plaatste zaterdag lustrum werkbordes op PEN-schoorsteen Geestdriftige Robert Smit tekent wandelaars bij knappe styleringen Op 3 juni intrede ds. J. Bouwman vangen Hoogovens Omzet cacao gedaald naar TYBB Berghuisbeker nu definitief F. P. Burmanje directeur Bejaarde vrouw wilde paard Helikopter stand „Wijkeroog” „De Hondsrug” vierde derde Veren$ngsiieuws ÉS üfe feS Drukke receptie van n.v. Nelis Bi MC Peilstokken bleken te kort voor oriëntatie Honderden deelnemers In Galerie ’t Hart aan Industrietocht van p „De Zwervers” MA MAANDAG 1 4 MEI 1973 4 Velsen-IJmuiden Heemskerk Droste: Beverwijk Heemskerk u: maa begii De kom vorn Veis weei de d ligg< Velsen-Noord V elsen-I Jmuiden Beverwijk Beverwijk (Van een onzer verslaggeefsters) van Huijgens- Const. (Van een onzer correspondenten) Wijkerstraat- Agenda (Van een onzer verslaggevers) M: u.: (Van een onzer verslaggevers) Dl (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. De hoofdmoot van de expositie in Galerie ’t Hart is het grafi sche werk van de twintigjarige IJmuide- naar Robert Smit. Zijn strakke zwart wit inkttekeningen vallen op door een heel knap gebruik van het vermogen tot styleren. De onderwerpen worden daar door ver boven het naturalisme uitgehe ven, ongeacht wat het werkelijkheids beeld is geweest. Er was door de heer Nelis verzocht geld, dat men voor eventuele geschenken wild bestemmen, te schenken aan de hartstichting. De KLM-helikopter hangt met het bor des boven de „zwarte schoorsteen” van het PEN. D het hal. ver« gin? bak ven SPORT Dr. Prinsenhal (Maerelaan). 20 u. kampioen schap van Heemskerk zaalvoetbal. V< zijn nigii daas nooi H spoi gin; de i bijv toni bas] bal! gro spei gen bal) P gin: ken ove uit die de har zei: ka[ I kw de ton dra scl da wi SE zu: Sc sti se: pl: Si Sc de ir zi t< h N; nc vc di st he bt K ke I W ui m - i V' s< Geboren: Ruben C. z.v. T. L. F. Uitendaal en H. J. Schoenmakers; Patrick z.v. J. Doorn bos en C. J. Wierenga; Marijke W. d.v. J. J. Schelvis en M. P. Mandemaker; Stella d.v. M. Cau en E. A. Casula; Irene d.v. J. Wolring en G. H. J. van Buuren; Dave z.v K. C. Kossen en I. M. Drink- waard; Ronald J. z.v. L. J. Splinter en W. A. Vedelaar; Gabriëlle F. d.v. H. Beis- huizen en A. A. van 1 Veer; Bianca C. H. d.v. F. Heiloo en C. H. van Haaren; Susana d.v. F. Rubio Merlos en M. P. J. Sanchez Romero; Gerardus N. z.v. F. W. de Rooij en N. Grapendaal; Johannes E. z.v. W) B. Koelman en M. C. de Moei. VELSEN-NOORD. Bij de zaterdag en zondag op het sportpark Rooswijk in Velsen-Noord gehouden laatste van de in drie weekeinden gehouden jeugdtoer- nooien van de voetbalvereniging KIC, is het de A-pupillen van TYBB zaterdag gelukt de W. Berghuis-wisselbeker, ge noemd naar de 84-jarige ere-voorzitter, (die de wedstrijden opende na een ver welkoming door jeugdvoorzitter A. van der Aar) definitief in bezit te krijgen. De heer Berghuis verrichtte de aftrap onder een grote publieke belangstelling voor de wedstrijd TYBB A 1 en Hoofd dorp A 1. Na afloop reikte de heer Van der Aar de achttien te winnen prijzen uit. De einduitslag werd 1. TYBB 46 pnt. en winnaar wisselbeker; 2. Hoofddorp 33 pnt. 3. KIC 28 pnt.; 4. Rapiditas 28 pnt.; 5. Beverwijk 27 pnt. en 6. Doesburg 18 pnt. raad van bestuur met ingang van 1 M. Burmanje uit directeur verkoop. Hij zal dan de heer D. Langkemper opvolgen, die wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd het be drijf per 31 mei gaat verlaten. Gelijktijdig is de heer Burmanje be noemd tot directeur van BV Nederlands Verkoopkantoor voor Walserijprodukten De heer Burmanje werd op 2 december 1922 in Amsterdam geboren. Zijn mid delbare schoolopleiding volgde hij in de hoofdstad. Na als boekhouder-correspnn- dent werkzaam te zijn geweest bij een handelsfirma trad hij op 1 februari 1946 in dienst van Hoogovens als medewerker van de afdeling verkoop. Op 1 maart 1968 werd hij tot onderdirecteur be noemd. De harde westenwind, die tevens bij zonder koud was, was vrijwel niet van invloed op de sportieve prestaties, die door de heer G. Oorthuis na het vlotte toernooi werden afgerond met de uitrei king van de prijzen. De G. Oorthuis- wisselbeker kwam in het bezit van 1. ZVV 15 pnt.; 2. WFC 14 pnt.; 3. Sormvo- gels 13 pnt.; 4. Egmondia 11 pnt. en 5. KIC 7 punten. Voorzitter A. Wisse van KIC toonde zich zeer voldaan over de uitstekend organisatie van de jeugdcommissie en dankte alle medewerkers, die het moge lijk maakten met geweldige inzet zoveel jongens hun sport te laten bedrijven. Op de bijzonder geanimeerde receptie in Treslong te Hillegom, zijn de heren J G. Nelis sr. en N. C. Nelis zaterdagmid dag onderscheiden ,met de gouden ere medaille van de Nederlandse Vereniging van Wegenbouwers. Ir. H. D. Prins voorzitter van het hoofdbestuur, hing de beide directeuren van het aannemingsbe drijf J. G. Nelis Zn., de medailles om De receptie werd gehouden naar aanlei ding van het veertig jarig bestaan van het bedrijf. MAANDAG 14 MEI KIC-kantine, Koningsweg. 20 u. dia- lezing „Tranen over Afrika” voor aqua- riumsociëteit Tropica. DINSDAG 15 MEI Mei, Geelvinckstraat 28. 20 u. leden vergadering NCVB. Openbare bibliotheek. weg: 19-21.30 u. SANTPOORT. Een 72-jarige voet- gangster uit Amsterdam werd zaterdaga vond aangereden door een bromfietser uit Velsen. De vrouw was in de Hoofd straat de rijbaan opgelopen om een weg gelopen paard te vangen en lette daarbij niet op het verkeer. Zij kreeg een hoofdwond door de aanrijding. fw- DEN HAAG. De omzet van de Nederlandse cacao- en chocoladeindus- trie is in 1972 over het geheel genomen licht achteruit gegaan. Aldus een over zicht van de b.v. Koninklijke Droste fabrieken in Haarlem. Beziet men de afzonderlijke produktgroepen in binnen- en buitenland, dan valt op, dat naast enige stijging in de omzet van ongevulde repen en tabletten in het binnenland, in de overige groepen produkten van deze industrie van een duidelijke teruggang sprake was. Centrale jeugd- Willemsbeekweg 15.30-17.30 u.; Santpoort-Noord, IJMUIDEN. De van Hoogovens heeft juni de heer F. P. Bergen benoemd tot Robert Smit ontwerpt ais het ware een nieuw koel plan uit bestaande ele menten. Het is geen bewoonbare wereld, zijn landschappen, straten, pleinen en kamers. Het is een uitsluitend grafisch denkbare wereld, die in grote vlakken en diepe perspectieven sterk aanspreekt. Het optische element, geleend van de op-art, is hier als halve abstractie ge koppeld aan werkelijkheidsfragmenten. De ene keer blijft het een gestyleerd beeld van de realiteit, in andere bladen raakt die bijna (maar nooit geheel) ver loren in de optische effecten van elkaar naderende en wijkende lijnen, elkaar aanvullende en kruisende vlakken. Dan is er nog iets. Een enkel blad vertoont surreële invloeden. Binnen het zelfde gestyleerde stramien worden on voorstelbaarheden even knap gtekend. Zo bijvoorbeeld een „Moeder aarde”, een schreiend vrouwenhoofd in dezelfde ar matuur opgehangen als we van een schoolglobe gewend zijn. En dan toch ook weer met de verspringende op-art- effecten. Er valt van Robert Smit nog veel te verwachten. Van Bernard Dorbeck zijn er hier enige kleurhoutsneden, die een goede indruk maken. Ze zijn expressionistisch. Vaak zijn heit koppen. Ook is er hout snijwerk van zijn hand, die helaas geen enkele stijleenheid vertoont en soms veel te veel knutselwerk is gebleven. Piet ’t Hart, de eigenaar van deze galerie, die zelf ook schilder is, doet bescheiden mee met enige expressionisti sche kleurtekeningen, alles nogal erg heftig in kleur en vorm. VELSEN-NOORD. Op zondag 3 ju ni ’s middags om drie uur wordt in de Noorderkerk aan het Stratingplantsoen ds. J. G. Bouwman bevestigd als predi kant van de Ned. Hervormde kerk in Velsen-Noord. In dezelfde dienst zal de intrede plaats hebben. VELSEN-NOORD. Bijna elfhon derd jeugdige maar ook oudere gymnas ten hebben zaterdag en zondag deelge nomen aan de door de gymnastiekvere niging „Wijkeroog” onder auspiciêen van het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond gehouden wandeldagen, die als zeer geslaagd kunnen worden be schouwd, Hiertoe werkten vooral zater dag de gelukkige weersomstandigheden met zon en toch stevige wind mee. De leiding van Wijkeroog m^(. aan het hoofd leider H. van Wijnen had de parkoersen binnen de grenzen van Vel sen-Noord gehouden, wat voor de lo- pertjes tot 7 jaar en voor de ouderen tot 15 jaar niet moeilijk was. Alleen de 15 kilometer-tocht leidde voor een deel naar Kagerweg, Randweg, Pijpkade, Ha venstraat, Parallelweg en Leeghwater- >weg over het Beverwijkse industrieter rein om van daar wel dezelfde terugweg te volgen dooir het fraaie Wijkeroogpark ‘terug naar De Schouw, maar ook werd gestart. Voor zeer velen, vooral van buiten, was dit wandelgedeelte een nieu we ervaring. Alleen Wijkeroog zorgde voor een kwart deel van deelnemers. De overigen waren van de zusterverenigin gen ODIN, Heemskerk, TVIJ, IJmuiden, VOLG, Haarlem, TVS, Santpoort, Tum- lust, Beverwijk, Unitas, Uitgeest, DOS CaStricum, Heemstede en GIOS, ©ver veen, terwijl ook een ploeg van de sportvereniging KIC deelnam. Al met al sportieve dagen. Alle deelnemers ontvin gen de gebruikelijke KNGV-wandelme- daille. BIOSCOPEN City Theater, dynamiet”. TENTOONSTELLINGEN Museum Beeckesteijn op landgoed Beeckes- tijn, Velsen-Zuid. Oude stijlkamers dagelijks (behalve maandag) té bezichtigen van 14-17 u. VAN 14-17 uur. Felison, Noordelijk Koetshuis, Beeckestijn. Landschappen van Paul Versteeg, dagelijks van 14-17 uur. Galerie ’t Hart, Koningin Wilhelminakade 74, IJmuiden. Dagelijks van 10-18 uur grafisch werk van Robert Smit. Pieter Vermeulen Museum in Cultureel Cen trum, Moerbergplantsoen 22, IJmuiden. Van maandag tot en met vrijdag 10-12 uur en 14- 16.30 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat, Velsen-Noord. Elke dinsdag en donderdag 12- 13.30 uur. Ook na afspraak tel. 02510-94159 of 91022. Stadhuis Velsen, Plein 1945, IJmuiden. Te bezichtigen maandag tot en met vrijdag 10-12 uur. De omzetontwikkeling op de Neder landse markt wordt mede ongunstig beïnvloed door het hoge tarief van de BTW (16%) in tegenstelling tot het ta rief van 4%, waarmede de meeste voe dingsmiddelen en versnaperingen zoals koekjes en biscuits zijn belast. De belang rijke Nederlandse export van cacaopoe der en cacaoboter is eveneens enigszins teruggelopen. Toch lijkt de positie van Nederland als werelds belangrijkste ex porteur van deze produkten nog stevig gegrondvest. Bij de Nederlandse export van choco ladeartikelen is alleen een stijging bij de groep gevulde repen en tabletten te constateren. Droste kon zijn positie in de markt goed handhaven en voor de ex port in de chocoladesector zelfs aanzien lijk verstevigen. In het Drostebedrijf werd de integratie van de Ringerspro- duktie thans geheel verwezenlijkt. De daarmee gepaard gaande problemen hadden tot gevolg dat de gewenste re sultaten nog niet geheel konden worden bereikt in 1972. MAANDAG 14 MEI Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Easy, Populierenlaan. Geopend voor hulpverlening van 20 tot 23 uur. Openbare bibbliotheek. Kerkstraat 44 en Amstelstraat 44: 19-21 u. DINSDAG 15 MEI Hulpdienst Help een handje. Van maandag tot en met zaterdag van 8 tot 10 uur: Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geo pend van 9 tot 12 en 13.30 tot 15.30 uur. Huize Scheybeeck, Velserweg 2. 14 u. sluitingsmiddag Ned. Ver. van Huisvrou wen. Sociëteit Alpha, Moensplein. Qeopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44: 14-17.30 u.; Amstelstraat 44: 15-17.30 u. BEVERWIJK. De Gronings-Drentse vereniging „De Hondsrug” heeft zater dagavond in de aula van het Pius X College het vijftienjarig bestaan gevierd met een feestavond tijdens welke de Drentse groep „De Börker’s” de revue „Vooruit met de geit” presenteerde. De zaal was nagenoeg vol, want hel ledental van de Gronings-Drentse vere niging in Beverwijk-Heemskerk is de laatste jaren opgelopen tot enige hon derden, van wie velen aanwezig waren en bovendien waren er afvaardigingen van zusterverenigingen uit Rotterdam Leiden, Amsterdam, Haarlem, IJmuiden en Alkmaar. De enthousiaste presidente stelde in haar openingswoord vast, dat de Gro ningse en Drentse cultuur nog leeft onder de mensen en dat het ledental groter is dan ooit, hoewel de vereniging vijf jaren geleden „op kiepel’n” stond, de Drentse uitdrukking voor over de kop gaan. Het aktieve bestuur mocht vele cadeaus en felicitaties in ontvangst ne men, hoewel men geen* officiële receptie hield. Voorafgaande aan de revue zong men gezamenlijk achtereenvolgens het Drent se en het Groningse volkslied. Aan de Drentse revue zullen vooral de Drenten in de zaal veel plezier hebben beleefd, alleen al door de herkenning van het taaleigen in de voordrachten en sketches, die meer nog dan de volksdan sen in de Drentse costuums herinnerin gen opriepen aan het land van her komst. Het „weer even thuis zijn” bracht in de zaal ook de sfeer van „onder elkaar” zijn, die borg stond voor een gezellige feestavond met niet alleen in de revue, maar ook daarna veel „naoberproat” onder ,,’n borreltien” mei wat „meziek en daans”. In de avonduren was er in alle zalen van Treslong een feestavond voor het voltallige personeel. Ook toen werden de beide directieleden gehuldigd. Voorts werd er een fraai gebrandschilderd raam aangeboden, naar ontwerp van de heer L. Wallast een medewerker van het bedrijf dat in het trappenhuis van het hoofdkantoor zal worden aange bracht. De heer J. G. Nelis kreeg verder een reis per luxe jacht op de Middel landse Zee aangeboden, zijn broer een volledige luxe keukeninrichting. Verder kreeg de directie een geschilaerd portret van de heer J. G. Nelis Sr. aangeboden, dat op de directiekamer zal komen te hangen. Een der gestyleerde stadsbeelden van Robert Smit, een zwart-witte penteke ning. tienerbibliotheek, IJmuiden-Oost, Wüstelaan 79, u.; filiaal Bel Canto, Velser operakoor, 20 u. repetitie in Cultureel Centrum, Moer bergplantsoen 22, IJmuiden. Velsens Gemengd Koor, 20 u. repetitie in gebouw Abeelenstraat 1, IJmuiden- Oost. Ir. R. Blaauw van het PEN, die de leiding vap het karwei had, liet de peilstokken tot twaalf meter verlengen. Om kwart over drie kon de wentelwiek weer van Schiphol vertrekken en een kwartier later zweefde het gevaarte op nieuw boven de honderdvijftig meter hoge top, waarbij bleek dat de piloot vanachter zijn stuurknuppel de juiste af- zetplaats kan bepalen. Daarna was het ’n eenvoudig karwei om het werkbordes achter het rekencentrum van Hoogovens aan de Wenckebachstraat aan te haken en op de top te plaatsen, een karweitje dat vanaf de grond door een groot aantal belangstellenden werd gadegesla gen. Over enkele weken zal het bordes weer van de schoorsteen naar de begane grond worden gebracht. MAANDAG 14 MEI Dam, Ruijsdaelstraat. 19.30 u. inschrij ving Toer de Heems. Vrijburcht, Vrijburglaan. 20 u. bijeen komst NVV-vrouwen, wereldwinkel en ontwikkelingshulp. Progress-sociëteit, straat. Geopëhd vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkweg 45 en Ruijsdaelstraat 7: 19-21 u. DINSDAG 15 MEI Zevensprong, Const. Huij genstraat. Geopend vanaf 20 u. Donkey Shot, A. Verherentstraat. Geo pend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Ruijsdaelstraat 7: 15.30-17.30 u. MAANDAG 14 MEI Velserbad, Briniostraat, IJmuiden. Zwemver. Kennemerstaten 18-21 u.; RK Zwemver. Velsen 21, 22.30 uur. Openbare bibliotheek’ Velsen. Centrale vestiging, Plein 1945, IJmuiden 19-21.30 u. filiaal Wüstelaan 79, Santpoort-Noord 19-21.30 u. De Ring, 19.30-21.30 u. boksen en con ditietraining, in gymzaal Ossendorp- school, Wijk aan Zeeërweg IJmuiden. NVSH, depot bibliotheek en inlichtin gencentrum. 19.30-20.45 u. in beneden zaal 3 van Cultureel Centrum, Moerberg plantsoen 22, IJmuiden. Operettegezelschap Vides, 20 u. repeti tie in Cultureel Centrum. VELSEN-NOORD. Zaterdagmiddag is op de zogenoemde „zwarte schoor steen” van de Velsense Pen-Centrale een groot werkbordes van zes bij twee meter geplaatst. In deze schoorsteen zal een speciale geluidsdemper worden geplaatst, waarvoor men dit werkbordes gaat ge bruiken. Het precisie werkje zaterdag middag kon pas om vier uur worden uitgevoerd, nadat ’s morgens om half elf een eerste poging was mislukt. Toen bleek namelijk dat twee op de top van de schoorsteen aangebrachte peilstokken te kort waren, waardoor de piloot en zijn assistent zich niet konden oriënteren bij het bepalen van de juiste afzetplaats het bordes. De helikopter keerde dan ook onverrichterzake naar Schiphol terug. Overleden: R. F. J. Sauer, 19 jr.; J. Muusse. 79 jr; J. van Oosten, 48 jr; J. C.Heeremans, 52 jr; A. R. van den Brink, 3 jr; H. G. Huijg, 68 jr. Ondertrouwd: J. W. Wehrmeijer en M. C. Warffe- mius; J. Tonkes en H. Wietsma: W. A. J. Antonisse en N. A. Eversen; E. Bosman en L. M. Steen; C. W Velzeboer en H. A. de Wit; P. C. G. Hoogeveen en M Baszczyk Gehuwd: J. G. Wessels en P. C. Heijnen; A. G. Teeling en C. J Jansen; J. Blokker en M. M. van der Aar; J A. Koster en M. J. Demmers. DINSDAG 15 MEI Velserbad. Gemengd zwemmen: 6.30-8 u.; 12.15-13.15 u.; 16.40-18.00 u.; 20-21.30 u. Zwemver. CSB 18.30-20 u. en 21.30- 22.30 u. Openluchtzwembad de Heerenduinen. Van 10 uur ’s morgens geopend. Stichting Huishoudelijke en Gezins- voorlichting, spreekuur leidster van 9.30 u. tot 12.30 u. in Willebrordstraat 102, IJmuiden, telefoon 10715. Federatie Bejaardenzorg Velsen, spreekuren: 9-10 u. voor IJmuiden en omgeving in gebouw Cultureel Centrum, benedenzaal 3, Moerbergplantsoen 22; 16-17 u. voor IJmuiden-Oost in gebouw Abeelenstraat 1, tel. 12464; 11-12 u. voor Velsen-Noord in buurthuis De Mei, Geelvinckstraat 28, tel. 02510-240.25; 14- 15 u. voor Santpoort in Postkantoor Hagelingerweg 98, Santpoort-Noord. Verder volgens afspraak bij secretariaat: Abeelenstraat 1, IJmuiden-Oost, tel. 12464. Openbare Bibliotheek Velsen, Centrale bibliotheek, 10-12.30 u. en 14.30-17.30 u.; en 96, filiaal 14.30-17.30 Wijkerstraatweg 177, Velsen-Noord 19- 21.30 u.; filiaal Zeewijkplein, IJmuiden- West 19-21.30 uur. PTT-gebouw, Lange Nieuwstraat, in gang Spaarnestraat 4, IJmuiden, 19-20 u. Medisch Maatschappelijk Consultatiebu reau voor Alcoholisme. Manly Sport, 19.30-21.30 u. boksen en conditietraining in gymzaal Moerberg- Comitéschool, Kerkstraat, Oud-IJmui- den. en 21.15 .Blondjes in hun bloot j es”, 20.30 u.: „The Luxor Theater (Breestraat. 19 en 21.15 „Decamerone’’. TENTOONSTELLINGEN Kennemer Oudheidkamer (huize Schey beeck Velserweg 2). Geopend op woensdag van 14 tot 17.30 uur en op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, tel. 02510- 25120. BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat). 19 U. „Blondje» in iiun Salzburg connection”. BEVERWIJK. In totaal vierhonderd- vijftig wandelaars hebben afgelopen weekeinde deelgenomen aan de door de Wandelsportvereniging „De Zwervers” georganiseerde zevende Industrie-wan- deltocht. De wandelaars, onder wie zich dit jaar opvallend veel particuliere deel nemers bevonden, konden kiezen uit vier parcoursen 5, 10, 15 en 25 kilometer- tochten die hen grotendeels langs de Beverwijkse en Heemskerkse duinreep voerden. Clubprijzen wcrccn ’s zaterdags be haald door Turnjust, (vijf, kilometer) en. TOG Beverwijk (tien kilometer), ’s Zon dags gingen De Glippers uit Heemstede met beide prijzen strijken, terwijl deze wandelsportvereniging tevens voor de tweede achtereenvolgende maal de wis selbeker voor correct wandelen in de wacht sleepte. 20.00 uur „Een vuist vol !'l I

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 4