Haven Velser Sportweek gestart met scala van sporten OUD-MILITAIREN BIJEEN IN VELSEN Stremming in Noordzeekanaal Harry Vooren boeide met Beethoven en Schumann sportl weekj t H t: Safe- ife MONSTERTOERNOOI VAN KORFBALLERS OP ZEEWIJK z Jeugdvoetbal Mixed toernooi Korfbal Judo Handbal Programma Sportweek Softbal Slotavond in klassieke cyclus Wandelpuzzel Tweemaal ingebroken op industrieterrein 5 MAANDAG 1 4 MEI IJMUIDER COURANT 197 3 H i Kort IJmondnieuws I! n k f B f fel .,4: IV .1 f' r 4 l. i fl n t. t aangekomen. Ali De sporthal werd 31 v'elser Sportweek. tn (Van een onzer verslaggevers) n- (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) len over de toch zo „moeilijke” sport van de tegenstander. De hele tocht bestond uit drie delen; het eerste deel een routebeschrijving in kryptogramvorm, het tweede deel speel de zich af in een bloementuin en in het. derde deel moesten de lopers met een schets de weg zoeken in een rozenprieel. „Daar ebb’n we op wacht estoan”. Met deze opmerking begroetten zaterdagmor gen ongeveer, zestig oud-militairen van de Mitrailleur Compagnie van het 12e Regiment Infantrie hun voormalige ka zerne in de oude school aan de Heide- straat in IJmuiden, welke thans dienst doet als Muziekschool. den. Emsland, Monsteras, Velsen. Ventu ra, Rendsburg. Ruhtesanid, Exmouth, Sil- co, Rotterdam, Gabbro, Duinkerken. Inbraak. In de nacht van zaterdag op zondag is ingebroken in een houten noodwinkel aan de Maerelaan in Heems kerk. Uit de kassa werd een bedrag van ongeveer 200 ontvreemd. Zaterdag vertrokken: Valny, Sarrog; Gazelle, Boston, Zaandam; Asta, Gola; Transit, Strahlsund; Assiduity, Londen, Beverwijk; Elbe Ore, Seven Islands, IJ muiden; Varna, Antwerpen; Anita von Bargen; Flixborough Trader, Antwerpen. IJMUIDEN. Op het industrieterrein in I.Tmuiden is in de nacht van donder dag op vrijdag tweemaal ingebroken. ns an x- ’ig 15 ie 1 t a aangekomen. Sooll p ie :h te de n- LSt de in ze ng n. 6- cs u. :ig de a- ds ?- it, 2- Df de s- sn lo de te de ijf •o- De ,en y- p. o- HEEMSKERK. Tijdens zijn laatste optreden van dit seizoen in de cyclus van zes klassieke avonden in de Pro- gress-sociëteit heeft de Beverwijkse pia nist Harry Vooren zijn aandachtig luis terend publiek weer weten te boeien met twee bijzondere mooie piano werken: opus 109 van Beethoven en de grote fantasie opus 17 van Schumann. In het kader van het 25-jarig bestaan van sportpark Schooneberg werd zater dag een toernooi gehouden voor pupillen en junioren. Onder prachtige weersom standigheden werd zaterdagochtend om negen uur begonnen met de wedstrijden. Aan het seniorentoernooi van Dschen Dui werd deelgenomen door: Wolffs uit Zwolle, Groefsema uit Heiloo en Hajime uit Alkmaar. Elke ploeg bestond uit 6 judoka’s; 2 tot 70 kg, 2 tot 80 kg en 2 boven 80 kg. De van ver gekomen van Wolffs stond als favoriet genoteerd, maar de allerlaatste partij moest toch beslissing brengen in dit zeer sfeervolle en technisch bijzonder goede toernooi. Geen spreekuur. Wethouder Th. C. Witte van sociale zaken is dinsdag 15 mei verhinderd spreekuur te houden. Dschen Dui won met een „banddikte” de eerste prijs, een originele sokkel met daarop het München-motief voor judo. Zondag werd in de gezellige dojo van Dschen Dui het jeugdtoernooi gehouden. Hieraan namen deel: Aarts uit Hillegom, Pauel uit Haarlem, Hikari uit Zaandam, Ken Am Ju en Dschen Dui. Iedere ploeg bestond uit jongens tot en met zestien jaar in 6 verschillende gewichtsklassen. Ook in dit jeugdtoernooi bleken de jon gens van Dschen Dui de sterksten en zij mochten na afloop een fraaie eerste prijs uit handen van de voorzitter van de Velser Sportstichting, de heer Tim mermans, ontvangen. De ploegen van Pauel en Hikari werden respectievelijk tweede en derde in dit geslaagde toer nooi met vele goede partijen. zondag de gehele dag in beslag genomen door bet toernooi van Full Speed ook in het kader van de Bij een fabriek aan de Middenhaven- straat kwam men via een tuimelraam over het dak binnen. Er werd nog een tussen raam geforceerd. Er werd niets vermist. De spits werd zaterdag afgebeten door het nieuwe mixed-toernooi in de sport hal. Hiaraan namen deel: de handbal vereniging Full Speed, basketbalvereni- ging Excercitia, de gezamenlijke volley balclubs en de gezamenlijke badminton verenigingen. nu zonder dat vervoermiddel, een wan- delpuzzeltocht. Ongeveer 75 wandelaars hadden zich voor deze tocht ingeschre ven, die gelopen werd op de paden van het park Beeckestein. Prijzen waren er niet beschikbaar, het ging erom elkanders sport eens te leren kennen. Dat men vaak te licht dacht over de beoefening van iets anders bleek uit het commentaar van een handballer, die zojuist een partij badminton achter de rug had. Hij kwam letterlijk op handen en voeten de kantine binnen en zei: „Ik ben helemaal uitgeput, ik ben kapot.” Ondanks de soms stormachtige wind, werden er zeer spectaculaire wedstrijden gespeeld. Na zes wedstrijden, van elk vijf innings, kwam de volgende stand uit de bus: 1. Terrasvogels, 2. Pino’s, 3. HSCN, 4. ACTIF. Na afloop reikte de heer Bos, voorzitter van de Pino’s met veel kussen de mooie bokalen uit aan de captains of the girls. Op het sportcomplex Zeewijk werd zaterdag een groot korfbaltoernooi door de drie plaatselijke verenigingen, Neptu- nus, DKV en GDS gehouden in het kader van de Velser sportweek. Zeven tien verenigingen tezamen waren dat 7 Stearns speelden onder uitstekende weersomstandigheden ruim 156 wedstrij den. Opus 109 een van de laatste van de 111 sonates, welke Beethoven gecompo neerd heeft heeft een vriendelijk be gin met een prachtig en zangrijk thema, waarmee de briljante pianist, die Beetho ven was, verder in dit oeuvre gaat werken, improviseren en imiteren, soms min of meer luguber, dan weer onrustig en flitsend. In het laatste gedeelte van deze sonate werkt Beethoven met hele lange trillers, waaruit een groot klank- fundamenrt ontstaat. Het geeft een enorm effect als de triller stilvalt tot het thema, waarmee de compositie zacht en goedig besluit. In de jodo van Dschen Dui werd zondag een jeugdtoernooi gehouden. Hier een moment uit één van de partijen. Opus 17 van Schumann tekent de componist: een fantast. Het is een druk en nerveus stuk met fascinerend spel, waarin rust en nervositeit elkaar regel matig afwisselen; de onrust overheerst echter. De compositie heeft ook een legende-achtig gedeelte, heel ijl, heel IJMUIDEN. Voor de zeventiende maal is het afgelopen weekeinde een begin gemaakt met d-e Velser sportweek. De bevolking van de IJmond kan de komende week kennismaken met talloze vormen van sportbeoefening, want de Velser Sportstichting presenteert dit jaar weer een boeiend scala van sporten, op de diverse vaak verspreid in de gemeente liggende accomodaties. Vertrouwde punten in het programma zijn de toernooien van de diverse vere nigingen; demonstraties; de avonddrie- daagse; het Velser amateur-voetbaltoer- nooi en autosport. Precies 33 jaar geleden hebben deze mannen, voornamelijk afkomstig uit Groningen en Friesland daar hun mobi lisatie doorgemaakt. Toen nog was er naast de school een plein en stond er een houten keet, waar de onderofficie ren sliepen. Toen nog weerklonken van uit het gebouw de schone liederen als „Rats, kuch en bonen" en „Blonde Mientje”. Van toen dateerden de kennis makingen met tal van IJmuidenaren van wie er zaterdagmorgen verscheidene ter begroeting aanwezig waren, al viel het niet mee de gezichten na zo lange tijd te herkennen. Hele families hadden zich hiervoor ingeschreven en de stemming na afloop was opperbest. Mevr, de Bie werd win nares van deze geslaagde tocht, zij kreeg de beker. Voor de speelgoed als prijs. Daaraan namen deel de ploegen van: Stormvogels, VSV, Velsen, KIC, Spaarn- woude, SVIJ, Waterloo, Terrasvogels, IJ muiden en VVB. Bij de pupillen van acht tot tien jaar werden in poule A, VSV en Spaarnwoude respectievelijk eerste en tweede. In poule B bleek Terrasvogels net iets beter dan WB. ’s Middags kwamen de b- en c-junio- ren in het strijdperk. Stormvogels en IJmuiden werden in de twee poules winnaar, gevolgd door VSV en Spaarn woude. Bij de B-junioren was het weer Stormvogels die de meeste winstpunten wist te behalen. De jubileumbeker, als verenigingsprijs, ging dan ook naar Stormvogels in dit bijzonder goed ge slaagde toernooi, tevens kreeg iedere deelnemer een prachtige medaille ter gelegenheid van het 25-jarige Schoone berg. Zaterdag aangekomen: Jeanne Han cock, Terneuzen, Smitlloyd-18, Cont Plat, IJmuiden; Lahore, Rochester, Le- monore, Antwerpen; Aegean Nimph, Houston, Zaanstroom, Felixtowe. De mannen, die de oorlogsdagen in 1940 bij Berkel Rodenrijs en Zoetermeer vechtend hebben doorgebracht, waren en thousiast hun vroegere „kazerne” weer eens te bezoeken, Tal van oude herinne ringen werden daarbij opgehaald. En zc is het de gehele dag doorgegaan. Ondier leiding van de voorlichtingsambtenaar de heer J. Dooijes bezochten zij het stadhuis, gebruikten de lunch in Pavil joen IJmond en besloten de dag met een diner in het koetshuis van Beecke- stijn. Maandag vertrokken. Leonidas, Rot terdam. Coral Maeandra, Donges, IJmui den. Levem, Londen, IJmuiden; Jeane Hancock, Norfolk, Gabbro, Flixborough. Zaterdag uit IJmuiden vertroken. Ger da K, Kopenhagen. Kinokuna Maru, Norfolk. Damianos, Las Palmas. Snai- decki, Hamburg. Smitlloyd 18, Cont. Plat. Elisa Johanna, Oxeloesund, IJmui den. La Bore, Antwerpen. Arion, Hankö. Titan Service, Cont. Plat. Frieda Graebe, Solvesburg; Rolf Behrmann, Londen. Heathengate, Londen. Tor Neerlandia, Gothenborg. Baltique, Oslo. Bartenstein, Christobal. Lawanti, Antwerpen. Vene zuela, Le Havre. Joan C., Whitby, IJmui den. Deelnemende verenigingen: GVO, BA- TO, Concordia, Wijk aan Zee, Alkmaar en Full Speed. Wijk aan Zee bleek bij de meisjes aspiranten, dames junioren, dames senioren de sterkste ploeg. GVO werd eerste in de poule van de herense nioren. Zaterdag in IJmuiden aangekomen. Amstelstroom, Hull. Gull Tind. Stavan ger, Velsen Maritta Johanna, Tananger, IJmuiden. Joan C, Londen, IJmuiden. Else Priva, Leith. Sommersetbrook, Leith. Heinrich Schulte, Bremerhaven. Hondsbosch, Londen, Zaandam. Ooster- dok, Grangemouth. IJmuiden. Jean E, Londen, Nakwa River, Takoradi. Blue Sky, Jacksonville. Muhlentor, Cont Plat. Tor Anglia, Gothenborg. Summity, Lon- In het uitstekend geslaagde toernooi kwamen de basketballers als besten voor de dag, gevolgd door volleybal, badmin ton en handbal. Na afloop werd bij een drankje nog even gezellig nagekaart Bij een schildersbedrijf aan de Krom- houtstr. werden aan de achterzijde een deurtje geforceerd, enige deuren uit de scharnieren gelicht en bureaus, laden en kasten doorzocht. Uit een kantoortje verdween f 20. DINSDAG 15 MEI 1973. 15.00-18.00 uur Tennispark de Vin- kenbaan. Jeugdwedstrijden 18.00 uur Hugo de Grootschool, Grahamstraat. Wandelen: 2e dag Avonddriedaagse. 19.00 uur Gijzenveltplantsoen. Handbalde- monstratie Full Speed. 19.0023.00 uur Sporthal Zeewijk. Volleybal-tournooi VCIJ. 20.30 uur Sportpark de Elta. Softball: TerrasvogelsTelstar (heren). IJMUIDEN. Een Storing bij de Hembrug is er zondag de oorzaak van geweest, dat verschillende schepen te laat konden uitvaren, dan wel binnenko men in Amsterdam. Twee schepen moesten in de sluis van IJmuiden wor den vastgehouden, enkele andere lagen ter hoogte van de Hembrug. Er was niet veel scheepvaartverkeer die dag, zodat er geen al te grote moeilijkheden waren, niettemin duurde de stremming van half acht ’s morgens tot ongeveer zes uur in die namiddag. gevoelig en poëtisch. Het oeuvre heeft een grandioos slot, waarin de harmonie ën een bijzondere werking hebben. Aan het begin van de avond dankte Jan Admiraal Harry Vooren voor zijn meer dan prettige wijze van presentatie van deze cyclus, die in het volgend seizoen wellicht in een andere vorm zeker weer tot de mogelijkheden be hoort. Een fraai boeket bloemen onder streepte de woorden van Jan Admiraal. Vrijdag aangekomen: Frieda Grase, Ramsgate, IJmuiden; Prinses Margriet. Greenock; Assiduity, Gonfreville; Bever wijk, Francois LD, Rotterdam, IJmui den; Venezuela, Antwerpen; Arona, Kot- ka; Areas, Cadiz, Trader, Teignmouth; Heathergate, New Port; Niedermehnen, Rochester, IJmuiden; Anita von Bargen, Duinkerken, Bartenstein, Antwerpen, Asta, Rotterdam; Rijnstroom, Shoreham; Smiadecki, Swansea, Apricity, Rotter dam; MI Transporter, Cork, Volta, Pea ce, Takoradi; Capetide, Cont Pla Gulf Fleet 2 Cont Plat, Tor Nerlandia, Rot terdam, Sunrana, Delfzijl; Stoer, Brake; Jutland, Mostyn, Zaandam, Marie Reith, Bremerhaven; Leonidas, Bremen, Arion, Akogne. Vrijdag vertrokken: Tor Mercia, Rot terdam; Duvenstedt, Flixborough, Ranga, Antwerpen, Irtiyshlea Bordeaux, Liet zow, Vlaardingen, Velsen, Hein van Bar gen, Flixborough, Arona, Helsinki, Vest, Graville, Beverwijk, Mercur, Stettin, Hedwich Tannbecker, Helsingborg, Nette Skou, Antwerpen, Angarsk, Antwerpen, Borkum, Bremen. ’s Avonds werden er nog een tweetal demonstratiewedstrijden gespeeld; de eerste, een dames-seniorenwedstrijd tus sen een Haarlems team, waarin verte genwoordigers van alle handbalvereni gingen uit de omgeving en Atilla, hoofd klasser uit Utrecht, werd door de laatste met 17-7 gewonnen. De heren -senioren wedstrijd tussen Attila en Hermes uit Den Haag werd een 20-15 zege voor hoofdklasser Hermes. Het mixed-toernooi hield in, dat de sporters de verschillende onderdelen gingen beoefenen, met een handicap in de eigen afdeling. De volleyballer mocht bijvoorbeeld niet smashen, de badmin tonner niet smashen en droppen, de basketballer niet dribbelen en de hand baller niet het sprongschot doen en van grotere afstand schieten. Alle teams speelden bovendien nog zaalhockey te gen elkaar en hierin bleken de basket ballers de sterksten. In het kader van de Velser sportweek hield de automobielvereniging de Rij- monders (IJmonders die rijden), maar Maandag aangekomen. Ali Damhof. Caen. Barneveld, Antwerpen. Wiiri, Tu- kensivic. Chihaya, Tubarao, IJmuiden. Zondag vertrokken. Tor Anglia, Im- mingham. Thea K, Odese. Herman Her- lena, Uddevalla. Stoer, Brake. Rijn stroom Shoreham. Niedermehnen, Ro chester, IJmuiden. Santa Barbara Maru. M. I. Transporter, Rotterdam. Smit En terprise, Cont. Plat. Valiant Tide, Cont. Plat. Christine, Detroit, IJmuiden. Huh- lenor, Cont. Plat, IJmuiden. Zaan stroom, Felixstowe. Endavour, Imming- ham. Comet, Immingham. Gulf Fleet II, Imminigham. Areas, Rotterdam. Nieuw dit keer is het mixed-toer nooi in de Zeewijk sporthal, de voetbalwedstrijd tussen ere/eerste divisie trainers en oud VSV en Stormvogelsspelers (dit ter gelegen heid van het jubilerende Schoone berg) en de typische Friese sport Kaatsen. MAANDAGAVOND 18.00 uur Start Hugo de Groot school, Grahamstraat. le dag Avonddrie daagse. 18.00-22.30 uur Sporthal Zee wijk. Volleybal-tournooi org. Saltor en SBIJ. Deelname o.a. van OSV, Ca- zuz en SBD. 18.30 uur Sportpark Schoonenberg Hoofdveld. Voetbalwed strijd Ere-Eerste divisie trainers Vel ser veteranen. 19.00 uur Gijzenvelt plantsoen. Handbaldemonstraties Full Speed. 20.00 uur Sportpark De Elta. Softball: Terrasvogels Rest van Ne derland. De Pino’s en Terrasvogels hadden geza menlijk een softballtoernooi georgani seerd op het sportcomplex Zeewijk, waar ook de volgende verenigingen aan deelnamen: ACTIF uit Bussum en HCSN uit Nuenen (N.B.). Zondag aangekomen. Angmering, Duinkerken. Sooll Spirit, Skutskaer. Zaandam. Alexandra S, Skutskaer. Cielo Rosso. Coryton. Mary T, Bilbao. Buta- tres, Oporto. Annetta, Rauma, Zaandam. Memel, Dagenham. Crescence, Fowey. Titan Service, Cont. Plat, IJmuiden. Co ral Maeandra Brunsbuttel, IJmuiden. Nandi Azikiwe, Antwerpen. Autobahn, Goole. Claus, Wismar. Rijborg, Domsjoe. Saturn, US Golf. Helgoland, Cont. Plat. Rubi Soantic, Rotterdam. Fiducia II, Charlestown. Thekla, Parr. Malacia, Avonmouth. Steinbukk. Bergen. Suwalki. Cork, IJmuiden. Reestborg, Gunness, IJ muiden. Eldar, Oslo. Levern, Whitby, IJmuiden. Markborg, Halmstad. Tino, Rouen. Senioren, junioren, aspiranten en pu pillen kwamen in verschillende klassen tegen elkaar in het veld en voor elke klas was een eerste en tweede prijs beschikbaar. In het heerlijke zonnetje was het publiek getuige van een zeer goed toer nooi, dat vlekkeloos en vlot verliep. Op het sportcomplex Zeewijk hielden de plaatselijke korfbalverenigingen een groots opgezet toernooi. Deze foto geeft een moment uit één van de vele wed strijden. In de sporthal werd zaterdag het mixed-toernooi gehouden. Op deze foto zijn handballers van Full Speed in actie tegen basketballers van Excercitia op het volleybalveld. kinderen was er O j Z1.

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 5