Voorzitter Divosa mr. Van den Brink: C. Jaarsma van CNV overleden Staken Overbelasting Amerikanen zoeken op gevreesd bij tapijt olie bij Nijldelta belasting Record handel Kans voor kwaliteitsaandelen Nederland en DDR ft,. i GROEP VAN TWINTIG WIL GELDSTELSEL HERVORMEN W. VAN DIJK (LENTJES EN DROSSAERTS): 1 .’SM DINSDAG 22 MEI 1973 15 Overleg in Washington Als sneeuw Herstel Haken en ogen Compensatie Toegespeeld Onderscheid Scheef gegroeid IMP Bezit dreigt in ons land een verdacht begrip te worden. Vooral als het gaat om onroerend goed. Wie iets bezit en daarmee bewust of argeloos de jaloezie van anderen opwekt, die provoceert. Irritatie over ongelijkheid voedt de afgunst in het soort modieuze zwart-wit-discussies, waarin de aan vallende partij bezit afschildert als een bijna misdadige vorm van zelfbe vestiging. In de vraagstelling: Waarom hij wel en ik niet, herkent men de bewust gemaakte „underdog” die vindt dat hij voor niemand opzij hoeft en evenveel rechten heeft als de ander. Zijn tegenpool, belichaamd in het imago van de in-beschaafde rechtse welvaartsepicurist, valt die rechten voortdurend aan onder het motto: Loon naar werken. Op hem komt de „underdog” in discriminante overdrijving af als een figuur, wiens denken wordt geprogrammeerd door Europa-cups, radio Veronica en zaterdagse klaverjaspartijen. Als de eeuwige rebel die zijn onbehagen in de „grote jongens”-maatschappij driftig weg consumeert in een tomeloze immitatie- woede. JÉ Bijstandsfraude zelfstandig delict :.z 7: en de ook in Ik constateer hier: JOHN BINDELS CAIRO. De Amerikaanse oliemaat schappijen Esso en Mobil Oil gaan ten noorden van de Nijldelta in de bodem van de Middellandse Zee naar olie zoe ken. De Egyptische minister van Olie winning, Achmed Hilal, verklaarde bij de officiële bekendmaking dat Egypte de komende tien jaar de olieproduktie wil uitbreiden van 12 miljoen tot 50 miljoen ton per jaar. Als de vakbeweging de aanwijsbaar scheef gegroeide situaties in ons land wil aanpakken, dan is daar zeker wat voor te zgggen.Voorbeeld: een specialist kan Overigens hoeft die andere benadering niet alleen in de sfeer van de ABW te winst kwam uit op 1,4 mln (v.j. 0,7 mln). De gang van zaken tot nu toe in dit jaar doet verwachten dat de resulta ten in 1973 opnieuw beter zullen zijn dan in 1972, maar de stijging zal minder groot zijn dan vorig jaar, zo blijkt uit de woorden van de heer van Dijk De aan delen van Lentjes en Drossaerts bevin den zich in hoofdzaak in familiebanden. Het aandelenkapitaal bedraagt 2,5 mln. betreffende f 600.000 aandelen ge plaatst en volgestort en 1,9 mln ge plaatst waarop 10 pet is gestort. Uitbrei ding van het aandelenkapitaal acht de directie voorlopig niet noodzakelijk. Naar de mening van de heer Van Dijk zal in de tweede helft van 1973 op de New Yorkse effectenbeurs een „belang rijk herstel” optreden. „Zelfs als presi dent Nixon ten gevolge van de Waterga- De vergadering van de groep moet, vóór de jaarvergadering van het IMF in september in Nairobi richtlijnen voor een dergelijke herziening opstellen. In die tussentijd zal de anti-stemming tegen deze voorstellen aanzienlijk toene men. Wiegel kan er nu al op rekenen dat hij stemmenwinst mag verwachten uit de categorie die zijn spaarzaamheid ziet bestaft ten gunste van de huursub sidies. WASHINGTON. De „groep van twin tig”, die bestaat uit vertegenwoordigers van de leden van de Wereldbank en het IMF, is gisteren in Washington bijeenge komen voor een conferentie over de herziening van het monetaire stelsel in d« wereld. DIVOSA staat achter de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VGN) die onlangs bij de minister van Justitie aan drong op een effectiever vervolgingsbe leid van de officieren van Justitie op het gebied van dit soort fraude. Volgens de VNG moet er inzicht worden geboden in de gevallen waarin het Openbaar Minis terie tot vervolging bereid is. Mr Van den Brink bestempelde de recente geluiden over een enorme bij standsfraude overigens als ongefundeerd en overtrokken. Bit; de gemeentelijke sociale diensten komen vaak „likbriefjes” binnen waarin iemand van fraude wordt beticht. Maar als de zaak nader wordt onderzocht dan blijkt het meestal een vermeend geval te zijn geweest. Het hoofdbestuur van Divosa acht het een goede zaak dat men niet meer zoals onder de oude armenwet pas recht op bijstand krijgt wanneer men op zijn bescheiden hoeveelheid spaarcentjes heeft ingeteerd. Hr. van den Brink pleit te er voor de bestaande grenzen (Voor gehuwden 6000, ongehuwden f 3600 en voor ieder minderjarig kind ƒ1200) te verhogen. Belangrijker is echter nog een andere benadering van het vermogen in zijn algemeenheid met name van een inte- ring op lijfrentebasis. Deze benadering kan voor bepaalde categorieën van bij standsgerechtigden heel gewichtig zijn, voor zelfstandigen die hun beroep of bedrijf hebben beëindigd en voor bejaar den die in tehuizen moeten, aldus de Divosa -voorzitter. Mensen, met veilig en goedbetaalde banen komen gemakkelijker aan geldle ningen dan anderen. Academici op „gebeitelde” plaatsen in grote concerns en hogere ambtenaren ervaren dat in de UTRECHT De vereniging van Directeuren Van Overheidsorganen voor Sociale Arbeid (Divosa) betreurt het dat de Algemene Bijstandswet niet zodanig is gewijzigd dat het plegen van bijstandsfraude kan worden vervolgd als een afzonderlijk delict. De voorzitter van Divosa, mr- H. van den Brink, zei vandaag op de algemene vergadering van zijn organisatie in Utrecht dat nu nog steeds de „moeizame weg van oplichting en van vals heid in geschrifte moet worden bewandeld. Het ligt niet in onze bedoeling een soort heksenjacht te ontketenen. Maar wij hadden wel een geëigend rechtsmiddel willen hebben om in notoire gevallen op te kunnen treden”. De stijging van de omzet (17,2 percent) is uitsluitend te danken aan de gestegen Nederlandse uitvoer. De invoer uit de DDR bleef met een bedrag van 172,8 miljoen gulden in 1972 precies gelijk aan die van 1971. De uitvoer daarentegen steeg met niet minder dan 43,2 percent tot 162,7 miljoen gulden. (Van onze redactie economie) DEN HAAG. De handel tussen Ne derland en de Duitse Democratische Re- I publiek had in 1972 een tot öusvene nog j? niet bereikte omzet van 335,5 miljoen F gulden (1971 286,2 miljoen). Hierin is dan nog niet begrepen een bedrag van 101,7 miljoen gulden (1971 51,9 mil joen) aan ruwe aardolie, die vanuit Ne derland naar de DDR ging. worden gezocht. Want door een gedeel telijk andere wijze van financieren van de verzorgingskosten zou men ook de positie van die bejaarden enorm kunnen verbeteren die naast hun AOW beschik ken over redelijke andere inkomsten en die toen zij nog in hun eigen woning zaten leefden op een niveau dat boven de welstandsgrens lag. Mr. Van den Brink suggereerde de verzorgingskosten te splitsen in normale, te voldoen uit eigen inkomsten en in bijzondere, waar onder begrepen de hogere personeelslas ten. Wanneer men die bijzondere kosten gedeeltelijk zou gaan financieren door middel van een subsidie aan het tehuis bijvoorbeeld op basis van dekkende sub sidieregelingen voor het open bejaarden- werk), dan zouden bij lange na niet zoveel mensen een beroep op de ABW hoeven te doen en zou er een minder stringente nivellering ontstaan. Voorlo pig zouden voor deze bejaarden de af- trekbepalingen van bepaalde inkomsten kunnen worden versoepeld, dit bij wijze van overgangsregeling. aanbiedingen. Dure huizen zijn voor de ze mensen beter bereikbaar, dan voor niet-academici en niet-ambtenaren uit dezelfde inkomensgroep. Het komt voor dat afdelingschefs met een hoger inko men maar zonder universitaire graad minder hypotheek krijgen, dan onderge schikte academici met 'n lager inkomen. Aleen al door dit onderscheid is er dus sprake van ongelijke startpositie. Maar er komt nog iets bij: UTRECHT. De heer C. Jaarsma, lid van het hoofdbestuur van de Industrie bond CNV is gisteren in een ziekenhuis in Utrecht op 55-jarige leeftijd aan een hartaanval overleden. De heer Jaarsma trad in 1949 in dienst van de toenmalige christelijke metaalbedrijfsbond (CMB) als districtsbestuurder in Den Haag. In 1953 werd hij lid van het hoofdbestuur. Hij was aanvankelijk in die functie belast met de landelijke propaganda voe ring, scholing en vorming en het werk ten behoeve van de ondernemingsraden. Voorspoedig. Het jaar 1972 is voor nv Electro Technisch Installatiebedrijf en handelsbureau v.h. P. Batenburg een voorspoedig jaar geweest. Het bruto- reslultaat ging omhoog van f 7,3 mil joen tot 8,1 mln. De winst is 760.000 (v.j. 563.000), waaruit een dividend van 20 percent wordt voor gesteld (vorig jaar 18 percent). Gisteren zetten de werknemers van Bergoss-tapijten in Oss de staking voort, die zij vrijdag zijn begonnen. Zij eisen een netto-loonsverhoging van f 15 per week. De vakbond staat niet achter deze staking Op de foto: Waar wordt een staking zachter uitgezeten dan bij een tapijtfabriek? collega, die nu een stuk lager te-zaak zou moeten aftreden zal Wall Street zich na een inzinking spoedig kunnen herstellen, omdat ik geloof in de grote democratische krachten in de VS”, aldus de heer Van Dijk. Naar de mening van de directie zullen grote instituonele beleggers steeds meer voorkeur voor belegging in onroe rend goed en aandelen aan de dag blijven leggen. Ook acht zij het waar schijnlijk dat in 1973 een aantal Neder landse beursfondsen zal verdwijnen als gevolg van vooral Engelse biedingen. De directie is van mening dat op de Parijse beurs nog interessante aandelen te koop zijn. „Vele koersen zijn daar echter uitbundig gestegen en het niveau lijkt evenals in Amsterdam nogal kwets baar. Maar wij zijn van mening dat er zeker voor de langere termijn-belegger nog steeds interessante aandelen te koop zijn”. Wat betreft de Japanse beurs is de directie positief gestemd. Wegens de sterke stijging van de ver zorgingskosten moet het merendeel van die bejaarden een beroep doen op de Algemene Bijstandswet (ABW). Volgens de huidige bepalingen maakt het weinig uit of men een spaarzaam en arbeid zaam leven achter de rug heeft of niet. Men ziet in die situatie zijn vermogen als sneeuw voor de zon verdwijnen, waarna men via een beroep op de ABW in dezelfde situatie verkeert voor wat betreft zijn vergoeding voor persoonlijke uitgaven als ieder ander. De woon-werksituatie moet aanmerking worden genomen. Voor zover het premiehuizen in stille re regio’s betreft, zou er zeker een inkomensgrens voor de premie moeten ko men. Hogere inkomenstrekkers profite- Dezer dagen heeft de vakbeweging het kabinet-Den Uyl het herverdelingsbal- letje duidelijk toegespeeld. Dat is ge beurd in een „ontwerp-urgentieprogram- ma” voor 1974. Daarin zeggen de vakcen trales wat ze van regering en parlement verwachten. In de periode-Biesheuvel had het zin zulke programmapunten te presenteren in de vorm van eisen en er als ultimatief dreigement aan toe te Esso heeft een overeenkomst gesloten voor exploratie van een gebied van 15.000 vierkante kilometer. De concessie is geldig voor een periode van dertig jaar met mogelijke verlenging met tien jaar. Esso zal in de eerste twaalf jaar 50 miljoen dollar aan speurwerk uitgeven. Mobil Oil mag in een Aangrenzend gebied van 6,500 vierkante kilometer naar olie gaan zoeken. Deze oliemaat schappij zal de eerste acht jaar 23 miljoen dollar in exploratiewerk steken. De vergunning voor Mobil geldt voor een periode van 20 jaar met een moge lijkheid van verlenging met tien jaar. Minister Hilal zei dat de twee Ameri kaanse oliemaatschappijen er voor het eerst in hebben toegestemd samen met Egyptische deskundigen zitting te nemen in een „raadgevend comité” dat beslis singen moet nemen over het exploratie- beleid. Oliemaatschappijen verzetten zich gewoonlijk tegen deze voorwaarde. Een derde Amerikaanse maatschappij, Transworld, mag in de Rode Zee in een gebied van 100 vierkante kilometer ex ploratie werkzaamheden verrichten. Transworld zal in vier jaar tijd onge veer zes miljoen dollar uitgeven voor het zoeken naar olie, aldus de Egypti sche minister. AMSTERDAM. „De grote hausse op de Amsterdamse effectenbeurs is voorbij, maar fusiegeruchten zullen een rol blijven spelen en kwaliteitsaandelen zullen, zeker op een verlaagd niveau, hernieuwde belangstelling genieten. Bo vendien zal buitenlandse belangstelling een toenmende rol bij de koersontwik keling gaan spelen", aldus de heer W. J. M. van Dijk, een der directeuren van het Bossche bankiershuis Lentjes Drossaerts, bij de presentatie van het eerste openbare jaarverslag.. Bij nieuwe belangstelling voor de kwaliteits aandelen denkt de heer Van Dijk speci aal aan bedrijven met grote belangen in het buitenland De tegenpool is niet bereid die drift in de vorm van inkomensafroming te subsi diëren. Zijn opvatting blijft dat God de standen kennelijk heeft gewild en dat ge- lijkheidsrevolutie geen schijn van kans hebben, omdat ze iedere prikkel tot bij zondere inspanning onderdrukken, Tot schade van de werkgelegenheid. En. ze wordt er meteen bij gezegd, dus van de „underdog” zelf. Tussen deze extremen zal het maat schappelijk krachtenveld de werkelijk heid in beeld brengen. De werkelijkheid van de machtsbalans, waaraan een groe pering als de vakbeweging de laatste jaren steeds fanatieker sleutelt met als uitgangspunt: hoe meer leden, hoe ster ker de positie en hoe meer kans op wijziging van ongewenste structuren. De druk van dat streven roept weerstanden op die, steeds meer bij de gratie van het conflict, het materiaal voor compromis sen leveren. Het moet namelijk niet uitgesloten worden geacht, zegt de vereniging, dat in de naaste toekomst fiscale maatrege len worden getroffen die tot een nog omvangrijker en gecompliceerder geheel van regelingen zullen leiden dan de thans reeds bestaande wetgeving. De vraag of fiscale maatregelen genomen moteen worden is van politieke aard en staat daarom niet ter beoordeling van ambtenaren. De vereniging neemt terzake van deze vraag dan ook geen standpunt in. Zij wijst er echter op dat de vorige staatssecretaris van Financiën bij de de batten in de Tweede Kamer reeds in het najaar van 1971 heeft medegedeeld dat hem duidelijk was geworden, dat het uitvoerend apparaat van de belasting dienst de grenzen van zijn capaciteit had bereikt. De vereniging is van oordeel dat, in dien deze grens in de toekomst zou worden overschreden, zulks ernstige ge volgen zou hebben voor de uitvoering van alle fiscale wetten, hetgeen onver- mijdelijkerwijze zou leiden tot rechtste- korten en onbillijkheden voor de belas tingplichtigen Vanaf 1964 was hij belast met actie- werk in de mtaalnijverheid en wel in de kleinmetaal, een bedrijfstak met circa 154.000 werknemers. In deze bedrijfstak trad hij op als cao-onderhandelaar. Daarnaast vervulde hij vele functies in de beroepsopleiding en het vakonderwijs. voeren, zo is de onderliggende redenering, regeringsploeg is dat overbodig. De vak beweging heeft om zo te zoleen de hijskraan geleverd, waarmee Den Uvl het Catshuis is binnen getild. Fn het overgrote deel van de bewindslieden („desnoods ga ik zelf in het kabinet zitten,” zei NKV-voorzitter Mertens) zit op dezelde lijn. De nota van de vakcen trales is dus zoveel als °en suggestieliist- je voor Prinsjesdag. Een aangevertje. waarmee de regering ongetwijeld minder moeite zal hebben dan bet parlement. Want daar zit Wiegel zich al sterk te maken om terug te slaan. Naar in Den Haag verluidt neemt hij bokslessen bij partijgenoot zwaargewicht Vonhoff (sportbewindsman in het vorige kabinet! en wordt tijdens de training een stoot- zak gebruikt in de omvangrijke vormen van de socialist Jan Schaeffer, nu staatssecretaris op Volkshuisvesting Het urgentielijstje heeft al gewerkt als een zevenklapper in een paardestal Het halve land is gaan steigeren toen de vakbeweging vorige week bekendmaakte dat ze een eind wil zien gemaakt aan de onbegrensde belastingaftrek voor huisbe zitters. Deze lieden moet maar eens gevoel voor verhoudingen worden bij ge bracht door het maximerings-principe (plafond in de aftrek) ook hier door te voeren, zo is deonderliggende redenering. „Onredelijk hoge renteverplichtingen voor de financiering van een eige nhuis,” moeten niet langer op de fiscus worden afgewenteld, vind de vakbeweging. En of de regering nu maar eens een regeling Het bankiershuis heeft zijn belangen vooral geconcentreerd op het effectenbe drijf met daaraan gekoppeld vermogen- beheer. De totale baten bedroegen in 1972 ƒ6,2 mln (v.j. 4,6 mln) en de ren nu van een subsidie die niet voor hen is bestemd en krijgen bovendien nog eens een relatief hoge aftrek voor hun lasten Er is inmiddels al een inkomens grens voorgesteld door de commissie- Hartog: ƒ25.000 Het boemerang-effect moet tenslotte- ook niet worden onderschat. In de financiering van een eigen huis bepaalt de aftrek meestal of de koop, vertaald in maandelijkse lasten, haal baar is of niet. Een grens in de aftrek maakt de financiering moeilijker en remt in het algemeen de rente-onbreng- sten en verkoopresultaten van geldschie ters en bouwers. De huizen gaan moei lijker van de hand. Ofschoon dat een gunstig effect kan hebben op de volks woningbouw. derft anderzijds de staat toch nogal wat belastingeld wegens te ruglopende omzetten en rendementen door veranderd koopbedrag. meer dan 100 pet hypotheek krijgen omdat zijn beroep goed in de markt ligt. Hij heeft er, op basis van een „arrivé-”- inkomen geen moeite mee een huis van 350.000 gefinancierd te krijgen. Het huidige inflatietempo zorgt ervoor da! zo’n huis per jaar 40.000 in waarde stijgt Dat is het salaris van twee prak- tijkassistentes, dat voor die specialist overigens fiscaal aftrekbaar is. Zouden de lasten voor dit huis bij een 100 pet hypotheek ongeveer 10 pet of f 35.000 bedragen, dan is dit hele jaarbedrag voortkomend uit een geldlening, fiscaal aftrekbaar. Afhankelijk van de inko menssituatie levert dit een aardige bespa ring op. De specialist laat het mes dus aan twee kanten snijden: (40.000 infla- tiestijging en anderzijds een fiscale be sparing die we gemakshalve even op 15 000 taxeren. Op het moment dat de man zijn kapitale huis na 1 jaar bewo ning verkoopt, kan hij dus f 55.000 in z’n zak steken. Haalt hij dat snolletje enkele malen achtereen uit en hij zou zich dat kunnen permitteren omdat de werk gelegenheid voor hem geen enkel pro bleem oplevert dan heeft hij bij de huidige marktontwikkeling de kans om binnen een paar jaar „binnen” te zijn. Soortgelijke voordelen zijn er bij de financiering van het tweede huis en het plezierjacht, in specialistenkring gebrui kelijke aanschaffingen Wanneer de vak beweging hier zou spreken van een „on redelijke hoge renteverplichting,” dan kan men daar begrip voor hebben, of schoon we die verplichting dan altijd moeten afzetten tegen het totale inko men en de belasting die daarover ver schuldigd is. Suggesties: een waardestij- gingsbelasting, wanneer die een bepaald bedrag te boven gaat, en een aftrekpla- fond, waarin het extra voordeel van de 100 pet. hypotheek is verdisconteerd. Het plafond moet wel een relatie hebben met het inkomen. S i DEN HAAG. De Vereniging van Inspecteurs van ’s Rijks Belastingen heeft in een communiqué haar bezorgd heid uitgesproken over de situatie die voor de belastingdienst en voor de be lastingplichtigen kan ontstaan indien „de reeds zwaar belaste dienst” zou worden geconfronteerd met nieuwe taken op het gebied van de belastingheffing. Kerncentrales. De Europese Investe ringsbank heeft langlopende kredieten tot een totaalbedrag van ongeveer 205 miljoen gulden toegekend ter finan ciering van kerncentrales in de Duitse Bondsrepubliek. O Fiscale maatregelen zoals de vakbe weging die beoogt hangen nauw samen met de vraag welk deel van het besteed baar inkomen we aan woonlasten willen besteden. De helft van ons land (55 pet.) rolt daarbij magertjes uit de enquêtes (10 pct. van het netto-inkomen). Velen houden goedkope huizen bezet voor an deren. die er op basis van lagere inko mens eerder aanspraak op zouden moe ten maken. Daarom zou er wettelijk een bestedings-minimum voor woonlasten per gezin moeten komen. Aan de andere kant mag de bereidheid, om verhou dingsgewijs veel aan moeizaam bijeen gespaard geld, aangevuld met hypo- theeklasten, in het eigen huis te investe ren niet door botte bijl-maatregelen worden afgestraft. Bezit dreigt een verdacht begrip te worden wil bedenken, die voorkomt, dat op die manier van gemeenschapsgeld wordt ge profiteerd. Dit urgentiepunt is niet nieuw. Het is ingegeven door de opvattingen die de socialist dr. Hans van den Doel daarover eerder heeft geventileerd als huisves- tings-kruisridder in Kamerfractie van de of de regering nu maar eens een regeling afgewenteld, vindt de vakbeweging. En Partij van de Arbeid. Ik signaleer dit terzijde, voor de duide lijkheid in de relatie. Van den Doel zei mij indertijd in een vraaggesprek: „De aftrekgrens moet zo ongeveer bij twintig mille netto inkomen liggen. Als de hoge re inkomens op die manier worden aan gepakt, wordt er minder duur gebouwd en kan de aandacht op de volkswoning bouw worden geconcentreerd”. Van den Doel benadert de zaak dus anders dan de vakbeweging nu in eerste termijn lijkt te doen. Hij begint met een inkomensgrens, waarboven geen aftrek meer mogelijk zou moeten zijn. In he’ urgentieprogramma wordt uitsluitend ge sproken over een aftrek-maximum. waarmee gesuggereerd wordt dat er eer aftrekgrens moet komen in het lastenbe- drag. Als dat laatste het geval zou zijn, dan zou het middel erger zijn dan de kwaal, omdat het dan op kwakzalverij gaat lijken. Laat ik eerst de situatie van dit mo ment in grove lijnen schetsen: Alle kosten van geldleningen zijn thans aftrekbaar. Wie hypotheekrente voor een eigen huis betaalt, mag die rente onbegrenst voor fiscale aftrek in aanmerking brengen. Maar wie geld leent voor een plezierjacht, kan dat schip met de aftrekbaarheid van de rente fiancieren. Hoe hoger het inkomen, des te zeggen. Voorbeeld: een specialist kan Maar daaraan is deze regel onverbreke lijk verbonden. Hoe hoger het inkomen, hoe meer ervan wordt wegbelast. In de hoogste groep wordt volgens het nieuwe schijventarief IB 70 pct. belasting be taald. Samenvattend: er zitten heel wat ha ken en ogen aan zulke belastingmaatre gelen. Ze zullen daarom in al hun con sequenties goed moeten worden door dacht. De vakbeweging is nog niet ver der dan het voorstel dat .nagegaan moet worden of het mogelijk is” een recht vaardige aftrekregeling op te stellen. Dar zal een uitgebreide studie voor no dig zin, die past in een totaal-inkomens- beleid. Kernvraag blijft wat hier onder „onredelijk hoge renteverplichtingen” moet worden verstaan. Op zichzelf zijn ze al aan inflatie onderhevig Iemand die vijf jaar geleden een huis kocht zit nu voor datzelfde huis in lasten dan zijn niet alleen 50 pet. meer betaalt, maar ook nog eens voor een hoger renteper centage zit. Een overgangs- en bijstu- ringsregeling zullen dus niet mogen ont breken. evenmin als uitzonderingsbepa lingen voor gehandicapten, die aangepas te huisvesting nodig hebben Er zijn mensen die geld over hebben voor een goed leefmilieu. Ze gaan „bui ten” wonen in een koophuis. De fiscale aftrek zien ze dan als gedeeltelijke com pensatie voor de autokosten woon-werk- afstand. Steeds minder werkgevers ne men die kosten voor hun rekening. Hel afgelopen weekeinde nog vroeg een Am sterdams bedrijf personeel op voorwaar de dat het in Amsterdam of directe omgeving woont Een rens in de aftrek zou sterk in het nadeel van de arbeids mobiliteit kunnen werken, wanneer méér werknemers vanwege de stijgende eigen kosten niet meer bereid zijn wat verder van huis te gaan.

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 15