-tele- visie op Nederland I een twee uur durend programma getiteld „Rond om Alfrink”, dat vanuit de St. Vi- tuskerk in Hilversum wordt uitge zonden. De bedoeling is iets te laten zien en horen van wat er de laatste twintig jaar in de Nederlandse katholieke kerk wezenlijk is veran derd. Met Ad Langebent als lank moedige „verkeersagent” in de buurt, zullen mensen die deze twin tig jaar op de een of andere manier hebben meebeleefd, met kardinaal Alfrink daarover discussiëren. (Van een onzer verslaggeefsters) HAARLEM De directeur van het Frans Halsmuseum, de heer D. H. Couvée, wil de interne, in de mu- seumstaf gevoerde discussie over het aankoopbeleid van moderne en hedendaagse kunst meer naar bui ten brengen. Momenteel wordt on der leiding van de heer D. Schwa- germann, directeur afdeling mo derne kunst, het beleid in de eerste plaats op werk van Haarlemse kun stenaars gericht, dan volgen de nieuwe figuratie en de wandkleden. EERSTE IJMUIDER MARKIEZENFABRIEK KvanVEEU ■w ;fdi ADVERTENTIE Kilsdonk (Van onze correspondent) 105 frk, J. HEIJER ADVERTENTIE autoschade 99 Elbe 101 ADVERTENTIE i. 9,90 2. 9,90 3. 19,90 ADVERTENTIE 4. 14,90 ADVERTENTIE 9. 29,50 17,90 7. 9,90 8. l.V. 19,90 9. 11,90 10. 6,90 I wij garanderen onze jn- eloppe Is. Het is de bedoeling dat de huidige lijn in het beleid voorlonig wordt voortgezet, ook al verschillen de meningen van de niet een niet het Middenhavenstraat 27 IJmuiden - Telefoon 02550 - 1 41 08 Na 18.00 uur telefoon 02550 - 1 12 02 koninginneweg 30 - haarlem eig. gedipl., lid ned. cons.bond telefoon 023—317041 een van S geen verfonderhoud roestvrij edelmetaal strakke vormgeving waardevermeerdering pand betere isolatie door de mogelijkheid van dubbele beglazing Anthoniestraat 45 HAARLEM-tel 023-317753 20 jaar vakmanschap in aluminium produkten /at iidaat /aak nes i? jis is ris- ivul- Jiljet, rer, >n- De hoort >r een c )00 specialisten in koetswerk sinds 1884 Daardoor niet duurder, wel beter. Oudeweg 30, Haarlem, tel: 023 - 319344 UR 3B De commissieleden, met name de heer J. Post (WD) en mevrouw H. Jansen Schoonhoven, waren wel van mening dat het maximale bedrag waarvoor het museum mag kopen zonder gemeentelij ke toestemming omhoog moet omdat de prijzen op de kunstmarkt erg stijgen. Van 2000 gulden zou het bedrag omhoog moeten naar 6500 gulden. TEL AVIV (AP)- Er is een film gemaakt over de Israëlische staatsman David Ben-Goerion die „Ben-Goerion herinnert zich” heet en die op 10 mei in premiere zal gaan in Tel Aviv. De film zal ook worden vertoond in Parijs, Stockholm en New York, maar wanneer is nog niet bekend. Het „verhaal” begint in 1937. De thans 86-jarige Ben-Goerion heeft actief aan de film meegewerkt. De man die het draaiboek heeft geschreven, Michael Bar-Zohar, heeft op een persconferentie te Tel Aviv gezegd dat zijn hooodrolspe- ler „de beste acteur is, die ik ooit heb meegemaakt. Hij trok zich van de came ra geen zier aan”. In Tel Aviv zal men de gala-première kunnen bijwonen voor 100 Israeliiche ponden of 84 gulden dollar per persoon. Dit geld is bestemd voor een centrum voor werkende moeders genoemd naar Ben-Goerion’s overleden vrouw Paula. De tien meest gekochte boeken in april 1973: Jörg Zink „Vijf broden (Gooi en Sticht) Hugh Jans „Bistro koken” (Van Dishoeck) Richard Creagh Osborne en Jaap A. M. Kramer „Dit is zeilen” (De Boer) Dr K. L. Roskam „Dekolonisatie van Afrika” (Fibula-Van Dishoeck) Prof. Dr W. A. van Es „De Romeinen in Nederland” (Fibula-Van Dishoeck) Leonard de Vries „Knotsgekke uitvindingen van de 19de eeuw” (De Haan) Drs H. van Praag „Reïncarnatie” (Teleboek) Anthony van Kampen „Geschonden Eldorado” (De Boer) Eddy Merckx „Meer dan een tour in mjjn mars” (Lage Landen) Drs Seef Konijn „Ter overbrugging” (Gooi en Sticht) Verkrijgbaar in elke boekhandel! STRAATSBURG. In Straatsburg is donderdagavond het derde Internationale Filmfestival van de rechten van de mens van de stichting Filmfestival van de rechten van de mens van de stichting René Cassin begonnen. Het thema van dit festival is „De vrijheid van beweging”.- Het zal door een twintigtal films worden geïllustreerd in positieve zowel als nega tieve zin. maar ook een behaaglijk binnenklimaat in uw huis, concurrerend in „goed” werk vele referenties in advies-, zelfbouw- en installatiewerk Frans Lommerse ziet het leven als een voortdurende achtervolging van het in dividu. Hij geeft een beeld van een zeer persoonlijke angst voor een helaas niet nader verklaarde vijand. Die vijand zou in het eerste deel de seksualiteit kunnen zijn, in het latere deel de samenleving, die het individu wurgt (zoals heksen ver brand werden). Lommerse’s individu gaat gebukt onder een schuldgevoel, dat nogal katholiek aandoet. Dit niet alleen van wege het Gregoriaanse Dies Irae waar- Zeker is nu, dat uit Amerika Bill CLifton, Marc Ellington, Mike en Alice Seeger en de troubadour Norris zullen overkomen- De Amerikaanse bluesgigan- ten Sonny Terry en Brownie McGhee onderbreken dan een Engelse toemee voor een concert in Enschede. De Britse vertegenwoordiging bestaat uit Michael Chapman, Sandy Denny, de vroegere zangeres van Fairport Convention en The Albion Country Band, een groep waar eveneens oud-Fairportleden in spe len. De Nederlandse country- en folk groepen, die voor dit festival zijn gecon tracteerd, zijn Kings Gayard (Den Haag), Country Ramblers (Kampen), Silly Skif fle Group (Oldenzaal), Amphora (Zaandam), Pitch Wheel (Utrecht) en Tail Toddle (Utrecht). Tenslotte zal de uit Ierland afkomstige, maar in Neder land verblijvende Frank Quinlan aanwe zig zijn met zijn nieuwe groep. Vrijwel het gehele festival speelt zich in de Twentse Schouwburg af, waar drie hoofdconcerten worden gegeven, name lijk op de vrijdagavond, de zaterdagmid dag en de zaterdagavond. In hetzelfde schouwburgcomplex zullen tegelijkertijd in andere zalen kleinere concerten en zogenaamde sing-arounds worden ver zorgd. Vrijdag- en zaterdagnacht zullen eveneens concerten van kleinere omvang worden gegeven in de Enschedese jeugd centra De Tor en De Kokerjuffer. Met de organisatoren wordt nog naar een oplossing gezocht, waar de bezoekers die vrijdag- en zaterdagnacht moeten overnachten. In elk geval wordt reke ning gehouden met een grote publieke belangstelling voor dit festival, niet al leen uit Nederland, maar ook uit Duits land. de de OP woensdag van 19.02 tot 20 uur via Hil versum III een programma uitzenden da' zal worden gepresenteerd door ad- spirant-discjockeys die zich daarvoor bij de NOS kunnen opgeven. De eerste uit zending is woensdag 16 mei. In het programma krijgen drie adspi- rant-disc-jockey’s ieder 20 minuten de gelegenheid voor een eigen directe radio- presentatie. Zij worden daarbij terzij de gestaan door een team van drie ervaren disc-jockeys van Hilversum III, bestaand uit Joost den Draaier, Vincent van Engelen en Felix Meurders. Medewerking aan het programma ge schiedt na voorselectie door de NOS- radio. Adspiranten kunnen zich opgeven bij de afdeling Lichte Muziek van de NOS, Postbus 10, Hilversum. Er hebben zich reeds 35 kandidaten gemeld. De drie ervaren disc-jockeys zullen ook het ver dere woensdagavondprogramma op Hil versum III tot 23 uur voor hun rekening nemen. Het programma zal, behalve uit lichte muziek, uit actualiteiten op sport gebied bestaan. De komende maanden zal er nog geen gelegenheid bestaan om een eventuele voortzetting van de Paul Meiershow te bespreken, aldus de NOS. (Van onze kunstredactie) AMSTERDAM. De tentoonstelling van de theaterfamilie Bouwmeester in het toneejmuseum te Amsterdam duurt tot en met 31 juli, en niet tot 31 mei zoals in onze krant vermeld is. Het museum aan de Herengracht is dagelijks open van 10 tot 17 uur en op zon- en feestdagen van 13 tot 17 uur. en twee vissen” wordt nog gezocht naar een geestelijke die de behoudende groepering het best kan vertegenwoordigen. Twee bisschop pen, Simonis van Rotterdam en Möller van Groningen, zullen met de kardinaal van gedachten wisselen over de omwen teling in het katholieke godsdienstonder wijs op de scholen en de liturgie in de kerk. Als vijfde thema koos men de vraag „hoe weeg je nu de huidige situatie in de kerk, en wat zijn de mogelijkheden en de moeilijkheden van de nabije toe komst?” Bij het gesprek hierover doen voor de progressieve kant pater Van en oud-minister Klompé en voor de andere kant oud-premier De Jong mee. Vooruitkijken en terugroepen is de bedoeling van het programma. Er wor den oude filmpjes getoond. Oude kerkmuziek wordt uitgevoerd door het koor Capella Sancti Servatii met 20 strijkers uit Maastricht onder leiding van Peter Serpenti. Moderne kerkzang komt van het jongerenkoor Groenestraat uit Nijmegen onder leiding van Peer Verhoeven en met medewer king van het trio Louis van Dijk. Het TV-programma over 20 jaar kerk wordt ondersteund door KRO-radiopro- gramma’s over hetzelfde onderwerp. Daar is bijvoorbeeld een bijzondere uit zending van Voer voor vogels, zondaga vond 6 ,mei van 23.02 tot 24.00 uur op Hilversiïm III. Het idee voor programma en actie is ontstaan bij zijn 70e verjaardag in 1970. Toen werd de stichting Alfrink-fonds opgericht om namens katholiek Neder land de kardinaal een communicatiecen trum aan te bieden, dat zou gaan voor zien in de grote behoefte aan een mo dernere vorm van voorlichting over de kerk in Nederland. Slotscène uit De heks; van boven naar beneden Agnes Koorenblik, Gerda Gor ter en Wil Steenwinkel. Op de achtergrond staat de wens te komen tot een goed functionerend com municatiecentrum voor de Nederlandse kerkprovincie. Programmamakers Ri chard Schoonhoven en Ad Langebent vertelden dat de geldinzameling voor dit centrum in de uitzending niet centraal zal komen te staan. Gehoopt wordt evenwel dat de kijkers uit wat zij te zien en te horen krijgen, voor zichzelf de conclusie zullen treken dat de stich ting van een communicatiecentrum alle steun verdient. Er is een vijftal thema’s uitgekozen, waarvoor min of meer bekende Neder landers zijn uitgenodigd. Zij gaan met elkaar en met de kardinaal praten. Het eerste thema is de ontwikeling van de kerk van het uiterst behoudende Mande ment uit de vijftiger jaren tot de voor uitstrevende vastenbrief van 1973. Kar dinaal Alfrink is de enige bisschop, die bij beide stukken betrokken is geweest. De heer J. Burger, destijds leider van de Tweede-Kamerfractie van de PvdA, is bereid in het programma van zijn visie te getuigen. Voor een discussie over het tweede thema, de ontwikeling van de moraal, zijn NKV-voorzitter Mertens en zijn echtgenote uitgenodigd. Zij zullen trach ten als vertegenwoordigers van de „le ken” dit onderwerp met de kardinaal te bespreken. Voor het derde thema, van pastoor tot pastor, dat de veranderingen in de gees telijke stand aangeeft, heeft de KRO Alfred van de Weijer, provinciaal van de paters OFM Cap, bereid gevonden. Er MABK'.EZEN/ZONNESCWERMEN miUIKEN/LUXAFieX JALOUZIEEN AMSTERDAM. „Rock-koning” Fats Domino komt 19 mei naar Amsterdam om er in het Concertgebouw een nacht- concert te geven. Hij treedt op met zijn eigen band van negen man: Roy Monte- rell-sologitaar, Frederick Sheppard-bas- gitaar en altsax, Roger Lewis-Bariton- sax, David Goulas-gitaar en stringbas, Walter Lastie en Clarence Brown drums,, Frederick Kemp, Walter Kemble en Maurice J. Simon-tenorsax. Het toppunt van zijn carrière bereikte Fats Donino in de periode 1955-’59. In die tijd was elk van zijn singles goed voor 3 tot 5 miljoen verkochte exemplaren. Met de opkomst van de Beatles verdween Fats van het Platen firmament, alhoewel hij in 1968 dankzij de Beatles nog een keer in de hitlijsten verscheen met „Ladj) Madonna”. In to taal zijn er van zijn repertoire meer dan 65 miljoen platen verkocht. ENSCHEDE. In nauwe samenwer king met de Stichting Holluna Popfesti val wordt op vrijdag 1 en zaterdag 2 juni een groot internationaal folkfestival gehouden in Enschede. De organisatoren van deze manifestatie, die zich eerder dit jaar al verenigden in de Stichting Folk festival Enschede, hebben tal van Ame rikaanse en Engelse artiesten gecontrac teerd voor dit eerste meerdaagse festival in het oosten van het land. ƒ100: R. van den Haak/.j'j. Hamelinkstraat 62 II, Haar lem; ƒ75: Mevr. Heilig, M. K. Hofstede- straat 28, IJmuiden; f 50; J. Faas, Mont- bretiastraat 14. Lisse; f 40: G. v. d. Veldt- museummedewerkers hierover. Te snel en te lichtvaardig van aankoopbeleid veranderen wil de directie niet, maar handhaving ervan staat wel ter discus sie. Deze discussie moet niet binnen de muren van het museum blijven volgens de heer Couvée. Ook andere deskundi gen moeten eraan deel kunnen nemen. Dit zei de heer Couvée in een openba re vergadering van de subcommissie beeldende kunst, waarin hij een uiteen zetting gaf over het aankoopbeleid van oude en moderne en hedendaagse kunst. 'LASTK KLEBER Brofku» iel, licht werktal pier" te g van d< houdt d< ar plaat Bzwarea proberei idlge vai >E LYON i te> utjens, sd. 16 ingen: rleem- Het museum heeft vrij veel interessante bezittingen Voor de historische afdelin gen, maar de laatste vijftig jaar zijn zij niet systematisch aangevuld. De negen tiende eeuw is nog braakliggend terrein, maar de heer Couvée hoopt ook uit de burgerij dingen cadeau of in bruikleen te krijgen. We moeten ons losmaken van het idee van een kunstmuseum, zei hij. Er zijn afschuwelijk lelijke dingen die historisch interessant kunnen zijn. Volgens de normale begroting is het onmogelijk grote stukken, bijvoorbeeld een Hals te kopen als die gelegenheid zich voordoet. Wel financieel mogelijk is uitbreiding van de Haarlemse School met kleine meesters, zoals al sinds de oorlog wordt gedaan en de heer Couvée wil blijven doen. ROTTERDAM. Van zaterdag 14 jü- li tot zaterdag 4 augustus zullen de Continental Singers voor de vijfde keer een toernee maken door Nederland. Deze in Europa al zeer bekende groep bestaat uit 40 studerende jonge Ameri kanen. Samen vormen ze het interkerke lijke koor en orkest: de Continental Singers. In de Verenigde Staten nemen de Continental Singers een vooraanstaande plaats in op het gebied van de moderne geestelijke muziek .In Europa trok vorig jaar hun musical „It’s getting Late” 32.850 personen. Ook dit jaar brengen de Continental Singers een reli-musical. Pieters, Esdoornstraat 12, IJmuiden; ƒ25: ,J H. v.d. Have, Molijnstraat 13, Haarlem. Boekenbonnen ter waarde van ƒ10: T. v.d. Blom, Croeneweg 5, IJmui den; J. M. Boom, Ternatestraat 80 Haarlem; E. R. Dekker-Kan, Binnenweg 8, Bennebroek; M. van Dusschoten, Rijksstraatweg 177, Haarlem; M. van Gerven. Treubstraat 24, Zandvoort; Me vrouw W. C. Hogerseyl, Hospelaan 22, Haarlem; P. Jansen, Spanjaards- laan 10, Santpoort; J. P. M. Jore, Theemsstraat 15 I, Haarlem; H. J. van Kaam, Groeneweg 7, IJmuiden; M. M. Leemhuis, Kinheimweg 4, Bloe- mendaal; Mevr. R. L. Nieuwenhuis, Zwanendreef 15, Lisse; F. Sanders, Hun- zestraat 13, Haarlem; Z. W. Suurland, Peelstraat 6, Beverwijk; C. Verschuren, Bernstraat 11, Haarlem; Mevr. Zijl, J. P. Coenstraat 83, IJmuiden. mee de voorstelling begint, noch vanwe ge de in een kasuifel gehulde vrouwen figuur die aan het slot een wierookvat zwaait, maar vooral vanwege een seksu aliteit die gestraft wordt. Lommerse wil erg veel zeggen, maar hij doet dat jammer genoeg in het wilde weg. Hij formuleert niet precies waarom hij het leven ziet zoals hij dat wil laten zien. De voorstelling maakt het duidelijk, hoewel Lommerse met overdaad aan theatermiddelen zjn nader gedefinieerde probleem bij publiek erin wil rammen. Maar helaas ontbreekt een dramaturgische lijn. Dat ramen móet men letterlijk nemen. De scènes worden begeleid door drie slagwerkers, die in verschillende hoeken van de zaal fraai, maar heftig bezig zijn. Van lichteffecten wordt een al even wellustig gebruik gemaakt. Geluid en licht voegen zich bij de speeltrant. Slag werkers, belichters, andere helpers, brengen een traag op gang komende, maar hechte voorstelling, vol barok ritu eel, al waren er momenten waarop het ritueel Wat geforceerd aandeed. Lommerse is een uitstekend gangmaker van een groepsproces. Dat bewijst hij ook nu weer. Hij kan zijn spelers ken nelijk goed uitleggen wat hij allemaal bedoelt, want ze spelen met het vuur der overtuiging. Will Steenwinkel, in de voornaamste rol, laat veel zien op haar gezichtje en krijgt van Gerda Gorter gevoelig tegenspel. Agnes Koorenblik heeft een hallucinerende aanwezigheid, waarvan Lommerse een dankbaar ge bruik maakt. Allen hebben bijzonder hard aan de voorstelling gewerkt en daarom vooral is het de moeite waard te gaan kijken. Zelden of nooit zie je een amateurvoor- stelling van een dergelijke intensiteit en persoonlijke overgave, die niets meer met amateurisme te maken hebben. Ik heb grote bewondering voor de moed, waarmee Lommerse zich in het door hemzelf opgeroepen avontuur stort. Ik zou alleen willen dat hij in het formule ren van wat hij voelt en denkt even helder was als in de muzikaliteit waar mee hij een voorstelling kan opbouwen. Iemand zou hem een beurs moeten be zorgen om bijvoorbeeld dramaturgie te studeren. De oplossing van de Paaspuzzel luidt: Puzzel I: Eèn paasei is geen ei. Twee, dat is één erbij. Puzzel II: Drie, dat is zo ongeveer de portie voor de echte sfeer. Puzzel III: Gekleurd, betekend, maar niet rauw. Langer koken, maar niet blauw. Puzzel IV: Vrolijk Pasen allemaal. Maak het tot een wereldtaal. Diagram oplossing kruiswoord: Hor: 1 bv; 3 beer; 4 geer; 6 GEKLEURD 9 ver tedering; 12 vertier; 14 nee; 15 ren; 18 BETEKEND 19 sago; 21 deken; È2 ren nen; 24 kever 26 os; 28 MAAR: 30 drie; 31 Ede; 33 thora; 34 la; 35 lie; 36 NIET; 39 tor; 40 eetbaar; 43 nutteloos; 45 ar; 47 ende; 48 aap; 49; lint; 50 RAUW; 52 kok; 53 arena; 56 te; 58 tiara; 60 be; 61 LANGER; 64 nl; 66 tsarina; 69 de 71 ade; 72 order; 74 hangen; 75 brasem; 77 to; 78 KOKEN; 79 strategie; 82 ak; 83 nona; 85 iet; 87 MAAR; 88 eren; 91 bal; 92 getal; 94 etter; 96 sleep 98 r.m.a.; 99 ene; 10Ö NIET; 102 el; 103 lol; 104 go; 106enorm; 107 BLAUW; 109 ik;110 beeld; 111 eg. Vert.: 1 beeld; 2 vereend; 3 bekeren; 4 getekend; 5 erie; 6 Griek; 7 ure; 8 dn; 9 vrede; 10 etter; 11 granaat; 13 eb; 16 Eger; 17 non; 19 snaren; 20 wei; 23 emoe; 24 kreupel; 25 vent; 27 straat; 29 raad; 30 Dinar; 31 Eton; 32 ets; 34 rank; 37 iel; 38 elite; 41 beo; 42 rede; 44 ott; 46 ruit; 48 aardbei; 51 washok; 52 kar nen; 54 naast; 55 andermaal; 57 end; 59 raak; 60 banaal; 62 gemaal; 63 roteren; 65 leveren; 67 ignobel; 68 ne; 70 er; 73 rog; 76 aster; 78 kan; 80 ta; 81 iet; 84 nap; 86 eg; 89 Erie; 90 el; 93 tm; 95 tegal; 96 stok; 97 Eem; 99 Elbe 101 enig; 105 oud; 108 les. De prijswinnaars: HILVERSUM, stopgezette Paul NOS-radio de (Van onze RTV-redactie) In plaats van Meier-show zal komende maanden DEN HAAG. In Hotel des Indes in Den Haag zal tot en met 10 mei veertigtal schilderijen te zien zijn de 44-jarige Indonesische schilder Sudjojono. De expositie is geopend door dr. C. Nagtegaal, vice-voorzitter van de commissie van advies voor de uitvoering van het cultureel verdrag tussen Neder land en Indonesië. De tentoonstelling is opgezet door het Genootschap Nederland-Indonesië en de Stichting Tong-Tong. De stichting streeft naar de oprichting van een Galerie Indonesië” in Den Haag, waar jonge kunstenaars uit Indonesië hun werk zouden kunnen tentoonstellen. Wat de oude kunst betreft, liggen de wensen van de directeur op twee terrei nen, dat van de kunstnijverheid en dat van de historie. Het Frans Halsmuseum heeft een aardige collectie Haarlems zil ver, tin eri meubelen die altijd meer als toevoeging dan als gerichte collectie werden beschouwd. Deze collectie nu verdient volgens de heer Couvée zeker uitbreiding. De geschiedenis van de kunstnijverheid is nog weinig onder zocht, maar wat men ervan weet, geeft reden genoeg tot aankoop en het i n bruikleen nemen. Het museum is van plan in 1975 of 1976 een overzichtsten toonstelling van Haarlems zilver in te richten. Deze tentoonstelling is ook we tenschappelijk van belang. In dit ver band noemde hij de collectie kerkzilver die op dit moment in de Bavokathedraal geëxposeerd wordt ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van deze kathe draal. Over zijn hartewens, een historische afdeling, zei de heer Couvée met de inrichting daarvan te beginnen na de huidige tentoonstelling over het beleg. De schilderkunstige aankopen voor deze afdeling zijn gericht op historisch en topografisch interessante schilderijen.

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 9