Kampioenskandidaat EDO naar Velsen Veertien merries tegenover Den Bosch naar Hilversum Basketbalteam in finalepoule Mol toonde zich in Wenen groot strateeg Cricketcompetitie zondag van start Getalenteerd HCC lastige tegenstander Rood en Wit Vleugelverdediger akkoord over contractverlenging „Plicht doen Brand HAARLEM-NAC 1 Kees de Vries uit Telstar-selectie rï tl fc lliil j 11 ZATERDAG 12 1973 MEI Lastig 99 F ALUMINIUM RAMEN OF DEUREN inrnmrmmummrwmmmmmmmmnmunmmmmmrmnmn. zul- i een 'arijs. pique VREES ZN. SPORTPARK SCHOONENBERG w/fmummu/fmuuMi/uuuuMHmuuwmm/ummmMmmmmA Merkwaardig Bewondering BI i. (Van onze sportredactie) Beer Wentink: „Op de training voetbal len ze niet graag tegen mij”. (Van onze basketbalmedewerker) ADVERTENTIE ADVERTENTIE 5 keiharde voordelen: i. 2. 3. I Beer Wentink: Met Hughes keert een stuk gein terug in Haarlem ADVERTENTIE De laatste thuiswedstrijd van de roodbroeken in dit seizoen Wentink gelooft diat Haarlem volgend ''jaar een lastig seizoen tegemoet gaat. De nieuwigheid van de ere-divisie is weer een beetje verflauwd terwijl de praktijk heeft uitgewezen dat een tweede jaar in Israël met een viertal genaturaliseerde Amerikanen in de ploeg, startte voor een ieder als de grote favoriet. Neder land tegen x Schotland en Denemarken niet overtuigend, speelde dit maal echter zeer gedisponeerd. Frankrijk en Oost- Duitsland, geveld door de Israëlische guards, weten sinds vrijdagavond hoe deze spelers aan banden gelegd kunnen wor den. Een matchingverdeling maakte Is raël niet alleen aanvallend lam, maar de zone-press belek niet in staat de gecon centreerd spelende Nederlandse a an val uit te schakelen. Moeiteloos kon Neder land bouwen aan een voorsprong, die igong laatst impi- jver- c een zijn meen e de luten dan ïoger ies te van jaard rende kan 1. De naar ijkste van irsten er de erckx (Sp) (Fr) 13; 5. quim lelta, »ver- Eddy een Een mdse zijn deel- :eslo- de te eelte: het was het ianje, i het it te n het »r de rking asse- i Ed- iappe flink (ij de arom De I erg stens, i. Zij ieren had ziati- De «ader kam- geen verfonderhoud roestvrij edelmetaal strakke vormgeving waardevermeerdering pand betere isolatie door de mogelijkheid van dubbele beglazing Anthoniestraat 45 heeft sreikt slaan, tegen De jzen- >nds- t van liging 28 en igelse ;eerd, coach stuur agen. hema 1 het WENEN. Een volgepakte Weense Sporthal heeft vrijdagavond in stille be wondering de verrichtingen van de Ne derlandse basketbalploeg in hef treffen tegen Israel gadegeslagen. Een te meer bewees coach René Mol, dat hij thuis hoort b ijde groten onder de basketbal- strategen. Mol, fwee jaar geleden naar Nederland gehaald, heeft in deze periode de nationale formatie tot zo’n hechte eenheid weten te smeden, dat vriend en vijand na de fraaie triomf op de onge slagen ploeg van Israël overtuigd zijn van de juiste aanpak van de door de spelers op handen gedragen Belg. Pas toen begreep de nationale ploeg, dat de winst voor het grijpen lag. Een tomeloze inzet van Smif, Sikking en captain Kales brak de laatste Israëlische weerstand. Hoewel de volgelingen van Mol in de slotfase niet duidelijk afstand konden nemen, kwam de verrassende 71-67 overwinning niet meer in gevaar. HAARLEM Zelfs in de slotfase van deze voetbalcompetitie demonstreert Haar lems Beer Wentink nog een onblusbare ijver. In een periode dat er bij de clubs al wat minder wordt getraind ais aanloopperiode vindt Wentink het nog steeds niet erg om in het concept dat ook Haarlem hanteert de moderne veelvuldig opkomende vleu gelverdediger uit te hangen. Sterker nog: Hij voelt zich pas happy als hij tijdens een wedstrijd niet tien maar twintig keer vaak tevergeefs de diepte in kan gaan om dat hij dan de garantie heeft dat hij tamelijk moe van het veld afstapt. Voor hem nog steeds het beste bewijs dat hij op een redelijk geslaagde voetbalmiddag kan terug zien. Wellicht komt het ook hierdoor dat Wentinks naam altijd als een van de eerste valt als het om de voorstanders van de terugkeer van Barry Hughes naar Haarlem gaat, een oefenmeester, het mag bekend worden verondersteld, bij wie arbeidszin een centrale plaats inneemt. Wentink zelf haalt er de schouders over op, hoewel een prin- cipe.overeenkomst over de verlenging van zijn contract voor één jaar tijdens een ge sprek waar Hughes bij aanwezig was geen enkel probleem opleverde. Verder wenst de 29-jarige assistent-accountant ook deze zaak nuchter te zien. Zoals hij zoveel as pecten van de voetbalsport, die ook volgens hem vaak buiten iedere proportie wordt getrokken, verrassend scherp analyseert. MAANDAG 14 MEI - AANVANG 18.30 UUR VOETBALWEDSTRIJD ERE- EN EERSTE DIVISIE TRAINERS - EX-SEMI-PROFS UIT DE GEMEENTE VELSEN. Met o.a. Joop Brand - Cor v. d. Hart - Spitz Kohn - Barry Hughes - Piet de Visser/Cees Groot - Jan v. d. Wint - Cor Brom - Jan Snoeks etc. Voor de wedstrijd en tijdens de rust een show van de IJmuider Har monie. In het kader van het 25-jarig bestaan van Sportpark Schoonenberg zal een speciaal programmablad met kans op de wedstrijdbal met de handtekeningen van alle spelers, worden uitgegeven. Entree-prijzen wedstrijd: jongens 0,50 staanplaats 1,zitplaats ƒ1,50. De tips: Hilversum, dinsdag: 1. Meidoorn-prijs, le afd: 1. Je t’Aime 2. Ineke 3. Jeunesse Royal Outs: Jamyra IJmuiden; 2. Forsythia-prijs: 1. Lord Tulpenburg 2. Lord Axkit 3. Lady van Hovi. Outs: Linda. 3. Rhododendron- prijs: 1. Keino 2. Johnny Baker 3. Jhero- nimus Outs: Janneke Prinses. 4. Prunus- prijs, 2e afd.: 1. Kid D 2. Idool Vreden- hof 3. Jolanda Z. Outs: Jane Mac. 5. Grote Prijs der Merreis: 1. Ironie 2. Geatonka 3. Ilina. Outs: Ivonne Havon- ver. 6. Meidoorn-prijs 2e afd: 2. Kandy Buitenzorg 2. Kamiel 3. King Belwin. Interest 2. Francisco 3. Hercules V Outs: Outs: Ivan Axkit. 8. Magnolia-prijs: 1. Ivan Axkit. 8. Magnolia-prijs: 1. Junior 2. John Buitenzorg 3. Isidore. Outs: Ilona Carbonari. 9. Prunus-prijs le afd.: 1. Ivo D 2 Hans Hollandia 3. Impuls 2 Outs: Junior Volomon 10. Seringen-prijs: 1. Lady Belle 2. Jeanne Bond II 3. Keize- ring Myria Outs: Klara Roodnoot. door onmiiddellijk een vaste plaats kreeg. Vaak wordt dan> vergeten dat zelfs Vosmaer er in het tweede elftal nauwelijks iets van terecht Vracht”. landse club competitiecricket te spelen wanneer zij in het buitenland toch be hoorlijk zouden kunnen verdienen. De KNCB staat alleen toe dat Nederlandse betaalde coaches in de competitie spelen. Buitenlanders mogen pas meedoen, als zij twee jaar in Nederland hebben ge werkt bij een club Hercules staat bekend om zijn felle manier van cricket spelen hetgeen voor al tot uiting komt bij het bowlen en fielden. Aan bat zijn de prestaties van de Utrechters echter aanzienlijk minder. VOC dat altijd geplaagd wordt door interne moeilijkheden staat ook dit jaar weer onder leiding van C. Lindeboom, die net één stem meer kreeg in de captainsverkiezing, dan Anton Bakker. Het is te hopen dat de Rotterdammers niet zoals in andere jaren tenonder gaan aan innerlijke verdeeldheid. Een over winning tegen Hercules is een stap in de goede richting. VRA speelt zijn tweede wedstrijd te gen Quick(H) maar wanneer het op dezelfde manier speelt als tegen Rood en Wit dan maken de Amsterdammers wei nig kans op de overwinning tegen de homogene Quick ploeg die versterkt is door de terugkeer van batsman A. de Geer en onder leiding staat van H. Hebeis. In de eerste klasse tenslotte speelt Bloemendaal thuis tegen ACC en heeft normaal gesproken geen kans te gen dit gedegradeerde hoofdklasse team, maar een bekend Engels gezegde luidt: „Catches win matches” en het fielden is altijd een sterk punt geweest van de Bloemendalers en daar ligt dan ook hun kans. (Van onze paardesportmedewerker) HILVERSUM. De enkele jaren ge leden ingestelde Grote Prijs der Merries is bij de trainers aangeslagen. Dinsdaga vond (6.00 uur) verschijnen op de Hil- versumse piste veertien merries voor deze prijs aan de start. Hieronder zijn de vrouwelijke vedetten Joke, Ivonne Hanover, Ilina, Ironie, Geatonka en de Noordelijkse ster Happy First. Het laat ste viertal heeft een handicap van 25 meter, hetgeen zijn kansen vrijwel te niet doet. De oorzaak de te korte afstand (2040 m.), waardoor de snelle toppaarden zich in zo’n positie kunnen manoeuvre ren dat de gehandicapten er niet door kunnen komen. Het zou deze koers ten goede komen, indien zij iets later in het seizoen werd uigeschreven en de afstand naar ruim 2400 meter zou worden ge bracht. Het sterke geslacht is in een vrijwel identieke koers bijeen. de hoogste voetbalafdeling altijd veel moeilijker wordt om de verworven posi tie te consolideren. Wentink: „De hele voetballerij zou trouwens op dit moment eqns pas op de plaats moeten maken. Het maakt voor de mindere clubs toch weinig uit of je elfde, negende of voor mijn part zesde wordt. Ajax is op dit moment een te sterke concurrent. Het klinkt misschien een beetje cru maar wellicht moeten we voor het voetbal hopen dat Cruyff en Keizer een menis cus krijgen. Want het blijft toch op die twee geconcentreerd. Zulke voetballers zijn nu eenmaal niet te koop. Die wor den alleen maar geboren”. Het is een situatie die Wentink, in tegenstelling tot de meeste voetbaltrai ners en met hen hun bestuurders, nau welijks frustreert. Wentink: „Welneen. Die periode Ajax is voor de voetballerij toch enorm geweest. Iedere trainer die je krijgt heeft het er over dat je voetbal moet proberen te spelen zoals Ajax dat doet. Ajax vertegenwoordigt de wereld top maar de rest is mede door Ajax toch duidelijk beter gaan voetballen. Er zal natuurlijk een terugval komen maar dat er na de generatie Cruyff-Keizer niets overblijft onderschrijf ik niet. De eerste drie, vier jaar zal Ajax zeker nog aan die top blijven staan”. Dat houdt dus wel in dat je aan het begin van het seizoen weet dat je nooit kampioen zult worden. Wentink: „Ik ben gelukkig een paar keer gedegradeerd zodat ik ook enkele keren weer kampi oen ben geworden. Ik zou dolgraag kampioen in de ere-divisie willen wor den maar dat zit er gewoon niet in. Het lijkt me wel fantastisch om in een elftal als Ajax te kunnen voetballen. Ik heb dat vorig jaar in de eredivisie gezien toen wij oppermachtig waren. Het voet bal bewoog zich steeds op de helft van de tegenstander. Dan krijg je een zelf vertrouwen, dat is onvoorstelbaar. Bij Ajax gebeurt hetzelfde. Het is op dit moment een beetje onmenselijk. Er wor den geen fouten meer gemaakt. Dat doet een beetje macaber aan. Ik vond die uitwedstrijd tegen Madrid een fantasti sche demonstratie. Toevallig kreeg ik die avond ook nog de Duitse televisie onder ogen en die besloot om de eerste helft maar niet uit te zenden omdat daar volgens de commentator nieti in ge beurd was. toen heb ik me wel gereali seerd dat ik als voetballer misschien anders naar die wedstrijd heb zitten kijken dan de gemiddelde kijker. Dat daarvoor misschien niet zo geweldig ge voetbald was”. HAARLEM/IJMOND. Voor Haarlem- trainer Joop Brand weegt met betrekking tot de thuiswedstrijd van morgen tegen Haarlem bijzonder zwaar, dat zijn ploeg haar sportieve plicht ten opzichte van FC Den Bosch voor honderd procent na komt. „Er zijn twee dingen waar de spe lers goed van doordrongen moeten zijn: dat er nog een overwinningspremie valt te verdienen en dat zij door een optimale prestatie tegen NAC FC Den Bosch een eerlijke kans blijven geven”. De selectie van Haarlem is vrijwel ge heel fit. Brand: „Van doelman Lelieveld is natuurlijk bekend dat hij dit seizoen niet meer speelt. Fernandez heeft de trai ning hervat, maar hij is nog niet klaar om tegen NAC al te spelen. Voor het overige zijn er geen problemen”. NAC-trainer Henk Wullems zou willen, dat hij in dezelfde termen als collega Brand kon spreken. Wullems: „Ik heb veertien spelers tot mijn beschikking, waarvan twee keepers. En van die twaalf veldspelers zijn Delmotte en Dierickx nog grote vraagtekens. Mochten zij niet fit zijn, dan zal ik een beroep moeten doen op de B-selectie en een of twee spelers opstellen die nooit eerder in het eerste elftal hebben gespeeld”. Telstar (uit tegen AZ ’67) onderneemt de reis naar Alkmaar zonder middenvel der Kees de Vries. Trainer Rab: „De Vries heeft kenbaar gemaakt dat hij het bij Telstar niet meer zo ziet zitten. Daar heb ik de consequenties uit getrokken. Wij moeten tenslotte verder”. Behalve De Vries ontbreken ook De Wit en Helling (beiden geblesseerd) en Zwaan (geschorst). Bijl en Van Haalem zijn aan de selectie toegevoegd. Rab maakt het Telstar-elftal pas kort voor de wedstrijd bekend. AZ ’67 kan behalve over de geblesseerde spits Vredenburg niet beschikken over middenvelder Stapper, die voor één wed strijd is geschorst. tussen de benen van Keizer krijgt door gespeeld. Wentink: „Dat kun je niet tellen want er was afgesproken dat er niet te hard geattaqueerd mocht worden en dat er ook geen slidings mochten worden gemaakt vanwege het blessure- gevaar. Dan kun je het tegen Ajax en Keizer helemaal wel vergeten. Een Kris ter .en maakt de prachtigste schijnbewe gingen maar je kunt rustig op een paar meter van hem af gaan staan. Hij moet tenslotte toe hom mij heen. Dat lukt hem dan meestal niet. Keizer is veel moeilijke af te stoppen. Die komt op je af. Die dringt je als verdediger be paalde dingen op die je liever niet zou doen. Dat is veel moeilijker spelen. Ik sta alleen niet in het veld om mij belachelijk te laten maken. Dan neem ik gewoon maatregelen. Hoewel ik geen voetballer ben die iemand bewust een schop k,an verkopen". Hij heeft inderdaad het imago van een nette voetballer. Wentink verwonderd: „Oh ja? Dat hoor je inderdaad wel vaker. Op de training willen ze anders toch niet graag tegen mij voetballen. En ik geloof toch niet dat ik mij tijdens een wedstrijd anders presenteer dan op de training”. Nederland is thans de enige nog onge slagen ploe gin Wenen. Van de nog op het programma staande wedstrijden (Frankrijk, Oost-Duitsland en Oosten rijk) is die tegen Frankrijk van groot belang geworden. Ondanks de zeer gun stige perpectieven moet Nederland met name het duel tegen Frankrijk in winst omzetten. Slaagt Nederland hierin, dan zal de ploeg ongeslagen de finale-poule binnen kunnen stappen en is kwalifica tie voor de titelstrijd in Barcelona september 1973 nog slechts een kwestie van één overwinning op één van de ploegen, die zich via de voorronde in Hongarije zullen kwalificeren. De gun stige vooruitzichten zijn hier voorbehou den aan: Griekenland, Turkije en West- Duitsland. De stand in dq Nederlandse poule is: Israël 4-7, Nederland 3-6, Oos tenrijk 4-6, Frankrijk 3-5, Denemarken 4-5, Oost-Duitsland 3-4, Schotland 3-3. In Szombathely waar Turkije (82-78 tegen West-Duitsland) en Griekenland (via een zege van 86-79 op Hongarije) zich reeds kwalificeerden luidt de stand: Turkije 5-10, Griekenland 5-10, West- Duitsland 5-8, Hongarije 5-7, België 4-6, Engeland 5-6, Finland 4-5, Portugal 4-4. is in het bijzonder voor de Bredanaars een uiterst belangrijke. Met slechts twee pun ten voorsprong op de eveneens in degradatiegevaar verkerende FC DEN BOSCH zal er gewonnen moeten worden om zich in veiligheid te stellen. Vorige week werd AZ ’67 het slachtoffer van de door NAC ingezette eindspurt. Zóver zullen de rood broeken, die na Groningen nog wat goed hebben te maken, het zeker niet willen laten komen, te minder omdat de laatste wedstrijd tegen TELSTAR in Velsen een redelijke kans biedt boven de beide Kennemer rivalen te eindigen. Voldoende redenen dus om een felle strijd als waardig sluitstuk van het voetbalseizoen in Haarlem te ver wachten. Beverwijk, dat tegen EDO volkomen faalde, speelt nu tegen Alkmaarse Boys. De debutant krijgt de gelegenheid om zich na de teleurstelling van zondag te rehabiliteren. We mogen dan ook ver wachten dat zij de Alkmaard’ers weten te verslaan. De Kennemers, die de eind sprint met EDO en Zeeburg niet kon den volhouden gaan op bezoek bij HRC en het Beverwijkse DEM besluit de competitie met een wedstdrijd tegen hét reéds gedegradeerde HFC. DEM moet uit dit duel zeker één punt slepen, want de Beverwijkers worden op de hie len gezeten door Zandvoortmeeuwen en EVC, die in uiterste degradatienood ver keren. In de derde klasse A staat er slechts één wedstrijd voor de IJmond- vertegenwoordigers op het programma, namelijk ADO ’20—SVW. (Van onze cricketmedewerker) HAARLEM. Hoewel er het afgelo pen weekend reeds gecricket werd in Amsterdam begint de cricketcompetitie zondag met een volledig programma Rood en Wit dat de competitie zo goed begon moet voor zijn tweede wedstrijd naar HCC II in Den Haag, waar een veel zwaardere tegenstand mag worden verwacht dan tegen het willoze VRA. De HCC die al sinds jaar en dag twee teams in de hoofdklasse heeft, beschikt over een rijk arsenaal van getalenteerde spelers en routiniers zoals Van den Bosch, Spekking, Kooistra Van Arkel en Vriens, aangevuld met enkele jeugdige spelers zonder ervaring. Het kan dus een interessante wedstrijd worden tussen de ze twee oude tegenstanders die beide altijd voor aanvallend cricket kiezen. HCC I de huidige landskampioen, speelt tegen HBS en moet hiervan kunnen winnen, hoewel de wedstrijden tussen deze verenigingen altijd beheerst worden door rivaliteit waardoor weleens verras singen ontstaan. HCC I komt in het geld met topbatsmen Van Laer, Trijzelaar, van Meurs en Rijkens en weet de aanval in handen van Smits, Kruseman en de Villeneuve. Hercules-VOC is ook een interessante ontmoeting. Hercules de debutant in de hoofdklasse heeft zich verzekerd van de steun van John Bell, een Australiër die ook enige tijd het Nederlandse team ge traind heeft, en als een snelle bowler te boek staat evenals de andere buitenlan der van Hercules, Ambler. Men vraagt zich wel eens af wat deze buitenlanders trekt om in een Neder- Stormvogels ontvangt DWV en de blauw-witten zullen de nederlaag tegen Zandvoortmeeuwen graag ongedaan wil len maken om in ieder geval de compe titie met een fraaie overwinning te be sluiten. IJMUIDEN. De tweede klassers spelen aanstaande zondag de laatste competitiewedstrijd. Zowel bovenaan als onderaan is deze klasse een Haarlemse zaak geworden. EDO zal waarschijnlijk wel kampioen worden en HFC is de degradant. Hiertussen alle IJmond twee de klassers, enkele met een goed enkele met een slecht seizoen achter de rug. Kampioenskandidaat EDO komt naar Velsen om daar de punten voor de titel weg te halen. Men is er bij de Haarlem mers nogal zeker van dat zij winnen, want alle voorbereidingen voor het kampioensfeest zijn in volle gang. Velsen, dat zich pas in de laatste wedstrijd veilig gesteld heeft, zal zeker proberen deze toch wel betere ploeg het zo moeir lijk mogelijk te maken. Wentink, die twee seizoenen terug al werd gehuldigd vanwege zijn 250ste wedstrijd voor Haarlem, begint het vol gend jaar aan zijn zevende oefenmeester en aan zijn elfde seizoen bij Haarlem. Is het eigenlijk niet merkwaardig dat hij zich zo lang en zo moeiteloos heeft weten te handhaven op dit niveau? Wentink: „Dat is misschien ook een gevolg van het feit dat wij nooit een échte links-back hebben gehad. Ik vind het ook zwak als je een back moet kopen Van veel middelmatige voeetbal- lers kun je altijd nog goede verdedigers maken. Bovendien zijn er bij Haarlem nog zoveel plaatsen op te vullen die dringender versterking nodig hebben. Ik kan het conditioneel allemaal nog best volhouden. Zeker nog wel twee, drie jaar denk ik. Verder vindt er in het hele betaalde voetbal een veroudering plaats Er zou minstens één jonge kracht per seizoen in een elftal moeten worden ingevoegd. Dat schijnt vaak moeilijk te zijn. Dat is gedeeltelijk een mentaliteits- kwestie maar dat komt ook omdat nieu welingen vaak door de oudere spelers gekleineerd worden. Vosmaer heeft bij voorbeeld geluk gehad dat hij tegen Go Ahead drie doelpunten maakte en daar- Neem bijvoorbeeld de trainerswisse- ling Brand-Hughes-Wentink: „In het be gin heb ik ook gedacht van: waar begin nen ze nou weer aan. Waarom neem je iemand terug? Als je dan door redeneert en in de toekomst gaat kijken dan kun je over drie jaar Brand weer terugver wachten. We hebben destijds met Hug hes een fijne tijd gehad. Ik verwacht ook nu weer een positieve uitwerking op zijn komst. In ieder geval keert er met Hughes wel een stuk gein terug bij Haarlem. Dat is ook niet onbelangrijk. Verder heeft iedere oefenmeester zijn voor- en nadelen voor een club. Je moet een trainer natuurlijk niet al te belang rijk maken. In de toekomst zie ik het nog wel eens gebeuren dat men bijvoor beeld bij een club als Ajax gewoon een jongen als trainer neemt die pas is afgestudeerd. Daar heeft men tenslotte de beschikking over een Henk Groot, wiens inbreng steeds belangrijker gaat worden. Over een dergelijke figuur zou den meer verenigingen moeten beschik ken. Een echte clubman die na een bepaald aantal jaren zoveel verstand van zaken krijgt dat hij een manager wordt die de technische zaken kan dele geren aan één of meerdere trainers. Dan wordt de positie van die trainer ook minder belangrijk. Als er dan eens on verhoopt een trainer bij een club ver trekt dan wordt dat ook meer uit de emotionele sfeer getrokken. Dan is die positie van die oefenmeester niet half zo belangrijk meer zoals die nu is”. halverwege toch niet meer dan vier punten bedroeg, 30-26. Een voorsprong, die na de basket- wisseling opliep tot acht punten, dankzij de fenomenaal spelende Kees Akerboom, die met een schotpercenitage van vijfen vijftig procent, een aandeel van drieën dertig punten in de Nederlandse score had. De Israëliërs, die niet verwacht hadden op een dergelijke tegenstand te stuiten, kregen nog één keer de kans naast onze nationale ploeg te komen, toen Walter Ombre twee keer kostbaar balverlies had. Mentaal bleek Nederland ook deze avond niet te kloppen. Aker boom, Smit (11 punten) en Kales (9 punten) haalden Nederland uit de de pressie. Er is echter een voetballer bij Ajax voor wie Wentink een mateloze bewon dering heeft, zijn directe tegenstander Piet Keizer. Wentink: „Keizer voetbalt zoals iedere speler wel zou willen spe len. Hij heeft in het veld maling aan alles en iedereen. Hij kan tien keer de bal op de meest onbenullige manier van zijn voet laten springen maar hij veran dert zijn speelwijze niet. Hij wordt niet nerveus maar blijft doorgaan op zijn manier. Joelend publiek, kankerende me- de-spelers of kwade trainers, het doet hem allemaal niets”. Hoe vindt hij het als hij tijdens een oef en partijtje tegen Ajax, zoals vorig jaar winter, tot drie keer toe een bal .z Z.. Z ,z 'Ar» W W 20 jaar vakmanschap in aluminium produkten

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 11