Sporthal Zeewijk tot de laatste plaats bezet bij gymnastiek Zilveren priester J. Wüst Noordhollands Blaaskwintet werd spontaan gehuldigd stond op hoog peil Ongelukken met bromfietsen sport week stand Meisje liep tegen auto ■j 1 5 WEERGODEN WAREN SPORTBEOEFENAARS DEZE WEEK GOED GEZIND Twee vervangers pasten zich goed aan [AA ND AG 2 1 MEI IJMUIDER COURANT 1973 r Zaalvoetbal Basketbal «g Gymnastiek Roeien :s.) VELSEN Kaatsen Kort IJmondnieuws z. - ós De reeks concerten in het Roest huis van Beeckesteyn is afgesloten met een optreden van het Noord hollands Blaaskwintet, dat veel te weinig bezoekers trok. Het spel van dit enthousiaste ensemble stond na melijk op een hoog peil. Dat twee leden zich wegens ziekte hadden moeten terugtrekken was natuurlijk een moeilijke zaak, maar men had adekwate vervangers weten aan te trekken. Jef Bröcheler (fluit), Hen ri Gouder de Beauregard (hobo) en Aart Smit (klarinet werden nu bij gestaan door Johan Donker Kaat (hoorn), ook van het Noordhollands Philharmonisch Orkest afkomstig, en Henk de Wit jr (fagot), van het Radio Philharmonisch Orkest. w. - WW IJMUIDEN. De zeventiende Velser Sportweek zit er praktisch op. Afgelopen week-einde zijn op diverse plaatsen in de gemeente een aantal activiteiten op sportgebied aan de orde geweest. Resten nog de finales voor het Velser amateur- voetbalkampioenschap senioren en junioren, die vanavond en morgen avond zullen worden gespeeld en zaterdag hengelwedstrijden in de ringvaart en de tunnelput. Naast de talloze beoefenaren, of ficials, scheidsrechters en toeschou wers hebben ook de weergoden hun beste beentje voorgezet om deze week tot een zeer geslaagd geheel te maken. De onderdelen die er het meest uitsprongen voor wat betreft deelname en publieke belangstelling waren; zaalvoetbal, jeugdvaardig- heidsproeven gymnastiek, korfbal en de avonddriedaagse. Voetbal Ws 'an laatste GEBOREN: ONDERTROUWD: J. GETROUWD: Hamina straat 10; J. A. Voets - D. J. Swibben, IJmuiden, Kanaalstraat 238. OVERLEDEN: Terlingen, Zeeweg 168, IJmuiden; 8 Spreekuur. Dinsdag 22 mei houden geen spreekuur de Velsense wethouders: C. Ockeloen, openbare werken; M. Roes- singh, onderwijs; Th. C. Witte, sociale zaken. In het kader van de Velser sportweek waren zaterdag ruim 1200 kinderen in de sporthal bijeen om drie gymnastiek- proeven te doen, waarvoor zij na afloop een prachtige medaille ontvingen. De verenigingen TVIJ, TVS, IJmuiden SBIJ en Wijkeroog leverden de turners en turnsters, die elk zo’n anderhalf uur VELSEN Vrijdag kwam een brom fietser door onbekende oorzaak te vallen op de Middensluisweg, nabij het haven- Zaterdag aangekomen in IJmuiden: J. Frank Drake, Rotterdam; Nordkyn, Rot- IJmuiden; Gerd Wilskracht, 2. Exercitia, 3. Lisse. Meisjes B, 1. Wilskracht, 2. Zaandam, 3. Lisse. Aspiranten jongens A 1. Zodiac, 2. Lisse, 3. DSS. Aspiranten meisjes 1. Wilskracht, 2. DSS, 3. Exercitia. Welpen jongens 1. HOC, 2. Onze Gezellen, 3. Hoofddorp. Welpen meisjes 1. Wilkracht, 2. Exerciti- a, 3. Hoofddorp. De kaatsdag mag uitstekend geslaagd worden genoemd. Vele partijen hadden een spannend verloop en de laatste slag viel pas om kwart over zes. Eerste prijs winnaarsronde: W. Post- De twee vervangers pasten zich goed aan en in het geval van de fragottist was het eigenlijk niet te horen, dat hij niet dagelijks in dit ensemble zijn partij meeblaast, want niet alleen r ->elde hij op de T. Af*»»* le ut ers im ïe- ce- bij de ers lar sur ;en de ir- 'en H. G. en A. nk ?no •id, en; J. A. »n; en >r* n- o- u- en de ng g~ us sl- it- et r- in jk ns ch as ri de ke an o- lel :e, to de ’g, n- >P Jr, >P ?n zo m. iet ;e- let or J. sp- J. W. C. E. A. en ige die jes ran X)g lia st- ;nd >ed ige >u- na te ten ter rs- iet LUS ier als la- ten •en em JW :ke - toch tijdens de receptie in het parochie- gebouw, waar velen de kans benutten de jubilerende priester de hand te schud den. Zij konden de heer Van Uffelen ook horen aankondigen, dat het feestco mité liefst ƒ2067,17 had ingezameld. Pstoor Wüst vond het een grote winst dat gebleken is dat hij en zijn parochia nen elkaar verstaan. „Als je maar naar elkaar luistert dan kom je ook verder”, aldus de pastoor, die vond dat men bij een dergelijk feest niet over één persoon moet spreken. „Bij een priesterfeest gaat het niet alleen om de priester maar om de grote gelovige gemeenschap. Ik ben maar één element, dat alleen kan func tioneren als het de grote gemeenschap goed gaat. We moeten ervoor zorgen dat in onze parochie iedereen zich gelukkig voelt, dat verschillende mensen met ver schillende wensen zich bij ons thuisvoe- len.” Pastoor Wüst besloot met de hoop uit te spreken dat na deze indrukwekkende samenwerking bij het feest men ook op vele andere gebieden de handen ineen zal weten te slaan. De STERN beker bij de mixed C2 senioren kwam op naam van J. Sepp en J. Mulder. Overige uitslagen: Heren C4 senioren A. Herdes, Boltber, D Urk en J de Boer. Heren C2 oars senioren D Bolland, H. Bolland F. Dutry. Dames skiff werd gewonnen door L. Wijker Jongens C2 junioren, P. Inpijn R. Veen, C. Quakers. Jongens Skiff junioren, R Cuvelier. Meisjes C2 junioren, N. de Boer en L. Wijker. Mixed C4 junioren, A. Voortman, G. van Beusekom. C. de Rijk, J. van Veen. J. Meyer. Skiff jeugd jongens B. van Aarendonk. Skiff jeugd „Men ziet pastoor Wüst overal, zowel binnen de parochie als er buiten. Hij speelt een rol in de Raad van Kerken en legt naarstig contacten in Velsen-Zuid. Pastoor Wüst is in de kerk de man die de kerkzang zo bevordert, en de liturgie tracht te ontwikkelen. Hij spreekt in dringende gebeden uit en houdt boeiende preken, die zowel een ruime blik als een groot geloof verraden.” Op het hoofdveld van Schoonenberg werd afgelopen zaterdag de voor velen onbegrijpelijke kaatssport beoefend, 's Morgens om elf uur werd begonnen met de wedstrijd waar veertien parturen aan deelnamen. Het junioren duel tussen Waterloo en KIC werd een 22 gelijkspel. Waterloo plaatste zich voor de strijd om de dered en vierde plaats. zijn benen glippen en de stand was gelijk. Het slotoffensief van IJmond had echter niet het gewenste resultaat, zodat strafschoppen de beslissing moesten brengen. Club 12 benutte slechts één van de drie penalty’s. Sieraad en Blüm schoten voor IJmond wel raak en moch ten zich samen met hun ploeggenoten kampioen van dit door het publiek druk bezochte toernooi noemen. In de Zeewijk sporthal, die tot nu toe nog niet voor zaalvoetbal beschikbaar is reikte de heer Smit voorzitter van het sportweekcomité na afloop de prijzen uit aan de winnende ploeg. Totale stand: 1. IJmond ’73, .2. Club 12 3. Schaaper, 4. Joky, 5. Lootsma, 6 Sant- haesen. De sporthal was gisteren de gehele dag bezet door de basketbalvereniglng Excercitia, die daar een omvangrijk jeugdtoernooi hield. Tien verenigingen hadden zowel voor jongens als meisjes, junioren, aspiranten en welpen een af vaardiging naar IJmuiden gestuurd. Na afloop reikte Dirk-Jan van Leeuwen, be stuurslid van de organiserende vereni ging de prijzen uit aan de winnaars van dit bijzonder goed geslaagde toernooi. Uitslagen: jongens A 1. Sea Devies, 2. Zaandam. 3. Lisse jongens B, 1. Hoofd dorp, 2. Zaandam. 3 DSS. Meisjes A, 1. bijzonder goed geslaagde toernooi. Zondag vertrokken van IJmuiden: Tor Hollandia, Immingham; Erskine Bridge, IJmuiden, Tubarao; Schelde Lloyd, Pe nang; Daugavpils, Zwarte Zee; Dilingen- tia, Antwerpen; Amstelstroom, Shore ham; Levern, Rochester, IJmuiden; Su san Miller, IJmuiden; Detroit; Conde Del Cadagua, IJmuiden. Bilbao; Vecht stroom, Hull; Otto, Nordsundet; Zaan- stroom, Felixtowe; Fleurtje, Noordzee; Esso Fennla, Trontheim; Finlandia, IJ muiden, Odense. Hamburg; Rolf Behrman, Londen; Bal- tique, Islo; Riet, Hamburg; Jan Ta- venier, Karlsham; Holtorn; Antwerpen: Eumaeus, Hamburg; Niedermehenen, IJ muiden, Londen; Bulk Explorer, Gran gemouth; Magnus Stove, IJmuiden, Nor folk; Joan-C, IJmuiden, Londen. Satunes, Antwerpen; Rikkesteen, Ros tock. Ook in de kerkdiensten, zowel zater dagavond als zondagmorgen, werd aan dacht besteed aan het feest van de pastoor. Maar het hoogtepunt kwam Om 18.30 uur wordt vanavond sportpark Waterloo gevoetbald om derde en vierde plaats senioren en om de eerste en tweede plaats junioren. berg, Den Oever; St. Sophia, Blaye; Alca, Hamina, Velsen; Helena Oldendorf, Su- lea, IJmuiden; Femside, Newport, Hout man, Swansea; Cielo Rosso, Antwerpen;- Muhlentor, Cont. plat, IJmuiden; Yuma Norsundet; Jason, Funchal; Pointe de Beuzec, Duinkerken; Realta, Borniaborg, Kristiansand. technisch voortreffelijk maar wis hij zich ook muzikaal volkomen bij zijn partners aan te sluiten. De hoornist had het soms wat moeilijker, en werd enigs zins gehandicapt door het feit dat de zaal juist voor dit instrument in forte- passages te laag was. Luisteraars achter in de zaal hadden daar geen last van, verder naar voren wel. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Een zesjarig meisje liep vrijdagmiddag vanachter een melk- auto plotseling de rijbaan van de Snel- liusstraat op. Een personenauto, be stuurd door een 21-jarige man uit Vel- sen, kon ondanks krachtig remmen het meisje niet meer ontwijken. In het Zee weg Ziekenhuis constateerde men bij haar een lichte hersenschudding. T. R. Kooij, van Dalenlaan 298, Sant poort, en L. M. Staats Hoofdstraat 174, Santpoort, t.a. Santpoort, Hoofdstraat 174; T. Visser, Woonwagenkamp, Oude Pontweg 4, Velsen (zuid), en H. Hülters, Sportlaan 4, Voorhout, t.a. Velsen(zuid), Woonwagenkamp, Oude Pontweg 4; C. D. van der Vijver, Vechtstraat 18, IJ muiden, en A. Boorsma. Vechtstraat 18, IJmuiden, t.a. IJmuiden, Vechtstraat 18; J. A. Küvel, Wardenaarstraat 19, Vel- sen-noord en H. Hopman, Sluisplein 6, IJmuiden, t.a. Haarlem, Waarderhaven, Paal 19; E. W. A. van der Maten, Rederoordlaan 10, Arnhem, en C. E. A. G. Kleinman. Kortenaerstraat 22, IJmui den, t.a. IJmuiden, Kortenaerstraat 22; C. Dubbelaar, Jupiterstraat 13, IJmuiden en G. E. Wijker, Planciusstraat 17, IJ muiden, t.a. IJmuiden, Planciusstraat 17; A. Hogendoom, Kompasstraat 78, IJmui den, en C. L. Bootsman, Hazevlak 81, IJmuiden. t.a. Heerhugowaard, Ahom- laan 8; C. H. M. Bultink, Weerestein- straat 61, Hillegom en G. A. Sloot, Maasstraat 111, HJmuiden, t.a. Naald wijk, Gerberalaan 55; A. Verrier, Woest- duinstraat 141 II, Amsterdam en C. C. van der Zon, van der Poelstraat 3, Velsen (noord), t.a. Velsen (noord), Schoonoort- straat 14; J. Schong, Lange Nieuwstraat 528, IJmuiden, en J. C. Wilshaus, Atlas straat 115, Haarlem, t.a. Santpoort, Bo- nairestraat 13; A Bogaart. Colensostraat 27 rd, Haarlem, en M. J. E. Klein, Bellatrixstraat 71, IJmuiden. t.a. Haar lem, Gen. de la Reystraat 111. nes, Fazantenhof 45; P. Todirijo - A. C. Visser, IJmuiden, Trompstraat 126; H. Mol - A. D. Kobs, IJmuiden Ericsson- HavCTÈwfcD Zondag aangekomen in IJmuiden: Finlandia,Lowestoft, IJmuiden; Tonkui Antwerpen, Ancora, Tubarao, IJmuiden: Scoll Progress, Skutskear; Falkenberg Karlstad; Ilse Wulf, Goh tenburg; Schel- deborg, Kopmansholme, Zaandam; Hein von Bargen, Flixborough; Amstelborg. Kopmanshome; Jan, Skuru; Joh. Latur- harhary, Bremen; Bernard Schepers, Fursund, IJmuiden; Jacob Kunder, Huil: Star Atlantic, Antwerpen, Velsen; Hal, Bremen; Gaasterland, Hamburg; Sahel 2, Cadiz, Herman Helene, Skyn; Raffels- De finale tussen Club 12 en IJmond ’73 gaf een aantrekkelijke partij zaal voetbal. In beide teams speelden ver schillende prominenten van de plaatse lijke amateurverenigingen en dat was een reden te meer om tot voortreffelijk voetbal te komen. Kiewiet van IJmond ’73 bracht zijn ploeg na ongeveer tien minuten op een voorsprong met een keihard, onhoudbaar schot. In de tweede speelhelft van 15 minuten liet IJmond doelman een schuiver van Dikstaal door Vrijdag aangekomen in IJmuiden: Ul la Dorte, Par; Dracos, Alexandrie, Be verwijk; Jan Tavenier, Hamina; Bever-2, Tubyron, IJmuiden Jupiter, Hamburg Christina Mathiessen, Bremen; Rikke steen, Rochester; Niedermehnen, Rochest, IJmuiden; Sussan Miller, Sagunto, IJ muiden; Bulk Explorer, Londen; St Margaret, Hartepool; John Wilson. Le Havre Ekenis, Flixborough; Riet Clol- chester; Smitlloyd Pioneer, Cont Plat; Krein vang, R’dam; Antje Jansen, Scar borough; Diligentia, Stanlow. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Le wi, Trelleborg; Oil Producer, Cont. Plat; Labrador, Repoto, Zaandam; Autoroute Harwich; Valiant Tide, Cont. Plat; Hun- nau, Flixborough; Hèlice, Turku; Mer- cur, Antwerpen; Martha Friesec Whitby, IJmuiden: Pauline Loenberg, Esbjerg Arona, Helsinki; Volta Peace, Bremen; Golar Sanko Liberia; Lublin, Stettin Tor Belgia, Gothenburg; Zaan, Londen Zaandam; Maritta Joh. Anna, Stavanger IJmuiden; Ilias, R’dam; Chrian Mathies sen, Flixborough; Jupiter, Stavanger Eemsmon Boston; Ganymedes, R’dam. M. J. Drüsedau-de Koning, d., Wil- helm-Strater-Strasse 71, Rheydt, Dl; J. Karrenbeld-Teusink, d., Zeeuwstraat 2, Velsen-Noord; G. J. Heerema-Spaans, z., Pleiadenplantsoen 85, IJmuiden; B. Overdijk-Koopmans, z., De Zandkuil 28, IJmuiden; J. L. M. Verhoogt-de Haas, z., Zeeweg 119, IJmuiden; M. C. van Deu- dekom-Verscheijden, z., Roggestraat 5, IJmuiden. Hendrik Andriessen besloot het con cert. Kon men bij Jongen nog wel eens denken aan een iono-o Debtissv Andrtes- sen’s kwintet maakt ’n volstrekt per soonlijke indruk Het is zeer beknon’ •’oschrowen. ferueveb’-acbt tot de e^aen tie. „In der Berschrankung zeigt sich der Meister” zou men haast zeggen, als An driessen niet zo Frans was ingesteld Hopelijk komt het blaaskwintet nog eens terug. Wellicht kan dan een wat moderner werk op het programma wor den gezet Maar gezien het uitvallen van twee leden is het wellicht goed, dat het ditmaal niet het geval was. KEES MAAS Zaterdag vertrokken van IJmuiden. Christel, Nordköpping, Herman Helena IJmuiden, Gothenburg; Ulla Dorte, IJ muiden, Grangemoutth; Ekenis, Flixbo rough; Granit Flixborough; Brinda, IJ muiden; Poole; Tor Anglia, Gothenburg; Nordkyn, Flixborough; Cape Hatteras, Timmerman, 76 jr., weduwnaar van A. van der Kamp. Warmenhovenstraat 17 rd., IJmuiden; A. P. de Bruin, 66 jr., weduwnaar van A. Th. Meuleman, Wij- kerstraatweg 256, Velsen-Noord. Maandag vertrokken van IJmuiden: Melusine, IJmuiden, Cleveland; Hai Bremen; Gripen, Gohtenburg. (Als geen nadere aanduiding volgt, is het schip van of naar Amsterdam gegaan). Erg veel sfeer was er tijdens het zaalvoetbaltoernooi waar zes van de mo menteel dertien plaatselijke clubs in ac tie kwamen. De deelnemers waren poule A: FC Santhaesen, IJmond ’73, FC Schaaper, Poule B: B. Joky DGS, FC Lootsma en Club 12. Roeivereniging De Stern hield gisteren op het Noordzeekanaal nabij de kleine Suis, in het kader van de sportweek, onderlinge wedstrijden waaraan sport vereniging Olympus en de Alkmaarse roei- en zeilvereniging als gasten deelna men. SANTPOORT —„Al na één jaar neemt u een markante plaats in in onze gemeenschap,” o zei mr. A. P. van Uffelen, secretaris van het kerkbestuur van de parochie van Onze Lieve Vrouw van Altijddurende Bijstand in Santpoort, tot pastoor Chr. J. Wüst, die het afgelo pen weekeinde zijn 25-jarig priesterfeest heeft gevierd. Twee knap geschreven stukken van twee vakmensen. Maar tooch beviel ons het kwintet op 124 van Joseph Jörger nog heter Hier één strooom van muziek pra.chtia van atmosfeer, wanrhii men zich niet meer verbaasde over het vak- manschan van de com.vonist maar over de klankenriikdnm.. de subtiele kleur- schakerinaendie werden, ovaewekt. Dar dit Relaische im.nressi.on.isme zo overtui gend nverkwam. was te danken aan hef aeraffineerde snel van het ensemble, dat niet alleen de langoureuze sfeer van het middendeel, maar ook. het rrittioe kaa.t- snel van het on een kwint gebaseerde sintdeel virtuoos verso eren Hikte. W. Gisus. J12 jr., weduwnaar van G. J. J. kantoor. Hij is opgenomen in het Zee weg Ziekenuis met een hersenschudding en kneuzingen en schaafwonden aan beide benen. Een bromfietser van 16 jaar uit Be verwijk maakte een salto met zijn bromfiets, toen hij terwijl hij op het fietspad van de Wenckebachstraat reed, plotseling remde en zijn remmen bleven blokkeren. Hij liep schaafwonden op. Zondag viel een zestienjarige brom fietser uit Velsen, toen zijn tas tussen de spaken van zijn voorwiel raakte. Met een hoofdwond en schaafwonden is hij voor onderzoek naar het Zeeweg Zie kenhuis gebracht. Het ongeluk gebeurde op de Strandweg. Moerdijk, IJmuiden; Nefos. Soneck, Bremen; Gerd Sibum Norsbron, Beverwijk; Granit, Antwer pen; Joan-C, Whitby, IJmuiden; A. Held Wyvenhoe, IJmuiden; Zaanstroom, Fe lixstowe. bezig waren. Onder de algemene 'eiding van de heer Wijnen verliepen deze proe ven op ’n voortreffelijke manier. Marijke van Beek elf jaar oud en lid van TVIJ vond het heel erg leuk en was erg trots op haar medaille. Het moeilijkste onder deel vond zij de evenwichtsbalk, maar toch had zij hiervoor een voldoende gehaald. Ook het publiek liet zich op deze toch warme dag van zijn beste kant zien. De s porthaltribune is vanaf tien uur tot de laatste plaats bezet geweest. ma, E. Zijlstra en P. Tiemersma. Win naars in de afvalronde werden: H. Hal besma K. Roedema en J. Hilma. De prijzen bestonden uit sportbekers, ter wijl aan de mannen in de verliezersron- de prachtige medailles werden uitge reikt. De voorrondes in de strijd om het Velser Amateur kampioenschap zijn za terdag gestreden. Het is een zeer ver moeiend toernooi geworden voor alle deelnemers, en velen hebben de wens geuit om weer terug te gaan naar de opzet van enkele jaren geleden toen er hele wedstrijden werden gespeeld. Dc finale bij de junioren, die vanavond wordt gespeeld zal gaan tussen Stormvo gels en VVB. VSV en Velsen zullen bij de senioren moeten uitmaken wie zich kampioen van Velsen mag noemen. Het Noordhollands Blaaskwintet had voor de pauze werken van twee echte klassieken in dit genre op het program ma staan. Natuurlijk eerst Danzi. die nu eenmaal een „must” is en zelfs zijn naam heeft gegeven aan een befaamd blaaskwintet in ons land. Zijn kwintet op 56 nr 2 was een goed geschreven stuk, waarvan 't begin ’t ensemble voor enige problemen stelde, maar dat later vlot en doorzichtig werd verklankt. Op merkelijk was vooral het trio van het menuet met zijn verraderlijke versprin gingen van de klemtoon, dat met opval lend gemak werd overmeesterd. Anton Reicha was de tweede componist. Ziin op. 99 no. 2 was een stuk met vele verrassende passages en zelfs grapjes Maar daarnaasr stonden ook fraaie me lodieuze wendingen en opvallend vee1 chromatiek. :i~.' terdam; Vechtstroom, Hull; Tor Anglia. Immingham; Rijnstroom, Shoreham; Marine Electric, Norfolk; Marjan, Gr Yarmouth; Thea K, Noordzee; Jean E. Londen; Gabbro, Flixborough; Cresta, Wisbech; Levern, Londen; Memel, Da genham; Tor Hollandia, Gothenburg Jointyne, Londen; Esso Fennia, Ham burg. Gripen, Caen; A. P. J. M. Verheijen-M. J. L. Mare- chal, Delft, Roland Holstlaan 1078; F J. Westen - M. E. Rusman, Heemstede, Tooropkade 6; H. W. Langer-E. J. van der Heul. IJmuiden, Pleiadenplantsoen 3; H. J. Ringers - R. J. M. Zeeman, Purmerend, Boeierstraat 111; P. Schou ten - C. P. Plokker, IJmuiden. Edison- straat 7; A. E. van den Akker - V. A. Franse, Haarlem, M. v Heemskerkstraat 1; A. A. Schouten - M. Petersen. IJmui den Pleiadenplantsoen 109: R. H. G. Daatselaar - M. A. M. Koopman, Eem- Roeivereniging DE STERN hield op het Noordzeekanaal onderlinge wedstrijden. Hier een moment uit de wedstrijd Heren C2. meisjes F. Dutry. De behendigheidswed- strijd voor jongens en meisjes werd gewonnen door B. van Aarendonk. Roeivereniging DE STERN won de wisselbeker die door de Velser Sport Stichting beschikbaar was gesteld. Twee de werd Olympus en derde Alkmaar Maandag aangekomen in IJmuiden: Boreas, Porsgrun; Astree, Marseille; Sneholt, Baton Rouge; Baltika, Stavan ger; Brunvard, West Afrika, Markborg; Karlsham, Zaandam.

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 5