Spannend volleybal in Sportweek DUBBELE WINST VOOR VCY i WERKSITUATIE ALS AANKNOPINGSPUNT l Baby in auto geboren Gezondheidszorg huldigde Kruisdirecteur De Wilde sport week s it 1 o Programma Sportweek EVANGELIE EN INDUSTRIE Experimentele „welzijnsmarkt” positief ontvangen (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De informatie markt, die eind vorige week rond het thema „welzijn” in de nieuwe biblio theekcentrale aan de Beverwijkse Kerkstraat 44 werd gehouden, is door het publiek zo kon uit de reacties worden afgeleid positief ontvan gen. Vooral bij de stands van de Kritische Gemeente IJmond en de Peregrinusstichting werd bij tijd en wijle hevig gediscussieerd, waarbij een ieder het blijkens opmerkin gen als een opluchting heeft erva ren dat in een modern opgezette bibliotheek het voeren van een fluis tertoon niet langer als verplichting geldt. 1 9 7 MEI (Van onze sportmedewerker) Tennis Softbal Handbal Wandelaars Volleybal In bibliotheekcentrale IJMUIDEN Nadat alle deel nemers gisteravond geteld waren, bleek, dat er niet minder dan 1.250 wandelaars van start waren gegaan bij de avonddriedaagse in het kader van de Velser sportweek. Ook de verschillende basisscholen zijn weer van de partij en de Ken- nedyschool levert dan wel het groot ste aantal lopers, onder enthousiaste aanvoering van de leerkrachten. Vandaag om half zes start men voor de laatste loodjes en vanaf het raad huis zullen de lopers door muziek korpsen naar het eindpunt in de Radarstraat worden vergezeld. WOENSDAG 16 r „Doordouwer” Nieuwe inhoud al 1 L l iur (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggevers) DONDERDAG 17 MEI 1973 15.00-18.00 uur Tennispark de Vinken- baan: Jeugdwedstrijden. 19.00 uur Gijzenveltplantsoen: Hand- baldemonstraties Full Speed. WOENSDAGAVOND 18 uur: Hugo de Grootschool Gra- hamstraat: Slotdag Avondvierdaagse. 19.00 uur Gijzenveltplantsoen: Hand- baldemonstraties Full Speed. tocht verschrikkelijk leuk en is vast van plan om zich het volgende jaar weer in te laten schrijven, voor deze door de Kennemer Jagers uitstekend georgani seerde driedaagse. De tweede handbaldemonstratie-wed- strijd, gehouden op de rolschaatsbaan IJMOND nl het jaarverslag over 1972 van de Stichting Evangelie en In dustrie IJmond worden de volgende ten densen in de ontwikkeling gesignaleerd. De tendens dat de directe werksituatie binnen de bedrijven zich als aangrij pingspunt van het werk van de stichting aandient zette zich sterk door. De ont wikkelingen werden mede sterk bepaald door de nawerking van de in het najaar 1971 gepubliceerde open brief. Dit had een zekere „democratisering” van de eigen werkwijze ten gevolge. De jan jan 11 ers de jat or- 'an ;h- nef te de le nd Jen >n- m- ies •ste gs- te- ,n. do ing rog or- ;ijd seg 989 ar- er- de ver twe be en het ag- lier de »n- ing len :en lan ing lan sa- lit- ien 3e- het /eg ie- ;ht ie- ae- ing ijn :an en; le- dat ns- de Ier ran ni- eer lur J. len ’tal ge jat en- 1 13 K. R. ten jel- kg out Ee- i 11 oel- 31 laai ■sen nat laai >chl iar: W. -ner 31 van J. oei- T. Het kostte uiteraard de nodige moeite en enige tijd om de gehaaste vader uit te leggen dat hij moest omrijden naar de dichter bij de kraamafdeling gelegen achteringang van het ziekenhuis. Donderdagavond spelen de heren van Telstar de voldende softballwedstrijd te gen de Pino’s op het hoofdveld van sportpark Schooneberg, aanvang zeven uur. heer De Wilde evenals voor zijn pensio nering kan maken, veranderen en repa reren. Mevrouw Hille honoreerde namens de opleiding voor de gezinsverzorging de prettige samenwerking met een vogel boek. De stichting voor revalidatie Noord-Holland bedacht bij monde van de heer De Pater de scheidende direc teur met een kamerfontein en een aqua- riumboek. Na de uitgebreide receptie dankte de heer De Wilde voor de blijken van hulde en waardering. Voor afgaand aan de bijeenkomst had hij in besloten kring afscheid van zijn mede werkers genomen. Deze boden hem een aquariumbak en een hengel aan. VELSEN. Beeckesteyn leek gister middag voor één middag omgetoverd in een gezondheidscentrum. Enkele honder den medewerkers in de regionale en landelijke gezondheidszorg waren er bij elkaar om hulde te brengen aan de heer De Wilde, die na 17 jaar directeur te zijn geweest afscheid nam van het pro vinciale Groene Kruis. De nu oud-direc- teur glunderde bij iedere (stoffelijke) blijk van waardering maar een hoogte punt was voor hem toch wel toen bur gemeester drs. Reehorst van Velsen de heer De Wilde de versierselen opspeldde die horen bij het ridderschap in de orde van Oranje Nassau. Een spanningsvol moment in het volley baltoernooi tijdens het duel tussen Al liance en VCIJ. van het Gijzenveltplantsoen en georga niseerd door Full Speed, was een duel tussen meisjes aspiranten van de organi serende vereniging en IJmond. Evenals maandagavond moesten de meisjes van Full Speed het onderspit delven. Er volgen nu twee demonstraties, vanavond en morgenavond om zeven uur op de rolschaatsenbaan. Vele gezondheidszorgers wilden niet stilzwijgend afscheid nemen. De lande lijke voorzitter van het Groene Kruis, mr. Van Gelder prees, mede als verte genwoordiger van het Astmafonds en de stichting voor astmatehuizen zijn inzet voor de organisaties. Mr. Van Gelder bood de heer De Wilde de hoogste on derscheiding van het Groene Kruis, de gouden eremedaille aan, alsmede een tas en een belichtingsmeter. Burgemeester Reehorst stipte de vele functies aan die de oud-directeur op maatschappelijk en gezondheidsterrein heeft bekleed en speldde hem het verras sende lintje op. een onderscheiding waarvan de heer De Wilde stelde dat hij zeker ook geldt voor zijn medewerkers, collegae en het hoofdbestuur. „Een fer vent voorvechter van het kruiswerk, emotioneel en recht op de man af” was de kenschets die de provinciaal genees kundig inspecteur dr. Mets van de schei dende funtionaris gaf. „U was met uw vooruitstrevende denkbeelden soms veel te vroeg maar nu komt het er toch van”, zei hij doelend op het streven van de heer De Wilde om meer eenheid te brengen in het kruiswerk. Het jeugdtennistoernooi van Heeren- duinen en Brederode vordert goed. Gis teren werd reeds een begin gemaakt met de kwart finales, die ook vandaag voort gang zullen vinden. Gisteravond voerde de wandeltocht langs de Heerenduinweg naar Zeewijk, waar men ook nog een stuk van het duinpad moest volgen. Via de Ampère- straat richting sporthal en de tien kilo meter zat er weer op. De 10-jarige Mary Vijfhuizen, één van de velen, vond de Op het tennispark de Vinkenbaan worden aanstaande donderdag de halve finales gespeeld en vrijdag de finalewed strijden op Brederode. De organisatoren de heer van Strien en mevrouw Van Deyl zijn erg tevreden met het ver loop van het toernooi tot nu toe, en verwachten enkele zeer interessante fi- nale-partijen; alle favorieten zijn name lijk nog in de strijd. Meisjes van Full Speed in actie tijdens handbaldemonstraties op het Gijzen veltplantsoen. In de eerste klasse was die Raeckse oppermachtig. Een team samengesteld uit diverse ploegen, bleek goed te draai en en eindigde dan ook ongeslagen als eerste. Alliance eindigde hier met zijn jeugdploeg als tweede. Enkele werpresultaten: Haris Seegers: 3x3 slag, 4x4 wijd en 16 honkslagen tegen. Dick Dortmund: 2x3 slag, 1x4 wijd en 4 honkslagen tegen. 18.45 - 22.30 Korfbal. o-a. KVNeptunus. Pitcher Hans Seegers van Terrasvogels kon niet voorkomen, dat Telstar in de eerste inning al een 3-1 voorsprong nam. Jan Rab bracht met een flitsende horikslag het vierde punt in de tweede inning binnen en met pitcher Dick Dort mund, eerste honkman Cees de Vries en korte stop Kluyskens, kwam Terrasvo- gels in de gelijkmakende twieede inning niet verder dan 4-2. In de derde, vierde, vijfde en zesde inning liepen de Telstar- spelers door geweldige honkslagen, die vaak in het duistere verre veld verdwe nen, uit tot een 12-4 score. Pas in de laatste slagbeurt kwam Terrasvogels te rug en wist door Henk Klauwers en Hans Seegers nog twee punten binnen te slepen. niets toe. De betere verdediging van de Castricummers gaf in feite de doorslag. Met 19-17 werd de eerste set n.l. door the Smash gewonnen. Daarna bleef het goed volleybal. Ook nu. weer werd het spannend en met 15-12 was het weer de Smash, die de zaak klaarde en daarmee deze afdeling won. De damesploegen in de distriktklasse ontliepen elkaar niet veel. Van alle wed strijden in deze poule eindigde er slechts één in een overwinning. En dat gaf in deze poule meteen de doorslag. VCIJ werd eerste en na puntentelling eindigde the Smash als tweede vóór Alliance dat een gelijk aantal wedstrijdpunten had. Als laatste eindigde HVS, dat met z’n komplete dlstriktsploeg toch wel wat tegenviel. Op de parkeerplaars aangekomen wil de de baby kennelijk niet langer wach ten want tot verbijstering van de ouders en hun kinderen en toevallige omstan ders aanschouwde op de achterbank van de auto een welgeschapen Turks meisje het levenslicht. Kraamverpleegsters brachten eerst de baby en daarna de moeder per brancard van de auto het ziekenhuis in waar de bevalling verder normaal werd aïgehandeld. Collega De Vries zei namens de direc teuren van de Nederlandse provinciale Groene Kruisverenigingen dat hij wet ens bang was geworden van de ideeën van „doordouwer” De Wilde maar dat alle „onmogelijke” zaken hem toch wa ren gelukt. Hij bood een radio/cassette- recorder aan. De heer Ruys kwam na mens de Wit-Gele en Oranje-Groene Kruisen met een werkbank, zodat de Alleen de eerste set gaf naast span ning (15-13) soms volleybal van derde divisie peil te zien, maar in de tweede set zakte Martinus zwaar terug en kon VCIJ met 15-8 de zaak beslechten. Mar tinus eindigde tenslotte toch nog als tweede Tegen Alliance werd in een wedstrijd (waarin de gezelligheid meer op het‘eerste plari stond) een gelijkspel behaald. Het score gemiddelde viel toen met 1 punt verschil ten gunste van Martinus uit. In de herendistriktklasse afdeling waren het Smash en VCIJ die de toon aangaven. De andere ploegen waren wat minder en Ovra en Martinus eindigden dan ook met slechts 1 winst punt als derde en vierde. VCIJ en the Smash uit Castricum mochten in de laat ste wedstrijd uitmaken wie de uiteinde lijke winnaar zou worden. In de eerste set gaven de ploegen elkaar praktisch *si 1 In sporthal „Zeewijk” werd gisteravond in het kader van de Velser sportweek weer het traditionele volleybaltoernooi gespeeld. Behalve de organiserende vereniging VCIJ deden ook de Haarlemse verenigingen, Allian ce, Ovra en die Raeckse aan het toer nooi mee. Het gehele toernooi verliep in een zjjzonder gezéllige sfeer, waarbij vaak van spannend volleybal viel te genieten. uur Sporthal Zeewijk: LutoW esterkwartier, teamleden schrijven daarover in hun werkverslag: „Wij blijken meer en meer ervaren te worden als een adres waar men vrijuit kan discussiëren over wat de dominante waarden zijn van ons menszijn en de vraag of en in hoeverre fundamentele veranderingen van ons maatschappelijk bestel en met name van het industriële gebeuren nodig zijn om deze waarden de mogelijkheid te geven zich te realiseren. Mensen raken op ons betrokken vanuit tweeërlei motiverin gen, te weten bevrijding uit onmacht, veroorzaakt door menselijk tekort en maatschappelijke structuren en verlan gen naar een nieuwe op de maatschappij betrokken wijze van |kerk-zijn”. In het werk blijkt een goede samen werking met de humanistische raadsman steeds beter mogelijk te zijn. Samen treedt men op als HEIBA-team, een samenvatting van de beginletters van Medewerksters van het provinciale Groene Kruis bieden de scheidende directeur De Wilde een aquariumbak en een hengel aan. 19.00 uur Sportpark Schoonenberg Hoofdveld: Softball: Telstar—De Pino’s (heren). De bibliotheekstaf beschouwd het informatie-inibiatief dan ook als ge slaagd en voor herhaling vatbaar. De komende weken zullen de standhou der een dertigtal instellingen uit Beverwijk en Heemskerk verleende medewerking middels een enquête over hun bevindingen worden gepolst. De uitkomst van deze enquête zal, gevoegd bij de bevindingen van de bibliotheekstaf, als uitgangspunt voor een eventuele nieuwe informa tiemarkt rond hetzelfde of een ander thema worden gebruikt. Een aantal op de markt aanwezige instellingen de Wereldwinkel, de vormingscentra voor werkende jonge ren, het gewestelijk arbeidsbureau zouden in principe wel constant een informatiestand in de bibliotheek wil len bemannen. Over dit onderwerp en over de bespreking van de „welzij ns” manifestatie zal de bibliotheekstaf zich, wanneer de drukte rond de officiële opening van het gebouw en het bezoek van de gemeenteraad van Neuwied achter de rug is, gaan bui gen. (Van onze correspondent) ENSCHEDE. Grote consternatie heerste gistermorgen korte tijd op het Parkeerterrein van het ziekenhuis Zie kenzorg in Enschede. Eerst stopte bij de hoofdingang een auto met een Turkse familie, waaruit een zenuwachtige man naar de receptioniste rende onder het “•troepen van de veelzeggende medede ling „kind komt”. dezë set pakken. Martinus en het natio nale politie team speelden daarna, met als resultaat een 2-0 zege voor de Am- stelveense formatie, die in deze wed strijd de politiemannen verre de baas blééf. Ook in de andere wedstrijden bleef de politieploeg zonder punten. VCIJ versloeg ook Martinus met 2-0 in een wat tegenvallende wedstrijd. De in het kader van de Velser sport week g espeelde sofballwedstrijd tussen de heren van Terrasvcgels en voetballers van Telstar, is een duidelyke 12-6 over winning geworden voor Jan Rab en de zijnen. Een zege, die vooral te danken is aan het uitstekende slagwerk van Kluyskens en André. In de derde divisie-afdeling won voor het eerst sinds het starten van dit sport- weektoernooi VCIJ zelf de beker. In de eerste wedstrijd ontmoetten zij direct al Alliance ’22. Bij de Haarlemmers ontbrak echter elke nauwkeurigheid over de pass en zodoende kon een rede lijk draaiend VCIJ met 15-12 en 18-16 ig <otil!«.j-»»h r_r: a.»ti W’.-r rreui» Op die vraag wordt in het jaarverslag uitvioerniff imcroicnQiafn.. dustrie en bedrijfsapostolaat. In verband met de sterk stijgende kosten blijft het ook in 1973 de vraag of de kerken deze lastenstijgingen kunnen blijven opvangen. Binnen de bedrijven ondervindt men in toenemende mate waardering voor het werk. „We kunnen stellen, dat hier mee het begrip kerk voor velen bezig is een nieuwe inhoud te krijgen. Wel moet er worden bijgezegd, dat velen van hen, die binnen de bedrijven bij ons werk betrokken zijn, er weinig behoefte aan zullen hebben dit al te nadrukkelijk als kerkewerk te benoemen. Hun waardering ligt vooral in het besef siteun te onder vinden in het streven naar bevrijding uit onmacht”. „Meer problematisch ligt het met de acceptatie bij onze directe opdrachtge vers de kerken. Wel is hier bij een toenemend aantal mensen waardering te constateren, maar nog steeds worden we door velen met argus-ogen bekeken. Zij hebben wel waardering voor onze volharding, in deze nieuwe wereld we gen voor de kerk te zoeken, maar het valt hen wat moeilijk in ons „evangelie dienaren” te zien. De vragen die wij aan de orde stellen, worden dan te weinig als authentiek-kerkelijk gezien”, aldus het jaarverslag, waarin wordt gemeld, dat binnen het ÉIBA-team vragen als is dit wel kerkewerk en is het te sociaal gericht dikwijs aan de orde komen. In antwoord hierop schrijft men dan onder meer: „De situatie daagt ons uit te zijn zoals we zijn en te werken zoals we werken. Maar niet zonder onszelf steeds weer de vraag te stellen naar het au- thentiek-kerkelijke en meer nog naar het authentiek-evangelische van ons be zig zijn”. kJ

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 7