Regisseur vervangt zieke hoofdrolspeler B. Brackman won ereprijs van jeugdmuziekconcours Drie gewonden bij ongevallen stand w o br Twee koren wedijverden Vanavond finale zaalvoetbal om gulste applaus Baldadigheid in Castricum IwiJl i I w Parkeren „streepjes" in 9 WEE In Heemskerk Drumband Velsen-N. won nationaal concours Concert in De Schouw in Velsen-Noord WEER INBRAAK BIJ CHRIS DUYN BA JO - PW Avondvierdaagse van 4 t/m 7 juni A'AN] BAANDAG 21 MEI 1973 IJMUIDER COURANT 4 BEVERWIJK Jongenskoor IJM' Velser op. Af divers* aantal aan de finales voetba junior* avond zaterd; ringva Naa: ficials, wers h beste week te mal meest deelna waren heidsp en de „HAVENKWARTIER” SPEELT „DE VERVALSER” WW os Mggt, f s A FT Beverwijk - ■•MB (Van een onzer verslaggeefsters) KEES MAAS 1 z PIET LEENDERTZ. Bernd Brackman won het jeugdmuziek concours. Van e en verkeerszuil aan de Toren straat werd het venster vernield. Een bakfiets van een bakker, die ontvreemd werd, werd later teruggevonden in een sloot langs de Zeeweg. Voor degenen, die haar in de voorron de niet hadden gehoord, zal het spel van Afke Borst uit Oastricum, die pas SVa jaar les heeft, een enorme verrassing zijn geweest. Zij toonde in twee stukken van Defossez een al vergevorderde tech niek en is ook muzikaal gesproken een belofte. De vier andere finalisten vielen buiten de bekers, maar het bereiken van de eindstrijd is al een grote prestatie. De- Het getuigt echter van durf en veel zijdigheid óók een jongenskoor pp te de de In h< waren de spoi proevei een pr: Vt la I verv Tub Chr: steei IJm mui. Mar Hav ches Kre borc De v SBIJ e en tun Z Fra V wi, Lab Har nau cur, IJm Aro Gol Tor Zaa IJn sen. Een Als hoogtepunten van het „Paderbor- ner Mannerchor” kunnen genoemd wor den „Hava Nagila” in een wonderlijke, maar interessante bewerking van Otto Groll, mede door medewerking van de uitstekende solobariton Heinz Wortberg, „Dat Lied der Berghirten” en „Kosaken- hochzeit”. Het koor mag trots zijn op zijn voortreffelijke dirigent Hans Baier, de Paderborners mogen trots zijn op hun uitstekende koor. Alle medewerken den mogen trots zijn en met genoegen terugzien op deze voor de drie koren zo inspirerende avond. VE fiets* op d kant* weg en 1 beid* Eei verw brorr fiets] plots blok! Zo fietsi spak een voor kent op d (Van onze correspondent) VELSEN-NOORD. Drumband Schulpen-Meerweiden heeft zondag voor de eerste maakt in het nieuwe seizoen met groot succes deelgenomen aan het in Haarlem gehouden nationale drum- bandfestival. Van de drieëntwintig deel nemende verenigingen wist de drumband uit Velsen-Noord met 140,5 punten het hoogste aantal punten te bereiken en daarmee een fraaie eerste prijs te ba- machtigen in de marswedstrijden. Het marktplein is donderdag voorzien van parkeervakken, waardoor de par keersituatie, die op het plein altijd een moeilijke zaak was, is verbeterd. Er kan vanaf vandaag op het plein alleen wor den geparkeerd door personenauto’s binnen de parkeervakken. Ook op de zijkanten van het plein zijn strepen ge schilderd. Havenkwartier had de toneelaankle- ding uiterst sober en functioneel gehou den, wat gezien het grote aantal spelers dat nu en dan tegelijkertijd het podium diende te bevolken, alleen maar voorde len bood. Zoals gezegd, een wat brokke lige voorstelling waarin de spelers bij tijden wel wat al te ingespannen op de onnavolgbaar snel bladerende vingers van Seignette stonden te kijken, maar die juist door het spel van de regisseur en Ria van den Eykhof het aankijken nog meer dan waard was. Wat aan de prestaties van de overige Havenkwar- tier-spelers uiteraard niets af doet. (JOKE FRERICHS.) Op de voorrangskruisiag Maerelaan- Beethovenstraat verleende een 58-jarige Zaandamse automobilist volgens de poli tie geen voorrang aan een 17-jarige Heemskerkse bromfietser. De Heemsker ker liep vermoedielijk een schouderfrac tuur op. Tijdens het weekeinde is ook ingebro ken in het kantoor van Dagblad Kenne- merland, waarvan de voordeur niet goed was afgesloten. Bureauladen werden opengebroken en doorzocht: een bedrag van 170 wordt vermist. VELSEN-NOORD. Voor de Duit ser is zingen een natuurlijker zaak dan voor de Nederlander. Het is daarom niet geheel rechtvaardig, maar wel verleide lijk, een Nederlands en een Duits koor met elkaar te vergelijken. De gelegen heid dit te doen deed zich afgelopen zaterdag voor in de „Schouw” te Velsen- Noord, waar het „Paderborner Manner chor” en het mannenkoor „Zanglust” met elkaar wedijverden om het gulste applaus. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Vanavond wordt in de sporthal de finale van het zaal- voetbalkampioenschap van Heemskerk gespeeld tussen Marcel Boys en Assum- burg. De wedstrijd begint om half tien. De strijd om de derde en vierde plaats tussen F.C. Handel en Progress 11 begint om vijf voor half negen. Was Marcel Boys de eerste toernooia- vond door een verrassende 5-1 zege op Progress al zeker van een finaleplaats, Assumburg kon zich pas vrijdagavond na een vinnig duel met F.C.Handel in de finale nestelen. Onder meer werd de strandpost van de politie aan de Zeeweg omvergegooid. De Zaandammer was op zijn race-fiets aan het trainen met een aantal clubge noten. Op de kruising Communicatie- weg-Tolweg raakte de jeugdige Zaan dammer vermoedelijk met zijn voorwiel het achterwiel van zijn voorganger, maakte daairdoor een zwenking naar links en werd gegrepen door de auto van ’n 33-jarige inwoner van Krommenie. De wielrenner werd voor onderzoek naar het ziekenhuis gebracht. De Spanjaard werd zaterdagavond omstreeks tien uur op zijn bromfiets van achteren aangereden door de auto van een 20-jarige Beverwijken De bui tenlander wend met rugklachten per ambulance naar het Rodekruis zieken huis vervoerd. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. In de nacht van vrij dag op zaterdag is ingebroken in de herenmodezaak van Chris Duyn aan de Kloosterstraat. De inbrekers, die zich evenals vorige week via een dakruitje toegang tot de winkelruimte hebben verschaft, hebben zes suède jassen en een kostuum weggenomen. De totale waarde bedraagt circa ƒ1200. In de categorie show deed ook de majorettegroep The Kids uit IJmuiden mee aan het drumbandfestival dat zon dag op het Leidseplein gehouden werd. In totaal waren er zo’n duizend deel nemers. Op de camping Castricum werden drie brandblusappairaten leeggespoten. Van een inwoner van Castricum werd de auto op de zijkant gezet, terwijl van een andere auto de antenne verbogen werd. Overigens in de beste harmonie, want de vriendschappelijke betrekkingen die beide koren onderhouden leiden tot we derzijdse inspiratie en hebben ook geleid tot de oprichting van een jongenskoor dat deze avond voor het eerst optrad. Wat de vergelijking van de beide man nenkoren betreft is het moeilijk en ha chelijk een uitspraak te doen; werd destijds tijdens een wedstrijd tussen Clementi en Mozart besloten dat Cle ment! beter klavier speelde dan zijn rivaal, maar Mozart zijn meerdere was in compositie om geen afbreuk te doen aan beider meesterschap, zo zou men hier droogweg het feit kunnen noemen dat „Zanglust” over beter materiaal in de tenoren beschikt maar dat de Pader borners zich op hun prachtige bassen mogen beroepen. Dat Piet de Reuver een goed koordiri gent is mag in deze streek genoegzaam bekend zijn en dat bewees hij ook deze avond door zijn koor „Zanglust” tot grote hoogten te stuwen in o.a. het soldatenkoor uit „Faust” van Gounod, „César” van Dard Janin, in het als toegift gegeven bekende roverslied (in het Russisch!) van Sergei Jaroff, maar ook in de tot slot door beide koren gezongen „Die Nacht” van Schubert. BEVERWIJK Niet in het Bever- wijkse Kennemertheater - zoals was aangekondigd - maar in buurthuis Wijk aan Duin heeft de toneelgroep Haven kwartier zaterdagavond de komedie „De Vervalser” van Jannes Bosker opge voerd. „Verwikkelingen en misverstan den” lagen, aldus het bestuur, aan deze zaalwisseling-ter-elfder-ure ten grond slag. Vergde het veel kleinere buurthuispo dium al het nodige van het aanpassings vermogen van de Havenkwartier-spelers: een nog groter beroep op hun improvi- satietalent deed de plotselinge ziekmel ding van hoofdrolspeler Wim Balk. Re gisseur Will Seignette viel - met het tekstboekje in de hand - voor hem in. Of de toneelgroep er gezien deze om standigheden niet beter aan zou hebben gedaan de voorstelling af te gelasten doet- gezien hun keuze tóch te spe len - nauwelijks ter zake. Een vlekkelo ze voorstelling is het zaterdagavond niet geworden, maar dat zat er -gelet op - het voorgaande - dan ook eigenlijk niet meer in. Het moet echter wel worden gezegd dat Havenkwartier zich - gerug- gesteund door een sterk stuk - aardig door de gerezen moeilijkheden heeft we ten heen te slaan, zodat de wat hobbeli ge voorstelling al met al nog best het aanzien waard was. „De Vervalser” van Jannes Bosker is een thriller-achtige komedie in drie be drijven, qua tekst en spelverloop uitste kend opgebouwd. De handelingen spelen zich af op een klein Frans kasteel, waar de schatrijke markies Du Carbon (Will Seignette) zich in het geniep bezig houdt met het varvaardigen van valse bankbil jetten van honderd francs. Niet van echt te onderscheiden, maar doordat hij de biljetten een week te vroeg in circulatie brengt (het serienummer klopt niet) toch ondeugdelijk. Geholpen door huishoud ster Susan (Willy Suanet) en later ook door dienstbode Mime (Ria van den Eykhof) weet de markies, blindheid voortwendende, de politie-inspecteur richten, te leiden en in stand te houden. Het laatste zal zeker lukken want het was - na slechts drie maanden repete ren - lang geen slecht debuut. In het eerste werk waaraan het jongenskoor meewerkte - L’orgue van De Rille - had het de steun van „het grote koor” waarin de kinderen een voorzichtig aan loopje namen voor hun eerste solo- optreden: „Heldere Griet”. Marcel Hu- quenin, in leeftijd net te oud om een van de koorzangertjes te zijn, zorgde voor een voortreffelijke pianobegeleiding maar kon niet voorkomen dat het jeug dige koor nog wat onwennig en nerveus voor een zo groot, maar gelukkig wel willend publiek stond. De jongens ont vingen een welverdiend applaus en niet alleen om hun uniforme, fel-oranje T- shirts waarop met grote letters hun namen te lezen waren, wat een vrolijk gezicht was en dat - als zij deze tijdens de repetities dragen - ook zeer praktisch is. De begrijpelijke plankenkoorts was overwonnen en zij gaven wat zij had den: veel zin en goed stemmateriaal: de solootjes van dominee, zeeman, dikke meid, toverheks, de omfloerste stem van de barones en de ontroerend mooie so praan van de wafelmeid houden de be lofte in dat Piet de Reuver nog veel succes met dit koortje kan hebben. Ook in de afdeling show kwam Schul- pen-Meerweidien tot een eerste prijs, waarbij de jury voor de muziek totaal 88 punten toekende en de uitvoering beloonde met tweemaal vijf negens zo dat hier 90 punten werden behaald en in totaal met een half punt verschil de tweede plaats kreeg toegewezen. Al met al een fraai resultaat, dat een uitstekende uitgangsmogelijkheid biedt voor het deelnemen aan volgende con coursen, die op het programma staan. „Een uitgesproken pianistisch talent met een o nstuimig temperament.” Zo luidde de omschrijving door de jury van et jeugdmuziekconcours in Beverwijk voor de winnaar, de dertienjarige Bernd Brackman, die evenals twee jaar geleden de hoofdprijs voor zich opeiste. Won vorig jaar de gitarist Rolf Kieft, ditmaal was zijn prestatie in de finale beslist minder dan in de voorronde, zodat hjj niet verder kwan dan een van de zes bekers, die na de finale werden uitge reikt. Zes jeugdige musici dus op de ere plaatsen. Onder hen was ook Jan van Dijk uit Den Helder, die in „Reflets dans l’eau” van eDbussy een verbazingwekken de muzikale prestatie leverde. Ongetwij feld zal de uiteindelijke strijd bij de jury tussen Van Dijk en Brackman zijn gegaan. Twee pianisten, die moeilijk te vergelijken waren, want de stukken, die door hen werden gespeeld, waren volko men ongelijksoortig. Tegenover de feeë rieke Debussy, die wellicht toch wat steviger accenten kan hebben hier en daar, stond de concert-etude van Pierné, met zijn lastige technische opgaven, die door de jonge Haarlemmer vol overtui ging werden bedwongen, ook al was zijn spel net even minder gaaf dan in de voorronde. Opmerkelijk is bij Brackman, dat hij ook in de moeilijkste passages toch een fraai toucher ten toon spreidt. Voor Pierné speelde hij ook nu weer de tweede romance van Schumann, en juist hier kwamen zijn fouten aan het licht, ant hij slaagde er vooral in het begin niet in de lijn strak te houden, en hoewel zijn toucher ook hier zeer fraai was werd het toch een wat wankele vertolking. De jury koos dus voor Brackman en had hierbij de zaal achter zich, want hij won ook - samen met Rolf Kieft de publieksprijs, beiden met 43 stemmen. In de groep van de zes besten bevon den zich nog enkele opmerkelijke talen ten. De wijze waarop de Amsterdammer Han-Louis Meijer Jeux d’Eau van Ravel speelde was opmerkelijk door de vele kleurschakeringen, die hij in het werk wist aan te brengen. Maar ook zijn stadgenoot Dick de Kemps deed het goed in een vlot gespeeld Rondo Cappricioso van Mendelssohn. klarinettist Peter Eggenhuizen uit Akersloot had, omdat de jury in de voorronde zijn Mozart wat te langzaam vond, nu het concert van Weber geko zen. Het snelle openingsdeel ging echter grotendeels de mist in. Jammer, want met de Mozart uit de voorronde had hij ver gereikt. Lex Dusseljee uit Castricum kampte blijkbaar met zenuwen en maakte daardoor fatale vergissingen. Het ffluitduo Eijkelenborg-Den Outer (IJ- muiden-Amstelveen) viel weer op door goed samenspel, maar de dwarsfluit van Den Outer (gloednieuw) klonk minder goed dan de geleende fluit van vorige maal. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Bij verkeersonge vallen tijdens het afgelopen weekeinde zijn drie personen gewond geraakt. Een 51-jarige Zaandammer en een 17-jarige Heemskerker zijn in het St. Jozefzieken- huis opgenomen. Een 50-jarige Span jaard is naar het Rodekruis ziekenhuis in Beverwijk gebracht. CASTRICUM. De baldadigheid heeft hoogtij gevierd in Castricum tij dens het voorbije weekeinde. (Kees van Amersfoort) uiteindelijk van zijn „onschuld” te overtuigen. Will Seignette, gewapend met een tekstboekje, zette een geloofwaardige markies Du Carbon op de planken, die zijn „spieken” door haperende stukjes statisch spel en het (gepast) dragen van een donkere bril aardig aan het oog onttrok. Uitstekend op dreef was Ria van den Eykhof als de pientere dienst bode Mimi, die haar baas - refererend aan haar moeder - steeds weer een goed alibi wist te verschaffen. De knorrige huishoudster Susan werd door Willy Su anet goed getypeerd, al barstte zij na perioden van stil spel wel eens wat al te heftig los. Goede vertolkingen kwamen ook van Simon Tuynman (burgemeester Corput), Thea Balk (een burgemeesters vrouw, die ik de hysterie echter niet zozeer aanzag), Henny Klingers en Truus Geldermans (een niet al te schrander inbrekerskoppel) eh Jan van Zutphen als veldwachter Sjaakie, die blijkens uitla tingen het boekje „Hoe word ik een snuggere jongen” van achter naar voren scheen te hebben gelezen. Het was hem aan te zien. Ar ja Kamphuis (buurvrouw Margot Mendès) kwam na een zwakke start allengs meer op dreef. GEBOREN: Ursula E. A. d.v. N. W. F. van Lingen en M. A. van der Panne; Franciscus H. A. z.v. A. A. M. Kok en M. J. G. Kastermans; Annemiek, dv. F. Hoope en A. M. Lageweg; José d.v. F. Hoope en A. M. Lageweg; Gouke W. z.v. C. Verdonk en J. de Vries; Yolanda d.v. J. Carreno Marin en M. d. C. Diaz Siguenza; Ingrid, d.v. J. de Ruiter en E. J: M. Dahmen; Andreas B. L., z.v. D. Koorn en E. J. Durge; Franciscus J. G„ z.v. P. F. A. Slokkers en A. M. van der (Vesten; Petrus W. A., z.v. P. F. A. Slokkers en A. M. van der Westen. ONDERTROUWD: T. van Baarsen en W. M. Verhorst; J. Knibbe en A. J. van Maaren; J. Schep per en S. van der Kooij; C. T. J. Aardenburg en N. van Doesburg; W. Haak en I. C. Natte; P. B. Dekker en C. Molleman; W. G. M. van der Geest en E] M. G. M. Schelvis; J. B. Schuchart en A. A. A. Meijers. GEHUWD: B. Flierman en C. G. A. Adema; W. Schipper en J. C. M. Eijking; A.J.T. van Wijk en A. M. M. Mooij. OVERLEDEN: A .T. Kappers, oud 66 jaren, ongeh.; J. Bijl, oud 77 jr.; T. P. Rood, oud 59 jr. sfr. 11 i de huidige voorzitter de heetr J. K. G. Stals wegenis verhuizing niaar Hoorn be gin deze week Schulpan-Meerweiden moet gaan verlaten. Hij heeft zich ech ter bereid verklaard om tot aan het einde van het pas begonnen seizoen de belangen van de drumband nog te blij ven behartigen, zodat hij voorlopig nog zijn functie als voorzitter van Schuilpen- Meerweiden blijft handhaven. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. —Beverwijk staat van 4 tot en met 7 juni weer in het teken van de avondvierdaagse. De start vindt iedere avond plaats in het gebouw De Slof aan het Raamveld, waar voor ƒ2 een deelnemerskaart kan worden be machtigd. De organisatoren vertrouwen er op, dat er zoveel -Is mogelijk bij de onder staande adressen wordt ingeschreven: mevrouw Gorter, Schulpweg 25 te Vel sen-Noord, mevrouw Zonneveld, Fok- kerlaan 19 en de heer Kuil, Amstelstraat 54, te Beverwijk, en de heer Mulder, Gildelaan 19 te Velsen-Noord. Voorts kan men. zich inschrijven op een van de volgende dagen in gebouw De Slof: maandag 28, dinsdag 29 en woensdag 30 mei en vrijdag 1 juni, steeds van 19 tot 31 uur.

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 4