Hercules was moeilijke tegenstander ROOD EN WIT VERDEDIGDE TOPPOSITIE MET SUCCES HCC maakte fout van vorige week tegen Quick weer goed Cruquius-beker ging naar Zaandammers naar eerste klasse Stormvogels ZFC-Blauw Wit trok 8000 toeschouwers Attilla won gemakkelijk VEW opnieuw het sterkst Eerste plaatsen Kwiek en VIDO 2e plaats Spaarnwoude 2,60 V i t i WH SM* n en "</7 PI EERSTE LIBRETITEL HANS VULTINK Handbaltoemooi 19 MAANDAG 21 MEI 1973 (Van onze cricketmedewerker) tst Vechtend <U> n: 10 stuks HAARLEM. De vreugde bij Rood en Wit kende geen grenzen toen het laatste wicket van Hercules op een totaal van 106 omver gegooid werd, waardoor uit een schijnbaar hopeloze situatie toch nog de derde achtereenvolgende overwinning behaald werd. In tegenstelling tot alle publikaties over het Utrechtse „vechtcricket” bleek dat Hercules helemaal geen vechtcricket speelt, maar wat oude trucjes gebruikt, om de batsmen te imponeren. Bijvoorbeeld door dicht in te staan en hard te schreeuwen. Barend Stel is helemaal geen supersnelle bowler maar een gewone snelle bowler en het fielden van Hercules is helemaal niet overweldigend, maar gewoon goed. Hercules is een hardwerkend cricketploegje dat in feite drijft op 3 spelers, t.w. de bowlers Barend Stel en Ray Ambler en de batsman John Bell. Wijkhuizen, die als aanvoerder van Rood en Wit weer mees terlijk zijn kennis van het spel benutte, wist ook dat Hercules niet graag eerst ging fielden, dus stuurde hij de Utrechters het veld in toen hij de toss gewonnen had. II B ng ie Tuininga voor Rood en Wit aan bat op het bowlen van Stel. Wicketkeeper is Cleton. (Van onze cricketmedewerker) ”1 |ie Nobels behouden voor ere-klasse is£ •ssilili ‘.nashari!' ADVERTENTIE (Van een medewerker) ils o I, nam 1 (Van een medewerker) i. (Van onze handbalmedewerker) 10 8 8 6 5 4 1 25.43 28.00 25.91 25.24 19.96 16.56 16.72 177 187 135 121 105 103 108 5 itie lis '8, 3 HAARLEM. Rood en Wit heeft ook zijn derde competitiewedstrijd in een overwinning omgezet en behield daar door zijn leiderspositie in de hoofdklasse cricket. Hercules heeft de bewoners van de Spanjaardslaan echter het vuur aan de schenen gelegd. Voor een verrassing zorgde HCC II, dat Quick uitgooide voor slechts 40 runs. De Hagenaars, die zelf een totaal van 169 bijeen hadden ge bracht, behaalden aldus een royale zege. Ook het eerste van HCC haalde na een eenzijdige wedstrijd tegen VRA de volle buit binnen. VOC had geen moeite met HBS, dat met een verschil van 7 wickets tegen de Rotterdammers ten onder ging. Het vorige week tegen Rood en Wit zo zwak gestarte HHC II tapte nu tegen ven staan. Maar hij moet zonodig Wijk huizen driemaal achter elkaar voor vier slaan en daar bowlt Wijkhuizen nu net iets te goed voor.” Overigens vond Stel het geen hoogstaande cricketmatch, maar wel leuk voor het publiek. „Ja, zo spelen wij nu altijd, al vijf jaar lang. Wij hebben in al deze tijd slechts een keer een draw gespeeld. Ik geloof toch dat wij het in de hoofdklasse, met dit cricket, wel kunnen redden, als wij maar iets beter gaan batten, onze aanval is goed genoeg.” Bowlingcijfers Rood en Wit: Onstein 4-28, Peter Goosens 2-22, Wijkhuizen 3-22 en Luining 1-9. stadgenoot Quick uit een geheel ander vaatje. Van Arkel was weer ouderwets op dreef en werd met 44 uitstekende runs topscorer. Ook de Lanoy Meyer (28) en Kooistra (23) zorgden voor goede produkties, zodat uiteindelijk een totaal van 169 runs kon worden bereikt. Aan Burki had het in de aanval der „Haan tjes” niet gelegen. Hij had de fraaie cijfers 7 voor 49. Quick werd daarna zonder dralen van de mat geveegd. De battingside faalde volkomen op het bow len van Keilholz, die 6 wickets verover de ten koste van slechts 17 runs en daardoor een belangrijk aandeel had in deze niet verwachte zeer royale over winning. HEEMSTEDE Het beslissingsduel tussen ZFC en Blauw Wit met als inzet het kampioenschap van de tweede klasse B van West I en promotie naar de eerste klasse, waarvoor zondagmiddag in het Heemsteedse sportpark met 8.000 toe schouwers zeer veel belangstelling be stond werd na spannende strijd pas in de verlenging met een score van 1-0 door ZFC gewonnen. Invaller Lodder scoorde het belangrijke doelpunt. doelpunt voor ZFC. Vink had zich han dig vrij gespeeld en bood aan invaller Lodder een opgelegde scoringskans: 1-0. Blauw Wit protesteerde nog wel voor buitenspel, maar de scheidsrechter bleek niet te vermurwen en wees naar het midden. HAARLEM Onder ideale weers omstandigheden heeft de handbal afde ling van de vereniging KIC op de terrei nen in Velsen-Noord zijn inmiddels tra ditioneel geworden 7-handbal toernooi verspeeld. De Zaandammers kwamen aanvallend uit de startblokken en schoten van Groot en Zirsky bezorgden de hoofdste delijke doelman Tan veel moeite. ZFC bleef over het algemeen het meest in de aanval, maar de achterhoede van Blauw Wit met aanvoerder Zwantzinger aan het hoofd wist het steeds weer te klaren. Blauw Wit kreeg allengs wat meer greep op het middenveld. In de slotfase van de strijd kwamen de Amsterdam mers sterk opzetten het hoge tempo van voor rust brak de Zaandammers blijkbaar op en slechts met veel moeite bleef de achterhoede van ZFC overeind. Het was en bleef dubbel- blank. Er moest verlengd worden en daarbij viel in de zevende minuut van de tweede verlenging het winnende Ook Bloemendaal kwam in zijn twee de wedstrijd tegen Kampong tot winst. Kampong, dat over een aantal oud- hoofdklassespelers kan beschikken zoals Hageman, Van Staay en Ben Trijzelaar, moest eerst batten en kwam toch nog tot een totaal van 130 runs, nadat op 37 reeds zes wickets verloren waren en de situatie hopeloos leek. Routinier Koos van Staay, bijgenaamd „Koos de Mep per”, haalde met een nummertje ouder wets freehitten Kampong uit de ergste zorgen. Hij scoorde 65 runs waarvan 5x4 en 2x6. Nanninga onderscheidde zich nog door een prachtige vang aan de bounda ry te doen, recht tegen de zon in. Van Wijk bowlde 4-35, Van de Sloot 3-32, Maas 1-23 en Kruyt 2-27. Dankzij wat kleine bijdragen van bijna alle Bloe mendaal batsmen kwam Bloemendaal op 109-9. Op twee achtereenvolgende ballen sloeg hij Wijkhuizen voor vier en op de volgende bal wilde hij dit weer doen, maar de bal was net iets verder bij hem vandaan, waardoor hij een gemakkelijke vangkans gaf die gretig werd geaccep teerd. Rood en Wit dacht dat de zaak (Van een medewerker) HEEMSTEDE. Voor de derde keer In successie wisten de pupillen van Stormvogels in Heemstede het Cruquius- toemooi van HBC te winnen. Zowel in de A- als B-groep kwam de jeugd van de IJmuidense club op de eerste plaats. Ondanks deze derde triomf kwam Stormvogels toch niet definitief in het bezit van de Cruquius-beker, want die blijft in roulatie. Het eerste van de „Haagse” kwam eveneens gemakkelijk aan de punten. VRA schijnt weer een moeilijk seizoen tegemoet te gaan en kwam op het bow len van Kruseman (6 voor 15), Smits (3 voor 20) en de Villeneuve (1 voor 16) Op liefst negen velden werd een gi gantisch aantal wedstrijden verspeeld door zowel jeugd- als senioren teams. Bij de dames werd de ploeg van Vido eerste, terwijl in de hoogste heren poule Kwiek Sport op de eerste plaats beslag legde. Naast de sportieve sfeer viel voor al de goede organisatie op. In deze periode leek het of Rood en Wit in slaap was gevallen en weer wakker werd door het missen van twee eenvoudige vangkansen. De inmiddels weer aangezette openingsbowlers van Rood en Wit maakten op een totaal van 106 een eind aan de spanning door de laatste twee Herculanen uit te bowlen. Barend Stel, die een voortreffelijke wedstrijd had gespeeld bleef met 36 not out. De 21-jarige Utrechter had er niet op durven hopen dat Hercules nog zover zou komen. Hij vond dat de routine van Rood en Wit de doorslag had gegeven. Stel: „Het is toch belachelijk dat ik als bowler de runs moet maken, terwijl John Bell voor ons de wedstrijd had kunnen winnen als hij rustig was blij- «en» W't-s» ïtefeïö'f’S'i- tinj (Van onze biljartmedewerker)^ s ENSCHEDE Door in de slotpartij van het kampioenschap van Nederland ereklasse libre dat in het biljartpaleis Stokkers te Enschede werd gehou den, de Brabander Christ van der Smissen te verslaan, veroverde „de gros sier in kadertitels” Hans Vultink zijn eerste libretitel. Van de eerste dag af heeft dit tweetal de strijd om de natio nale libretitel aangevoerd met in hun schaduw Ben Velthuis en Piet Vet. Chris Nobels, slecht gestart, wist zich op de voorlaatste dag goed te herstellen. Ach tereenvolgens versloeg hij André van Ham en Hans Sundqu-est, in respectieve lijk zes en elf beurten. Zijn algemeen gemiddelde bracht hij hierdoor weer ruimschoots boven de minimumgrens van 40.00. VOC rekende zonder meer af met HBS dat voor 95 aan de kant zat. Voornamelijk dank zij het voortreffelij ke bowlen van Cornelis, die 6 voor 18 nam. Rishworth (20) en Van Wel (19) hadden zich nog geruime tijd staande weten te houden. De Rotterdammers stevenden regelrecht op de zege af. Hiervoor zorgden Schoonheim en Bert van 96 voor 3 had VOC de buit binnen, bleven met 44 en 45 runs. Op een stand van 96 voor 3 had VOC de buit binnen. toen bekeken was, maar had niet op Barend Stel gerekend, die vechtend voor Hercules’ laatste kans. Rood en Wit aan de afgrond bracht. Rustig scoorde hij één run per over en zorgde ervoor dat het totaal van Hercules werd opgekrikt van 68 naar 100. niet verder dan 67 all out. Van der Starre (19), van Marken (16) en Raayen (14) hadden de aanval nog met enig succes weten te bespelen. Tevoren had HCC gesloten op een totaal van 164 voor 9, waarvan de Villeneuve 21, Beekman 22, Smits 19, Hagedoorn 20 not out en Kruseman 24 not out. Van de VRA- bowlers kwamen alleen Jansen (3 voor 28) en O’Conner (3 voor 33) met redelij ke cijfers in de boeken. HAARLEM. Op het veld van RO- DA ’23 in Bovenkerk werd zondag een vijfbondentoernooi gehouden tussen de kampioenen van de KNVB-afdelingen Haarlem (SV Spaarnwoude), Noord-Hol- land (De Rijp), Utrecht (Argon), Leiden (LDWS) en Amsterdam (Eland SDC). Het elftal van De Rijp trok zich daarbij het beste uit de slag en mag komende zaterdag in Zeist deelnemen aan het nationaal kampioenschap. SV Spaarn woude legde door een beter doelgemid- delde dan LDWS beslag op de tweede plaats. In het Op de laatste dag verloor hij zijn slotpartij tegen Gerard Klinkert in vijf beurten, die met deze partij voor het eerst goed uit de verf kwam, maar Nobels wist zijn algemeen moyenne goed te handhaven en daardoor het degrada- tiegevaar te bezweren. Aan deze degra datie ontkwamen niet Gerard Klinkert en André van Ham. Ook Hans Sund- quest eindigde beneden de minimum grens, maar op grond van zijn prestaties in de kaderklasse mag hij volgend sei zoen toch weer voor de ereklasse libre inschrijven. De eindstand: 1. Vultink 14 pnt., 2. Van der Smissen 12, 3. Veldhuis 10, 4. Vet 8, 5. T. Kinkert 6, 6. Nobels 4, 7. Van Ham 2, 8. Sundquest 0. Voor de vierde maal achtereen vero verde Jan Feeke uit Castricum de natio nale titel anker-kader 57-2 hoofdklasse, welk kampioenschap werd gehouden bij Suylen te Waubach. In de slotpartij wist hij Jan Broerse te verslaan. Het was een zenuwslopende strijd waarin Feeke lan ge tijd tegen een achterstand aan keek. Maar in de negende beurt scoorde hij een gave serie van 140 caramboles, daar mede een voorsprong van 80 caramboles nemend. Het duurde echter nog zeven beurten voor hij de laatste carambole had gemaakt. Broerse kwam er nog 79 te kort. Wim van Rosen behield het predikaat „eeuwige tweede” door voor de vijfde maal als tweede te eindigen. De Beverwijker Lamers stelde teleur. Alleen in de voorlaatste ronde tegen Gé van der Kuyl kwam hij pas goed uit de bus. Hij won in 10 beurten. De Haar lemmer kwam slechts negen caramboles te kort. Van der Kuyl, die als laatste eindigde, was de enige nieuweling in deze finale. Na een slechte start, won hij op de tweede dag in 7 beurten van Thyme Westerbeek een geweldige prestatie waardoor zijn moyenne goed werd opgevijzeld. Later op de dag werd deze partij geannuleerd wegens het uitvallen van Westerbeek. Deze tegen slag was te veel voor Van der Kuyl, waardoor zijn verdere prestaties in dit kampioenschap dan ook beneden de maat zijn gebleven. De einduitslag luidt: (punten, moyenne en serie). Jan Feeke Wim van Rosen Piet Gerrits Jan Haans Jan Broerse Jan Lamers Gé van der Kuyl (Van onze handbalmedewerker) HAARLEM. In de veldhandbal- kompetitie werden gisteren de laatste restjes opgeruimd. In de eerste klasse bij de dames ontmoette het Utrechtse Attil la thuisspelend Velo uit Wateringen. At tilla dat bij vlagen knap handbal liet zien won zoals het wilde en het arme Velo kreeg geen enkele kans iets aan de uiteindelijke 10-3 overwinning van At tilla te veranderen. Onder ideale handbalomstandigheden kwamen de herenploegen van Attilla en Hermes tot een boeiende partij. Attilla dat snel uit de startblokken was geko men behield regelmatig een ruime voor sprong die bij rust een stand van 7-3 droeg. Geheel Hermes eigen kwamen de Hagenaars na rust onweerstaanbaar te rug en de ruime Attilla voorsprong ging geheel teniet. Met de uiteindelijke 11-11 eindstand konden beide partijen zich verenigen. Het openingspaar Tuininga-Asselbergs was echter snel verdwenen op de goede maar niet ongevaarlijke bowlery Van Stel en Ambler. Maarten Tuininga en Paul Goosens haalden Rood en Wit ech ter weer uit de moeilijkheden. Voortref felijk battend werden zij beiden de Utrechtse bowlery volledig de baas. Vooral Tuininga speelde uitstekend, jammer genoeg werden zij alle twee het slachtoffer van de slechte conditie van de pitch, die nog niet genoeg gerold was. Twee onverwacht lage ballen raakten hun wicket. De stand was op dat mo ment 80/4, waarvan Tuininga en Goosens er resp. 41 en 31 gescoord hadden. Wijk huizen was het volgende slachtoffer. Ook hij kreeg een roller waar hij niet op tijd bij was. Rood en Wit is deze collapse niet meer te boven gekomen en moeizaam werd nog een totaal van 113 bereikt, voornamelijk door toedoen van Van Baasbank 17 en Onstein 11. Barend Stel bowlde 6-43 en Ambler nam 4 wickets voor 58 runs. Dat het batten van Hercules niet de sterkste zijde is bleek reeds direct bij het begin van de Utrechtse innings. Regelmatig vielen de wickets op het bowlen van Onstein, Peter Goosens en Wijkhuizen. John Bell trachtte de bakens te verzetten, maar hij faalde door overmoedigheid. HILLEGOM. Het Huib Sliggers- toernooi voor zaterdag-junioren, dat voor de tweede keer door de Jeugdcom missie van de afdeling Haarlem KNVB op de velden van SIZO in Hillegom werd gehouden, is evenals vorig jaar opnieuw gewonnen door het Heemsteed se VEW. In de finale met ODIN uit Heemskerk trok VEW met een score van 2-0 verdiend aan het langste eind. ODIN was in poule 1 winnaar gewor den door een beter doelgemiddelde dan IJmuiden 2. Zij hadden allebei van Hoofddorp, Jong Hercules, SIZO en DSOV gewonnen, terwijl het onderlinge duel doelpuntloos verliep. In poule 2 mocht VEW door een beter doelgemid delde dan Kennemerland over naar de finale. Beide ploegen waren tegen De Brug niet verder gekomen dan een 0-0 gelijkspel en sloten het onderlinge duel met een score van 1-1 af. Doyer als nummer tien ingekomen, speelde het bekende spelletje „alles of niets.” Het werd „alles”, want door twee vieren en twee zessen te slaan, op de toch lang niet zwakke Utrechtse aanval, bracht hij Bloemendaal de overwinning, kranig terzijde gestaan door Van Dok, die rustig zijn wicket ophield. Doyer bleef met 29 not out, Hageman was veruit de gevaarlijkste bowler met de sprekende cijfers 5-42. treffen met De Rijp Spaarnwoude door Lukkien weliswaar een 1-0 voorsprong, maar nam de zaken daarna wat al te laconiek op en moest dat met een 3-1 nederlaag bekopen. Tegen Argon liep Spaarnwoude een 1-0 achterstand op en wist door goals van Van Galen (2x), Lukkien en Venneker toch nog tot een 4-1 overwinning te komen. Het treffen met Eland SDC verliep doelpuntloos. Spaarnwoude had wel de beste scoringskansen, maar was niet fortuinlijk met de afwerking. LDWS nam op Spaarnwoude een 2-0 voorsprong, waarna Lukkien met twee doelpunten de balans weer in evenwicht bracht: 2-2. Eindstand: 1. De Rijp 7 pnt.; 2. Spaarnwoude 4 pnt.; 3. LDWS 4 pnt.; 4. Eland SDC 3 pnt.; 5. Argon 2 pnt. O

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 19