Merckx van de amateurs” geselde Olympia-peloton SPORÏHBSE Eddy Merckx ongenaakbaar Europese titel turnen voor Rus Klimenko JOJO BUITENZORG STERK ONDANKS SLECHTE TIJD FEDOR DEN HERTOG „HET IS MYSTIEK” SWIWII® Strop Geersen Olympia-cijfers O Si iii. I Wj .1 14 15 1973 MAANDAG 14 MEI 1 d Ravage Ruineus Tevredenheid r itaWcnrik I de Olympia-etappe Een typische Den Hertog-ontwikke- PETER HEERKENS i; e (Van een speciale verslaggever) 3 1. I. 1 Het I Wim Ruska: Redelijke start van debuterende coach. 1 A. 11.40,14, 4. THEO KLEIN I 1 a r j. Dohmen achterhaalden de leiders, achterhaalden de leiders. In het peloton was Roy Schuiten de meest opvallende renner door een moei lijke achtervolging, die ruim vijftien ki lometer duurde en waarbij hij na lange tijd alleen gereden te hebben steun kreeg van Louis Westrus en Jan Bakker. In een beklimming halverwege de koers fietste Den Hertog weg uit de kopgroep, Ben Kooken was de enige die kon vol gen, maar ook hij werd tenslotte losge reden door Den Hertog die een onverge felijke triomftocht maakte over het tra ject waar hij vorig jaar finaal in elkaar stortte, wat leidde tot het voor hem opzienbarende besluit om uit de wed strijd te stappen. n e e r i, o 0 ti 0 r an we re ien ’67 Ier s”. tar ?e- en. a e s 1. Q 1, e a r »t r e 1 e 1 en, er- :de de m- bal ef, ig) re, tot I. GRENOBLE. De Russen hebben de Europese kampioenschappen turnen, die zaterdag en zondag in het sportpaleis van Grenoble werden gehouden, volledig beheerst. Viktor Klimenko prolongeerde zijn in 1971 in Madrid veroverde titel en Nikolai Adrianov legde in de zeskamp beslag op de zilveren medaille. Ook in de toestelfinales, die zondag werden ver werkt, waren de Russen oppermachtig. Zij veroverden vier van de zes kampi oenschappen. De 46-jarige Amerikaanse autocou reur Art Pollard kwam tijdens de trai ning van de Grote Prijs van Indianapolis om het leven. De Zaandammer Frank Teer is za terdag in Enschede studentendamkampl- oen van Nederland geworden. Billie Jean King heeft het damesen- kelspel van een internationaal proften- nistoernooi in Tokio gewonnen. Zij ver sloeg haar landgenote Nancy Gunter in drie sets. De Roemeense tennisploeg, die het komende weekeinde tegen Nederland speelt in het Davis Cup-toernooi, bestaat uit slechts drie man: Nastase, Haradau en Ovici. De Belg Rik van Linden heeft zater dag de profronde van Ulestraten gewon nen. Leo Duyndam werd tweede, de Belg Van Vlierberghe derde. Klaus Glahn hield judoploeg nog net van bronzen plak af 2. Aling 50 pnt.. 45 pnt., 5. Hasoxxin. Den Hertog 38 pnt. Klimenko, die in Madrid niet aan de toestelfinales kon deelnemen wegens een in de zeskamp opgelopen blessure, werd titelhouder op de brug en bij de ringen terwijl Adrianov zegevierde op het paardspringen en de vrije oefening. De grote verrassing wais het feit dat Klaus Koste, de Olympische kampioen van München, zich niet wist te plaatsen voor de finale van het paardspringen. De Nederlandse kampioen Cor Smulders eindigde als vijfendertigste in de zes kamp met een totaal van 51.30 punten, ruim vijf punten achter Klimenko. Hans Gunneman bleef miet 50.85 punten slechts weinig op zijn clubgenoot achter. Hij bezette de 38e plaats. De jonge Cees Pot werd met 48.20 punten 47e. De oplossing van het raadsel ligt voor het belangrijkste deel in de stormachtige wind die de dravers gisteren op het laatste rechte eind pal in het gezicht blies. Het veld dat streed om de Elba- prijs, met gerenomeerde paarden als Florissant en For Ever, verkoos daarom een wandeltempo aan te houden. De Franse hengst Urios P drentelde rustig op kop zonder vooralsnog lastig te wor den gevallen. In de tweede ronde nam Jojo Buitenzorg de kop over. En toen bleek toch weer de kracht van het paard. Van kop af ontzegde het elke concurrent het initiatief, hetgeen resul- Het werd daardoor pas gevaarlijk in de poule-finale tegen Rusland. Fred Schilder opende veelbelovend met een „onbeslist” tegen Pitchilauri, die vrijdag het zilver won in het lichtgewicht. Daarna was het voor Bosman en Weyers echter snel gebeurd. Zij verloren met een vol punt, waardoor de (verloren) partijen van In den Berken en Adelaar niet meer van belang waren. Nederland leed een 4-0 nederlaag, maar veroverde het recht om in de herkansing tegen West-Duitsland nogmaals te proberen bij de sterkste vier te komen. Dat dit niet lukte, doet weinig af aan het bevredi gende resultaat dat deze volledig omge bouwde formatie (van de 14 man debu teerden er 9 op de Europese titelstrijd) in Madrid behaalde. MADRID Uiteindeltfk was het niemand minder dan Klaus Glahn, de Duitser die Wim Ruska tot het uiterste dreef in de finales op de wereldkampioenschappen en de Olympische Spelen, die de Nederlandse ploeg zondag in de kwartfinale tegen West- Duitsland de das omdeed. Geïrriteerd door de matige successen van de Duitse equipe besloot de veelvoudige Europese kampioen, die in eerste instantie als coach naar Ma drid kwam, om de nieuwe lichting zelf nog maar eens te laten zien hoe het wèl moet. Glahn: „Ik had er rekening mee gehouden dat het eventueel nodig zou kunnen zjjn. Daarom had ik mjjn contract als coach nog niet ondertekend, zodat ik als amateur in. gezet kon worden”. Het bleek uiteindelijk de redding voor de Duitsers en de onder gang voor de Nederlandse ploeg. Want bij de stand 22 was de laatste match tussen Peter Adelaar en Klaus Glahn beslissend. De Duitse zwaargewicht toonde in de zes minuten die hem ter beschikking stonden, aan dat de Amsterdammer, met name op tactisch gebied, nog wel het een en ander te Ieren heeft. HU behaalde in het begin van de partij een voordeeltje en zorgde er verder voor dat de lange Nederlander geen behoorlijke worp meer in kon zetten. Een overwinning op beslissing van de scheids, rechter, dat was alles wat Glahn nodig had om zyn team in de halve finale tegen Frankrijk te helpen. HU kreeg hem, precies zoals hU wilde. De eindstand werd daar door 32, genoeg voor een Duitse medaille. Toen de ravage in het algemeen klas sement zondag in Brunssum was geor dend, bleek Fedor den Hertog met een voorsprong van 4.07 op nummer twee (van der Hoek) 5.09 op de derde (De Waal) en meer dan acht minuten op alles wat daarna komt, een nauwelijks meer te onttronen leider die zich vanuit een uiterst moeilijke positie had opge werkt want de eerste dagen liep hij een achterstand op van 3.17. SAN SEBASTIAN. Eddy Merckx heeft de ronde van Spanje op zijn naam gebracht. De Belgische favoriet, die het algemene klassement al aanvoerde, zege vierde zondag in het tweede gedeelte van de 17e en laatste etappe, een indivi duele tijdrit over 10,5 km in 12 min 1.0 sec. (gem. 42.382 km. per uur). De Span jaard Luis Ocanja werd tweede in de algemene rangschikking en de Fransman Bernard Thevenet derde. Wim Ruska c.s. hebben echter weinig tijd om hier bij stil te staan. Over zes weken worden in Lausanne de Wereld kampioenschappen bevochten, en ook daar wil de bondscoach zoveel mogelijk jonge krachten intemationle ervaring op laten doen. Zeker is al dat er in totaal tien man opgegeven zullen worden (twee in elke gewichtsklasse, op de wereld- kampioenschapnen worden geen team wedstrijden gehouden). Discutabel is de plaats van Theo Schneiders in het halve middengewicht, terwijl Poglajen door zijn beenblessure niet mee zal kunnen doen. De tweede middengewicht in Madrid, Adrie van Polanen, lijkt eveneens het veld te moeten ruimen voor een jongere kracht. Kandidaten voor zijn plaats zijn: Edel en Geurtsen. Als voorbereiding op Lausanne zal, Ruska zijn team aan het einde van deze maand een week bijeen houden op Papendal. Als trainingspart ner fungeert het Engelse team, terwijl de Budobond ook West-Duitsland voor de training naar Arnhem wil halen. Frankrijk en de Sovjet-Unie plaatsten zich voor de finale van de teamwedstrij den. Frankrijk versloeg West-Duitsland met 3-2 en de Sovjet-Unie zegevierde met 4-1 over Groot-Brittannië. Dagploegenklassement Ketting 11.39,47, 3. Tri Caballero 11.40,22. ling, binnen welk kader men er ook rekening mee moet houden dat hij in de nog resterende etappes een sensationale terugval kan beleven, want grillig is hij in dit soort zaken nog al eens geweest. Filosofisch weer goed op dreef na zijn Merckxiaanse uitbarsting, waarvoor de bewondering van de wielerclan in Brunssum ongelimiteerd was, sprak Den Hertog leunend tegen de ploegleiderswa- gen: „Ik weet niet hoe ik het onder woorden moet brengen. Het is mystiek geloof ik. En ik dank veel aan de mensen rond mij. Bij Frisol vind ik liefde en dat is heel belangrijk. Ik ben boeken aan het lezen over de liefde die de mens nodig heeft. Met Piet Liebregts (zijn ploegleider, rd.) heb ik een goed contact. Echt menselijk, begrijp 'je’’. - Ervaren door langdurige werkverban den met o.a. Peter Post en Gerrit Schul te die hij diende als verzorger, zegt Liebregts de psychologie in het wielren nen aardig onder de knie te hebben. „Zo durf ik het wel te stellen. Je moet ze weten aan te pakken, het zijn aparte mensen die wielrenners. Ik heb Fedor op mijn eigen manier voorbereid. Veel gees telijk contact weet je wel. We zijn samen naar deze dag toe gegroeid”. De stemming onder de Nederlanders leed er nauwelijks onder. Met een ge deelde vijfde plaats had men opnieuw veel meer gekregen dan verwacht werd. Bondscoach Ruska: „Net als donderdag bij Adelaar, moet ik zeggen dat ik niet teleurgesteld ben dat de medaille aan ons voorbijging. Het was voor mij de hoofdzaak dat de jongens hier zouden laten zien dat ze kunnen knokken. Geen moeilijke tactische toestanden, maar di rect ertegen aan. Ik heb nu een uitste kende ploeg, waar ik fijn mee kan werken. Maar daar heb ik tijd voor nodig. Een medaille hier in Madrid had direct al weer verplichtingen geschapen, bijvoorbeeld volgende maand voor de wereldkampioenschappen. Dat heb ik lie ver nu nog niet.” WASSENAAR. Het is een niet ge ringe prestatie als je als vijfjarige hengst er in slaagt goed en tegelijkertijd ook slecht te draven. Voor Jojo Buiten zorg echter, een van de vedetten uit het kamp van Jan van Dooyeweerd, gaat geen zee te hoog. Vandaar dat het moge lijk was dat Jojo Buitenzorg gisteren op Duindigt een van de meest overtuigende koersen draafde van de laatste tijd, maar er tezelfdertijd voor zorgde te finishen in de voor hem schandalige kilometertijd van 1.24.0 Onder normale omstandigheden moet Jojo zeker twee seconden sneller rond zijn en zijn record ligt zelfs op 1.20.9. De feiten van het Limburgse wieler- weekend waren eenvoudig, maar tevens ruïneus: in de aanloop naar het diepste zuiden (zaterdag de rif Dongen-Ulestra- ten) gebeurde weinig opwindends. Jan Aling won de sprint van het kopgroepje dat geen wezenlijke invloed op het klas sement kon uitoefenen. Na één indrukwekkende prestatie zong Fedor den Hertog de verzamelde journa listen eens ooit Ben Cramers lied toe: „Hij was maar een clown, hij deed wat hij kon,” na een imponerende solo in de omloop van de Kempen in 1970 sprak hij ernstig: „Eenzaamheid is de school van het genie” en toen zijn krachtexplo- sies tijdens het wereldkampioenschap in 1971 respect afdwongen dicteerde hij: „Ik vraag niet om een zware last, maar om een sterke rug.” Zijn vechtlust werd een voorbeeld voor alle wielrenners doof de manier waarop hij terugkwam na een zwaar ongeluk in 1967 toen hij op de rand van leven en dood balanceerde. In de amateurwielersport is Fedor den Her tog een unieke verschijning, ook al om dat hij alsmaar weigert beroepsrenner te worden en o.a. eveneens omdat hij aan gratie koersen won wat er te winnen viel behalve Olympia’s Ronde door eigen land. Maar daar lijkt nu verandering in te komen, want op de vierde dag van deze koers, die hij voor de achtste keer doet, schreef hij historie met een eenza me vlucht die het hele peloton vernie tigde. Zeventig kilometer lang (van Eys tot Brunssum) soleerde hij door golvend Limburg om te eindigen met een succes zoals Olympia’s Ronde in de 22 jaar van het bestaan nog nooit beleefde, waarmee Den Hertog andermaal geschiedenis maakte. Hij finishte met een voorsprong van zes minuten en zestien seconden op de eerste achtervolgers en had ruim twaalf minuten op het grote peloton, waarin oranje trui-drager Arie Hassink met een door een valpartij opgelopen barstende hoofdpijn verslagen binnen kwam start gedaan. Hertog toen mee (Van onze sportredactie) BRUNSSUM Het wielerleven van Fedor den riertog (27 jaar) heeft zich door de jaren heen een apart hoofdstuk verworven in de Nederlandse koersgeschiedenis. Daar zorgden een aantal ongeëvenaarde prestaties in het buitenland voor (waar ter wereld Fedor den Hertog ook deelnam aan een etappekoers, hij was altUd de opvallende) en zijn ontwapenende persoonlijkheid die zich immer uit in onverwachte reacties. Eddy Merckx heeft de wedstrijd vrij wel van start 'tot finish beheerst. Het verwachte duel met zijn grote rivaal Luis Ocania bleef zelfs uit. De Belg, die voor het eerst startte in de Vuelta, maakte alle voorspellingen waar. Zowel in die drie tijdritten in de halve etappen als in die bergritten toonde Merckx steeds weer oppermachtig te zijn. Zater dag, toen drie cols van de eerste catego rie moesten worden gepasseerd, kwam het voor het eerst tot teen rechtstreeks treffen tussen Merckx die al minuten voorlag in het algemene klassement en de Spanjaard. In de sprint versloeg de sterke Belg zijn tegenstander. Vanaf de elfde etappe voerde Merckx de algemene rangschikking aan. Eindklassement: 1. Merckx (Belg) 84.40.50; 2. Öcana (Sp) 84.44.36; 3. Thève- net (Fr) 84.45.06; 4. Pesarrodona (Sp) 84.46.44; 5. Torres (Sp) 84.48.19; 6. Agos- thinho (Port) 84.49.05; 7. Tamames (Sp) 84.50.05; 8. Balagne (S) 84.53.16; 9. Swerta (Belg) 84.53.16; 10. Manzaneque (Sp) 84.55.51; 11. Van Springel (Belg) 84.55.56; 12. Oatieau (Fr) 84.56.05; 13. Van Schil (Belg) 84.56.21; 14. Labourdiette (Fr) 84.56.46. z Uitslagen van de zondag gehouden draverijen en rennen te Duindigt luiden: Mallorcaprijs 2040 m: 1. Kamo Quick (J. Wagenaar), 2. Kwik V, 3. Kemal Hagheweyde. Winn 5,pl 1,60 1,80 1,70 kopp 15,60 trio 118,60. Corsicaprijs 2040 m: 1- Lolo Buiten zorg (P. Koppejan), 2. Koentje K, 3. teerde in een overtuigende zeige. Daar mee beweest Jojo toch weer terug te zijn na de laatste weken enkele malen twijfelachtig te zijn opgetreden. Het meest enerverend ging het toe in de strijd om de Ibizaprijs. Het was aanvankelijk Peter Koppejan die het veld uit elkaar sleurde en met Ike Buitenzorg wel twintig meter voor sprong nam. Het zal niet verbazen dat Ike naar mate het einde van de 2500 meter dichter bij kwam, in grotere moeilijkheden raakte. Op het laatste rechte stuk sloot het veld min of meer weer aaneen, maar toen bleek ook dat de grote favorieten Gui Volann met Jan de Boer op de sulky en Jello met Giel van der Togt hopeloos aan de reling waren ingesloten. In een daverende fina le spurtte toen Ideal Dear met Siem Hartman, de enige combinatie die zich vrij had kunnen maken, naar de over winning. Wel liepen de niet-besmette Karin Hollandia en Joop Hollandia mee. Zij Weven echter buiten weddenschap. De gebeurtenissen van zondag op een rijtje: Meteen na de start veroorzaakte leider Arie Hassink een valpartij, waarbij hij flinke verwondingen opliep. Attent gebruik makend van de si tuatie rond de oranjetruidrager demar reerde Fedor den Hertog die gezelschap kreeg van Kees van Dongen, Aad van den Hoek en Ben Kooken. Frits Sluper, Wim de Waal en Mat Het dagploegklassement is: 1. Ketting 11.37,53 (20 punten), 2. Tnco Noble z.t. (25), 3. Amstel 11.38,30, 4. Delbana 11.38,50, 5. Frisol 11.39,54, 6. Caballero 11.41,28. HeDrtW& Aad v. d. Hoek (Ket) 3.50,00 (met bon. 3.48,50), 3. Dohmen (Ovi) 3.50,00 (met bon 3.49,55), 4 De Waal (Trn) z.t. 5. Keulen (Vic) z.t., 6. Slcluper (Md) z.t., 7. Van Dongen (Cabalero) z.t 8 Westrus (Fri) 3.54,30, 9. Van Steenls (Del) 3.54 33, 10. Schuiten (Ket) 3.54,43, 11. Bakker (Ams) z.t., 12 Aling (Ket) 3.55,04, 13. Kroep (Tm) z.t., 14. Bennett (Eng) z.t 15. Garka (Tsj.sl.) 3.55,11, 16 Van Bracht (Vic) z.t., 17. Schuer (Ket) z.t., 18. Sefton (Mich)zt 19. Groen (Cab) z.t., 20. Van Helvoirt (Cab) z.t., 34. R. van Trigt (Mlch) 3.55,56. Algemeen klassement na de vierde etappe: I. Den Hertog (Fr) 11.40,60, 2. Van den Hoek (Ket) 11.44,13, 3. De Waal (Trn) 11.45.15, 4. Van Dongen (Cab) 11.48,13; 5. Dohmen (Ovi) II. 48,35; 6. Sluper (Hsf) 11.48,01, 7. Hassink (Ams) 11.49,16, 8. Aling (Ket) 11.49,30, 9 Hallam (GB) 11.50,08, 10. Priem (Frl) 11.50,12, 11. Schür (Ket) 11.50,51; 12. Bakker (Ams) 1151,26, 13. Piet van Katwijk (Ket) 11.51,43, 14. Groen (Cab) 11.51,49; 15. Van de Spiegel (Del) 11-52,07, 16. Raas (Trn) 11.52.13; 17. Schuiten (Ket) 11.52,21, 18. Van Leeuwen (Del) 11.52.24, 19. Verschaeve (B) 11.52,48, 20. Pronk (Del) 11.52,59 32. R. van Trigt 11.54,46. - 1. Frisol 11.34,10, 2. Trico Noble 11.40,14, 4. Koby Eemshoorn. Winn 9,30 pl 2,90 2, 2,10 kopp 21,20. Orsiwellaprijs 1350 m: 1. Brunelleschi (E. van Dijk), 2. Josina, 3. Patati Patata. Winn 3,40 pl 1,60 1,30 1,60 kopp 5,60 trio 264,90. Elbaprijs 2100 m: 1. Jojo Buitenzorg (J. van Dooyeweerd), 2. Uriosis P, 3. Hazleton B. Winn 1,80 pl 1,70 1,80 kopp 5,40. Amateurkamp II 2040 m.: 1. Intrepid Girl (H. Pasman), 2. Goalgetter, 3. Ida de Mercelle. Winn 1,90 pl 1,30 3,20 9,40 kopp 9,30 trio 1275,40. Prijs van Neuss (voor amateurs en amatrices) ca 2000 m: 1. Merlo (N. Smit) 2. Matilde, 3. Frances Love. Winn 6,70 pl 2,30 2,4,10 kopp 3,70 m Menorcaprijs 2100 m: 1. Kaballus (J. van Buytene) 2. Koningsarend B, 3. Ka- hinga Winn 14,80 pl 4,4,19 5,60 kopp 12.90 trio 1425,60. Tanner (A. Jones), 2. Royal Hunter, 3. Aitri. Winn 19,30 pl 3,70 2,60 2,90 kopp 20,70. Ibizaprijs 2520 m: 1. Ideal Dear (S. Hartman), 2. Jello, 3. Guy Volann. Winn 4.90 pl 2,— 1,50 1,50 kopp 6,40 trio 91,40. Sardinieprijs 2040 m: I. Jasper (G. Kleijweg), 2. Jodney B., 3. Jasji. Winn 6.90 pl 2,50 1,90 2,40 kopp 11,50. Totalisatoromzet ƒ409.169, De debuterende bondscoach had alle reden tot tevredenheid. Zijn ingreep om voor de teamwedstrijden „verse” krach ten in te zetten bleek een uiterst geluk kige, terwijl hij bovendien door de fei ten in het gelijk werd gesteld op twee andere controversiële punten die bij de selectie van de Nederlandse afvaardiging ontstonden. In de eerste plaats maakten de lichtgewichten Brandts en Schilder duidelijk dat Ruska er goed aan deed hen boven de nationale kampioen Joop Koning te verkiezen. Daarnaast kreeg de bondscoach gelijk in zijn bewering dat de „oudere” middengewichten Poglajen en Van Polanen hard aan vervanging toe zijn. Bewijsstof daarvoor werd aangedragen door de Nijmeegse middengewicht Nico Weyers. Hij was het die in de wedstrijd tegen de Duitsers voor een sensationele ommekeer zorgde door zijn gerenom meerde tegenstander Marhenke binnen tien seconden met een briljante been- worp te vloeren. De stand (Brandts, ingevallen voor de aan zijn enkel gebles seerde Schilder, had eerder op beslissing gewonnen van Ruetter en Bosman ver loor van Doerbandt) kwam daardoor op 2-1. Door het verlies van In den Berken werd de stand weer in evenwicht ge bracht. De beslissing viel ten slotte in de reuzenstrijd Adelaar-Glahn. Dat het Ne derlandse vijftal tegen de verwachttng in toch nog mee kon spreken in de strijd om de medailles, werd mede mo gelijk door het terugtrekken van Oost- Duitsland. Coach Schneider zag bij na der inzien wegens blessures van deelne ming af, waardoor de Nederlandse ploeg na een gemakkelijke zege op Zweden ((4-1) in de tweede ronde niet de ge vaarlijke Oostduitsers, maar het zwakke Portugal (uitslag 5-0) trof. De laatsfe psychologische zet had Piet Liebregts, zo bleek, een kwartier voor de Hij troonde Fedor den naar de katholieke kerk in Ulestraten waar ze samen een kaars opstaken. „Dat”, zei Fedor den Hertog, „maakte een geweldige indruk op mij. Ik voelde me gesterkt. Misschien is het bijgeloof, dat weet ik niet, maar het is wel mooi dat zoiets bestaat. Ik vind dat de mensheid zich dat eens moet realiseren.” zzz V' '4 W/-/"' .f. W AA.. 'iff. jAA/S-S A"'W Jan Aling wijst Wim de Waal terug in de eindsprint van de Olympia-etappe van zaterdag, die in schrille tegenstelling tot die van zondag geen wijzigingen in het algemeen klassement veroorzaakte. Algemeen ploegenklassement1. Frisol 35.06 47, 2. Ketting 35.0.7,53, 3. Tnco Noble 35.13,44, 4. Amstel 3.18.51, 5. Caballero 35.19,27, 6. Delbana 35.21,37. Puntenklassement: 1. Van der Hoek 59 pnt., i pnt., 3. Hallam 48 pnt., 4. De Waal Hassink 43 pnt., 6. Schür 39 pnt., L Combinatieklassement: 1. Van den Hoek 4pnt„ 2. Den Hertog 10 punt 3. Aling 14 pnt., 4. De Waal 16 pnt., 5. Schür 20 pnt., 6. Van Dongen 23 pnt. WASSENAAR. De stal van Willem Geersen jr. uit Oud-Valkenveen is be smet met droes, een voor paarden zeer besmettelijke verkoudheid. De grote crack van Geersen, Loena, is daardoor voor zeker drie maanden uitgeschakeld. Het paard trad gisteren op Duindigt niet aan. De uitslag van de derde etappe is: 1. Aling z.t. (3.52,08). 4. v. Leeuwen (Del) z.t., 5. Raas (Trn) 3.52,30; 6. Hallam (Eng) z.t.; 7. v. d. Hoek (Ket) z.t.; 8. Vavra (Tsjech) z.t.; 9 Priem (Fri) z.t.; 10. Groen (Cab) z.t.; 11. Maas (Vic) 3.52,50, 12 Schur (Ket) z.t.) 13. Den Hertog (Fri) z.t.; 14. Hassink (Ams) z.t., 15. Botterhuis (Erp) z.t.; 16. Bakker (Ams) z.t, 17 Dekkers (Ams) z.t.. 18. Geysel (Trn) 3.52,50, 19 Albersen (Mil) 3.53.13. 20. Cornelissen (Ten) z.t 41. Roy Schuiten (Ket) 3.54,24 81. R. van Trigt (Mich) z.t. WK*

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 15