Méér Nederlandse produkties verwacht Reorganisatie Verkoop! toneel Jacques Koop International Fashion Council de regisseert mode voor man Dansstichting contra brandweer Amsterdam Alternatief jazzfestival mei-ronde Mickery op ontdekkingsreis aan de franje van tienen, noren en zweden bepaalden ons stereo-gezicht zeer aantrekkelijk! Hallo, hallo. Denk even mee, win1000gulden in onze Enha I fA u S donderdag PAPIEREN FONTEIN ONVEILIG UT) CONRAD-STORK goldschmeding Na de L.T.S. een verdere opleiding? Goldschmeding Combi-Advies 2: Callas op tournee 17 1 7 MEI 1973 met toestemming van de KAMER VAN KOOPHANDEL De totale voorjaars- en zomercollectie wordt verkocht tegen sterk gereduceerde prijzen KORTING; Kolberts 50 KORTING; Kostuums 100, (Van onze kunstredactie) Pantalons 30,- KORTING; Demi’s 100 KORTING; Pullovers, truien, vesten 40% KORTING ir. orp, ■I B O SCANDYNA TANDBERG SONAB Enka Postbus 6o Arnhem. Opgelet, hier is de vraag: Hij is geel en heeft géén pootjes, maar wel veel gaatjes. Weet u 't al? En hij drinkt enorm en daar wordt ie dik en «acht van, Nou? Nee nee ft is geen Enkazeem en geen Enka vloerdoek. En óók geen Wissewas want die is blauw haha. Enka sponsdoekje «egt u? Jammerjammer bijna goed. Tot de volgende keer dan maar weer, in de«e krant, Dagdag. Weet u ft? Dan voor i juni uw antwoord opsturen in gesloten envelop plus één Enka-verpakkings- merkmèt®. Precies als hieronder. Merken «onder® tellen niet mee! Bij uw antwoord ook een Enka slag- «innetje bedenken. Een deskundige jury honoreert de beste oplossing met iooo gulden. De overige in«enders/sters ontvangen allen een kleurige Enka-sticker. WAAGT U EVENALS ik ook zo graag een oogje aan een goed „verpakte” man? Waarom deze gewetensvraag zo losjesweg aan u voorgelegd? De reden is vrij simpel, doch een kleine toelich ting zal het u zonder meer ver duidelijken- Eind vorige week werd namelijk in Amsterdam een driedaags congres gehouden van het International Fashion Coun cil, waarvoor overigens in 1958 in ons land de hechte basis werd gelegd. Gedurende al die jaren is het IFC onversaagd en zeer ijverig in de weer geweest om de man er zo modieus mogelijk bij te laten lopen. Tijdens dat congres was ik onder andere in de gelegenheid om bijzonder fraaie kleding- en stoffencollec- ties te bewonderen, hetgeen je onwillekeurig deed verzuchten: „Wat zou ik veel van onze man nen daar nou eens graag in zien rondstappen!” AMSTERDAM. In het eerste jaar dat Mickery in Amsterdam actief was (na vijf jaar op een boerderij in Loenersloot) hebben bijna 18.000 mensen in dat jaar de 276 voorstellingen van 38 produk ties uit zeven landen bezocht. Hoe wel dit aantal aanzienlijk hoger ligt dan in de Loenerslootse jaren, had Mickery toch al meer verwacht van de „doldrieste verhuizing” (name lijk zonder enige zekerheid op overheidssteun) naar Amsterdam. Het pasverschenen jaarverslag van de stichting Mickery Workshop stelt dat het theater voor een speci fiek Amsterdams publiek zijn ge zicht nog moet vinden; een eigen plaats in het uitgaanspakket van de hoofdstad is er nog niet. ^3? E Ski mW ADVERTENTIE ADVERTENTIE 4 f. 1475,- f. 666,- exclusieve Herenkleding Barteljorisstraat 5 ROTTERDAM. Op het tweede al ternatieve jazzfestival, dat in het week einde van 2 en 3 juni in de Doelen in Rotterdam wordt gehouden, zullen in het bijzonder actuele stromingen in de Nederlandse avant-garde jazz aan bod komen. Daarnaast worden zowel Euro pese als Afrikaanse jazzmusici verwacht wier spel verwantschap vertoont met de Nederlandse jazz. B O Beomaster 3000-2 (FM-ontvanger met bijzonder goede versterker van 2 x 40 W.) Beogram 1202 (met "vingertip” be diening) 2 luidsprekers Sonab OA4 (met ruimtelijke klank in bescheiden af meting) Hierbij aanbevolen: Tandberg Tapedeck, uiterste preci sie, Cross-field, 3 motoren, enz. B O-apparatuur met Tandberg installaties en Scandyna of Sonab luidsprekerboxen le veren een geraffineerd perfectiespel op. Een unieke range spelers, tuners, versterkers en speakers. Perfectie tot de top opgevoerd. f. 1100,- f. 3241,- Driedelig kostuum in wollen composé van de jonge ontwerper Wooz Lutz. Doelen Jazz 73 Festival bestaat uit drie concerten. Zes musici hebben voor dit doel bijzondere opdrachten gekregen. Het zijn Theo Loevendie, Willem van Maanen, Willem Breuker, Loek Dikker, Misha Mengelberg en John Tchicai, een in Denemarken wonende Zuid-Afrikaan. Mede door subsidie van het ministerie van CRM worden de toegangsprijzen laag gehouden. Een abonnement voor het gehele festival kost tien gulden, terwijl voor twee concerten te zamen 7,50 en één concert vijf gulden wordt gevraagd. BÉ TER MAAT f. 1925,- eet van i raai tj leuren,! binnemti f 1300. V, euwe Mi vedorp.! pend iit 10.00 u. >t 21.001 ■isjesklH it. 80. Jm. •alen uit; eerzame >y. Gii erie „Ki oesstraat toneel. Wellicht kunnen we van hem ook nog wel het een en ander ver wachten. ALLES WAT DEZE mensen onder de IFC-regie ontwierpen werd op de jaarlijkse vergaderingen tijdens een show de zogenoemde Pilot Collec tion aan de leden gepresenteerd. Zij kunnen dan op hun beurt al die nieuw gelanceerde ideeën in hun ate liers „commercieel” vertalen. Tijdens het Amsterdamse IFC-congres werd eveneens zo’n Pilot Collection voor het voetlicht gebracht, waarin de trends voor de herenmode van 1974 verankerd lagen. Uitverkoren ontwerpers waren dit keer onze landgenoten Gerard de Both en Wooz Lutz, de Amerikaan Jon Jolcinen de Spanjaard Miguel Diaz. Met kritische blikken werden hun „aangevertjes” bekeken. Het wa ren over het algemeen gemakkelijk zittende keren met als extra kenmerk iets wijder gesneden pantalons. Hier en daar zag ik een sierstiksel en speelse zakken al of niet met leer afgezet. Stropdassen worden óf laag geknoopt, óf ontbreken geheeL In het laatste geval wordt dan de kraag van het overhemd over het colbert gedra gen. Sportjasjes werden veelal voor zien van een tussengetikte ceintuur of kregen een ingerimpelde taille. Mooie gestreepte en geblokte vesten en pullovers waren er in talloze vari aties te bewonderen. Rustig, maar met zeer veel belang stelling wachten wij nu maar af hoe de confectioneurs deze ontwerpen voor onze mannen in 1974 wensen te vertalen. de piste worden opgevangen en afge- voerd. De brandweer verlangt dat dit papier wordt geïmpregneerd. Deze eis is volgens de stichting een strikte onmoge lijkheid, omdat de stroken per meter met ruim 150 lijmpunten aan elkaar zijn bevestigd en bij impregnering de lijm oplost, waardoor de fontein, die in totaal circa een kwart miljoen lijmpunten be vat, daardoor niet meer bruikbaar is. De stichting heeft toegezegd dat het papier onmiddellijk in een brandvrij omhulsel waarin het is neergekomen, zal worden afgevoerd, waardoor volgens haar brandgevaar praktisch is uitgeslo ten. Niettemin verlangt de brandweer dat de vereiste preventiemaatregel wordt getroffen. Er zijn na de vorige voorstelling van Cantos bezwaren geuit tegen verschil lende onderdelen der voorstelling waar over, aldus de dagvaarding, merendeels na overleg overeenstemming is bereikt. De betrokken wethouder heeft de stich ting doen weten niet bereid te zijn tot een onderling overleg over de zaak. Indien de voorstelling zou worden beëindigd of verboden, zal dit een der mate onredelijk beleid opleveren, dat thans niet kan worden gezegd dat de gemeente daartoe bevoegd is, zo wordt nog in de dagvaarding gesteld. AMSTERDAM. De stichting Eigen tijdse dans in Amsterdam vreest dat de brandweer de gemeente zal adviseren de voorstelling van „Cantos” op vrijdaga vond 25 mei in theater Carré in de hoofdstad te doen beëindigen, danwel verbieden, omdat de stichting zegt on mogelijk te kunnen voldoen aan een brandpreventiemaatregel voor een pro- gramma-onderdeel. De stichting heeft om dit te voorkomen een kort geding tegen de gemeente aangespannen dat morgen om half twaalf voor de recht bank in Amsterdam dient. HAMBURG (AFP). De beroemde zangeres Maria Callas zal de komende herfst na lange tijd niet te zijn opgetre den, een tournee maken door Europa. Eind september begint zij in Londen, samen met de tenor Giuseppe di Stefa no. Zij zal ook in enige steden van West-Duitsland zingen, aldus de Ham- burgse impresario Kurt Collien. De tour nee eindigt in november. Het beleid van het Mickerytheater (dat in Amsterdam eerst enige maanden de Noorderkerk bespeelde en nadien de finitief onderdak vond in de vroegere Capitolbioscoop aan de Rozengracht) is er op gericht die zaken te signaleren die aan de rand van het officieel toneel in binnen- en buitenland plaats vinden. De stichting vraagt de president de gemeente te verbieden de voorstelling te doen beëindigen of anderszins te belet ten wegens handhaving van het bewuste programma-onderdeel, op straffe van een door de president al of niet te bepalen dwangsom. Bij het begin van de voorstelling van de dansgroep wordt gedurende verschei dene minuten uit de nok van het ge bouw een kleurige papieren fontein neergelaten, bestaande uit 1600 meter niet brandvrije papieren stroken, die in Kom vanavond tussen 18.30 en 19.30 uur dan eens met ons praten in het Gew. Arbeidsbureau, KI. Hout weg 18 in Haarlem. prijswinnares april-ronde: Mevr. M. Y. Kerkkamp te Mierlo slagzin*, geen vuiltje ontsnapt als je met 'n Enka-tlex lapt. successen bij publiek en recensenten waren „The history of the theatre” door Grupo Tse, „Black and white minstrel show” van Pip Simmons en de voorstel ling van de Japanse groep Tenjo Sajiki. Van belang voor de exploitatie is het Mickery Circuit, waarbij voorstellingen in verschillende andere steden te zien zijn. Van grote en kritische interesse getuigen theaters in Rotterdam, Dor drecht, Groningen, Utrecht, Enschede, Eindhoven, Amstelveen en Leiden. „Mic kery heeft haar bestaan mede aan deze steden te danken”. Ten behoeve van het Circuit zou Mickery één of twee keer per jaar een festival willen organiseren. Ondanks de financiële problemen gaat Mickkery door met de uitgave van het eigen maandblad Mickery Mouth dait een belangwekkende aanvulling kreeg door fusie met Toneel Teatraal. De financiële toestand is precair, al heeft men zich zorgvuldig binnen de begroting gehouden. Vele plannen wer den niet uitgevoerd. En denk niet dat de bijna 300 toneelspelers uit de zeven landen nu een redelijk honorarium krij gen. Dat is nog geen tweederde van het minimum, dat een Nederlands freelance- toneelspeler in de regel krijgt. Grote Markt 8, HAARLEM, tel. 023-324880 Raadhuisstraat 46-50, A’dam-C tel. 020 - 221404 „AARDIG IDEE”, zult u opmerken, „maar wat is en doet het IFC nu eigenlijk precies?” Wel, het is en dat kun je zonder enige overdrijving vaststellen een exclusieve vereni ging met nog geen honderd leden, verspreid over zo’n twintig landen. U treft ze aan in geheel West-Europa, uitgezonderd Ierland en Griekenland, in Nieuw-Zeeland, Australië, Rhode- -j- onder redactie van Bé ter Maat sië, Zuid-Afrika en de Verenigde Sta ten van .Amerika. Een zeer grote organisatie zal het echter nooit wor den, omdat er in ieder land maar één lid per specialisatie mag zijn. EEN VAN DE belangrijkste opga ven voor het IFC is het onderzoek naar de achtergronden van de mode. Het moet bijvoorbeeld weten wat de man-van-vandaag leest, wat zijn mu ziek is, waarnaar hij kijkt op het toneel, in de bioscoop en op het televisiescherm. Ook zijn eet- en drinkgewoonten worden erbij betrok ken om toch vooral zijne majesteit de man goed te kunnen doorgronden en zodoende de juiste kleding in de juis te kleuren voor hem te kunnen ma ken. OM DE MODE VOOR de man steeds nieuwe impulsen te kunnen geven heeft de vereniging in de loop der jaren tal van couturiers voor zich laten werken. Ik noem u beroemdhe den zoals Ted Lapidus, Emanuelle Khanh, Philippe Venet, Louis Féraud uit Parijs; Litrico, Brioni en Datti uit Rome en Peter Golding en Denis Hayes uit Londen. Doch op zijn speurtochten gaf het IFC ook jong en onbekend talent zijn kans. Hiertoe kunnen thans onze landgenoten Doe de van Duijl en Gerard de Both worden gerekend. Nieuwste ontdek king is Wooz Lutz. Zijn inventieve familie kennen we reeds van het Is grijs ijs 2e a soort f| 0.55. Te, zand. J 321774. Twee modellen uit de Pilot Collection van de Nederlander Gerard de Both. Links een rood-wit gestreept wollen jersey blazerpak met geruit over hemd; rechts een geruit jasje in Nor- folk-stijl. Door buitenlandse experimenten (zowel qua vorm als inhoud) hierheen te falen wil Mickery het Nederlands toneel een injectie geven. Zelf bevordert het thea ter deze wisselwerking door Neder landse projekten een kans te geven. Er zijn vijf workshops gehouden met internationale deelname en Neder landse voorstellingen maken al een kwart uit van de programma’s. Het Nederlandse aandeel zal groter worden, verwacht men volgens het jaar verslag. Het tij van nieuwe en onver wachte theatervormen op de internatio nale markt loopt terug, met name in Engeland, de grootste leverancier van de Mickery-voorstellingen (de helft) Een belangrijk Engels criticus, Irving Wardle van de Times, heeft geschreven dat Mic kery het belangrijkste van alle Britse theaters is, het enige dat voortdurend gastvrij is voor de theater-underground. Een teruglopen van het buitenlandse aanbod komt ook doordat het vaste Mickerypubliek gewend raakt aan en verwend is met het getoonde van de afgelopen jaren. Mickery is niet van plan het zich makkelijk te maken nu de experimen- tenmarkt aan „de franje van het toneel” zich stabiliseert en het niet zo moeilijk is een dagelijks programma te bieden. Mickery blijft pas Mickery, zo blijkt uit het jaarverslag, als het zijn functie van theatrale ontdekkingsreiziger kan blijven vervullen. Het jaarverslag wijst op het gevaar dat de „franje” ingekapseld wordt: „Groepen die met zichzelf al genoeg te verhapstukken hebben over intentie en vormgeving van hun produkten, worden gevangen in een schijnsucces, slaan op hol en verliezen zich tenslotte in een doolhof dat allang niets meer te maken heeft met de essenties waaraan ze ooit werkten”. Het jaarverslag waarschuwt dan ook dat nieuwe groepen in Nederland, „al lang gereed om ons gretigste exportpro- dukt te zijn”, geholpen moet worden opdat ze zich in de eerste plaats kunnen concentreren op hun werk en de inhoud daarvan. „Onzindelijke nationalistische trots en geldingsdrang zou binnen een jaar van internationaal paraderen alles te niet doen wat ooit als experiment begon”. Mickery weet uit ervaring, blijkt uit het jaarverslag, dat slechts weinig groepen weerstand kunnen bieden aan kortstondige commerciële successen, die voorbijgaan aan de inhoud van het werk. Een financieel succes zit er bij Micke ry niet zo gauw in, zelfs al komt er zeer veel publiek. Een van de succesvolste voorstellingen was die van „Medea” door La Mama New York. Er kwamen 3600 mensen kijken, maar de exploitatie gaf een nadelig saldo van 26.000. Andere -

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 17