Voetballers van Telstar slaan Noord-Holland maakt ernst met eigen cultuurbeleid SPIJKER Vietnam-motie PPR W. LOS Zn /paarbank sport week goed figuur als softballer OVER GORDIJNEN gesproken modeschoenen PONSTYPISTES Aktiecentrum IJmond MEUBELMAKERS nul met pasvorm naar maat si «t Jeugdtennistoernooi bij mooi weer met succes verlopen PROVINCIALE STATEN OVER CULTUURNOTA den a) Ie Automobiel monteurs b) 2e Automobiel monteurs o) Doorsmeerder uue/t nederiand aagd SPANJAART HAARLEM De grootste keus bij de ARA specialist Programma Sportweek exclusief behang dat nergens anders te koop is voor elke voet een juiste pasvorm. Tientallen modieuze modellen. IrI I 19 7 3 MEI VRIJDAG 18 ■I Tennis (Van onze kunstredactie) GROTE HOUTSTRAAT 18 - HAARLEM uneel les NUTSSPAARBANK WEST NEDERLAND Er zijn ARA schoenen van f43.95 tot en met f79.95 HAARLEM Provinciale Staten van Noord-Holland vergaderen maandag over het cultuurbeleid voor de provincie. Dat gebeurt aan de hand van de cultuurnota, die de culturele raad Noord-Holland in ok tober vorig jaar publiceerde. Dat is een goed stuk werk, waarin een democratisch en bruikbaar uitgangs punt voor een beleid werd geformu leerd en enige concrete consequen ties daarvan werden geschetst. BAKKER’sj^BEHANG IJMUIDEN In het kader van de Velser sportweek, wordt er door de heren van Terrasvogels, de Pi- een halve competitie softbal ge- no’s en de voetballers van Telstar speeld. Men moet echter niet te licht denken over de softbalcapaci- teiten van de Telstar-mannen, want afgelopen dinsdag versloegen zij Terrasvogels met een klinkende 126 score- Gisteravond traden zij aan tegen de „konijnen”, want de naam Pi no is ontleend aan een ko nijn van een van de leden, maar on danks de versterking van Paul van Egmond en Leen van der Lugt kwa men beide partijen niet verder dan een verdeling van de punten. (Van onze sportmedewerker) BOOT SPECIALE AANBIEDING POLYESTER ’st;,.. o o Safe? Autosport. a ADVERTENTIE Vergelijkt u ze maar. Voor ons Hoofdkantoor vragen wij IJmuiden (Van een onzer verslaggeefsters) Hoofdkantoor, Jansstraat 19, Haarlem, Tel. 023-319270 B.V. Automobielbedrijven ADVERTENTIE vraagt voor spoedige indiensttreding Snelliusstraat 23-27, IJmuiden Telefoon 1 56 53 Krom houtstraat 56, Telefoon 1 71 50 Het jeugdtennistoernooi van Brederode en Heerenduinen verloopt goed, mede dankzij de goede weersomstandigheden Gisteren werden de halve finales ge speeld op de vinkenbaan, vandaag werd om twee uur gestart met de finale op het tennispark Brederode. Ook dames die deze taak gedurende minimaal twee weken per maand als parttime werk willen verrich ten bieden wij aantrekkelijk salaris gunstige sekundaire arbeidsvoorwaarden extra uitkering aan het eind van het jaar vakantietoeslag Worden 's avonds gesloten weer opnieuw bewonderd. Nieuwe gordijnen hangen zo mooi. r Zijn een lust voor het oog. Onze prachtige stoffen vallen magnifiek. De prijzen in uw smaak! SPECIALISTEN IN DEKORATIESTOFFEN SPAARDIENSTEN - GIRODIENSTEN - BANK DIENSTEN - REISDIENSTEN MERCEDES-BENZ en AUDI- dealer t. 4-kan.' ’lijke wu omg. Brl b.z.a. tj >te bosta voor Tel. 03 en aai Haarli een gar per ws groep vi sterhuis Enkele werpcijfers: Chris van Heyst 3 x 3 slag, 4x4 wijd, 3 honkslagen tegen. Dick Dortmun 4x3 slag, 5x4 wijd en 6 honkslagen tegen. Het werkgebied van de strekt zich thans uit van Vlieland tot Sassenheim met ruim 100 vestigingen. Men kan er terecht voor alle Maakt u eens een afspraak met of schrijft u aan onze afdeling Personeelszaken. De finale bij de jongere meisjes zal gaan tussen Mirjam Kapon en Annet Rozemeyer. periodieken in de provincie, het bevorde ren van regionale omroepen, het ontwik kelen van een provinciale toneelinstel- ling. voor het vervaardigen van hoog kwali tatief meubilair voor restaurants, zieken huizen, winkels enz. Wij bieden degenen die over een uit gelezen vakmanschap beschikken, zelf standig kunnen werken en niet ouder zijn dan 30 jaar, een verantwoordelijke en afwisselende funktie die al naar ge lang prestatie goed tot zeer goed wordt betaald. Ter informatie diene nog, dat wij tegen het einde van dit jaar naar onze nieuw bouw in Beverwijk zullen verhuizen. RAMVMMNI He soorten ompen en dman, Jij Industrie- 10504 et swoninf I ;erk) of J luur ƒ11 of koop» Hillegoul voorken Tel. 025» 928. Santpoort evattenM dieping: ne zolda inroerew -16262 (J :t leeiH om el van 1 iarlem.1 tien M ,em, !(J Soil. Zeeën» oonkania ir, binnti makelei eantoortij Brink 24-26, Beverwijk Tel. 02510-27341-26545 aangek in Purim nel. Gert. i Haarlem >-27421. 3-kam.fli jvend w .aal. Hui levr. één IJm. Ht bezw. Ti meelsvJ tantoor] t, Veld O)-940(d ■IchefJ napark] UitvwJ sollied asindusl Jud n, teil H31 tod Meubel en interieurbouw B.V. i.o. L. Hofstr. 1-5 - Tel. 023-327985 zoekt Enkele zeer goede Op het hoofdveld van Schoonenberg werd gisteravond een softbalwedstrijd gespeeld tussen de voetballers van Tel star en het herenteam van de Pino’s. pijt. Mail ;e 366 val '345 voor 3.35 nylon il 400 val 927 v<® f 539; 3.Ü groen 4# f 485 voor f 299; 5.35 irwol geel i 400 van -oor f 525; 369. Vos' riem. Tel. Sollicitaties worden gaarne ingewacht aan bovengenoemd adres, hetzij schriftelijk, hetzij mondeling na afspraak. Noord Holland doet altijd al via subsi dies aan culturele voorzieningen, maar een visie, van waaruit dat gebeurt, ont brak. Het bestuur (Gedeputeerde Staten) wilde daarin verandering brengen. De Culturele Raad stelde onder aanvoering van directeur Henk Schaafsma en met veel inbreng van onderaf de nota samen. Gedeputeerde Staten blijken het met de uitgangspunten geheel eens te zijn. Al leen bij de uitwerking blijkt, dat GS zich niet op glad ijs wagen. Van enige behoefte om wat zelfstandiger op te treden tegenover het Rijk geven zij beslist geen blijk. In tegenstelling tot wat de cultuurno ta aanbeveelt houden Gedeputeerde Sta ten zich verre van het subsidiëren van cultuur via het onderwijs. Dat is een Uit de zes wedstrijden van gisteren hebben zich de volgende deelnemers ge plaatst: Peter Dodeman, bij die oudere groep jongens, door in twee sets te winnen van Frank Duin. De jongere groep jongens wordt een familie-aange- legenheid. De als eerste geplaatste Dirk Wiersma komt uit tegen zijn broer Piet Hein Wiersma. Bij de meisjes wist Mie- ke Groen met 6-2 en 6-4 van Hannie Baays te winnen en E. de Jager plaatste zich door met twee keer 6-2 Ine Roze meyer te verslaan. VRIJDAGAVOND: 19 uur: Nachtpierenrit. Organisatie de Rijmonders. 19 uur: Gijzenveltplantsoen Hand- baldemonstraties Full Speed. 19 uur Sportpark Zeewijk: Softbal: De Pino’sTerrasvogels (heren). ZATERDAG 19 MEI 1973 9- 12.30 uur Sportpark De Elta: Voet bal: kampioenschap van Velsen A - Junioren. 9.30-12.30 uur Sportpark Waterloo: Voetbal: Kampioenschap van Velsen A - ingwtl Junioren. orivé 14-17.30 uur Sportpark de Elta: Voet- J bal: Kampioenschap van Velsen senio- 4 ren. i 13.30-17.30 uur Sportpark Waterloo: 1 Voetbal: Kampioenschap van Velsen seni- 4 oren. 10- 16 uur Sporthal Zeewijk: Gymnas- I tiek: Jeugdvaardigheidsproeven plaatse- I lijke ver. i 11 uur hoofdveld Schoonenberg: Kaat- «I sen. I 18.30 uur Sporthal Zeewijk: Zaalvoet- 'I baltoernooi met deelname van IJmond 1 ’73, Club T2, Santhaesen, Schaaper, Yo- J ky D.G.S., Lootsma. volgens werd er gepraat over de proble men rond de gemeenteraadsverkiezingen, onder andere over het aangaan van lijstbindingen. De eerste en tweede inning werden door beide ploegen gebruikt om elkaar eens wat af te tasten, pas in de derde inning kwam er serieuze actie. Met we derom Dick Dormund op de plaat, kwam Chris van Heyst, pitcher van Pino’s aan slag. Hij sloeg met een ge weldige drie-honkslag Jan Dammers en Hennie van de Aar binnen. Na honkslagen van Kluyskens en An dré zag het er goed uit voor Telstar, maar omdat beiden te snel het honk loslieten, gaf de scheidsrechter twee nul len. De vierde inning was zeer snel voor bij, door een paar uitstekende vangbal- len van Fred André en omdat Pino’s pitchel Chris van Heyst gisteravond heel goed op dreef was. Ook in de vijfde inning werd er niet gescoord, wel was er een hevig protest van Telstar, omdat Bloem volgens de scheidsrechter een slagbeweging had gemaakt en daardoor drie slag verkreeg. flat Sar.:- evr. een- n. Velsen Europa’s grootste stalenboek. Gen. Cronjëstraat 135, tele- foon023-255432, Herensingel 5 e Hoek Amsterdamstraat, tele- foon 023-322377 lamelpar- aala, mis- :1. BTW). Nederland s doe-het- intensieve euzemate- liggen op vrijdags luraan de i, Cruqui- aarket is op twee 3 meter ellen zijn rij geto- i messin: jenvoudiê :a Parket fleur j root ij Fa. I Juizeri 02508-32 - 1ste i ieskaps lenstr. 66514, ijk rele nil Kortl werken) ginnen I 1. HetJ srk 3 8-50 I n arbél De tekst van deze motie luidt: „Erkentelijk voor de steun, die de PPR tot nu toe reeds op verschillende manieren heeft gegeven aan de Brede Vietnam Beweging; begaan met het af schuwelijk lot van de circa 200.000 poli tieke gevangenen van het regime-Thieu in Zuid-Vietnam; verontwaardigd over de behandeling van deze gevangenen; verzoekt het aktiecentrum PPR-IJmond aan het hoofdbestuur 1 ruime aandacht aan deze kwestie te schenken in de Radikalenkrant en nodigt de Tweede Kamerfraktie van de PPR uit protesten bij de Zuid-Vietnamese regering inzake voornoemde behandeling van gevange nen te bewerkstelligen, bij voorbeeld door middel van het indienen van een mo ie in de Tweede Kamer”. Tijdei.s de vergadering van het aktie centrum spraken de heren P. C. Dijk man Dulkes, Beverwijks raadslid en de voorzitter van de PPR-fraktie in de Provinciale Staten van Noord-Holland Jac. Zuurbier over de aktiviteiten van de PPR in regionaal verband. Ver- afm. 12 I i 125 cm- I im M,® I riem. Tel I Vanavond, maar dan op het softball- terrein in Zeewijk, wordt de laatste wedstrijd van deze halve competitie ge speeld. De Pino’s komen dan uit tegen Terrasvogels en zullen dan moeten pro beren om door een hoge score de eerste plaats van dit mini-toernooi voor zich op te eisen. rijkszaak, zeggen ze. Evenmin willen ze de huidige financiële verhouding tussen rijk, provincie en gemeente verstoren door op eigen houtje te gaan subsidiëren waar de andere twee overheden het laten afweten. Als ze het niet gloeiend eens zijn dan wel een beetje oneens met de visie van de culturele raad, dan geven GS geen enkel standpunt en ex cuseren zich met de opmerking dat ze zich willen beperken tot de hoofdlijnen. De cultuurnota stelt dat het eerste doel van een provinciaal cultuurbeleid is: het nemen van (mede-) verantwoor delijkheid voor voorzieningen, zodanig gespreid, dat ze in de praktijk voor iedere Noordhollander toegankelijk zijn Dit houdt in dat de provincie of samen werkende gemeenten regionale culturele voorzieningen moeten stimuleren, waar deze ontbreken of onvoldoende zijn. Ge deputeerde Staten zijn het hiermee eens. Dat zijn ze ook met de plaatsen die de culturele raad aanmerkt als regionale cultuurcentra. Vaak zijn die plaatsen dat al. Het zijn: Den Helder (subcentra Schagen, Wieringen, Texel); Alkmaar (subcentra Bergen en De Rijp); Hoorn (subcentrum Enkhuizen); Zaandam (sub- centrum Guisveld); Purmerend (subcen trum Monnickendam); IJmond (subcen trum Castricum); Haarlem (subcentrum Hoofddorp); Hilversum (subcentra Bus sum, Laren); Amsterdam (subcentra Amstelveen en Uithoorn). Deze centra en subcentra moeten heb ben: accommodatie voor beroepstoneel, muziekuitvoeringen. openbare biblio theek en creativiteitscentrum (samer educatieve centra), muziekschool, accom modatie voor vormings- en ontwikke lingswerk, museum- en expositieruimte een voor het publiek toegankelijk ar chief. GS stellen dat een en ander eisen stelt op het terrein van de planologie en de financiën Bovendien betekent het taken voor de besturen van toekomstige gewesten. Verschillende van voornoemde voorzieningen zijn al tot stand gekomen met steun van de provincie. GS voelen voor een cultuur-investe- ringsfonds, niet voor een fonds speciaal voor creativiteitscentra. In een aanloop periode willen GS zo’n centrum wel steunen, maar hopen op medefinancie ring van het Rijk. Ze staan huiverig tegenover het subsidiëren van projecten in het onderwijs, tenzij ze een niet- schools karakter hebben. De culturele raad onperde het idee om het Noordhollands Philharmonisch Orkest te ontwikkelen tot ’n provinciaal muziek centrum met een veel ruimere taak. GS stemmen daar wel mee in, maar menen dat een dergelijk provinciaal muziekcen trum de vrucht moet zijn van een verantwoorde op dit doel gerichte ont wikkeling vanuit de instituten als buiten het concertgebouw bestaande orkesten, muziekscholen en andere muziekinstel lingen. GS willen liever geen avantgardisti- sche en experimentele groepen subsidië ren. „Een soepeler en royaler beleid van het rijk”, vinden ze beter. De culturele raad bepleit dat de bibliotheken gratis moeten zijn. GS staan er aarzelend tegen over. Ook in de cultuurcommissie van Provinciale Staten heerst hierover ver deeldheid, hoewel een zeer grote meer derheid (7 tegen 3) voor afschaffing van het leesgeld is. GS geven geen standpunt over belang rijke aanbevelingen van de culturele raad als het steunen van onafhankelijke 1 BEVERWIJK. Het aktiecentrum van de Politieke Partij Radikalen in Heemskerk, Beverwijk, Wijk aan Zee en Velsen-Noord heeft tijdens de laatste vergadering in het buurthuis „De Zand- kraai” in Heemskerk een motie aangeno men, die ter kennis zal worden gebracht van het hoofdbestuur van de PPR en de Tweede Kamer-fraktie van deze party. Drie vangballen maakte in de zesde inning een snel einde aan de slagbeurt van de Pino’s. Toen Dick Dortmund de inuppel beetpakte hadden André en Glas zich reeds op het tweede en derde honk genesteld. Fred André wist met een volleerde sliding het eerste punt binnen te slepen. De Pino’s dachten het in de laatste inning wel te consolideren, het geen ook aardig lukte, want door een uitstekend dubbelspel waren zowel van Egmond als van der Aar uit. Gastspeler bij Telstar Frits Dijkman wist echter op het nippertje de verlenging voor Telstar, na een doorgeschoten bal, veilig te stel len. In de achtste inning nog een grandi oze safe van Pino Piet Douma op de keiharde slag van Fred André, echter beide partijen kwamen niet meer aan scoren toe. Hierna staakte die scheids rechter wegen de invallende duisternis de wedstrijd. Sollicitaties schriftelijk of telefonisch aan bovenstaand adres. een Kennemerlaan 140 Strengholtstraat 6 met peddles 2 jaar garantie f 325,— f Een pracht boot voor weinig geld en géén onderhoud. U kunt er mee toeren, makkelijk meenemen op de imperiaal van uw auto. Het ledig gewicht is slechts 25 kilo. Deze polyesterboot is ook heel geschikt voor een 4 pk buitenboord motor. Het ideaal voor visbootje. .0 x o 0 O

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 7