Permanente bewoning straks uitgesloten Vèrenigingsnieiiws m3 Ite tomi Agenda Provinciale Rode Kruiswedstrijden in IJmuiden Communicatie blijft moeilijk probleem GEMEENSCHAPSRAAD HEEMSKERK 17.90 ONTWIKKELT VELE INITIATIEVEN Pantalons 35.50 Gereformeerden sloten zitting synode af Spencers NIET VAN VOOR BORST BEX V R IJ D A G 1 8 1973 MEI VRU 4 5) Velsen-IJmuiden (Va N Heemskerk vanaf tweed, corduroy, vanaf HERENMODE Kerst-inn Communicatie I Recreatie Wijkoverleg Educatie C (zonder mouwen) in de modetinten rood, zwart, geel groen, Lange Nieuwstraat 1 Telefoon 12348 hoek Marktplein IJmuiden In ’t verleden PLANETENWEG 38-42 IJMUIDEN - TEL. 15991 DR van v derda Luchi Een i kwan dat t Renst wimp „Wij van i 17 da ket r de B mees die t De L V elsen-I Jmuiden Wijk aan Zee Beverwijk Plaatselijk De Streng Maar dit ZWARE TAPIJT uit een bekende merkenkollektie op zware foamrug, 400 cm breed, KOST GEWOON BR p.m. Beverwijk (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK De Gemeenschapsraad bereidt zich voor op de ver huizing naar de nieuwe ruimte in de in aanbouw zijnde Jansheeren en men trekt een parallel: „Aanbouw, verandering, verwachting, teleurstellingen en zichtbare vooruitgang, kenmerkend voor de nieuwbouw, maar ook voor de Gemeenschapsraad Heemskerk”. Luchtfoto’s met wijduitlopende pijpen, o.a. WONINGINRICHTING Wij zijn SUNFLEX-DEALER Velsen-Noord Heemskerk In en om Haarlem o ZOMERHUIZEN IN GAREEL 7 (Van een onzer verslaggevers) houder Schipperus zich wel bewust. Huijgens- 19 en 21.15 Huijgens- ADVERTENTIE Seth Gaalkema met „Elf onic ADVERTENTIE Als een blijvend vraagstuk wordt in het jaarverslag dat van de structuur en de communicatie genoemd. Een kleine studiegroep houdt zich speciaal met deze zaken bezig.; zomerhuisjes in Wijk aan Zee en het kamerverhuurbedrijf Westerduin, kwa men in de vergadering niet ter sprake. Plaatselijk heeft ook het bejaarden- werk veel aandacht gekregen. Een coör dinatie van al het werk voor de bejaar den lijkt de Gemeenschapsraad gewenst en die zal stellig gerealiseerd kunnen wonden als de beroepskracht voor het Dienstencentrum kan worden benoemd. Als een dergelijk gezinnetje besloot uit het zomerhuisje te stappen, stond een maand later, een volgend echtpaartje op de stoep van die verhuurder. Zo bleef de cirkel steeds gesloten. Daar besloot ik een einde aan te maken” zegt wethouder Schipperus, die zich bewust is dat de maatregel een impopulaire is. „Overal elders in het land, waar zo merhuizen in een gemeente voorkomen, hanteert men de verordening woonruim- tewet 1947 of in het andere geval de verordening seizoenzomerverblijven. principe vanaf 1 juni, maar zal door ons In de loop van 1972 werd door de Gemeenschapsraad en de BSCR een ont- werp-sociale kaart opgesteld van de wij- en de ge- D IVERSEN Breesaperhof, Velsen-Noprd. Kermis. Na after ir. D. talrijk oprich voord worde ,.De E beeld verscl de fir Wei gebou schap worde Velsei tegen: gemee op ta: meer te” bl pe v< stemd Toe reikt, Thun grond 1970 huize: gerea den De het f de o] hoog, dank stanti verle de p waar en o hoop „De trum, vooral met betrekking tot de ver bindingslijnen tussen het centrum en de gemeenschap Heemskerk. BIOSCOPEN. City Theater. Vrijdag 20.00 uur en zaterdag 19.00 en 21.15 uur: „Au pair girls”. Stadsschouwburg. Zaterdag 20.00 uur: ,.A- men Broeder, Amen”. Pen-Jeugdcentrum. Vrijdag 20.00 uur: Slap sticks. MUZIEK Noordelijk Koetshuis Beeckestijn, Velsen- Zuid. Vrijdag 20.00 uur: concert door Noord- hollands Blaaskwintet. Pen-Jeugdcentrum; 20.00 uur vrijdag disco-ag theek. zaterdag 20.00 uur: Kayak’’. WIJK AAN ZEE Met de gewijzigde verordening van de woonruimtewet 1947 in de hand gaat wethouder P. J. Schipperus de excessen in Wijk aan Zee, die zich voor doen bjj de verhuur van een seizoenzomerverbiyf (zomerhuisje) te lijf. Beverwijk heeft zich in het verleden om deze zaak nooit zo druk gemaakt, maar toen wethouder Schipperus in zjjn functie als wethouder van volkshuisvesting meermalen werd ge confronteerd met het schrijnend leed, dat permanente bewoning van zomerhuisjes teweegbracht, ging bjj hem het rode lichtje branden. Naast de normale correspondentie en boekhoudkundige administratie behoort steeds meer de verzorging van voorlich tingsmateriaal tot de bureau-bezigheden. Dat vraagt veel initiatief, creativiteit en zorguldigheid. In 1972 is een aantal informatiebulle tins verzorgd, werd een nieuwe Wegwij zer voor Heemskerk op staipel gezet en kreeg het bureau het mededelingenblad voor de bejaarden te verzorgen. Voorts werd de nota „gestructureerde inspraak” samengesteld. Aan de raad werd daarnaast informatiemateriaal toe gestuurd over participatiemogelijkheden, hoorzittingen en andere zaken en be grippen die te maken hebben met het betrekken van de bevolking bij het be- leidsdenken en -uitvoeren in Heemskerk. „Vooral het aspect van de verstaan baarheid van de gehanteerde begrippen is een zaak die van alle betrokkenen voortdurende aandacht vraagt”, zo meldt het jaarverslag. VRIJDAG 18 MEI Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a: 19-21 u. ZATERDAG 19 MEI Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a. 10-12.30 u. De sectie sport heeft in 1972 volgens het ontwikkelde model gefunktioneerd. Het vergaderrooster is stipt gevolgd, ook dat van de contacten met de raadscom missie voor sport en recreatie. Beide overlegstructuren blijken efficiënt en prettig te werken. In één van de eerste vergaderingen met de raadscommissie werd geconstateerd, dat de recreatie pro- De Kerst-inn werd als initiatief met enthousiasme door allerlei groepen ge dragen, in het bijzonder door de Jonge renkerk, de Kritische Gemeente IJmond, Donkey Shot en de Alpha-sociëteoit. Hierover schrijft men nu in het jaarver slag: „Ondanks de doelstelling (een an dere en meer gemeenschappelijke vorm van kerstvieren, waarbij de mensen niet verloren lopeo) bleken de motivaties en verwachtingen, ook van de direote me dewerkers nogal eens uiteen te lopen. Het resultaat (er kwamen enige honder den mensen, maar duidelijk een andere groep dan menigeen verwachtte) bleek bijzonder leerzaam. VRIJDAG 18 MEI Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. ZATERDAG 19 MEI Hulpdienst Help een handje. Van maandag tot en met zaterdag van 8 tot 10 uur: Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Animal Farm, Willem Alexander- plantsoen. Geopend op zaterdag en zon dag van 10.30 tot 17.30 uur. Easy, Populierenlaan. Geopend voor hulpverlening van 10-14 uur. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Wethouder Schipperus: „Niet alle zo merhuisjes in de badplaats staan bij ons geregistreerd. Controle met bijvoorbeeld luchtfoto’s, is bijzonder gemakkeiijk en zal door ons in de nabije toekomst wel op die manier worden verricht. Sommige huisjes voldoen in de verste verte niet aan de eisen, die men aan een zomerhuis kan stellen: verwarming, ventilatie, af metingen van de slaapkamers, woon ruimte, keuken, en ga zo maar door. Ik heb ze hier gehad: jonge gezinnetjes, die huilend hun ellende op tafel gooiden. De veihuurder wil natuurlijk Zijn huisje met ingang van het zomerseizoen aan In 1972 is ook getracht om middels een bestuurlijke regionale werkgroep een begin te maken met een interge meentelijke inventarisatie en zo moge lijk coördinatie van aktiviteiten op het gebied van de permanente educatie. De materie bleek echter zo complex en vaak zo slecht definieerbaar, dat het overleg moest worden opgeschort. Wel hebben de gedachtenwisselingen materi aal opgeleverd voor een grondige oriën tatie op het grensterrein van cultuur vorming en educatie op plaatselijk ni veau. De Gemeenschapsraad is daar in middels mee begonnen, maar „vast staat, dat juist op dit gebied zo snel als mogelijk is een regionale opzet dient te ontstaan”, aldus het jaarverslag van de Heemskerkse Gemeenschapsraad, dat be sproken wordt tijdens de op dinsdag 29 mei te houden openbare jaarvergadering. Binnen de regionale stuurgroep „Soci ale dienstverlening” kreeg vooral het bejaiardenopnamebeleid aandacht. Inmid dels is in Heemskerk op initiatief van wethouder mr. dtrs. H. G. van Beek door de Gemeenschapsraad een voorberei dingscommissie bijeen geroepen, die het opnamebeleid binnen de gemeente zal bestuderen en met een voorstel zal ko men, waarbij de richtlijnen uit de regio nale besprekingen worden aangehouden. Bij de uitwerking van de regionale visie op de problematiek van alleen staanden en gehandicapten zal door de Gemeenschapsraad een beraad op plaat selijk niveau worden bevorderd. Enkele contacten zijn in dit verband reeds ge legd. De zomerhuisjes in de gemeente Bever wijk vallen nu ook onder de woon ruimtewet 1947. Dat dat heel wat moei lijkheden met zich zal brengen, is wet- Binnen het kader voorlichting en in formatie viel ook „De Streng”, een uit- gaive van gemeente en Gemeenschaps raad. „In een aantal gesprekken kwam naar voren, dat het ook onder een nieuwe formule moeilijk zou zijn de tweeslachtigheid van de uitgave te om zeilen”. Begin 1972 liet het college van b. en w. weten, dat het om budgetaire redenen afzag van verdere medewerking aan deze uitgave en het bestuur van de Gemeenschapsraad betreurt in het jaar verslag, „dat een opzettelijk informatie- medium nu geheel ontbreekt”. Bijzonder aandacht kreeg het sociaal- cultureel werk in het woonwagencen- ken Oosterwijk, Meerestein, Zuidbroek en Zwaansmeer. De hierin naar voren gebrachte wenselijkheden waren bedoeld als discussiemateriaal. Op die wijze zou het wijkoverleg, dat in het verleden is blijven steken, een nieuw vertrekpunt kunnen vinden. In een drietal bijeen komsten is met verschillende represen tanten uit de wijken gesproken en het resultaat is geweest, dat de verschillende onderdelen van het voorlopig rapport door een inmiddels gevormde werkgroep zullen worden getoetst aan de meningen van de bewoners. De begeleiding van dit werk zal gebeuren vanuit het buurtcen trum „De Lichtboei” en de BSCR. Ook het kamerverhuurbedrijf „Wes terduin” van de heer Wit uit Overveen valt nu onder de woonruimtewet 1947. „Daar ben ik erg blij om. Als een bewoner meent, dat hij te hoge huur prijzen voor zijn kamers vraagt, kan men naar de huuradviescommissie stap pen en de moeilijkheid voorleggen, zo meent wethouder Schipperus. TONEEL. Petrazaal, Spaarnestraat, IJmuiden. 14.30 uur: „Boeven en madeliefjes’’ door Voetlicht. Stadsschouwburg vrijdag 20.00 uur: „Hooi koorts" door Advehdo. BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat). IS 21.15 u.: „De twee vechtjassen van Trinity”, 19.45 u.: „Tora Tora Tora” 23.30 u.: „De maagd en de stier”. Luxor Theater (Breestraat). 19 en 21.15 u.: „De Doberman bende”. SPORT Sporthal (Van Loenenlaan). 19-24 u. voorron de voor zaalvoetbalkampioenschap van Bever wijk. Van het bestuur werd in 1972, volgens het pas verschenen jaarverslag veel stu die gevergd. De informatiemarkt over opbouw- en welzijnswerk is goed voor zien en het bleek nodig een deel van de bestuurstijd te steken in het op de hoogte blijven van de ontwikkelingen op dit gebied. Het rendement is een zeer nauwe samenwerking tussen bestuur en staf geweest. De raad Beverwijk maakte er zich vorige week donderdagavond, toen het voorstel de woonruimtewet op bepaalde punten te wijzigen met een Jantje van Leiden af, althans het probleem van de Het criterium, dat door hem wordt gehanteerd is: in Wijk aan Zee worden zomerhuisjes voor permanente bewoning verhuurd, terwijl de huisjes er absoluut, niet geschikt voor zijn. Hij ontzegt de bewoners van Wijk aan Zee niet het recht een zomerhuisje te exploiteren. „Het zal alleen via regels moeten gebeuren.” Welk huisje niet aan de minimum eisen voldoet zal absoluut niet meer als zodanig gebruikt mogen worden. „Ik begrijp niet, dat Beverwijk in het verleden deze zaak heeft laten zitten. Wij doen niets meer dan elders en wat de bouwverordening ons voor schrijft. Waarom wilde de voormalige wethouder, de heer Gerritse er nooit aan. Omdat hij in Wijk aan Zee woonde, en het een impopulaire maatregel is? Ik weet het niet”. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. De gereformeerde sy node heeft gisteren een deputaatschap ingesteld voor bezinning op theologische waarden en kerkelijke gevolgen van nieuwe theologische inzichten binnen de gereformeerde kerken. Het deputaatschap moet geen vrijblij vend praatcollege zijn, maar mag ook geen tuchtcollege worden, vond de syno de. Sommige leden wilden theologen „verplichten”, later door de voormalige Haarlemse predikant dr. B. Wentsel indiener van een motie van deze strek king afgezwakt tot „dringend verzoe ken”, hun nieuwe inzichten aan het deputaatschap ter beoordeling voor te leggen. Een meerderheid van de synode wees dit af, omdat zij een soort „inquisi tie” vreesde. Het is de bedoeling de betrokken theo logen de gelegenheid te bieden hun inzichten in overleg met het deputaat schap te toetsen aan het kerkelijk belij den. De synode vergaderde gisteren voor het laatst in de Verlosserkerk. De vol gende zitting is 15 en 16 juni in Utrecht, femen met de hervormde synode. blematiek niet de aandacht kreeg, die gewenst was. Staande de vergadering werd een speciale werkgroep recreatie ingesteld, die is begonnen met een in ventarisatie van recreatie-objecten. Van uit de raadscommissie werd zij tevens belast met een onderzoek naar mogelijke recreatieve voorzieningen in het sport complex Assumburg en de Heemskerkse inbreng voor een planning op langere termijn voor het gebruik van het Alk- maardermeer. In haar korte bestaan is de werkgroep al tot de conclusie geko men, dat haar werkwijze een andere dient te zijn dan die van de sectie sport. Heeft namelijk deze laatste een onmid- dellijk te mobiliseren achterland, dit achterland ontbreekt vrijwel geheel bij recreatieprojecten. Per project moet men zich eerst een kring van betrokkenen verwerven. badgasten verhuren. Jonge gezinnen mochten er wel in blijven wonen, als ze de huur, zoals die in het zomerseizoen wordt gehanteerd, wilden betalen. Laten we maar niet spreken over het feit of ze dat bedrag per week wel op konden brengen. TENTOONSTELLINGEN. Museum Beeckestijn, Beeckestijn, Velsen- Zuid, Oude stijlkamers. Dagelijks (Behalve maandag) van 14-17 uur. Felison, Noordelijk Koetshuis Beeckestijn. Landschappen van Paul Versteeg. 14-17 uur. Galerie ’t Hart Koningin Wilhelminakade, IJmuiden, Robert Smit exposeert elke dag grafisch werk van 10-18 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens. Bezichtiging te lefonische afspraak (telefoon 02510-94159 of 01022). Archeologische bodemvondsten en „In en om de Breesaap”. Pieter Vermeulen Museum, Cultureel Cen trum, Moerbergplantsoen 22, IJmuiden, Van maandag tot en met vrijdag 10-12 uur en 14- 16.30 uur. Stadhuis Velsen, Plein 1945, IJmuiden. Van maandag tot en met vrijdag te bezichtigen (10-12 uur). (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. De afdeling IJmuiden- Velsen van het Nederlandse Rode Kruis, zal op zaterdag 26 mei de vertegenwoor digende ploegen van een aantal Rode Kruis colonnes uit Noord-Holland ont vangen. In hef Hervormd Jeugdgebouw aan de Rembrandtlaan zullen dan de provinciale wedstrijden van het Rode Kruis plaatsvinden, waarvan de winnen de ploeg zal worden afgevaardigd nar de landelijke wedstrijden. Tijdens deze wedstrijden, die om 11.00 uur beginnen, kunnen de toeschouwers een indrink krijgen van de kennis en paraatheid van de betreffende colonnes en over de aard van de taken van de colonnes. Na afloop, om ongeveer 14.00 uur. zal de Provinciaal Commandant Rode Kruis Korps Noord-Holland, dr. J. Oosterbaan, een nabeschouwing houden. Tevens zul len dan de prijzen worden regtiutiek len dan de prijzen worden uitgereikt aan de winnende ploeg en aan de beste ploegcommandant. VRIJDAG 18 MEI Donkey Shot, A. Verherentstraat. 20 u. discotheek. Progress-sociëteit, Const. straat. Geopend vanaf 20 u. ZATERDAG 19 MEI Lichtboei, Maasstraat 14 u. jeugdfilm. Dam, Ruijsdaelstraat. 20 u. Club Cer vantes. Donkey Shot, A. Verherentstraat. 20 u. Smile. Progress-sociëteit, Const. straat. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkweg 45 en Ruijsdaelstraat 7: 10-12.30 u. huisjes is niet meer toegestaan. Ook in Wijk aan Zee geldt deze maatregel in principe vanaf 1 juni,maar zal door ons via de weg van behoorlijk bestuur wor den uitgevoerd.” Een succes voor de sectie sport werd de opzet van een sportkeuring. Begin april is het sportkeuringscentrum Heemskerk met haar werkzaamheden begonnen en het funktioneert uitstekend, mede door de bijzondere medewerking van staf en directie van het St. Jozefzie- kenhuis. 14 19 Van de gecentraliseerde leden- contributieadministratie wordt door verenigingen nauwelijks gebruik maakt. Het jaarverslag vermeldt voorts onder meer de aktiviteiten van de werkgroep festiviteiten, de sectie begroeting, de werkgroep Assumburgavonden, de werk groep tentoonstellingen, de werkgroep muziek, de sectie buurt- en clubhuis- werk. Pogingen, in 1971 ondernomen om tot een plaatselijke jeugdraad te komen, resulteerden in de instelling van een plaatselijk® raadscommissie voor jeugd zaken, aangevuld met enige deskundigen. VRIJDAG 18 MEI Openbare bibliotheek. Wijkerstraat- weg: 19-21.30 u. ZATERDAG 19 MEI Openbare bibliotheek. Wijkerstraat- weg: 10-12.30 u. VRIJDAG 18 MEI. Velserbad, Briniostraat, IJmuiden. Ge mengd zwemmen van 19.30-21 uur. Zwemver. IJRB. 18-19.30 uur en 21-22.30 uur. Openluchtzwembad De Heerenduinen, Heerenduinweg, IJmuiden. Geopend van af 10.00 uur 's morgens. Openbare Bibliotheek Velsen. Centrale vestiging Plein 1945, IJmuiden. 19-2130 u. filiaal Wüsteiaan 79, Santpoort Noord, 19.00-21.30 u.; filiaal Wijker- straatweg 177, Velsen-Noord, 19.00-21.30 u. Christelijk Mannenkoor IJmuiden 19.45 u., repetitie in gebouw Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen 22, IJmui den. Damclub Sportief; 20.00 u. clubavond, in Patronaatsgebouw Willemsbeekweg, IJmuiden. ZATERDAG 19 MEI. Velserbad, gemengd zwemmen van: 6.30-8 u.; 9-11.45 u. 12.15-13.10 u.; 14- 15.30 u.; 19.30-20.40 uur. Zwemver. VZV 20.45-22 uur. Openluchtzwembad, De Heerenduinen. Geopend vanaf 10 uur ’s morgens. Openbare Bibliotheek Velsen, Centrale vestiging Centrale jeugd- en tiener bibli otheek en de filialen Santpoort Noord en Zeewijk zijn geopend van 10-12.30 uur. Wereldwinkel, IJmuider Marktplein 12-17. uur. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.). 15.30, 19 en 21.30 u.: „Cosa Nostra” 18 j. Vandaag en morgen 24 u.: .Noodlanding in de frontlinie”, 18 j. Zaterdag 13.30 u.: ..Wilde zwanen”, a.l. Frans Hals (Frans Halsplein). 19 en 21.15 u.: „Chato’s land”, 18 j. Vandaag en morgen 23.30 u.: „Gimme Shelter” 18 j. Lido (Houtplein). 14, 19 en 21.15 u.: „De ijzeren vuist” 18 j. Luxor (Gr. Houtstr.). 14 19 en 21.15 u.: „Turks fruit”, 18 j Roxy (Gr. Houtstr.). 19 en 21.30 u. tevens vandaag en morgen 24 u.: „Vroegrijpe meis jes” 18 j. Studio (Gr. Markt). 19 en 21.30 u.: „Caba ret”, 18 j. Zaterdag 14.15 u.: „Dik Trom in het circus”, a.l. Witte Bioscoop (Smedestr. 23). 23.30 u.: Adri- aan Ditvoorst met „Paranoia”. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62). Per manente tentoonstelling Hals’ meesterwerken en Haarlemse school van de 18 t.m, 19e eeuw. Prentenkabinet: wisselende tentoonstellingen van moderne werken uit eigen bezit. Geopend maandag t.m. zaterdag 10-17 uur. Zondag 13-17 uur. Extra-avondopenstelling van 20.30-22.30 u. t. m. 3 juni. Teylers Museum (Spaarne). Permanente ten toonstelling van schilderijen uit de 19e en 20e eeuw, tekeningen uit Hollandse, Franse en Italiaanse school, mineralen, kristallen, histo rische instrumenten fossielen enz. Geopend di. t.m. za. 10-16 u., Ie zondag van de maand 13-16 uur. Stichting Beeldende Kunst (Ged. Oude Gracht 121). Kunst in bruikleen met koopte- goed. In mei: keramiek van Jaap Domisse. Geopend dinsdag t.m. vrijdag 13-17 u. donder dagavond 20-22 uur. Kathedraal Basiliek St. Bavo (Leidsevaart). Hele maand mei tentoonstelling over de bouw van de kathedraal. Geopend 9.30-12 en 14-16.30 u. Tot 1 oktober de Schatkamer te bezichti gen van 10.30-12 en 14.30-16.30 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79). Per manente tentoonstelling van oude religieuze kunst. Geopend dinsdag t.m. zaterdag 10-12.30 u. en van 14-17 uur. Cruquiusmuseum (Ringvaart, H’stede). Geo pend maandag t.m. vrijdag 9-17 u. zaterdag 9- 12 u. zondag gesloten. De Preekstoel (ingang Gasthuispoort, Kleine Houtstraat). Tentoonstelling religieuze voor werpen. Geopend dinsdag donderdag en zater dag van 10-12.30 en 14-16.30 uur. Vleeshal, Vishal en Hoofdwacht (Gr. Markt). „Men sagh Haarlem Bestormen”. Ter gelegen heid van het beleg van Haarlem (1572-1573). Geopend van 10-17 u. zondag 13-17 uur. Galerie Kunst voor U (Warmoesstraat). Ten toonstelling Maria Beerepot met schilderijen, etsen, tekeningen en wandkleden. Geopend di. t.m. za. 9-18 u. ma. 13-18 u. t.m. 2 juni. Galerie El Lotus (Pieter Kiesstr. 33). Schil derijen van Tina Engelbart, plastieken van Jenny Duller en Jan van Tol, wandkleden van Jetske Nicolaas. Geopend di. wo. vrij. za. 12- 17 u., do. 16-21 u. t.m. 26 mei. Galerie Mare (Wolstr. 13). Nico Molenkamp, schilderijen en tekeningen. Nic. Jonk beel den, gouaches van Ans Wortel. Joop van den Broek, John Veerberk, Mare Jonk. Geopend ma. t.m. za. 10-17 u. zon. 14-18 u. t.m. 23 mei. Galerie Judasoog. (Westkolk Spaarndam). Schilderijen en aquarellen Léon Spierenburg. Plastieken en batikwerk Gerda Spierenburg. Sieraden, Anita Schultz. Aquarellen. Piet de Ridder Weefwerk. Jeanette Plas. Geopend: Alleen zat. 14-17 u. en zond. 10-17 uur. DIVERSEN Grote Markt: 15-19 uur: Kenaudag met os aan het spit, lamsvlees grillen en een biertje tappen. MUZIEK Concertgebouw (Lange Begijnstr.). 20.15 u.: Noordhollands Philharmonisch Orkest o.l.v. Eduard Flipse met Beethovencyclus 1973. Za terdag 20 u.: Concert Haarlems Christelijk Mannenkoor met verschillende koren. SPORT Dr. Prinsenhal (Maerelaan). 20 u. zaalvoet- baltoernooi om kampioenschap van Bever wijk. SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wilsonplein). Vandaag en morgen 20.15 u.: Seth Gaaikema met „Elf verdwazingen” Haarloheim (Smedestr. 23). Zaterdag 20.30 u.: Kabaret Loek Beumer. Toneelschuur (Smedestr. 23). 20.30 u.r Teja- terwerkgroep Toneelschuur met ,,De melk boer”. Zaterdag 20.30 u.: Tejaterwerkgroep Toneelschuur met „De heks”. WW - J

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 4